Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) DS39 válasza SzalaiG (#2650) üzenetére


DS39
nagyúr

melyik youtube klienst használod?
nálam a 2.4.4-es nem csinál ilyet.

egyébként ürítsd a gyorsítótárat, lehet megtelt, illetve a feleslegesen a háttérben futó programokat lőtt ki.

(#2652) SzalaiG válasza DS39 (#2651) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nem fut semmi.

Gyorsítótárat hol lehet törölni?

/

Hol-hogyan lehet minden gyárira visszaállítani?

(#2653) DS39 válasza SzalaiG (#2652) üzenetére


DS39
nagyúr

androidon mindig fut vmi a háttérben, de mondjuk oké.

1. beállítások/alkalmazások/alkalmazások kezelése

2. beállítások/adatvédelem

3. a youtube kliens verzióját nem írtad, lehet elég csak azt cserélni.

(#2654) SzalaiG válasza DS39 (#2653) üzenetére


SzalaiG
addikt

Eddig ment.

Kitöröltem minden google cuccot, de még mindig nem megy a böngészőben a Hadházi youtubos videója.
Csak Viber maradt. 20mb szabad memória van.

(#2655) DS39 válasza SzalaiG (#2654) üzenetére


DS39
nagyúr

a youtube klienst használd, az jobb mintha böngészőből néznéd.

20 mb szabad ram ölég karcsú, attól simán lehet, valószínű maga videó mérete nagyobb mint amit tudna memóriában tartani egyszerre.

nálam 40 alá nem szokott menni.

[ Szerkesztve ]

(#2656) SzalaiG válasza DS39 (#2655) üzenetére


SzalaiG
addikt

Van egy Térkép 8,2MB, de hiába tiltom le újraindul.
NetworkLocationService indítja.
Főfolyamat, amely használatban van. :F
Hogyan tudom eltávolítani?

(#2657) DS39 válasza SzalaiG (#2656) üzenetére


DS39
nagyúr

eltávolítani csak root joggal, de ha kényszerített leállítást csinálsz a térképen akkor egy ideig nem indul el.

amúgy mikor volt utoljára újraindítva a teló? lehet az is elég lenne, hogy rendeződjön a memóriahiány.
utána meg youtube alkalmazással próbáld nézni, szerintem jobb lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#2658) SzalaiG válasza DS39 (#2657) üzenetére


SzalaiG
addikt

Igen. Köszönöm. :)

Egy hete indítottam újra.

Youtube lejátszóval most jó, de a térképes sz@r mindig azonnal újraindul. :(

(#2659) DS39 válasza SzalaiG (#2658) üzenetére


DS39
nagyúr

az alkalmazáskezelőben kikeresed a térképet, ráböksz, akkor látod az adatlapját, ott van olyan hogy kényszerített leállítás. azzal úgy 8-12 órára lehet kilőni, de a forgalom figyelő widget frissítő mindig újra meghívja (TrafficAppWidgetUpdate a pontos neve). mondjuk az nem eszik sokat, de tény hogy hülyeség hogy mindig beindul, mikor nem is használom a forgalom figyelést, sem a widgetjét.

[ Szerkesztve ]

(#2660) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok.

Tudtok olyan oldalt ajánlani ahol custom romokat lehet letölteni illetve egy gyors útmutatót,hogy hogy lehet feltenni? Nagyjából tudom alapokat de huaweinél nem vagyok otthon csak samunál..

Üdv: R211

:R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#2661) catattack


catattack
csendes tag

Sziasztok Urak!
Pár napja "vettem" meg a telefont. Ez az első androidos telóm. Az már elsőre feltűnt, hogy így gyári állapotában túl sok alkalmazást nem kell feltennem rá, mert nem bővelkedik tárhelyben. Már vagy három órája olvasom a hozzászólásokat, de akkora homály vagyok, hogy az leírhatatlan. Mivel nincs képem senkit megkérni arra, hogy nagyon részletesen lépésről lépésre írja le nekem a teendőket, így azt kérdezném, hogy arra van-e lehetőség, hogy valamelyik szakinak átadhatnám a telefont és lenne-e szíves megcsinálni nekem azokat a műveleteket, amelyek "szabaddá" teszik az új telefonomat!
Előre is köszi a válaszokat!

(#2662) #24644864


#24644864
törölt tag

Szevasztok!

Sikerült felraknom a CleanBaseRom 5-st, meg hozzá az OC kernelet is, de a következő a problémám:

1. A mobilnetet (Telenor) még mindig nem tudja kezelni

2. A Google Play bekapcsolás után android ikonúvá válik és, mikor rákattintok, eltávolítja a rendszer...

3. A gyári romot se tudom visszarakni, mert a leírtak alapján (dload - szoftverfrissítés SD kártyáról - 1 és 2 mappa) nem csinál semmit...

