Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Norby86 válasza frenk1 (#1950) üzenetére


Norby86
őstag

Jól érted. Én irtam a webshopnak már rendelés után hogy nyitott bootloaderrel küldjék, azt irták alapból mindegyiket nyitva küldik.
De majd ha megjön okosabb leszek.

-Norbi-

(#1952) Flashy válasza Norby86 (#1951) üzenetére


Flashy
veterán

honnan lehet kideríteni hogy nyitott-e?

(#1953) grafnet válasza Flashy (#1952) üzenetére


grafnet
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1954) trebrona válasza Flashy (#1952) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

Vagy fejlesztői beállítások=>Mi Unlock állapot

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1955) Flashy válasza Norby86 (#1951) üzenetére


Flashy
veterán

az enyém giztop-tól zárva jött, official global stabilnak látszó de tákolt ROMmal.

[ Szerkesztve ]

(#1956) Flashy


Flashy
veterán

ha ráteszek a telefonra egy lekerekítés nélküli üveget (ami kisebb mint a kijelző teljes mérete, mert ilyen van most), aztán később meggondolom magam és teljes üveget szeretnék rá, le tudom venni az elsőt vajon? sose volt még üvegfólia telefonomon.

[ Szerkesztve ]

(#1957) Viktor0610 válasza Flashy (#1956) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze. :)

Samsung Galaxy A54

(#1958) grafnet válasza Flashy (#1956) üzenetére


grafnet
veterán

Meg tudod csinálni, csak a ragasztó réteget kell majd letakarítani rendesen.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1959) kovjoe válasza frenk1 (#1950) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Webshopos rom: igen, nyitás: nem tudom, hogy a bootloader unknown mit jelent, de én nem myitottam az biztos.
[kép]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1960) grafnet válasza kovjoe (#1959) üzenetére


grafnet
veterán

Csináld meg a #1954 hsz-t... kiderül.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1961) Thorio86


Thorio86
csendes tag

Szerintetek, ha az arany színű telefonra fekete keretű védőüveget ragasztok, mennyire látszódik ki majd a telefon eredeti színe?

(#1962) kovjoe válasza grafnet (#1960) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Igen olvastam, csak most lusta vagyok elővenni a gépet😉.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1963) Viktor0610 válasza kovjoe (#1959) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt jelenti, hogy nem jó ez a root checker. ;]

Nekem pl. azt jelzi, hogy "SU not found", mikor van, ill. a nyitott BL-re unknown-t ír. :D

Samsung Galaxy A54

(#1964) grafnet válasza kovjoe (#1962) üzenetére


grafnet
veterán

A Fejlesztői beállításokhoz nem kell PC...
Beállítások - A telefonról - MIUI verziót megbököd 5-7x... Előjön a Fejlesztői beállítások menü, s ott megnézed.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1965) kovjoe válasza grafnet (#1964) üzenetére


kovjoe
aktív tag

A fejlesztői már az elejétől engedélyezve volt, de azt nem tudtam, hogy ott is meg lehet nézni :R .[kép]
Mondjuk ezt a linkelt forum résznél nem olvastam😉.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1966) Huszti74


Huszti74
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném. A fórumot olvasva döntöttem egy Redmi 4 Prime vásárlása mellett, ami 1-2 napon belül megérkezik a Giztop-tól, valószínűleg szintén a fentebb említett webshopos rommal. Mivel ez lesz az első Xiaomi telefonom, így gyakorlati tapasztalat híján azt szeretném tudni, hogy a legegyszerűbben hogyan tudok rá feltenni magyarul is tudó és OTA képes gyári MIUI8-at. Ha lehet, akkor a bootloader nyitását és a Miflash-t is kerülném, számomra a .zip másolásos módszer lenne a legegyszerűbb, ilyet régebben már csináltam egy Jiayu tulajdonosaként... Mezei userként a későbbiekben sem szeretném buherálni, "csak használni".
Tudnátok ebben segíteni?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1967) Flashy válasza Huszti74 (#1966) üzenetére


Flashy
veterán

na. pont úgy kell :) letöltöd netről, felmásolod USB-n a telefonra, update menüből betallózod a zip-et, vársz, kész. 99%, hogy menni fog.

