Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) papi77 válasza Graphics (#150) üzenetére


papi77
addikt

Nem is arról írtam. :N

Az első: NOKIA 1611

(#152) batai15


batai15
félisten

Végre holnap meg érkezik az egyik p9 lite, nagyon kíváncsi vagyok rá.
Mm oldalán 3gb verziót írnak.

[ Szerkesztve ]

(#153) sanyika34


sanyika34
csendes tag

Szerintem a P7 v G7 még mindig jobb alternatíva. Jobb kamera plusz olcsóbb is.

(#154) Hubzsi válasza batai15 (#152) üzenetére


Hubzsi
tag

Melyik MM oldalán?

(#155) batai15 válasza Hubzsi (#154) üzenetére


batai15
félisten

bármelyik szerintem ami magyar.

(#156) monti0222w válasza sanyika34 (#153) üzenetére


monti0222w
addikt

Ezt most komolyan írtad, mert ha kamerát nem nézzük, akkor a lite CPU-GPU párosban minkét telonál jobb, aksiban a P7-nél biztosan a G7-et nem tudom, akkor ha csak ezt nézem is, mi a faxért választanám az általad említetteket? :F

(#157) #86973952 válasza sanyika34 (#153) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kamera az valóban jobb náluk, de hardverben már le vannak maradva ettől. Ráadásul támogatás ott már nem sok lesz, illetve a garancia is necces.

Duliee:
Szerintem arra gondol, hogy mivel nincs OTG, így újra kártyákat kellene cserélgetnie. Azt meg nem tudná újra megszokni.

[ Szerkesztve ]

(#158) athomi válasza batai15 (#155) üzenetére


athomi
veterán

2GB szerepel mind az oldalon, mind a reklámújságban.

[ Szerkesztve ]

(#159) Hubzsi válasza athomi (#158) üzenetére


Hubzsi
tag

Én is úgy látom....

(#160) Graphics válasza papi77 (#149) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát? Akkor mihez kell kikapcsolni?

Nem értem :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#161) batai15 válasza athomi (#158) üzenetére


batai15
félisten

[link]
Valszeg akkor elírás

(#162) #86973952 válasza Graphics (#160) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mondjuk kikapcsolni tényleg nem kell.

Remélem jól értettem, mert 3x olvastam el a hozzászólást. (bocs)

batai15:
Gondolom a demó alapján csinálták.

[ Szerkesztve ]

(#163) sanyika34 válasza monti0222w (#156) üzenetére


sanyika34
csendes tag

Abban igazad van, h papíron jobb de a mindennapi használatnál ezek a különbségek nem számottevőek. Az átlag ember nem játék függő, és alapesetben a rendszersebességben nincsenek óriási különbségek. A páromnak p8 lite van, amiben 8 magos proci van, szemben az én g7 telom 4 magjával. Mégis normlisabban működik az enyém és a kamera is jobb. Ez az én véleményem, nekem az számit h a mindennapokban mennyire használható egy telefon. Természetesen ha Neked más tapasztalataid vannak azt tiszteletben tartom :R

(#164) #86973952 válasza sanyika34 (#163) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez ugyanúgy igaz a P6 -ra is, ha valaki nem akar játszani. Tényleg nem kötekedésnek szánom, de egyéni preferencia alapján még sok régebbi készüléket lehetne sorolni.

Viszont azokkal szemben azért bőven van előnye a kamerán kívül.

Szerk.:
Mellesleg arra még kíváncsi leszek, hogy ezen lehet -e szoftveresen javítani, illetve a manual mód milyen pluszt ad majd a fotókhoz (mert ugye ennél az is van). Egyelőre nálam még nem járt, de talán 1 héten belül erre is sor kerül.

[ Szerkesztve ]

(#165) sanyika34 válasza #86973952 (#164) üzenetére


sanyika34
csendes tag

P6 is van itthon és arra azért nem merném azt mondani hogy még felveszi a versenyt a mostani készülékekkel. Én sem szeretnék kötekedni senkivel, ezek a saját tapasztalataim. Ez a készülék nyilván nem volt még a kezemben, viszont a leírtak alapján erre a következtetésre jutottam.

(#166) papi77 válasza Graphics (#160) üzenetére


papi77
addikt

Jól megfogalmaztam,sorry :DD
Lehet én nem értem a dolgot; tehát ha sd-t akarnék cserélni,akkor csak simmel együtt tudom kivenni a memó karit nem?
Vagy, ha nem probléma,hogy bekapcsolt állapotban távolítom el a simet,akkor nem szóltam :B

Az első: NOKIA 1611

(#167) batai15 válasza papi77 (#166) üzenetére


batai15
félisten

Oszt minek akarod állandóan kivenni az sdt? Adat kábel, v vezeték nélküli lehetőségek is vannak.

