Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) #86973952


#86973952
törölt tag

Az értesítési felületen, a parancsikonokra láttatok elrendezési opciót?

Annak idején, pl. 2.3 -ban nagyon hasznos volt, hogy 5 oszlopban rendezték el az ikonokat/gombokat, aztán a 3.0 -val ez 4 oszlopra szűkült, ami - szerintem jogosan - sokaknak nem tetszett. Látható, hogy itt 3 oszlopban kerültek elrendezésre, ami szerintem elég kényelmetlen tud lenni. Van lehetőség arra, hogy változtassa a felhasználó az oszlopok/sorok számát?

Szerk.:
Illetve egy build-számot tudnátok írni, hogy melyik szoftveres verzió van nálatok?

[ Szerkesztve ]

(#2) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Külsőleg nagyon kívánatos, és szép készülék.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) erahurka


erahurka
félisten

Hát nem a Huawei-től vártam ütős kamerát de ezt nagyon eltalálták!

(#4) Bone123 válasza #86973952 (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nem látok semmilyen testreszabási opciót a kapcsolópanelen.

A build szám, GRA-L09V100D001C900B039.

[ Szerkesztve ]

(#5) #86973952 válasza Bone123 (#4) üzenetére


#86973952
törölt tag

Köszi. Kíváncsi leszek rá, hogy milyen FW -vel fog megjelenni. Ez már korábban is előfordult (pl. P7), hogy megjelenés előtt került a tesztekbe egy inkább bétának mondható FW -vel, aztán a sok bosszantó hibát addigra ki is javították. Van itt is pár, illetve hiányzik a szoftverből a navigációs sáv elrejtés is, ami számomra érthetetlen lenne egy új EMUI -ban, mivel már 2.3 -nál is, de legfőképp 3.0 -nál már alap volt.

HA nem lesz személyre szabható, és csak 3 oszlopban jeleníthető meg, az szerintem nem túl jó az eddigi verziók használata után.

Szerk.:
Köszi a build-számot is. Látom L09. Arra is kíváncsi leszek, hogy ez a verzió fog -e megjelenni az EU -ban (feltehetően igen), mert szoftveres eltérés is lehet a különböző régiókba szánt változatoknál.

[ Szerkesztve ]

(#6) dwiki


dwiki
senior tag

A Honor 6-ot nem cserélném erre. Szebb a teló, meg a kamera azért jól jönne, de a többi feature benne, nem nyújt többet., sőt... (infra hiány, dual simnél vagy dual vagy single + SD , ezek számomra nagy negatívumok)

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#7) Shyciii


Shyciii
veterán

Nem tom miért vannak oda a kameráért, de jópár képen látható, hogy összemossa az egészet, mint valami vízfesték. Grafikai chip szintén gyenge, kijelző elég hamar fakul ha nem rendes szögből mutatják. Akksi, üzemidő kevés (4 óra kijelzőidő?? pfff). Hááát ezt 170-ért. Hiába szép kívűlről a telefon, ha a belbecs középszintű. Xiaomi Mi 4-esemet nagyon nem váltanám le ez miatt, főleg a grafikai chip és kamera miatt, mert azok rosszabbak. Nah és az akksi.

(#8) babkukta


babkukta
senior tag

szép és jó is!! Ügyes! Viszont mennyire valós ez a ZTE botrány?? Mert ha az, akkor mehet a kukába a P8, vagy mi?

Üdvözlettel, Tibi

(#9) #86973952 válasza babkukta (#8) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem sok mindent lehet kihámozni abból a néhány nyilvánossá tett dokumentumból, ahogy a nyilatkozatból sem. Nem hiszem, hogy a továbbiakaról mi tudni fogunk, hogy mi és hogy zajlott le. A P8 meg maradni fog úgy ahogy van.

(#10) ctvagyok válasza Shyciii (#7) üzenetére


ctvagyok
őstag

Azért szeretne sok telefon ilyen szar képet csinálni.
Szerintem jó telefon, de középkategóriás áron kéne jönnie, mert hardveresen nem csúcs, és azért kell kompromisszumokat kötni ( üzemidő, kijelző).
170k ért jelenleg nem a legjobb a vétel. De ezt ugye mondhatnám az összes csúcsmobilra.
Mindegy nekem tetszett a készülék, de inkább hozzádobnék egy kicsit és lenne belőle S6 vagy ennyiért egy Z3C. Vagy ennyiért bármilyen tavaly csúcsmobillal jobban járnék. És még maradna is.

