Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) zzola válasza sarszegi14 (#7600) üzenetére


zzola
félisten

Értem, viszont rajtam ez nem segít... :(

(#7602) NandorHUN válasza zzola (#7599) üzenetére


NandorHUN
addikt

Esetleg egy rendszer optimaliálás segíthet, meg újraindítás.

Pl. nálam semmi lagg, pedig 4 widget van kint, főképernyőn Weather Timeline és Google-val, többi lapon: Digical, Gmail, PowerAmp.

Vagy valami eszi a RAMot? Nálam általában 1,2 Gb mindig van szabadon.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#7603) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Itt sincs lagg. Kiváló a műszer.

(#7604) zzola válasza NandorHUN (#7602) üzenetére


zzola
félisten

Optimalizálást pár naponta futtatom, 1,2GB RAM itt is mindig megvan....bár sűrűn nem nézem, mert nem nagyon érdekel. Amúgy jó a készülék, inkább a v6 lett gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#7605) Grecky válasza zzola (#7604) üzenetére


Grecky
senior tag

És teljesítmény módban használod? Nálam csak akkor voltak akadások, ha intelligens módban használtam a telót.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#7606) DJosef válasza Grecky (#7605) üzenetére


DJosef
őstag

Én csak inteligens módban használom és nem akad.

Forget about it

(#7607) zzola válasza Grecky (#7605) üzenetére


zzola
félisten

Alap beállítás van.

(#7608) Grecky válasza DJosef (#7606) üzenetére


Grecky
senior tag

Nálam laggol, nézz meg egy google térképet, és meglátod. Am meg mi értelme az intelligens módnak? Kb olyan mintha lenne egy jó sportkocsid amivel csak 50-el mennél mindenhol. Üzemidőben kb 20-30 perc pluszt ad, az semmi véleményem szerint.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#7609) DJosef válasza Grecky (#7608) üzenetére


DJosef
őstag

Szoktam használni napi szinten a google térképet a tömegközlekedési információk miatt, és néha az autós navigációt is, de én nem vettem észre ott sem lagg-ot.

Játék nincs a telefonon.

Twitter, fórum, google play zene, film nézés ezeket használom napi szinten, ezeknek bőven elég az inteligens mód.

Forget about it

(#7610) downcore


downcore
csendes tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyna tudok frissíteni 323 ről 328-ra? A 323-at azt a huawei oldalarol szedtem le a hivatalos telekomos verziot es ugy frissitettem. Sajnos par hete tapasztaltam ezt a "recsegeses" jelenseget, es mikor megtalaltam a forumon, hogy erre jott egy javitas hat megorultem. De sajnos a HiCare app nem ad lehetoseget frissitesre?

Esetleg valami zip vagy hasonlo mondon tudom frissiteni vagy hogyan tudnam rabirni a telefont hogy felkinalja a frissitesi lehetoseget?

Megtisztelo valaszotokat elore is koszonom! :R

(#7611) V.Stryker válasza downcore (#7610) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A HiCare alkalmazás kéne felajánlja.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7612) downcore válasza V.Stryker (#7611) üzenetére


downcore
csendes tag

Sajnos ott azt irja, hogy a legfrissebb rom fut rajta (B323)
Anno a HiCare nekem a B323-at se kinalta fel frissitesre ezert raktam fel az egezs B323 romot a huawei oldalarol.

Akkor ha a HiCare nem ajanlja fel akkor nem is tudom sehogy lefrissiteni? Hat akkor lehet marad a B196os telekomos rom downgrade :(

(#7613) migabi24 válasza downcore (#7612) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nincs letölthető verzióba

(#7614) downcore válasza migabi24 (#7613) üzenetére


downcore
csendes tag

Valami ötlet, hogy miért nem kínálja fel a frissítést? :F

(#7615) zzola válasza downcore (#7614) üzenetére


zzola
félisten

Lehet limitált volt a frissíthetőség ...

(#7616) downcore válasza zzola (#7615) üzenetére


downcore
csendes tag

Hat ez nem valami jo hir. Akkor vigyem be a Telekomhoz, hogy van ez a recseges problemam es frissitsek be ok vagy mar garivesztes lett a telom mert a 6os-at felraktam (ami szinten telekomos)?

(#7617) zzola válasza downcore (#7616) üzenetére


zzola
félisten

Én ugyanezzel a problémával küldtem szervizbe a készülékem és kicserélték benne az alaplapot...

(#7618) kis habo


kis habo
csendes tag

sziasztok
olyan embert keresnék aki nagyon jártas a softwerezésbe mert nálam nem hiszem hogy olyan egyszerű lenne a frissítés ha valaki lenne az írhatna és privátba megköszönném a segítséget

(#7619) downcore válasza zzola (#7617) üzenetére


downcore
csendes tag

Es megoldotta a problemat? Nalam nem allando a recseges hanem random, eljon... de akkor marad a gari. Neked mennyi ideig volt gariban?

