Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9951) Szilasi70 válasza soundman1 (#9950) üzenetére


Szilasi70
csendes tag


Itt? Ezek szerint eddig sem használt mobil adatot, pedig engedélyezve van minden (mobil, wifi, roaming)

(#9952) soundman1 válasza Szilasi70 (#9951) üzenetére


soundman1
senior tag

Ha a wifinél van adatforgalom, akkor azt kapcsolnám ki próbaképp. Ha wifin sem volt adatforgalom akkor nem értem amit korábban írtál, hogy net hiányában jó az akkuidőd. Ha ez sem segít feladom, hátha valaki okosabb tud neked segíteni.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#9953) Szilasi70 válasza soundman1 (#9952) üzenetére


Szilasi70
csendes tag

Én sem értem... elvileg nincs adatforgalma a google play szolgáltatásnak, de mégis meríti. Ma letiltottam teljesen az app adathasználatát, akkor is kb ugyanúgy merült (talán egy nagyon halvány különbség volt, de nem jelentős) csak így az "android rendszer" és "android rendszer többszörös alkalmazások" voltak az első két helyen. Aztán átkapcsoltam repülő üzemmódra, ami ugye kikapcsolja a wifi-t is és a mobiladatot is, úgy 2 óra alatt 1%-ot ment le. Egyébként amikor dolgozom akkor nincs soha bekapcsolva a wifi, csak itthon. Tehát egész nap csak a mobil adat aktív, de az sem fogy (3giga havi keretem van, általában havi fordulónál még 2 megvan belőle) tehát az a valami ami meríti az valahogy úgy kapcsdolódik a mobil netre, hogy nem tölt le/fel észlelhető adatmennyiséget, de az akksit mégis szívja.

(#9954) hotkar válasza Szilasi70 (#9953) üzenetére


hotkar
aktív tag

Nem lehet, hogy mindig ébren van a telefon? Ha jól működik, csak akkor van ébren, ha a képernyő aktív.

(#9955) ORCA58 válasza Szilasi70 (#9953) üzenetére


ORCA58
addikt

A play automatikus frissítés nincs bekapcsolva? Volt akinél az okozta a hibát, hogy melyik Play verzió nem tudom.

(#9956) Szilasi70 válasza ORCA58 (#9955) üzenetére


Szilasi70
csendes tag

Nincs bekapcsolva az automatikus frissítés, wifi-n sem, mindig kézileg csináltam.
Alvó mód 30mp inaktivitás után... ez a kijelző beállításoknál van, de letöltöttem egy CPU status nevű alkalmazást, amely szerint a processzor is Deep Sleep módban tölti az idő nagy részét, tehát átmegy alvó módba.
Mai újdonság: szabad RAM 1,1 :o Újraindítás után is... pedig mindig 1,5 körül volt, újraindítás után 1,7. De nem lehet köze a merüléshez, mert már jó ideje küszködök az akksival, ez meg csak hab a tortán ma reggeltől, talán tegnap esti nagy szorgalmamban amikor letiltottam egy rakás dolgot, hogy akksit spóroljak...valami olyat is leállítottam amit nem kellett volna? :W

[ Szerkesztve ]

(#9957) ORCA58 válasza Szilasi70 (#9956) üzenetére


ORCA58
addikt

:F
A feltöltési időd nem változott? Ha az is csökkent lehet, hogy aksi hiba.

[ Szerkesztve ]

(#9958) laci laci


laci laci
addikt

Hivatalosan lenyulta a Huawei a telomat. Mivel nincs a nevemen nem lehet semmilyen formában más telot kihoznom. Így kell lopni..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#9959) choco01 válasza laci laci (#9958) üzenetére


choco01
addikt

Fogyasztó védelem nem mondd rá semmit?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#9960) laci laci válasza choco01 (#9959) üzenetére


laci laci
addikt

Odáig még nem mentem..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#9961) elin válasza laci laci (#9960) üzenetére


elin
tag

És akitől vetted, azzal nem tudod megbeszélni? Adás-vételi szerződés volt? Ilyen nincsen, h csak úgy lenyúlják a telefonod.... :Y

Honor 9 grey > Honor 7 silver

(#9962) Szilasi70 válasza ORCA58 (#9957) üzenetére


Szilasi70
csendes tag

Nem, feltölti rendesen, gyorsan. A RAM használat megoldódott egy 5 perces kikapcsolással, az akksi ugyanúgy merül most is, hogy rengeteg alkalmazástól megvontam a mobilnet elérést. Csak így nem a google play szolgáltatás eszik sokat, hanem az android rendszer.