Valakinek valami ötlete? :F

(#2663) #24644864


#24644864
törölt tag

Sikerült megoldanom!

A 3. pontra nem találtam választ, de a telenor honlapjáról beállítottam a szolgáltatást és lett mobilnetem, és, ahogy megjött a mobilnet, visszajött a google play ikonja és mükszik is!

(#2664) catattack


catattack
csendes tag

Csak belefogtam ebbe a rootolásba...
Sejtettem, hogy nem fog sikerülni... :C
-Letöltöttem a gépre a 2 fájlt
-A telefont rádugtam a gépre és telepítettem a Handset WinDriver-t.
-Kicsomagoltam az Root_Y200_v5.2_int.zip-et.
-A telefonban lévő SD kártyámra átmásoltam a Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip-et (kicsomagolatlan)
-A gyorsbootot kilőttem
-USB hibakeresést belőttem
-Leszedtem az USB-t, kikapcsoltam a telefont

Na itt jött a zűr

-A leírtak szerint: egyszerre_ lenyomva a bekapcsolás gombot és a hangerőszabályzók közül a halkítást kb. 10 másodpercig. Így is tettem, megjelent a Huawei Ascend felirat, ahogy szokott az indításkor, és úgy is maradt. Percekig vártam, de nem történt semmi, a kép maradt...
-Feldugtam gépre, fel is ismerte a telót.
Viszont amikor a kicsomagolt Root_Y200_v5.2 mappából a root_v5.2.bat-ot elindítom az nem látja a telefont. A Devices feliratot hozza.

Mit csesztem el?

(#2665) SektorFlop válasza catattack (#2664) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Driver hibák szerintem, valami driver nincs helyesen telepítve.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#2666) catattack


catattack
csendes tag

Köszi! Újraraktam a drivert és működött!
1. Most már úgy is tudom az SD kártyát cserélgetni, hogy elég, ha a gyökérkönyvtárban benne van az a csomagolt fájl?
Bootoltam ez okés, de mi lenne a következő lépés? Mik azok az alkalmazások amiket leszedhetek? Ami a rendszerhez kell azokat is le tudom szedni? Mert ha igen, akkor vigyáznom kell! Vagy azokat az alkalmazásokat nem is láthatom?
A procin érdemes húzni?
Éjszaka végignyálazom a topikot.... de kérdések biztos maradnak... :)

(#2667) SektorFlop válasza catattack (#2666) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Nem egészen világosak a kérdések, de mielőtt belekezdesz, feltétlenül olvasd végig az első hozzászólást! Utána várjuk a további kérdéseket ha lesznek. Mert ezekre a kérdésekre már minden meg van válaszolva, lusta vagyok ismét 100x-ra leírni :)

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#2668) DS39 válasza catattack (#2666) üzenetére


DS39
nagyúr

az rootolás, és ha az megvan onnantól már nem lényeg hogy az a fájl ott legyen az sd-n

de egyébként ha cserélsz, minden fájlt szépen átmásolsz az újra, és kész, nem lesz gond (egy sd-re átrakott alkalmazás esetén)

a törölgetésnél igazából az a lényeg hogy legyen biztonsági mentésed belőle.

[ Szerkesztve ]

(#2669) aszti75


aszti75
senior tag

Sziasztok.

Valaki tudna nekem egy működő leírást a rootoláshoz és linket is ahonnan le lehetne tölteni a hozzávalót?
Olvastam az első hsz-ben lévő leírást,de a hozzávalókat nem tudtam letölteni a német oldalról.

Előre is köszönöm. :R :R

(#2670) dokee78 válasza #24644864 (#2663) üzenetére


dokee78
félisten

Miben jobb a gyáritól?
Húztad a CPU-t?
Mennyire húztad?
Sokkal jobban merül?

(#2671) jakabtamas válasza aszti75 (#2669) üzenetére


jakabtamas
tag

Biztosan nem elérhető. Egyébként nekem sem működik.

[ Szerkesztve ]

(#2672) jakabtamas


jakabtamas
tag

Ja és a CleanBaseROM5-nak kell SD particionálás?

(#2673) aszti75 válasza jakabtamas (#2671) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszönöm.Leszedtem valami nehezen,de remélem nem kúrja el a telefonomat,mert akkor mérges leszek.
Követni fogom a leírást.
I hope.......

(#2674) Lacika0002


Lacika0002
aktív tag

Új rom érkezett az y200-ra. CBR 5 az alapja, de egy kicsit át van dolgozva. Ki probálja ki :C

(#2675) jakabtamas válasza Lacika0002 (#2674) üzenetére


jakabtamas
tag

Ez valami CBR és ICS theme ROM keverék. Ha stabilabb az ICS-nél,tuti felteszem. Ja és beépített proci huzás ... :C Jól néz ki.