(#7620) zzola válasza downcore (#7619) üzenetére


zzola
félisten

Új alaplap, független készülék és szoft, megoldotta!

(#7621) .zSoLTi. válasza kis habo (#7618) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Az összefoglalóban levan írva lèpèsenkènt...

(#7622) Szabcsizz válasza kis habo (#7618) üzenetére


Szabcsizz
őstag

A 3 gombos módszert alkalmazd..egyszerű mint az 1x1,esetleg csak elsőre nehéznek tűnhet.De nem az.

(#7623) Vicaroy


Vicaroy
újonc

Sziasztok!
5 hónapja van meg a telefonom, nagyon szeretném, ha nem fagyna le állandóan az utóbbi 1 hónapban. Mivel extrákat túlzottan nem használok benne ez így eléggé idegesítő. Lefagy, vagyis inkább újraindul: navigáció közben, runkeeper (futásaim távját, idejét, szintemelkedésemet mérem vele). Navigáció közben egyszer csak bejön a rózsaszín telekom kép, majd bejön a kezdőképernyő. Runkeeper közben egyszer csak azt veszem észre, hogy nem beszél 5 percenként a hölgy a fülembe, hogy mekkora távot tettem meg. Ha felnyitom a kezdőképernyőt, akkor semmi... A háttérben futó alkalmazásoknál ha megnyitom a programot, akkor csak újra indul a program, s az addig mért távolságom elszállt. Azért vettem huawei-t ismét, mert az előző huawei telefonommal nagyon megvoltam elégedve, sose volt vele problémám. De hogy több mint 100 ezer Ft-ért egyetlen programot se tudjak futtatni úgy hogy az ne induljon újra, az szerintem elég gáz. Navigáció közben meg elég durván melegszik is...

Valakinek ötlete hogy ez mitől van? Másnál előfordult ilyesmi? Köszönöm a válaszokat! :(((

(#7624) Szabcsizz válasza Vicaroy (#7623) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Szia!
Én egy hónapja használom a "Ránkípört",de nincs semmi ilyen problémám.Ott tuti hogy nálad,vagyis a szoftverrel lesz valami gubanc.V5-öt,vagy V6-ot használsz?Esetleg ha V6-ot,akkor volt gyári beállítás visszaállítása a frissítés előtt/után?
A melegedéssel kapcsolatban meg annyit,hogy ez miért zavar?Jóhogy melegszik,egy navigáció megterheli a telefont.Arról már nem is beszélve,hogy ebben nem egy gyenge S410 van,egy olyan pl nem melegedne..ja...és a programokat tedd be védett alkalmazások közé.Úgy nem fog újraindulni.

[ Szerkesztve ]

(#7625) NandorHUN válasza Vicaroy (#7623) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szerintem aksi probléma lesz, régi telefonom csinált ilyesmit még anno.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#7626) migabi24 válasza Vicaroy (#7623) üzenetére


migabi24
nagyúr

Védett alkalmazások közé kell rakni amit háttérbe akarsz használni, máskülönben a kijelző kikapcsolása után bezáródik, a navigáció az nagyon energiaigényes alkalmazás, nem csoda hogy melegítí, nekem már volt vagy 50 okostelefonom, mind füstölt a navitol

[ Szerkesztve ]

(#7627) migabi24


migabi24
nagyúr

Elkezdett viszketni a tenyerem cserélném a telót de nincs olyan ami megfelelne, ilyen még nem volt, megnézegettem a samukat, hát hánynom kéne ha azt tácsvizet kéne nézni egész nap meg a bloatware halmazt, P9-nél meg kamera gondok vannak és nem is látom jobbnak csak a speckók mutatnak jól de élőbe mellérakva a P8-at már más a helyzet, méretbe meg nem tudok feljebb menni ez már kiderült mikor Note 4-em volt úgyhogy marad😊

[ Szerkesztve ]

(#7628) #70516736 válasza migabi24 (#7627) üzenetére


#70516736
törölt tag

nekem is viszket a tenyerem :B
én a honor7-re jutottam

(#7629) DJosef válasza #70516736 (#7628) üzenetére


DJosef
őstag

Ha már csere a téma, én újra elgondolkodtam a Mate7-en, a 6" és a brutális üzemidő nagyon hiányzik.

Forget about it

(#7630) zzola válasza DJosef (#7629) üzenetére


zzola
félisten

Minap láttam kirakatban egy ilyen 6"-os szörnyet, hát imádnám! Csípem az ilyen téglákat!

(#7631) forgonati válasza #70516736 (#7628) üzenetére


forgonati
őstag

Én meg pont a hon7-ről jöttem át erre. Bár az üzemidő kicsit gyengébb, de cserébe a kamera egyértelűen jobb. Ujjlenyomatolvasó nélkül meg simán tudok élni.

