Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) NandorHUN válasza zzola (#6149) üzenetére


NandorHUN
addikt

Kösz, megvan ezt kerestem.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6152) sarszegi14


sarszegi14
csendes tag

Sikerült megoldanom. Az "Alkalmazás automatikus indítás" rész is be kellett kapcsolnom.

Nexus 7 (2013) - Huawei P9 - Huawei Watch W1

(#6153) Csaszi87


Csaszi87
tag

[Megérkezett a telekomos frissítés!]
Bocsánat ha már mindenki tudja! ;)

Nagy bajom van: Ma telefonálás után csak úgy "eldobta" a sim kártyát a telefon, nem látta. Csak 5x ki-be vevéssel és újraindítással sikerült megcsinálnom, most épp jó. Múlt héten is csinált iylet 1x, de akkor 1 újraindítás megoldotta a problémát. Most jobban megijedtem, mi lehet a gond? Lehet sim kártyát kéne cseréltetnem mert ez vágott és már elég régi is...

(#6154) #86973952 válasza Csaszi87 (#6153) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szoftveres is lehet a probléma.

Én azért még lezongáráznám előtte, amit házilag meg lehet tenni.

1. Mentés, aztán wipe.
ha nem jó
2. Wipe, újratelepítés. HA van kiegészítő update.app, akkor azt is.
ha nem jó
3. Kártyacsere.
ha még mindig nem jó
4. Szerviz.

Utóbbinál tolnak elsőre egy SW -zést, aztán ha nincs megoldás, hardveres a probléma.

Általában egyébként valóban a szoftver vagy a SIM szokta okozni ezt a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#6155) zzola


zzola
félisten

Sok ingyen app és játék, most elérhető!!!

[Download the Amazon Underground App on your Android device here:]

(#6156) Csaszi87 válasza #86973952 (#6154) üzenetére


Csaszi87
tag

Köszi a választ!
És mit ajánlanál, pl ezt a telekomos frissítést toljam fel rá?

(#6157) #86973952 válasza Csaszi87 (#6156) üzenetére


#86973952
törölt tag

Telekomos a telefon?

(#6158) Csaszi87 válasza #86973952 (#6157) üzenetére


Csaszi87
tag

Persze :)

(#6159) #86973952 válasza Csaszi87 (#6158) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor igen.

Gondolom 2 mappa lesz benne, mindegyik update.app -t tedd fel.

(#6160) zzola válasza Csaszi87 (#6156) üzenetére


zzola
félisten

323-at ne tedd fel, mer vannak benne még hibák!

(#6161) Csaszi87 válasza #86973952 (#6159) üzenetére


Csaszi87
tag

Igen, 2 mappa van, de a másikban csak leírás van.

Zolar: Nem írja ki, hogy milyen verzió, csak 2 update.app fájl van a könyvtárakban.

(#6162) zzola válasza Csaszi87 (#6161) üzenetére


zzola
félisten

Ott a filenameben: "P8 firmware GRA-L09_C150B323 (Android 6.0 EMUI4.0 Magyar Telekom)"

(#6163) DJosef válasza sarszegi14 (#6152) üzenetére


DJosef
őstag

Ezt pontosan hol kapcsoltad be?

Forget about it

(#6164) Csaszi87 válasza zzola (#6162) üzenetére


Csaszi87
tag

Igaz, pont azt nem néztem :( :D
Akkor mit érdemes feltenni jelenleg?

Nekem még B196 van fenn egyébként 5.0.1 Droiddal, nem rég óta van meg a telefon és eddig hanyagoltam a frissítést.. De már most a sim kártya eldobálás miatt is időszerűnek érzem

[ Szerkesztve ]

(#6165) zzola válasza Csaszi87 (#6164) üzenetére


zzola
félisten

A B200 az etalon-még mindig...

