Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) Bandus99 válasza kovacsroli (#10445) üzenetére


Bandus99
őstag

Ezzel mukodik a gyorstoltes is, ha ez szempont. Kabelt is kuldenek vele

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#10452) kovacsroli válasza odipapa (#10449) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Utángyártott akksi, sufni gsm-ben, 10k volt a csere munkadíjjal.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#10453) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok! Én lassan 2 éve használom ezt a telefont és azt kell hogy mondjam az eddigi legjobb választás volt. Semmilyen bajom nincs vele az égegyadta világon. Volt jópár féle telefonom, hogy csak a nevesebbeket említsem; Sony, Samsung, Nokia és mindegyikkel volt valami sz@rság.. Igaz nem játszom rajta (arra ott a PC) de azon kívül majdnem minden funkcióját használom napi szinten. Semmi lassulás fagyás újraindulás nincs. Átlagos használat mellett 2-2,5 napot nálam röhögve kibír. Sosem kellett ki-be kapcsolgatni vagy ilyesmi. Szerintem nagyon szép képeket lehet vele csinálni, én is 15 megapixelre beállítva16:9 képarányban szoktam vele fotózni. (Európai változat NFC nélküli) Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#10454) csako válasza joker1220 (#10453) üzenetére


csako
veterán

Mi értelme van 16:9-ben fotózni, amikor csak szimplán kisebb/kevesebb lesz a kép? (ugyanaz történik, mintha később magad vágnád 16:9-re a 4:3-as képet)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#10455) elin válasza joker1220 (#10453) üzenetére


elin
tag

+1
Nekem is szívem csücske telefon, bár én 2 év után lecseréltem egy Honor 9-re (nekem jobb, hogy elöl van az ujjlenyomatolvasó), a 7-t meg a lányom nyúzza. Szó szerint :D Ő sokat játszik, de jól bírja a telefon, bár néha sajnálom :)
És tényleg remek képeket csinál :K
Hozzáteszem, a 9-en sokszor tapasztalom, hogy az ujjlenyomatolvasóra többször rátapizok, mire felold, a 7-nél ez nem volt :F

[ Szerkesztve ]

Honor 9 grey > Honor 7 silver

(#10456) Shingen


Shingen
addikt

Én egy kis lassulást/fagyást tapasztalgatok mostanában.
Nem tudom mitől lehet, telot egy héten 1x újraindítom.
Nincsenek védett appok amik mennének a háttérbe, a telo a 3 gm ramból max. 1.5 használ nekem, de általában 1.2 gb használ a többi szabad.
Így nem értem a lassulását néha.
Nekem max 1.5 napot bír az aksi, nem játszok egyáltalán rajta, és nem is nyomkodom egész nap se.

(#10454) csako Neked a kamera beállítások, hogy vannak beállítva?

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#10457) csako válasza Shingen (#10456) üzenetére


csako
veterán

Úgy emlékszem már beszéltünk ilyesmiről :) Nincs semmi extra automatán, 20 MP-re van rakva és ennyi, mert a 15MP 16:9-ben csak szimplán levágja a tetejét/alját... Ha megosztáskor rejtegetni akarom az esetlegesen belógó dolgokat, majd levágom magamnak :D
Amúgy a telefonnal és aksijával hasonló a tapasztalatom, mint neked.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#10458) Shingen válasza csako (#10457) üzenetére


Shingen
addikt

én 15 MP 16:9 használtam, de kipróbálom ezt a 20 MP.
Úgy is megyünk kirándulni meglátom így milyen képeket csinál.

風林火山

(#10459) odipapa válasza csako (#10454) üzenetére


odipapa
senior tag

Mi értelme van??? Mondjuk pont az hogy nem kell levágnod magadnak.
Az összes megjelenítőm ~16:9. minek nézegessem az oldalsó fekete sávokat.

(#10460) csako válasza Shingen (#10458) üzenetére


csako
veterán

Minőségbeli változás elvileg nem, csak "több" lesz a fotón :D vagy hát akkor előfordulhat, hogy közelebb tudod vinni a kamerát, és az adott téma belefér úgy is.

