Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) KTU válasza pitypang18 (#1400) üzenetére


KTU
addikt

jó egyáltalán a hangszóró? :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1402) pitypang18 válasza KTU (#1401) üzenetére


pitypang18
tag

Az jó, persze.

(#1403) chungee


chungee
addikt

Téves

[ Szerkesztve ]

(#1404) Szabyka_


Szabyka_
tag

csak egy elméleti kérdés ...
Ha ugye nem lehet letölteni az appot a marketből mert kevés a hely
De meglenne az app letöltve apk-ba, akkor sem lehet telepíteni a telóra, ha fent van az apk a memória kártyán ? :F

(#1405) DS39 válasza Szabyka_ (#1404) üzenetére


DS39
nagyúr

de úgy fel lehet, ha az alkalmazás támogatja az sd-re áthelyezést.

[ Szerkesztve ]

(#1406) Szabyka_ válasza DS39 (#1405) üzenetére


Szabyka_
tag

Köszönöm, így gondoltam Én is!
A másik ami megfordult a fejemben van ez az ext2(3) partícionálás, ezzel ugye azt érjük el, hogy ramnak(?) lássa a telefon azt a tárhelyet ? De akkor is mondjuk 30 program telepítése után is 40 megát mutat, meg 40 progi telepítése után is ha át vannak oda mozgatva a meghatározott programok ? Így megoldható akkor , hogy pl az angry birds telepítse után ami a sd-re telepítés után marad a ramba(talán 1.4mb) az mehessen az ext2-re ? De ha van az ext2(3) beállítva akkor sem lehet nagyobb programot letölteni a marketből mint amennyi szabad ramot mutat hiába van több 100 mega szabad hely az ext partíción ? Egy Class6-os kártya elég az ext-re sebességnek ? Remélem érhető voltam :)
Szép éjszakát mindenkinek! :K

[ Szerkesztve ]

(#1407) St3ven válasza Szabyka_ (#1406) üzenetére


St3ven
addikt

Egy biztos, tárhelyet sosem fog RAM-nak látni a telefon.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1408) Szabyka_ válasza St3ven (#1407) üzenetére


Szabyka_
tag

Igen, butaságot írtam, csak nem tudtam máshogy megfogalmazni ...Elnézést!
De ha lehetne persze elméletben olyat mint a windowsban a virtuális memória az sd-re készíteni azt láthatná ramnak nem ?

(#1409) DS39 válasza Szabyka_ (#1406) üzenetére


DS39
nagyúr

Ram != Belső tárhely

az ext partíció a tárhelyet bővíti ki.

a RAM egy fizikai memória modul mint a PCdben, de az android nem windows, nincs virtuális memória.

(#1410) St3ven válasza Szabyka_ (#1408) üzenetére


St3ven
addikt

A GT540 forumban (is) sokan hasznaltak swap-ot, de en sosem szorakoztam ilyenekkel.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1411) chungee


chungee
addikt

Estét!

Javasolt fólia vagy tokot használni hozzá:F Sokat vagyok úton, kinn a szabadban és épületben egyaránt. Első okostelóm. Eddig a múzeális nokia 3200-t gyepáltam. Neki mindegy volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1412) chungee válasza chungee (#1411) üzenetére


chungee
addikt

Még egy kérdésem lenne. Telenor praktikum+net feltöltésem van. A netet (gmail fiók leginkább) hogyan tudom ígénybe venni ha úton vagyok. Mert most itthon saját wifi-ról nyomom.

[ Szerkesztve ]

(#1413) KamuMazsola válasza chungee (#1412) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Chungee! Az adatkapcsolatokat bekapcsolod a wifit meg ki és akkor a telenor hálózatán tudsz netezni, vagy wifi hot spotoknál wifivel és akkor nincs a telenor felé adatforgalmad. Én az állandó helyzetmeghatározást , a gps-t és a google csevegőt kikapcsoltam, nálam így tovább bírja az akkuja.

