Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) Shingen válasza csako (#9600) üzenetére


Shingen
addikt

Ok, köszi és akkor majd 3 gombossal mehet fel?

風林火山

(#9602) csako válasza Shingen (#9601) üzenetére


csako
veterán

Nem tudom pontosan, hogy van-e különbség, de én lollin mindig a Beállítások -> Frissítés -> Menü -> Helyi frissítéssel tettem fel.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9603) csako


csako
veterán

Frissítés jelent meg, B390, letöltés (teljes rom), később lehet OTA is jön.
A telefon működik, egy új funkciót találtam, a kékfény-szűrőt, többet egyelőre nem tudok mondani.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9604) soundman1 válasza csako (#9603) üzenetére


soundman1
senior tag

A touchplus itt sem működik, mint ahogy a többi MM-ben sem?
Mindjárt felteszem a b190-et, még 180-on voltam eddig. Köszönöm a linket.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#9605) csako válasza soundman1 (#9604) üzenetére


csako
veterán

Valószínű nem, a beállításokba nem került be újból.
Ha FR nélkül mész át MM-re akkor megmarad a touchplus, vagy legalábbis a kis nyilacska, én így használom.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9606) soundman1 válasza csako (#9605) üzenetére


soundman1
senior tag

Igen megmarad, de nem teljes telepítéssel csak a bajok voltak, és nem csak nálam, ezért rollback-el visszamentem lollira. Most tesztelem pár napig a b190-et. Ha jó, akkor maradok is ezen.
Ezek szerint gomdolnak a h7 tulajokra a honornál, de csak picit, mert az ígért 7-es droid nem akar csak megérkezni.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#9607) csako válasza soundman1 (#9606) üzenetére


csako
veterán

Tudom nem vigasztal, de nálam semmilyen probléma sincs (vagy nem tudok róla :D )
Bár az utolsó LP-MM váltásnál egy FR-hez közeli állapotból indultam, csak a touchplust raktam fel, máshoz nem nyúltam.
Igazából nem ígérték, és nem is lesz 7-es droid, remélem nem várja senki feleslegesen. Ha netalán mégis lesz, akkor pedig kellemes meglepetés lesz :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9608) soundman1 válasza csako (#9607) üzenetére


soundman1
senior tag

Amikor a 180-ról frissítettem MM-re, akkor úgy emlékszem lefutott a touchplus telepítő csak nem jelent meg a beállításokban. Hogy tudtad felrakni? Mi az az FR közeli állapot? Esetleg link is jó leírás helyett.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#9609) csako válasza soundman1 (#9608) üzenetére


csako
veterán

Teljesen tisztán felraktam egy LP romot, adattörléssel, majd csak a touchplus-t állítottam be, hogy működjön, semmi máshoz nem nyúltam, és utána frissítettem tovább MM-re, adatvesztés nélkül így a beállításokban már nincs szükségem rá, szabadon választhatok, hogy éppen megjelenik-e a navisáv vagy sem a rajta lévő kis nyíllal.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9610) soundman1 válasza csako (#9609) üzenetére


soundman1
senior tag

Oké, ezt így nem gondoltam végig, mert én belakott rendszerre telepítettem az MM-et. Kell egy kis idő és megpróbálom e szerint.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#9611) mámeginmiva


mámeginmiva
csendes újonc

Sziasztok!
Az értesítésekkel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.. Konkrétan: nincsenek értesítések. Illetve, csak a zárképernyőn nincsenek. Mikor megvettem a telefont, 100%, hogy működött, de kikapcsoltam, most viszont visszaállítanám, de sehogy sem jelenik meg újra. :( Engedélyezve vannak (állapotsáv, szalagcímel, zárképernyő), de nem látszik. Volt gyári visszaállítás is, de semmi. Valami tipp, hogy mi a gubanc?
Android 6.0 + emui 4.1.

"Just for a day, on a day like today.."