(#9963) soundman1 válasza Szilasi70 (#9962) üzenetére


soundman1
senior tag

Így viszont a g-p szolgáltatásoknak nem sok értelme, mert nincs nethozzáférése. A látottak alapján én újra húznám a b390 rommal, mert ilyen hiba csak egy rosszul lefutott romfrissítés esetében lehet.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#9964) Szilasi70 válasza soundman1 (#9963) üzenetére


Szilasi70
csendes tag

Arra gondolsz újrahúzás alatt, hogy hard reset, wipe cash? Azt megcsináltam, semmi változás. Éppen most adtam vissza minden engedélyt minden appnak, mert semmilyen hatással nem volt az, hogy letiltottam őket.
Találtam egy leírást hogyan lehet visszalépni android 5-re, majd kézileg frissíteni b380-ig, és ott megállni, azt hiszem ez lesz a következő lépés amint időm engedi.

(#9965) soundman1 válasza Szilasi70 (#9964) üzenetére


soundman1
senior tag

A Factory reset és a wipe nem javította meg, ezért mondtam, hogy én újraraknám a romot, a meglévőt vagy a legújabb b390 romot, de visszamehetsz 5-re és úgy raksz rá egy 6-os gyári romot (b390). Ha az újrarakott 5-ön és/vagy a 6-on is fennmarad a hiba, akkor hardveres hibának kell lennie, ez viszont a szervizbe adást jelenti.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#9966) Szilasi70 válasza soundman1 (#9965) üzenetére


Szilasi70
csendes tag

OK, köszi... arra találok valamit, hogy hogyan tudom újra tenni ugyanezt? Mert amit találtam az 5-re visszatéréshez az így első olvasásra kicsit komplikáltnak tűnt.

(#9967) soundman1 válasza Szilasi70 (#9966) üzenetére


soundman1
senior tag

Keress vissza a downgrade-hez a rollback package szóra. Én ezt találtam és ez alapján mentem vissza b180-ra, majd tettem fel a b380-at: [link]
A rollbackup csomagon kivül b180 és b390-et szedd le a gépedre és olvss egy kicsit a fórumon ha bizonytalan vagy, és utána romoljál. Az update.zip-ekre figyel, hogy ki kell-e csomagolni vagy sem, és ha felment az update.zip-el egy telepítés, ne felejtsd el törölni a dload mappában az újabb update.zip telóra másolása előtt, véletlenül se legyen több update.zip a dload mappában.
A b380 helyett a b390-et is felteheted elsőre, én a firmware app-al szedtem le. Szerintem az egész romolást kezd ezzel, úgyis a végén fel fogod tenni a telóra.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#9968) soundman1


soundman1
senior tag

Volt valaki akinél a b390-ben levő Szemvédelem mód beragadt. Ki-be tudom kapcsolni, csak az időzítő nem akar működni pár napja. Megnézem egy wipe cache hátha segít.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#9969) csako válasza soundman1 (#9968) üzenetére


csako
veterán

Sima újraindítás elég. Még bugos, ha kézzel kapcsolgatod, akkor nem veszi figyelembe az időzítést újraindításig.
Én emiatt is (+ az extra sötétítés hiányzott) visszatértem a Twilight-ra

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9970) Szilasi70 válasza soundman1 (#9967) üzenetére


Szilasi70
csendes tag

Köszönöm, amint lesz időm megpróbálom, már letöltöttem a hivatalos oldalról a rollbac package-t, a b180-at is, de azon kívül csak b370-et találtam. Mindegy, az is jó lehet, nem tudom miben különbözik a b380-tól. Egyébként amióta b390 van rajta, azóta a kis RAM tisztító ikon is általában 59% vagy felett van, azelőtt 50 alatt volt mindig.

