Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok! Tervezek beszerezni egy Redmi 4-et a húgom számára, a spemallról. Egy kicsi problémába ütköztem, romot lehet választani original és multilangual között, de nem tudom, hogy melyik milyen akar lenni. Az én rn3pro-mat ugyanitt vettem, gyári rommal küldték, utána miflashel simán felraktam a devromot, ami azóta is remekül megy. Nem tudom, hogy milyen romok vannak redmi 4-re, a húgomnak kellene magyar nyelv bele. Melyiket válasszam? Melyik rommal lenne a legegyszerűbb az élet? Nem ártana, ha frissítene is. :)

(#3002) C0d3r válasza bebe159 (#3001) üzenetére


C0d3r
addikt

Szerintem írj ide is, illetékes kolléga (tibcsi0407) fog tudni segíteni.

(#3003) Habell


Habell
tag

Xiaomi Redmi 4 Prime telefonom van illetve volt, sajnos összetört.

Tud valaki ugyan ilyen telefont, mármint forumozó aki árulja? Korábban itt vettem valakitől a forumon, gondoltam hátha tud valaki segíteni. Szeretnék venni egy másikat.

(#3004) calamites válasza Habell (#3003) üzenetére


calamites
őstag

(#3005) norbert400 válasza Habell (#3003) üzenetére


norbert400
tag

én pl pont eladom:D dobtam püt.

[ Szerkesztve ]

(#3006) schmo07


schmo07
tag

Sziasztok !
Redmi 2 Pro után most lett egy Redmi 4-em (MIUI Global 8.1 stabil 8.1.8.0) Készülék nyelve magyarra van állítva, ékezetes betűket megjeleníti, de.... létezik, hogy a tárcsázó az ékezetes betűket nem veszi figyelembe??? (pl Kovács-ot nem dobja fel kovacs begépelésére :( ) vagy van valahol elrejtve valami beállítás?

(#3007) trebrona válasza schmo07 (#3006) üzenetére


trebrona
nagyúr

Global romban nem kezeli a tárcsázó az ékezeteket. Multi (xiaomi.eu) romban viszont igen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3008) schmo07 válasza trebrona (#3007) üzenetére


schmo07
tag

Köszi !
Megfontolom..

(#3009) calamites válasza trebrona (#3007) üzenetére


calamites
őstag

Hö eddig ezt nem is tudtam.

(#3010) bundaska válasza Habell (#3003) üzenetére


bundaska
aktív tag

Szia!

Mi lett a telefonnal? Mennyire tört össze? Ha pm-ben küldenél képet, megnézném mi lett vele.

Üdv:
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3011) Norby86


Norby86
őstag

Nem tudja valaki hogy hol tudom azt beállítani (egyátalán van e ilyen beállítás) hogy bizonyos alkalmazásoknál ne sötétüljön el a képernyő egy idő után? Tehát hogy folyamatosan működjön a kijelző míg mondjuk navigálok.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#3012) FunPro válasza Norby86 (#3011) üzenetére


FunPro
senior tag

Nálam speciel navigáció közbe nem sötétedik el a kép (HERE navigáció).

Ezt gondolom az app határozza meg. Manuálisan még nem próbáltam ilyeneket variálni.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#3013) Flashy válasza Norby86 (#3011) üzenetére


Flashy
veterán

szerintem is ez a programok beállítása, navigációs progik meg videolejátszók szoktak ilyen beállítást tartalmazni. vagy manuálisan kapcsolgatod az automatát addig.

(#3014) calamites válasza Norby86 (#3011) üzenetére


calamites
őstag

A waze azt is tudja, hogy hívás végén visszatér a naviba. Addig viszont folyamatos.

(#3015) Norby86 válasza FunPro (#3012) üzenetére


Norby86
őstag

Nekem a Strava nevü kerékpáros appra kéne valami megoldás. Weben csinálok elmentett utvonalakat, ezeket behivom és nézném merre kell mennem. Viszont igy nemtudom mert elsötétül a kijelzö. Nincs valami xposed kiegészitő esetleg amivel alkalmazásonként be lehetne állitani mire sötétedhet el és mire nem?

