Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) pepetech válasza Tav-Csoves (#999) üzenetére


pepetech
őstag

S3-tól 1000x jobb szemmi negatívum ahoz képest :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1002) #76385920 válasza Tav-Csoves (#999) üzenetére


#76385920
törölt tag

Megpróbálom összefoglalni az személyes tapasztalataimat kb. 1 hónap használat után.

December óta keresek egy jó telefont, jó fotós képességekkel 100-110E huf-ig. Első kiszemeltem az S4 volt, de a Telekom BF akciójáról lecsúsztam, így az nem jött össze. Aztán kezembe akadt egy Xperia Z2. Ahhoz képest az S4 gagyi. Beleolvastam a Z2 topicjába és arról meg azután én mondtam le, pedig jó áron volt a T-nél míg kapható volt. Sajnos sok a hiba, pedig remek készülék lenne.

Külső nagyon tetszetős, remek minőség. Nagyon jó kidolgozás, fém unibody ház. Van minőségérzet. Ha levakarnám a márkajelet meg a nevet még Apple vagy HTC is lehetne. :D Nálam ez 10/10. :)

Nekem külön tetszik, hogy nincs alkalmazás menü. IOS-ről váltottam, úgyhogy ez nekem nagyon kényelmes így. :) A sebessége megfelelő számomra. Átlag felhasználónak mondanám magam, email, face, instagram, sms, telefon, néha kis zene, fotózás, néha játék. Ezeket használom leginkább. RAM kezelése szerintem jó, simán megtart 3-5 alkalmazást anélkül, hogy újratöltene. Általában 1 - 1,6 RAM mindig szabad.

Eddig egyszer sem csinált hülyeségeket használat közben. Nem indult újra, nem fagyott le, stb.

Kiváló fotókat lehet vele készíteni különösebb állítgatás nélkül is, mindezt tudja verőfényes napsütésben és este is. De ha bűvészkedni akarnak vele, akkor azt is lehet. :)
Akkuidő nálam 1,5 nap lenne kb. 50-70% közt érek haza vele, aztán feltöltöm. Ebben lehetne kicsit acélosabb de ezvan. Másnál még ennyi sincs. :)
Kijelző szép, bár közvetlen napsütésben nem a legjobb, valóban gyengusz.
A gyári zenelejátszó halk. Egy új beszerzése folyamatban van + egy Piston 3 is, úgyhogy erről majd később írnék. :)
SD kártyával bővíthető! Viszont akksi nem cserélhető. Remélem kibír két évet, akkor tervezek váltani. És ha ilyen jóban leszünk, akkor P10-re. :D

Ha le tud mondani az ismerősöd az ujjlenyomat olvasóról, a lézerfókuszról, meg egyéb más gyártók csúcsmodelljeiben lévő szolgáltatásokról akkor igencsak jó ár-érték arányú készüléket tudhat magáénak. Nem lesz olyan mint egy G4 vagy S6, de nem is kerül negyedmillába. Egy átlagos felhasználónak, egy átlagon felüli készülék. Prémium minőséget kap, kedvező árért. Cserébe le kell mondani pár szolgáltatásról.

Én lemondtam, igazából nem is hiányoznak és jól elvagyok a P8-al. :)

(#1003) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Nagyon szépen köszönjük a válaszokat! :R

(#1004) rejtettlampa válasza #76385920 (#1000) üzenetére


rejtettlampa
tag

Na, akkor az Antutu volt a ludas! Így már rendben lehetnek a mérési értékek!

Bár az enyém teljesítmény módban azért 1500-al többet kapott mint a tiéd! :D :D ;]

Amúgy engem se igazán érdekelnek az eredmények, pláne, amíg nem bírom megakasztani! De ez eddig sehogy sem sikerült, pedig az első héten ráfeküdtem rendesen! :)

(#1005) rejtettlampa válasza Tav-Csoves (#1003) üzenetére


rejtettlampa
tag

Szia!

Én is már egy hónapja nyüstölöm a készüléket!

Negatívumot nem tudok igazán kiemelni! Nekem a fényerő is rendben van, még napfényben sem zavaró számomra! Szerintem ez egyéntől függ, hogy kinek milyen!
A gyári zene lejátszó tényleg halk, de én is orvosoltam egy play-ről letöltöttel! Az megoldotta a gondot.
Akksija egy napot simán kibír, talán még kettőt is tud, ha nem nyüstölik folyamatosan! Én minden este töltöm, mert nálam nap végére olyan 40% körül marad! De ez sem volt nálam zavaró, mármint, hogy minden este tölteni kell, mivel előző telefonomnál már megszoktam! Ott volt, hogy már nap közben is fel kellett tenni tölteni! Igazából ez is egyénfüggő szerintem!

