Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) SektorFlop válasza olivera88 (#1550) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Alapesetben nem, viszont egy két helyen érezhető, pl nekem galléria akadt, vagy pl Flikie. Azért ezeknél érezhető a változás... Lehet hogy simábban fut a készülék is de nem szemmel látható. Viszont energia takarékosság szempontjából setCPU-val lehet jó dolgokat beállítani, érdemes belenézni.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1552) jaxer válasza SektorFlop (#1533) üzenetére


jaxer
tag

Kipróbálom így, eddig simán formatálás nélkül raktam fel.

3PO by Andrew ROM -> letöltés: http://huawei.blogger.hu Kövess a Twitteren: @jakabandras

(#1553) jaxer válasza SektorFlop (#1538) üzenetére


jaxer
tag

Csak most vettem észre, hogy nem is jó leírásra adtam a linket, mert az konkrétan a MIUI portolásáról szól, itt van egy másik... :DD

Milyen setCPU beállításokat használsz?

[ Szerkesztve ]

3PO by Andrew ROM -> letöltés: http://huawei.blogger.hu Kövess a Twitteren: @jakabandras

(#1554) olivera88 válasza SektorFlop (#1551) üzenetére


olivera88
veterán

Nálam is akadozok kicsit. Hogyan kell állítani procin?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1555) SektorFlop válasza olivera88 (#1554) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Rakd fel az oc kernelt- feljebb pár hozzászólással be van linkelve. És pl setCPU-t telepísd a rootolt készülékedre. Azon belül pedig tudod állítgatni. Most sajnos nem tudom leírni részletesen, mert mennem kell... De este leszek és egy hozzászólásba leírom.

jaxer: Még nem is olvastam bele, de majd este megnézem az új linket. Am egyenlőre csak az aksi szentjéhez állítottam be dolgokat. Például, hogy 40% alatt lejebb vegye a procit, pl 15%-nál leveszi 600MHz-re és elvileg úgy még azért egy napot ki kell hogy bírjon bőven.

Jah és végül sikerült működésre bírni a Wifit?

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1556) jaxer válasza SektorFlop (#1555) üzenetére


jaxer
tag

Még eddig nem próbáltam, nem akartam úgy járni mint a multkor, hogy kiütöttem a boot-ot és az aromafilemanagerrel kellet a munkahelyemen lopva görcsölni, hogy megcsináljam. Ha gép van a közelben nyugodtabban kísérletezgetek.... :K

3PO by Andrew ROM -> letöltés: http://huawei.blogger.hu Kövess a Twitteren: @jakabandras

(#1557) medosz11


medosz11
tag

Ha nem piszkálom a telót (nem értek hozzá, meg nem is szeretném) akkor is jobb a teló , mint a ZTE KIS PLUS?

(#1558) olivera88 válasza SektorFlop (#1555) üzenetére


olivera88
veterán

Nem találtam h linkelték volna, mindegyik CPU tuningolóhoz kell az oc kernel? Közben kerestem a playen én is CPU tuningolót, Antutu CPU Master

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1559) DS39 válasza medosz11 (#1557) üzenetére


DS39
nagyúr

a kijelző moddolas nélkül is jobb, ill. a cpu egy fokkal jobb.
a másik: a Huawei gyári rom átlag felh.-ra elég jól optimalizált, a ZTE sosem erről volt híres.

(#1560) kezman


kezman
őstag

Sziasztok, bocs , lehet volt már róla szó, egy ismerősnek van ilyen telefonja, kellene egy jól működő ofline navigáció németországi használatra, kérnék egy kis segítséget, link formájába, köszönöm és elnézést :R

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#1561) SektorFlop válasza olivera88 (#1558) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Nah itt az Oc Kernel