(#1968) kovjoe válasza Huszti74 (#1966) üzenetére


kovjoe
aktív tag

[link] Én itt linkeltem a leírásokat, és hozzáfűztem a saját tapasztalatokat.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1969) Huszti74 válasza Flashy (#1967) üzenetére


Huszti74
csendes tag

Köszi a gyors választ! Jól sejtem hogy nekem global rom kell? Ahogy néztem a miui weboldaláról többfélét lehet letölteni. Nekem melyikre lesz szükségem? Amit letöltök, azt kicsomagolás nélkül felmásolom a memória gyökerébe, betallózom, elindítom a frissítést, várok majd örülök?
Bocs a lámaságért, de nem szeretném téglásítani a telefont. :)

(#1970) Huszti74 válasza kovjoe (#1968) üzenetére


Huszti74
csendes tag

Megelőztél...
Köszönöm a válaszod! Nekem tegnap már Budapesten volt, így holnapra talán már én is elégedett klubtag leszek. :)

(#1971) Huszti74 válasza Flashy (#1967) üzenetére


Huszti74
csendes tag

Szia!
Megtennéd hogy belinkeled azt a .zip fájlt amit fel kell másolni a telefonra? Illetve ezt kicsomagolás nélkül kell felmásolni?
Köszi! :)

(#1972) Flashy válasza Huszti74 (#1971) üzenetére


Flashy
veterán

innen a recovery ROM-ot letöltöd zip-ben, nem tömöríted ki.
telefont usb-n gépre kötöd, a tárhely gyökerében létrehozol downloaded_rom néven egy könyvtárat (valószínűleg lehetne akármi, de legegyszerűbb ha pont ez), belerakod a zip-et.
telefont lehúzhatod a gépről (szabályos leválasztás ha van olyan), innentől csak a telefon kell: Beállítások, A telefonról, alul Rendszerfrissítések, jobbfelül a hárompötty menü, ROM telepítés kiválasztása, betallózod a zip-et, jóváhagyod ha kérdez (erre már nem emlékszem) és kész. először frissít, aztán bootol, nem mértem de 10 perc körüli. akku legyen töltve, bár nem fogyott le túl sok úgy emlékszem.

amit linkeltem ez nem a legújabb ROM, de talán pont jó is, mert látni fogod hogy érkezik a legújabb OTA a következő ellenőrzéskor (lehet csak másnap, ki tudja).

(#1973) trebrona válasza Flashy (#1972) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor már inkább a gyári letöltő oldalról az újabb: [link]

Most olvasom a végét, most már marad. :)

(#1958) grafnet:
Szedtem már le pár védőüveget és fóliát, sosem maradt ragasztó alatta. Ezek szvsz sztatikusan maradnak a kijelzőn, nincs ragasztó réteg.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1974) grafnet válasza trebrona (#1973) üzenetére


grafnet
veterán

A fólia az nekem sem hagyott semmit a koszon kívül.
Viszont volt már, hogy a frissen felrakott, de pár hetesen leszedett TG valamit rajta hagyott.
Amit adtak az új mellé tisztító kendő az leszedte, de simán nem tudtam letörölni.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1975) hallerlaller válasza Flashy (#1972) üzenetére


hallerlaller
addikt

miért kell ehhez pc, nem egyszerűbb wifin lehuzni telefonról?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1976) Flashy válasza hallerlaller (#1975) üzenetére


Flashy
veterán

de, igazad van. csak valahogy én önkéntelenül PC-n csináltam, mert én még nem azt szoktam meg hogy telefonon élek, az előző telefonom kijelzőjén gépelni meg weboldalakat nézni egyszerűen nem éri meg, ha van a közelemben igazi számítógép. én még azt se értem, amikor a suliban infó órára bejön a 15 gyerek a 24 colos monitorok elé (normális teljesítményű gépek, gyors net), bedugja a telefonját tölteni (mindig le van merülve a kényszeres tapogatás miatt), aztán a minikijelzőt nézi inkább.

(#1977) FunPro


FunPro
senior tag

Havi tg jelentés:

Megérkezett a febr. 21-én rendelt üvegfóliám.
Igazság szerint már kedden itt volt, csak a postás cseszett felhozni.

Méreteit tekintve kicsit kisebb, mint maga a telefonüveg, de a lekerekítés miatt gondolom az összes ilyen. Levegősödést nem tapasztaltam, egyből rendesen letapadt. A telefon használatára nincs befolyással, a Multi-touch működik (valaki erre panaszkodott), valamint a jelzőfénynek is megvan a kivágása. Tehát, lényegében bevált a cucc.

A telefonomon végeredménybe ez a fólia található ezzel a tokkal.

