Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) P3G3


P3G3
csendes tag

Kedves honor 7 tulajok!

Sok gondolkodás után úgy tűnik hamarosan beállok a honor 7 használók sorába.

A tesztek és fórum olvasgatás alatt 2 gyenge pontját találtam a készüléknek. A kérdésem hogy az optikai képstabilizátor hiánya mennyire zavaró? A telót sokat használnám fényképezésre, leginkább csak automata kattogtatásra, de fontos hogy így is vállalható képek szülessenek.
A GPU elavultságát mennyire lehet érezni a mindennapi használatban? Nem sokat játszom a telefonon, de azért egy hosszú utazáskor ne csak a szókereső menjen rajta. valamint 1-2 év múlva mennyire lesz észrevehető a rendszer sebességen?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#1002) piocasember válasza paolinho (#998) üzenetére


piocasember
tag

Hú, köszi, hogy szóltál! Még nem vettem meg és jó tudni, hogy ugyanabban az árban van az eredeti. Hála, hála :R Esetleg még olyan tapasztalatod van, hogy az autós telefontartóra ha rá akarom rakni a telefont, akkor ki kell venni a tokból vagy bírja az előlap visszahajtását? Egyáltalán, könnyű sokszor ki be kattintgatni a tokból a telefont vagy nem tesz jót a toknak?

[ Szerkesztve ]

(#1003) James67 válasza P3G3 (#1001) üzenetére


James67
aktív tag

Szia!

Én tudok vele egész jó képeket lőni(cameraMX appal) hdr bekapcsolva. Gyárit nem használom.
Nem vagyok egy nagy játékos de az NFS, Modern Combat 5 jól fut rajta.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 8 4/64

(#1004) P3G3 válasza James67 (#1003) üzenetére


P3G3
csendes tag

Köszi a választ, akkor azt hiszem megvan az új telefonom, már csak valami jó karácsonyi akciót kellene kifogni... :DD

(#1005) kelekyle válasza P3G3 (#1004) üzenetére


kelekyle
őstag

Ha Telekomos vagy kamatmentes részletfizetéssel is megveheted webshopból. (Gyári független, dual sim) (Persze ha a 2 év hűség nem gond)

[ Szerkesztve ]

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#1006) lezuvius válasza paolinho (#981) üzenetére


lezuvius
őstag

Esetleg egy linket tudnál adni,ahonnan EU-s 5.0.2 ROM-ot le lehet tölteni? Persze tudom Google barátom de annyi találat van és nem tudom,hogy melyik a Jo :(

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#1007) P3G3 válasza kelekyle (#1005) üzenetére


P3G3
csendes tag

Telenoros vagyok sajna. Bár ott is van előfizumra kamatmentes részlet, de dolgozói csomagra drágábban jönne ki mint kártyafüggetlenül(már ha benne van egyáltalán az árlistában) :W .

(#1008) Tangerine válasza BOBAKILL (#999) üzenetére


Tangerine
senior tag

Kipróbáltam, de úgy sem jó. :O

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#1009) apezka válasza Tangerine (#997) üzenetére


apezka
tag

Szerintem ajánlott valami tárcsázó alkalmazást használni, pláne, ha valóban két SIM-mel szeretnéd használni a telefont. Nekem a True Phone bejött eddig. A nevek több szempont szerinti rendezése mellett még számonként is megadható az alapértelmezett kártya, stb.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#1010) Tangerine válasza apezka (#1009) üzenetére


Tangerine
senior tag

Köszi, csak 1 sim van, a másidk helyen SD.
Ez a True Phone egész jó, és ebben jók a névjegyek

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#1011) #17852928


#17852928
törölt tag

Sziasztok. Létezhet belőle olyan változat, hogy 3/16 Gb és van NFC? Vagy csak valami elírás lehet?

(#1012) Richie86 válasza feketepeti (#987) üzenetére


Richie86
senior tag

Köszi a tippet! Sajnos még mindig gondolkodom a dolgon... Nem vagyok benne biztos, hogy szükségem van az ujjlenyomatolvasóra (bár ha megszoknám utána már biztos hiányozna). Telekomnál lesz, és csábító, hogy a P8 mellé adnak egy Talkband B2-t. De még nem döntöttem, karácsonyra lesz, szóval még van kis idő töprengeni :)

(#988) James67 : Köszi Neked is!

(#1013) James67 válasza P3G3 (#1004) üzenetére


James67
aktív tag

Szerintem nézelődj folyamatosan, biztos lesz még akció. Az MM-ben volt nemrég 0%-os THM, hátha lesz pl. az edigitalnál... Bár viszonylag új modell, de ki tudja.