-Norbi-

(#3016) FunPro válasza Norby86 (#3015) üzenetére


FunPro
senior tag

Én egy ilyen esetben szimplán csak megfognám, és kikapcsolnám az elsötétítés opciót arra az időre, ameddig az adott appot használom. :K

Személy szerint nem szeretek fölöslegesen plusz appokat felrakni. Aztán lehet tényleg van valami alapbeállítás, ami appra szabva kilövi a képernyőzárat.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#3017) sunavlys válasza Norby86 (#3011) üzenetére


sunavlys
senior tag

Én meg azt szeretném, hogy elsötétedjen a Sygic: addig sem fogyasztana. :C

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3018) DrKapocs válasza sunavlys (#3017) üzenetére


DrKapocs
őstag

iGO legjobb tudomásom szerint tud ilyet. Kilövöd a képet, de szövegesen tájékoztat. Mostanában mondjuk nem is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#3019) Habell


Habell
tag

Korábban írtam, hogy keresek Xiaomi Redmi 4 Prime telefont. Teljesen újat keresek... köszönök minden ajánlatot, de újat szeretnék vásárolni.
Jelenleg körbe futottam a kínálatot, hasonlóan nem javult a helyzet, mind árban mind beszerzésben januárhoz képest. Ez részben jóó hogy tartja az árát, de elérhetőségre most sem lett könnyebb a beszerzése...
Remélhetőleg, olyat találok amin nem kell ROM-ot cserélni, bár megoldottam ezelőtt is, de jó lenne egy tiszta készülék.

(#3020) shiftac válasza Habell (#3019) üzenetére


shiftac
aktív tag

Giztopról semmiképp se vedd, megszívtam már velük. Hardveraprón vannak újak, ezen kívül a Spemallt tudom ajánlani, van magyar szervizük is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#3021) kovjoe válasza shiftac (#3020) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Akkor most vegye vagy ne vegye Spemallról :F ?

Látom, közben javítottad :C .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#3022) Matyi222 válasza Habell (#3019) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Spemall-ról van nekem is, 10 nap alatt megjön, global ROM-al küldik ha úgy kéred, így csak kibontod, használod, örülsz... Ajánlom vedd meg ott ha van rá 10 napod.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3023) Habell válasza Matyi222 (#3022) üzenetére


Habell
tag

Köszönöm.

Előbb szeretnék mint 10 nap...
Meg az a helyzet, hogy nagyon nem vagyok otthon idegen nyelvű oldalakon, fordítgathatok mindent. Még a magyart is többször elolvasom, hogy tuti legyen. Nem hogy itt ahol semmit nem értek, még első körben a redmi 4 primeot sem találtam meg... aztán akkor még váltsam át az árát, stb stb....

Januárban egy fórumtárstól vettem. Tisztában vagyok vele ismertebb aukciós oldalakról szerzik be... de készleten van/volt egyes embereknél így nem nekem kellett bajlódni a várakozással meg egyéb macerával.

(#3024) Norby86 válasza FunPro (#3016) üzenetére


Norby86
őstag

Közben megtaláltam, eldugva, de van ilyen beállítás a programban. :) Azért nem figyeltem eddig erre,mert az előző telefonomba gyárilag be volt ez a funkció építve hogy adott appoknál be lehetett ezt állítani. De jó hogy gondoltak erre és bele tették. :))

-Norbi-

(#3025) Matyi222 válasza Habell (#3023) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Akkor vadászni kell az oldalakat, biztos találsz bontatlant újat is.
Van az az eset amikor megér pár ezressel többet ha nem kell várni, megértem.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3026) Habell


Habell
tag

Ezen az oldalon amit ajánlottatok mennyi az annyi forintra mindennel együtt postával?

(#3027) bundaska válasza Habell (#3026) üzenetére


bundaska
aktív tag

Attól függ, milyen színűt szeretnél rendelni.

Ezüst (fehér előlap) illetve a teljesen arany színű 179,9 Dollár a telefon + 25,54 dollár a szállítás. Ebből lejön a Kupon kód, ami 12 dollár. Így ez 193,44 dollár. Átszámítva amit szerintem 300 Ft környékén számolhatsz 58 032 Ft. Ebben benne a szállítás, és a vám is.
Ha a Szürke (fekete előlap) színűt választod (ez a legszebb, szerintem) ez 209,9 dollár a telefon + 25,54 dollár a szállítás. Kupon kóddal (-12 usd): 223,44 dollár. Egy így 67 000 Ft
Ezek a Multilanguage nyelvvel és a 2 Év EU garanciával értendőek, EU Express szállítással. Adnak a telefonhoz egy üvegfóliát és egy szilikon tokot is (ha el nem felejtik oda csomagolni, de én megkaptam a 4X-hez amit nemrégen rendeltem kollégámnak, ez tuti.)