Fastboot módból tudod feltelepíteni: Bekapcsolás közben nyomod a Power+Hangerő le+Hangerő fel gombot 15-20 másodpercig, aztán kell a "Root_Y200_v5.2.zip" sajnos ehez linket nem tudok addni, de ezen a fórumnon fent van valahol. ha ez meg van, akkor másold, be az oc kernert a mappába és indíts egy konzolt(cmd paranccsal)

a következő parancsot kell beírnod:

fastboot flash boot oc_kerner_boot.img
fastboot reboot

ezután újraindul és már pakolhatod fel a setCPU-t

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1562) SektorFlop válasza olivera88 (#1558) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

jah igen most látom a kérdésed, sajnos mindenképp kell egy másik kernel mert a gyáriban le van korlátozva a CPU... így csak 800 a maximum beállítható.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1563) medosz11


medosz11
tag

Na eljött az idő, délelőtt veszek egy Huawei Y 200 telót, a Nokia X3 akksija már 20 órát se bír ki :( Remélem jó lesz, meggyőztetek :K

(#1564) St3ven válasza medosz11 (#1563) üzenetére


St3ven
addikt

X3-02? Nekem egy evesen 5-6 napig is elmegy!

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1565) medosz11 válasza St3ven (#1564) üzenetére


medosz11
tag

x3-00

(#1566) petya000


petya000
csendes tag

Érdekes dolog történt, este kb 80 % on volt az akku, és kikapcsoltam éjszakára, erre reggel, még be sem kapcsoltam, valami zenélő jelzőhangot adott ki, hogy az akku lemerült, és a telefon 30 mp múlva kikapcsol, Most bedugtam és töltődik rendesen de ez akkor is furcsa.

(#1567) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

Na gyerekek én erről beszéltem, még egy viszonylag kevés memória igényű játék is kilép néha, most pl az angry bird-el akartam játszani, de nem tölt be.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1568) DS39 válasza SektorFlop (#1567) üzenetére


DS39
nagyúr

az angry birds azért nem olyan kis memória igényű már, meg enyhén bugos is.

egy 3D-s darts, online játszva simán megy a telón, na erről ennyit :)

(#1569) SektorFlop válasza DS39 (#1568) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

készülék újraindítása után simán ment, viszont egy 3D-s driftes autós játék is megy amibe még füst is van... érdekes

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1570) LadaLord válasza SektorFlop (#1569) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Ez mi ez a driftelős game? :D

(#1571) SektorFlop válasza LadaLord (#1570) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Drift Mania Championship

Van neki egy második része is, de az sajnos nem indul ezen a telón. Egyik torrent oldalon fent van, ha kell privátba megadom a linket.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1572) olivera88 válasza SektorFlop (#1561) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. :) Már rootolva van. A play szerint kompatibilis a setCPU :F Nem tudom miért.. Akkor lesz az Antutu CPU Master helyette.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1573) LadaLord válasza SektorFlop (#1571) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Köszi! :R Utánajárok majd a játéknak, nem tűnik rossznak...

(#1574) medosz11


medosz11
tag

Képernyőzár feloldásánál meglehet változtatni, hogy ne a kamerát, üzeneteket nyissa meg, hanem amit szeretnék?

(#1575) SektorFlop válasza medosz11 (#1574) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

azt hiszem GO Locker-ben van ilyen lehetőség.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1576) medosz11 válasza SektorFlop (#1575) üzenetére


medosz11
tag

Hát az meg mi???? :Y

(#1577) SektorFlop válasza medosz11 (#1576) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Van a GO Launcher, és annak van több "kiegészítője". Play-en beszerezhető... De am nem muszáj hozzá feltenni a launchert mennek anélkül is. A GO Locker pedig egy képernyőzár vagy képernyő feloldó... kinek mi szimpatikusabb. És van hozzá sok téma, playről szed le, van ami mutatós és ötletes.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1578) b0bcat


b0bcat
addikt

Fél óra híján 7 napja megy - éjjel-nappal bekapcsolva, éjszakára nem repülő-módra állítva - a telefonom. És még 40% akkuidőt ír. :R Nyilván nem sokat nyaggattam az utóbbi napokban, bár volt netezés és egy kis Angry Bird is, valamint mindennap egy kevés (10-15 perc?) telefonálás.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1579) SektorFlop válasza b0bcat (#1578) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

az üzemidőre szerintem se panaszkodhatunk! ahhoz képest hogy kicsi az aksi benne :C

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1580) medosz11


medosz11
tag

Hogyan tudom megváltoztatni a háttérképet? Kiválasztottam-mentés mégis az eredeti maradt :(