Üdv.: KamuMazsola

(#1414) olivera88


olivera88
veterán

Ha teló teljesen lemerül akkor miért recovery modból indul? Nem rég figyeltem fel rá, mikor a telóm előszór lemerült teljesen. Elinditja a recoveryt onnantól meg csak rebootal lehet tovább jutni.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1415) KTU válasza olivera88 (#1414) üzenetére


KTU
addikt

rootolt a telefonod?

még ilyet nem vettem észre, bár az enyém nem rootolt :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1416) chungee válasza KamuMazsola (#1413) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm. Sikerült.

(#1417) olivera88 válasza KTU (#1415) üzenetére


olivera88
veterán

Igen, rootolt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1418) DS39 válasza olivera88 (#1414) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem nem csinál ilyet.

vmit elbaszkurálhattál a rootolásnál, a másik topikban írtad hogy a Play azt írja nem kompatibilis a telóval olyan progi ami amúgy igen. nem töröltél vmit a rendszermappából amiről nem tudtad hogy mi az pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#1419) olivera88 válasza DS39 (#1418) üzenetére


olivera88
veterán

Tudomásom szerint nem töröltem semmit. Amúgy rendbe van miden telóval, csak ha lemerül és újraindítom akk recoverybol indul. Megnéztem meg egyszer és most is azt irja nem kompati[link]bilis De van ugyanez trialba, az pedig kompatibilis [link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1420) DS39 válasza olivera88 (#1419) üzenetére


DS39
nagyúr

furcsa bug. annyi különbséget látok hogy az enyém T-Mobile-os, a tied Telenor-os, de hogy ez közrejátszik-e... nem kéne.

(#1421) zalderan válasza olivera88 (#1419) üzenetére


zalderan
csendes tag

Valószínűleg a cwm-recovery lecserélése miatt van. Nekem is ezt csinálja. Egyébként hibátlanul működik.

Találtam egy gyári magyar romot http://www.ulozto.net/x6NX6rb/v100r001c185b889-rar.
Hogy melyik szolgáltató, ne kérdezzétek nem próbáltam.
A leírás ennyi hozzá:
"letöltöd->kicsomagolod->a dload mappát átmásolod a sd kártyára->beállítások->tárhely->szoftver frissítése memória kártyáról-> majd telepíted nekem összejött"

[ Szerkesztve ]

(#1422) StaChys válasza olivera88 (#1414) üzenetére


StaChys
tag

+1
Nekem akkor is ezt csinálja ha teljes kikapcsolás után töltőre teszem. Mondjuk különösebben nem zavar, ezért nem is foglalkoztam vele, eddig. De ha ez szerintetek bug, akkor lehet kéne.

A telefon egyébként T-s volt, most Voda kártya van benne és persze rootolt.

(#1423) StaChys válasza chungee (#1411) üzenetére


StaChys
tag

Én használok fóliát, féltem a kijelzőt és ez az első androidos telefonom... szerintem itt nézelődj, de még inkább a német oldalon: [link], mert ott sokkal olcsóbb. Ízlés szerint van több féle, nekem a "semi-matt" tetszett, nélküle minden telefonálás után ment a törölgetés, most elég naponta egyszer áttörölnöm.

Egyébként eBay-en is fenn vannak, ott néha egy kicsit olcsóbb. Felrakás szempontjából nekem a fürdőszobai gőzölős jött be - elsőre tökéletes lett. Azokat a 6-osával csomagolt fóliákat meg szerintem kerüld el messziről.

[ Szerkesztve ]

(#1424) olivera88 válasza zalderan (#1421) üzenetére


olivera88
veterán

Nem cseréltem recoveryt pedig.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1425) chungee válasza StaChys (#1423) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm. Tényleg olcsóbb mint itthon. És még ki se kell mozdulnom.

(#1426) chungee válasza StaChys (#1423) üzenetére


chungee
addikt

Jej! A németnyelvtől herótom van. Az nekem kínai. Nem lehet valahogy az EUR-s oldal nyelvét angolra állítani:F

(#1427) olivera88 válasza chungee (#1426) üzenetére


olivera88
veterán

Használj Google Chrome-t

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1428) StaChys válasza chungee (#1426) üzenetére


StaChys
tag

Azért figyelmedbe ajánlom, hogy az angol oldalon ugyan Fontban vannak az árak, de ingyenes szállítás. A német oldalon az EUR-s árakhoz még egy elég magas szállítási költség is hozzájön. Ezt egyébként most vettem csak észre. Nekem egyébként angliából jött, ingyenes szállítással, szóval inkább azt javaslom, de számolj utána, neked melyik éri meg jobban.

