Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) DS39 válasza pinnacle (#1949) üzenetére


DS39
nagyúr

gyárilag is át lehet tenni SD-re a cuccokat, nekem most 28 app van fent, és 34 MB szabad hely van. (úgy hogy néhány muszájból a telón van pl. swiftkey, skydrive + a gyárik)

(#1952) Lasy válasza Alex_ (#1950) üzenetére


Lasy
veterán

nem rossz. szép hosszú...

+36702778032

(#1953) pinnacle válasza DS39 (#1951) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Már nem emlékeztem, hogy az alkalmazások áthelyezése SD kártyára eleve benne van vagy csak a CyanogenMod-ban. Egyébként ez mivel tud kevesebbet, mint a Link2sd, App2SD?

(#1954) Pr3no


Pr3no
tag

Hello!

Rootolásban valaki tudna segíteni?
Ez alapján csinálom: http://androidportal.hu/comment/11417#comment-11417
Mindent úgy csinálok ahogy írja, viszont nem nyitja meg a recovery menüt, szimplán csak lefagy a Huawei logonál.
Hol ronthattam el?

(#1955) DS39 válasza pinnacle (#1953) üzenetére


DS39
nagyúr

az hogy az android által e téren biztosított funkció csak az apk-t teszi át SD-re, a programbeállítási fájlok a telón maradnak. (kb mint egy pc-s install esetében)

(#1956) Lasy válasza Pr3no (#1954) üzenetére


Lasy
veterán

talán még a régi rom van a telefonodon?
e-szerint miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#1957) pinnacle válasza DS39 (#1955) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#1958) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok! Apukámnak vettünk ilyen telefont, vegigolvastam a fórumot és a RAM hiányrá megoldásként a RAM
Expander nevű alkalmazást találtam érdekelne hogy ez hogy működik, és hogy hogyan lehet megcsinálni. :)
Köszönöm előre is!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#1959) Alex_ válasza 3800+ (#1958) üzenetére


Alex_
tag

Szia

ram expander:
a ram expandernek olyan kernel kell, ami támogatja a swapot, s kell hozzá egy gyors sd kártya, ami legalább class6 de inkább class10, s számolni kell azzal, hogy mivel ez a fájl ami mint virtuális memóriaként az sd kártyán fog helyet foglalni, folyamatos írás olvasás miatt hamarabb teszi tönkre majd az sd kártyát is, mint a normális használat.

én első körben a root után a gyári és a nem használt appok kitakarítását, s a link2sd-vel a nem widgetként használt appok sd-re mozgatását ajánlanám.

ram expander használatának leírása (hozzávaló kernel telepítésével kezdve: itt

[ Szerkesztve ]

(#1960) 3800+ válasza Alex_ (#1959) üzenetére


3800+
őstag

Köszönöm szépen! A fölös appokat mindenképp törölném ha az nem segít akkor gondoltam erre a ram expanderes dologra... Egyébként nem rossz kis telefon ezért az árért.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#1961) sss


sss
senior tag

Na ma vettem én is egy y200-at, eddig eléggé bejövős. Mondjuk az eddigi mobiljaimhoz képest kb. űrtechnológia. :Y

(#1962) NoMagix válasza sss (#1961) üzenetére


NoMagix
addikt

:C :C

(#1963) Pr3no válasza Lasy (#1956) üzenetére


Pr3no
tag

Nem sokat segít az a link, mit kéne ott néznem?

(#1964) Alex_ válasza Pr3no (#1963) üzenetére


Alex_
tag

s hol akad meg a betöltésnél?
már a rootolás után, azaz adb driver feltelepítés után, nem kábelen lógva a recoverys indításnál, avagy már a cwm felrakása után az akkukiszedéses nyomom gombokat, s berakom az akksit indításnál?

első esetben gáz, második esetben csak szimplán rosszul ment fel a cwm. azt a lépést kellene ismételni.

Alex_

(#1965) Szabyka_ válasza Andi-74 (#197) üzenetére


Szabyka_
tag

Y200 akku idő sok wifivel végig bekapcsolva 2 nap pont :)

[ Szerkesztve ]

(#1966) Lasy válasza Pr3no (#1963) üzenetére


Lasy
veterán

root-al szenvedsz nem?
ott szépen le van írva lépésről lépésre, de ezt csináltad eddig. biztos nem hagysz ki valamit?

+36702778032

(#1967) chungee


chungee
addikt

Hellosztok!

Valami oknál folytán elkapcsoltam véletlenül az alapértemezett asztalt. Hogy tudom visszaállítani:F Most olyan asztal van, ahol nincs semmi és állandóan vissza kell "tekernem" :(

(#1968) NoMagix válasza chungee (#1967) üzenetére


NoMagix
addikt

Ha jól emlékszem, a két kicsi ujjacskáddal csippents a kijelzőn és akkor előjön az összes asztal, ott tudod kiválasztani melyik legyen az alapértelmezett.
Általában egy házikóra kell rákattintani!