(#6166) Csaszi87 válasza zzola (#6165) üzenetére


Csaszi87
tag

Értem, és a B200 mehet fel simán erre a 196-ra wipe után?
(Még a frissítés részt nem olvastam át azért kérdezem, de pótolom mielőtt neki kezdek)

(#6167) zzola válasza Csaszi87 (#6166) üzenetére


zzola
félisten

Mehet,de error lesz a vége (vagyis failed). Én nem bántanám a 196-ost, az elég jó, a B200 a függetlenek romja.

(#6168) Csaszi87 válasza zzola (#6167) üzenetére


Csaszi87
tag

Értem már, akkor csak androidot és EMUI-t kéne frissítenem?

(#6169) zzola válasza Csaszi87 (#6168) üzenetére


zzola
félisten

Külön ezeket nem lehet frissíteni. Vagy felteszed valamelyik újabb romot, vagy nem...

(#6170) NandorHUN válasza zzola (#6160) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nálam hibátlanul fut. Lehet újra feltennéd te problémád is megoldódna.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6171) Csaszi87 válasza zzola (#6169) üzenetére


Csaszi87
tag

Akkor egyenlőre hagyom így ha nincs ennél jobb T-s. Köszi!

(#6172) zzola válasza NandorHUN (#6170) üzenetére


zzola
félisten

Nekem a szerviz tette fel, náluk jobban én sem tudnám...

(#6173) bexinho23


bexinho23
őstag

Valaki használja a P8-at rootolva? Ha igen, melyik rommal?

(#6174) Szabcsizz válasza bexinho23 (#6173) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Teljes értékű ROOT nincs a készülékre.Vagyis állítólag van,de azt meg tudomásom szerint itt senki nem próbálta ki.

(#6175) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Arra tudok valami megoldást, hogy a fentről lehúzós keresőben a zenéket ne gyári appal játsza le?
Pedig nem az van beállitva alap zenelejátszónak.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6176) Bópapa válasza bexinho23 (#6173) üzenetére


Bópapa
csendes tag

Szia
Én rootoltam a telefont, b200 rommal használom. Nálam a boooader is nyitva van, kértem hozzá kódot. Pár illesztőprogram a gépre (win7) utána kb 3 perc a root, telefon újraindítással együtt. Én eddig minden fájlhoz hozzáfértem, módosíthattam, gondolom teljes értékű a hozzáférés.

(#6177) NandorHUN válasza Black&White (#5929) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szép és jó, DE nyitott Bootloader kell hozzá, az meg ha tudom garancia vesztessel jár ezen a telón.

Amíg nincs más "észrevehetetlen" módszer szerintem legtöbb ember nem fog ezzel szórakozni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6178) Attisch76 válasza Grecky (#6132) üzenetére


Attisch76
csendes tag

Szia!

A tippek és trükkökben van egy lehetőség adathasználat figyelésére. Ez működik v6 alatt is. Van benne fordulónap választás. Én is ezt használom, nálam 11-én van elseje :)

Attisch76

(#6179) zzola válasza NandorHUN (#6177) üzenetére


zzola
félisten

Nem tudjuk, hogy garancia vesztéssel jár-e! Zárt BL-rel meg nem lesz root-od...

(#6180) Szabcsizz válasza zzola (#6179) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Azon mondjuk meglepődnék,ha nem járna garancia vesztéssel a bl nyitás.

[ Szerkesztve ]

(#6181) migabi24 válasza Szabcsizz (#6180) üzenetére


migabi24
nagyúr

Még nem olvastam olyat, hogy visszadobták volna ilyen miatt a telefont, viszont olyan sztorit már nem 1-et olvastam, hogy szétromolt telefont megcsináltak

[ Szerkesztve ]

(#6182) zzola válasza Szabcsizz (#6180) üzenetére


zzola
félisten

Bármi lehet! Itt még senki nem számolt be ilyenről....