Az extra dolgok, amik pl s6-ban, vagy G4-ben vannak pluszba, nekem egyáltalán nem hiányoznak!
Jó fotókat lő a gép, legjobb játékok kiválóan futnak, minden megy döcögés nélkül! Eddig még nem volt ilyen telefonom, ami ennyire akadásmentesen futott volna!

Én T-nél vettem platina kártyával és meglévő Next M előfizetéssel, hűség hosszabbítással 59-ért! Plusz kaptam még hozzá egy JBL fejhallgatót, meg egy selfie botot! Ennyi pénzért S5-öt sem kaptam volna ugyanebben a konstrukcióban, pedig attól szerintem többet tud!

Részemről ennyi! Nyugodt szívvel merem ajánlani! :)

(#1006) alexander12 válasza rejtettlampa (#996) üzenetére


alexander12
aktív tag

Azért próbálj meg csinálni egy tesztet kártya nélkül :) Lehet csodálkozni fogsz :)

kíváncsi, OP8T

(#1007) rejtettlampa válasza alexander12 (#1006) üzenetére


rejtettlampa
tag

Azt mondod számít, hogy van-e benne sim, vagy sem? Vagy az számít, hogy melyik szolgáltatótól származó kártya van benne? És pozitív vagy negatív irányba befolyásol a behelyezett sim kártya?

Én nem gondoltam volna, hogy számít, de nem is értek hozzá ennyire! Csak a saját véleményem volt!

(#1008) Tav-Csoves válasza rejtettlampa (#1005) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Köszönöm! :)

(#1009) alexander12 válasza rejtettlampa (#1007) üzenetére


alexander12
aktív tag

Bocsi, félreolvastam valamit, a memória kártya bentléte számít :)

kíváncsi, OP8T

(#1010) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok! Elnézést, ha már volt, de van arra mód, hogy letiltsa az ember ezt a saját felületet és "normális" android fusson? Nem szeretem, ha rám akarnak eröltetni valami általuk "user friendlynek" tartott dolgot, amit nem akarok használni. Köszönöm a segítséget!

(#1011) theo_76 válasza Golota (#1010) üzenetére


theo_76
aktív tag

A playen találsz ingyenes kezdőképernyőket... pl GO Luncher. Én mondjuk Next Launchert használok

(#1012) Golota válasza theo_76 (#1011) üzenetére


Golota
aktív tag

Ezek szerint mondjuk egy nova is működik?

(#1013) theo_76 válasza Golota (#1012) üzenetére


theo_76
aktív tag

Bármi, ami az 5.x-el kompatibilis. Megnéztem működik. :-)

[ Szerkesztve ]

(#1014) Golota válasza theo_76 (#1013) üzenetére


Golota
aktív tag

Köszönöm!

(#1015) #76385920


#76385920
törölt tag

Alkalmazáokat hogy tudok átrakni sd kártyára?

(#1016) #76385920 válasza #76385920 (#1015) üzenetére


#76385920
törölt tag

Megvan... :B

(#1017) #76385920 válasza #76385920 (#1016) üzenetére


#76385920
törölt tag

Azt hogy lehet bállítani, hogy sd kártyára készítse a fotókat, videókat? A menüben beállítottam, de mégis belső tárhelyre teszi őket....

(#1018) rejtettlampa válasza #76385920 (#1017) üzenetére


rejtettlampa
tag

Megnyitod a kamera alkalmazást, majd ott belemész a beállításokba és azon belül van egy "elsődleges mentési hely" opció. Ott átállítod sd kártyára!

(#1019) #76385920 válasza rejtettlampa (#1018) üzenetére


#76385920
törölt tag

Ez így van beállítva. Megnéztem, sd kártyára ment de egy külön mappát csinált. Csak azt nem tudom miért. :)

(#1020) rejtettlampa válasza #76385920 (#1019) üzenetére


rejtettlampa
tag

Nekem az sd kártyán lévő dcim/camera mappába rakja a képeket. Nem tudom nálad miért nem így van?

(#1021) #76385920 válasza rejtettlampa (#1020) üzenetére


#76385920
törölt tag

Mindegy, átraktam a képeket a teló által kreált mappába, azóta oda menti őket, nem csinál új mappát.

(#1022) #76385920


#76385920
törölt tag

Honor 7, ED, 127 990...

