Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) NandorHUN válasza zzola (#6250) üzenetére


NandorHUN
addikt

Csak a Note 4 port miatt én se ajánlanám a root-ot :D

Viccet félretéve, itt a lényeg, elvileg garivesztős...
Egyébként itt a tutoral hogy lehet visszazárni észrevétlenül a telefont.

Elvileg működik a P8-on, sőt a Huawei és bootloader code nélkül képes nyitni a telefont (ezt már tesztelték xda-n is) , de lock miatt még várom mert arról még nincs tapasztalat, hogy tényleg megy-e.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6252) #86973952 válasza zzola (#6250) üzenetére


#86973952
törölt tag

General ROM újratelepítésnél nyomtlanul eltűnik a ROOT.

(#6253) Black&White válasza #86973952 (#6252) üzenetére


Black&White
addikt

Mondok egy jobbat: SU alkalmazáson belül, full unroot-ra bökve nyomtalanul eltűnik a root. :)

(#6254) zzola válasza #86973952 (#6252) üzenetére


zzola
félisten

AZ"igazi" root-hoz BL nyitás kell, azt meg a gyártótól kell kérni...szóval...

(#6255) migabi24 válasza zzola (#6254) üzenetére


migabi24
nagyúr

Pont azt a programot/szolgáltatást linkelte ami mindent megcsinál a huawei kihagyásával, olvass utánna

(#6256) migabi24 válasza Black&White (#6253) üzenetére


migabi24
nagyúr

Erre nem vennék mérget, a root nem csak az apk-ból áll, maradhatnak fájlok hátra

(#6257) #86973952 válasza Black&White (#6253) üzenetére


#86973952
törölt tag

Attól még nem lesz nyomtalan a ROOT, csak azt írja.

Zolar:
Igen, a teljes jogosultsághoz. Pl. fastboothoz is. Ezért kell rápróbálni a DC -re.

[ Szerkesztve ]

(#6258) #86973952 válasza #86973952 (#6257) üzenetére


#86973952
törölt tag

Sőt, igazából a mókolások többségét visszaállítja. Kivéve egy-két dolgot. Pl. a boot logó, ami a boot animáció előtt van, általában nem a general csomag része. Azt külön kell flashelni.

Meg arra sem árt figyelni, hogy általában a TWRP (CWM -mel ellentétben) kilövi az updatert. Így azzal nem fog menni a 3 gombos sem.

(#6259) Black&White válasza migabi24 (#6256) üzenetére


Black&White
addikt

Itt most kimondottan a root jog eltüntetéséről volt szó.
Az ennyi.
Ha viszont arra szeretnél célozni, h a root jog segítségével végzett beavatkozások, módosítások (system partíción) így nem tűnnek el, abban igazad van.
De az egy másik történet.
Ahogy az is, hogy MM esetén a su már nem a system-be fészkeli be magát, hanem egy módosított boot.img-el kooperál majd az eredetit rakja vissza unroot során.

(#6260) Attipapa válasza NandorHUN (#6251) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Nem tudom ennek a programnak mi értelme van,hisz csak egy bootloader kódot generál. :F
Ugyanúgy kóddal nyit és zár,mint ha [ezen] az oldalon generált kóddal tennéd ezt meg. P8-Lite telefonom kettő is volt és a root miatt nyitottam bootloadert mindkettőn, és a fenti linken generáltam, a P8 Lite topikban leírtak szerint.Regisztráció kell!!
Amikor visszazárod,akkor a "locked" helyett "relocked" lesz,úgyhogy a szervizben azonnal láthatják, hogy kinyitottad és újrazártad. A DC sem tud mást,mint az online felület,szerintem,és ha nyitsz, akkor saját felelősségre teszed,vállalva a gari vesztést,hiába zártad vissza,ez nem lesz nyomtalan,még ha a root nyomát el is tudod tüntetni!

