Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) söncö válasza ataman (#7430) üzenetére


söncö
tag

Nem szeretnék szőrszál hasogató lenni. De az összefoglaló kerek perec azt írja ,hogy B321-re OTA, jeleztük ketten is ,hogy nincs. Akkor ha pediglen az itt elhangzottak alapjára épül akkor miért egy német fórum után íródik meg.
Tisztelet köszönet ,hogy van ez a fórum és hogy ennyi erőt fektetsz bele ,de akkor ne én legyek már a hülye mert azt állítom ami odavan írva.

(#7452) zzola válasza söncö (#7451) üzenetére


zzola
félisten

B321-re biztosan nem jön 328! Maximum a 323-ra-mivel az a Telekomos rom. Ataman védelmére szóljon, hogy elviekben a B321 limitált 3000-res kvótás. Lehet a T-s romnál is így van, nem tudjuk egyelőre,nulla info van ezekről a frissítésekről! A magyar H. nem túl bőbeszédű...

Ki is van írva, de lehet én olvasom félre...

"B328 - Telekomos HiCare OTA frissítés B323-ra"

[ Szerkesztve ]

(#7453) elszabi válasza FeZ... (#7434) üzenetére


elszabi
tag

Ez a program kell neked. Teljesen végigírja és visszaolvassa a kártyát. Abból kiderül, hogy van-e gond vele.

H2testw

Én amúgy Samsungot és Transcendet használok, egyikkel sincs probléma. A Transcendre itthon is érvényesíthető garancia van SN alapján, így külföldről is veheted bátran. Tőle vehetsz nyugodtan bármit. Mindig eredeti terméket küld. És gyorsan, 1,5 hét alatt megérkezik a cucc. [link]

Class 10-nél természetesen vannak gyorsabb kártyák is. De nem igazán érdemes ebbe a telefonba sokkal gyorsabbat venni. Samsung EVO+ v. Transcend Premium 400x a javasolt. (20-25 körül van az írási sebessége, 80 körül az olvasási).

[ Szerkesztve ]

(#7454) zzola válasza elszabi (#7453) üzenetére


zzola
félisten

Így van! Itt az eladó másik profilja, teljesen megbízható!

(#7455) FeZ... válasza elszabi (#7453) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Köszönöm szépen.
:-)

(#7456) Grecky válasza söncö (#7450) üzenetére


Grecky
senior tag

Számtech nagykerben dolgozom, szal elhiheted h képben vagyok. De higyj amit akarsz, csak ne lepődj meg, ha 6 év múlva elhajtanak az artisjus matricáddal együtt (aminek megléte nem lehet feltétele a garanciának, mert nem az alapján azonosítják be a terméket, hanem egyedi azonosítóval).
De ha már itt tartunk adj kérlek egy hivatalos Kingston linket, ahol ez az "örök garancia" szerepel.
Itt nézelődj a témában.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#7457) Grecky válasza Grecky (#7456) üzenetére


Grecky
senior tag

Még egy kis infó:
"Az élettartam-garanciát sokan "örök" garanciaként értelmezik, ám ez nincs így. A fogalmat elsőként a Kingston memóriák kapcsán ismerhették meg a magyarországi fogyasztók, mely a valójában azt fedi, hogy a Kingston egészen addig cserél egy memóriamodult, ameddig ezt valamelyik raktárából meg tudja oldalni."

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#7458) söncö válasza zzola (#7452) üzenetére


söncö
tag

Elírtam, bocsi B323-ra :D ,csak egy kicsit megtévesztő. Azt is bele lehetne írni hogy korlátozott számban volt elérhető, csak hogy közel jövőben más is nehogy így járjon hogy nekikezd romolgatni (feltenni a 323-at) aztán nincs OTA. Viszont figyelemre méltó topik mert sehol nem találok külföldi oldalakon ilyen jól összeszedett információs táblát mint a mi magyar összefoglalónk :))

(#7459) söncö válasza Grecky (#7456) üzenetére


söncö
tag

Én is nagykerben dolgozom. Nevén ne nevezzük a vörös óriást, és ha van blokk meg arti ,akkor a Kingston beszállítója által meghatározott alapján (ha van ugyanaz a termék akkor azt adom oda a kedves vásárlónak ,ha oedig nincs akkor kap egy jóváírást és adok neki egy ugyanakkora kártyát ugyanolyan sebességűt csak lehet az ára nem fog stimmelni de neki nem kell fizetnie.
Jó ,persze bolt függő a dolog ,hogy hol mennyire megengedhető a dolog de a beszállító engedi.
Te milyen színű mezben játszol? :D

[ Szerkesztve ]

(#7460) migabi24 válasza söncö (#7459) üzenetére


migabi24
nagyúr

A végén kiderül, hogy kollegák vagytok😂

(#7461) ataman válasza söncö (#7458) üzenetére


ataman
aktív tag

Mivel biztosat nem tudunk róla, - talán ha ketten jelezték eddig, hogy ők kaptak Telekomos B328-at Telekomos B323-ra, - ezért nem írtam bele eddig. De majd jelzem valahogy. Kösz az ötletet.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#7462) DJosef


DJosef
őstag

Helló mindenkinek!