(#10459) odipapa: Értem :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#10461) joker1220 válasza csako (#10460) üzenetére


joker1220
őstag

Sziasztok!

Én is pont ezért használom 16:9 ben, mert így nem kell utána vagdalni, na meg a 16:9 es monitoron is kitölti a képet és nem 4:3 kockában jelenit meg a monitor közepén :)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#10462) csako válasza joker1220 (#10461) üzenetére


csako
veterán

Jó, hát nekem ez egyáltalán nem szempont, ezért nem is gondoltam rá... én nem szoktam teljes képernyőre rakni, vagy ha igen, akkor úgyis belenagyítok + 16:10-es a monitorom (1920x1200), fekete csíkok lesznek így is úgy is :D
Én csak azt látom, hogy fent-lent vagy álló fotózásnál két oldalt nagyobb lesz a fotó, több részlet kerül mentésre a helyzetből (mivel maga a szenzor 4:3-as, így van kihasználva teljesen), ami persze lehet felesleges, de lényeges is akár.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#10463) odipapa


odipapa
senior tag

Messenger videotelefont használva kb. 3-4 percenként merül úgy a telóm 1%-ot, hogy hálózati töltőre van dugva. Normális ez?

(#10464) choco01 válasza odipapa (#10463) üzenetére


choco01
addikt

Más töltővel is?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#10465) odipapa válasza choco01 (#10464) üzenetére


odipapa
senior tag

Töltő nélkül mégjobban merül, úgy hogy nem azzal van a baj.

(#10466) kátú válasza odipapa (#10465) üzenetére


kátú
őstag

A múltkor ez nálam is jelentkezett, de csak 15% alatt, kicsit letettem a telefont, felvágta 20% ig és utána már töltött szépen video chat közben is

It still works!

(#10467) xSide


xSide
őstag

Frissítés található apkmirror-on a fájlkezelőhöz. Újdonság a Cloud elérhetősége 5GB tárhellyel.

(#10468) Buccer


Buccer
tag

Sziasztok!
Leejtettem a telót régebben és előlap, hátlap cserés lett.
Ma megjött minden hozzá, de kolléga azt mondta, hogy nézett yt-on pár videót és szerinte nem fogja tudni megcsinálni. Megfordult már néhány teló a kezében, de ennek nem mer nekiállni. Cserélt már valaki kompletten mindent? Van valami segítség, videó, leírás, ami alapján lehetne haladni a szereléssel és megfelel a valóságnak?

Pécs City

(#10469) apezka válasza Buccer (#10468) üzenetére


apezka
tag

Szia!
Én majdnem az egész telefont cseréltem. Főpanelt (komplett kijelzőt), aksit és hátlapot. egyáltalán nem eget rengető a dolog. Arra kell figyelni, hogy ha nem csak kijelzőt rendeltél hanem főpanelt akkor ne felejtsd el átpakolgatni a rezgő motort, hangszórót és az oldalgombok érintkezőjét.
Valamint ha csak rendeltél, mint én a vakvilágba, akkor az NFC-t felejtsd el, feltéve ha kínai verziós a telód (bár igazából az eddig NFC-t úgysem lehet átragasztani, mert az aksi alatt van).
Korábban nem szereltem egy mobilt, sem bár nem áll távol tőlem a dolog. Egyáltalán nem ördögtől való. Én sima youtube videók alapján estem neki.
Linkek:
- link
- link
- link
- link

Sok sikert! ;)

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#10470) Buccer válasza apezka (#10469) üzenetére


Buccer
tag

Köszi, holnap megnézem pontosan, hogy mik jöttek.
Igazából az aksi kiszedéstől fél a kolléga,a többi nem akkora meló csak türelem kell hozzá.
Akku maradna a régi, úgy kell kiszedni, hogy ép maradjon. Nfc nincs benne, legalábbis nem tudok róla.

