Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) oszy válasza htom127 (#1150) üzenetére


oszy
veterán

javítanám erre :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1152) htom127 válasza oszy (#1151) üzenetére


htom127
tag

köcce, nem megy nekem ez a linkelés

" Bazinga !"

(#1153) olivera88 válasza htom127 (#1152) üzenetére


olivera88
veterán

A beviteli mező alatti link gombra kattintasz majd oda bemásolod a linket.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1154) htom127 válasza olivera88 (#1153) üzenetére


htom127
tag

közben rájöttem, csak az előzőeket a telóról írtam, s ott nincs ez a kattintható kódok sor, azért kösz

" Bazinga !"

(#1155) Tojás70


Tojás70
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy számomra furcsa dologban. Rootoltam a telómat a pár héttel ez előtti leírás szerint, letöltöttem a root checker apt-t, telepítettem és kiírta hogy congratulation meg minden, örültem mint a majom a f.....k. Most egy héttel később letöltöttem a root checker pro-t (torrent) elindítottam és láss csodát azt írta " vill no root your device". Meglepődtem, uninstalláltam majd root checker basic, aztán az is azt írta. Gondoltam újra megpróbálom a rootolást, azóta nem sikerül, már tízszer próbáltam, semmi.

(#1156) Tojás70


Tojás70
csendes tag

Ezt lefordítaná valaki, megköszönném
[link]

(#1157) huweb


huweb
csendes tag

Sziasztok!

Végre én is hozzájutottam egy ilyen telefonhoz. Ez az első androidos telefonom, még csak ismerkedem a rendszerrel. Olyan problémám van, hogy nem tudok csatlakozni a saját wifimhez. Beírom a jelszót, próbál csatlakozni, de nem tud. Mi lehet a gond?

(#1158) huweb válasza huweb (#1157) üzenetére


huweb
csendes tag

Hopp megoldódott. kis-nagy betű nem mindegy... :D :W én vagyok az amatőr.

(#1159) olivera88


olivera88
veterán

A forgalom nevű widget az mire jó? Valaki tapasztalt már közületek bluetooth hibát? Én igen már vagy 2-3 x zeneküldés közben, megszakad a küldés és kiírja h hiba, de másodszorra mindig elküldte.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1160) aboriginal74 válasza Tojás70 (#1156) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Tessék köszönet a Google fordítónak :DDD

Hogy van az eljárás?

Első Step:
Akkor le a két archívum a mellékletet és kibontását is.

Második Step:
Kiderült, hogy az Y200!

Harmadik Step:
Most meg kell [Power] + [VOL -] gombot körülbelül 15 másodpercig (a boot logó lógni)

4. Step:
Az Y200 csatlakozik USB-n keresztül a PC-hez!

5. Step:
Változások a kibontott mappát, és végez "install_modded_Recovery.bat" származik.
Ezután az Y200 boot a helyreállítási menü.
- Ha ez nem a helyreállítási boot, majd kézzel indítsa el a helyreállítási a [Power] + [Vol Fel]
- A telefon akkor is csatlakoztatható USB-n keresztül a PC-hez

6. Step:
Amikor a helyreállítási, nyissa meg a parancssort (Start -> típus "cmd"), és helyébe a "cd" a gyökér mappában (ahol a behajtás adb.exe, fastboot.exe hazugság) és típus:

Idézet: ADB pótló su
ADB push-su / system / xbin / su
ADB shell chmod 6755 / system / xbin / su
ADB push-Superuser.apk / system / app

7. Step:
Most a Y200 újraindul.

8. Step:
Ennyi! Annak ellenőrzésére, hogy mindent dolgozott ki tudja telepíteni a "Root Checker" a Channel Store.

:DD

i don't know, but i need energy

(#1161) aboriginal74 válasza htom127 (#1152) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Segítek :DDD

Íme:

Mi is az a link2sd? Miért jobb mint az app2sd? Miért van erre szükség?