A fólia egyébként méretpontos, nekem nagyon szépen illeszkedik.

[ Szerkesztve ]

(#1429) chungee


chungee
addikt

Kikapcsoltam a billenytűrezgését. Már nem rezeg csak amikor a "3 főgomb"-ra nyomok. Azt hol lehet kikapcsolni:F

(#1428) StaChys: köszönöm a figyelmeztetést :R

[ Szerkesztve ]

(#1430) P.mini válasza chungee (#1429) üzenetére


P.mini
aktív tag

Beállítások -> Hang -> Rezgő visszajelzés
Nem értem, hogy miért oda rakták. :S

[ Szerkesztve ]

(#1431) chungee válasza P.mini (#1430) üzenetére


chungee
addikt

Köszi. Most már nem rezeg semmi.

(#1432) chungee


chungee
addikt

Leváltott telómról (Nokia 3200, 9 éves telóról van szó) átraktam a SIM karit. Tehát a SIM karin lévő sms-k hol találhatom:F Nem csak sima beérkezett és elküldött sms-k, hanem gyors elmentett piszkozat féle "sms". Sok sok darabról van szó. Azok még fontosabbak számomra. Tehát nem megoldás az egyenkénti gépelés. De lehet, hogy tévedek. Lehet, hogy régi teló memoriában tárolja:F

(#1433) DS39 válasza chungee (#1432) üzenetére


DS39
nagyúr

sim kártyán 25 fér el csupán.

(#1434) KamuMazsola válasza chungee (#1432) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Chungee!
Bemész az üzenetek közé és a bal alsó menügombot megnyomod, majd a beállításokat választod és utánna görgetsz lefelé, ott találsz olyat, hogy sim-kártyán tárolt üzenetek, ott nézd meg!

Üdv.: KamuMazsola

(#1435) b0bcat


b0bcat
addikt

Sziasztok!

3 hete vagyok elégedett használója egy ilyen készüléknek, de most kisebb gondom akadt: már másodjára történik olyan, hogy messze nem lemerült akkumulátorral telefonbeszélgetés közben egyszercsak csipog a készülék, és kiírja, hogy mindjárt lemerül. (Első alkalommal 35+ %-nál írta ki, hogy 2% akkuteljesítmény maradt, ma pedig 52%-nál írta, hogy 8% maradt.) Mikor gyorsan befejezem a beszélgetést, és megnézem, hogy hova tűnt a szufla az akkuból, akkor döbbentem látom, hogy távol sincs lemerülve a telefon. (Innen tudom, hogy a két alkalommal mennyi volt a valós akku merültségi szint.) Másnak is volt már ilyen problémája?

Az üzemidővel amúgy tökéletesen elégedett vagyok. 5-7 napot bír nálam egy feltöltéssel a telefon. (Sejthető, hogy nem telefonálok meg netezek naphosszat a készüléken...)

Okozhatja esetleg az a problémát, hogy állítólag (ezt a TechNet-en olvastam) nem a gyári akkumulátor van benne? (Az enyémben 1400-as pakk van, pedig mindenhol gyárilag 1250mAh-s akkut írnak hozzá.)

Előre is köszönöm a segítséget!

U.i.: Magával a készülékkel is nagyon elégedett vagyok, mert stabil, gyors, jó a kijelzője (egy OT-806-ról váltottam), és tetszik az Android rendszer, bár eddig összesen 1 db app-ot töltöttem le a készülékre, mert nincs többre szükségem.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1436) St3ven válasza b0bcat (#1435) üzenetére


St3ven
addikt

Az akksi-idővel nekem is hasonló tapasztalataim vannak, bár ezt nem telefonálás közben figyeltem meg. 40%-ig elmegy kb. 4 napig aztán 40%-ról mint az őrült, lemerül egy nap alatt, de ilyen tizenakárhány százalékos esésekkel. :(

Én azt gyanítom, az akksiszint-kijelzéssel lehet a gond. Egyébként nekem is 1400 mAh-s pakk van benne.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1437) b0bcat


b0bcat
addikt

Ha akku baja van a gépnek, vajon érdemes ilyet rendelni?