Lehet megbánom, hogy megvettem a T-nél a P8-at. Főleg ha bekerül szolgáltatói kinálatba is. :D

(#1023) theo_76


theo_76
aktív tag

Érdekes... Ma írtam a Huaweinek, hogy milyen módon lehet kinyitni a bootloadert... A válasz, hogy a P8 esetében nem küldenek ki unlock kódot... Kíváncsi lennék, hogy ezesetben miért vannak a neten (az xda-n is) az unlock leírások...

(#1024) gmatyi88


gmatyi88
tag

Sziasztok. Szerintetek g2 ről érdemes váltani p8 ra?? Igazából semmi bajom vele csak a kamera lehetne jobb.

(#1025) ahoysnot84 válasza gmatyi88 (#1024) üzenetére


ahoysnot84
csendes tag

Én is g2ről váltottam, hát szerintem megérte

(#1026) gmatyi88 válasza ahoysnot84 (#1025) üzenetére


gmatyi88
tag

Hardverben a g2 valamivel jobb szerintem. Vagy tévedek?? Visszalépni nem szeretnék

(#1027) pepetech válasza gmatyi88 (#1026) üzenetére


pepetech
őstag

G2 snapdragon 800 ami kb 35 ezret tud pontszámban ez a 64bites meg tudja az 50ezret. A 3 gb ramból 2 simán szabad. A g2 2gb ram és a rendszer eleszik simán 1,5-öt belöle. A grafikus teljesitménye mondhatni ugyan olyan mint az s800-é nem tudom milyen andreno van benne. Szóval játszani lehet rajta nyugodtan hétköznapokon pedig simán aláz a telefon. Én Note 4-től tértem át. Visszalépésnek gondoltam de köröket ver a note 4-re. Noton egy real racing nem birt akadás nélkül futni. Annyira optimalizálatlan fosh volt. Én csak jót tudok mondani rá. Igaz építőiparban dolgozok és mát sikerült a hátlapi üveget megrepesztenem :). De biztosítás van rá szóval nem idegeskedek.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1028) gmatyi88 válasza pepetech (#1027) üzenetére


gmatyi88
tag

Játszani nem játszok. Amúgy ebben adreno 330 van. Feleségemet kellene meggyőzni,hogy ne s6e legyen. Amúgy is túlon túl drága. Fényképezésben az S6 és G4 szintjét hozza??? Egyébként szintén építő ipar... Fűtés ,Hűtés :)

[ Szerkesztve ]

(#1029) pepetech válasza gmatyi88 (#1028) üzenetére


pepetech
őstag

Kamerája nagyon szép fotókat csinál. S6e bugos én soha többet samsungot. Nem optimalizálnak szart sem. Azért szidják sokan az andtoidot mert samsungot vesznek. Huawei 1x volt eddig kikapcsolva nekem amikor kicseréltem a simkártyát magyarról németre. Aksija is jó 50-60%-on van munkanap végén ha nem nyulkapiszka még több. Persze a játék hamar megöli de melyiket nem? :) feleségemnek p8lite van és ő is note 4-ről váltott rá. Teljesen meg vagyunk elégedve a huawei-el

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1030) rejtettlampa válasza pepetech (#1029) üzenetére


rejtettlampa
tag

Igaz, ami igaz... még nem találkoztam ilyen androidos telefonnal, ami ennyire hibamentesen futott volna! Eddigi telóimat legalább hetente egyszer ki kellett kapcsolni, majd be, hogy rendesen működjön! Fél évente pedig rendszer visszaállítás! P8-nál még semmi ilyesmit nem kellett eszközölni, pedig használom rendesen!

Valóban jól optimalizálnak Huawei-ék!

Mindenben csak megerősíteni tudlak! Kiváló telefon! Sőt, aki azt mondja, hogy játékra nem jó a gpu miatt, annak elárulnám, hogy több játékot is kipróbáltam már, ami elég hardverigényes (real racing 3, gt racing 2, NFS No Limit, stb), de mind villámgyorsan futott gyönyörű grafika mellett és soha egy pillanatra sem akadt meg a kép! Erről ennyit!

Én abban is biztos vagyok, hogy bárki, aki szidja, hogy ilyen rossz, meg olyan rossz, annak tuti, hogy még a kezében sem volt ilyen készülék, nemhogy a tulajdonában! :)

[ Szerkesztve ]

(#1031) theo_76


theo_76
aktív tag

sd kártyára hogy lehet telepíteni? Próbáltam a három betűs navigációt, de access denied-al elutasítja, mikor telepíteni akar az első induláskor...