Pécs City

(#10471) apezka válasza Buccer (#10470) üzenetére


apezka
tag

Ha csak kijelzőt rendeltél akkor nem kell az aksit bántani. Ha komplett panelt akkor cumi, ha nem rendeltél mellé aksit is. Ha ez a helyzet én elgondolkodnék egy aksi rendelésen...

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#10472) Buccer válasza apezka (#10471) üzenetére


Buccer
tag

Komplett panel, de akku nincs. Jó lenne megoldani a régi átpakolásával

Pécs City

(#10473) apezka válasza Buccer (#10472) üzenetére


apezka
tag

Elő kell melegíteni (finoman!) hajszárítóval, vagy hőlégfúvóval. Anélkül tuti nem fog lejönni.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#10474) Buccer válasza apezka (#10473) üzenetére


Buccer
tag

Na!
Telefon a mai napon át lett pakolva. Az akku és a rezgőmotor volt a két szívás, a többi simán ment.
Az akku alatt be lett fújva valami tisztító sprével+bankkártya. A kijelző tök jó, szinte mint a gyári. A hátlapon nincsenek feliratok csak a honor, egyébként úgy néz ki a teló mintha új lenne.

Pécs City

(#10475) Shingen válasza Buccer (#10474) üzenetére


Shingen
addikt

Grat hozzá, hogy neki mertél állni. :D

風林火山

(#10476) apezka válasza Buccer (#10474) üzenetére


apezka
tag

Használd egészséggel! ;)
Ugye, hogy nem is volt nagy ördöngösség! :)

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#10477) Buccer válasza Shingen (#10475) üzenetére


Buccer
tag

Köszi srácok, de a kolléga csinálta. Szedett már szét telót, több a rutin. Én csak a youtube videót indítottam, állítottam meg a megfelelő fázisoknál :D

Pécs City

(#10478) apezka válasza Buccer (#10477) üzenetére


apezka
tag

Ahhoz is kell érteni! :D

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#10479) Shingen válasza Buccer (#10477) üzenetére


Shingen
addikt

jaa így más a szitu. :DDD

風林火山

(#10480) kinzo


kinzo
csendes tag

Szevasztok, tudom kicsit off lesz a kérdés,de létezik még dual active telefon a piacon,ami H7-hez hasonlóan megbízható?
Előre is köszönöm a válaszokat!

kinzo

(#10481) bkiky01 válasza kinzo (#10480) üzenetére


bkiky01
senior tag

H8..

(#10482) Klszbolcs


Klszbolcs
újonc

Sziasztok
Valaki találkozott már azzal a jelenséggel, hogy a telefon random újraindulgat?(használattól függetlenül akár magában is). Ehhez tartozó jelenség még az egész telefon összeakadása majd system folyamat összeomlása. Illetve nagyon gyenge akksi idő. Egy szoftver visszaállítás megoldhatja vagy érdemes elküldeni szervizbe?
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#10483) csako válasza Klszbolcs (#10482) üzenetére


csako
veterán

Előbb egy resetet neki, aztán ha nem javul meg -> szerviz.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#10484) ktomee válasza Klszbolcs (#10482) üzenetére


ktomee
csendes tag

Hali!

Nekem is most kezdte el egy hete, próbáltam újratelepíteni de nem segített. (illetve csak ritkult, de nem szűnt meg). Sajnos nem sikerült rájönnöm mi az oka, de mivel már túl vagyok a garanciális időszakon nem biztos hogy megéri még szervizelnem. :-(

(#10485) szabiiiiiii


szabiiiiiii
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Lementek róla mindent és nyomok egy hard resetet. Az enyémen még van fél év garancia, ha nem javul semmit akkor elküldöm szervizbe.

(#10486) joker1220 válasza ktomee (#10484) üzenetére


joker1220
őstag

Honor 7 nél nincs olyan hogy ha nagyon sokáig nincs kikapcsolva/újrainditva, akkor magától újraindul egy idő után?