Redmi Note 8 4/64

(#1014) paolinho válasza piocasember (#1002) üzenetére


paolinho
őstag

Igazán nincs mit, én is rengeteg segítséget kaptam/kapok a tapasztalt fórumtársaktól, de végül is azért vagyunk, hogy segítsük egymást! :)

Nem tudom, hogy jól értelmeztelek-e, de az eredeti tok ára kicsivel több (duplája) a "kamu-gyanús"-nak. Ami a minőségét illeti azt kell mondjam, hogy messze a legjobb flip-tok az eddigi tokjaim közül. Enyhén gumis érintésű, és csutkára visszahajtható hátra, nagyon jól viseli. Nem tudom, hogyan oldották meg, de kinyitott (és akár 360° fokig is visszahajtott) állapotból az elengedést követően teljesen zárt állapotig ugrik vissza, ha elengedem. Az autóstartódba (ha belefér) visszahajtva simán beteheted, bírni fogja. Kivenni is nagyon könnyű a tokból a telót, persze rá kell jönni a praktikájára, mert elsőkre csak nehezen tudtam kiszedegetni, ugyanis meglehetősen passzentosan foglal helyet a keretben, de ezt a fajta igényt is bírni fogja. Itt én még nem olvastam és főleg nem tapasztaltam olyat, mint amit a Nilkin tokokról olvastam a korábbi telóm a Honor 6-os fórumoldalán, szóval, hogy törékeny lenne. Aki szereti a flip-tokot, annak ennél a toknál nem létezik erre a telóra jobb választása (még ha egy kicsit drága is), legalább is az eltelt másfél hónap tapasztalata ezt mondatja velem.

(#1006) lezuvius
Próbáld meg INNEN leszedni. Ha gondod lenne vele szól, és felrakom a MEGÁ-ra, ahonnan egész jó tempóval lehet leszedni a fájlokat.

(#1015) piocasember válasza paolinho (#1014) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm a részletes ismertetőt! Már meg is rendeltem :)

(#1016) unskillful


unskillful
tag

Ha valaki szeretné tesztelni a Marshmallow-t a honor 7-jén, akkor itt jelentkezhet béta tesztelőnek:

https://docs.google.com/forms/d/1R0fbSx7nIFfDdCcLZAjHc5LM5w2cj9g5eio1oVrd164/viewform

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#1017) mpeter94


mpeter94
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy hamarosan sikerül szereznem egy ilyen telefont, használtan. Van olyan dolog/hiba, amire külön oda kéne figyelnem a vásárláskor?

(#1018) -ZsoLi-


-ZsoLi-
tag

Sziasztok ma bettem észre hogy a google térkép navifálás közben csak úgy kilép ujrainditás nem segített van hogy 1perc vab hogy 10 perc mulva. Valakinek valami ötlet?

(#1019) Prime110 válasza mpeter94 (#1017) üzenetére


Prime110
aktív tag

Használtan? Szerintem max arra, hogy ne legyen betörve a kijelző.
Legrosszabb esetben is 3-4 hónapos telefontól elvárható, pláne ezen a szinten, hogy ne legyen semmi baja, hacsak nem csapkodták a földhöz vagy vertek be vele szöget.

(#1020) njnl válasza apezka (#962) üzenetére


njnl
aktív tag

Nálam nincs ilyen. Gyakran hallgatok Bluetoothon keresztül netes rádiót wifin keresztül hiba nélkül.

unskillful

Én regisztráltam rá, bár szerintem elmeszelnek, mert nem vagyok "nyugateurópai"... :D

ZsoLi

Nekem a Google Earth csinálja ezt folyamatosan ráközelítéskor. Valamit nagyon nem szeret vagy a proci, vagy a szoftver rajta...

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#1021) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok!

Megtudom valahogy osztani/nézni a képeket közvetlenben telefon és tv között?
A wifi direct nem jön össze.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1022) Tangerine válasza EAndrew (#1021) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ha tud a TV-d miracast-ot (vagy veszel hozzá egy miracast adaptert), akkor mennie kéne. A teló elvileg tudja asszem.