(#11) w333


w333
félisten

Szvsz. 170k -ért ez a telefon csak egy rossz vicc lehet ... :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#12) Shyciii válasza ctvagyok (#10) üzenetére


Shyciii
veterán

170eFt-ért elég sok telefon tud ilyen képet csinálni, meg jobbat is. Innentől kezdve ez csak egy felfújt dolog, hogy jó képet lő. 100eFt-os kategóriában jó kamera lenne, de a felső kategóriában ez csak középszerű, főleg a vízfestményes kinézetével.

(#13) Hunt3r22 válasza w333 (#11) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Újdonság.. :P

2 hónap és 120-130k körül meg lehet venni.

Xr

(#14) 2o1i


2o1i
senior tag

Én sem ájultam el a képek minőségétől.
Nem rossz, de nem is olyan jó, mint amennyire dícsérik a tesztben. Teljesen kinagyítva egyszerüen nem tetszik. Homályos.
Egyébként a teló szép, de biztos nem veszek ilyet, pláne nem 170ért.

(#15) Örni


Örni
senior tag

A videófelvétel sem egyenletes, visszaesik 16fps-re(!) is... Többet vártam.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#16) janeszgol válasza Shyciii (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Mekkora a szenzor mérete? Lehet 1/3" és ezért mossa össze. Hiába a több fény, sok pixel, ha nincs hely.

Amúgy összefoglalva a cikket: ez a telefon hozta a kötelezőt, ami ez felsőkategóriában kell. Az a "kis" bug, ami a cikk végén lett megemlítve, kellemetlen. Így nem lehet kiadni telefont. Egy érintős telefon semmilyen normál körülmények között ne zavarodjon meg érintő ügyileg.

(#17) #86973952 válasza 2o1i (#14) üzenetére


#86973952
törölt tag

Néhány hónap alatt azért szépen szokott esni a Huawei készülékek ára. Főleg P szériában. Direkt kezdenek magasabb induló árral.

(#18) khron78


khron78
őstag

Ez nektek ütős kamera. Borzalmas. 9 pont, pfff.

(#19) Bone123 válasza janeszgol (#16) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A készülék még nem került forgalomba, a májusi startig pedig még változhat a szoftver. Ezt mindenképpen figyelembe kell venni.

(#20) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ez valami eszméletlen jól néz ki :) A kamera képességei is kiemelkedők, de ez az IGP, elrontja az összképet.. Pedig milyen jó telefon lett volna. A verdikt viszont nagyon jól kiemeli, hogy akinek a külső a és nem annyira a belső fontos annak ez a telefon az etalon :)

Finn the human

(#21) Hunt3r22 válasza Bone123 (#19) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Ezt nem értem. Van ahol már megjelent ugye, ott előfordulhatnak a bugok illetve a telefonban megtalálható hibák, mire a Mo-n megjelenik mindenhol kijavítják? :F

Remélem érthető a mondandóm lényege. :B

Xr

(#22) roli543


roli543
őstag

Nagyon szép, külső csillagos ötös :) de én picit magasnak érzem a kezdő árat, de ha lejjebb megy, és be kerül sszolgáltatókhoz, akkor lehet sikere :))

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#23) #86973952 válasza Hunt3r22 (#21) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hol jelent meg? Előzőekben megjelenésre volt már javítás.

(#24) Hunt3r22 válasza #86973952 (#23) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Múlthéten mutattak 15-20 országot ahol azonnal kapni lehetett.
Többi ország 1 hónap múlva.

Initial launch countries include China, Colombia, France, Germany, Mexico, Spain, South Africa, Turkey, UAE, and the United Kingdom, among others.