(#9612) csako válasza mámeginmiva (#9611) üzenetére


csako
veterán

Nekem fogalmam sincs, de lecserélheted egy olyanra, ami (korábbi tapasztalataim alapján) működik: Next Lock Screen

Én mondjuk jelenleg így használom: Notific + csak kódképernyő

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9613) mámeginmiva válasza csako (#9612) üzenetére


mámeginmiva
csendes újonc

Köszi, de nem akarnék + alkalmazást használni erre.. Ha már ugye alapból benne van a lehetőség, másrészt az + helyfoglalás stb.
Csak éppenséggel azt nem tudom, hova lett ez a lehetőség. Semmit nem mutat zárképernyőn, most már azt sem, amit éppen hallhatok a zenelejátszóval.. Fogalmam sincs, hogy miért van ez így, engedélyezve van minden alkalmazásnál, aminél szeretném az értesítést, de semmi.. :(

"Just for a day, on a day like today.."

(#9614) csako válasza mámeginmiva (#9613) üzenetére


csako
veterán

Válts másik zárképernyő fajtára a témák alkalmazásban (utolsó fül ("mine/enyémek", és alul van egy testreszabás (customize) gomb, majd pedig értelemszerűen kiválaszthatod), most ugrott be, hogy xda-n mintha olvastam volna ilyenről.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9615) csako válasza csako (#9603) üzenetére


csako
veterán

Még egy dolog amit észrevettem: Nincs többé képernyőfedvény probléma, a telefon automatikusan kikapcsol arra a pár másodperce minden olyat, ami okozhatja alkalmazás jogok állításakor.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9616) Shingen válasza csako (#9602) üzenetére


Shingen
addikt

Feltettem a B190 remélem kicsit javul az aksi idő. :))

THX! :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#9617) Shingen válasza Shingen (#9616) üzenetére


Shingen
addikt

Most látom B190 eltűnt a gyári böngésző?
Mit használsz?

風林火山

(#9618) csako válasza Shingen (#9617) üzenetére


csako
veterán

Én Dolphin-t,
de egyéni preferencia kérdése, van Chrome, Firefox, stb.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9619) mateglaj


mateglaj
tag

Üdv mindenki!

A telefont sikerült leejteni, volt rajta tok, üvegfólia is, mégis betört a képernyő, és nem akar működni.
Garancia van még rá, biztosítás nincs.
Mit ajánlotok, hova kellene bevinnem?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#9620) DaveHutt válasza mateglaj (#9619) üzenetére


DaveHutt
őstag

Teljesen mindegy, ejtve törésre nem áll a garancia. Hivatalos márkaszervízbe vidd, ott legalább rendes munkát végeznek.

(#9621) mateglaj válasza DaveHutt (#9620) üzenetére


mateglaj
tag

Köszönöm!

Kb mennyit kostálhat a javittatás?

(#9622) RVR400 válasza DaveHutt (#9620) üzenetére


RVR400
veterán

És elkérik a telefon jelenlegi használt árát a javításért...

(#9623) DaveHutt válasza RVR400 (#9622) üzenetére


DaveHutt
őstag

Minőségi munkáért fizetni kell. Nem értem a problémát.

(#9624) RVR400 válasza DaveHutt (#9623) üzenetére


RVR400
veterán

Van egy telód, ami ér hibátlanul 60e Ft-ot, de törött a kijelzője, amit márkaszervizben 45e Ft-ért, nem márkaszervizben pedig 25e Ft-ért javítanak.

Melyik verziót választod?

Vagy szimplán felrakod apróra 30-ért.

(#9625) rone003 válasza csako (#9603) üzenetére


rone003
tag

Ez az update custom romra vonatkozik? Mert a képen úgy néz ki. :)
Hol találtad az updatet?

(#9626) DaveHutt válasza RVR400 (#9624) üzenetére


DaveHutt
őstag

Van piaca még a használt Honor 7-nek?

[ Szerkesztve ]

(#9627) csako válasza rone003 (#9625) üzenetére


csako
veterán

Firmware Finder-rel találtam. A linkem a hivatalos huawei szerverekre visz. Azóta feltöltésre került más által megára is.
A képen nem custom rom van, hanem gyári, huawei/honor programozók által készített, csak témázva.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9628) babhun válasza csako (#9627) üzenetére


babhun
aktív tag

Hello. A felrakás módját leírnád?