A wifi direct az teljesen más.
WiDi <> Wifi Direct
WiDi = Wireless Display (=miracast asszem)

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#1023) ORCA58 válasza EAndrew (#1021) üzenetére


ORCA58
addikt

Ha van olyan, hogy Vezeték nélküli képernyő -a G6-on a Megjelenítés menüben van- akkor igen.
Nelem valami hasonló van hozzá [link] Enyém valószínű korábbi kiadás amin nincs ilyen kihajtható antenna, vagy mi az.
AScend G6-L11-el ill. Lenovo TAb2-A7-el használom. play-ről kell letölteni hozzá az EzCast app-ot.
Nekem egyedül a képernyő megosztás akadozik, messze van a router gondolom.
A Kütyű része videó lejátszó (a telefonon található videókat játssza le), böngésző, Youtube stb. Az ott futtatott videók szépen mennek teljes képernyős módban úgy, hogy a telón, vagy tableten csak egy csík mutatja hol tar. A Tablet képernyőjét le is kapcsolhatom akkor is megy, A telómon is, de annál a kép visszakapcsolása leállítja a videót.
Ha képernyő megosztással használom, akkor ugyan azt látom, amit a telefonon is, de ez nekem nem tökéletes.

(#1024) BOBAKILL válasza apezka (#996) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Kicsit megkésve de megnéztem: Nálam sem kapcsolódik le a wifiről ha közben bluetoothon megy a zene.

(#1025) lkereki válasza -ZsoLi- (#1018) üzenetére


lkereki
tag

Nekem is azt csinálja. A telefon újrarakása sem segített rajta (nem emiatt laktam be újra, de nem oldotta meg).

OnePlus 8 Pro 12+256 Gb

(#1026) -ZsoLi- válasza lkereki (#1025) üzenetére


-ZsoLi-
tag

Jött térkép frissités ma használtam kb 40percet és nem lépett ki.

(#1027) osvatha


osvatha
tag

Sziasztok!

Egy PLK-UL00 kínai telefonra fel lehet tenni valahogy EU romot, vagy bármilyen Google framework-öt tatalmazó romot?

Vagy van valami ötletetek a névjegyeimet hogy tudnám szinkronizálni gmail és a telefon között?
A play services és play áruház telepítése nem segített, mert úgy a névjegyeket még nem szinkronizálja.

(#1028) EAndrew válasza ORCA58 (#1023) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Köszi a válaszokat. Akkor a probléma hogy a tv csak dlna-t tud így nem tudom azon nézni a képeket videókat. Megoldás max ahogyan javasoltad.
Arra tudtok valamit mondani, hogy miért nem egyből lő képet a kamera ha vakuzni kellene. Problémám: témára fókuszálok/exponálok ekkor még nem lövi be a vakut, eljön a pillanat amikor képet kellene csinálni ekkor viszont elkezd vakut állítani és csak ezután fotóz, viszont ezzel elmegy kb 1 mp, így a témáról is lemaradok. Ez mindig így van, vagy be lehet állítani, hogy exponálás közben vakut is állítson és amikor kell akkor egyből lője a képet?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1029) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Sziasztok!

Ma délután én is HONOR tulajdonossá váltam. (médiában vettem)
Néhányan írtátok, hogy nektek nagyon jó a telefon WIFI-je.
Nem tudom, hogy mi lehet az oka, de én valamiért pont az ellenkezőjét tapasztalom.
Elképzelhető, hogy szériahibás? Általában gyengébb jelszinttel ellátott hálózatokat jelenít meg.
Linkelnétek be néhány képernyő képet, hogy nektek milyen listát mutat?

(#1030) Triton_TL válasza osvatha (#1027) üzenetére


Triton_TL
csendes tag

http://mobilarena.hu/tema/re_honor_7_emeli_a_tetet/hsz_467-467.html
Nekem ez segített, én is sokat szenvedtem mire ezt megtaláltam ;)

(#1031) osvatha válasza Triton_TL (#1030) üzenetére


osvatha
tag

Szia!

Köszönöm a segítséget! A kínai progikat csak rootolás után tudom eltüntetni, ugye?

(#1032) perovics


perovics
csendes tag

Honor 7 szervíz kérdés

Szasztok!

Feleségemnek vettem Honor 7-et és nagyon szereti. De sajnos elejtette, még nem jött meg a tok hozzá és berepedt az üveg. De minden működik, az érintést is jól érzékeli.
Tudtok ajánlani szervízt, ahol tudnak üveget cserélni rajta? Találomra bevittem egy szervízbe a Mammutban, de azt mondták, hogy erre nem kapható csereüveg. De nehéz ezt elhinni, azért a Huawei elég nagy cég és ez is egy nagy példányszámban gyártott telefon, biztos árulnak alkatrészt hozzá.
Kösz!