(#6183) Grecky válasza Attisch76 (#6178) üzenetére


Grecky
senior tag

Szia.
Már próbáltam, fordulónap van, de az elhasznált adatmennyiség nem látszódik sajnos.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#6184) Grecky


Grecky
senior tag

Na, közben csináltam egy átfogó tesztet viberrel. Az egyik problémám az volt, hogy wifi kikapcsolás esetén (pl éjszaka alváskor), visszakapcsolás után nem jönnek meg a netkapcsolat nélküli időszak alatt kapott viber üzenetek, csak az alkalmazás "kézi" indítását követően. Utána normálisan működik a push a háttérbe rakva is.Intelligens és teljesítmény módban is fennáll a dolog, szal ennek állítgatása nem oldja meg a problémát. Viszont a hiba mobilnettel nem jelentkezik, így erre átmeneti megoldás lehet a mobil internet használata.

A másik viberes problémám pedig az volt, hogy nem jelez az értesítő LED, ez szerintem amiatt van, hogy nem tud fehéren villogni (mert ez a szín viber alapértelmezettje) és a szoftver nem képes helyettesíteni más színnel. Annyit észrevettem, hogy töltés alatt (amikor fixen világít a LED) villogtatja.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#6185) elszabi


elszabi
tag

Nekem eddig 1 komolyabb hiba jött elő az új fw-rel:

Ha hívnak, akkor recseg a vonal. A másik fél szerintem nem hallja, de ez engem annyira nem vigasztal. Majd legyalulok mindent és tiszta lappal indítok, hátha megoldja a problémát, de még csak hajnalban üzemeltem be, nem volt rá igazán időm.

Amúgy jobban használható. Alkalmazások bezárása meg úgy általában a kezelhetőség terén jobb.

(#6186) NandorHUN válasza zzola (#6179) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ezt én is tudom, de sok másik telón meg lehet oldani, hogy visszazárjuk észrevétlenül.
Itt még letagadni se lehet ha ki volt nyitva, Huawei nek meg innentől pedig semmi kötelessége javítani.

Ha nem lenne gari veszélyeztetve már nekem is nyitva lenne a teló.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6187) zzola válasza elszabi (#6185) üzenetére


zzola
félisten

Ez érdekes, én ugyanezzel a hibával küldtem szervizbe a készüléket ma (kértem a készülék cseréjét) és mrptomi fórumtag is erre a hibára panaszkodik! Kb. minden második bejövő hívásnál a bejövő hang recseg és szinte érthetetlen a beszédhang!
Hirtelen ennyi véletlen egybeesés nincsen! Másnak nem recsek a B323-mal a beszédhang?
:Y :Y :Y

(#6186) NandorHUN

Állítólag vissza is lehet zárni a BL-t egy kóddal...

[ Szerkesztve ]

(#6188) NandorHUN válasza zzola (#6187) üzenetére


NandorHUN
addikt

Csak elfelejtetted a legfontosabb dolgot ; itt ha unlockolni akarsz el kell kerned a keyt személyes Huawei-től.
Akkor még teljesen mindegy, hogy visszazárod e vagy sem, lehet hogy nem lesz semmi nyoma, de elég ha lecsekkolják a listát kik kérték el a key-t serial alapján, a telód ott lesz a listában akkor buktad a dolgot.
Ezért kéne olyan módszer amihez nem kell külön írni a gyártónak, utána már ha visszazárjuk nincs gond.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6189) zzola válasza NandorHUN (#6188) üzenetére


zzola
félisten

Nem felejtettem el semmit, én tudom jól, hogy mi a menet....
De ez mind csak feltételezés, mivel senki nem számolt még be garancia megvonásról, persze ettől függetlenül lehet igazad...

Mondjuk a logika azt diktálná, hogy BL nyitás után ugrik a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#6190) NandorHUN válasza zzola (#6189) üzenetére


NandorHUN
addikt

Valoszeg mert fórumban 2 embernek van nyitott Bootloadere és még nem kellett szervizbe venniük a telefonjukat.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6191) #86973952 válasza NandorHUN (#6190) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kutya nem foglalkozott vele eddig. Sőt, pl. P7 -ek vagy 80 százaléka nyitott volt.

Azóta én garanciáztattam már Huawei -t utólag nyitva, de senki nem foglalkozott vele. Ettől függetlenül nem állítható, hogy nem jár garanciavesztéssel. Hivatalos megfogalmazásban azzal jár.

