Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) zzola válasza Attipapa (#6549) üzenetére


zzola
félisten

Nekem is volt 4G-s logo, amikor feltoltam a rollback-et...

(#6552) Black&White válasza schlecker (#6550) üzenetére


Black&White
addikt

És ezzel mi a baj?
Lefut, jöhet az utolsó stabil LP.Ennyi.

(#6553) schlecker válasza schlecker (#6550) üzenetére


schlecker
tag

[ Szerkesztve ]

(#6554) Attipapa


Attipapa
aktív tag

Bocsi de közben kifutottam az időből és nem tudok szerkeszteni. Szóval a B321 build-ja GRA-L09C432B321. A rollback ROM buildja GRA-L09C900B300. Érdekes kutyulék ROM-od keletkezett :DD Valami rosszul sült el a flashelésnél. Adj neki egy full wipe-t és újra rakd fel, de már lehet,hogy 3 gombossal nem fog indulni, ugyanis a rollback-ből csak 2 gombossal ( voll+ és power) lehet indítani frissítést.
A letöltött rollback rom-nak mi a build száma? Én még márciusban töltöttem le és akkor GRA-L09C900B300 volt. Gondolom, hogy most is az.
Zolar: Én is azt írtam,ha figyelmesebben elolvasod! "Ránézésre csak a logo változik, ahogyan írtad is."

[ Szerkesztve ]

(#6555) Attipapa válasza Black&White (#6552) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Tudod,nincs baj amíg nincs baj! Nem árt mindenre odafigyelni, és nagyon jól tette,hogy kérdezett. Több alkalommal mentem már vissza rollback rommal,az 5.0.1-es verzióra, amíg a B321a ki nem jött és minden alkalommal a build C900B300 volt a rollback-olás után.Neki most nem az van,ezért nem árt tisztázni,mielőtt lesz egy bootlop és mehet a szervizbe,amint arról már írtak itt a fórumban. Kényes ez a telefon a rom cserékre! Ez nem xiaomi, amin naponta 10 féle developer romot is próbálhatsz és soha nem lesz szerviz a vége. Mindig van visszaút,de itt a zárt bootloader miatt nehéz ügy!

[ Szerkesztve ]

(#6556) mrptomi válasza schlecker (#6550) üzenetére


mrptomi
csendes tag

Sajnos nálam is így csinálta,utána kaptam egy boot loopot ,amit csak a szervíz tudott orvosolni(telefon csere)

(#6557) Black&White válasza Attipapa (#6555) üzenetére


Black&White
addikt

Csak szólok, schlecker-nél nyitott a BL, nagy bajt nem tud csinálni.
:DDD

(#6558) zzola válasza Attipapa (#6549) üzenetére


zzola
félisten

Nincs C900? Ezmi?

P8 V100R001C900B132CUSTC432D001
P8 V100R001C900B170CUSTC432D001

(#6559) Attipapa válasza zzola (#6558) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Zolar megint kötekedsz!! Már hónapok óta megegyeztünk,hogy előbb figyelmesen fogsz elolvasni egy hozzászólást,utána értetlenkedsz :DD
Na akkor figyelj,ezt írtam az említett hozzászólásomban: : " Olyan ROM nincs is,hogy C900 B321"
Keress nekem egy C900B321 re végződő romot és megkövetlek :R :R , de csak akkor,addig kötekedésnek veszem :(

(#6560) zzola válasza Attipapa (#6559) üzenetére


zzola
félisten

GRA-L09C900B300 rollback from Android 6.0 is C900-as,meg a v6 előttiek jelölése mind C900 volt (fentebb írtam)...
Mindegyik C900-as, csak már nem jelölik a filename-ben...

[ Szerkesztve ]

(#6561) Attipapa válasza zzola (#6560) üzenetére


Attipapa
aktív tag

"GRA-L09C900B300 rollback from Android 6.0 is C900-as" Ezt írtam én is, de elbeszélünk egymás mellett. Bármelyik build verzióját nézem a beállítások/a telefonról menüben,tehát az itt látható build-ban,csak a rollback írta azt,hogy C900. Innen indult a beszélgetés és ezt írtam én is. Ráadásul a modellszám nekem mindíg HUAWEI GRA-L09 és nem GRACE,ami a schlecker képén szerepelt. Ezért nem értem, milyen rom-ról van szó. Nekem csak a B300-nál írta ki,hogy C900B300,a build-nál,de ott is a modellszám GRA-L09 Szerintem nem egyforma CUSTOM van fenn a két készüléken.
Neked mi a modellszám, és mi a Build-szám? Tudtommal most B321-ed van.