Ezzel a módszerrel lehet a rootolt telefonból az összes alkalmazást az sd kártyára rakni, hogy ezáltal a telefon belső memória gondjai (130 mb édes kevés, mint tudjuk) megoldódjanak. Igaz a telefon alapból át tud rakni néhány appot, de ezzel MINDEN appot lehet átrakni. (Gyakorlott WFS tulajok tudják ezt a "problémát"
És hogy miért a link2sd-t ajánlom én? Mert a másik módszerrel ellentétbe ezzel TE szabhatod meg, hogy melyik appokat tegye sd-re, és mi maradjon a belső memórián. (Mert ugye a launcherek, widgetek, billentyű programok, sms appok ha SD-n vannak nem működnek megfelelően, újraindításkor nem töltenek be jól stb.)
Ha többet akarsz megtudni a link2sd működéséről itt olvashatod a fejlesztő leírását. Ajánlom elolvasni mielőtt neki kezdenél!

Mi kell hozzá?

Particionálni kell az SD kártyád. Az alábbi módszerrel ezt úgy tudod megcsinálni, hogy SEMMILYEN ADAT NEM FOG ELVESZNI AZ SD KÁRTYÁDÓL. De ehhez pontosan kell követni a leírást!

Előkészítés

* Ne feledd hogy a második partíciót Ext2-be kell megcsinálni! ( egyes főzött romok mást kérhetnek, de ez most a gyári romhoz lesz)
* S-OFF vagy unlocked és rootolt legyen a teló!
* Nem a telefonon át csináld a partícionálást hanem KÁRTYAOLVASÓT használj!!!!
* Telepítsd innen fel a MiniTool Partition Wizzardot
* És egy SD kártya még kell természetesen.

Lépések:

* Tedd a kártya olvasóba az SD kártyát. És csatlakoztasd a gépre.
* Tedd láthatóvá a rejtett fájlokat, ezután csinálj egy biztonsági másolatot a PC-re az egész SD-ről. (Biztos, ami biztos. De ha jól csinálod, akkor nem lesz rá szükség)
* Installáld a fent linket MiniTool Partition Wizzardot, és indítsd el.
* Keresd meg a FAT32 tipusú kártyád

* Jobb klikk és válaszd ki a „Move/Resize Partition”-t
* Használd a nyilacskát és állítsd be, hogy mekkora legyen az új partíciód, amelyikre az appokat fogod rakni (ez a partíció láthatatlan lesz a PC számára később) Állítsd neked ideálisra, mondjuk 1024mb. (hogy mi az ideális méret? A post végét olvasd el)
FIGYELEM! Véletlenül se csinálj a FAT32 partíció előtt is egyet. Tehán az "Unallocated space before" nál nem lehet semmi! Ha mégis tett oda valamekkora részt, KEZD ELŐRŐL!
* okézd le

* Most megtalálható legy egy "Unallocated" partíció rész.

* Jobb klikkelj rá és katt a "Creat"-re
* Katt a Yes-re (az üzenet leírja, hogy ezután a windows nem fogja látni ezt a partíciót)
* A partícó tipusa legyen Ext2! ( ennek csak akkor kell másnak lenni pl ext3/ext4 ha a főzött romod azt kéri)
FIGYELEM!!!Innentől kezdve nem változtathatod meg a partíció méretét. Maximum 2 GB ajánlott. Aki ezt a leírást írta 1 GB-ot csinált, több mint 150 app van rajta és még mindig 360 MB szabad helye van. Én (aki lefordította azt :P) 8 GB-os kártyából 600 MB-ot csináltam, kb 30-35 app van rajta és 430 MB szabad hely még van rajta. Azért nem 1 GB-ot csináltam mert sok zenét, néha 1-2 sorozatot is tárolok a telón ezért kell a nagy felhasználható partíció. Szerintem az 500-600 MB elég.
* Ne feledd hogy "primary" kell hogy legyen, ha logical állítsd át!!!
* Nevezd át, ha akarod, majd Okézd le.
* Kattints a nagy "Apply" gombra a bal felső sarokban, ha biztos mindent rendben állítottál be!
* Klikk a Yes-re a felugró ablakon, és várd meg míg befejezi.

Grat, kész a partícionálás!

Jöhet a csoda:

* Vedd ki a kártyát, és tedd a telóba.
* Inítsd el a telefont és szedd le a marketről a sokat emlegetett Link2SD appot
* Indítsd el. Első alkalommal megkérdezi, hogy milyen típusú a második partíció. Állítsd be Ext2-re (ha más fajtát csináltál akkor természetesen azt a fajtát)
* Kövesd az utasításokat és rebootol a telót.