Remélem, segítettem.

Üdv.
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3028) Habell válasza bundaska (#3027) üzenetére


Habell
tag

Köszönöm a segítséget, segített :)

Nos mindent össze vetve, írok árakat.
Januárban fórum társtól vettem az arany színűt akkor 52.000 Ft mindennel együtt. A fóliát meg tokot nem számolom később pár ezer forintos dolog volt talán vagy még annyi sem, mert fórumtárs jó áron adta szintén.
Most amit találtam hivatalos magyar oldalakat 64.900 Ft. Színtől függetlenül... nekem arany volt, semmi gondom nem volt vele megszoktam, aztán ez a legolcsóbb...

A hardveraprón friss hirdetést nem találtam ami új készülékre vonatkozik, én használtat meg nem nézek. Volt egy hirdető ilyen 50ezres áron, de neki meg elfogyott 1-2 hét mire újra lesz...
Az ebay és társai oldalakra nem néztem fel mert gondolom ha januárban 50 körül ment a telefon akkor most is, de ugyan úgy személy szerint nem rendeltem még külföldi jellegű oldalról. Nekem az volt a szerencsém, hogy volt olyan fórumtárs aki gondolom több darabot rendelt és vett meg így, majd azt minimális ár különbséggel adta tovább... amit most össze törtem nagyon megszerettem pár hetet aggódtam az elején a ROM miatt, mert azt cserélni kellett... azóta meg minden szép és jól frissül.
Újat szeretnék rendes ROM-mal.

Nem tudom mekkora az esélye annak, hogy a napokban valaki feldob egy ilyen új telefont az eladósorba. A hardveraprón az elmúlt 2 nap alatt nem változott a kínálat illetve a jofogáson sem, a vaterán meg talán nincs is...
Nagyon bánom, hogy összetört a telefonom és a lehető leghamarabb szeretném pótolni, úgy gondoltam hogy napokon belül vagy akár már a héten meg tudom tenni.
( remélem az adminok nem rúgnak ki egyes szavak használata miatt )

Ha valaki elbillent abba az irányba, hogy kár várogatnom, mert mire várok arra már ez a 10 napos várakozási idő meg ajánlat is jó lett volna, amit ajánlottatok.

(#3029) calamites válasza Habell (#3028) üzenetére


calamites
őstag

Lampard19-től vettem feketét egy hete, akkor még volt neki minden szín. Ő vállal 1 év garit is.

(#3030) norbert400


norbert400
tag

Szia.

Ha minél olcsóbban akarod akkor spemalltól kell rendelned. semmi ördöngösség nincs benne és ha szükséges akkor segítek neked a rendelésben. Pont tegnap vettem onnan egy redmi note 4et.

[link]
gold és a silver átváltva úgy 47e ft. TUREDMI4 kuponkoddal.
+ free shipping.

[ Szerkesztve ]

(#3031) sunavlys válasza Norby86 (#3024) üzenetére


sunavlys
senior tag

el is árulod a helyét???

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3032) sunavlys


sunavlys
senior tag

Ezeket gondolom ismeritek?

Az elsőn egyszerre lehet kijelölni az elemeket, a másodikon meg egyesével, ami kicsit uncsi.
Nincs más megoldás?
Egyáltalán hozzá szabad nyúlni a másodiknál az elemekhez?

Csak az elsőt szoktam piszkálni, eddig bevált.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3033) DrKapocs válasza sunavlys (#3032) üzenetére


DrKapocs
őstag

Igen, ismerjük.
Nincs más megoldás.
Igen, természetesen hozzá lehet nyúlni, ez a beállítási lehetőség célja. A számodra szükségtelen rendszer appok nem kapnak adat forgalmazási lehetőséget.

(#3034) ginola válasza DrKapocs (#3033) üzenetére


ginola
addikt

Ez hol is érhető el? Hirtelen nem tudom.

