Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) Pazolini válasza Goxi (#7900) üzenetére


Pazolini
senior tag

Sajnos nem a fóliával van a baj. Többen jelezték, hogy kb. mindig ugyanott - felül a 2 sarokban, alul középtájon 1 vagy 2 ponton - képtelen felragadni normálisan. Volt, akinek az iratkapocs segített, más valakinek a nyálával sikerült ezeken a pontokon rásegíteni. Furcsa dolog! Nem tudom, mi lehet rá a magyarázat Huaweiéknél. :B

(#7902) migabi24


migabi24
nagyúr

Engem jó fajta fólia érdekelne ki mit használ és mit ajánlana, a gyári lassan de biztosan karcolódik mostmár kezd zavarni

(#7903) DJosef válasza migabi24 (#7902) üzenetére


DJosef
őstag

Én nekem egy Xpro Tempered Glass van rajta, ugyanez volt a Mate7-en is és hibátlan. Egy Honor 6 Plus-ra kettőt raktam fel, azon voltak problémák.

Asszony LG G3 telefonján viszont hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#7904) Goxi válasza migabi24 (#7902) üzenetére


Goxi
tag

Nekem is Xpro van rajta. Csak rendkívül kibuktatóan zsírosodik. Meg nem csúszik rajta az ujj frankón mint üvegen. De az tökéletesen tapad.

(#7905) forgonati válasza Pazolini (#7901) üzenetére


forgonati
őstag

Sajna nekem sem vált be a z edzett üveg. A jobb felső sarokban mindig elvált a kijelzőtől egy kicsit. Ha oldalról ránézek a kijelzőre, látni hogy nem teljesen egyenes, van benne egy kis hullám. És ott ahol egy pici gödör van a kijelzőben, ott elválik, mivel az üveg nem idomul hozzá. Tettem rá klasszikus fóliát, azzal nincs gond, mert az könnyen hajlik. Csak az meg ugye nem véd az ütés ellen.

Eleinte bosszantott, de én most már nem foglalkozok vele, hamarosan úgyis megy a telefon, sajnos kell a dual sim, így úton van egy Letv Le1 Pro. Nagyon olcsón jutottam hozzá, egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#7906) DJosef válasza forgonati (#7905) üzenetére


DJosef
őstag

Kíváncsi lennék majd a véleményedre, hogy milyen. Én is szemeztem vele, TinyDeal-en volt multkor akcióban.

Forget about it

(#7907) pepetech válasza forgonati (#7905) üzenetére


pepetech
őstag

Érdekes én mindig 6-7 euros üvegfóliát vettem ebay-en amihez volt ázlátszó szilikon tok. És mindig tökéletesen illeszkedett.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7908) Attipapa válasza DJosef (#7906) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Ha a B20 LTE sávot kell használnotok, akkor ezt ne válasszátok,ugyanúgy mint az általam hőn szeretett Xiaomi-kat sem :O :O Tuti jó telók, de mivel az országon belül sok hely van (egyre több),ahol eddig nem volt 3G,csak az LTE 800Mhz-et nyomják,és így ezek a telók használhatatlanok netezésre az ország 60%-án :(
Hiába olcsó és jó telefonok,de nem ide készültek! Az Elephone és az UMI is kihozott két szuper telefont Helio X10 procival, ami a Xiaomi redmi note3 pro-ban is van,de azokban aktív a B20. Nem értem a Xiaomit,hogy miért tiltja le ezeket az opciókat. :N

(#7909) DJosef válasza Attipapa (#7908) üzenetére


DJosef
őstag

Budapesten élek, korábban volt Meizu M2-m abban sem volt B20, de itt nem vettem észre a hiányát.

Van egy két telefon ami tetszik (LG 5X, OnePlus3, Sony Z3, Huawei 6P, Motorola Nexus 6, LG G4) de egyiknél sem érzem annyira indokoltnak a felárat, hogy cseréljek rá.

Forget about it

(#7910) csipszikutya válasza Goxi (#7900) üzenetére


csipszikutya
senior tag

én MM-ben vettem hasonlót mint a gyári ami rajta volt, mert 2 különböző üveg is volt rajta, de a jobb felső sarkokban mindig feljött. Az MM-es jól rajta van és 990 ft.