(#9971) soundman1 válasza csako (#9969) üzenetére


soundman1
senior tag

Köszi az infót, sikerült így. Akkor nem nyomkodom a Szemvédelem gombot.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#9972) Szilasi70


Szilasi70
csendes tag

Tegnap sikeresen visszaléptem a rollback segítségével android 5-re (nem ismerem, soha nem használtam) majd egyből felajánlotta az android 6 b380-ra frissítést. Rendben le is játszottam mindent, tapasztalatlanság miatt mondjuk ráment az egész estém, de sajnos a sikerélmény elmaradt. Most b380 fut rajta, de ugyanúgy merül az akksi. ÉS nem tudom eltüntenti a kis piros buborékot sem ami az 1 elérhető frissítést jelzi (b390) de ez nem is lenne gond, viszont sok hűhó volt valójában semmiért. Illetve némi gyakorlat szerzésre jó volt. :C

(#9973) ORCA58 válasza Szilasi70 (#9972) üzenetére


ORCA58
addikt

A Huawei telefonok tudtommal a HwOUC mappába töltik le a frissítést. Annak tartalmát kellene törölni.

[ Szerkesztve ]

(#9974) soundman1 válasza Szilasi70 (#9972) üzenetére


soundman1
senior tag

Ügyes vagy, hogy végigmentek a rom-ok, kár hogy a bug megmaradt.
Ha nem raktál fel semmi app-ot (ami még hibaforrás lehet) és így szűzen is merül, akkor ezen csak a szerviz segít. Sajnálom.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#9975) Szilasi70 válasza ORCA58 (#9973) üzenetére


Szilasi70
csendes tag

Igen, azt töröltem is, de marad a piros buborék. De mivel a visszalépés nem oldotta meg az akku merülést, lehet, hogy újra frissítek a b390-re. Ha már xar, legalább friss legyen :U

(#9976) x.pet válasza Szilasi70 (#9975) üzenetére


x.pet
tag

Másik SIM kártyával próbáltad már?
(Nekem volt 2-vel ezelőtti telefonnál, hogy SIM kártya csere után közel a harmadára esett vissza a készenléti fogyasztás)

Amúgy én is kínlódom ezzel a készenléti fogyasztással, csak jóval kisebb mértékben: korábban 0,3%/óra is volt, mostanában 0,6%/óra alá nem megy. Akkor történt a növekedés, amikor a Waze-ből kijött az a verzió, aminek nem volt elég a GPS, kellett neki a WiFi és mobilhálózat is, emiatt akkor ezt bekapcsoltam, de mivel nem volt szimpatikus, ezért még aznap visszatértem a korábbi Waze verzióra. Visszakapcsoltam csak GPS használatára de a korábbi kedvező készenléti fogyasztásom nem tért vissza.

Ami tapasztalatom alapján befolyással van rá (kisebb-nagyobb mértékben csökkentheti):
- Speciális beállítások -> Helyhozzáférés -> Csak GPS használata
- Speciális beállítások -> Helyhozzáférés -> Google Helyelőzmények és Google Helyzetmegosztás kikapcsolása
- Speciális beállítások -> Helyhozzáférés -> Menü -> Keresési beállítások -> WiFI és Bluetotth alapú keresés kikapcsolása
- Speciális beállítások -> Akkumulátor kezelő - > Védett alkalmazások -> csak az ami tényég kell, hogy fusson
- Speciális beállítások -> Biztonsági mentés és visszaállítás -> Adatok biztonsági mentési = Ki
- Alkalmazások -> Speciális -> Optimalizálás mellőzése -> Nálam nincs semmi engedélyezve
- Fiókok -> Google -> Csak az legyen szinkronizálva, amit használsz is
- Alkalmazások -> Nem használt és nem törölhető alkalmazások tiltása (Google alkalmazás, Filmek, Játékok, Könyvek, Zene, Google-billentyűzet, Google+, Hangouts, stb.)