De amúgy ha a videót leállítod 1:24:08-nál nagyjából el lehet olvasni:

Itt

[ Szerkesztve ]

Xr

(#25) S e t h


S e t h
nagyúr

A képek alapján a dinamikatartomány nagyon jó, viszont a nappaliak egy része túl van exponálva, az éjszakai képektől meg az állam is leesett.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#26) #86973952 válasza Hunt3r22 (#24) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hivatalos shop -ban én még nem látom, csak jelzés szinten, de nem rendelhető. Pl.: németeknél.

Ugyanakkor Kínát el tudom képzelni, de ott más verzió jelenik meg, más szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

(#27) Spindlyman


Spindlyman
tag

Szerintem ezzel lesz nálunk.

GRA-L09_V100R001C900B110CUSTC432D003a

(#28) kelly416


kelly416
veterán

A képek nagyon jók, nekem legalábbis nagyon jónak tűnnek egy telefonhoz képest. Így kell ezt csinálni, meg még jobban. :R

(#29) Blyan


Blyan
félisten

Továbbra is azt gondolom, hogy low light jobb munkát végez a kamera, mint nappali fénynél.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#30) Farkas82


Farkas82
tag

Ez már többször hibásan lett leírva az EMUI-nál: A záróképernyön alulról felhúzva a Magazin kezelögombjai érhetök el nem a zenelejátszóé! Egyébként nekem is tetszenek az éjszakai képek, jó lenne ha ilyet tudna a honor 6-om! De egyébként a kamerát leszámítva nem látom hol nyújt többet a honor-nál, 70 ezer meg kicsit borsos felár egy jobb kameráért.

[ Szerkesztve ]

(#31) #86973952 válasza S e t h (#25) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, több helyen is. Bár szerintem ez szoftveresen javítható.

(#32) crue


crue
őstag

A gyári zenelejátszó le tud már játszani egy albumot a dalok sorszáma alapján vagy még mindig ábécé sorrendben játszik csak?

(#33) MMMMMM


MMMMMM
tag

Akkor sem észlelhető különösebb akadozás lassulás az EMUI-nál ha a hatterben futna mondjuk a facebook, annak Messenger alkalmazasa, a whatsapp és még egy skype is?

(#34) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Az igen, az a kamera odab@sz. :Y
Nagyon jó lett.

(#35) #86973952 válasza Shyciii (#12) üzenetére


#86973952
törölt tag

Sok telefon? Esti képekben jobb az S6 -nál, a nappali feltehetően javítható. Sőt..

(#36) Jeanne d'Arc

Ennyi pénzt elkérni ezért? ''Ájfón'' árban van lassan.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#37) henrik1


henrik1
tag

nem igazán értem a kamera hype-ját. este tényleg kiemelkedő, de a nappali képek nagyon el vannak mosva, én legalábbis egyetlen igazán éles fotót sem véltem felfedezni. most lehet azzal jönni, h "de hát pici szenzorra megy 13 millió pixel", de sztem senki nem tartott pisztolyt a fejükhöz, h ekkora felbontással dolgozzanak.

(#38) Blyan válasza henrik1 (#37) üzenetére


Blyan
félisten

Ha éjszaka nem mossa el a részleteket, akkor nappal is képesek lennének rá.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#39) petrson


petrson
senior tag

Szerintem ez nem nagy gurítás részükről, főleg nem ennyi pénzért. Ez a Huawei top kategória?!
A legördülő kapcsoló menü ikonjait egy az egyben a miui v6-ból lopták, mellesleg...

[ Szerkesztve ]

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#40) Shyciii válasza #86973952 (#35) üzenetére


Shyciii
veterán

Szoftveresen, aha. Addig állj féllábon míg szoftveresen meg nem oldják, hogy olyan képe legyen nappal, mint az S6-nak, vagy a Note-oknak, vagy HTC M8-nak, LG G-knek, de még a Moto X is részletgazdagabb fotókat csinál nappal, Xiaomi Mi 4-es is.

(#41) Blyan válasza Shyciii (#40) üzenetére


Blyan
félisten

Nyilván nem sokat tudsz a szoftveres feldolgozásról. Ha éjjel képes jobb képeket lőni de minimum ugyanolyan jót, mint az S6 teszem azt (és képes láthatóan), akkor nappal is képes lehet rá. Csiszolni kell pár algoritmuson és kész.

