Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) frenk1


frenk1
aktív tag

letöltve global 8.2.1. a frissítés menüben kiválasztva belső tárhelyről a letöltött 8.2.1 fájl, de nem engedi frissíteni. Miért ?Mit tegyek ? ezt irja ki cant verify update other reason

[ Szerkesztve ]

(#1852) frenk1


frenk1
aktív tag

kinai 8.1.4 rom van a telón.

(#1853) frenk1


frenk1
aktív tag

flash hogyan működik ?letöltöm a fastboot romot, kicsomagolom, é s uátna a programban kivélasztom a kicsomagolt romot, teló összekötés fastboot módban, flash és kész ?

(#1854) grafnet válasza frenk1 (#1853) üzenetére


grafnet
veterán

Nem ilyen egyszerű...

Itt kezdheted az olvasást, de a Redmi 3 topik a kiinduló

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1855) FunPro


FunPro
senior tag

Frissítés után érdemes factory resetet csinálni, vagy itt van olyan jó az ota, hogy ezzel nem kell foglalkozni?

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1856) frenk1


frenk1
aktív tag

nem talált fájlt flash_all_except_storage.bat hiába kicsomagpolom nincs a kocsomagolt fájl között az előbbi fájl de ha win rarba nézem ott van a csomagolt fájlok között. Hogyan kell kicsomagolni, hogy az előbbi fájl megmaradjon ?

(#1857) grafnet válasza frenk1 (#1856) üzenetére


grafnet
veterán

Nem hibás a letöltés?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1858) frenk1 válasza grafnet (#1857) üzenetére


frenk1
aktív tag

nem hiszem hisz hivatalos

(#1859) grafnet válasza frenk1 (#1858) üzenetére


grafnet
veterán

Attól még a fájl letöltés közben hibás tud lenni!
Szedd le még egyszer.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1860) frenk1 válasza grafnet (#1859) üzenetére


frenk1
aktív tag

hiába feladom nem ér ez semmit hiába csomagolom azt irja ki flesselésnél hogy hibás vagy hiányzik a bag fajl

recovery módban fel lehet telepiteni a 8.2 global romot ? Ha igen hogyan recovery módot hogyan tudok tenni a nyitott telóra twrp?

[ Szerkesztve ]

(#1861) Flashy


Flashy
veterán

megérkezett a 8.2.1.0 OTA frissítés lehetősége R4Pro-hoz, 648Mbyte, eget rengető újdonságot nem látok a listában, még nem mertem rányomni.

[ Szerkesztve ]

(#1862) frenk1


frenk1
aktív tag

a hivatalos global 8.2.1 recovery módban fel lehet tenni a telóra ? multi tool honnan tölthet le?

(#1863) junpet válasza frenk1 (#1860) üzenetére


junpet
tag

A flashelő programban jobb alul mi van bepöttyözve/kiválasztva? Az sem mindegy, most igy fejből nem megy, de keress rá, hogy ott melyiket kell kiválasztani. Mintha flash all kellene simán, de tényleg nem emlékszem! Nézz utána!

(#1864) frenk1 válasza junpet (#1863) üzenetére


frenk1
aktív tag

mindent próbáltam a fájl ami nincs meg a kicsomolt fájlok között azt keresi azért hibás.

(#1865) drag válasza Flashy (#1861) üzenetére


drag
tag

Én lefrissítettem, semmi észrevehető különbség...

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1866) junpet válasza frenk1 (#1864) üzenetére


junpet
tag

Nekem akkor írt ki ilyen hibaüzenetet, amikor nem a megfelelő opciót választottam ki alul.
Illetve próbálkozhatsz korábbi flashelő programmal.

(#1867) frenk1


frenk1
aktív tag

az megoldás lehet ha akicsomagolt fájlokat átnevezem mert néhány fájl végéről csak a .bat hiányzik ????

(#1868) copaca


copaca
csendes tag

Spemall-ről rendelnék Redmi 4 Prime-ot. Ha magyar nyelvet és automatikus frissítést szeretnék majd rá, akkor Original vagy Multilanguage -el kérjem? (Illetve a kínai appok nélkül)

(#1869) grafnet válasza copaca (#1868) üzenetére


grafnet
veterán

Elvileg mindegy mivel küldik, mert tudod cserélni a ROM-ot.
De a biztonság kedvéért írd meg nekik, hogy Global ROM-mal küldjék.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1870) wocsok válasza frenk1 (#1867) üzenetére


wocsok
tag

Ha innen töltötted le akkor a frissítés menü 3 pöttyére kattintva telora másolt (.zip, nem kell kicsomagolni) romot kiválasztva frissíthetsz. Ha fastboot romot szeretnél, azt innen töltsd le! Download módban indítsd a telot...(van egy részletes leírás, de ha valami nem jön össze akkor csak deep flash kábel segít...) Én inkább az elsővel próbálkoznék a helyedben!

