Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) rostiron válasza kepeszt (#2350) üzenetére


rostiron
őstag

Most, hogy ezt írtad én is megnéztem és nálam is recovery jön be. Úgyhogy a választ én is várom. Vajon így azért tölti ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#2352) mdani01


mdani01
aktív tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg a telefon, nagyon tetszik, gyors, és valóban minden szögből belátni a kijelzőt szépek a színek is rajta. :)

Sms írás is könnyű vele, semmi rosszat nem tapasztaltam.

Fast boot-al nem olyan rossz a bekapcsolás, de utána elég lassan áll fel a rendszer, de már megszoktam (X8-ról váltottam)

Hangszóró, jó hangos nekem nagyon tetszik ;) De már fülhallgatóval már nem az igazi, lehet az a gond Samsung agyba-dugós fülhallgatóval használom. Kíváncsi lennék rá ha pld egy 3000 forintos Sennheiserrel is így szólna e bár kétlem.

Play-ből alkalmazások/játékokat letudtam tölteni nem volt vele gond. Wifi-vel szép gyorsan jön le minden.

Angry Birds Star Wars/Seasons magától le pause-olja magát amit nem értek így elég játszhatatlan.. :(
GT Racing Academy is azt produkálja, betölti a pályát és rányomok a startra megyek az autóval majd újra töltöget...Sejtésem szerint biztos a RAM miatt van.

Amint írtam X8-ról váltottam ég és föld különbség a két telefon.

Véleményem szerint megérte a telefon az árát :)

iPhone 6S SpaceGray

(#2353) zobika válasza mdani01 (#2352) üzenetére


zobika
tag

Igen, azok a hibák a RAM miatt vannak.
Kevés. Ezért használok ram expandert, és így adott még hozzá 256MB virtuális memóriát. Olyan játékok elindulnak, amik eddig nem, és nem is áll meg egyik sem. De ehhez root szükséges, és olyan kernel, amely támogatja ezt.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2354) mdani01 válasza zobika (#2353) üzenetére


mdani01
aktív tag

Megmondom őszintén nem nagyon csináltam még ilyet, de belevágnék szívesen. Csak még 1 napos sincs a telefon.

iPhone 6S SpaceGray

(#2355) zobika válasza mdani01 (#2354) üzenetére


zobika
tag

Ezt természetesen megértem.
Én szegény telefont már az első napján kivetettem ilyennek.. :DDD
Számomra így sokkal használhatóbb.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2356) Bizsu1st


Bizsu1st
aktív tag

Szia! Bocs, hogy beleszólok. Milyen tipusú kártyáról megy a virtuális ram?

(#2357) zobika


zobika
tag

Nekem egy Kingston 8GB-os class 10 kártya van benne.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2358) Bizsu1st válasza zobika (#2357) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Class 6-os gyenge lenne erre a célra?

(#2359) zobika válasza Bizsu1st (#2358) üzenetére


zobika
tag

Elvileg nem. Az a minimum, amit ajánlanak.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2360) DS39 válasza Bizsu1st (#2358) üzenetére


DS39
nagyúr

az jobb rá, mert a kis fájlok másolási sebességge ott a legjobb. ezért telefonba az az ideális.

(#2361) whiskeys


whiskeys
őstag

internet rádió elég halk. tudnátok valami jó progit amivel hangosabban szólna?

[ Szerkesztve ]

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#2362) andreina


andreina
csendes tag

van egy kis gondom
skype-m nem akart bejelentkezni, erre letöröltem és újra felraktam SD volt, oda is került. De legnagyobb meglepetésemre a 28 MB lett 14 MB. Mitől lehet?

Másik. Más is tapasztalta, hogy ha töltőn van a telefon akkor nehezebben reagál az érintőképernyő?

(#2363) DS39 válasza andreina (#2362) üzenetére


DS39
nagyúr

talán egy hangyányit, bár nem szoktam sokat nyomkodni mikor töltőn van.

az első felének ugorj neki megint, ebből a mondatból nem sok mindent értek :D
mi lett 28 meg 14?