[link]

3500 Ft a két akku szállítással együtt. :U

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1438) DS39 válasza b0bcat (#1435) üzenetére


DS39
nagyúr

EU-ban 1400-as a gyári akku.

az a csoda hogy nektek eddig elmegy. nekem max 2 nap, igaz sok netezés ill. képernyő használat van ezalatt.

(#1439) b0bcat válasza DS39 (#1438) üzenetére


b0bcat
addikt

Beszédes lehet, hogy nálam az akku használat így oszlik meg arányosan:

- Android rendszer 58%
- Cella készenlét 17%
- Telefon-tétlen 16%
- Hanghívások 9%

A wifi meg a 3G természetesen folyamatosan ki van kapcsolva (kivéve, ha éppen netezi szeretnék wifi-n, de ez nem annyira gyakori, hiszen egész nap a net előtt ülök amúgy is).

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1440) b0bcat


b0bcat
addikt

Közben még az jutott eszembe, amit nem említettem, hogy a 3 hét alatt egyszer sem volt kikapcsolva ill. újraindítva a telefon. Nem tudom, ez okozhat-e ilyen akkumulátor-szintjelzés jellegű hibát.

És ha már kikapcsolás: hogyan lehet "rendesen" kikapcsolni a készüléket? Nekem kikapcsolás címszó alatt sejtésem szerint csak "hibernálódik" a készülék, mert ezután indításkor néhány másodperc alatt feláll a rendszer...

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1441) DS39 válasza b0bcat (#1440) üzenetére


DS39
nagyúr

a gyors bootot kapcsold ki.
az amúgy is csak hátrány ha vmi gebasz van és a rendszer lefagy.

az újrainditas sem árt néha ha már sok alkalmazás volt használva. de jól optimalizált a rendszer mert nem lassul.

(#1442) NoMagix válasza b0bcat (#1440) üzenetére


NoMagix
addikt

Nem árt kikapcsolni rendesen, én minden telefonomnál eddig úgy csináltam, hogy hétköznap estére repülőmód majd 7végén 1 alkalommal este rendesen kikapcsoltam, soha sem volt problémám.
A feleségem nagyon nem okos samsungja is behülyül, ha nem kapcsolja ki legalább havonta 1xer!

(#1443) chungee


chungee
addikt

Estét Guruk!

Jobbra balra húzogálni kell, amikor hívnak ill. bill.zár feloldáshoz is ez a művelet. "Gombnyomásra" is lehet beállítani ezeket:F Megszokás hatalma :B

(#1444) b0bcat


b0bcat
addikt

Amióta újraindítottam a gépet, gyorsabban merül, mint korábban. :( Tegnapelőtt este 52%-on állt. Tegnap délelőtt már csak 32%-on, pedig szinte hozzá sem nyúltam időközben, ami azért döbbentes, mert egyetlen éjszaka alatt sosem merült kb. 8%-nál többet idáig... Aztán tegnap este kitartó internetezéssel sikerült teljesen lemerítenem, így - pályafutása során először - alig több mint 3 nap után töltőre voltam kénytelen tenni. Létezik az, hogy valami elállítódott, és most ezért merül gyorsabban? :F

Ehhez kapcsolódó kérdésem: létezik olyan az androidos telefonoknál, hogy akkumulátor kalibráció?

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1446) DS39 válasza chungee (#1443) üzenetére


DS39
nagyúr

talán egy launcher csere, vagy ezek a dialer-ek (tárcsázók) megváltoztatják ezt nem tudom, még engem ez nem zavart. sőt inkább tetszik hogy nem lehet véletlen felvenni és lerakni egy hívást, hanem komolyabb mozdulat kell hozzá, mint egy véletlen koppintás.

(#1447) whiskeys


whiskeys
őstag

sziasztok. huawei nem tudja kezelni az élő háttérképeket?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#1448) DS39 válasza whiskeys (#1447) üzenetére


DS39
nagyúr

ez a telefon alapból nem támogatja az élő háttérképeket, de egy hozzászóló írt erről, hogy meg lehet oldani.

Íme: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1450) whiskeys válasza #40993792 (#1449) üzenetére


whiskeys
őstag

tehát akkor mi a teendő? :)

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.