Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) migabi24


migabi24
nagyúr

Nem semmi a mai akkuhasználat, reggel 6-kor kapcsoltam be és most van 50%-on ezidáig 4h 40p kijelzőhasználat van benne, 2 filmet néztünk dlna-val kilőve a tv-re, meg netezés nyomkodás

[ Szerkesztve ]

(#7702) DJosef válasza migabi24 (#7701) üzenetére


DJosef
őstag

Én 58 perc kijelző idővel vagyok 54%-on.
Az is igaz, hogy egésznap ingázok Budakeszi és Széll Kálmán tér között.

11 órája vettem le a töltőről.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#7703) forgonati


forgonati
őstag

Valaki meg tudná mondani hogy a kameránál az éjszakai módban hogyan állítsam be az ISO-t vagy a záridőt hogy az működjön is? Be lehet állítani őket, de hiába rakom mondjuk ISO 100-ra meg 5mp záridőre, rohadtul azt állít amit ő akar, és legtöbbször ISO 800-at vagy 1600-at használ. Ott van a manuális beállítás de semmi értelme... Mit nem csinálok jól? B200-on vagyok amúgy.

Keelah Se'lai!

(#7704) Szabcsizz válasza forgonati (#7703) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Manuális módban nekem rendben csinál mindent.Igaz,ez B323.

(#7705) forgonati válasza Szabcsizz (#7704) üzenetére


forgonati
őstag

MM alatt nekem is ment manuális módban, de ez B200.

Keelah Se'lai!

(#7706) Szabcsizz válasza migabi24 (#7701) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ezzel az akkuhasználattal ugyaígy vagyok én is.Marha jó,V6-on nekem meg mégjobb.Huawei-éknél valamit nagyon jól optimalizáltak.

(#7707) migabi24 válasza Szabcsizz (#7706) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ja S6 topikot röhögve olvasom mikor írják, hogy 2-3h kijelzőhasználat után padlón van, és nem játékoktól merül le

(#7708) Petie válasza .zSoLTi. (#5321) üzenetére


Petie
veterán

Nem tudom hogy megoldódott-e nálad a hiba.
nekem se működött, de sikerült megcsinálni a waze-t. nekem se látott semmit. B321
engedélyt kell adni a proginak a tartózkodási helyhez.

Beállítások - Alkalmazások - Waze - Engedélyek. és itt kapcsold be a tartózkodási helyet. így megy már nekem is

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#7709) zzola válasza migabi24 (#7707) üzenetére


zzola
félisten

Kijelzőidő nem mérvadó, +S6-nál nem FHD a kijelző, ezt azért ne felejtsük el.... :B

[ Szerkesztve ]

(#7710) migabi24 válasza zzola (#7709) üzenetére


migabi24
nagyúr

Már hogyne volna mérvadó ha mindenki ennyit ír akkor nem a felhasználással van a baj, a kijelzőfelbontás ne menjen már a használhatóság rovására oldja meg a samsung ennyi pénzért

[ Szerkesztve ]

(#7711) zzola válasza migabi24 (#7710) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Én kb. lesz@rom. Nem vagyok már óvodás, aki naponta nézegeti...működjön-vagyis jó lenne, ha minden működne....

(#7712) migabi24 válasza zzola (#7711) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én azért nem bánom, hogy reggeltől estig kibírja töltés nélkül, mivel nem irodába üldögélek, így nekem fontos, hogy egész nap számíthatok rá, viszont az ovodás fiamat nem érdekli a kijelzőhasználat ez rossz példa volt😂

(#7713) zzola válasza migabi24 (#7712) üzenetére


zzola
félisten

Autóban van 1A-es fej, én azzal oldom meg. Reggeltől - estig nálam nem bírja ki...

(#7714) AngeloDivina


AngeloDivina
aktív tag

Úgy látszik az Én felhasználói szokásaim nagyon passzolnak ehhez a telefonhoz. Egy nap így néz ki nálam: wifi egész nap, munkába menet és jövet zenehallgatás (kb. 1óra), pár kép készítése, két exchange és egy gmail szinkronizálás, fél óra böngészés, kb. 5 telefon beszlgetés (3-5 percesek).
b196-on ez több mint 2 és fél nap akksi idő.