(#7911) forgonati válasza Attipapa (#7908) üzenetére


forgonati
őstag

Én mondjuk Németországban lakom, évi 3-4 alkalommal látogatok haza, szóval engem annyira hidegen hagy a B20... Igazából itt észre sem vettem sosem hogy épp milyen hálózaton van a telefon, pedig már volt B20-at nélkülöző telefonom. De nekem mindig gyors volt a net, szóval sosem foglalkoztam ezzel. Persze MO-n vidéken ahol nincs 3G ott eléggé bukó ha EDGE-n kell tökölni, szóval aki ott él annak tényleg nem való B20 nélküli telefon. Nekem nem hiányzik.

pepetech:

Szerintem neked mákod van, olyan telefonod van amin egyenesen van rögzítve a kijelző. Az enyémben valami oknál fogva van egy kis hullám, amit egyébként sosem vettem volna észre ha nem rakom rá az üveget. Persze ez nem hiba, és nem lenne indok arra hogy gariztassam. De ha üveget akarok rá tenni akkor nagy szívás.

DJosef:

Szerintem kedden vagy szerdán megérkezik, majd írok hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#7912) Attipapa válasza forgonati (#7911) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Így,ahogyan írtad! Edge-vel nem lehet semmit csinálni. Nekem napi munkához kell a 3G, minimum,de az itt nincs a környéken sem,csak LTE(B20). Még a közeli kisvárosban is csak ez van.😃

(#7913) pepetech válasza forgonati (#7911) üzenetére


pepetech
őstag

Már P9-em van. De a P8-nál nekem is az első üveg szar volt utána vettem még kettőt ami zökéletesen szolgált. Építőiparba melózok és kapja az ívet az üvegfólia nálam :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7914) #76385920


#76385920
törölt tag

A P8 adatlapja szerint tudja a 800mhz LTE-t.
A készülékben van tiltva?

:B

Tárgytalan...

[ Szerkesztve ]

(#7915) DJosef


DJosef
őstag

Üdv Urak!

Egy időre búcsút intek nektek, megyek vissza Mate7-re.

Érdekességképpen annyit mondanék, hogy Mate7-en a Google alkalmazásának az új ikonja van alapból, nem a régi kék ami P8-on van, illetve ha zenét hallgatok a Play Zene alkalmazással akkor zárolt képernyővel kirakja az album borítót.

Követni azért követem az itteni eseményeket.

BYe.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#7916) Szabcsizz válasza DJosef (#7915) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Lassan én is lépni fogok egy Zuk Z1-el,a P8 meg a nôvérem kezében landol majd.Amúgy semmi baj a telefonnal,szerintem a fórumon én vagyok az egyedüli,aki 101%-osan elégedett ezzel a készülékkel.Én még mindig azt mondom hogy le a kalappal a Huawei elôtt.
Csakhát..viszket már a tenyerem,a Z1-et meg már nagyon jó áron be lehet szerezni.

(#7917) <>jana<> válasza Szabcsizz (#7916) üzenetére


<>jana<>
senior tag

Vagyunk szerintem még páran akik elégedettek a telefonnal. ☺️ van pár nyavalyálja mindegyiknek. Szerintem a P8 nak határozottan kevés van.

(#7918) DJosef válasza Szabcsizz (#7916) üzenetére


DJosef
őstag

Az enyém apósomé lett, de anyósnak is P8 van. 😃

Igazából ami miatt én vissza váltottam az egyedül a 6" és a brutális üzemidő miatt volt.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#7919) Szabcsizz válasza <>jana<> (#7917) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Persze,ez így van.Csak az utóbbi idôben eléggé megszaporodtak a negatív/lehúzós kommentek,amiknek kb.80% user error.Plusz szerintem ebben a topikban vannak a legnormálisabb arcok.😂Nekem például ez a telefon tökéletes volna,ha 5,5-6 inch lenne a képernyô.Ezért is szeretnék váltani,bár van egy olyan érzésem hogy a Zuk nagy visszalépés lesz kamerában..

DJosef: nekemis bejövôs a Mate 7,csak sajnos ott is a kamerától tartok,hogy nagy visszalépés lenne.Plusz nem igazán akaródzik lejjebb csúszni az ára.

[ Szerkesztve ]

(#7920) DJosef válasza Szabcsizz (#7919) üzenetére


DJosef
őstag

Szerintem még fent van itt az aprón egy 1 hónapos fekete Media Markt garis, ő cserélné P8-ra is.