(#2364) andreina válasza andreina (#2362) üzenetére


andreina
csendes tag

memória gond megoldódott, kikapcsoltam bekapcsoltam :-)

(#2365) mdani01 válasza whiskeys (#2361) üzenetére


mdani01
aktív tag

Nekem ugyanilyen gondom van csak a sima rádió és a zene terén. Ha pld. Nokia/Samsung mikrofonos fülhallgatót teszünk rá akkor alig lehet hallani valamit :(

iPhone 6S SpaceGray

(#2366) andreina válasza DS39 (#2363) üzenetére


andreina
csendes tag

háát, néha tudom picit káoszos amit írok, de szerencsére megoldódott a ki be kapcsolással

(#2367) whiskeys válasza mdani01 (#2365) üzenetére


whiskeys
őstag

nemtom miért ennyire halk. másnál nem?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#2368) Bizsu1st válasza DS39 (#2360) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Jól értem, tehát jobb a class 6, mint a 10? Root jog elég a ram expanderhez, vagy kernelt is kell cserélni?

(#2369) Bizsu1st válasza Bizsu1st (#2368) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Jah és kell neki partícionálni, vagy nem? Egyik leírásban kell, a másikban nem. Nah, meg azt írták, hogy hamarabb öregszik a kártya(gondolom a rengeteg írás-olvasástól). Tényleg jó, vagy csak úgy néz ki, hogy van ram, de, ha használni is kellene, akkor nulla a teljesítmény? Köszi

(#2370) Alex_ válasza whiskeys (#2367) üzenetére


Alex_
tag

akinek halk annak én ajánlom a music volume eq-t úgy hogy minden eq sávot felemelni +8 +10 db-re, pici bass kiemelés, s így még nem torzít, megemeli a hangot kék metrón is hallani, de mindenben emel ami sokaknak nem jön be, nekem igen.

Alex_
music volume eq a playen

[ Szerkesztve ]

(#2371) Alex_ válasza Bizsu1st (#2369) üzenetére


Alex_
tag

az sd kártya flash memória, s a flash memóriacellák állapota véges használatot bír, azaz nagyságrendileg (gyártótól tipustól függ) ~ 100.000 írási/olvasási ciklus után elöregszik, s nem tudja az értéket tárolni, de eleve ezt is úgy kell felfogni mint az égő élettartamát, lehet hogy kibír többet is de átlagban ennyinél lehet már rossz. ugyanilyen elven működnek az ssd hdd-k is, s nem lehet rájuk mondani, hogy akkor ne használjuk. különféle technikák vannak a flash memóriaterület elérésének élettartam növelésére, de ha semmit sem használunk akkor is a 100.000 ciklus azért az nem kevés. aki meg hardcore felhasználó annak belefér évente egy kártyacsere.

(#2372) jercsi


jercsi
tag

Valaki megtudj nekem mondani hogy a lin2sd miért nem ismeri fel az ext2 es partícióm , ramot akarok felszabadítani mert éppen csak elég ...

A hiba:
A csatoló parancsfájl nem hozható létre.

mount: Invalid argument

ezeket írja ki és ennyi rootolva van , az s-off ot meg nem tudom mi...

(#2373) DS39 válasza Bizsu1st (#2368) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, telefonba jobb megoldás a 6-os, mert bár a nyers sebessége a 10-esnek jobb, az a sebesség csak akkor él ha a kártya nem töredezett. már pedig ez egy telefonban lévő kártya esetében ahol napi szinten történik másolgatása, mentése, szerkesztése kis fájloknak ez töredezett lesz. a 6-os esetében a sebesség töredezett állapotban is fennáll.

(#2374) whiskeys válasza Alex_ (#2370) üzenetére


whiskeys
őstag

melóba nekem ez nem igazán hangos...

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#2375) jercsi válasza DS39 (#2373) üzenetére


jercsi
tag

és mivel sebességben jobb a 10 es , a defrag is gyorsabban javítható rajta ...