A tokról annyit érdemes tudni, hogy nem az a kimondott slim tok, szóval annyira nem is elegáns a megjelenése. A hátulján meglátszik néhány karc, de a telefont tökéletesen védi.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1978) Norby86


Norby86
őstag

Az imént jött meg a telefon és egyből megnéztem zárva van e a bootloader, mivel a kínainak mikor irtam azt igérte nyitva küldi. Szóval zárva van sajnos... Nem értem akkor mit hazudott itt nekem, de mindegy, majd én kinyitom.
Megpróbálkozom Viktor0610 (#1755) hozzászólásában leirtakkal.Remélem sikerül, mert addig nemtudok továbblépni. Apropó, majd melyik romot tudnátok ajánlani ha sikerült kinyitni a bootloadert és fennvan a twrp is? MIUIHU vagy valami más inkább?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1979) Norby86


Norby86
őstag

Sajnos nem megy fel a dev rom. Azt irja "A frissítés ellenőrzése sikertelen" alatta "Current version is illegal, only allowed to flash the stable version."
Milyen módszer van még a bootloader nyitásra?

-Norbi-

(#1980) Norby86


Norby86
őstag

Na, időközben sikerült a webshopos romra rávarázsolnom a 8.2.1-es global romot. Most próbálnám rá feltenni a fejlesztőit hogy kitudjam nyitni a bootloadert, de nem megy fel rá a fejlesztői rom. Most azt irja hogy "You're allow to flash the newest develop version published by MIUI forum from stable verson only."
Van valakinek ötlete innen hogy lehet továbblépni a bootloader nyitás irányába?

-Norbi-

(#1981) trebrona válasza Norby86 (#1980) üzenetére


trebrona
nagyúr

Global stable nyitható. Fejlesztői beállításokban engedélyezd az OEM feloldást!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1982) Norby86 válasza trebrona (#1981) üzenetére


Norby86
őstag

Ha jól értem akkor nem kell dev rommal bajlódni hanem engedélyezem az OEM feloldást és utána jöhet a nyitási kérelem ezen az oldalon?
Apropó, mielőtt nyitási kérelmet kérek, csináljak ugye MI fiókot a telefonról?

-Norbi-

(#1983) trebrona válasza Norby86 (#1982) üzenetére


trebrona
nagyúr

Itt minden infót megtalálsz: [link]

Azért nagyon ne éld bele magad, hogy ripsz-ropsz végzel, csak az engedélykérés procerúra 3-10 nap.
Igen, jól érted, nem kell dev. rom. Az régebben volt, ma már a global stable romok ugyanúgy nyithatóak.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1984) Norby86 válasza trebrona (#1983) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi! Megcsináltam elvileg a procedúrát. Azaz email címmel regisztráltam MI fiókot, kitöltöttem mindent, adatlapom 100% -os lett. Ezután az előzőleg linkelt unlock oldalon rányomtam a gombra hogy "Unlock Now". Viszont ezután átirányított a kínai nyelvű fúrumba egyből.
Google forditóval próbáltam lefordítani mit írhat, ez jött ki: Sikeres belépés tökéletes fórum információ
Ha a böngészője nem támogatja a kereteket, kérjük kattintson erre a linkre.
Szóval nemtudom elment szerinted a kérelem? Mert semmi visszajelzés nemvolt hogy köszönik vagy bármi.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#1985) trebrona válasza Norby86 (#1984) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, nem a fórumra kell belépni. Alul tudod váltani a nyelvet English-re, lehet úgy könnyebb. :)
Ilyen felületen kell igényelni: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1986) Norby86 válasza trebrona (#1985) üzenetére


Norby86
őstag

Na, sikerült ide belépnem. :) Megvolt a hiba és a fórumba nem választottam felhasználónevet, azért dobott mindig át a fórum ablakába. Szóval most kész az ottani nick nevem. Kérdésem, hogy a "Please input your name" mezőbe a nick nevemet vagy bármi más nevet megadhatok?
Igénylési szövegnek mit kell bele írni? Nem vagyok annyira jó sajnos angolból. :(

-Norbi-

(#1987) Norby86


Norby86
őstag

Ha valaki tudja a megoldást, kérem segítsen! Még azóta is leragadtam itt hogy milyen nevet kell megadni az unlock oldalon és pontosan milyen szöveget kell kérvénynek bele írni?
Nem akarok hülyeséget csinálni.

-Norbi-

(#1988) trebrona válasza Norby86 (#1987) üzenetére


trebrona
nagyúr

Bármit beírhatsz névnek, de ne tartalmazzon speciális karaktert és szóközt.