Készen vagyunk!

Tippek a használathoz.

A menü gombot megnyomva meg tudod nézni a partíciókat.
Érdemes beállítani, hogy automatikusan "linkelje" az újonnan feltett appokat. Menü - Beállítások - Auto linkelés pipa + Autolinkelés beállításnál pipáld ki mind a hármat.

Mint írtam az elején, launcherek, widgetes appok, billentyűzet appok, zene lejátszó, call meter 3G, háttérbe folyamatosan futó appok és hasonlók, na ezeket nem érdemes átrakni, mivel a belső memória értelem szerűen gyorsabb, így ha sd-n lenne lassabban töltenének be egy újraindításkor, a widgetek nem működnének, és magunk a programok sem működnének rendesen. Ez az előnye a Link2SD-nek az App2SD és a Data2SD vel szemben. (De ne feledd, ha az autolinklés beálítod, akkor ezeket az appokat utánna vissza fell rakni először sd-re majd a belsőmemóriába)

Probléma megoldás

* Ha valami nem működik, vagy újra akarod parícionálni, ne feledd az elsődleges partíció mindig FAT32 és aktívnak kell lenni, a többinek pedig primary-nak és NEM logicalnak
*Ha nem működik az Ext2 partíció próbáld meg FAT32 típusban megkreálni a második partíciót
*Ha nem látod azonnal hogy átlinkelte volna várj egy kicsit. Néha időbe telik.
* Ha újonnan rakod fel a Link2SD-t és a legelső linkelést végzed és több appot linkelsz az SD-ről (melyeket korábban raktál át, még a Sense segítségével) ne ijedj meg hogy a belső memóriát elfogy, és azt írja hogy megtelt. Csak rebootold a telefont és vissza kapod a belső memóriád!

Sok sikert hozzá! Használjátok egészséggel!

Thanks for d33ps1x :R

[ Szerkesztve ]

i don't know, but i need energy

(#1162) KTU válasza aboriginal74 (#1160) üzenetére


KTU
addikt

Én is gondoltam rá, de .... :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1163) aboriginal74 válasza KTU (#1162) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Szvsz nem bonyolult értelmezni...de ha nagyon akarnék tuti rátalálnék a root visszaállítása leírásra is Magyarul :))

Egyszerüen most nincs kedvem, más elfoglaltságom akadt...:DDD

na jó itt egy backup huawei sonic u8650 igaz Német nyelven :D

[ Szerkesztve ]

i don't know, but i need energy

(#1164) aboriginal74


aboriginal74
aktív tag

Egyébként, ha akartok jó kis mobilos oldalt xda-developers nézzetek szét! Angol nyelvismeret előny :DDD

Szinte minden telefon típus megtalálható és még sok jó más dolog is, ajánlom a figyelmetekbe!

[ Szerkesztve ]

i don't know, but i need energy

(#1165) Kovesz82 válasza huweb (#1157) üzenetére


Kovesz82
tag

Rossz jelszót adsz meg, vagy túl gyenge a jelerősség és mindig elveszti a jelet.

(#1166) huweb válasza Kovesz82 (#1165) üzenetére


huweb
csendes tag

Nem, az volt a baj, hogy a jelszóban szereplő betűket kisbetűvel írtam nagy helyett. :DDD
De azért köszi! Abban nem tudtok segíteni, hogy átmásoltam a Sim-ről a névjegyeimet a telefonkönyv memóriába, de nem tudom hogyan kell kiválasztani, hogy csak a teló memóriát használja-mutassa. Most mindkettőt mutatja és így minden névjegy duplán szerepel.

(#1167) Tojás70 válasza aboriginal74 (#1160) üzenetére


Tojás70
csendes tag

Köszike, de így azé' nem állok neki.

(#1168) oszy válasza Tojás70 (#1156) üzenetére


oszy
veterán

Íme!

:) GOOGLE! Tudod! ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1169) oszy


oszy
veterán

Szeretnélek megkérdezni Titeket, hogy egy ÚJ (csak kipróbált) Y200-at mennyiért érdemes meghirdetni? 17-18-19.000.-

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1170) olivera88 válasza aboriginal74 (#1161) üzenetére


olivera88
veterán

Mi az az S-OFF?
Androidon nincs hangvezérlés? Én nem találtam még ilyen opciót..