(#2376) DS39 válasza jercsi (#2375) üzenetére


DS39
nagyúr

hátha te azzal akarsz foglalkozni hogy Windowsra kötöd és töredezettség-mentesíted hétről hétre akkor hajrá :)

persze semmi baj nincs vele ha neked 10-es van és használod, csak elmondtam az előnyeit és hátrányait, hátha segít a választásban. nekem most egy 2-es van a telóba, még a régimhez az volt de én 6-ost vennék az tuti, keveset dugom PC-re a telót.

[ Szerkesztve ]

(#2377) rcsaba74 válasza jercsi (#2372) üzenetére


rcsaba74
csendes tag

Na ezzel én is ugyanígy jártam. Aztán elkezdtem kiválasztgatni a felkínált lehetőségeket, végül az ext4-et elfogadta (pedig ilyen nincs is a kártyámon). A link2SD viszint azt mondja, amikor linkelni szeretnék egy programot, hogy az általam készített ext2 particció Read-only. Na most ezt hogy lehet írhatóvá tenni?
Másik kérdésem, hogy a Ram Expander azt mondja, hogy minden rendben. Ezt a memória plusszt (512) nem kellene látnom a futó alkalmazások menüben?
Mindez a CleanBaseRom 5 alatt történt.

(#2378) TA68 válasza whiskeys (#2374) üzenetére


TA68
senior tag

Mekem egy egyszerű Panasonic fülessel baromira hangosan szól, mindenféle plusz program nélkül is!

(#2379) htom127 válasza rcsaba74 (#2377) üzenetére


htom127
tag

én is ext4-re particionáltam, s a link2sd ext2-nek látja, de müxik szépen már hónapok óta, igaz ha több cuccot linkelek, akkor ki kell kapcsolnom, hogy lássam a felszabadított helyet

[ Szerkesztve ]

" Bazinga !"

(#2380) Inarus válasza htom127 (#2379) üzenetére


Inarus
addikt

CWM-ből is lehet particionálni, és szerintem még egyszerűbb is. :P

(#2381) rcsaba74 válasza Inarus (#2380) üzenetére


rcsaba74
csendes tag

Köszönöm a tanácsot. Megcsináltam CVM-ben az ext partíciót, így már enged linkelni.
Most már csak két dolgot nem értek.
Az eredetileg készített ext2-t hogy tudom visszanyerni, mert annyival kisebb lett a kártya.
A ramexpander által adott memóriát nem kellene látnom a futó programok alatt?

(#2382) jercsi


jercsi
tag

A gyári telepített alkalmazásokat miért nem lehet áttenni az sd karira , link2sd vel csak a telepítetteket engedi ...ez vajon miért van ?

(#2383) vajaiandras


vajaiandras
csendes tag

Sziasztok!
Felraktam ezt az ics kinézetű romot és az alap kernelt (német oldalon myhuawei y200 toolboxal). Minden rendesen működik, de mikor bekapcsolom v újraindítom nem tudja egyből felcsatolni a ext2 es partíciót és a link2sd kér egy gyors újraindítást, ez mitől lehet szerintetek? Néha meg eltűnik a felső lehúzható fekete csíkbol alap állapotban minden, ezzel mit lehet kezdeni?

(#2384) SzalaiG


SzalaiG
addikt

A Vodánál nincs e készülék. Telenoros room cserével működhet 70esként?

(#2385) vajaiandras


vajaiandras
csendes tag

Rom cserétől nem lesz független a telefon, vagyis nem fogod tudni 70 es kártyával használni.

(#2386) vajaiandras


vajaiandras
csendes tag

Még egy kérdésem lenne, hogy a ramexpanderhez milyen partíciót kell létrehozni? Jelenleg van egy fat32es és egy ext2 es, és már másik kernel van rajta ami támogatja, mégis azt írja h nem találja az sd kártyát.