Tyutyesz a srác neve.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#7921) Szabcsizz válasza DJosef (#7920) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Nem volna rossz,csak sajnos elôfiztés mellé vettem a telefont.😐

(#7922) migabi24 válasza Szabcsizz (#7919) üzenetére


migabi24
nagyúr

A Zuk biztos visszalépés kamerába, de a mate 7 jobb mint gondolnád

(#7923) <>jana<> válasza Szabcsizz (#7919) üzenetére


<>jana<>
senior tag

Én is nézegettem nagyobb telefont, de végül is maradtam inkább a szemüvegnél :) egykezesnek ez már a határ nagyságban. Nézni kicsi, hordani nagy :)

[ Szerkesztve ]

(#7924) forgonati válasza Szabcsizz (#7916) üzenetére


forgonati
őstag

Nekem mondjuk a ZUK végképp nem jön be. Egyrészt kamerában visszalépés, másrészt meg az a bazi nagy üres, semmitmondó szürke műanyag hátlap, hát annyira fantáziátlan, hogy az utcán a kavics amit odébb rúgok, az jobban felkelti a figyelmem...
HW-ben sem oly nagy a különbség, a Snap 801 kb. ugyanazon a szinten van, max grafikailag kicsit talán erősebb de nem számottevően.

Persze a Cyanogenmod mindenképp előny.

Én csak a Dual SIM hiánya miatt fogok megválni a P8-tól, más bajom nem nagyon van vele. Egy ideig keresgéltem 2 simes verziót belőle, de ebayen ritka nagyon, Kínából meg nem akarok újat rendelni $350-ért, annyit már nekem nem ér meg. Nekem most egy LeTv Le1 Pro van úton, meg egy Oneplus 2. Majd eljátszom velük, összevetem őket kamerában, és majd eldöntöm melyik marad. Nagyon szívom a fogam a nagy méret miatt, nekem a P8 a max. méretben, de sajna ebben a méretben nem sok alternatíva van, hát megpróbálok majd megbékélni az 5,5" mérettel.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#7925) ataman válasza DJosef (#7920) üzenetére


ataman
aktív tag

Hirdetéseket itt nyilvánosan kérlek ne rakjatok fel, még említés szintjén sem. Sajnos törölnöm kell őket. Köszi a megértést!

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#7926) migabi24 válasza forgonati (#7924) üzenetére


migabi24
nagyúr

"meg az a bazi nagy üres, semmitmondó szürke műanyag hátlap, hát annyira fantáziátlan, hogy az utcán a kavics amit odébb rúgok, az jobban felkelti a figyelmem..."

De jót röhögtem ezen, köszi 😂
Egyébként nagyon igaz, a büdös nagy kávákat még nem is említetted

(#7927) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Xiaomi Mi4i készülékem van.

Szerintetek megéri elcserélni a telefonomat egy Huawei P8 (gra -l09 ) készülékre ?
Még garanciális egészen pontosan 19 hónapig .

Annyi kérdésem lenne ,hogy az üzemidejével mennyire vagytok megelégedve ?
Jelenleg az Mi4i készülékemben 3120mAh -s akkumulátor van és szerintem eléggé jól bírja .
Nos a huawei ,hogy remekel a 2680mAh-s akksijával ?

Illetve a képek minőségével mennyire vagytok megelégedve ?
Vidéken lakom és hébe hóba szoktam mobilnetezni . Mennyire jók a frekvenciái ?
Jelenlegi telefonommal ott ahol egy Samsung A5 fogja a 3,4G-t ott én a Xiaomimmal Ethernetet érek el csak...

Huawei telón ez a jelenség mennyire lenne másabb ?

Köszönöm!

(#7928) sarszegi14 válasza AsusBoy (#7927) üzenetére


sarszegi14
csendes tag

Szia. Üzemidőben változó, fél naptól a 2 napig bármi lehet, akár több is. Nekem fél és 1 nap között van, de én ingressezek, netezek, spotifyzek meg mimdent csinálok vele. A jelerősség, huawei a vezető mobilkommunikációs cégek egyike, így ahol van 4G ott azon van. Nagyon jó a dual antenna benne. Kép minőség pedig eszméletlen. Én nagyon szeretem mind a kijelző, mind a fotók minőségét.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7 (2013) - Huawei P9 - Huawei Watch W1

(#7929) AngeloDivina válasza AsusBoy (#7927) üzenetére


AngeloDivina
aktív tag

Nálam másfèl nap a minimum, ha kevesebbet nyomkodom kettőfèl. Sosem volt tèrerő gondom ès a kamera majdhogy üti a Samsung wb100 bridge fènykèpezőgèpem minősègèt kèpek terèn.

