Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:45

LOGOUT.hu

~~~ HUAWEI P8 ~~~

Főbb szabályok:
1. Olvasd el az összefoglalót! | 2. Használd a keresőt | 3. Kérdezz, válaszolunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) zzola válasza DJosef (#6300) üzenetére


zzola
félisten

Az egyetlen akiről tudunk,hogy OTA megkapta...

(#6302) Sh4rk válasza zzola (#6295) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

2016. 03.30. óta van p8-ra is hivatalos V6.0

Linkeltem is már.
Magyarországon van baj a huawei frissítéssel. Nem a huaweinél.

"321a" néven fut. itt a link megint

04.06 óta fent van és működik bugok nélkül.

Vodafonos telefon, független rommal B200, onnan ez a B321a. Tökéletes gyors és az akksi is remek.

[ Szerkesztve ]

(#6303) NandorHUN válasza Attipapa (#6260) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ahogy fentebb is írták a lényeg, hogy relocked helyett locked legyen a felirat.
A baj csak az, hogy P8-al még nem tesztelte senki élesben H7-en működik és állítólag P8-on is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6304) zzola válasza Sh4rk (#6302) üzenetére


zzola
félisten

Telekom függők semmit nem kaptak OTA-n...

(#6305) Sh4rk válasza zzola (#6304) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Én sem OTA-n kaptam.

Simán letöltöttem és telepítettem.

(#6306) Szabcsizz válasza Sh4rk (#6305) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ezt értjük,de az OTA frissítésről van szó.

(#6307) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Engem is zavar, hogy - szerintem a magyar képviselet - direkt rontja a telefon értékét,hogy minél többet eladjanak és produkálják a gyár fele a számokat. Amikor én vettem, azt hiszem 126 körül vettem, egy fülessel. Két hét múlva már olcsóbb volt és TB2-őt adtak mellé. Örültem veszettül...
Aztán hónapról hónapra olcsóbb és olcsóbb egy egy éve se megjelent (pár hónapja ez még igaz volt) készülék.
Szóval elértéktelenítik a telefont. Amúgy a készülék rendben van. A garancia rendben van. Ennek ellenére kapják be.

Én azt döntöttem el,hogy a büdös életben nem veszek drága telefont. Az aliexpressről rendelek 40k-ért egy ilyen tudású akármilyen kínait, amit egy-két év múlva kidobok és jöhet a következő. Nem fogom idegelni magam,hogy a még ki se fizetett készülékem már szart se ér és egy eladhatatlan vacak.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6308) hislah válasza zzola (#6301) üzenetére


hislah
aktív tag

Második. :)

Telekom és OTA frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#6309) zzola válasza hislah (#6308) üzenetére


zzola
félisten

Akkor bocsánat! :)

(#6310) FeZ... válasza V.Stryker (#6307) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Mondjuk ez az értéktelenedés minden telefonra (és műszaki cikkre) igaz.

(#6311) djbelo válasza V.Stryker (#6307) üzenetére


djbelo
senior tag

Hát igazad van ebben, hogy nem érdemes drága telót venni, de olcsót se hidd el! 155eft-ért vettem a P8-at tavaly májusban szinte az elsők között! Fél év múlva vettem meg a kistesót a Lite-t. De az is ugyan olyan (60eft) jól működik mint ez! De az is biztos, hogy eddig sok fajta telóm volt,de ilyen szép és hibátlan még nem! Samsung, Lg, Alcatel,Sony stb..... nekem többet nem kell. A családban is szinte mindenki különböző Huawei készülékeket használ, P7, P7mini, G6, egyikkel sem volt igazából probléma. A Huawei az elmúlt 2-3 évbe nagyot fejlődőt, ami sajnos az árakon is meglátszik.

(#6312) bexinho23


bexinho23
őstag

Van ötletetek az alábbi problémámra?

Program: Endomondo (PRO)
Védett alkalmazások között szerepel.