(#1032) pepetech válasza theo_76 (#1031) üzenetére


pepetech
őstag

Felejtsd el a 3 betüset. Töltsd le a Here maps-ot. Ingyenes offline is megy magyarul is tud. Amióta elérhetővé tette a Nokia androidra csak ezt használom. Még fizetnék is érte ha kellene :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1033) V.Stryker válasza pepetech (#1032) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

+1 :)

Amugy a három betűst feltettem, de elszáll tervezéskor..

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1034) theo_76 válasza V.Stryker (#1033) üzenetére


theo_76
aktív tag

Nekem simán ment... szépen dolgozik, de csak belső memóriáról...

(#1035) #76385920 válasza V.Stryker (#1033) üzenetére


#76385920
törölt tag

Here...

Melegszik rendesen,

Free, magyar, offline.

(#1036) V.Stryker válasza #76385920 (#1035) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt használom én is. :)

Előtte a Waze volt a nyerő, de aztan meguntam a felugró cigánygyerekek fotóit... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1037) #76385920


#76385920
törölt tag

Ha mp3-at szeretnék felrakni sd kártyára akkor kell-e ott külön mappát létrehoznom, vagy rálököm oszt' csá!

Féreértés ne essék, nem fikázni akarom a HERE-t, én is azt hsználom. Amikor IGO szülinAPP volt akkor még IOS volt, így erre ezt már nem tudom felrakni a P8-ra.

A célját megfelelően ellátja, csak írtam, hogy ha használja vki akkor készüljön a melegedésre. :)

[ Szerkesztve ]

(#1038) pepetech válasza #76385920 (#1035) üzenetére


pepetech
őstag

Én német-magyar távon használom durván 1100 km. Bármit inditok el melegedni fog :). De ilyenkor nem fogod mert van telefontarto a kocsiban ugyebár :). Plusz a zene is rola szól ilyenkor és még a nap is rásüt ja és folyton a szivargyujtóba van a töltője nehogy lemerüljön :). Szóval mire megteszem a távot simán lehetne merülő forraló de sajna nem vízálló :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1039) theo_76


theo_76
aktív tag

Az mitől lehet, hogy ha bluetooth-on küldök fileokat, akkor a wifi nem működik?

(#1040) pepetech válasza theo_76 (#1039) üzenetére


pepetech
őstag

Passz...

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1041) theo_76 válasza pepetech (#1040) üzenetére


theo_76
aktív tag

Ezt tapasztaltam anno az y300-nál is...

(#1042) djoei


djoei
tag

Sziasztok lenne pár kérdésem a szoftveres gombok eltüntethetők?
kamera?duplakopp?közelség érzékelő használható hívás felvevéséhez? Köszönöm

(#1043) theo_76 válasza djoei (#1042) üzenetére


theo_76
aktív tag

El lehet tüntetni, ha kb 10000Ft-ért veszel egy touchplus screent. Kamera, dupla kopp? Ez így értelmetlen kérdés... Hívást lehet felvenni, kezdeményezni mozdulattal (füledhez emeled)

[ Szerkesztve ]

(#1044) djoei válasza theo_76 (#1043) üzenetére


djoei
tag

Köszönöm a választ.
g2.g3.a5.s5.z2.a7 után váltanak.
közben olvastam dupla kopp van..
A kemara meg jónak néz ki,így a képek alapján ami van a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#1045) theo_76 válasza djoei (#1044) üzenetére


theo_76
aktív tag

Nagyon szép képeket csinál, és elég gyors is a fókuszálás, valamint menteni is gyorsan ment, pedig nekem Class4-es memória kártya van benne, ami azért annyira nem gyors... Kiabált is érte a telefon, hogy lassú a kártya. :)

(#1046) V.Stryker válasza theo_76 (#1043) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hogy veszed fel a hívást a füledhez emeléssel? Ha a zsebemben van és onnan veszem ki, akkor is működik? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1047) theo_76 válasza V.Stryker (#1046) üzenetére


theo_76
aktív tag

igen, úgy is működik.

(#1048) pepetech válasza V.Stryker (#1046) üzenetére


pepetech
őstag

Sőt van zseb mód szóval amíg takarva vannak a szenzorok nem oldódik fel a kijelző.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1049) V.Stryker válasza pepetech (#1048) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt használom is. De a legnagyobb bajom, hogy míg a zsebemben van sötét van, jön egy hívás, kiveszem és gondolom a szenzor még a sötétet érzékelte, semmit nem látok a kijelzőn...várnom kell pár csörgést, míg felnyomja a fényerőt, hogy lássam ki hív. Nálatok nincs ilyen gond?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1050) theo_76 válasza V.Stryker (#1049) üzenetére


theo_76
aktív tag

Én kiveszem rögtön kijelzi... nem kell várni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.