(#9629) csako válasza babhun (#9628) üzenetére


csako
veterán

1. Letöltöd :))
2. Kicsomagolod
3. SD kártyán létrehozol egy "dload" nevű mappát (lehet a belsőben is működik, még nem próbáltam úgy)
4. A kicsomagolt Update.app-ot ebbe a mappába helyezed

Innentől több lehetőség is van:

Marshmallow esetén (B300+):
5.1. Dialer-t (Tárcsázót) nyisd meg, oda ezt üsd be: *#*#2846579#*#*
6.1. A megjelenő listában a 4. Software Upgrade-t válaszd ki.
7. Várd meg míg végez

Lollipop esetén (B100-B190):
5.2: Beállítások -> Frissítés -> Menü -> Helyi frissítés
6.2: Kiválasztod, amit kell
7. Várd meg míg végez

Vagy:
5.3: Kikapcsolod a telefont
6.3: Három gomb (hangerők + bekapcs) egyidejű nyomásával bekapcsolod, hogy elinduljon a frissítő
7. Várd meg míg végez

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9630) babhun válasza csako (#9629) üzenetére


babhun
aktív tag

Oké, köszi!

(#9631) Shingen válasza csako (#9629) üzenetére


Shingen
addikt

Mehetne az összefoglalóba, jól sikerült. ;)

風林火山

(#9632) babhun válasza csako (#9629) üzenetére


babhun
aktív tag

Sikerült, köszi!

(#9633) korcsillio válasza csako (#9629) üzenetére


korcsillio
őstag


390 miben különbözik 380tól?

(#9634) csako válasza korcsillio (#9633) üzenetére


csako
veterán

[link][link]
Meg még pár dolog lehet, amit nem vettem észre, mert pl. nem a gyári appokat használom.

(#9631) Shingen: Hát még, ha lenne egyáltalán összefoglaló... :D de köszi :R

(#9632) babhun: Szívesen :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9635) korcsillio válasza csako (#9634) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszi!

(#9636) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv.

Egy kis segitseg kellene.
Testverem belefutott egy bosszanto hibaba, delelott meg mindig rendben volt, most viszont nem megy az ujjlenyomat olvaso, beallitasokban se talalja, factory reset se oldotta meg b380 build van rajta.
Valakinek otlet, javaslat? Esetleg probaljam meg a kicsit lentebb linkelt 390-re frissiteni?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9637) csako válasza XtremLor (#9636) üzenetére


csako
veterán

Megpróbálhatjátok, én még nem találkoztam ilyen problémával sehol.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9638) XtremLor válasza csako (#9637) üzenetére


XtremLor
őstag

Elkuldtem neki a teljes romot amit linkeltel, toltse le, es rakja fel, hatha megoldja.
Koszonom szepen! :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9639) Buccer válasza csako (#9634) üzenetére


Buccer
tag

Akku időben van valami változás? Mert nekem ez az egy problémám van, mióta megvan a teló. Ekkora mérethez keveslem az akkuidőt.

Pécs City

(#9640) csako válasza Buccer (#9639) üzenetére


csako
veterán

Nem vettem észre, de én vagy 25 appot védetten tartok (köztük fb + messenger), snapchat is gyakori használat alatt van, ami a kamera miatt akku-gyilkos... a lényeg a lényegben, reggeltől estig tartó időszakban 3-4 óra kijelző időt tudok kicsikarni belőle továbbra is, hosszabb idő alatt kevesebbet... most 1 óra 50 percet hoztam ki belőle, a képen látható a többi dolog. Zenét hallgattam kb. 2-3 órát (a hosszabban egybefüggő "awake" csík).

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9641) apezka


apezka
tag

Sziasztok!

Gyári visszaállítást kellett csinálnom a telefonon. Azóta hiába van bekapcsolva a Fejlesztői lehetőségek > USB hibakeresés, nem ismeri fel az OTG kábelen lévő pendrive-ot és PC-ről is csak tölti a telefont, még csak nem is érzékeli a PC, hogy valamilyen eszköz lett rádugva USB-n. Korábban ez működött minden gond nélkül.
Van valami ötletetek?