(#6562) Attipapa


Attipapa
aktív tag

Én ezt látom.:

(#6563) zzola válasza Attipapa (#6562) üzenetére


zzola
félisten

Nekem is ugyanez, a C432-t ne keverd a C900-zal!

(#6553) schlecker

Neked honnan van a készüléked?

[ Szerkesztve ]

(#6564) schlecker válasza zzola (#6563) üzenetére


schlecker
tag

Németben lett véve.
Már minden verziót végigzongoráztam de változatlan a helyzet...

(#6565) zzola válasza schlecker (#6564) üzenetére


zzola
félisten

GRA-L09 a modellszám?

(#6566) schlecker válasza zzola (#6565) üzenetére


schlecker
tag

Igen

(#6567) zzola válasza schlecker (#6566) üzenetére


zzola
félisten

[link]
Ezt találtam, a link alapján Afrikai modelled van!
Bár semmi nem biztos, mert magyar médiamárk-ban is van ilyen....

Ha ezt *#*#2846579#*#* beütöd a tárcsázóba, akkor mit látsz?

Networki nformation/vendor-country-nálmi van?

[ Szerkesztve ]

(#6568) schlecker válasza zzola (#6567) üzenetére


schlecker
tag

Bocsi csak dolgozom
Vendor vodafone
Country de

(#6569) zzola válasza schlecker (#6568) üzenetére


zzola
félisten

Akkor itt megállt a tudomány! :Y

(#6570) #86973952 válasza schlecker (#6568) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azon belül, hogy német, honnan van a készülék? Bolt (kisebb kereskedés), nagy bolt (pl. Saturn), szolgáltató.

Milyen ROM volt előtte?

Szerk.:
Vodánál nem ritka az egyedi ROM, ott meg általában át kell térni az általános ROM -ra, mielőtt általános főverziót váltasz.

[ Szerkesztve ]

(#6571) schlecker válasza #86973952 (#6570) üzenetére


schlecker
tag

Vodánál lett véve.
Úgy rémlik B196 volt rajta.

[ Szerkesztve ]

(#6572) Attipapa válasza schlecker (#6571) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Valószinüleg nem a z összefoglalóban lévő leírás szerint tértél át a független rom-ra. A VENDOR mappában lévő app-ot is fel kell flashelni, ha függőről független romra térsz át. Ott a leírás. Ezért mutat a modellszám: GRACE-t A HUAWEI GRA-L09 helyett. Flasheld fel azt a pár kb-os app-ot 3 gombos módszerrel,és akkor a tutit fogja mutatni.

(#6573) V.Stryker válasza Attipapa (#6572) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem b321 van es megis Grace-t ír...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6574) zzola válasza V.Stryker (#6573) üzenetére


zzola
félisten

:Y

(#6575) #86973952 válasza V.Stryker (#6573) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor nem ment fel a vendor. Utána elvileg váltania kell.

Ez nem ritka jelenség.

A kisebbik update.app.

(#6576) V.Stryker válasza #86973952 (#6575) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

B321-nél nincs vendor!

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6577) #86973952 válasza V.Stryker (#6576) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ja igen...az csak egy update volt. "a" -val kevertem.

Akkor lehet az előtte lévőnél hibádzik.

Szerk.:
Elvileg az update -ekben többnyire benne van a vendor, ha csak nem a "hordozó" az irányadó, amire települ. Max. frissíti.

[ Szerkesztve ]

(#6578) djbelo


djbelo
senior tag

Na srácok! Ezért jobb ha nem is cseszegetem mindenféle rommal a telót. Nagyon kíváncsi vagyok pedig a V6-ra, de az fontosabb,hogy ne legyen vele probléma! Várom továbbra is a OTA, ha meg nem jön,akkor nem jön.....

[ Szerkesztve ]

(#6579) V.Stryker válasza #86973952 (#6577) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem én visszateszem a B200-at.