(#168) #86973952 válasza sanyika34 (#165) üzenetére


#86973952
törölt tag

P7 -et sem dícsérték agyon az itteni tesztben (és még finoman fogalmaztam), aztán szoftveresen javították a hibáit.

Ez egyébként Huawei -nél nem ritka, hogy a "kezdeti" FW -t nem túl jól csinálják meg, aztán rendszerint javítják.

Előbb egyéni preferenciáról volt szó, aminek a P6 is megfelelhet. Az pedig az, hogy napi használatra még van akinek az is bőven elég. A környezetemben is van olyan, aki használja. Ott a hardver nagyon nem az igazi, de valaki még ma is használja megelégedéssel, játék nélkül.

Szerk.:
DE emelhetjük a tétet jobb hardverrel. P6S, és még dual SIM is. :)

[ Szerkesztve ]

(#169) monti0222w válasza sanyika34 (#165) üzenetére


monti0222w
addikt

Nos a kamerán lehet szoftveresen javítani és nem is keveset, mint tudjuk valamiért a ph-s tesztelőknek nem mindig sikerül az adott készülékekkel jobb fotókat csinálni, ez lehet akár az idő rövidsége is, ami ilyenkor adott teszteléskor, ezért bántani nem akarom őket, szándékomban se áll, de ez a helyzet.
Még annyit, ha én elindulok akkor az előre van és nem hátra, remélem érted a célzást. ;)

(#170) papi77 válasza batai15 (#167) üzenetére


papi77
addikt

Kell az OTG,és kész :D ;)

Az első: NOKIA 1611

(#171) #86973952 válasza papi77 (#166) üzenetére


#86973952
törölt tag

A második foglalatban van az SD kártya. Tehát vagy dual SIM vagy SIM + SD.

Szerk.:
Ja értem mire gondolsz...már kezdek fáradni. Igen.

SIM eltávolításnál újra fog indulni a telefon. Legalábbis gyanítom itt is így, nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#172) batai15 válasza papi77 (#170) üzenetére


batai15
félisten

De ebbe nincs otg..

(#173) AS válasza batai15 (#161) üzenetére


AS
félisten

Ez a fogyasztó megtévesztése ha ez alapján 2 gb-t kapsz. Nyugodtan visszaviheted ...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#174) #86973952 válasza AS (#173) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez a "korábbi" akciós újságban van, többi helyen már 2 gigát ír. Ettől függetlenül megtévesztő, de a vásárláskor már nem ez szerepel.

(#175) sanyika34 válasza monti0222w (#169) üzenetére


sanyika34
csendes tag

Értem a célzást, viszont a frissítés ( a tényleg hasznos, és nem az ami valamin javít valamit pedig rosszabbá tesz) a huawei háza táján nem jellemző. Ez is csak saját tapasztalat a fent említett készülékeknél, amiből kettő zászlóshajó volt.. de részemről lezártnak tekintem a dolgot, csak a saját tapasztalataimat osztottam meg. Szerintem nem mindig a legújabb a legjobb, és hangsúlyozom ez az én véleményem, nem kell azonosulni vele vagy bármilyen iránymutatásként tekinteni rá. :)

(#176) #86973952 válasza sanyika34 (#175) üzenetére


#86973952
törölt tag

P6 korában többnyire botrány volt a frissítések minősége. P7 elég sok frissítést kapott, illetve előző héten jött egy újabb is. Meg elvileg rövidesen érkezik rá a 3. droid főverzió, ami a 4. EMUI ugrás lesz. Szóval az utóbbi készülék nem panaszkodhat, viszont ezzel ki is fújt.

Szerk.:
Szerintem nincs semmi gond a hozzászólásoddal és a véleményeddel, csak nem értünk vele egyet. Egészséges vita ugyanúgy a topik része, ha az kultúrált, mivel valakinek ez segítség lehet a készülékhez. Attól függ melyik véleménnyel azonosul.

Egy HTC, Samsung, Apple, zászlóshajó témájában simán elmegy 500-1000 hozzászólás a semmiről, ilyen szerintem itt is elfér.

[ Szerkesztve ]

(#177) ORCA58 válasza papi77 (#166) üzenetére


ORCA58
addikt

Tényleg kár, hogy nincs OTG, de mire nem elég 128 GB? Ekkora memória rakható bele.
Az OTG-t eddig azért használtam, mert kellet a plusz tárhely, de ennyi még sohasem hiányzott.
Az, hogy megy vele a vezeték nélküli billentyű meg egér számomra jópofa, de nem tudom kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#178) atike válasza sanyika34 (#175) üzenetére


atike
nagyúr

A P8 is kapott már nem keveset, a P8 Lite is. A Mate7-em főleg... :) Szerintem fog jönni erre is rendesen és a nagytesóra is.