(#6261) #86973952 válasza Attipapa (#6260) üzenetére


#86973952
törölt tag

Annyiban más, hogy LOCKED -et ír. Nem a nyitás miatt érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#6262) DJosef


DJosef
őstag

Üdv Urak!

Nem kötekedésből, de miért rugózik annyi kolléga ezen a bootloader témán?

Tényleg érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#6263) zzola válasza DJosef (#6262) üzenetére


zzola
félisten

Gondolom többen szeretnének root-ot, de a garanciát is....

(#6264) schlecker


schlecker
tag

Sziasztok.
A gyári recovery-t hogyan tudom vissza tenni?
Nem működik a 3 gombos frissítés,helyette bootlop van.
De a telefon egyébként bekapcsol.
Bootloader nyitva van.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6265) zzola válasza schlecker (#6264) üzenetére


zzola
félisten

Épp nemrég írták, hgy ha volt recovery csere, akkor nem megy a 3 gombos frissítés...

(#6266) schlecker válasza zzola (#6265) üzenetére


schlecker
tag

Oké,de a gyári beállítások visszaállítása sem?
Mert nálam akkor is megáll a huawei logónál.

(#6267) Black&White válasza schlecker (#6264) üzenetére


Black&White
addikt

Töltsd le az aktuális ROM csomagját, majd Huawei Update Extractor segítségével kicsomagolod a Recovery és Boot.img-eket, amiket aztán fastboot módban flashelhetsz is.

(#6268) zzola válasza schlecker (#6266) üzenetére


zzola
félisten

Passz.xda-n szerintem hamarabb kapsz választ!

(#6269) Promi


Promi
aktív tag

(#6270) Attipapa válasza DJosef (#6262) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Csak azért rugózunk,(személyszerint én) ,mert ez volt a téma és gondolom,hogy lehet véleményem nekem és másoknak is,akár ezzel kapcsolatban is. Ha ez "rugózás" és számodra zavaró,akkor,szerintem ne olvasd el. :-) Dobj fel egy jó témát esetleg! :-)

[ Szerkesztve ]

(#6271) DJosef válasza Attipapa (#6270) üzenetére


DJosef
őstag

Pedig direkt úgy kezdtem, hogy nem kötekedés.

Tekintsük tárgytalannak a kérdésemet.:)

Forget about it

(#6272) djbelo


djbelo
senior tag

Most ez a téma. :) Engem sem érdekel ez a root kérdés, mivel sosem rootolnám a telót, teljesen meg vagyok vele root nélkül is. De persze másoknak ez fontos, nekem nem. Az OTA várom..... :) lehet hiába... nem mintha a v5 lenne bármi bajom is. Csak ugye az újdonság,minden ember kíváncsi rá.

(#6273) zzola válasza djbelo (#6272) üzenetére


zzola
félisten

Én is várom a fejleményt, hogy mi lesz a készülékemmel! Most nem volt gyors a Telemax, hétvégére is bent fogták a telefont.
A B323 azóta recseg másnál- ki/be menő hívás...

(#6274) djbelo válasza zzola (#6273) üzenetére


djbelo
senior tag

Pedig a Telemaxról jókat olvastam. Nekem is volt bent még a P6-om 1 hét alatt megfordult, szinte új telót kaptam vissza. A B323 többek között ezért sem merem feltenni.

(#6275) zzola válasza djbelo (#6274) üzenetére


zzola
félisten

Őszintén szólva eddig nem volt gondom ezzel a szervizzel. Több Samsungomat is szervizelték és gyorsak voltak. Azért nem is panaszkodom, hiszen csak szerdán adtam postára...
A 323-ról meg várom a további tapasztalatokat!Ha többünknek recseg, lehet kellene jelezni az ügyfélszolgálatnak.Bár az is furcsa, hogy OTA még senki nem kapta meg....

(#6276) tomee007007


tomee007007
őstag

Sziasztok!

Az lehetséges hogy a gyári zenelejátszóban EQ?