(#1969) chungee válasza NoMagix (#1968) üzenetére


chungee
addikt

:R :C Köszönöm!

(#1970) whiskeys


whiskeys
őstag

huawei y 200ra felrakható a 4.0 rendszere?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#1971) Inarus válasza whiskeys (#1970) üzenetére


Inarus
addikt

Nem. Kevés a RAM.

(#1972) jaxer válasza Inarus (#1971) üzenetére


jaxer
tag

Rövid, velős, helytálló... :)) :DD

3PO by Andrew ROM -> letöltés: http://huawei.blogger.hu Kövess a Twitteren: @jakabandras

(#1973) jaxer


jaxer
tag

Az RC3-al sikerült valakinek működésre bírni a wifit. Az eddig bevált módszerrel nem sikerült, pedig végig próbáltam az összes kernelt... :(

3PO by Andrew ROM -> letöltés: http://huawei.blogger.hu Kövess a Twitteren: @jakabandras

(#1974) chungee


chungee
addikt

Rámegyek a "Az SD kártya üres vagy nem támogatott a fájlrendszer"-re. Felajánlja a formázást. Leokézom. De utána nem javul meg a kari. Ugyanazt írja: "Az SD kártya üres vagy nem támogatott a fájlrendszer"

(#1975) DS39 válasza chungee (#1974) üzenetére


DS39
nagyúr

formázd meg Windows-zal, FAT32-re és jó lesz. (ha mégsem akkor hibás a kártya)

(#1976) P.mini


P.mini
aktív tag

Hali!
Kerestem gyári Romot a telefonhoz, hátha szükség lesz rá egyszer. Rögtön találtam kettőt is.
Az első: V100R001C185B889
Második: V100R001C169B880SP02
Miben különbözik a kettő?
Ha esetleg szükség lenne rá, melyiket kéne feldobni a telóra? :D (logikusnak a sp2 tűnik, de előtte a számozás is különbözik.)

(#1977) Lasy válasza P.mini (#1976) üzenetére


Lasy
veterán

mindig a nagyobb a frissebb.
tehát az első a frissebb.

+36702778032

(#1978) DS39 válasza P.mini (#1976) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem is az első, mert a második régebbi mint ami most a T-Mobile-s ROM a telómon. (V100R001C85B882)

(#1979) Pr3no válasza Alex_ (#1964) üzenetére


Pr3no
tag

CWM-nél még nem tartok, de elkezdem megint az elejéről, figyelmesen elolvasva a tutorialt (bár eddig is úgy csináltam, de most még jobban).

Egyébként amikor néha próbálkoztam belépni recovery-be (tehát aksi kivesz, power gomb+halkító gomb nyomvatart, és berakom az aksit) lila lett az egész kijelző, ez jelent valamit?

(#1980) zobika


zobika
tag

Üdv!

Tegnap asszonykám kapott egy ilyen telót.
Normális az, hogyha már a telefon merül lefelé, akkor mintha lefagyna néha?
Illetve szokott olyat, hogy a youtube videó megáll, illetve a játék is. Folytatni lehet, de azért zavaró.
Nektek mekkora a belső memóriája? Mert itt sajnos elég kicsi.
Sajnos védőfólia sem járt hozzá. Egyébként a rendszer sebessége megfelelő.
Elég gördülékeny.

Esetleg töltési problémákkal találkozott már valaki?

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#1981) KTU válasza zobika (#1980) üzenetére


KTU
addikt

Amit leírtál teljesen normális ez ezt tudja.
ja és nem a merüléstől fagy, hanem elfogy a ram.

"Esetleg töltési problémákkal találkozott már valaki?"

mire gondolsz?
amúgy én nem.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1982) zobika válasza KTU (#1981) üzenetére


zobika
tag

És ha memóriakártyára telepítem a dolgokat, akkor is ezt produkálja?

Töltési probléma pedig, hogy a konnektorba dugva hol töltötte, hol nem.
Viszont laptopról tökéletesen feltöltötte.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#1983) KTU válasza zobika (#1982) üzenetére


KTU
addikt

SD-re tedd át amit lehet, nemrég volt szó erről kicsit olvass vissza.

nem csak az lehetett, hogy teljesen feltöltődött és merült 1 keveset, rátöltött

általában kikapcsolva töltöm, hangerő gomb megnyomásakor kiírja mennyin áll a töltés

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1984) zobika válasza KTU (#1983) üzenetére


zobika
tag

Rendben, köszönöm!

Nem, majdnem teljesen le volt merülve.
Nem érintkezett rendesen, vagy nem tudom.
Na mind1!

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#1985) KTU válasza zobika (#1984) üzenetére


KTU
addikt

ha nem tölt normálisan az gond, ha személyesen vetted 3 napig visszaviheted és kicserélik
ha weben 8 munkanap

én meggyőződnék róla biztosan mi a gond és ha tényleg valami nem OK, visszavinném

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1986) whiskeys


whiskeys
őstag

sziasztok.

huawei y 200ra nem tudtok valami jó képernyőfeloldó progit? pl. ami fentről lefele old fel, nem a gyári.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#1987) Robertó79


Robertó79
tag

Ma betört a kijelzőm vagyis megrepedt lehet használni. Kérdés meg lehet e csináltatni meg érdemes e és mennyibe kerülhet!