Saját tapasztalat, mivel az említett telefonok közül mind van a környezetemben. Aztán, hogy P8 előtt (alatt) mi volt, azt passzolom... :DDD

(#179) monti0222w válasza sanyika34 (#175) üzenetére


monti0222w
addikt

Persze elfogadom a véleményed, bár nem értek egyet vele, a fríssirések a Huawei-Honor háza táján meg nem rosszak vannak a nagyok közt aki sokkal rosszabb fríssítést kiad a telefonjaira és ezzel nem előrébb vannak hanem hátrébb.
Mindenesetre én megvárnék a helyedben pár tulajnak a véleményét ha rák fel képeket, akkor azok alapján szürném le a tapasztalatot. :K

(#180) gabenh


gabenh
tag

Na mától tulaja vagyok egy ilyen készüléknek, hát alapvetően gyors de igen csak érezni a 2GB ram hátrányait a multitasking elég gyatra, átlag 400-700mb ram marad szabadon. Nemtudom miert csinaltak egyaltalan 2gb-verziot csak a 3gb ramos verziot kene arusítani.

Egy kérdés: van valami olyan EMUI téma ahol gyári andorid ikonok vannak? Nekem ez nem tetszik hogy lecserélni az ikonokat is...messenger, instagram stb...tehát erre a launcherre keresek olyan témát nem másik launchert.
Valaki tud esetleg? Megköszönném! 😊😊

Galaxy S23 Ultra

(#181) MK VII


MK VII
veterán

Összességében egy teljesen korrekt darab.. P9 kis tesónak tökéletes.. Kamerától nem estem hasra.. Itt ott eléggé nincs a helyzet magaslatán.

(#182) Hubzsi


Hubzsi
tag

Edigitalon megjelent a fekete! És 3 GB - rammal írják.....de tuti itt is elítás :( : [link]

3 GB RAM / 32 GB ROM --> biztos rosszat másoltak

[ Szerkesztve ]

(#183) #86973952 válasza Hubzsi (#182) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azt akkor nagyon elírták, mert egyrészt nem 3 giga RAM, másrészt meg 32 gigás nincs. Mindkét (L21-L31) verzió 16 gigás.

Illetve igaz ez a többire is (L22-L23-L53).

[ Szerkesztve ]

(#184) dionaea


dionaea
őstag

Ha egy másik launchert rak fel az ember akkor jobb a helyzet vajon? Tehát nekem nem jön be ez az emui, és mondjuk a smart launchert beaállítom alapértelmezetnek akkor attól az emui fut a háttérben, és fogyaszt?

(#185) #86973952 válasza dionaea (#184) üzenetére


#86973952
törölt tag

Csak akkor nem fut a háttérben, ha ROOT után kipucolod, de ez hatással lehet néhány (EMUI-)rendszer-alkalmazásra. DE ha normálisabb launchert használsz, akkor ennek nincs sok jelentősége, mert a fogyasztás majdnem azonos lesz, mint csak gyári UI -n.

(#186) batai15 válasza dionaea (#184) üzenetére


batai15
félisten

az emui launcher nem fog futni csak.
De egyébként sanszos hogy updatek majd remélhetőleg helyre teszik ,mert nekem miui alatt( full hd 2gb ram mi3w) több volt a szabad ram, és jobban kezelte, a többi hasonló telómról nem is beszélve ,de itt a fórum alapján elég gyenge, pedig nem kellene, és az emui se a rossz ram kezelésről volt híres .
Nemsokára itt a telefon ha minden igaz, nagyon izgatott vagyok már :) :)

[ Szerkesztve ]

(#187) dionaea


dionaea
őstag

Valahogy úgy kellene belőnie magát a telónakhogy 1gb maradjon. a tuti normális működéshez. Ok Face meg a hasonló nyalánkságok nélkül. Bár aki nem használ Fb,meg hasonló nagy étvágyú appot annak hogy muzsikál

(#188) sajby


sajby
senior tag

GPS kikapcsolt/lezárt kijelzőnél üzemel? :)

(#189) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Megnéztem az MM honlapját, a nagyobb országokban pl. Németo, Franciao, Olaszo. 3 GB-osat árulnak 300 EUR-ért, a kisebb országokban pl. Ausztria, Hollandia, Mo, Görögo 2 GB-os van 280-270 EUR-ért.

(#190) .Szaki. válasza batai15 (#186) üzenetére


.Szaki.
addikt

Tényleg nem, nekem a Honor 4X igaz eredeti 4.4.2-n 2 GB RAM-ból 1GB majdnem mindignszabadon van, szóval ilyen téren a Huaweinek nem nagyon voot elmaradása eddig.