(#1033) ASRMartyn


ASRMartyn
tag

Sziasztok. Masfel hete vagyok honor 7 tulajdonos, es meg kell valljam feludules wp utan. Egyetlen dolgot nem ertek, lehet, hogy user error, mivel nem nagyon vagyok otthon androidban, de ejjelente nagyon sokat fogyaszt a telo. Wifit, mobilnetet kikapcsolva tobb, mint 10%-t, de repuloben is eleg sokat. Kepernyoido mindossze 15 perc volt este hat ora ota, reggelre megis 79% lett. Az android nagyon gyakran felebresztette, de nem jovok ra miert. Minden appot ki szoktam loni. Valakinek esetleg van valami tippje, vagy csak en aggodom tul es ez teljesen normalis? Elozo telom eseteben masfel napot birtam vele folyamatos wifi, mobilnet, gps mellett.

ZTE Grand X -> Nokia Lumia 625 -> honor7 -> iPhone 7 Plus -> iPhone Xs

(#1034) gproject válasza perovics (#1032) üzenetére


gproject
aktív tag

lehet hozza kapni

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#1035) szubrutin válasza perovics (#1032) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Szia, Budaörsön a Telemaxban (Tesco mögött) megcsinálnak mindent.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#1036) Triton_TL válasza osvatha (#1031) üzenetére


Triton_TL
csendes tag

A kínai alkalmazások egy részét el tudod tüntetni root nélkül is. Egy másik részét letiltani
Én nem rootoltam, ahhoz nem értek :)

(#1037) szente válasza ASRMartyn (#1033) üzenetére


szente
addikt

Ne lődd ki az appokat mert ha valami szinkronizálni akar akkor elindul és eszi a proci az akksit. Főleg hogy ahogyan észrevettem, a Kirin nem annyira energiatakarékos, mint egy Snapdragon.

(#1038) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Korábbi kérdésemre valaki?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1039) csako


csako
veterán

Sziasztok, tervben van egy ilyen telefon vétele, de előtte lenne 2 kérdésem:
1. Van-e benne giroszkóp? Google kamerával "Photo Sphere"-k készítésére is szeretném használni. Ezzel lehet ellenőrizni.
2. Épületen belül, nem túl jó fényviszonyok mellett mennyire remekel a kamera?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1040) Golota válasza EAndrew (#1038) üzenetére


Golota
aktív tag

Nem egészen értem, hogy mit akarsz mondani... Lassan exponál és a vakuról is lemarad? Ezt nekem is csinálja. Sajnos a gyári fényképező valami katasztrófa. Én a gyártó helyében erre fókuszálnék, mert lassan ott tartok, hogy elő sem veszem a telefont, ha fényképről van szó. Döbbenet, mert amúgy a hardvere elég jó specifikációval rendelkezik, de a szoftver fényévekkel marad el tőle.

(#1041) ORCA58 válasza csako (#1039) üzenetére


ORCA58
addikt

Ezt már én is kértem ,de senki nem válaszolt rá! Sok volt az a 1,5 perc, amit rá kellet volna szánni. ;]
Talán neked több szerencséd lesz.

(#1042) Golota válasza csako (#1039) üzenetére


Golota
aktív tag

1) Igen
2) Mondjuk így: nem lehetetlen, de igen melós. Pont mostanában írtam párszor ezen a fórumon, hogy ez a gép nem remekel a "point&shoot" kategóriában. Csináltam már nagyon hangulatos, szinte komoly fényképező szintjét is elérő képet vele, de sajnos nem ez az általános.

(#1043) capri79


capri79
csendes újonc

Sziasztok! Bocsánat, most nem tudok visszaolvasni... Már háromszor csinált olyat a telefonom, hogy amikor Messengeren videót akartam küldeni, nem töltötte fel, és onnantól kezdve a galériában sem nyitotta meg a videókat. Újraindítás segített csak. Járt már így más is?
A másik, hogy amikor bejövök az utcáról a lakásba (hidegről melegre), szürke csíkos a kijelző. Szerencsére a képernyő lezárása, majd feloldása után már rendben volt mindkétszer, amikor ilyet tapasztaltam. Ez mennyire gond, nem megy tönkre valami a hőmérséklet-változástól? Köszi!

(#1044) EAndrew válasza Golota (#1040) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Azt nem mondom, hogy katasztrófa lenne a gyári fényképező. Teszteletem ugyanazokkal a témákkal egy Z1C-vel, és nem volt rosszabb a teljesítménye.
Igen, egyébként arra gondoltam hogy vakuval lassú a telefon. Nincs gond amíg nem kell vakuzni, addig gyorsan teszi a dolgát. A probléma akkor jön amikor vakuzni kell. Téma kiválaszt, exponál, vár a megfelelő pillanatra majd lő, de a telefon nem fényképez hanem fényt mér és vakut állít, csak ezután lő. A baj hogy közben a téma elmozdult :( . Próbáltam már a camera mx app-al is de ott is ezt csinálja.
Akkor a tiéd is ilyen?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1045) Golota válasza EAndrew (#1044) üzenetére


