Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) DS39 válasza olivera88 (#1000) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor mit telepítettél? (linkeld vagy a nevét írd le) mert ezt így most nem vágom, ha uninstalláltad, újraindítottad és még mindig úgy néz ki a felületed.

(#1002) olivera88 válasza DS39 (#1001) üzenetére


olivera88
veterán

A Huawei temája volt, Túl az égen a neve. Az alkalmazás telepités menűbe még ott van most vettem észre. Hát érdekes volt nekem is..

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1003) DS39 válasza olivera88 (#1002) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, ez a gyári launcher, azt szerintem nem lehet sem törölni, sem uninstallálni.
viszont van jó pár másik ilyen Play-en, ha ez nem tetszene.

(#1004) olivera88 válasza DS39 (#1003) üzenetére


olivera88
veterán

:((( :W Akkor szetnézek. Ha biztonsági mentést visszaállitanám akkor viszaállitodna lehet. Attol nem veszik el root jog ugye?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1005) DS39 válasza olivera88 (#1004) üzenetére


DS39
nagyúr

ha csak egy-egy programot állítasz vissza akkor biztos nem (ezt már csináltam sokszor), ha egy komplett rendszert állítasz vissza (tehát magát a gyári rom-ot) akkor elképzelhető, de nem tudom. a rootolás témában nem vagyok jártas, de írnak ide páran akik igen, majd biztos kisegítenek ebben :)

[ Szerkesztve ]

(#1006) aboriginal74 válasza olivera88 (#1004) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Kezdésnek, remélem nem veszed magadra, de ha jól sejtem akkor az első androidos telód... :R

Folytatás ne ezzel kezd....mondom NE!!! :Y :C

[ Szerkesztve ]

i don't know, but i need energy

(#1007) oszy


oszy
veterán

A belső memóriát, memóriakártyával lehet teljessé tenni? Hihetetlen, h milyen hamar elfogy és még semmit nem telepített az ember... Ez az 1 NAGY hátránya a kütyünek. Viszont a gyors GPS jel vétel kárpótol. :) Mivel lehet használhatóbbá tenni egyébként? Van erre valami főzött rom amin sok gyári "hülyeség nincs benne?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1008) DS39 válasza oszy (#1007) üzenetére


DS39
nagyúr

- igen, ha az ember olyan telót vesz, amiben nincs legalább 1 GB belső memória, kell az SD kártya.
- töröld ki a gyári app-ok frissítéseit akkor lesz egy csomó szabad helyed.
- ha rootolod a telót, ki tudod törölni a szükségtelen gyári alkalmazásokat.

(#1009) oszy


oszy
veterán

megcsináltam ezt.

sikerült. de abban segítsetek, h hogyan és miket lehet eltávolítani amire nincs szükség. felesleges gyári programok stb. nem akarok olyat letörölni ami kell a működéshez! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1010) csaba1203 válasza DS39 (#1008) üzenetére


csaba1203
addikt

A gyári appok frissítéseit,hogyan tudom törölni?

(#1011) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

3 napja vettünk egy ilyen telefont és problémák vannak vele. Angry Birds közben néha lassú és megakad... ez hagyján. Néha egyszerűen bezárja az alkalmazást és kilép a menübe. Valakinek volt ilyen problémája? Vagy valami ötlet mi lehet ez? vigyem vissza?

Az alap rendszerre, felraktunk kb max 6-7 alkalmazást és ennyi, semmi mást nem csináltunk vele.

Köszi előre is a válaszokat.

(#1012) csaba1203 válasza sssirius (#1011) üzenetére


csaba1203
addikt

Kapcsold ki a Wi-fi-t vagy a mobilnetet a háttérben és simábban fog menni.

(#1013) DS39 válasza csaba1203 (#1010) üzenetére


DS39
nagyúr

az alkalmazáskezelőben egy-egy app-ra rákattintasz és van olyan gomb hogy frissítések eltávolítása.

(#1014) sssirius válasza csaba1203 (#1012) üzenetére


sssirius
tag

Nem jó még mindig. Állandóan "pause"-olja a játékot, anélkül hogy megnyomnánk bármilyen gombot.

Viszont eddig nem lépett ki, meg nem akadozik.

[ Szerkesztve ]

(#1015) aboriginal74 válasza sssirius (#1014) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Root volt?!

i don't know, but i need energy

(#1016) csaba1203 válasza DS39 (#1013) üzenetére


csaba1203
addikt

:R

(#1017) sssirius válasza aboriginal74 (#1015) üzenetére


sssirius
tag

Nem. Semmi belepiszkálás nem volt. Csak simán elkezdtük használni. Telepítettünk rá pár alkalmazást és ennyi.

(#1018) breda85


breda85
csendes tag

sziasztok, futó alkalmazásokat hol tudom leállítani, torolni?