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1171) aboriginal74 válasza olivera88 (#1170) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Nso ehhez nem kell annyi angol tudás...

Íme: The "S" refers to NAND storage security, so "Security On" and "Security Off"

Remélem tudtam segíteni :R

i don't know, but i need energy

(#1172) dianiss66


dianiss66
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni. Tegnap megvettem a férjemnek az "Ő kis okoskáját", amire már nagyon vágyott. Szerettem volna meglepni, hogy mire hazaér, már legyenek olyan játékok rajta, amit szeretne, ugyanis kamionos, s ez az egyetlen szórakozása a várakozó idejében.
A google play áruházban kb. 15 játék próbálkozás után feladtam, hiszen mindegyikre azt írta, hogy: Ez az alkalmazás nem kompatibilis a(z) Pannon HUAWEI U8655-1 eszközzel.

Mit tegyek, honnan tudok letölteni neki játékokat?
Ha valaki tud ötletet, kérem írja meg ide, vagy az e-mail-re (dianiss66@gmail.com)
Köszönöm, Zsuzsi

(#1173) dianiss66


dianiss66
csendes tag

Megoldódott a probléma, de azért köszi!

(#1174) #43960832 válasza oszy (#1169) üzenetére


#43960832
törölt tag

Tekintve, hogy 30 körül megy újonnan, mindenképpen 20 felett adhatod.

(#1175) oszy válasza olivera88 (#1170) üzenetére


oszy
veterán

S-OFF segítségével a készülék védelmét oldjuk fel. Így lehetőség adódik custom recovery és custom ROM telepítésére.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1176) BigT válasza huweb (#1166) üzenetére


BigT
senior tag

Névjegyzék/menü gomb/megjenítendő névjegyek

Samsung S7 edge

(#1177) oszy válasza #43960832 (#1174) üzenetére


oszy
veterán

Fel is raktam! :) Belerakok egy 2gb-os memóriakártyát! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1178) olivera88 válasza oszy (#1175) üzenetére


olivera88
veterán

És ezt hol lehet kikapcsolni? Ez is kell Link2SD hez? Vagy elég ha rootolt csak?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1179) #43960832 válasza oszy (#1177) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ez ugye nem az a készülék amit már rommá romoltál/rootoltál? :U

(#1180) Weather


Weather
csendes tag

A programok beállításait hol tárolja a teló?
Konkrétan IGO-kat próbálgatok és pl. idegesítő hogy nem tudom visszaállítani a mentett kedvenc helyeket. Sima navigáción egy "favorites.dat" fáljba menti, de itt androidon semmi fájl nem jön létre az alkalmazás mappájában.

Válaszért cserébe vizuális élvezetet is nyújtok, hogy ilyet is tud ez a dobozka: :-)

[ Szerkesztve ]

(#1181) Weather


Weather
csendes tag

(#1182) oszy válasza Weather (#1180) üzenetére


oszy
veterán

user.upoi esetleg? ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1183) olivera88


olivera88
veterán

Ez meg milyen csel hogy nem hajlandó elmenteni névjegyet a Google fiokba? Nem azt irja ki h mentve hanem a névjegyhez nincs több elmentett információ. :F

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1184) Charlie Gordon


Charlie Gordon
aktív tag

Sziasztok !
Hogyan lehet törölni a gyakran hívott listát ? Azt szeretném, hogy a kedvenceknél csak a kedvencek látszódjanak. (Be lehet állítani, hogy a hívottak listája max. 10 legyen ?) Most mindenki rajta van, az is akiket csak egyszer hívtam.

(#1185) Charlie Gordon válasza Charlie Gordon (#1184) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Még egy kérdés : megy ezen valamilyen verzió a Full Sceen Caller ID-ből ? Nekem nem sikerült normális működésre bírni.

(#1186) haxwell


haxwell
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne T-mobilos mentett Rom-ra, aki esetleg lementette vagy lementené az át küldi nekem? Sajnos sikerült kilőni a gyári status bar-t. Bár így most több szabad Ram-om maradt :)

Előre is köszönöm.

(#1187) breda1985


breda1985
csendes tag

Sziasztok, segitsetek leci, nem akar mmst kuldeni a telo, hol es mit kell beallitani? Elore is koszi!