(#1581) Weather


Weather
csendes tag

Kis sokk... :-) Rekord ?!
Igen, 10 és fél napot ment folyamatosan, a kép 4% töltöttségnél készült.
Éjszakára NEM volt kikapcsolva, se repülő mód, mert hívhatnak.
Ebben az időszakban nem használtam sokat a telót, hívások, SMS-ek, MMS-ek voltak, na meg néha kevés netezés WIFI-n, kis Angry Birds, zenehallgatás, zseblámpa, minimális GPS.
USB kábelen sem volt, onnan sem töltődött.
Alapban természetesen wifi, bluetooth, adatkapcsolat kikapcsolva, és csak 2G, 1 perc LCD fény beállítás, auto fényerő.
Ja és az energiatakarékos módot sem használtam !

[ Szerkesztve ]

(#1582) Weather


Weather
csendes tag

Miért nem jelent meg előbb a feltöltött kép ?

Ahh megvan !
A kórtörténetet lásd az egyel feljebbi hozzászólásban ! :D

[ Szerkesztve ]

(#1583) DS39 válasza Weather (#1582) üzenetére


DS39
nagyúr

paranormális. :)
nekem max 2-2,5 nap.

(#1584) Cbumi28


Cbumi28
csendes tag

Rootolatlan, telenoros teló, vasárnap még neteztem róla, tegnap óta viszont valamiért az istennek se akarja elindítani a mobilnetet. Minden beállítás maradt uaz. Mitől lehetséges ez?

(#1585) DS39 válasza Cbumi28 (#1584) üzenetére


DS39
nagyúr

Lejárt a netcsomagod, csak nem kaptál értesítést?

[ Szerkesztve ]

(#1586) Cbumi28 válasza DS39 (#1585) üzenetére


Cbumi28
csendes tag

Előfizetésem van, nincs internet limitem, max lekorlátozna.

(#1587) littlebuddha válasza SektorFlop (#1561) üzenetére


littlebuddha
csendes tag

Hello!

Custom Kernel fölrakásról lehet valahol részletes leírást találni, vagy nem tudnál egyet írni, ilyen step by step módon? 2 éve csináltam utoljára, de arra se nagyon emlékszek már, nem tudom azóta mik változhattak.
Meg azt szeretném még kérdezni, hogy ez a linkelt kernel támogatja a swap-ot?

Előre is köszi!

szerintem

(#1588) SektorFlop válasza littlebuddha (#1587) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Igen, a swap engedélyezett!

1. lépés
Tölsd le az oc kernel-t
2. lépés
Tölsd le a Recovery-t
3. lépés
Kicsomagolod a recoverey-t és a gyökérmappába bemásolod az "oc_kernel_boot.img"-t.
4. lépés
Indítasz egy konzolt, és elnavigálsz a cd parancsokkal a recovery mappájában
5. lépés (ez a lépés lehet hogy nem megy custom rom nélkül, akkor jelezzétek)
A telefont fastboot mótba kell tenni. Kikapcsolod a készüléket és 15-20 másodpercig tarsd nyomva egyszere a Power+Hangerő le gombokat. A készüléken semmi változást nem fogsz látni, meg fog állni a huawei logónál. Ne ijedj meg ez kell majd nekünk.
6. lépés
Ha a készülék telepíti a drivereket akkor várjuk meg, első alkalommal valószínű fog telepíteni!
Ha a driverek fent vannak, írd be a konzolba a következőt:

fastboot flash boot oc_kerner_boot.img
fastboot reboot

(ha tartósan "walting for devices"-t ír akko az 5. lépés nem sikerült)

A készülék újraindul és elvileg az új swap engedélyezett kernel van a készülékeden.