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#7930) migabi24 válasza AsusBoy (#7927) üzenetére


migabi24
nagyúr

Jól fogsz járni a cserével, nem egy kategória a 2 telefon, a P8 egykori csúcsmodel igazi prémium telefon, fél éve hibátlanul teszi a dolgát nálam, szuper a kamera és az akkuidő is

(#7931) Cassio1987


Cassio1987
tag

Üdv. Mint már oly sokan én is felraktam az android 6-ot tesztelni. B200 helyett lett B321. Az akku idő katasztrófa lett. Olyan mélyzuhanásba kezdett, hogy csak néztem. Eddig simán meg volt az 5 6 órás kijelző idő, de ezzel 2 óránál már meghalt a telefon, ezenfelül készenléti módban is merült rendesen. Legnagyobb fogyasztó a google play szolgáltatások. Olvastam tippeket mit kellene kikapcsolni, hogy megjavuljon de nálam nem hozott megváltást. Már települ vissza a B200.

(#7932) hislah válasza Cassio1987 (#7931) üzenetére


hislah
aktív tag

FR-t nyomtál frissítés után?

(#7933) sicario


sicario
újonc

Sziasztok!

Mitől "okos" dolog az hogy csinál egy listát a gyakorian használt nevekből a telefon...ráadásul már egy sms-t vagy hívásindítást is gyakorinak vesz...,minek rakta bele ezt a gyagya funkciót a huawei a P8-ba ami amúgy egy nagyon korrekt készülék..

(#7934) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

Tegnap visszaraktam a B200 as romot, az ok hogy a kedvenc tárcsázó programom pixel phone Nem kompatibilis, még most sem a hatos androiddal. Nekem ezen kívül nem volt bajom a B321a rommal. Legalább is azt hittem :) Ami változott, hogy már nem merül a telefon az autóban amikor megy a Vazze folyamatosan. 2.1 A töltőm van és így sem tudta tölteni a telefont. Jó esetben is csak szinten tartotta. Most pillanatok alatt visszatölt, és tartja a 100%-on. Kíváncsi lennék mi okozta ezt. Valakinek van ötlete?

(#7935) Cassio1987 válasza hislah (#7932) üzenetére


Cassio1987
tag

Persze. Rögtön belakás előtt. Ég és föld. B321-en óránként merült 10-15%-ot kikapcsolt kijelzővel. B200-on meg max1-2-t.

[ Szerkesztve ]

(#7936) hislah válasza Cassio1987 (#7935) üzenetére


hislah
aktív tag

A "kedvedért" visszaálltam B200ra. Cseppet sem változott semmi. Sőt nekem mintha kicsit jobban merülne. Ki érti ezt... Nekem megy vissza a B321a.

(#7937) Cassio1987 válasza hislah (#7936) üzenetére


Cassio1987
tag

Nekem b321a-n a google szolgáltatások ette meg az akku 40-50%-át az akku kezelő szerint. Írták hogy a google backupot ki kell kapcsolni de az se oldotta meg. Szívesebben használnám én is azt, mert pl az index app nekem kifagyogat. B321a-n meg semmi baja. Mikor visszaraktam a b200-at addig amíg belaktam merült ez is. De miután beállítottam mindent, ahogy volt, stabilizálódott. Az is tök fura, hogy eredetileg azért raktam fel a b321a-t mert a facebook app scroll érzékenység megbolondult. Egyszer tök sokat görgetett máskor meg meg se mozdult. De nem javult meg. Most visszaraktam a b200-at és helyrejött.

[ Szerkesztve ]

(#7938) söncö


söncö
tag

Sziasztok.
Valaki használta már A HiApp névre keresztelt huawei gyártmány áruházat?
tegnap okoskodtam vele egy picit és enyhén érdekes frissítést adott a Zene appra.

(#7939) boogiemano


boogiemano
tag

Nos kerem..
tegnapelott felkerult a 323-as a p8 ra
eddig sok tapasztalatom nincs, epp belaktam, viszont leirok nehany dolgot ami erdekes lehet, frissites miegymas.

NALAM igy mukodott. Nem biztos hogy masnal is!

Telefon: GRA-L09 (T fuggo)
ezt toltottem le: GRA-L09_C150B323CUSTPOLC150D002_Firmware_Hungary_DT_Android 6.0_EMUI 4.0_05013DGX.zip
Ebben benne van a doksi, meg a software konyvtar, ez utobbiban pedig maga a frissites illetve a T-s vendor cucc)

lementettem mindent, majd kiprobaltam, hogy a 3 gombos (update) es 2 gombos (recovery menu) modszer mukodik e. mukodtek.
a leirtak szerint a "ketgombos" recovery menubol csinaltam egy wipe-ot
aztan egy factory resetet

Erdekes modon ezutan a 3 gombos modszer nem mukodott, a sima wipe ota nincs recovery menum se 3 gombos inditas :)) viszont a KET GOMBOSRA elindult a telepites!

