Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9451) doongoo válasza Shingen (#9450) üzenetére


doongoo
addikt

látom nem vetted a poént :)

(#9452) Captain13


Captain13
újonc

Valakinek javitották garancia nélkül a telefont? A beszédhangszóróm ment tönkre... :( van valakinek tippje hogy mennyibe kerülhet? Meg szervíztapasztalatok, milyen gyorsan javítják meg?

[ Szerkesztve ]

(#9453) vieri2000


vieri2000
tag

Kaptam egy Goclever Chronos PI okosórát. A kérdésem a következő az okosórához csak android 5 app létezik, a Honor 7 mobilomon viszont már 6 android van. Károsíthatja a telefont ha felteszem az okosóra 5-ös appját a telefonra? vannak funkciók amit csak igy tudnám használni.
Másik kérdésem milyen védő fóliát érdemes feltenni a telefonra, esetleg típust ajánlatok?
köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9454) csako válasza vieri2000 (#9453) üzenetére


csako
veterán

A telefont nem károsítja, legfeljebb az app működése lehet "furcsa".
Én az edzett üveget ajánlom. Példa

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9455) vieri2000 válasza csako (#9454) üzenetére


vieri2000
tag

akkor egy próbát megkockáztatok vele legfeljebb ha nem úgy működik leveszem.( de magát a telefon működését ez nem befolyásolja?)
A fóliát köszönöm. megnéztem.

(#9456) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Hello!

November óta megvan a telefon az itt olvasottak alapján frissítettem belaktam töröltem ami kellett hogy rendesen működjön erre pár napja ezt csinálja:

(#9457) csako válasza Schizoka (#9456) üzenetére


csako
veterán

Használod a Google alkalmazást? Ha nem, akkor tiltsd le. Ha használod, akkor nem tudom, próbáld meg csak az alkalmazás adatait törölni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9458) Schizoka válasza csako (#9457) üzenetére


Schizoka
aktív tag

A google böngészőre gondolsz?Azt használom használom de nem muszáj fent lennie rakhatok fel másikat.

(#9459) csako válasza Schizoka (#9458) üzenetére


csako
veterán

Nem, nem a Chrome-ra, hanem arra, ami a képeden lévő listában 35%-kal vezető helyen van.
Egy kifejezetten "Google" nevű alkalmazás, ami a keresést segíti elő, meg vannak benne még más (akár hasznos) funkciók is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9460) Schizoka válasza csako (#9459) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Köszi letiltottam.Milyen hátrányom lesz esetleg,hogy letiltottam?Mi nem fog működni?

(#9461) csako válasza Schizoka (#9460) üzenetére


csako
veterán

Egyedül az nem fog működni, amit letiltottál :) Elvileg észre sem veszed a változást, ha eddig nem is tudtál a létezéséről :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9462) Schizoka válasza csako (#9461) üzenetére


Schizoka
aktív tag

köszi! :D

(#9463) zAPAtyin válasza Schizoka (#9462) üzenetére


zAPAtyin
tag

A gmail nekem napok, hetek óta vacakol, nem jelzi a beérkező leveleket, illetve random szerűen jelez.
Gyakran fél nap is eltelik mire jelzi a beérkező leveleket. Töröltem a frissítést, visszatettem a gyári gmailt, töröltem a cash-t, az adatokat, mégsem jó. Minden engedélyezve mégsem jó.
Valami ötlet?

(#9464) DaveHutt válasza zAPAtyin (#9463) üzenetére


DaveHutt
őstag

Gyári Mail appot használom egy éve nagy megelégedéssel. Jobban is illik a telefon témájához, mint a csiribiri google alkalmazások.

(#9465) csako válasza zAPAtyin (#9463) üzenetére


csako
veterán

Gmail app az emui rendszer "mumusa", ha beállítottad védettnek vagyis, hogy futhat a képernyő lezárása után is, és így sem jelez, akkor szerintem keress másik appot.
És nem "cash" (ez készpénzt jelent) hanem "cache" :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9466) Schizoka válasza csako (#9461) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Sajnos nem lett sokkal jobb:

(#9467) csako válasza Schizoka (#9466) üzenetére


csako
veterán

Nekem akkor van így elől a google szolgáltatások, ha a helymeghatározásnál a "Magas pontosság" (wifi + mobilnet + gps) van kiválasztva a "csak gps" helyett. Ez csak wifi kapcsolatot használva jelentkezik.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9468) ORCA58 válasza Schizoka (#9466) üzenetére


ORCA58
addikt

Nincs bekapcsolva a google automata mentés? Az képes leszívni a telefont, ha tud menteni, ha nem.
Nekem egy éjjel alatt majdnem lemerítette P9Lite-ot. Nem szándékosan kapcsoltam be, mert nem is használom.
De mint írták előttem, a helymeghatározás is képes hasonló huncutságokra.

[ Szerkesztve ]

(#9469) Schizoka válasza csako (#9467) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Köszi ezt is átkapcsoltam.