[ Módosította: mobal ]

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1589) SektorFlop válasza SektorFlop (#1588) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Ha már letöltötted a recoveryt, akkor már érdemes feltenni előtte azt is. Elindítod a "root_v5.2.bat" és elvégzi a dolgát. Néhány enter kell és meg is vagy.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1590) littlebuddha válasza SektorFlop (#1588) üzenetére


littlebuddha
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :)

Viszont van egy kis gondom.
Amikor fastboot-ba akarom indítani a telefont, nem a logo jön be, hanem tiszta lila/rózsszín lesz a képernyő, és onnantól csak az akksi kiszedésére reagál. Ez mitől lehet? A telefon már a kezdetektől root-olva van, de eddig semmi gondom nem volt vele.

szerintem

(#1591) littlebuddha válasza littlebuddha (#1590) üzenetére


littlebuddha
csendes tag

kifutottam a szerkesztési időből!
megoldódott a gond, sikerült fölrakni a kernelt, és működik minden! :C
Köszönöm a segítséget!!

szerintem

(#1592) SektorFlop válasza littlebuddha (#1591) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Mi volt a gond? Lehet rosszul emlékeztem és csak a Power + hangerő le gombot kell nyomvatartani.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1593) littlebuddha válasza SektorFlop (#1592) üzenetére


littlebuddha
csendes tag

Most hogy így mondod, 99% hogy ez! :)
De annyit csináltam csak, hogy simán bekapcsoltam, és amikor jött a logo, meg rezgett egyet, akkor nyomtam mindhárom gombot, és onnantól úgy ment, ahogy kell.
De előtte próbáltam recoverybe indítani power + hangerő le kombóval, és akkor is megállt a logonál, úgyhogy valószínű így is műkodik, mert ugye a recovery a power + hang föl.

szerintem

(#1594) SektorFlop válasza littlebuddha (#1593) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Bocsi, emlékezetből írtam. De a lenyeg hogy sikerult es működik.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#1595) littlebuddha válasza SektorFlop (#1594) üzenetére


littlebuddha
csendes tag

Pontosan! :)

Így most már megy a SetCPU is, meg a RAMexpander is! :)

Még egyszer köszönöm a segítséget! :)

szerintem

(#1596) Madycsa válasza Cbumi28 (#1584) üzenetére


Madycsa
tag

A telenornál lesz a bibi sztem. Egyszer én is jártam így. Hívtam az ügyfélszolit és kiderült, nem az én készülékemben van a hiba. :)

(#1597) b0bcat válasza Weather (#1582) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem most végül 8 és fél nap után kellett töltőre tennem (5%-on állt), de az azt megelőző bő fél napban nem keveset telefonáltam (magamhoz képest), ráadásul többnyire kihangosítva, úgyhogy elszállt kb. 25%-nyi akkuidő... De azért a bő 8 nap sem sz*r. :D (És szerintem nekem is kibírt volna még legalább további egy napot... :P)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1598) shootme2


shootme2
aktív tag

Helló

Volna egy néhány kérdésem a készülékkel kapcsolatban.

-Az érintője milyen? Jól kezelhető? Nem érzékel félre? Kijelzője szép?
-Használat közben nem lassú? Nem akadozik vagy fagyogat?
-Ha nagyrészt telefonálásra van használva mennyit bír az akku?
-A wifi nem gyenge vagy veszti el a jelet?
-GPS nem gyenge vagy veszti el a jelet? Androidos navi programokat rá lehet tenni?
-Az anyagminőség rendben van? Nincs sok gond a telefonnal?
-Angry Birds, normálisabb játékok mennek rajta?

Több véleményt is várok több szem többet lát...

A másik telefon amit kinéztem egy Telenor One Touch C (Alcatel One Touch 985) van valaki akinek van/volt mind a kettő össze tudta hasonlítani a kettőt?

(#1599) KTU válasza shootme2 (#1598) üzenetére


KTU
addikt

Ha megnézed a témaindító írást, ill. a keresőbe beütöd a kulcsszavakat, minden kérdésedre választ kapsz :U
:)

hogy on is legyek:

minden szintetikus tesztben jobban teljesít az Y200 [link] pont egymás mellett vannak :U
meg szerintem hardverben is jobb (bár arra csak rápillantottam), ill. nagyon jól optimalizált rendszer
de ezt is leírtuk már párszor :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1600) shootme2 válasza KTU (#1599) üzenetére


shootme2
aktív tag

Megnéztem a témaindító írást de én tulajdonosOK gyakorlati tapasztalatára lennék kíváncsi nem egy emberére aki néhány napot használta. Annyi szabadidőm nincs hogy órákat keresgéljek ezért is tettem fel inkább a kérdést így egy hsz-ben össze lennének szedve a fontos dolgok eddig úgy tudtam erre való a fórum de ezek szerint tévedtem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.