Nekem pl tegnap újraindult magától. Viszont ma reggel meg úgy lefagyott hogy leállt a launcher és csak kikapcsolni lehetett, de az is nagyon sokáig tartott. Aztán visszakapcsoltam, úgy tűnt hogy jó, kb 15 perc múlva elővettem és totál be volt halva, megint kikapcsoltam, aztán megint ez volt. Utána gyorsan ki-bekapcs, majd a témát visszaállitottam gyárira. Azóta csak annyit vettem észre hogy az értesítési led elkezdett villogni amikor kaptam egy üzit de hiába nyitottam meg, vagy zároltam a telefont. Villogott egyfolytában órákig. Most nyomtam neki megint egy ki-bekapcsolást, azóta úgy tűnik hogy normálisan működik. Talán 2 hónapja raktam fel a legfrisebb verziót ami kijött.

Nem tudom hogy mi okozhatta de várom a fejleményeket. Másnem csinálok én is egy gyári visszaállitást, ha nem segit akkor pedig lehet vissza kellene rakni az előző verziót mert azzal semmi gond nem volt 2 évig.

Üdv

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#10487) odipapa válasza joker1220 (#10486) üzenetére


odipapa
senior tag

Nekem kb. hetenként újraindul, de lehet hogy csak benyomódik a gomb a zsebemben. :F

(#10488) szabiiiiiii


szabiiiiiii
csendes tag

A leddel nekem is volt ilyen. Nálam naponta többször újraindul. Mostmár egy sok évvel ezelőtti androidos telefon sebességére lassult az egész. Újraindítás után pár percig normálisan megy. 1,5 évig nekem sem volt vele semmi baj.

(#10489) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Elso korben itt kerdeznem, akik jol ismerik ezt a telefont.
Elgondolkoztam a valtason, de nem tudom mi lenne az a telefon aminel elorelepes lenne fenykep es video teren. ill. nagy fajdalmam itt az nfc hianya szoval az jolenne bele. Oke p20pro elorelepes lenne de ebben se vagyok biztos elenezve a kepeket, nameg az ara se vmi tetszetos. Van e vmi alternativa ezen kivul szerintetek?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#10490) csako válasza Bandus99 (#10489) üzenetére


csako
veterán

5 nap múlva itt lesz a Honor 10

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#10491) odipapa válasza Bandus99 (#10489) üzenetére


odipapa
senior tag

Pont benne vok. a témában, megnéztem ezer videót.
Nokia 8, Galaxy S8 ami számomra vállalható videókat készít. Állóképben már a H7 is kielégítette az igényeimet.
De ha van +200e. ft-od akkor kiszélesedik még a paletta.

(#10492) joker1220 válasza odipapa (#10487) üzenetére


joker1220
őstag

Na már majdnem azt hittem hogy meggyógyult de megint szétfagyott. Csak kikapcsolni lehet ilyenkor :W

Most nem tudom hogy próbálkozzak gyári visszaállitással, vagy telepitsem újra a korábbi verziójú rommal amivel nem volt gond sose.. :F

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#10493) Bandus99 válasza odipapa (#10491) üzenetére


Bandus99
őstag

felesleges penzem nincvs, sajna nem nagyon akarozik elkolteni ennyi penzt pl.
Mar csak azert is mert ha megnezem hasznalom mondjuk 3 evig a telefont, ha ezt visszaosztom,,.,., na nem .

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#10494) apezka válasza Bandus99 (#10489) üzenetére


apezka
tag

Én kínai H7-ről váltottam Mate 10 Pro-ra. Imádtam a H7-m most a párom használja. Elsőre idegen volt neki a galaxy s4 után de már meg szerette.
Anno azért kínait vettem mert az 64 GB-os és NFC is van benne. A
Mate 10 Pro is ezért lett és persze az általad is írt kamera képességek miatt. Szóval ha nem P20 Pro akkor ajánlom a Mate 10 Pro-t. Most meg az árcédulája is barátibb!