(#1019) htom127 válasza oszy (#1007) üzenetére


htom127
tag

a kevés memóriagondokra ajánlom a link2sd nevű appot, http://forum.androidhungary.com/threads/1267-Tutorial-Link2SD-azaz-hogy-rakhatod-az-összes-Appod-SD-re
eme naccerű cikk alapján végigcsináltam, s azóta nincs gondom a kevés ramra, pedig 168 app van feltelepítve, s mégis van 42 mb helyem

" Bazinga !"

(#1020) htom127 válasza htom127 (#1019) üzenetére


htom127
tag

még annyi, hogy ext2 helyett ext3-ra particionáltam 900 mb-ot

" Bazinga !"

(#1021) oszy


oszy
veterán

hogyan lehet kijelentkezni ebből a nyavalyás google play áruházból?????

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1022) aboriginal74 válasza htom127 (#1019) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Köszi a hasznos infót! :C

i don't know, but i need energy

(#1023) DS39 válasza oszy (#1021) üzenetére


DS39
nagyúr

sehogy, mármint a telefonon. (pc-n webböngészővel természetesen lehet)
itt csak ha több google account-öt adtál meg, akkor váltani tudsz köztük.

egyébként nem kötelező használni, ha van más forrásod ahonnan beszerzed a programokat apk-ban, akkor el sem kell indítani. ha viszont nincs akkor kénytelen vagy, mert a google play az, ahol minden program fent van, amire az embernek szüksége lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1024) olivera88 válasza aboriginal74 (#1006) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Igen ez az első Androidos telóm.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1025) Egorov


Egorov
aktív tag

Hali

Fent az értesítési sávban vagy miben megjelent, hogy nincs elég helyem. 13MB-ot ír, szerintem az nem kevés. :DDD Na a lényeg, hogy nem tudom eltüntetni. Ha nem fogadott hívásom van pl, akkor van olyan opció, hogy clear és eltűnnek az értesítése. Na most ilyen nincs, viszont idegesít, hogy itt figyel. Hogyan kell ezt az értesítést eltüntetni?

szerk.: ill, ha mér itt vagyok, akkor itt kérdem meg, nem megyek át a másik topicba. :B Tudja valaki, hogy az Endomondo mennyit zabál meg a zinternetbűl? 50MB van egy hónapban, amit munkában gmail lesésre használok, hétvégén meg jó lenne használni ezt az Endomondot. :R

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#1026) DS39 válasza Egorov (#1025) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt nem lehet, szabadíts fel tárhelyet :D
kb 17 MB alatt kezd el sírni, de sok esetben telepítgetések után csak azért írja mert nem frissült hogy mennyi is az annyi. újraindítás után látszik a reális érték.

(#1027) sssirius


sssirius
tag

Valaki erre valamilyen megoldást? Most már nem lép ki a játékból ha kikapcsoljuk a wifi-t, meg a mobilnetet. Viszont a böngészőből kilépeget, ahhoz pedig ezek kellenek. Viszont állandóan "pause"olja a játékot, és így játszhatatlan.

Azt vettük észre hogy csak a nem gyárilag telepített alkalmazásokkal van ilyen gond. Valaki látott már ilyet?

(#1028) DS39 válasza sssirius (#1027) üzenetére


DS39
nagyúr

nem lehet hogy túl sok alkalmazás fut a háttérben? és eszik a memót, ami amúgy sem sok.
a futó alkalmazások közül érdemes játék előtt kilőni a felesleget.

(#1029) sssirius válasza DS39 (#1028) üzenetére


sssirius
tag

40 mega szabad rammal is ezt csinálja.

(#1030) Egorov válasza DS39 (#1026) üzenetére


Egorov
aktív tag

Hát ez nagyon szomorú. :DDD Amúgy már szereztem memória kártyát. át is helyeztem 2 játékot meg 3 alkalmazást rá. Mit lehet még áthelyezni, hogy eltűnjön az a szemét? Mert a Facebbok-ot nem engedi. Meg sok mást sem.

Más: Szeretnék letölteni egy játékot play-ről, de azt írja, hogy nincs elég hely. Viszont benne van a 8GB-os kártya. Szóval miért nincs nekem elég helyem? :F

Szerk. Toltam egy resetet, most már a Facebook is átkerült a kártyára. :C

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#1031) DS39 válasza Egorov (#1030) üzenetére


DS39
nagyúr

mert az apk-t a belső tárhelyre tölti és onnan telepíti a kártyára. tehát pl nálam 30 MB szabad helyem van így max ekkora méretű progit tudok letölteni play-ről.

u. i. a facebook app egy kaki ha már kell inkább böngészőt használok.