(#1188) oszy válasza breda1985 (#1187) üzenetére


oszy
veterán

Ha Telenoros, akkor pedig ez tuti segít.

De ha keresgélnél picit... MMS beállítások

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1189) huweb


huweb
csendes tag

Szaisztok!

Segítséget szeretnék kérni. Rootoltam a telót az itt korábban leírtak alapján. Minden ok, sikerült is. De azóta, ha rádugom az usb-re majd lehúzom, akkor a telepített billentyűzetem (smartkeyboard) ami be van állítva mindíg átállítódik az android bill.-re. Ez mitől lehet? még semmit nem törötem le róla, nem is jegeltem, csak root jogot szereztem.

(#1190) haxwell


haxwell
csendes tag

Sziasztok, lehet még se kell a rom. Helyette a telefon rendszerpartíció/system/app mappábol másolja ki valaki a toolbox.apk-t és küldje át. Nagyon fontos lenne. A kimásoláshoz totalcommander kell v. más fájl kezelö kell. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1191) Goatmoon válasza huweb (#1189) üzenetére


Goatmoon
csendes tag

A Smart Keyboard nálam is ezt csinálja, de nem hinném, hogy ennek a rootoláshoz köze lenne. Más külön feltelepített billentyűzet app is elállítódik?

[ Szerkesztve ]

(#1192) huweb válasza Goatmoon (#1191) üzenetére


huweb
csendes tag

Felraktam az Anysoftot, és annál is ezt csinálta. Azért gondoltam, hogy a roothoz van köze, mert előtte nem csinálta ezt.

(#1193) St3ven válasza huweb (#1189) üzenetére


St3ven
addikt

Nem lehet, hogy a billentyűzeted az SD-re lett áthelyezve? Mert tipikusan akkor jelentkezik ez az "elállítódás".

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1194) huweb válasza St3ven (#1193) üzenetére


huweb
csendes tag

Uhh de!! Köszi! :DD Csak a magyar nyelvi pack volt a telefon memóriában. Most már jó!

(#1195) htom127 válasza haxwell (#1190) üzenetére


htom127
tag

küldtem neked ToolBox-ot

" Bazinga !"

(#1196) oszy válasza haxwell (#1190) üzenetére


oszy
veterán

Sikerült?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1197) tkonya válasza jaxer (#901) üzenetére


tkonya
aktív tag

...a telenornál egy kis fehér füzeten kivül, ami csak egy "quick start guide" mást nem kaptam...tehát abból beállításokat, vagy a telefon lehetőségeit baromira nem tudod meg...ahhoz már az angol nyelvű használati kell, amit ebbe a fórumba belinkeltek....szóval az biztos hogy sokan nem olvassák el a használatikat, de ami nekem van abból te xart se tudsz meg, nem hogy beállításokat.

Motorola Edge 30 Fusion

(#1198) DS39 válasza tkonya (#1197) üzenetére


DS39
nagyúr

egyik szolgáltató adott, a másik nem. ez van. amikor ide ír vki egy olyan problémával ami le van írva a használatiban, nem tudhatjuk hogy ő Telenoros vagy csak lusta volt elolvasni.
tessék panaszlevelet írni nekik, rájuk fér :D

(#1199) tkonya válasza DS39 (#1198) üzenetére


tkonya
aktív tag

Pont ezért írtam amit...Ti sem tudhatjátok, ki milyen füzetet kapott. A lényeg ezen volt, és Te jól megláttad:) Abban viszont továbbra is egyetértünk, hogy ha lenne is hozzá full magyar, 10-ből jó ha két ember elolvasná.

Motorola Edge 30 Fusion

(#1200) tkonya válasza DS39 (#1198) üzenetére


tkonya
aktív tag

Viszont hamár itt tartunk...
Páran írták hogy a képernyő nem megfelelően van kalibrálva, és máshol érzékel mint ahol megérintik...
Másvalaki erre írta hogy a beállítások menüben megtalálható a saját kalibrálás vagy valami hasonló...

Itt én olyan kalibrálásra gondolok, hogy különböző helyeken a kijelzőn megjelenik egy kis pont amit meg kell érinteni....(pl samsung) ilyet én nem találtam...van ilyen ebben a készülékben???

Motorola Edge 30 Fusion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.