(#2676) Lacika0002 válasza jakabtamas (#2675) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Kíváncsi vagyok mit írnak rá, ha fasza én is feldobom rá. Mondjuk inkább a CM 7 kellene már :C :C

(#2677) dokee78 válasza Lacika0002 (#2676) üzenetére


dokee78
félisten

Lesz egyáltalán CM rá?

(#2678) Lacika0002 válasza dokee78 (#2677) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Persze, kész van, de letöltő link még nincs hozzá.
itt vannak a képek róla :C

(#2679) dokee78 válasza Lacika0002 (#2678) üzenetére


dokee78
félisten

Hát ebben sem lesz több szabad memória,ha jól látom. :N

(#2680) jakabtamas válasza Lacika0002 (#2678) üzenetére


jakabtamas
tag

És mikor lesz?

(#2681) dokee78 válasza jakabtamas (#2680) üzenetére


dokee78
félisten

Igen ez engem is érdekelne,bár tapasztalatok olvasásával fogom kezdeni.
Rokonomnak kellene,mert gyári ROM-al kevés a helye és a legnagyobb gondja a Temple Run 2 nem fut. :P

CPU-t meddig ajánlott húzni?

(#2682) SektorFlop válasza dokee78 (#2681) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Ahogy nézem még nincs kész a CM, de én se cserélem le a 7-es ICS_OS beta romomat, 4 hónapja használom és tökéletesen megvagyok vele elégedve.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#2683) Lacika0002 válasza jakabtamas (#2680) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

jakabtamas: Passz, nem írják még.
dokee78: nálunk 1094-en megy, eddig csak a pou fagyott, de azért nem nagy kár :W

(#2684) Lacika0002 válasza SektorFlop (#2682) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Én tuti cserélem. ZTE-men is nagyon bevált :R

(#2685) dokee78 válasza SektorFlop (#2682) üzenetére


dokee78
félisten

A te általad használt béta ROM-ban van bug,vagy valami negatívum?

Lacika0002 figyelj már oda a szerkesztés gombra,mert ez nem chat. :(

[ Szerkesztve ]

(#2686) #24644864


#24644864
törölt tag

Szevasztok!

Problémám akad a készülékemmel. Pár napja raktam fel rá a CleanBaseRom 5-t és hozzá az OC 1200 Mhz kernelt, meg RAM Expandert is. És azt figyeltem meg, hogy a telefon használt közben jól muzsikál, de mikor lezárom a telefon, és kb. 10 perc múlva visszanézek rá, akkor nincs képernyő, csak sötétség és bekapcsolás gombra se reagál - aztán csak akkor tudom visszakapcsolni, ha kiveszem az aksit! De olyan is csinált, hogy a pin-t kérte, és elindult - mintha reset-eltem volna, pedig nem - nem is villant, csak ott volt lezárva az asztalon.

Nem tudom mi lehet a gond, de személyes megfigyelésem szerint akkor jön elő legtöbbször - ha netes (wifi vagy mobilnetes) alkalmazást használok (akár egy stream app, vagy facebook) - pedig van ROM hely bőven, és elvileg a RAM expander is működik.

Gondoltam már facebook hibára, hogy sok RAM-ot zabál, de mikor nem használtam, akkor is volt;
gondoltam akku túlmelegedésre, de azt is kizártam, mert "hideg állapotban is volt ilyen gond;
vagy esetleg a CleanBaseRom 5 hülyeségére vagy az OC kernelére.

Nem tudom mi a gond, de igen idegesítő, hogy ilyeneket csinál. :(

Valaki találkozott már ilyennel, vagy van valami tipp-e, hogy mi lehetne a gond? :O

Köszönöm a válaszokat előre is! :)

(#2687) SektorFlop válasza dokee78 (#2685) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

a swap miatt néha (2-3 naponta egyszer) újraindul. egyébként semmi negatívum, vagyis már írtam itt többször hogy a fejlesztéshez szükséges logcat nem megy rajta, de most már megvárom a CM-et.