(#2387) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Linux alól hogyan lehet root-olni a telónkat? Nem vagyok egy nagy linux guru. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2388) jercsi


jercsi
tag

Valaki leírná hogy mit is csinál ez a ramexpander pontosan ...

(#2389) jercsi válasza St3ven (#2387) üzenetére


jercsi
tag

sztem erre az időre keress egy windowsos gépet jobban jársz , ha nem akarsz téglát a telóból ...

(#2390) thebarna9851


thebarna9851
csendes tag

Sziasztok!
A következő nagy problémával küszködök: a huawei ascend y200 as- al végig pörgetem a megadott módon a rootot eddig elvileg okés, DE! amikor belépek a recoverybe ott valami nem okés mert kicsit hiáncsos mondjuk nincs bennt olyan hogy "install custom zip" és így nem tudok igazából semmit sem csinálni a factory reseten kívül tudnátok segíteni? a válaszotok előre is köszi :DD

ha egyszer valami a kezünk alá kerül miért is ne mókoljuk szét, főleg ha garanciás XD

(#2391) kepeszt válasza thebarna9851 (#2390) üzenetére


kepeszt
tag

és átraktad sd re?

(#2392) thebarna9851 válasza kepeszt (#2391) üzenetére


thebarna9851
csendes tag

az sd re a superusert pattintottam fel kicsomagolatlanúl ahogy azt több helyen láttam leírva :)

ha egyszer valami a kezünk alá kerül miért is ne mókoljuk szét, főleg ha garanciás XD

(#2393) whiskeys válasza TA68 (#2378) üzenetére


whiskeys
őstag

jó neked. nekem zajos a melóhely.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#2394) thebarna9851


thebarna9851
csendes tag

szóval rá raktam az sdre a superuser... zipet le futtattam a progit ahogy az meg van írva kikapcsolt gyors boot és bekapcsolt usb hibakereséssel de valamiért nem hozza be a normális recoveryt nincs install custom zipem meg pár apróság is hiányzik belőle, itt akk. most mi lehet a hiba? :F

ha egyszer valami a kezünk alá kerül miért is ne mókoljuk szét, főleg ha garanciás XD

(#2395) kepeszt válasza thebarna9851 (#2394) üzenetére


kepeszt
tag

Tudom nemsegítség,de tuti valamit elnéztél.Kezd elölről,ha ne nekem sikerült másnak is fog- alapon csak biztatást adhatok :))

(#2396) thebarna9851 válasza kepeszt (#2395) üzenetére


thebarna9851
csendes tag

nyahh akk prósza még egyszer :DD

ha egyszer valami a kezünk alá kerül miért is ne mókoljuk szét, főleg ha garanciás XD

(#2397) thebarna9851 válasza kepeszt (#2395) üzenetére


thebarna9851
csendes tag

meglennék vele csináltam képeket a folyamatról természetesen még mindig nem jó! ha kérhetem leskelődj utána mi nem jó itt a képeken:[L:/dl/upc/2013-01/19/423370_sczdb5m243m7pehu_2_2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-01/19/423370_sczdb5m243m7pehu_2_2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2013-01/19/423370_thqnbffglzazwkbp_3_2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-01/19/423370_thqnbffglzazwkbp_3_2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2013-01/19/423370_tsd2vmr5qlsfq59o_1358602852421.jpg](IMG:/dl/upc/2013-01/19/423370_tsd2vmr5qlsfq59o_1358602852421.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]

ha egyszer valami a kezünk alá kerül miért is ne mókoljuk szét, főleg ha garanciás XD

(#2398) thebarna9851


thebarna9851
csendes tag

ha egyszer valami a kezünk alá kerül miért is ne mókoljuk szét, főleg ha garanciás XD

(#2399) thebarna9851


thebarna9851
csendes tag

ha egyszer valami a kezünk alá kerül miért is ne mókoljuk szét, főleg ha garanciás XD

(#2400) thebarna9851


thebarna9851
csendes tag

ha egyszer valami a kezünk alá kerül miért is ne mókoljuk szét, főleg ha garanciás XD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.