Keelah Se'lai!

(#7632) mukurisho válasza Vicaroy (#7623) üzenetére


mukurisho
tag

Nálam is ez volt. B321 alatt.
Annyi különbséggel, hogy az Endomondo alatt indult újra mindig futás közben.
Pár napja újra húztam az egész rendszert, azóta viszont még nem jutottam el futni....
Ma este szerintem ki tudom próbálni, megírom majd, hogy megjavult e ;)

(#7633) migabi24 válasza DJosef (#7629) üzenetére


migabi24
nagyúr

Akkor már Mate 8 az sokkal jobb, de nekem ezek a téglák már nyűgösek nagyon

(#7634) DJosef válasza migabi24 (#7633) üzenetére


DJosef
őstag

Az biztos, de sajnos árban az kicsit sok nekem. De ellenék egy P8 Max-al is.

Forget about it

(#7635) tanzara válasza forgonati (#7631) üzenetére


tanzara
csendes tag

Szia. Én egy Sony-ról váltanék, P8 vagy Honor 7 között vacillálok. Nekem a kamera lenne a fontos. Mivel neked mindkettőről van tapasztalatod; szerinted akkor a P8 fotózásban jobb választás lenne?

(#7636) naaaaaaaa


naaaaaaaa
újonc

sziasztok.
3 honapja vettem egy huawei p8-at es kicsit problemasan mukodik szinte elejetol a hibak a kovetkezok:
a facebook messenger uzenetek nem az elkuldott sorrendben erkeznek vagy meg sem erkeznek ugyan ez a helyzet ha en kuldok valakinek, es az erkezetteket is csak akkor latom ha belepek a messengerbe, az ertesitesek be vannak kapcsolva. ugyan ez a helyzet a viber-rel is. napra kesz az osszes szoftver.
a valaszokat koszonom!

(#7637) migabi24 válasza naaaaaaaa (#7636) üzenetére


migabi24
nagyúr

Védett alkalmazások közt vannak?

(#7638) naaaaaaaa


naaaaaaaa
újonc

igen azt hiszem

(#7639) #76385920 válasza naaaaaaaa (#7636) üzenetére


#76385920
törölt tag

Messengert nem használom, a Viber viszont rendben van, jól működik.

Passzolnám a kérdést. Ahogy már említették: védett alkalmazás, mobil adatforgalom engedélyezése.

[ Szerkesztve ]

(#7640) naaaaaaaa válasza #76385920 (#7639) üzenetére


naaaaaaaa
újonc

benne kell h legyen a vedett alkalmazasokban?

(#7641) #76385920 válasza naaaaaaaa (#7640) üzenetére


#76385920
törölt tag

Igen, nem árt. (Ha a képernyő lezár, lezár az alkalmazás is ami nincs benne)

(#7642) naaaaaaaa válasza migabi24 (#7637) üzenetére


naaaaaaaa
újonc

plusz van mikor a sima sms-ek is ossze vissza mennek ez jonnek. ha sms-ezek valakivel sokszor nem ertjuk meg egymast mert a sorrend teljesen mas.

(#7643) Grecky válasza naaaaaaaa (#7636) üzenetére


Grecky
senior tag

Viber csak mobilneten megy jól, wifin meg ha egyszer belépsz utána lesz csak jó.
Sajna ez ilyen EMUI bug, és együtt kell élni ezzel, bár mintha más gyártónál is meglenne ez a hiba.
Messengernél a sorrendet az kavarja meg, ha asztali gépen is be vagy jelentkezve, ilyenkor megoldás lehet a háttérből kilövés majd újraindítás, rosszabb esetben adatok törlése (az ugyanaz mintha újra telepítenéd).
Utána jól leszinkronizál mindent.
Sms nálam jól működik (b321a), nem tapasztaltam hibát, leszámítva h nem jelez a LED.

Ja és védettre tedd mindkettőt, és ha van olyan opciód, h rendszerébresztés, akkor azt is kapcsold be.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#7644) #76385920 válasza Grecky (#7643) üzenetére


#76385920
törölt tag

Én ma csak wi-fi-n vibereztem és tökéletesen működött. :)

(#7645) Grecky válasza #76385920 (#7644) üzenetére


Grecky
senior tag

Ha kikapcsolod majd vissza a wifit, utána már nem jönnek meg az üzik, próbáld ki.
Csak miután egyszer belépsz.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#7646) Dávid Balázs válasza Grecky (#7645) üzenetére


Dávid Balázs
csendes tag

Èn bettettem a viber-t vèdettbe ès nekem jönnek az üzenetekről az èrtesítèsek wifin mobilneten egyaránt

(#7647) forgonati válasza Vicaroy (#7623) üzenetére


forgonati
őstag

Az újraindulásos bug nekem is megvolt B321 alatt. Naponta 1-2x eljátszotta, nekem főként zenehallgatásnál (MX Playert használok kizárólag). Egyszercsak elhallgatott a zene, és mire kivettem a zsebemből már csak a Huawei logo-t láttam. Egyébként lehet hogy többször is megcsinálta, csak nem vettem észre, mert nekem ki van kapcsolva a PIN kérése... Azonkívül B321 alatt össze-vissza működött a LED, olyan színnel villogott épp amilyen kedve volt. Vagy néha abszolút nem is villogott. Annak ellenére hogy beállítottam.