Eloszor a leirtak alapjan probalkoztam ugy nem sikerult a frissites. (eloszor dload majd vendor sorrendben masolgatasa flasheles)

De aztan az sd kartya gyokerebe, a kovetkezokepp masoltam fel a dolgokat egyutt: (akkor vegre minden sikerult)
/vendor/dt_hu/dload/update.app
/dload/UPDATE.APP

Ezek utan a telepites lezajlott, EGYSZERI muvelettel. a T-s dolgok is benne voltak. Nem volt szukseg ujboli vendor-os flashre. A telefon perfektul mukodik

(Letoroltem a dload es vendor mappakat az sdrol ezekutan gondosan)

Egyebkent MÉG nem latok nagy kulonbseget. a felulet talan egy kicsit szebb, az alkalmazas engedelyek halalosan idegesitoek, de vegre van profi kamera mod ami jo (2es api), RDS nincs (nemerdekel)
fogyasztas majd 1-2 nap mulva kiderul. - jaigen recseges nincs semmilyen halozati modban.

a gta vice city a 196-on tokeletesen ment, a 323-on elofrdul akadozas, de nem melegszik jobban

[ Szerkesztve ]

Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

(#7940) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Van olyan alkalmazás vagy beépített opció, hogy a 3 energiagazdálkodási opciót widget-ről vagy lenyíló menüből változtathassam?

(#7941) söncö


söncö
tag

Sziasztok.
Ha vissza szeretném rakni az 5-ös droidot ,akkor csak a rollback 6->5 kell és utánna mehet fel pl a telekomos b196?

(#7942) pepetech válasza söncö (#7941) üzenetére


pepetech
őstag

Yes :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#7943) nemesg86 válasza söncö (#7941) üzenetére


nemesg86
tag

Igen, de a rollback még megy a 3gombossal viszont a v5 már nem...ne lepődj meg :)

Üdv, Gábor

(#7944) Cassio1987 válasza nemesg86 (#7943) üzenetére


Cassio1987
tag

Én belső tárhelyről csináltam 3 gombossal a rollbacket meg a v5 telepítést is

(#7945) boogiemano


boogiemano
tag

a 323-on a 6os elso problema ami NAGYON irritalo: nem lehet sd kartyara athelyezni a programokat.

lgg4c-n ugyanez a helyzet. ott hibat ir es elszall a com.android.settings
(latszolag atteszi, azt is irja ki utana mintha a program az SD-n lenne, de gyakorlatilag csak egy ures konyvtarat csinal)

itt egyszeruen kiirja, hogy not enough storage space.

nem kartyahiba. nem formazashiba. marshmallow bug. google jegyzi mint javitandot.
--
errol a rollbackrol szuletett mar reszletes leiras? osszefoglaloban nem talaltam. ha avlaki leirna, vagy belinkelne az ezzel foglalkozo posztot, megkoszonnem.

Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

(#7946) Cassio1987 válasza boogiemano (#7945) üzenetére


Cassio1987
tag

Üdv. Van egy rollback fájl. Letöltöd és rárakod a belső tárhely vagy memória kártya dload nevű mappájába. Kikapcsolod a telefont, majd úgy kapcsolod be hogy a hangerő fel le és bekapcs gombot egyszerre nyomvatartod. Ezután törlöd a rollback fájlt és a dload mappába berakod a romot majd megismétled a 3 gombos indítást. Topik keresővel ha beírod, hogy rollback, megtalálod a linket hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#7947) boogiemano válasza Cassio1987 (#7946) üzenetére


boogiemano
tag

Koszi :) mar csak az a kerdes h a 323-hoz lesz e rollback.. node ez meg a jovo.

Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

(#7948) Cassio1987 válasza boogiemano (#7947) üzenetére


Cassio1987
tag

A belinkeltet én b321a-nál használtam. Nem hiszem hogy verzió függő melyiket tudja rollbackelni. Csak annyit csinál, hogy lefut és feloldja a zárolást ami tiltja korábbi verzió rom telepitését. De javítson ki valaki ha tévedek.

(#7949) Promi válasza Cassio1987 (#7948) üzenetére


Promi
aktív tag

Nem tévedsz.

(#7950) boogiemano


boogiemano
tag

koszi koszi :)

Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.