Elindulok erdőbe tekerni, gyönyörűen méri a távolságot, GPS-jel megvan. Kb 10-11 km után ránézek, képernyő felold, minden rendben. Majd elindulok, pár km után szintén ránézek, nagyon jó. Majd mire hazaérek (25 km), ránézek a telefonra, erre Endomondo sehol sem fut. Egyszerűen semmi hibaüzenettel mintha el sem lett volna indítva. A program befejezte a mérést, de csak addig amíg futott. 14 km körül állt le.

Használ valaki GPS alkalmazást? Mitől lehet ez? A program hibátlanul futott az előző SGS3-mon.

(#6313) DJosef válasza bexinho23 (#6312) üzenetére


DJosef
őstag

Én futáshoz az adidas train and run-t használom. Eddig nem volt rá panasz.

Forget about it

(#6314) V.Stryker válasza FeZ... (#6310) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Persze, hogy igaz. De az időtényező, hogy mikor, az nem mindegy. Amúgy meg nézd meg az iPhoneokat. Mikor az iPhone 6-ot vettem, akkor az valamiért egy pár hónap múlva drágább lett. Plusz nézd meg, hogy az iPhone használtan is hogy tartja az árát... és nézd meg,hgoy egy androidos bármilyen szar hogy tartja ahhoz képest. Elárulom...sehogy.
De az apple nem is b.ssza le a saját telója új árát hónapról hónapra.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6315) DJosef válasza V.Stryker (#6314) üzenetére


DJosef
őstag

Legfeljebb a szolgáltatóknál lett drágább. A használt készülékekre ez nem volt igaz.

Forget about it

(#6316) Goxi


Goxi
tag

98%-ban összeált hogy P8 lesz a Nexus 5 utód. Minden fronton ígéretes a készülék, de van egy visszatérő parám: az általános renszersebesség. N5 hoz képest mire számíthatok e téren? A szintetikus teljesítménytesztek és a rendszerigényes játékok nem érdekelnek, sokkal inkább a gördülékeny napi használat. P9-nél ez már nem kérdés, de az egy másik ár liga jelenleg.
Szal - elfogulatlanul- mit gondoltok, snap800 után van félnivalóm kirin 930-tól?

[ Szerkesztve ]

(#6317) Akos_h


Akos_h
tag

Sziasztok!

B317-re feltettem a rollback-et, erre rá tehetem a T-s B323-at, vagy előbb menjek vissza 5.0-ra?

(#6318) migabi24 válasza Goxi (#6316) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én snap 800 S4-ről váltottam, ég és föld a P8 javára nagyon smooth kis telónak számít szerintem, persze a nexus 5 az etalon android fronton, szerintem hajszálnyival gyengébb lesz az élmény, de a gyönyörű kinézete kárpótolni fog szerintem, nameg külső hangszoróba, akkuidőbe,kamerába,anyaghasználatba nyomába nem ér a nexus 5

(#6319) #86973952 válasza Goxi (#6316) üzenetére


#86973952
törölt tag

Néhányan azt hiszik, hogy az EMUI egy lassabb rendszer, aminek egyébként meg van az oka. Főleg azoknak tűnik fel, akik az igen fürge 2.3 EMUI után váltottak nagyobb verzióra. 3.0 -tól felfelé jócskán megnövelték az animációkat, szerintem tök feleslegesen. Olyan helyeken is, ahol amúgy értelmetlen.

Ez igazából annyit jelent, hogy a különböző műveleteknél hosszú animációk vannak. Mint pl. programok közötti váltás, megnyitások, menü...stb.

Könnyen orvosolható, a fejlesztési menüben lehet csökkenteni az idejét, illetve ki is lehet kapcsolni.

2 telefon és rendszer közötti váltásnál szerintem mindig (szinte) egyéni vélemények határozzák meg a különbségeket. EMUI inkább szerintem fork OS -nek tekinthető, nyomokban droid.