(#3035) ajapi válasza Norby86 (#3024) üzenetére


ajapi
tag

Hol is van az a beállítás?

köszönöm

(#3036) shiftac


shiftac
aktív tag

Biztonság/Adatforgalom/Korlátozás

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#3037) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Fólia téma.

Végre feldobtam a ScreenKnight fóliát.
A felhelyezés minőségét elnézve tényleg dobtam ( ;] ), így már rendeltem is az utánpótlást. :(((

A fólia nem hajlik rá a szélekre, de nem néz ki rosszul. :)

Samsung Galaxy A54

(#3038) sunavlys válasza DrKapocs (#3033) üzenetére


sunavlys
senior tag

Kösz a választ.

Igazából arra irányult volna a kérdésem, hogy ha minden adatkapcsolatot megszűntetek a rendszeralkalmazásoknál, veszélyeztetem-e a mobil normális, hibamentes működését, ha nem vagyok wifi közelben és az adatcsomagomat sem akarom fogyasztani? Nem tudom érthető-e:

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3039) kovjoe válasza sunavlys (#3038) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Én a telefonjaimat mindig csak wifi-n használom, soha nem volt mobiladat előfizetésem, és nem volt gond a működéssel.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#3040) calamites válasza Viktor0610 (#3037) üzenetére


calamites
őstag

Dobnál majd egy képet, valami védelem engem is érdekelne.

(#3041) DrKapocs válasza sunavlys (#3038) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nem, semmi veszélye nincs, ha megvonod az adathozzáférést a rendszer appoktól. Ami nem fontos számodra, vond meg nyugodtan, baj nem lesz belőle. Maximum, ha valami nem megy és kellene, adsz neki engedélyt. Én pont a youtube klienssel jártam így hétvégén, nem volt elég a youtubenak az engedély minden más (google keret, android, stb) tiltása mellett.

(#3042) Viktor0610 válasza calamites (#3040) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze. :)

Samsung Galaxy A54

(#3043) DrKapocs válasza Viktor0610 (#3042) üzenetére


DrKapocs
őstag

Szereted a légbuborékokat, látom... :D

Nekem a gyári fólia alatt van 8 helyen légbuborék. Azt hittem ennél rosszabbul nem nagyon tehették volna fel a fóliát. De... Te bebizonyítottad, hogy lehet. :D

(#3044) FunPro válasza DrKapocs (#3043) üzenetére


FunPro
senior tag

Itt legalább nincs egy cseszett szivárvány a kijelző közepén! :(((

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#3045) Viktor0610 válasza FunPro (#3044) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

FunPro:
Persze, hogy nincs, mert ez a mosószeres vízzel plusz a saját ragasztójával felragad mindenhol.

DrKapocs:
Siettem is (nem tudom, miért :B ), meg el is felejtettem, hogy miért kell bevizeznem az ujjamat, plusz többször fel is szedtem. :D Szerintem ez lett életem legrosszabban feltett fóliája. :B
Fura a matt fólia után a fényes, de tetszik, amit látok. :D

(Egyébként már kevesebb bubi van, meg amúgy is csak fehér/világos háttér előtt zavaró. :D ;] )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3046) norbert400


norbert400
tag

ha jól rakod fel a fullcovert akkor azon sincs:D

(#3047) Palos


Palos
tag

Meg tudnátok-e mondani, hogy redmi 4 Prime-on, ki lehet-e kapcsolni a töltő csatlakoztatásakor hallható hangokat? Kissé idegesít, ha késő este, vagy hajnalban fel ill. lecsatlakoztatom. Előre is köszi.

(#3048) trebrona válasza Palos (#3047) üzenetére


trebrona
nagyúr

Global romon nem, multi (eu) romon igen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3049) Palos válasza trebrona (#3048) üzenetére


Palos
tag

Az enyémen Global van. Akkor majd befogom a hangszóróját addig. Köszönöm a gyors választ.

(#3050) DrKapocs válasza Palos (#3047) üzenetére


DrKapocs
őstag

Kérlek szépen az mi2s fórumban elfogadott, az általad is hallható hangjelenség terminus technicusa a "tilinkózás". Évek óta nem képesek betenni egy kapcsolót erre sem a global sem a china verziókban. A töltés közbeni led kapcsolható, ez bezzeg nem. Nincs is jobb annál, mint amikor az alvó párod a tilinkózásra ébred.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.