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#7715) zzola válasza AngeloDivina (#7714) üzenetére


zzola
félisten

Éjjel?

(#7716) Szabcsizz válasza zzola (#7715) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Gondolom azért éjjel csak töltve van,vagy valami..ilyen üzemidőt inkább a Mate 7/Mate 8 hoz.

(#7717) mukurisho válasza migabi24 (#7710) üzenetére


mukurisho
tag

B321, napi rutin:
-6kor töltőről le
-melóba spotify 4g-n(30 perc)
-melóban wifin, pihen az asztalon, max 1-2 hívás(2-3 perc)
-délután 3 körül felteszem tölteni mert 50% körülre esik
- fél 5 kor indulok haza, (~70%)
úton zene, netezés, messenger. este 7re alig 20% marad
kijelző használat max 3 óra ha nem töltök rá, ha igen akkor 4-4,5

fényerő auton a csúszka 3/4-en.

2hete hétvégi horgászat:
mobilnet off
1-2 képet lőttem, egyébként a
telefon ultra power save modban

másfél nap...!

Nekem ez kevés, reméltem, hogy a v6 jobb lesz, de semmi nem változott v5-höz képest.
Ezért részemről váltani fogok. :((

(#7718) gabor907


gabor907
tag

B323 van most fent a telon hogyan tudom visszarakni a b196ot egyszeruen?

core

(#7719) downcore válasza PietPunto (#7696) üzenetére


downcore
csendes tag

- Milyen verziot kapott a telefonod?
- Fuggetlen egyebkent a keszuleked?

Nekem recseges miatt kene bevinni de ahogy olvastam ez rom hiba lesz.

(#7720) Promi válasza gabor907 (#7718) üzenetére


Promi
aktív tag

Összefoglalóban benne van B300 rollback.

(#7721) Shade45 válasza mukurisho (#7717) üzenetére


Shade45
senior tag

Nálam is hasonló a helyzet, irigykedve szoktam olvasni a többi fórumozó akku időit!

Sajnos ez így nagyon gyenge!

Gondolkoztam már, hogy garanciába beküldöm, de még nem szántam rá magam.

(#7722) zzola válasza Shade45 (#7721) üzenetére


zzola
félisten

Kiröhögnek majd...

(#7723) #76385920 válasza mukurisho (#7717) üzenetére


#76385920
törölt tag

Érdekes, nálam ez így néz ki.
8:30-kor töltőről le 100%-on!
Melóhelyen egész nap wi-fi
5-10 Viber üzenet
5-10 perc telefon
Nyomkodás 5-15 perc
10-20 perc face, insta.
5-10 email
Fél 6-kor go home, töltöttség: 60-70%
Fényerő kb 75%, auto

Szvsz nem csak a kijelző fogyaszt, hanem sok más dolog is. Bár ezt tuti tudjátok. :)

[ Szerkesztve ]

(#7724) downcore válasza #76385920 (#7723) üzenetére


downcore
csendes tag

Famalachoz hasonlóan én is igy hasznalom a keszuleket es szinten ilyen 68% korul megyek haza vele.

Viszont ha van FB messengered akkor erdemes kivenni a vedett appok kozul. Miota szinte kotelezo felrakni az appot en is raszantam magam hogy feltelepitem... Amig nem vettem ki a vedett appok kozul a 68% helyett 30-35% al mentem haza a telefont.

(#7725) migabi24 válasza downcore (#7724) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én nem rakom fel azt a szart, inkább asztali nézetbe kapcsolok ha az üzenetekbe túrkálok😀

(#7726) Shade45 válasza zzola (#7722) üzenetére


Shade45
senior tag

Nyílván nem ezt a sztorit adnám elő...

Megmondom, hogy random lemerül, hiába 70-80%-on van az aksi, kikapcsolgat és utána csak töltővel lehet életet lehelni bele, aztán jó napot !

(#7727) zzola válasza Shade45 (#7726) üzenetére


zzola
félisten

Kapsz egy új akkut, ami ugyancsak lemerül...

(#7728) Shade45 válasza zzola (#7727) üzenetére


Shade45
senior tag

Kezdésnek megteszi...