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#9642) Shingen válasza csako (#9640) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor te kihasználod rendesen a telot. :)

風林火山

(#9643) csako válasza apezka (#9641) üzenetére


csako
veterán

Ezek nem függnek a hibakereséstől.
Melyik build van fent? Marshmallow esetén nekem legalábbis mindig ki kell választanom az értesítési sávban, hogy fájlokat is akarok, nem csak tölteni a telefont. Win10 esetén egy újratelepített telefonnal előfordult már ilyen velem.
Az OTG-re nem tudok mit mondani, most kipróbáltam, egyszer-kétszer ki kellett húznom, majd beledugnom újra, hogy felismerje, de utána működött. Véletlen egybeesés lenne, ha az otg kábeled meghalt volna...

Olyat lehet még próbálni, hogy vagy frissíteni B390-re (ha nem akarsz lollipopon maradni, mármint nem tudom mi van most nálad fent) vagy újra rakni a romot (dload mappába berakod az ugyanolyan build számhoz tartozó "full" (több GB méretű) update.app-ot és csinálsz egy "frissítést", fentebb leírtam a menetét)

(#9642) Shingen: Ugyan :D pl. multitaskolni nagyon ritkán szoktam, csak pl. ha valakinek információt gyűjtök a böngészőből messengerre való átküldéshez... és böngészőben is max 1 fület használok és azt is be szoktam zárni (dolphin-ban van exit gomb). Kifejezetten kevés dolgot tárolok a "home" gomb megnyomásával a memóriában. Takarítani viszont nem szoktam.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9644) apezka válasza csako (#9643) üzenetére


apezka
tag

Az volt a gond, hogy még az értesítési sávban sem jelent meg semmi sem, ugyan úgy ahogyan a PC-n sem. Annak ellenére hogy a HiSuit is fenn van a PC-n. De Valami frissítés miatt kiabált a WIN10 újra indult és azóta működik... :F
Pedig csak ebédelni mentem...

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#9645) csako válasza apezka (#9644) üzenetére


csako
veterán

A Win10 tud érdekes dolgokat :D
Amúgy a telefont sem árt ilyen fura hibák esetén újraindítani :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9646) apezka válasza csako (#9645) üzenetére


apezka
tag

Közben volt egy kis kerti partink is, szóval az OTG-t még nem volt időm kipróbálni újra, de ha az is működik akkor nem tudom mi a franc történt... Valószínűleg a két készülék együtt hozta össze a sztorit.
Bár az a lényeg, hogy most működik...

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#9647) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

olyat lehet hogy a zarkepernyon az egyes alkalmazasok ertesiteseit ne csoportositsa?
A lenyeg az lenne hogy latszodjon a whatsapp uzenetek tartalma, ne csak az hogy "3 uzenet".

Koszi

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#9648) csajszi29


csajszi29
tag

Sziasztok! Mikori a legutóbbi hivatalos frissítés? Nekem PLK-L01C432B380 az utolsó.

Xiaomi Redmi Note 10

(#9649) Atla


Atla
senior tag

Sziasztok. Xbox controllert otg kábelen nem lehet valahogy életre kelteni? Egy-két játékot jó lenne úgy játszani, de sajnos a gamepad csak villog ha rádugom.

(#9650) s.zsolt94


s.zsolt94
csendes tag

Sziasztok!

A korábban olvasott kijelző sárgulás nálam is fellépett kb. 2 héte :O Azóta nem igazán jártam telekom közelben, viszont 1-2 napja már a kijelző sarkától el kezdett repedezni befele.. (nem a glass)

Tavaly májusban a T-nél vettem extra biztosítás nélkül, mondván úgysem ejtem le.. Ez azóta nem is történt meg, csak egyszer koccoltam neki az asztal sarkának.. sőt minőségi fólia volt rajta szinte végig.

Emellett az akksi idő is eléggé csökken, csak a fontos appok (max 4 db) van a védett alkalmazások között.

Valakinek van tapasztalata a telekom hozzáállásáról, hogy mire számítsak, hova érdemes vinnem Bp-n belül?

Köszi előre is srácok! :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.