Nálam 2 meghatározó különbség lenne Nexus után. Egyik a tartalmas, hosszú támogatás, másik pedig a rengeteg ROM. Nexus javára.

(#6320) zzola válasza Akos_h (#6317) üzenetére


zzola
félisten

A rollback csak akkor kell, ha a v5-re térsz vissza...

(#6321) NandorHUN válasza #86973952 (#6319) üzenetére


NandorHUN
addikt

Animáciokat ki lehet kapcsolni vagy lejjebb lehet venni fejlesztői beállításokkal.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#6322) #86973952 válasza NandorHUN (#6321) üzenetére


#86973952
törölt tag

Most ismételsz? :D

(#6323) FeZ... válasza V.Stryker (#6314) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Ez igaz, de az iPhone más téma, eleve a rendszere nagyjából egyedi, és ott nagyon sokat nyom a latba emiatt még a sznobizmus is. (Már bocsi )
Részemről pl. bármeddig tarthatná az árát, féláron se venném meg. De a piac az ilyen. Ettől valaki különlegesebbnek érzi magát, hajlandó megfizetni a felárat érte. Az Android piacon viszont rengeteg a hal, itt ezt nem lehet így működtetni, mert egyszerűen vesznek egy másik gyártmányt akkor helyette.
Ezen kívül egy telcsit az ember nem az értéktartásáért vesz, befektetésnek. Szerintem. :-)

[ Szerkesztve ]

(#6324) zzola válasza FeZ... (#6323) üzenetére


zzola
félisten

+a támogatási idő 2 évnél nem nyúlik túl nagyon egyik gyártónál sem...szóval 2 évente újat kell venni.

(#6325) elszabi


elszabi
tag

Pár napja használom a 321a fw-t. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Eddig semmi hibával nem találkoztam. Az aksi idő radikálisan(!) megnövekedett.

Ebben szerepet játszhat az is, hogy beszereztem egy smart flip tokot, így a kijelző sok esetben csak egy kis részén világít. Most épp elfogyott ez a tok a Banggoodon, de ha lesz újra, akkor 5 dollárt gondolkodás nélkül megér sztem.

Egy rövid videó a flip tokról: [link]

(#6326) V.Stryker válasza elszabi (#6325) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A B321a -t három gombos módszerrel lehet felrakni? B323-ra gondoltam....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6327) zzola válasza elszabi (#6325) üzenetére


zzola
félisten

Linket tudsz dobni? Köszi!

(#6328) elszabi válasza zzola (#6327) üzenetére


elszabi
tag

P8 tok - sajnos jelenleg sold out. de remélhetőleg lesz még.

V.Stryker: [link] - itt van az összefoglalóban is. a b323 sokunknál beszélgetés közben recseg. a b321a-val ilyen probléma nincsen. én úgy raktam fel, hogy először csináltam egy teljes törlést (2 gombos). aztán a 3 gombos verzióval az sd kártyáról

(#6329) tomee007007


tomee007007
őstag

Ha az értesítéseknél be van állítva hogy az értesítések jelenjenek meg a záró képernyőn (feladó, üzenet szövege, minden), akkor miért lehet hogy nem jelenik meg semmi?
Igaz, ez P8 Max, de gondolom a szoftver ugyan az, nem?

(#6330) DJosef válasza tomee007007 (#6329) üzenetére


DJosef
őstag

Lehet rosszul emlékszem, de mintha írta volna valaki itt, hogy ha a magazin háttérképeket állítod be akkor működni fog.

Forget about it

(#6331) zzola válasza elszabi (#6328) üzenetére


zzola
félisten

Kösz.Van hasonló Nillkin is,de az drágább...

(#6332) tomee007007 válasza DJosef (#6330) üzenetére


tomee007007
őstag

Az van beállítva :(

(#6333) .zSoLTi. válasza tomee007007 (#6332) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Pedig nálam úgy működik.