Aki B321-en van és olyan ikon készletet használ ahol az időjárás alkalmazás ikonja mutatja a hőmérsékletet, annak frissül rendesen?

Én úgy vettem észre, hogy csak akkor frissül, hogy ha kirakom valamelyik oldalra az időjárás widgetet is.

B200 alatt ilyen gond nem volt.

Forget about it

(#7463) NandorHUN válasza zzola (#7452) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ezeket a limiteket én nem értem, mire jó?

Random kineveznek embereket tesztereknek? Ha elcseszték a romot csak páran szívnak vele ha meg nem akkor többiek idegeskedhetnek a régi hibákkal?

Roppant professzionális megoldás a Huaweitől.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#7464) zso79 válasza NandorHUN (#7463) üzenetére


zso79
őstag

Pont hogy ez a jó hozzáállás! Akik jelentkeznek teszternek azok vállalják, hogy akár olyan jól sikerül egy rom, hogy kvázi használhatatlan lesz a teló. A legtöbb ember nem foglalkozik ilyen szinten a készülékkel, csak használja, munkaeszközként is. Annó volt olyan telóm, ami egy jól sikerült frissítés után mindenre jó volt, csak telefonálásra nem, aztán vártam fél napot, mire kijött a fix... Arról nem is beszélve, hogy így van egy 3000 fős béta teszter csapatuk, ingyen...

[ Szerkesztve ]

(#7465) NandorHUN válasza zso79 (#7464) üzenetére


NandorHUN
addikt

Rendben, de itt nem jelentkezni kell vagy vállalni, hanem ahogy észrevettem teljesen random néhány telefonra frissítenek, néhányra meg nem. Te ebből nem vállalsz semmit.
Utána meg a "tesztelés részét" úgy képzelik, hogy ha valami még se működik akkor a frissített telefon tulajdonosok lesznek olyan kedvesek, hogy szólnak és mennek háborogni Huaweinek, hogy nem tudják használni a készüléküket?

Ennek nagyon nem így kéne működnie. Ennél még a főzött ROMok készítőinek is több tartásuk van.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#7466) zso79 válasza NandorHUN (#7465) üzenetére


zso79
őstag

Teljesen random?? B200 a legutolsó hivatalos független OTA-n, a B328 T-s, a B321-et meg fel tudod rá hegeszteni. Nem random, hogy melyik telót frissítik, ha nem jelenkeztél B200-ra biztosan nem kaphattál újabbat. Ha mégis azt használsz, a "háborgás" teljesen indokolatlan.

[ Szerkesztve ]

(#7467) zso79


zso79
őstag

Ez a Huawei tegnap adott válasza arra a kérdésre, hogy mikor lesz független P8-ra hivatalos 6.0:

"Információink szerint a frissítés nemsokára elérhető lesz ( honlapunkon jelenleg csak a Telekom-os P8 készülékekre érhető el a Marshmallow: http://consumer.huawei.com/hu/support/downloads/index.htm) , kollégáink folyamatosan dolgoznak azon, hogy minden készülékre a lehető leghamarabb elérhetőek legyenek az új szoftverek. Igyekszünk mihamarabb informálni felhasználóinkat a frissítések érkezéséről, így javasoljuk, hogy továbbra is figyeld hivatalos csatornáinkat, valamint frissítsd a Hicare alkalmazást! Ha további kérdéseid lennének, bátran fordulj hozzánk, vagy hotline-os kollégáinkhoz a +3640/386-638-as számon! További szép napot kívánunk!"

(#7468) zzola válasza zso79 (#7464) üzenetére


zzola
félisten

Én nem vagyok teszter..

[ Szerkesztve ]

(#7469) mukurisho válasza zso79 (#7466) üzenetére


mukurisho
tag

Én semmire nem jelentkeztem, tegnap viszont újra gyalultam a telot.
B300 -> B170(custom mappa is) -> B200 majd B321 jött HiCare-en keresztül. :U

Amivel nincs bajom, mert egyelőre teszi a dolgát.
Egy random háttér eltűnésen kívül, illetve, hogy a laptop még mindig GRACE-t ír ki, más bajom nincs vele.

(#7470) zzola


zzola
félisten

Szerintem szégyen és gyalázat, amit a H művel!