De visszatérve a most használt romhoz, semmi negatívum nincs. Én nyugodt szívvel ajánlanám bárkinek. Viszont sokan panaszkodnak hogy nem megy vele a wifi, nem tudom ott mi lehet a probléma nekem az OC_kernel fastboot-ból való telepítése helyrehozta a wifi gondot. Annyi hogy most már azt hiszem ebből az ICS_OS-ből van final verzió ha jól tudom, én már azt raknám fel nem a betat. De mondom annyira nincs bajom a beta-val se hogy még a final verzióra sem frissítettem eddig, nem volt szükséges.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#2688) SektorFlop válasza #24644864 (#2686) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

ez az a újraindulás amit, az előző hozzászólásomba említettem. én eddig a swap-ra gyanakodtam, de ha neked nincs swap akkor nem azért csinálja.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#2689) #24644864 válasza SektorFlop (#2688) üzenetére


#24644864
törölt tag

van Swap - a Ram Expanderrel 512 swap fájt használok (8 GB-s class 6-os Samsung SD-m van)

te kilőtted és ment, vagy csak csökkenteni kéne a méretét, vagy a Ram Expanderbe kell állítani valamit?

(#2690) Lacika0002 válasza #24644864 (#2689) üzenetére


Lacika0002
aktív tag

Barátnőmnek is fent van a RAM Expander, de nála nincs ilyen hiba. Próbáld meg 256MB-al, hátha úgy nem fagy ki a teló.

(#2691) catattack válasza 3800+ (#2050) üzenetére


catattack
csendes tag

Mostanra olvastam végig az összes hozzászólást és ki is jegyzeteltem a lényegesebb dolgokat.
(válaszként írtam az üzit, de nem tudom törölni)
Root megvolt.
A link2sd-t akarom feldobni, de ennek követelménye a rootolás (ez kész) és az S-off.
Az S-off [link] ezzel végezhető el és utána rátérhetek a link2sd-re.
Jól értem, kedves Uraim? :)

[ Szerkesztve ]

(#2692) #24644864 válasza Lacika0002 (#2690) üzenetére


#24644864
törölt tag

És miért pont netes alkalmazásoknál jöhet ez elő? :S

(#2693) SektorFlop válasza #24644864 (#2692) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Én nem vagyok benne biztos, hogy a swap miatt jött elő ez a probléma, csak én úgy emlékszem vissza hónapokkal ezelőtt mikor felraktam a swap-ott akkor jelentkezett elsőnek ez a gond. Egyébként most hogy így visszagondolok, a régi telómnál a proci miatt indulgatott újra a készülék néha, lehet az zavar be. De sajnos nem tudok neked segíteni ebben a problémában, csak találgatni tudok. Számomra nem zavaró mert tényleg nagyon ritkán indul újra, és eddig sose akkor amikor kellet volna épp sürgősen a telefon.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#2694) catattack válasza catattack (#2691) üzenetére


catattack
csendes tag

Ez így nem fasza...
Gondolom ez az S-off művelet nem telefonfüggő...
Egy használható leírása van valakinek, mert amit az előbb linkeltem, az nem enged regisztrálni....

(#2695) catattack


catattack
csendes tag

A rootolásra hatással van-e a gyári visszaállítás vagy az sd kártya formázása, cseréje?

(#2696) #24644864 válasza SektorFlop (#2693) üzenetére


#24644864
törölt tag

Nos, nem volt kedvem kísérletezni, ezért a swap használatáért felelős RAM Expandert egy az egyben letöröltem a telefonról - és láss csodát, azóta használok mindent, ami netes, nem netes (játékok, app-ok, stb) és nem fagy ki, nem indul újra, semmi - 2 órája kb. Szóval 99%, hogy a swap volt a bűnös - és lehet, hogy kisebb mérettel (én 512MB-ot használtam) is jó lenne, de igazából nincs nagy szükségem rá, örülök, hogy most stabil a készülék!

Köszönök minden segítő hozzászólást!

[ Szerkesztve ]

(#2697) SektorFlop válasza #24644864 (#2696) üzenetére


SektorFlop
aktív tag

Majd én kipróbálom azért kisebb swap-al, mert jelenleg nekem is 512-van. Megírom majd hogy mi lett a vége.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#2698) #24644864 válasza SektorFlop (#2697) üzenetére


#24644864
törölt tag

Rendben van, ha elérsz valamit, szólj! :)

(#2699) zobika válasza #24644864 (#2698) üzenetére


zobika
tag

Én 256MB SWAP-pal használom, és jó.
Viszont újraindulást én is tapasztaltam már néha.
Erre egyszerű a megoldás, csak akkor kapcsolom be a SWAP-ot, ha szükségem van rá. (pl. nagyobb igényű játékok - ez idő alatt pedig nem is indul újra -). Amikor nincs rá szükségem, kikapcsolom, és nem is indul újra a teló.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#2700) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Valaki segítene nekem? Hogyan lehet a teló hangerejét még hangosabbra állítani? Azt már olvastam, hogy ezzel a kóddal *#*#2846579#*#* bejutok a service menübe, de ott mit is keressek, mit mire állítsak? Nem akarok olyanhoz nyúlni, amihez nem kell!

Üdv.: KamuMazsola

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.