1 hétig tűrtem, aztán visszamentem B200-ra, itt most se újraindulás nincs, és a LED is úgy működik ahogy kell. Nem jó még az a B321. Van a B321a, abban elvileg javítva van pár bug, legalábbis én ezt olvastam. De lehet hogy kamu. Én még várok egy következő update-ig, addig teljesen jó a B200.

Keelah Se'lai!

(#7648) Grecky válasza Dávid Balázs (#7646) üzenetére


Grecky
senior tag

Nekem is jönnek, DE wifi esetén csak akkor, ha elindítom egyszer, addig nem (utána már wifin is ok).
Próbáld ki, hogy kilövöd a wifit (a mobilnetet is) közben ír valaki, amíg ki van kapcsolva a wifi, utána wifi vissza, de nem lépsz be. Tutira nem fognak megjönni, és addig egy üzenetet sem kapsz meg, amíg nem indítod el a vibert.
De egyszer már értekeztem a témában átfogóbban is, bár ezek szerint nem sok vizet nem zavartam vele.LINK.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#7649) forgonati válasza tanzara (#7635) üzenetére


forgonati
őstag

Pár kép amiket próba jelleggel lőttem velük, összehasonlításképp:
P8 vs. H7

Jobb a P8 kamerája. Nappal is észrevehető hogy a P8-nál több részlet van. Még annak ellenére is, hogy a H7 20MP a P8 meg "csak" 13. Gyenge fénynél meg még egyértelműbb a dolog, a P8-ban van optikai stabilizátor, így hosszabb záridőt engedhetsz meg bemozdulás nélkül. És az RGBW szenzor több fényt is enged be, tehát a H7-nek sokkal magasabbra kell emelnie az ISO-t ahhoz hogy ugyanolyan világos képeket lőjön mint a P8. Csak így ugye sokkal több lesz a zaj is mint a P8 -nál. Sajnos éjszakai képeket nem tudok mutatni. De ha a kamera fontos, akkor egyértelmű a P8. Ha viszont más aspektusok is számítanak akkor nem annyira egyértelmű a választás. Én is sokat vacilláltam. A H7 mellett szól a nagyobb akku, meg esetleg az ujjlenyomat olvasó. Na meg a Dual SIM lehetősége, bár az mondjuk van P8-ból is. Én úgy vagyok vele hogy a telefont naponta töltöm, tehát nekem a kisebb akku nem akkora érvágás. Az ujjlenyomat olvasó jó dolog, de én pl. simán tudok nélküle élni, nálam fontosabb hogy minél jobb kamera legyen benne. SIM kártyám meg jelenleg csak 1 van, így a dual SIM sem szempont nálam.
Ja, és a H7 értesítő ledje szinte semmit nem ér, ugyanis nagyon halovány, és ráadásul nagyon mélyen ül, így csak szemből látszik. Ha leraktam az asztalra és kicsit oldalról ránéztem, nem láttam hogy pislog-e vagy sem. P8 ledje erősebb is és minden szögből jól látszik. Nekem ez is fontos szempont.

Még egy dolog. Szerintem nem jó hogy a H7 kamerája kiáll, ha lerakod a telefont arra fekszik fel, és láttam már olyan H7-et amin durván meg volt kopva a kamera króm kerete tiszta karc volt. Pedig még 1 éves sem volt a tella. Nekem a P8 emiatt is szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#7650) s1ru2


s1ru2
senior tag

Sziasztok!

Használ-e valaki közületek Stravát? Telejsen mindegy, hogy melyik verzió van fent, mindig az van, hogy gondol egyet az app és a Strava leáll. De telejsen random módon és így rengetgszer csak utólag látom, hogy kiegyenesítette az útvonalat, ahol jöttem. És az fogad, h strava recovered from an error, és vissza tölti az útvonalat csak éppen attól a ponttól ahol kiegyenesíti ahol megtörtént az eset. Be van téve a védett alkalmazások közé és nem is zabálja az aksit. Van-e ötlete valakinek, hogy mi a fene lehet ez. Más ilyesmi appal nem csinálja.

Előre is köszi!

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.