(#7471) zso79 válasza zzola (#7468) üzenetére


zso79
őstag

Urak! Nem flamelni akarok, de ahogy elnézem, csak azoknak dobál fel ilyen-olyan frissítéseket, akik vagy jelentkeztek a bétára, vagy upgradeltek/downgradeltek pc-ről. Külföldi fórumokat böngészve is ez a tapasztalatom.

Zolar: Mit értesz "teszter" alatt? Ha jól emlékszem Te magad írtad annó, hogy jelentkeztél a tesztre. Persze lehet, hogy nem jó a memóriám, de nagyon úgy rémlik, hogy Te voltál az egyik első aki itt megkapta...

(#7472) Grecky válasza söncö (#7459) üzenetére


Grecky
senior tag

Próbálj meg légyszives legarizni egy Kingston SD ramot. Ha sikerül te leszel az örök garancia tiszteletbeli nagykövete. :D
Az, hogy cégek rosszul értelmezik az élettartam garanciát, az egyéni probléma, igazából magatokkal csesztek ki.
Mi közvetlenül a Kingstontól vásárlunk, szal úgy gondolom van némi rálátásom, de ha továbbra sem hiszel nekem, kérek egy állásfoglalást tőlük.
Kék színben játszom amúgy (bár itt ennek most semmi jelentősége sincs).

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#7473) NandorHUN válasza zso79 (#7471) üzenetére


NandorHUN
addikt

Magyarul akkor kapsz frissítést (a jelenleg sem tökéletes b323-ra), ha valamelyik szoftver verzió már annyira használhatatlan volt, hogy downgradelned kellett :D
Kösz Huawei

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#7474) zso79 válasza NandorHUN (#7473) üzenetére


zso79
őstag

Magyarul még nincs hivatalos frissítés, próbálkozni, bosszankodni egyéni döntés alapján persze lehet... B196 és B200 felett egyelőre minden lutri. Nem olvastam még olyanról, hogy aki nem jelentkezett vagy mókolt, annak B200-ra jött volna OTA frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#7475) khron78 válasza söncö (#7459) üzenetére


khron78
őstag

Azt hiszem a nagykerereskedés fogalmát is tisztázni kellene.
Vannak bajok :D

(#7476) zzola válasza zso79 (#7471) üzenetére


zzola
félisten

Igen, jól emlékszel! De itt is megírtam, hogy lemondtam illetve azóta már új IMEI-s készülékem van, szóval nem vagyok béta teszter!

(#7477) söncö válasza Grecky (#7472) üzenetére


söncö
tag

Nem a kingstontól rendeljük a kártyákat ,a beszállító pedig jóváírást ad utána ha amortizációval cserélünk. Elméletben buki nem bukunk rajta ,de a könyvelést nem én csinálom tehát nyilatkozni ez esetben nem tudok. Gyakorlatilag az biztos ,hogy pár éve már így járunk el. :)

[ Szerkesztve ]

(#7478) khron78 válasza söncö (#7477) üzenetére


khron78
őstag

Amortizáció?
Érdekes, ilyet se hallottam még.
Tudtommal a garancia meghibásodás esetén érvényes.

(#7479) Grecky válasza söncö (#7477) üzenetére


Grecky
senior tag

És azt honnan tudod, hogy akitől ti veszitek az nem bukja be utána? Szürkeimportos cégeknél ez az eljárás, mert nem akarják/tudják beazonosítani, hogy kinek mit adnak el, ezért minden jóváírnak, amit utána bebuknak, mert még így is megéri nekik.
Attól még a garancia élettartam marad a Kingstonnál, de semmiképp sem örök a gari.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#7480) ataman válasza Grecky (#7479) üzenetére


ataman
aktív tag

Bocs, hogy beleszólok, de már nagyon régóta megy az Offtopic és már lazán se nagyon kapcsolódik pont a P8-hoz a memóriakártya gariztatás. Javaslom, hogy ezt inkább a Memóriakártya topic-ban folytassátok. Megértéseteket előre is köszönöm!

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#7481) forgonati válasza ataman (#7480) üzenetére


forgonati
őstag

Pont most akartam én is írni, hogy már a huszadik hsz szól arról hogy melyik nagyker honnan szerzi be a cuccait, meg hogy ki hol melózik. Köze nincs a telefonhoz már régen. Nem lehetne ezt már privátban, vagy egy másik topikban levívni?

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#7482) Grecky válasza ataman (#7480) üzenetére


Grecky
senior tag

Jogos, elmondtam, amit szerettem volna, mégha süket fülekre is talált. :) Részemről a téma off.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#7483) PietPunto


PietPunto
tag

Sziasztok!