[ Szerkesztve ]

(#1871) ardrift válasza trebrona (#1850) üzenetére


ardrift
csendes tag

Igen, én sem értem teljesen, de ezt írják a fórumokon...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 4 Prime

(#1872) trebrona válasza ardrift (#1871) üzenetére


trebrona
nagyúr

Valóban nekem ez új volt, de a megoldást is írták. Kis build.prop szerkesztés:
persist.service.adb.enable=1
persist.sys.usb.config=mtp,adb

[link]

Vagy MTP enabler: [link]

Vagy ezeket próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1873) trebrona válasza frenk1 (#1867) üzenetére


trebrona
nagyúr

Windows intézőben nem fogsz olyat látni, hogy .bat a fájlok végén. Windows kötegfájl fog megjelenni.

Szvsz, hanyagold a MiFlasht, ami nem megy, ne erőltesd! :)

Multitool-lal tedd fel a MIUIHU romot, az nem nagy varázslat, csinálja automatikusan. :)
Nemrég linkeltem a MT-t, csak megtalálod...

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1874) ardrift válasza trebrona (#1872) üzenetére


ardrift
csendes tag

Igen, én is utána néztem, az MTP enabler még nem próbáltam, build propot szerkeszteni már igen... azt is írják hogy 1 reboot után ugyanúgy nem működik sajnos (mármint a build propos megoldás). Lehet hogy az MTP enabler-t kipróbálom, köszönöm :) Mondjuk ez is olyan probléma amivel tudok élni, csak kicsit megnehezíti a dolgokat, hogy minden egyes alkalommal fel kell flashelni a recovery-t, aztán onnnan MTP... :/

Xiaomi Redmi 4 Prime

(#1875) trebrona válasza ardrift (#1874) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha végképp nem megy és nem túl nagy fájlokat tologatsz, akkor még mindig ott a gyári fájlkezelőben az FTP:
[link] :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1876) ardrift válasza trebrona (#1875) üzenetére


ardrift
csendes tag

Köszi, erre nem is gondoltam, mondjuk jó ötlet :) Egyébként kipróbáltam az MTPenabler-t is, nem működött, de mindegy, köszi még egyszer :))

Xiaomi Redmi 4 Prime

(#1877) copaca válasza grafnet (#1869) üzenetére


copaca
csendes tag

És Global-ban van már magyar nyelv?

(#1878) trebrona válasza copaca (#1877) üzenetére


trebrona
nagyúr

Mindig is volt.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1879) kevinbest válasza frenk1 (#1862) üzenetére


kevinbest
tag

Nyitva van a Bootloadered amig nem nyitottam ki nekem is irkalt ilyeneket

szenvedés nélkül nincs győzelem

(#1880) Fiastyúk válasza maty93 (#1800) üzenetére


Fiastyúk
újonc

Tudok. Több, mint egy hónapja várom, hogy ideérjen a kifizetett telefonom (Redmi 3s). Emilre nem jött válasz, telefonon nem elérhetőek, mesin kétszer írtak, hogy majd a jövő héten (mert kínai újév van, meg túl sokat bevállaltak). Láttam ph fórumban, hogy a fogyasztóvédelem se hatja meg őket. Tegnap hagytam nekik üzit, hogy ha ilyen szörnyen elfoglaltak, akkor megpróbálkozom a global supportnál. Mire megírtam oda a mailt, csodamód hirtelen megvilágosodott a Xiaomishop, és a négy héttel korábbi emilre válaszolva a közölték, hogy a Xiaomi nem gyártja többé a Redmi 3s-t, válasszak egy 4-est (ami amúgy nincs a honlapon), és várjak arra újabb két hetet. Ennyit róluk.

(#1881) frenk1 válasza trebrona (#1878) üzenetére


frenk1
aktív tag

a kérdésem még az lenne , hogy ha a twr-t telepitem miltitool programon keresztül a telomra /rom kinai global 8.1.4 / akkor utána a global 8.2.1 romot tudom telepiteni recoveri menüben fájl kicsomagolással ?

A másik kérdés : a multitool programban lévő miuihui rom melyik : kinai developer, vagy fejlesztői rom, mely a magyar nyelvet tartalmazza ?

A kinai developer romot rá tudom rakni a telóra, de hiába nem tudom utána rátenni a global 8.2.1 magyar romot :

M,i flash-nél mi a probéma, azok a féjlok vannak meg amiket linkeltél . Mindenképpen a global 8.2.1 magyar nyelvű romot akarom feltenni a telómra. kérlek segíts. Köszönöm!

(#1882) kevinbest válasza frenk1 (#1881) üzenetére


kevinbest
tag

Miflashhez kikell nyitni a bootloadert es utana sima ugy az egesz

szenvedés nélkül nincs győzelem

(#1883) csaba17


csaba17
senior tag

helósztok
a fiókok közé a facebook-ot hogy tudnám hozzá adni? a névjegyeket összekapcsolnám a facebook profiljukkal, már akinek van, de a további fiókok hozzáadásánál fel sem ajánlja ezt. pedig fent van az app.
valami ötlet?

(#1884) petido válasza kevinbest (#1882) üzenetére


petido
csendes tag

Mi Flash-hez nem szükséges a bootloader nyitás link - ezt arra használjuk, hogy a webshop-os romot cseréljük valamelyik hivatalos rom-ra, ha a telefon updater alkalmazása nem müködne.
A TWRP használatához viszont mar nyitott bootloader kell - igy tudunk custom romokat telepiteni.