(#6277) zzola válasza tomee007007 (#6276) üzenetére


zzola
félisten

Van vagy nincs, vagy mi a kérdés? Nincs!

(#6278) schlecker válasza Black&White (#6267) üzenetére


schlecker
tag


Melyik recoveryt kell?

(#6279) tomee007007 válasza zzola (#6277) üzenetére


tomee007007
őstag

Igen a nincs maradt ki.
Köszönöm

(#6280) Attipapa válasza DJosef (#6271) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Bocsi,de akkor egy olyan kérdést tettél fel,amire alapból nem vártál választ. Egyébként nem találtam kötekedőnek és én sem szántam annak.

(#6281) schlecker


schlecker
tag

Valaki légyszi segítsen megcsinálni ezzel a programmal.
Meg hogy miként tudom ráflashalni a telóra.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6282) #86973952 válasza schlecker (#6281) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezzel csak bontani tudod a fájlt, illetve kiszedni belőle, ami kell.

Utána géppel összekötve parancssorból tudod flashelni. Fastboottal.

Szerk.:
Én most nem vagyok otthon, de valaki biztos tud linkelni adb -t, fastboot -ot, egyebeket.

Szerk.2.:
Vagy ha van egy kész megírt exe fájl, akkor megcsinálja helyetted. Az sem nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#6283) DJosef válasza Attipapa (#6280) üzenetére


DJosef
őstag

Tényleg érdekelt.

Zolar még próbált is reagálni.

De az, hogy azért beszélsz róla mert ez a téma ez nem az én kérdésemre volt válasz.:)

Megragadva az alkalmat minden tisztelettel megkérdeznem Tőled, hogy miért fontos ennyire a bootloader, illetve a root ezen a készüléken?

Forget about it

(#6284) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

B323-nál Chromeban miért nem tudok fájlt belinkelni? Tarhely engedélyt megadtam, restart is volt..

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6285) Grecky


Grecky
senior tag

Üdv. Vajon mennyire gáz az, hogy minden átmenet nélkül kihangosított telefon hívás után újraindul a teló? B321 van rajta B200-ról frissítve OTA-ról. Vki tapasztalt hasonlót?

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#6286) Grecky


Grecky
senior tag

Bocsi 2x ment.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#6287) zzola válasza Grecky (#6285) üzenetére


zzola
félisten

Wipe/FR volt a frissítés után? Nem igazán normális reakció...

[ Szerkesztve ]

(#6288) schlecker válasza #86973952 (#6282) üzenetére


schlecker
tag

Köszönöm.
Adb,fastboot már van csak nem tudom a flash menetét parancsokat stb...

(#6289) Black&White válasza schlecker (#6288) üzenetére


Black&White
addikt

Dugd rá egy hátlapi USB-re és dobd be a Boot és Recovery.img-eket az adb.exe mappájába.
Ugyanebben a mappában shift+jobb egér gomb: parancssor nyitása itt.
adb devices
adb reboot bootloader
fastboot devices
fastboot flash recovery RECOVERY.IMG
fastboot flash boot BOOT.IMG
fastboot reboot

[ Szerkesztve ]

(#6290) Grecky válasza zzola (#6287) üzenetére


Grecky
senior tag

Igen, volt, egy frissítés előtt, egy utána. És az a gáz, hogy nem először csinálja. Úgy érzem van már indokom a 321a-ra...

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#6291) djbelo


djbelo
senior tag

Azért kicsit pofátlanság,hogy a "kis tesó" is megkapta előbb a hivatalos v6-ot! :F [link]

(#6292) schlecker válasza Black&White (#6289) üzenetére


schlecker
tag

Nagyon szépen köszönöm.
Siker :)

(#6293) migabi24 válasza djbelo (#6291) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ami a telefon előnye, hogy nem egy nép telefon az egyben a hátránya is, az eladások befolyásolják a támogatotságot is

(#6294) zzola válasza migabi24 (#6293) üzenetére


zzola
félisten

A lite-ból biztosan többet adtak el, az még ennél is jobb ár/érték arányú készülék...