(#9470) soundman1 válasza Schizoka (#9469) üzenetére


soundman1
senior tag

Mindkettő ki(át)kapcsolása és egy újraindítás is kell, emlékeim szerint

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#9471) Schizoka válasza ORCA58 (#9468) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Köszi,de azt nem találom hol van.

(#9472) csako válasza Schizoka (#9471) üzenetére


csako
veterán

Beállítások -> Haladó -> legutolsó menüpont (kicsit talán görgetni is kell, nekem pont nem látszik)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9473) Schizoka válasza csako (#9472) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Nem találom :D
pedig nem vagyok láma!

Haladó Wifi csak olyan van.

[ Szerkesztve ]

(#9474) csako válasza Schizoka (#9473) üzenetére


csako
veterán

Neked melyik verzió van fent lollipop (emui 3) még vagy már marshmallow (emui 4)?
Mindenesetre azt hiszem valami olyan lehet magyarul a menüpont neve, hogy "biztonsági mentés és visszaállítás"

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9475) Schizoka válasza csako (#9474) üzenetére


Schizoka
aktív tag

köszi megtaláltam!4-es van.
Remélem most már jó lesz.

(#9476) Gyurczi73 válasza atiss.1977 (#9431) üzenetére


Gyurczi73
csendes újonc

Szinte ugyan ez a tapasztalatom a telefonnal egy év használat után. Ugyanezeket a tulajdonságokat szeretem benne. Eddig hibátlan, bátran ajánlom annak, aki ilyen készülékben gondolkodik. Annyi még, hogy én fél évig használtam tokban, majd levettem róla és nincs szívem tokba rakni, annyival szebb és jobb így. A gyári fólia még bírja.
Egyedül a Runtastic-kal volt gondom, de a pro megvásárlása után az is megoldódott.

(#9477) DaveHutt válasza Gyurczi73 (#9476) üzenetére


DaveHutt
őstag

Aztán csempének vágod véletlenül Te is, és meghajlik a kijelző széle, mint ahogy én jártam vele. Azóta tokban van.

(#9478) njnl


njnl
aktív tag

Sziasztok!
Volt már köztetek olyan akinek sikerül Mhl kábellel tvre kiküldeni képet?

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#9479) glaci válasza njnl (#9478) üzenetére


glaci
őstag

Én próbáltam. Nem sikerült.
Aztán utána olvastam és megtudtam, hogy nem MHL kompatibilis. (Értsd: Nincs benne ez a TV -vel összeköthetőségi funkció.)
Sajnos ez van ... Nekem is hiányzik! :(

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#9480) csako válasza glaci (#9479) üzenetére


csako
veterán

Wifin (miracast) megy, esetleg érdemes beszerezni egy chromecast-ot, ha a tévé nem tudja és nagyon hiányzik.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9481) vazzz válasza csako (#9480) üzenetére


vazzz
őstag

Nekem is ez a véleményem. Kábeles kapcsolatot már csak akkor használok, amikor romfrissítés van, vagy töltöm. Bár én is elég maradi voltam, míg meg nem vettem a kis androidos mediaboxomat (az én tévém egy régi lcd, nincs még se wifi, se smart, de nincs szívem még lecserélni, mert jól működik) és az tudja a képernyőtükrözés minden szabványát wifi-n keresztül. Már csak azt bánom, hogy miért nem hamarabb vettem meg. :)

(#9482) Shingen válasza vazzz (#9481) üzenetére


Shingen
addikt

androidos mediaboxoma

Milyet vettél?

風林火山

(#9483) vazzz válasza Shingen (#9482) üzenetére


vazzz
őstag

Venz V10. Vettem még mellé egy touchpados billentyűzetet, így teljes a királyság. Minden formátumot lejátszik, minden alkalmazás tökéletesen fut rajta, amiket használok. Nem voltak nagy igényeim, de sokkal jobb, mint amire számítottam. :C Biztosan van profibb is, de kevés pénzért ez nekem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#9484) unskillful


unskillful
tag

Mostanában gyakran "eldobja" a telefon wifit. Találkozott valaki esetleg hasonló hibával? Ha igen akkor volt rá megoldás? Elég idegesítő amikor online nézek valami videót és magától átvált mobil netre.... :(((

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#9485) csako válasza unskillful (#9484) üzenetére


csako
veterán

Első körben kapcsold ki a wifi+-t ha be van, telefon újraindítás, router újraindítás... ha egyik sem válik be, próbálj másik routert, ha azzal is rossz, akkor gyári visszaállítás a telefonon. És ha így sem javul meg, akkor szerviz.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9486) glaci válasza csako (#9480) üzenetére