Mate8 -nál van lehetőség a visszazárásra (természetesen nyitással együtt), ami P8 -on még nem tesztelt. Change logját át kell bogarászni és rá kell próbálni, akinél nyitott. Saját felelősségre.

DC unlocker
Mate 8 leírás

[ Szerkesztve ]

(#6192) rObika8802


rObika8802
aktív tag

a biztonsági mentésem jelszava nem ugrik be.. van esetleg valami megoldás? vagy kuka és reménykedhetek ,hogy beugrik a jelszó? :/

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#6193) NandorHUN válasza #86973952 (#6191) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mint írtam akkor már mind1, hogy visszazárod e vagy sem ha Huaweitől kerted el a keyt.

Hivatalosan nem jár garancia vesztessel, de ha unlock miatt ment tönkre a teló akkor gyártó mondhatja kb bármire, hogy emiatt történt,pl hibás cpura, hogy biztos túlfeszelted azért ment tönkre.

Én még várok egy kicsit hátha lesz valami megoldás erre, az meg a másik, hogy xda n is nem egy ember brickelte a telefonját valamelyik leírások egyikével másikával.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6194) zzola válasza NandorHUN (#6193) üzenetére


zzola
félisten

Xiaominál pl. nem jár garancia vesztéssel a BL nyitás. Még mindig feltételezésekbe bocsátkozol...

De ezen nem is érdemes vitázni, tételezzük a legrosszabbat és persze mindenki mindent csak saját szakállára csináljon!

[ Szerkesztve ]

(#6195) NandorHUN válasza #86973952 (#6191) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ez a DC unlocker tetszetős, majd ha kicsit több időm lesz lehet átolvasom a forumot.
H7 támogatja és vissza is tudja zárni mintha gyári lenne.
P8 lite ot is nyitja.

Ha megoldják hogy menjen p8 on is ami H7 en vagy valaki leteszteli és megy, akkor ez egy tuti megoldás lehet. Kösz a linket.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6196) #86973952 válasza NandorHUN (#6195) üzenetére


#86973952
törölt tag

Általában a szervizben szoftveres szempontból kevés okosabb ember ül, mint az átlag ROM -oló. Ezzel nem akarok senkit leminősiteni, de többnyire ez az igazság.

SW -zés nem oldja, akkor a hardver a ludas kategória. Ezért (is) javítanak garanciában rengeteg olyan telefont, ami egyáltalán nem abba a kategóriába esik.

Szerk.:
Persze vannak extrém esetek is, szervizes jóindulattal. Ilyen volt az egyik fórumtárs Alcatel -e megmakkanva, Samsung boot animációval. Belefért a garanciális javításba.

[ Szerkesztve ]

(#6197) Ermac


Ermac
tag

Hali !

Kérdésem annyi lenne, hogy faternak szereztem egy ilyen telót, beállítottam rajta hogy google automatikus képfeltöltése legyen, hogy ne keljen kábelezni kép feltöltéskor, namármost itt Angliában fotózok eltelik fél perc se és a kép már fent van, otthon Magyarországon van hogy egy nap után jelennek meg a képek amiket fotóz valami ötlet, hogy milyen beállítással lehet gubanc ??

We are Many You are but One

(#6198) elszabi válasza Ermac (#6197) üzenetére


elszabi
tag

Szinkronizálás csak WiFi-n keresztül esetleg? Beállítások között nézz szét a Google fotók alkalmazásban.

(#6199) hislah válasza Ermac (#6197) üzenetére


hislah
aktív tag

A felhasznált internet szolgáltatás feltöltési sebességétől is függ, hogy mennyi idő alatt jut a felhőbe.

[ Szerkesztve ]

(#6200) Ermac válasza elszabi (#6198) üzenetére


Ermac
tag

Ja elvileg ez van nála beállítva, 60 megás netnél nemhiszem h ilyen lassúnak kéne lennie.

We are Many You are but One

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.