Mivel nem tudom hová írjak ez ügyben így ide gépelem be a bajom. Ma délután szerencsésen leejtettem a P8-at (én balfék) mivel üvegfólia van rajta elöl-hátul így a leeséskor azok karcolódtak jobban. Viszont sajnos a telefon jobb alsó sarka kapott egy ütést így ott látható egy elég csúnya ütésnyom.

Ahogy néztem az alsó rész mintha levehető lenne(?) Így mindenképpen szeretném a készülék alsó részét kicseréltetni. Tudom hogy ez a garanciális keretek közé nem sorolható, hajlandó is lennék fizetni a javításért, csak nem tudom hová forduljak! :F

Tudtok nekem ebben segíteni!? :R

(#7484) zzola válasza PietPunto (#7483) üzenetére


zzola
félisten

Ha szeretnél továbbra is garanciát, akkor Telemax-hoz. Ha nem, akkor bárhová, ahol foglalkoznak vele...

[ Szerkesztve ]

(#7485) #70516736 válasza zzola (#7484) üzenetére


#70516736
törölt tag

Hátha megvonják a leejtés miatt

(#7486) zzola válasza #70516736 (#7485) üzenetére


zzola
félisten

Bármi lehet...

(#7487) Promi válasza PietPunto (#7483) üzenetére


Promi
aktív tag

Nem tudod külön cserélni, mert az egész ház egybe van. Huawei P8 szétszedése

(#7488) forgonati válasza PietPunto (#7483) üzenetére


forgonati
őstag

Nem lehet külön cserélni, egyben van a ház. Viszont nem túl drága az új. Megrendeled, szervízben meg kicserélik. Itt a ház, gyakorlatilag bagóért kapható Alin:

[link]

Egyébként a hátára hogy raktál üvegfóliát? Arra nem hiszem hogy feltapad a klasszik üvegfólia.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#7489) zzola


zzola
félisten

Mate8-ra jött egy update, B320-as , EMUI 4.1. . :Y

(#7490) PietPunto válasza zzola (#7484) üzenetére


PietPunto
tag

Akkor a Telemaxhoz fogom küldeni. Tudom-tudom vannak róluk pro és kontra vélemények, de nekem anno a P6-ost kitűnően megjavították.

(#7491) PietPunto válasza forgonati (#7488) üzenetére


PietPunto
tag

Az ebay-ről rendeltem, simán felraktam rá. Hát, akkor marad a teljes hátsó rész csere. Imádom a telefont, nem bírom nézni hogy ott éktelenkedik az a sérülés rajta.

[ Szerkesztve ]

(#7492) zzola válasza PietPunto (#7490) üzenetére


zzola
félisten

Írták aliexpress-ről olcsón beszerezhető a ház, szerintem a TMX nem dolgozik hozott anyagból, de egy kérdést megér...
Vagy megveszed a házat és kicserélteted mással...

[ Szerkesztve ]

(#7493) PietPunto válasza Promi (#7487) üzenetére


PietPunto
tag

Jajj ne, ezt inkább nem próbálom meg. Igaz műszakis a szakmám, de kicsit nagyobb dolgokat tudok javítani.

(#7494) PietPunto válasza zzola (#7492) üzenetére


PietPunto
tag

Olvastam a honlapjukon hogy hozott cuccot nem építenek be.

(#7495) zzola válasza PietPunto (#7494) üzenetére


zzola
félisten

Várható volt...

(#7496) PietPunto


PietPunto
tag

Szumma-szummárum, srácok nagyon köszönöm a gyors válaszokat és tanácsokat! :R Még egy kérdés a Telemax-al kapcsolatban. Azt tudom hogy vannak leadási pontok az országban számos helyen. De mivel nem garis eset, ezt hogy vázoljam fel nekik hogy mit akarok? Egy papírt tegyek a dobozba amire leírom mi a gond és úgy küldjem el?

(#7497) zzola válasza zzola (#7489) üzenetére


zzola
félisten

"Az XDA-n az OTA fórumban azt írják, hogy a stock 320-ban NEM JÓ a kamera ... az egyik vaku nem működik."

Úgy látszik ott sincsen kolbászból a kerítés... :W

(#7498) zzola válasza zzola (#7497) üzenetére


zzola
félisten

P8 lite-ra is érkezett B564 Marshmallow (OTA). B560-ra ment egy ~200MB-os update.

[ Szerkesztve ]

(#7499) hislah válasza PietPunto (#7496) üzenetére


hislah
aktív tag

Én megoldom, hogy ne látszódjon a szétszedés. Garis marad.
Milyen színű hátlapra van szükséged?
Priviben beszéljük meg a többit.

(#7500) nemesg86


nemesg86
tag

B321en sem működik nekem a szöveg kimásolás, majd beillesztés fb messengerbe(annó 317en ugyan ez volt a gondom). Másnál megy?

Üdv, Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.