glaci
őstag

Ezt a beépített "több képernyő" funkciót szoktam néha használni az Xbox One -al. Az a baj vele, hogy közel sem olyan egyszerű, mint az MHL -el a közvetlenül beépített HDMI kábel.
Míg az utóbbit rádugod és ami a kijelzőn, az a TV -n, azt jóccakát, addig ez válogat, hogy mit küld ki és mit nem. Alapban kiírja, hogy a kapcsolat létrejött és megjelennek majd a képeim, videóim és zenéim. Na, hát én úgy jártam, hogy a zeném és a videóm sem ment át, amivel probáltam ... A képnézegető átvitte a képet, de ugye volt néhány mp. késés és zavart, hogy mindegyiknél újra és újra kiírogatta az aktuálisan megtekintett fájl nevét.
A lényeg, hogy nekem az MHL -hez képest nem jött be igazán ez a zsineg nélküli móka.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#9487) vazzz válasza glaci (#9486) üzenetére


vazzz
őstag

Nálam a mediaboxnál úgy van, mintha kábellel kötném össze. Telón kiválasztom a több képernyős módot, és ami a telón megjelenik, az van a képernyőn is, nem válogat semmit.

(#9488) glaci válasza vazzz (#9487) üzenetére


glaci
őstag

Úgy nekem is jó lenne!
Vajon mi lehet a különbség, hogy nálam meg nem így csinálja?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#9489) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Srácok miért van az, hogy akármilyen minőségű üvegfóliát rakok fel fater telójára mindig el kezd az oldalán alápárásodni.
Leguótt Eazyguard Üvegfólia került rá és 1 hónap utána elkezdte megint azt a jelenséget, hogy a telefon jobb odalán alápárásodik. :W

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#9490) fjudors válasza anonymus89 (#9489) üzenetére


fjudors
aktív tag

valószínűleg meg van hajolva / meghajlott a telefon
üveglapon tudod ellenőrizni, hogy maradandóan-e, vagy visszaugott még a telefon

[ Szerkesztve ]

(#9491) HankMoody


HankMoody
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném visszaállítani a rendszer verzióját B380-ról 180-ra, ugyanis sokkal lassabb lett a teló.
Biztos írtátok már valahol, de egyszerűen nem találom. Tudtok valami leírást hozzá?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#9492) csako válasza HankMoody (#9491) üzenetére


csako
veterán

Roppant egyszerű,
1. Letöltod innen a rollback package-t, és valahonnan egy full B180 romot (most hirtelen nem találtam, de biztos van valahol a topikban is)
2. kicsomagolod a rollbacket, update.app-ot ráteszed a külső sd kártyára a dload nevezetű mappába (ha nincs, csinálj egyet)
3. Dialer-t (Tárcsázót) nyisd meg, oda ezt üsd be: *#*#2846579#*#*
4. A megjelenő listában a 4. Software Upgrade-t válaszd ki.
5. Megvárod míg végez, újraindulás után a névjegy részen ellenőrizheted, hogy B300-ra váltott a verziószám.
6. Ezután a dload mappában a rollbackes update app-ot kicseréled a b180-asra és visszatérsz a listám 3. pontjához
7. Ez már tovább fog tartani, miután hiba nélkül végzett, készen vagyunk :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9493) HankMoody válasza csako (#9492) üzenetére


HankMoody
csendes tag

Köszi! Holnap kipróbálom

(#9494) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam tegnap egy honor 7-es készüléket, és amikor bejegyzést szerettem volna közzétenni fb-n, akkor a láthatóság mellett nem kínálta fel a jelenlegi tartózkodási helyemet, pedig a helymeghatározáson belül be van kapcsolva a gps, wifi, mobilnetes helymeghatározás is.

Előző androidos készülékemnél is ezek voltak bekapcsolva, és oda rakta a települést, esetleg valami mást is be kell állítani ennél a telónál?

Linkelek egy képet, hogy egész pontosan mire is gondolok.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Samsung S9

(#9495) csako válasza Víz Elek (#9494) üzenetére


csako
veterán

A Bejelentkezésre bökj rá, majd legalul megjelenik egy szürke sávban a település neve, arra nyomj egyet.
Szerintem csak megváltozott a működése ( mert mondjuk frissebb az app verziója, mint a többi telefonodon volt) elég sokat variálnak facebookék, nem a telefon "hibája".

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9496) Víz Elek válasza csako (#9495) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Hát most így jelzi, de előtte meg így jelezte, nekem az utóbbi kellene :D

Samsung S9

(#9497) csako válasza Víz Elek (#9496) üzenetére


csako
veterán

Hmm, nekem úgy jelenik meg, ahogy a második képen, ha az alsó szürke sávra bökök.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9498) Víz Elek válasza csako (#9497) üzenetére


Víz Elek
senior tag

NA most már úgy jeleníti meg, nem tudom mi baja volt :D

Milyen témát használsz egyébként, bejön a felső sávod :DD

Samsung S9

(#9499) csako válasza Víz Elek (#9498) üzenetére


csako
veterán

IOSmix (az egyedi betűtípus nincs benne)

(#9500) Víz Elek: Sony Sketch

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9500) Víz Elek válasza csako (#9499) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Betűtípus nem lényeges, bár azért elárulhatnád azt is, hogy milyen, ha már itt tartunk :)

Samsung S9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.