(#191) #86973952 válasza dionaea (#187) üzenetére


#86973952
törölt tag

A szabad RAM kijelzésnek nem feltétlen (nem mindig) van jelentősége, mert nem csak abból használ.

Nekem az egyik telefonon 3 gigából átlagban 2.3-2.5 -öt lefoglal az "alap" és soha nem rajzol/tölt újra semmit. Pedig sokat böngészek, több oldallal, amivel már alapban rendesen lehet zabáltatni a RAM -ot. Mellesleg mindezt úgy, hogy 1933 órája nem volt újraindítva, és az FB is fent van appként.

RAM kezelésen amúgy lehet javítani.

[ Szerkesztve ]

(#192) batai15


batai15
félisten

Ebben a pillanatban érkezett meg a telefon :D:D
NAgyon csecse elsőre :D

[ Szerkesztve ]

(#193) gabenh válasza Hubzsi (#182) üzenetére


gabenh
tag

én is edigital-ba vettem és 2GB ram-os..mondjuk ez fehér

Galaxy S23 Ultra

(#194) dokee78 válasza batai15 (#192) üzenetére


dokee78
félisten

Na majd jöhetnek a tapasztalatok.

Nekem még számításba jött az Xperia XA,de láttam nincs fingerprint szenzor. :(

[ Szerkesztve ]

(#195) batai15 válasza dokee78 (#194) üzenetére


batai15
félisten

Egyenlőre nem rossz, de a ram kezelés tényleg nem az igazi.
Nekem eléggé tetszik az összeszerelés , minőségi .
Több tapasztalatom még nincs.
Ja igen fingeprint elég jól működik.
Ezt a magazint nem tudjátok hogy lehet kilőni? ne váltogassa a képeket, valamit további témákat hogy lehet leszedni ? mert téma alkalmazásba csak az alapok vannak.
Na az aszony telefonja is átváltott összekészítés alattra:)

[ Szerkesztve ]

(#196) #86973952 válasza batai15 (#195) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ki tudod cserélni a témát, de nézd meg a záróképernyőn, hogy van -e kikapcsoló. Zárón felhúzod alulról a képernyőt és a kigördített részen elvileg kell lennie beállítás ikonnak.

Meg a neten amúgy elég sok téma van. :)

(#197) batai15 válasza #86973952 (#196) üzenetére


batai15
félisten

Beállítás gomb nincs..:(
Milyen témák kompatibilisek? emui 4.0 vagy melyik?

(#198) atike válasza batai15 (#195) üzenetére


atike
nagyúr

Használat előtt csináltál "gyári adatok visszaállítását"? Lehet segít....

A Magazin téma a képcserélős, bármelyik másikat ha beállítod akkor fix lesz. És az adott témánál kellene lenni beállításoknak ahol mindenféle dolgot lehet állítani - betűtípus, feloldás, háttér miegymás... Legalábbis nekem a Mate7-en így van... :DDD

(#199) ORCA58 válasza gabenh (#180) üzenetére


ORCA58
addikt

Mióta létezik az Android mindig valaki leírja, de hiába.
A multitasking nem azt jelenti, hogy sok szabad RAM-nak kell maradnia. Éppen az a lényege, hogy a meglévő RAM-ot android a lehető legjobban kihasználja. A futó ill. a tárolt folyamatoknak a RAM-ban kell lennie, hogy gyorsan újra tölthesse. Már pedig ha ott van, és amit használsz annak az a dolga, hogy ott legyen, az bizony helyet foglal.
A gond akkor van , ha sok használt program teljesen megtölti a memóriát. Ilyenkor egy újabb program indításakor valamit ki kell dobnia onnan, és betölteni az újat. Ez program mérettől függően több kevesebb időt vesz igénybe.

Én úgy tudom az EMUI 3-as témák is jók az az EMUI 4-hez. Ha igen, [itt rengeteg táma van].
Még mielőtt felteszed, meg tudod nézni, hogy néz ki. A téma fájl kiterjesztése hwt , ami tulajdonképpen egy zip fájl. Ha ezen totalcommanderben egy ENTERT nyomsz, akkor megnyílik és látható a preview mappa, amiben a a nézet jpg fájlok találhatól.

Az EMUI-ban lehet keverni is a témák egyes részeit.

[ Szerkesztve ]

(#200) #86973952 válasza batai15 (#197) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tuti nincs? Szinte csak Magazine témán jön. Eddig minden EMUI -n volt, ez egy P9 -es kép:

Alulról lehet felhúzni. Ha kihagyták az fura és nem jópofa

Alapvetően mindegyik téma menni fog rajta, de 4.0 a legjobb opció, mert a droid fejlődésével egy-egy grafikai elem/fájl átkerülhet máshova, vagy más lesz a neve. Ilyenkor a korábbi témában lehet egy-egy elemet nem változtat meg, marad az EMUI stock grafikája.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.