(#9977) Szilasi70 válasza x.pet (#9976) üzenetére


Szilasi70
csendes tag

Köszi a tanácsokat...
2 SIM kártyám van, mindkettő ebben a telefonban, amióta megvettem, ezért nehezen tudom elképzelni, hogy ez okozná,
WAZE rajta van a telefonomon, most, hogy elítetted, le is törlöm, nem nagyon használtam eddig se, bár nincs a fogyasztási listán, de közvetve okozhat fogyasztást. Ha nem változik a helyzet legfeljebb letöltöm majd újra amikor szükségem lesz rá.
Az összes többi amit írtál, szinte minden így volt eddig is, nem volt bekapcsolva a helyhozzáfárás, helyelőzmények stb semmi sem ezek közül, és az összes semmit érő (számomra) goggle alkalmazás mindig is le volt tiltva, ami nincs letiltva tőlük az a chrome, gmail, youtube. Billentyűzetből is a készülék sajátját használom.
Védett alkalmazásom kevés van, azok kellenek... csak az üzenetküldők mehetnek elvileg a háttérben.
Wate törölve, meg még néhány ami mindig is rajta volt, de ritkán használtam, tehát tudom nélkülözni.

[ Szerkesztve ]

(#9978) qbeer666


qbeer666
tag

Nem tudom, hogy más tapasztalt-e ilyet. Lassan két éves a telefon, szóval lehet, hogy még gyorsan elviszem szervizbe, amíg garanciális. Tehát. Van egy kicsi terület, nagyjából egy pötty, a telefon képernyőjének a közepén, ahol a háttér világítás erősebb, mint a többi helyen. Ez akkor látszik, amikor a telefon maximum fényerőn van, mert akkor az a rész fehérebb, mint a többi, vagy világos színeknél egyszerűen világosabb. Ez még nem annyira zavaró, de gondolom ez már csak rosszabb lesz. Ezen felül pedig nem tudom, hogy ti tapasztaltátok-e, de nekem mostanában van, hogy azt csinálja a telefon, hogy 30%-os töltöttségről, hirtelen 15%-ra ugrik, majd ha nem teszem gyorsan töltőre, akkor 5%-ra, majd kikapcsol. Ezek között eltelik néhány perc, de furcsa.
Pesten lakom, annyi kérdésem lenne, hogy hova kéne vinni a telefont, és nagyjából mennyi ideig kéne megválnom tőle? Előre is köszönöm.

'However bad life may seem, while there is life, there is hope and only death have none.' (Theocritus)

(#9979) choco01 válasza qbeer666 (#9978) üzenetére


choco01
addikt

Nekem is ez volt, nagy valószínűséggel a vásárláskori összeget fogják vissza adni/ cserélheted abban az árban.

Huawei Szervízközpontba kell vinned: 1085 Budapest, József krt. 17

Melyik boltban vásároltad?

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#9980) Gyee válasza noto (#9902) üzenetére


Gyee
újonc

Szia! Milyen két oldalú ragasztót használtál a cseréhez? Tudnád linkelni?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9981) qbeer666 válasza choco01 (#9979) üzenetére


qbeer666
tag

MediaMarkt, de nem akarom oda vinni, mert mondták, hogy akkor hosszabb az átfutási idő, mert mire ők elküldik a szervízbe, az lehet, hogy 2-3 munkanap. Köszi az infót!

'However bad life may seem, while there is life, there is hope and only death have none.' (Theocritus)

(#9982) bkiky01 válasza choco01 (#9979) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nekem is van pár ilyen "pötty", ami fehér, vagy világos háttérnél észrevehető leginkább.. Ha telekomos, akkor oda vigyem be, vagy inkább küldjem be postán a központi szervizbe?

(#9983) piocasember


piocasember
tag

Tudtok esetleg erre a telefonra működő és persze ékezetes hagymányos billentyűzet alkalmazást? Hagyományos alatt azt értem, hogy négy soros, mint a régi telefonokon. Köszi szépen!