(#6290) Grecky

Én is feltettem az A-t, de semmi nem változott, az android sem frissült, szóval nem tudom, mi az az A a filenameban...

[ Szerkesztve ]

(#6295) zzola válasza zzola (#6294) üzenetére


zzola
félisten

A lite single/dual SIM-re is kiadták már a v6-ot... :Y

(#6296) Promi válasza djbelo (#6291) üzenetére


Promi
aktív tag

Nem is veszek többet Huawei telefont. A drága pénzért megvett készüléket lexarják az olcsót meg frissítik, elmennek a p...ába. :(( Nem beszélve az iszonyatos értékvesztésről, és eladhatatlanságról. Amint meg tudom venni az S7 -est, teszem a fiókba, vésztartaléknak még azért jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6297) zzola válasza Promi (#6296) üzenetére


zzola
félisten

Én kihordom a készüléket, majd ezután csak Nexust veszek! Azt legalább frissítik 2 évig...+ iszonyat sok főzelék rom van rá (mondjuk a Samsungokra is)..

[ Szerkesztve ]

(#6298) djbelo válasza Promi (#6296) üzenetére


djbelo
senior tag

Hát azért Én nem szidom a P8-at, ilyen hibátlan készülékem még nem volt.Az Emui meg nekem nagyon bejön. De ez a frissítés........na mindegy. Ugyanakkor tették fel mint nekünk a Telekomos V6-ot. Érdekes. De azért még nem dobom a kukába :) Különben van egy P8 Litem is, de OTA oda sem jött még meg.

(#6299) Attipapa válasza DJosef (#6283) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Talán attól a fórumtárstól kérdezd meg,akinek ez fontos. Egy szóval sem írtam,hogy engem érdekel. Olvass vissza légyszíves! Csak leírtam hogy az előző telefonomat, ami P8 Lite volt,hogyan rootoltam. Ha olyan telefon lenne a P8,mint pl.a xiaomi mi2s, amire tucatszámra jelentek meg developer romok,és évekig olyan telefonod lett volna,amin szeretted kipróbálni az új romokat,akkor nem csodálkoznál a rootoláson sem. Ez ezeken a telefonokon alap dolog,nem véletlenül gyárilag rootolható,csak a beállítás menűben kell bekapcsolni.
Szóval ezeknél a telefonoknál,egy magamfajta " romolgatós" felhasználónak ez alap dolog. A P8-hoz még a gyári rom sem jön,amint látjuk,nem hogy developer rom lenne. Na itt tényleg semmi szükség a root-ra és bootloader nyitásra. Mellesleg a kistesó,a Lite verzió már 18-án megkapta a MM európai verzióját. Érdekes,nem?

(#6300) DJosef válasza Attipapa (#6299) üzenetére


DJosef
őstag

Részben igazad van, én például sohasem cserélgettem a "romokat", illetve root-olni sem root-oltam. Ennek legfőbb oka, hogy olyan készülékeim voltak aminél ez kivitelezhetetlen volt. (Lumia 800, 730, Blackberry Z10) A P8 előtt egy Meizu M2-m volt, de ott sem éreztem késztetést rá.

Szóval amennyire engem nem mozgat, másnak biztos ennyire számít.

Ha már szóba került a 6.0, én személy szerint egyetlen egy olyan funkciót, vagy újdonságot sem tudok mondani ami miatt nagyon várnám.

Egy tisztességesen működő adatforgalom számlálónak mondjuk örülnék ahol a fordulónapot is lehet állítani.

Ismeretségi körbe egyébként van olyan készülék ami márciusban megkapta a frissítést, OTA-n, és ráadásul Telekom függő a készülék. Ez is elgondolkodtató.:)

[ Szerkesztve ]

Forget about it

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.