[ Szerkesztve ]

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#10495) szubrutin válasza apezka (#10494) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Sziasztok, nekem is betorott a sima fekete honor 7esem kijelzoje. Tudnatok dobni nekem egy epp aktualis linket, ahonnan megtudom rendelni, mert nem ertek hozza. Gondolom olyan kene, ami fopaneles, azt konnyebb kicserelni, es szerszamokkal, koszi a segitseget.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#10496) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

3 hónapja frissitettem a telót (plk-l01) B390 -> B396 -ra. Múlt hét péntekig semmi baja nem volt, aztán azt vettem észre hogy magától újraindul a telefon és időnként teljesen lefagy (csak kikapcsolni lehet). Semmilyen alkalmazás vagy változtatás nem történt a telefonon azóta. Megpróbáltam egy gyári visszaállitást csinálni, ezt követően 1 napig nem volt gond, ma megint 3x lefagyott és 2x indult újra magától.

Arra gondoltam hogy megpróbálnám visszarakni a B390 -es verziót mert azzal előtte gond nélkül ment hogy hátha meggyógyul tőle. Ha lehet valahogy downgrade -t csinálni egyáltalán. Esetleg más is tapasztalt ilyet vagy csak nálam romlott valami el a telefonban és azért csinálja :F

Előre is köszi a segítséget!

Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#10497) csako válasza joker1220 (#10496) üzenetére


csako
veterán

A visszalépésről nem vagyok 100%-ig biztos hogyan működik, annyit tudok, hogy létezik egy rollback (direkt letöltés link) csomag, amivel elsődlegesen lollira lehet visszatérni, egy köztes B300-at rak fel (és innen lehet menni B1xx-re), de lehetséges, hogy innen ismét B390-re lehet lépni egyből. Még régen a béta B330 idején csináltam lollira visszatérést, fogalmam sincs működik-e még.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#10498) apezka válasza szubrutin (#10495) üzenetére


apezka
tag

Hát részvétem!
Néhány link: 10390, 10396, 10469.
De ez az én történetem, ha visszaolvasol az utolsó kb. 100-150 hozzászólásban többen is írtak erről. Nem nagy vaszisztdasz kicserélni, de ha magad akarod csinálni először mindenképpen nézd meg a youtude-os videókat, hogy melyikbe akarsz belevágni, csak kijelző vagy főpanel cserével egyben. Előbbi elég piszkos munka, tulajdonképpen ki kell "törni" a régi kijelzőt, utóbbinál motort, gombokat, hangszórót és aksit kell átpakolni (az aksi a legmacerásabb ezek közül). Ha eldöntötted rendeld meg az alkatrészeket és kb. 15-20 perc alatt te is megtudod csinálni, úgy, hogy közben "youtube-ozol"! :)
Sok sikert! ;)

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#10499) szubrutin válasza apezka (#10498) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Koszonom a valaszt, melyiket az egyszerubb szted? Atpakolni a dolgokat, vagy kikaparni a regi kijelzot? Amit rendeltel kintrol akksi jol birja?

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#10500) apezka válasza szubrutin (#10499) üzenetére


apezka
tag

Ugyan annyit bír, bár nem én használom, de azt látom ugyan az az üzemidő, talán jobb, de csak mert kevesebb az internetezés rajta. Szerintem ha főpanelt rendelsz akkor érdemes aksit is rendelni nem olyan sokba kerül és nem kell vacakolni az aksi átragasztásával.
Én főpanellel együtt cseréltem, nekem az tűnt egyszerűbbnek, mint kitakarítani a régi kijelző "szilánkjait". De ha megnézed a videót, nem nagy kunszt tényleg. Magamat ismerve, tuti vér folyt volna mert szétszúrom/hasítom a kezem! :D
A másik verziónál, meg figyelni kell, nehogy valamit elfelejts áttenni...
De ha megveszed az alkatrészeket, szerintem bemész bármelyik mobilszervizbe, átszerelik neked.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.