[ Szerkesztve ]

(#1032) Egorov válasza DS39 (#1031) üzenetére


Egorov
aktív tag

És miután letöltötte, majd telepítette, akkor törli onnan vagy nekem kell törölni?
Na akkor még kérdezek. :DDD Beállítások/Alkalmazások/Alkalmazások kezelése. Itt alul írja, hogy Internal storage 16MB free. Most akkor van 16MB letölteni a apk fájlokat?
Mert pl.: a Callmeter 3G-re azt írja a play, hogy 1,63MB, mégis azt írja ki, hogy nincs elegendő hely. -.-'

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#1033) DS39 válasza Egorov (#1032) üzenetére


DS39
nagyúr

az törlődik magától.

a másik: ilyen volt már nálam is, én se értettem az okát mikor nagyobbat meg simán vitt.

(#1034) #43960832 válasza Egorov (#1025) üzenetére


#43960832
törölt tag

Picit kellett volna csak visszaolvasni. :)

(#1035) Egorov válasza #43960832 (#1034) üzenetére


Egorov
aktív tag

Olvastam én, de az értesítés eltüntetésére nem leletem választ. :) A memória gondra már igen. Ha erre gondoltál, akkor ja, olvastam ezt is, de én nem akarok mókolni sem a kártyával, sem a telóval.
Ellenben eltávolítottam a google+ frissítését, valamint legyalultam a facebook alkalmazást a "gíprűl", így most az Internal storage 48MB szabad helyet mutat. Jó sokat evett meg ez a kettő progi. :Y

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#1036) #43960832 válasza Egorov (#1035) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ugyanezt tanácsoltam pár poszttal feljebb. :) A google-progik frissítésének eltávolítását.

(#1037) oszy


oszy
veterán

létezik olyan program ami kikapcsolja egyelőre beállított időben a telefont? :)

az mx player programot pedig nagyon ajánlom filmnézéshez! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1038) Egorov válasza #43960832 (#1036) üzenetére


Egorov
aktív tag

Jah tudom, azért szedtem le. :) :R

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#1039) #43960832


#43960832
törölt tag

Azt észrevettétek esetleg, hogy a gyári (nem a gmailos) email kliens olvasáskor lehagyja az emailek első pár sorát? Idegesítő.

(#1040) oszy válasza oszy (#1037) üzenetére


oszy
veterán

rootoltam a telefont. ezzel még nincs is baj. :) gondoltam unrootolom egy hard resettel. de ez nem állt teljesen vissza. pedig minden beállítást el kellett végezni, mint az első bekapcsolásnál. kicsit hiányos lett az egész... tud valaki segíteni? ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1041) aboriginal74 válasza Egorov (#1030) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Erre van az adatkábel... :R

i don't know, but i need energy

(#1042) aboriginal74 válasza oszy (#1040) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Az meleg de javíts ki, ugye készítettél backup-ot...mert akkor visszarak mindent az unroot után! :R

i don't know, but i need energy

(#1043) oszy


oszy
veterán

nincs vkinek Telenoros backup-ja? az enyémet vmiért nem ismeri föl a gyári all backup program!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1044) aboriginal74 válasza oszy (#1043) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

nekem csak T-s van...

i don't know, but i need energy

(#1045) DS39 válasza oszy (#1043) üzenetére


DS39
nagyúr

az komplett romot nem ment csak a progikat backupolja.

(#1046) Alex_ válasza oszy (#1040) üzenetére


Alex_
tag

no meg ha olvastad a fórumot, az unroot művelete is többször be lett linkelve, fordítva, s az nem a hard reset. :(
a hiányt tárd fel, s befoldozzuk.

(#1047) eszra


eszra
csendes tag

Segítség!!! Beléptem a főmenüben az Adatfolyamokba. Azon belül bejelentkeztem a Face-ra. Na most... Nem tudok kilépni belőle! :W Ha visszatérek a főmenübe és újra Adatfolyamok, akkor rögtön az fogad, ki mit frissített... Baromira nem érdekel, csak ki akartam próbálni... Igen, első androidos telefon! :B Próbáltam a Beállítások-Alkalmazások-Futó szolgáltatások-Adatfolyamok-Kényszerített leállítás, de semmi. Ugyanúgy megy tovább. Megint csak segítség! Nem akarom állandóan ezt látni! Mit tegyek?

eszra

(#1048) DS39 válasza eszra (#1047) üzenetére


DS39
nagyúr

adatok törlése gomb a leállítás helyett.

(#1049) eszra válasza DS39 (#1048) üzenetére


eszra
csendes tag

Ok, de fenyeget! :B Azt írja fájlt és fiókot is töröl. Tudom, nagyon tudatlan vagyok, de akkor ott marad üresem az Adatfolyam mappám, vagy mi a...? Szánj meg a válasszal! Köszi!

eszra

(#1050) figaro85 válasza KTU (#731) üzenetére


figaro85
csendes tag

Üdv!

Sikerült minden gyári appot letarolnom a készülékemről. Hálás lennék, ha el tudnád küldeni az apk fájlokat javításra.
Előre is köszönöm, Csaba
mocorgo1@gmail.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.