Nem hiszem el, hogy hasonló használat mellett egyik embernél napokat elketyeg a telefon, másnál meg egy napot alig bír ki!

Valami hardveres eltérésnek kell itt lennie! Elég egy kevésbé jól sikerült beszállítói széria az egyik alkatrészből, és máris csinál ilyen gondokat.

(#7729) downcore válasza Shade45 (#7728) üzenetére


downcore
csendes tag

Az akunal mit ir? Melyik program meríti a legjobban? Szerintem ebben is erdemes szetnezni. De ha nincs mar akkor igen szerviz a biztos.

(#7730) Shade45 válasza downcore (#7729) üzenetére


Shade45
senior tag

Ezeken a körökön már régen túl vagyok!

Felesleges appok törlése/letiltása, mobilnet korlátozása (csak addig kapcsolom be, amíg megnézem amit kell), háttérben futó alkalmazások beállítása, nagy fogyasztású alkalmazások bezárogatása; mind ezek ellenére, (ja rendszer újrahúzás is volt már) észrevehető javulás nem mutatkozott az üzemidőben!

Egyébként a legnagyobb fogyasztó mindig is a cella készenlét és az android rendszer volt! Mindig!

A kijelző általában 4.-5. helyen szokott kezdődni, ami nevetséges!

(#7731) migabi24 válasza Shade45 (#7728) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez a helyes hozzáállás nem kell ezt elfogadni, volt itt akinek volt hasonló gondja és valami sok mAh szivárgást mértek a szervízbe

(#7732) AngeloDivina válasza zzola (#7715) üzenetére


AngeloDivina
aktív tag

A net ki van kapcsolva este 11 ès reggel 6 között. Èjjel alszom, nem netezem, az üzenetek megjönnek ha bekapcsolom a netet.

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#7733) AngeloDivina válasza Szabcsizz (#7716) üzenetére


AngeloDivina
aktív tag

Nincs töltve este, különben nem írnám hogy több mint 2 ès fèl nap.

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#7734) sarszegi14


sarszegi14
csendes tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy valaki használja a telefonján a huawei wear alkalmazást, ha igen, akkor nektek is laggol? Amióta megvan a telefon, eddig csak ennél az alkalmazásnál vettem észre hogy akadozik, és azért furcsa nekem hogy pont egy P8-on akad a program, pedig direkt ezekhez csinálják a talkband miatt.

Nexus 7 (2013) - Huawei P9 - Huawei Watch W1

(#7735) Szabcsizz válasza sarszegi14 (#7734) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Szia!
Először nekem is akadt,aztán egyszercsak megszűnt magától.Most nemrég viszont jött egy frissítés,és megint akad mint az állat.😁

[ Szerkesztve ]

(#7736) Akos_h


Akos_h
tag

Sziasztok!

Másnál is előfordul olyan, hogy ha rendszeresen sokat fotóztok a telefonnal akkor egy idő után sokkal nehezebben fókuszál és lassabban lövi el a képet?

Hiába törlöm a fényképeket, mert ha sok van attól tényleg belassul, de reggel autóban le akartam fotózni egy kisiklott vonatot, jött a zárhang, vártam még egy pillanatot és utána mozdítottam el a telefont és sikeresen lefotózta a műszerfalat. Utána megint próbáltam és ugyan ez.
Volt korábban ilyen kínai telefonnal amiben Sony kamera volt hogy hiába cseréltem romot vagy csináltam bármit a kamera egyre szarabb képeket csinált és most úgy néz ki a P8 is elkezdi a hülyeséget, mert nehezen fókuszál és egyre lassabban készíti a képeket, amik emiatt elmosódnak.

B323 van rajta, mert V6-on gyorsabb volt a kamera mint B200-on és jobb képeket csinált sötétben amikor munka miatt fotóznom kell vele, de már csak minden 3. kép lesz éles és már legalább 4 másodperc amire sikerül belőnie a vakut és elkészíteni a képet.

Heti szinten kb 4-600 képek készítek és ez így már kezd használhatatlan lenni.

(#7737) zzola válasza Akos_h (#7736) üzenetére


zzola
félisten

Nekem nincs ennyi képem, de szerencsére nem találkoztam ezzel a hibával. Samsung Evo kártyám van...