Azt nem tudom, hogy egyből a B200-at, amit itt linkeltek vagy valami hivatalosan a magyar oldalról elérhetőt majd ota update? Mit mondtok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6580) Attipapa válasza djbelo (#6578) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Itt sem " cseszegette" senki a telefonját és nem is hibáról beszélgettünk a 6- os rommal kapcsolatban. Valaki vissza akart menni 5- ös verzióra és így vetődött fel,hogy a független rom felrakásakor nem rakta fel a független rom vendor mappában lévő update app. fájl-t.Ettől még nem tudom miből állapítható meg hogy rossz a 6- os. Már több EU- s országban kiadták a B321a romot, (ott sem jelent meg OTA verzió) ami nem egy házilag "főzött" rom,hanem eredeti gyári rom.
Beszélgessünk már a 6- os hibáiról,én nem tudok egyet sem mondani,akinek problémája van vele,ossza már meg legyen szíves,hogy lássanak tisztán a fórumtársak.

[ Szerkesztve ]

(#6581) DJosef válasza Attipapa (#6580) üzenetére


DJosef
őstag

Akinek fent van a 6.0 és olyan ikon témát használ ahol az időjárás alkalmazás ikonja mutatja a hőmérsékletet, annak frissít rendesen, vagy mindig csak akkor ha elindítja az alkalmazást?

A másik gondom, hogy a speciális beállítások / akkumulátor kezelő / védett alkalmazások között nem szerepel az időjárás alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#6582) AngeloDivina válasza djbelo (#6578) üzenetére


AngeloDivina
aktív tag

+1 Én is ugyan ezt gondolom.

Szerintetek érdemes időnként gyári visszaállítást csinálni? Az elmúlt pár napban mintha időnként megakadna egy pillanatra néhány folyamat. Nem buherált B196 van rajt.

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#6583) #86973952 válasza DJosef (#6581) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez szerintem droidos betegség, hogy nem frissül, illetve "késik". Két másik márkán is hasonló a probléma.

Talán 4.4 -en működött utoljára normálisan. Ezt azzal szokták orvosolni, hogy tesznek egy frissítés gombot a widgetre.

Érdekes egyébként, hogy olyan márkán, ahol a feloldási képernyőn kijelzi az aktuális időjárási viszonyokat, ott mutatja pl. az esőt, havat..stb. Pontosan.

AngeloDivina:
Újraindítás nem segít?

[ Szerkesztve ]

(#6584) DJosef válasza #86973952 (#6583) üzenetére


DJosef
őstag

Nekem 5.0.1-en hibátlanul ment a P8-on.

Multhéten váltottam egy Mate7-re és itt problémás, igaz itt a gmail hibátlanul megy.

Mielőtt leszólna valaki, hogy miért nem a saját fórumában kérdeztem azon már túl vagyok.

Forget about it

(#6585) AngeloDivina válasza #86973952 (#6583) üzenetére


AngeloDivina
aktív tag

Minden héten újra indítom, amikor frissítések jönnek az áruházból. Majd még sasolom.

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#6586) Goxi


Goxi
tag

Csatlakoztam. Nagy a bódosság, tényleg kiválló készülék.
2 furcsa dolgot azonban tapasztalok:
- nagyon túlbuzgó abban, hogy a háttérben futó alkalmazásokat kilőjje annak dacára, h védett alkalmazások közé raktam. Tudok még valamit tenni?
- a másik, h sokat eszik, amiben a google szolgáltatások a ludas(30%). Hol és mit kellene leállítanom hogy ez ne nyalja ennyire az akksit (ha egyátalán nem okoz a letiltás valami üzemzavart).
Köszi előre is.

(#6587) #86973952 válasza DJosef (#6584) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én sokat megyek napközben, ez lehet elősegíti a hibát, de sosem éreztem igazán jónak kb. 4.4 óta.

Goxi:
HA frissítettél, telepítettél lehet attól is. Vissza kellene holnapra csökkennie.

[ Szerkesztve ]

(#6588) Tekergő82


Tekergő82
tag

Sziasztok! Ma észre vettem egy érdekes dolgot a P8-as telefonomon. Amikor kikapcsolt állapotban töltöm, alul jobb oldalt vibrál egy kis darabon a kijelző. Amikor feltölti, és használat közben ez nincs jelen. Mitől lehet ez, okoz-e ez szerintetek a későbbiekben problémát? Andorid 6.0 B321a van fenn. Válaszaitokat előre is köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#6589) schlecker válasza Attipapa (#6572) üzenetére


schlecker
tag

Ez független telefon.
Itt ha akármelyik szolgáltatónál veszed független készüléket kapsz.Nem úgy van mint otthon.