(#1885) trebrona válasza frenk1 (#1881) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azt írtad, a bootloadered nyitva.

1. Ha fent a TWRP, akkor azzal fel lehet tenni a romot, nem kell kicsomagolni
2. MIUIHU rom alapja kínai dev., magyar nyelvet természetesen tartalmaz, lévén magyar rom :)

MiFlash-sel fogalmam nincs, mi a problémád, egyszer kicsomagolod mondjuk winrRAR-ral, C: gyökerében létrehozol egy mappát, ékezet, szóköz, speciális karakterek stb. nélkül, abba bemásolod a kicsomagolás után kapott mappát, majd azt betallózod MiFlash-sel.

De, továbbra is azt mondom, a helyedben inkább multitool-t használnék, azzal fel lehet tenni más romot is, nem csak a MUIUIHU-t, bár az lenne a legegyszerűbb.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1886) frenk1 válasza trebrona (#1885) üzenetére


frenk1
aktív tag

twrp moltitoollal feltehető ha kinai 8.1.4 van fent ? twrp telepitásnél kell wipe cash, dalvic cash ? magát a romot a belső tárhelyre teszem ?

[ Szerkesztve ]

(#1887) trebrona válasza frenk1 (#1886) üzenetére


trebrona
nagyúr

Számokat kell nyomogatni és követni az utasításokat. Ez már tényleg nem bonyolult. :U


------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1888) frenk1 válasza trebrona (#1887) üzenetére


frenk1
aktív tag

twrp nincs fent redmi 4 pro ugyanaz mint a redmi 4 prime teló ? az én telóm redmi 4 prime

(#1889) drag válasza frenk1 (#1888) üzenetére


drag
tag

Hónapok óta szívsz ezzel a telepítgetéssel... :(
Legközelebb alapba jó szoftverrel vedd :K

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1890) trebrona válasza frenk1 (#1888) üzenetére


trebrona
nagyúr

Tényleg ne már!

1. kép 1. pont TWRP telepítés

pro prime

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1891) frenk1 válasza drag (#1889) üzenetére


frenk1
aktív tag

nem rakja fel nem találja a telót minden driver fent

[ Szerkesztve ]

(#1892) drag válasza frenk1 (#1891) üzenetére


drag
tag

Nem beszólásnak szántam, csak megjegyeztem... Nincs vki a közeledben aki személyesen megoldja a problémádat?

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1893) trebrona válasza frenk1 (#1891) üzenetére


trebrona
nagyúr

Telefon fastboot módban kell, hogy legyen. Hangerő le+power

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1894) frenk1 válasza trebrona (#1893) üzenetére


frenk1
aktív tag

fastboot módban van mi flash és mipcsuite fent van kinai global 8.1.4 rom van a telón

(#1895) trebrona válasza frenk1 (#1894) üzenetére


trebrona
nagyúr

Romverzió teljesen irreleváns. Ha nem látja, akkor driver gond van.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1896) frenk1 válasza trebrona (#1895) üzenetére


frenk1
aktív tag

drivert hogyan honnan tudok hozzá telepiteni

(#1897) trebrona válasza frenk1 (#1896) üzenetére


trebrona
nagyúr

Driverek a MiFlash és a MiPCSuite-ban. Azok telepítésével a szükséges driverek meglesznek. Tudom, hogy írtad, de akkor uninstall mindkét program, gép újraindít, majd install.

Menj az Intézővel (Sajátgép) a C:/Program Files(x86)/Xiaomi/MiPhone/Google/Android/ mappába. (adb.exe, fastboot.exe, AdbWinApi.dll, stb. ilyen fájlokat fogsz itt látni)

Tartsd nyomva a Shift-et és kattints jobb egér gombbal, majd kattints a felbukkanó menüben a "Parancsablak nyitása itt" lehetőségre.

Csatlakoztasd a telefont fastboot módban a PC-hez.

Írd be: fastboot devices
Valami ilyet kell láss:
495a9737 fastboot

Ha a végén az ilyet kell láss utáni megjelenik, akkor rendben, lehet újra próbálkozni.

Szerk: bár ha nyitni tudtad a bootloadert, akkor kellett, hogy lássa fastboot módban...

Ismét gyanús a user error.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1898) kevinbest válasza petido (#1884) üzenetére


kevinbest
tag

En sajat tapasztalatbol mondom h bootloader nyitas elott eselytelen volt miflashel feltenni a global rkmot az en redmi 4 primeomon

szenvedés nélkül nincs győzelem

(#1899) kevinbest válasza frenk1 (#1894) üzenetére


kevinbest
tag

Oem unlock es usb debuging bevan kapcsolva ?

Adb devices beirva latja a telefont?
Adb reboot edl re reagal a telod

szenvedés nélkül nincs győzelem

(#1900) grafnet válasza frenk1 (#1896) üzenetére


grafnet
veterán

Trebrona újratelepítési javaslatát kiegészíteném kicsit: javaslom ezzel a metodikával az újraindítást! (Természetesen, ha winfosról próbálkozol!)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.