[ Szerkesztve ]

(#7738) migabi24 válasza Akos_h (#7736) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nincs valami extra bekapcsolva? Hdr? Vagy amit zolar mond a kártyád miatt is lehet, soha nem tapasztaltam ilyet még

(#7739) #76385920 válasza Akos_h (#7736) üzenetére


#76385920
törölt tag

Nálam sincs ilyen gond...

Múltkoriban vidám állapotban elég sokat fotóztam Zagar koncerten monszunban.

Ahhoz képest, hogy én is jól voltam összerakva, sötét is volt, zuhogott is egész jó képeket lőtt, és túlélte a telefon is! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7740) Akos_h válasza #76385920 (#7739) üzenetére


Akos_h
tag

Nem jut eszembe az SD márkája de valami életfogytig garis drága cucc van benne class tizenakárhányas és az hibátlanul működik.

Úgy nem érezni romlást hogy fotózgatok és a 147. kép jó, utána a 148. már nem. Egyik nap készül mondjuk 200 kép és másnap az első képnél romlik, de a szintet tartja egész este, aztán következőre megint kicsit belassul. Sokszor előbb vakuzik mint fényképez, ezért csak nagy feketeség van.

Ami zavar hogy az előző 2 telefonom is ezt csinálta más SD kártyával és azokban Sony kamera volt.

(#7741) .zSoLTi. válasza Akos_h (#7740) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Ebbe is sony van..

(#7742) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Egy kérdésem lenne hozzátok. Érdemes egy G4-t P8-ra elcserélni? Főleg a kamerás képességei érdekelnek.

(#7743) mukurisho válasza t.imi (#7742) üzenetére


mukurisho
tag

Nem tudom a G4 milyen, de néhány képem a P8-al. A csillagjárás kivételével mindegyik kézből készült!

(#7744) forgonati válasza t.imi (#7742) üzenetére


forgonati
őstag

Ha csak a kamera miatt cserélnél akkor szerintem egyértelműen nem érdemes. A G4 nagyon jó kamerában, simán van a P8 szintjén. Legalábbis nappal. Sötétben a P8 lehet kicit jobb az RGBW szenzor miatt, de ebben sem lennék biztos. Szerintem képminőségben nehezen lehetne megmondani hogy melyik a jobb, de nagyjából biztos vagyok benne hogy CSAK a kamera miatt nem éri meg váltani.

Nekem mondjuk amikor az átlagnál jobb kamerával rendelkező telefont kerestem, eleve esélytelen volt a G4, túl nagy, túl vastag és túl műanyag. Nálam méretben a P8 a max.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#7745) migabi24 válasza t.imi (#7742) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én teszteltem a G4-et nekem ugyan P8 van, de agyaltam a G4-re váltáson, kamerába a G4 jobb, egyás mellett tudtam tesztelni tehát nem tippelek, de én mégse váltottam mert más dolgokba meg a P8 nyert

(#7746) trobi28 válasza migabi24 (#7745) üzenetére


trobi28
addikt

Miben?
Csak azért kérdezem, mert G4 et használok és viszket a tenyerem, gondoltam megvakarnám egy P8 al :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#7747) Szabcsizz válasza trobi28 (#7746) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Üzemidő,kijelző,anyaghasználat.
Ismerősömnek G4 van,sokszor meg szoktam nyomkodni.
Viszont kamerában biztosan jobb,de csak nappal.Ahogy fentebb írták,a szenzor miatt jobban "lát" éjjel a P8.

[ Szerkesztve ]

(#7748) migabi24 válasza trobi28 (#7746) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ahogy írták kijelző, anyaghasználat, szerintem nem kicsit szebb a P8, akkuidő, külső hangszoró minősége, emui rendszer

(#7749) trobi28 válasza migabi24 (#7748) üzenetére


trobi28
addikt

Kíváncsivá tettetek :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#7750) DJosef


DJosef
őstag

Néhány hónapja volt itt egy kolléga, aki G4-re cserélte a P8-at. Néhány nap múlva eladta és jött vissza a P8-ra.

Én Mate7-ről jöttem vissza, pedig a 6" és a brutális üzemidő nagyon vonzó tulajdonsága a készüléknek.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.