A kérdés csak az, hogy foglalkoznak-e vele utólag, vagy hagyják a francba.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#42) Shyciii válasza Blyan (#41) üzenetére


Shyciii
veterán

Te meg nyilváén semmit nem tudsz a fényképezésről, és a hardveres oldaláról, ha azt hiszed hogy a nappali fotózás eredményeit megkaphatod a az éjszakai felvétel alapján és vice versa. Okosabb lett volna, ha inkább csendben maradsz mielőtt hülyeségeket beszélsz.

(#43) Blyan válasza Shyciii (#42) üzenetére


Blyan
félisten

Értettem, kérek engedélyt megvesszőzni magam!

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44) MMMMMM


MMMMMM
tag

Két telefon között gondolkodom: Huawei p8 vagy HTC M8s
Szerintetek?
Árban mindkettő szinte ugyanott van
M8s:
Qualcomm® Snapdragon 615, octa-core
64-bit, 4 x 1.7GHz + 4 x 1.0GHz
Android 5.0 Lollipop, HTC Sense 6
2GB RAM
Wifi 802.11ac, 2.4 + 5GHz
Főkamera: 13MP Duo Camera, f/2.0, 28mm lens, 1080p video recording
5″, Full-HD (1920 x 1080 Pixel)
2840 mAh

Számomra fontos a kinézet, nem jatékra kell hanem az uzenetkoldoalkalmazasok fussanak rajta de ne akadozzon az android rajta és jo kamera, szép kijelzovel. Es zenemániás is vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#45) Bone123 válasza khron78 (#18) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nagyon sok tulajdonság és képesség összessége szül jó vagy rossz mobilkamerát. Itt a zajmentesítés miatt a finom részletek kissé elmosottak, de ne felejtsük, hogy 13 millió rögzített pixelről beszélünk, és a részletek mennyisége simán felér egy jobb 8 megapixeles fotóéval, A4-es nyomtatásra az pedig elegendő, vagy 4K-s tévén való visszanézésre. És ugye itt nincs észrevehető szoftveres élesítés, ami másutt sokszor hazavágja a képeket és nyomtatásban is rosszabbul néz ki a túlélesített fotó. Itt a fehéregyensúly, a dinamikatartomány, a lencse, a sebesség, a makrós, a HDR és az esti képességeik is igen jók, az optikai képstabi meg remek, így bármilyen helyzetben megbízhatóan használható fotó lőhető. Ez sokszor több, mint egy ideális fényviszonyok között szuper, máshol viszont elvérző kamera.

(#46) joey04


joey04
titán

Hát csalódás. Elég rossz irányba megy ez a P sorozat. A prémium külső oké (még ha fel is lehet fedezni koppintást), de egyre több feleslges extra van mind szoftveresen, mind a körítésben. Emellé jön a vártánál gyengébb Kirin és a szoftveres bajok, amit remélhetőleg javítanak. Nem rossz készülék, de nekem csalódás összességében.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) Jadro válasza Jeanne d'Arc (#36) üzenetére


Jadro
veterán

Láttál mostanában "Ájfón" árakat? :) Egyébként ez 1-2 hónap alatt esik annyit hogy egész jó vétel lesz.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#48) batai15


batai15
félisten

Kamera ide vagy oda plusz egyebek, de ettől független a Huawei még ezt az árazást nem engedheti meg magának.

(#49) #86973952 válasza joey04 (#46) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ebben egyet tudok érteni. Nem P sorozatra, hanem úgy egyáltalán a mobilos piac tele van felesleges extrával. Az emberek nagy részének teljesen felsleges egy-egy funkció, de van akinek ez lényeges, vagy azzá válik. ÉS őket sem szabad elfelejteni.

Pl. az emberek többségének teljesen felesleges, az extra hangszóró teljesítmény, minőség. Van akinek viszont lényeges. Számomra ez is pont ugyanolyan felesleges dolog, mert nem kerülök olyan helyzetbe, hogy kihasználjam. Pl. HTC.

Ez elég szubjektív, hogy mi felesleges.

(#50) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Láv et förszt szájt! :Y

Vuff!!!!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.