(#9984) choco01


choco01
addikt

Én mindkettőtök esetében a Huawei Szervízközpontba vinném, csak azért kérdeztem hogy nem használtan vetted-e.. Már vagy 5-6 emberrel talalkoztam akinek visszaadtak a penzt.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#9985) qbeer666 válasza bkiky01 (#9982) üzenetére


qbeer666
tag

http://tech2.hu/huawei-customer-service-center-szerviz-megnyito/

'However bad life may seem, while there is life, there is hope and only death have none.' (Theocritus)

(#9986) piocasember


piocasember
tag

Bocs, nem töltöttem fel a képet.! Ilyesmire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#9987) qbeer666 válasza choco01 (#9984) üzenetére


qbeer666
tag

Megelőztél. :D

'However bad life may seem, while there is life, there is hope and only death have none.' (Theocritus)

(#9988) x.pet válasza piocasember (#9986) üzenetére


x.pet
tag

Perfect Keboard Free
Azt írja magárol, hogy tudja a Hungarian layout-ot is. (nem próbáltam, Google ezt dobta ki)

[ Szerkesztve ]

(#9989) piocasember válasza x.pet (#9988) üzenetére


piocasember
tag

Kösz szépen! Kipróbáltam már, de az ékezetes betűket, számokat nem kezeli. Minden gomb csak azt a három betűt hozza be. Azért köszönöm!

(#9990) x.pet válasza piocasember (#9989) üzenetére


x.pet
tag

Kipróbáltam. Vannak ékezetes karakterek, de azok hosszanti nyomásra ugranak csak fel úgy mint a többi billentyűzeten. (magyar kiegészítőt is felraktam)

(#9991) piocasember válasza x.pet (#9990) üzenetére


piocasember
tag

Igen, nagyon köszönöm, én is kipróbáltam. A lényeg az lenne, hogy pont úgy viselkedjen a billenytűzet, mint a régi (nem okos) telefonokon, vagyis hogy ne hosszan tartó gombnyomásra jöjjenek elő az ékezetek. Láttam egy Xiaomi Redmi 1S telefonon olyat, ami így működik. Xperia billentyűzetnek hívja magát a beállítások között, de így hiába keresek rá, nem találom sehol a neten. Köszönöm, hogy foglalkoztál vele!

(#9992) noto válasza Gyee (#9980) üzenetére


noto
senior tag

Nem kétoldalut használtam
annal jobb nem macerás és erősebb is direkt erre a célre is használják
B7000 így keres rá.
Én Angliában élek angol link szállitó neked nemigen lesz jó.
http://m.ebay.co.uk/itm/Phone-Glue-Adhesive-Industrial-Strength-B7000-10ml-25ml-Rhinestones-Gems-Craft/322041170645?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=510976274050&_trksid=p2060353.m2749.l2649

[ Szerkesztve ]

(#9993) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Most jött vissza a telefon a szervizből . Kíváncsi lennék a véleményetekre ,hogy szerintetek cseréltek e alkatrészt benne vagy sem . Engem a "nem rendelhető " rész zavar ,illetve nem értem :F

[ Szerkesztve ]

(#9994) 19Petya83 válasza petyametyo (#9993) üzenetére


19Petya83
tag

Szia!
Milyen hibával vitted be?

(#9995) petyametyo válasza 19Petya83 (#9994) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Kijelző folt,akku ,újra indulás ,melegedés :R

(#9996) bkiky01 válasza petyametyo (#9995) üzenetére


bkiky01
senior tag

Megjavult a kijelző? Nem ilyenkor adnak csereutalványt, amit le tudsz vásárolni..?

(#9997) petyametyo válasza bkiky01 (#9996) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Nem tudom . Én csak azt nem értem hogy miért írták oda hogy nem rendelhető. Akkor most valamit nem cseréltek amit amúgy kellett volna? Mert nincs nekik

(#9998) choco01 válasza petyametyo (#9997) üzenetére


choco01
addikt

Hivd fel a Huaweit, nagyon segítőkészek.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#9999) petyametyo válasza choco01 (#9998) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Felhívtam. Azt mondták erre hogy biztos azért írták ezt oda mert raktáron még van nekik ,de már nem rendelhető :F

(#10000) bkiky01 válasza petyametyo (#9997) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nem tudod, hogy megjavult-e a kijelző hibád?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.