Indoknak pl:
I need root access for my device
(szükségem van root hozzáférésre)

Esetleg még a végére, lássák szépen kéred: Please approve my unlocking request. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1989) Norby86 válasza trebrona (#1988) üzenetére


Norby86
őstag

Ó, nagyon szépen köszönöm! :) El is küldtem nekik, még formailag bele is irtam hogy köszönöm meg üdvözlettel blabla... :D Remélem nem lesz kifogásuk.
:R

-Norbi-

(#1990) Norby86


Norby86
őstag

Azt esetleg tudja valaki hogy a MIUIHU rom és a Global Stable között mi a külöbség? Mert ez nem egyértelmű számomra és igazából nem is tudom hogy melyiket célszerű feltenni? Azt sem tudom hogy a legfrisebb MIUIHU rom ami a Redmi 4 Prime-ra elárhető, már a 8.2.1-re épül, vagy még a régebbi romra?
Dev. romot nem szeretnék használni, lényeg nekem a stabilitás.

-Norbi-

(#1991) trebrona válasza Norby86 (#1990) üzenetére


trebrona
nagyúr

MIUIHU is heti kiadású dev. rom.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1992) Viktor0610 válasza trebrona (#1991) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pszt! :))

Ja, várj!

Az a különbség, hogy a MIUIHU dev. a global az stabil. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1993) grafnet válasza Norby86 (#1990) üzenetére


grafnet
veterán

A dev ROM is stabil... csak arra minden héten kapsz frissítést, ami tartalmazhat "hibákat", ami miatt lehet pl.: gyorsabb akku merülés. A dev-et NEM KELL minden héten frissíteni! Amikor kedved tartja, csak akkor.
A stabil ROM-ra már a dev-ből kikerülő "jó" javítások érkeznek frissítés gyanánt, ezért csak 1-3 havonta kap frissítést.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1994) trebrona válasza grafnet (#1993) üzenetére


trebrona
nagyúr

A dev ROM is stabil...

Azért ez néha barokkos túlzás.
Igencsak előfordulhatnak hibák a heti kiadásokban, nem véletlen, hogy sokszor vissza is vonják. Legnagyobb malőr amire emlékszem 3S-nél, a heti kiadás konkrétan tönkretette a rádiórészt a B20-as modelleknél, csupán telefonálni nem lehetett vele. :)

Szerk: Látom, közben szerkesztetted, te magad is leírtad: tartalmazhat "hibákat". Innentől az nem stabil.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1995) grafnet válasza trebrona (#1994) üzenetére


grafnet
veterán

Szerkesztettem, de nem a mondatot!!!
Ne harapj ki belőle egy kicsi részletet.
Az amatőr szempontjából stabil a dev is!
Működik a telefon megbízhatóan!

Nem minden frissítés erősít a meglévő állapoton! De, attól még stabil.
Nem omlik össze, nem FC-zik folyamatosan!

Azért írtam le a Dev és a Stabil közötti különbséget, hogy el tudja dönteni mit is szeretne használni.

Szerk.: B20 hiba: igen, ez is előfordulhat a dev-vel. Viszont ha az előző jól működött, akkot az stabil (nem Stabil).

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1996) trebrona válasza grafnet (#1995) üzenetére


trebrona
nagyúr

Eszem ágában sincs vitázni, ne szívd mellre! :N

Sokra megy az amatőr a stabilitással, ha nem tud telefonálni. Zárt bootloaderrel pedig még downgradelni sem tud, várhatja a következő heti javítást. Értem, hogy neked mást jelent a stabil, de a hozzá nem értőknek is.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1997) internetezoo


internetezoo
senior tag

Gyári videórögzítővel fekvő módban lett felvéve, de a lejátszást csak álló módban óhajtja. Más külső videólejátszó rendesen fekve játsza le. Bug lenne?

[ Szerkesztve ]

(#1998) Norby86 válasza trebrona (#1991) üzenetére


Norby86
őstag

Értem. Akkor viszont lehet maradok a Gloval Stable romon.
Mondjuk kár hogy a MIUIHU romból nem készült csak dev alapra épült rom. :(
Mert megmondom őszintén kicsit zavaró hogy a Global Stable romban sok fölösleges cucc bele van integrálva mint pl. yellow pages, hangouts, google szövegfelolvasó, play zene és társai, valami Duo nevű app, drive, chrome, ...
Ezeket ha rootolva van a készülék, a system mappából ki lehet törölni? Mert ezekre nekem semmi szükségem és ahogy néztem, sajnos letiltani sem lehet.

-Norbi-

(#1999) grafnet válasza Norby86 (#1998) üzenetére


grafnet
veterán

Ha fent van a TWRP, akkor Stabil Multi ROM-ot tudsz feltenni.
8.1.x.x van mind a 3 modellre, 8.2.x.x van a Pro modellre.
Ebben a ROM-ban már nem sok fölösleges cucc van.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#2000) sunavlys válasza grafnet (#1999) üzenetére


sunavlys
senior tag

meg talán eu rom is van stabilban mindhárom készülékre, bár lusta vagyok megnézni.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.