(#1988) DS39 válasza zobika (#1980) üzenetére


DS39
nagyúr

nem jellemző hogy megáll a youtube videó, másfél óra után egyszer előfordult a múltkor de az is az app hibája volt, az utolsó 20 mp előtt megállt, pörgött a töltésjelző, de már le volt töltve végig a videó, kicsit vissza kellett tekerni azt ment tovább. játékoknál sem tapasztaltam ilyet hogy megállt, ami megy a telón az megy rendesen, ami nem az meg ha elfogy a ram, egyszerűen kilép (pl legújabb angry birds videós pályákat indítva).

(#1989) Hókuszkókusz


Hókuszkókusz
csendes tag

Mióta felraktam az OC kernelt + beállítottam swap-et is, naponta 1-2 alkalommal véletlenszerűen újraindul a telefon. A telefont nyilván rootoltam, de mást nem piszkáltam rajta. Nem overclockolom, egyszerűen a swap miatt tettem fel az OC kernelt.

Az újraindítás lehet a kernel miatt, illetve másik tippem a microsd kártya, amin a swap file van.

Hogy tudom tesztelni, hogy jó-e, megbízható-e a kártya? Eddig néztem windows alatt, ott futtattam a win7 cuccait (disk/properties/tools/error-checking), ami nem mondott rá hibát. Van erre jobb program, akár androidos? A win-es cucc nem tűnt túl "alaposnak".

(#1990) trabigo22


trabigo22
csendes tag

Sziasztok.

Nem tudjátok hogy a Telenoros y200-akon milyen rom van gyárilag és azt hogy tudnám vissza tenni?

(#1991) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Én ma délután rootoltam a telót, most ismerkedem a helyzettel:) Látom hogy ki is lehet törölni bizonyos progikat, nem tudom már hol láttam, de igyekszem előtúrni:)

Procit hogy tudom húzni?

Köszi!:)

(#1992) Alex_ válasza Vesztor87 (#1991) üzenetére


Alex_
tag

hja első hozzászólásnak tényleg jó lenne már berakni valamit. de ezt ki kérheti egy moderátortól? az a ki indította a topicot?

mit törölhetek

(#1993) Alex_ válasza Robertó79 (#1987) üzenetére


Alex_
tag

sajnos képernyőrepedést garanciában nem javítanak. a szolgáltató szervíze megcsinálja, de hogy mennyiért s megéri-e, nem tudom, de szerintem az kétséges. b verzió hogy bevinni telós boltba ahol bevállalják (de pl az extratelgsmnél egy ilyen móka uszkve10.000 ft), c verzió, e-bayon keresni kell egyet, s otthon nekiesni, biztos ez a legolcsóbb, meg a legkockázatosabb.

azt lehet tudni milyen behatástól repedt meg?

(#1994) Alex_ válasza Vesztor87 (#1991) üzenetére


Alex_
tag

proci húzáshoz kell az oc-kernel (aroma file managerrel felrakva), s abban lehet már felskálázni a cpu-t. de azrét olvass körbe ezzel kinek, milyen tapasztalata van. túlzásokba nem biztos hogy megéri esni.

(#1995) jaxer válasza Hókuszkókusz (#1989) üzenetére


jaxer
tag

Hali! Ezt a lassú memóriakártya miatt csinálja. Ha swappolni akarsz, akkor minimum Class6-os kártya kell.

3PO by Andrew ROM -> letöltés: http://huawei.blogger.hu Kövess a Twitteren: @jakabandras

(#1996) shootme2


shootme2
aktív tag

Helló

Milyen headset való hozzá? Rádugtam egy sony ericsson spiro gyári 3.5 jack headsetet de szörnyű hangja van sima mikrofon nélküli fülessel jól szól de mikrofon is kéne...

(#1997) pinnacle válasza Alex_ (#1992) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem itt lehet kérni.

(#1998) Vesztor87 válasza Alex_ (#1994) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Köszi, ettõl tartottam, 1 Ghz-re húnàm fel, a G300 is annyin megy:) Ramot hogy tudok felszabadítani? Az alkalmazásoknak már van hely, de a ram az továbbra is kevés:(

(#1999) Alex_ válasza Vesztor87 (#1998) üzenetére


Alex_
tag

van amit érdemes autorun managerrel kiszedni, van pár dolog (pl play áruház, térkép) amit meg kényszerített leállítással lehet kiűzni hosszabb időre a memóriából. ill ha törölsz olyat mint pl huawei sns akkor az már nem is fog elindulni automatikusan.

(#2000) Alex_


Alex_
tag

S megvan az első összefoglalós hozzászólás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.