(#6590) migabi24 válasza Goxi (#6586) üzenetére


migabi24
nagyúr

Pár feltöltést még várj azzal a nagy merüléssel, a play szolgáltatásokat nem tudod lelőnni mert az a lelke a telefonnak google fiok is eltünik vele, de valamiért nálam tévesen jelzi ki az akkustat, mert nálam az első helyen van a fogyasztók közt, de közbe alig fogyaszt az energiafigyelő szerint pár mAht

[ Szerkesztve ]

(#6591) Goxi válasza migabi24 (#6590) üzenetére


Goxi
tag

Ok, öszi. A másik problémára, hogy a háttérben kilövi az appokat (miközben több mint 1gb szabad ram van)?

(#6592) migabi24 válasza Goxi (#6591) üzenetére


migabi24
nagyúr

Arra sajnos nincs gyógyszer, elég agresszív a memoria kezelése, saját beépített greenefy van a szoftverbe, ha kikapcsol a képernyő nekiáll takarítani, elvileg ha védett valami akkor nem bántja, de a zooper pl nálam nem jó ha védetté teszem akkor sem, engem annyira nem zavar, inkább ez mint ami a samsungnál volt, hogy minden szar futott a háttérbe

[ Szerkesztve ]

(#6593) zzola válasza Tekergő82 (#6588) üzenetére


zzola
félisten

Nekem is vibrál, de nem töltéskor, hanem képernyőzár feloldása után. Szerintem ez a v6 újabb hibája...

(#6594) hislah válasza migabi24 (#6590) üzenetére


hislah
aktív tag

Nálam az "Android Rendszer (többszörös alkal...)" van első helyen nap végén 30-40% os fogyasztással. A telcsi sosem megy deep sleepbe... Max 1 napot bír ki, ha hozzá sem nyúlok akkor is. Volt már 1000 rom csere is. Végig próbáltam mindent 170-től 321a-ig és vissza. Frissítések előtt és után Hard Reset. Annyit észre vettem, hogy frissítés utáni napon még a használat függvényében merül, ergo megjavul, de másnap már szar. Több mint 10 éve mobilozok, de erre nincs már ötletem...

[ Szerkesztve ]

(#6595) #86973952 válasza hislah (#6594) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondok vannak a Google valamelyik (vagy több) frissítésével. Több telefonnál is ugyanez a probléma.

(#6596) Attipapa válasza schlecker (#6589) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Az OK. hogy független,de Te írtad,hogy :"Vodánál lett véve.
Úgy rémlik B196 volt rajta."
a B196-os ROM viszont Telekomos,ezért kellett volna a független ROM-hoz a Vendor mappában lévő update.app-ot is felrakni.

(#6581) DJosef
Amint írtam, nem tudok semmilyen hibát mondani a 6-ossal kapcsolatban. Nekem frissül az időjárás folyamatosan. Azt nem tudom,hogy milyen időközönként,de az biztos,hogy amikor bekacsolom a kijelzőt,akkor mindig az aktuálisat mutatja. Ha ki van kapcsolva a kijelző, akkor felőlem az sem baj,ha nem frissít,akkor úgy sem látom. :D

[ Szerkesztve ]

(#6597) hislah válasza #86973952 (#6595) üzenetére


hislah
aktív tag

Eltávolítottam az összes frissítést és manuális frissítésre kapcsoltam.
Köszönöm a tippet! :)

(#6598) migabi24 válasza hislah (#6597) üzenetére


migabi24
nagyúr

Sajnos az alapok kérdés nélkül frissülnek, play szolgáltatások és az áruház pl biztos

(#6599) hislah válasza migabi24 (#6598) üzenetére


hislah
aktív tag

Az is igaz. Akkor mi a szart csináljak? Nem akarok másik telefont venni. :)
B170 és B196-al is csinálta...

(#6600) migabi24 válasza hislah (#6599) üzenetére


migabi24
nagyúr

De ne csak az akkustatot nézd, mert az mint írtam megtéveszthet, energiafigyelőbe mah-ba mutatja mi mennyit eszik, lehet nincs is gond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.