Golota
aktív tag

A gyári fényképező számos sebből vérzik. Nagy felbontáson zajos, fakó és a képek szélén ki vannak égve a színek. Tovább súlyosbítja az általad is leírt jelenség, mely szerint a vaku nincs szinkronban az exponálással, azaz megvilágítja a témát, MAJD ellövi a képet. Nem egyszerre.... Hab a tortán, hogy a kézi beállításokat nem tárolja, azaz ha nagy nehezen sikerül egy jó beállítást találni, akkor legközelebb leszel szíves újra beállítani, mert a teló nem emlékszik rá...

A zajosságon a felbontás visszavételével lehet valamennyit javítani (10Mp ajánlott), de akkor meg minek a 20 Mp felbontás (15, ha 16:9-ben fényképezel)? A fakó színeken a szaturáció felvétele segít valamennyit, de azt meg elfelejti a gép. A színek "kiégésén" viszint nem segít semmi. Néha már azt hiszem, hogy egész jó képeket csinálok, de ilyenkor megnézem, hogy az egyébként megutált Samsung S2-S3 zsebből kivéve kb 1000x jobb képeket lőtt... Röhej, mert pont a Sony sokkal nagyobb név fotózásban, mint a Samsung.

Ebben a gépben egy elég komoly Sony/Zeiss optika van, aminek sokkal többet kellene tudnia. Az a gyanúm, hogy egyszerűen maga a szoftver képtelen kiszolgálni a rendszert.

És (amivel nem kezdünk mondatot) nem, nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy egy telefon fényképezőjén minimum ISO-t, meg szaturációt kell állítanom minden fotó előtt! Ha valahol van létjogosultsága a full auto módnak, akkor az pont a telefon, tehát lőjjön jó képeket a zsebből kivéve, különben az égvilágon semmi értelme az egésznek.

(#1046) James67 válasza capri79 (#1043) üzenetére


James67
aktív tag

Szia!
Én pont tegnap küldtem saját, a telefonnal készített videókat messengeren, minden rendben volt.
A kérdésed második részében leírtakkal én nem találkoztam, szerencsére.

Redmi Note 8 4/64

(#1047) nimba1 válasza Golota (#1045) üzenetére


nimba1
aktív tag

Pedig gondoltam a honor 6- ot lecserélem.
De ha ilyen a kamera akkor felejtős.
Szülinapi bulin beltérben a 6-os jobb képet csinált mint az S3.

(#1048) feketepeti válasza Golota (#1045) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Az tuti, hogy az S3 sokkal jobb képeket lő ennél, de pl a Sony Z1 nél is, pedig elvileg abban sem rossz a kamera.

(#1049) Golota válasza feketepeti (#1048) üzenetére


Golota
aktív tag

A Honorban a Sony IMX230 CMOS van. Ez elvileg sokkal fejlettebb, mint ami az S3-ban van. Nem mellékesen enek az újabb változatát használja az S6 és az S6 edge. Ennek jobb képet kellene lőnie, mint az S3, de még az S4-nél is jobbat, hiszen előbbi a Samsung saját érzékelőjét, míg utóbbi a Sony korábbi modelljét használja. Ennyit a hardverről, meg az elméletről. A gyakorlatban az S3 tönkreveri a Honor fotóit és nem az S3 ennyire penge, hanem a Honor 7 teljesít gyatrán.

Kicsit emlékeztet a Commodore 64 vs Plus 4 időkre. :D Elvileg utóbbi a fejlettebb hadver, de előbbire sokkal jobb szoftverek születtek. Itt is hasonló lehet a probléma. A feldolgozó algoritmus egyszerűen hurka és ez tönkrevágja az erősebb hardver előnyeit.

[ Szerkesztve ]

(#1050) ORCA58 válasza Golota (#1045) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem hiszem, hogy ennél a telefonnál szándékos lenne az, hogy direkt rossz a kép azért, hogy vegyél drágább telefont, ha fényképezni akarsz.
Lehet, ezt összeesküvés elméletnek gondolják sokan, de én 100%-ban meg vagyok győződve arról, hogy nem véletlen az, hogy minél olcsóbb a telefon annál rosszabb a képe.
A néhai 2009-es Samsung S5230-as telefonom, a 3,2Mp-es fix fókuszos kamerájával sokkal szebb képeket tudott készít, mint a legtöbb 5-8 Mp-el megáldott mai "okos" telefon. Íme egy példa. [link]

Ui: A gépemen még talpon volt a kép

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.