(#6334) Szabcsizz válasza tomee007007 (#6332) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ne értsd félre,nem nézlek hülyének,de biztos a magazin feloldás van beállítva?Mert működnie kell.
A "Képernyőzár és jelszavak" menüpont alatt is bekapcsoltad?

[ Szerkesztve ]

(#6335) Goxi


Goxi
tag

Köszönöm Migabi és Porterocka a gyors választ mindkettőtöknek.
GSM boltból fogom venni. Azt hallottam, h érdemes minden új telón "gyári adatok visszaállítást" csinálni. Jól értettem?

[ Szerkesztve ]

(#6336) #86973952 válasza Goxi (#6335) üzenetére


#86973952
törölt tag

GSM bolttal óvatosan, mert többnyire nem gyártói garanciások.

Igen, érdemes csinálni belakás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#6337) Ferenczi Áko válasza Goxi (#6335) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Ha új a telefon, minek? :F

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#6338) Szabcsizz válasza Ferenczi Áko (#6337) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Engem is érdekelne a válasz,mert olyat még nem hallottam,hogy új telefonon érdemes rögtön visszaállítással kezdeni.

(#6339) tomee007007 válasza Szabcsizz (#6334) üzenetére


tomee007007
őstag

Persze...
Mindegy, átállítottam mésikra, majd vissza, újraindítás, aztán meglátjuk :)

(#6340) #86973952 válasza Szabcsizz (#6338) üzenetére


#86973952
törölt tag

Rendszer stabilitás szempontjából nem rossz. GSM boltos telefonok származása és szoftveres előélete többnyire kétséges.

(#6341) zzola válasza #86973952 (#6340) üzenetére


zzola
félisten

Ő "minden új telót" írt...gsm boltok között is van jó, persze a többség robbantani való...

(#6342) #86973952 válasza zzola (#6341) üzenetére


#86973952
törölt tag

Csak a kérdés alapját az a hozzászólás képezte. :)

Szerk.:
Igen. Az a kedvencem, amikor a telefon "gyártói garanciás", de csak a mobilbolton keresztül intézhető.

[ Szerkesztve ]

(#6343) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na feltettem a b321a-t. Nálam is előjött, hogy a swiftkeyt nem tudom alapértelmezett alkalamazássá tenni... Plussz nem mutat témákat sem, csak amik a telón vannak.
Letöltési lehetőség sincs.

Ötlet a megoldásra?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6344) Sh4rk válasza V.Stryker (#6343) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Érdekes, nekem mindent mutat.
Valamikor volt már valakinek és csak egy kis idő kellett neki azt hiszem.

(#6345) Szabcsizz válasza tomee007007 (#6339) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ha ezek közül minden passzol,és úgy sem megy,akkor nincs más ötletem.Esetleg egy FR-t csinálj,tuti megoldja.


(#6346) tomee007007 válasza Szabcsizz (#6345) üzenetére


tomee007007
őstag

Pedig minden így van :(
Az utolsó szoftver frissítés után megvolt a gyári visszaállítás is szóval az sem kavarhat be...
Azért köszi, remélem valamikor helyre áll.

(#6347) V.Stryker válasza Sh4rk (#6344) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Volt nekem is olyan, akkor nem töltődtek be. De viszont most nincs is meg a lehetőség külső témákra.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6348) Dávid Balázs válasza V.Stryker (#6347) üzenetére


Dávid Balázs
csendes tag

Tedd rá a B323-as at mert nekem is volt ilyen problèmám a B321-el

(#6349) zzola válasza Dávid Balázs (#6348) üzenetére


zzola
félisten

A 323-as régebbi a 321-nél, én nem javasolom a használatát!

(#6350) Dávid Balázs válasza zzola (#6349) üzenetére


Dávid Balázs
csendes tag

Nekem hibátlanul müködik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.