Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) kovjoe


kovjoe
aktív tag

Ezt a B20 hiányt nem értem, több telefonom is volt már B20 nélkül, de még soha nem éreztem hiányát vodásként, mihez annyira elengedhetetlen?

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2202) trebrona válasza kovjoe (#2201) üzenetére


trebrona
nagyúr

Vodásként pont nem hiányzik, mivel ott a legjobb a 3G lefedettéség. De ezt már levezettük párszor. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2203) wocsok válasza trebrona (#2202) üzenetére


wocsok
tag

Telenornál sem...
Más: Holnap érkezik a 4x giztopról, majd beszámolok róla...

[ Szerkesztve ]

(#2204) trebrona válasza wocsok (#2203) üzenetére


trebrona
nagyúr

Telenornál elég sűrűn nézegettem az Edge jelet, már a város szélén is. :D

A beszámolót várjuk. :R

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2205) kovjoe válasza trebrona (#2202) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Köszi! Csak azért kérdeztem meg, mert ezt a B20-at annyian favorizálják, és képesek ennek hiánya miatt lemondani egy-egy kiváló vételről.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2206) Norby86 válasza csaba17 (#2196) üzenetére


Norby86
őstag

Így már értem mire gondoltál.
Igazából lehet van ebay-en is, ezeket több néven szokták emlegetni. Az üveg fóliából is már négy féle névvel ellátottat találtam, pl. Dohko, Agreal, Mofi, Mocolo...és ugye ott vannak a noname-k. Persze utána néztem a feedback-nek és pl. egy drágább közel 5 dolláros fóliánál is egy srác arra panaszkodott hogy középen szivárvány szinű a fólia, mert nem tapad jól. Tehát szerintem ezt a hibát amit én kifogtam, ezt a drágább fóliáknál más is kifogja ugyanugy. Max azért drágábbak egyes üvegfóliák,mert díszdobozba teszik.
Kár hogy a Nillkin nem gyárt ilyen full képernyő végő üveg fóliát, mert azért az még márka. Na mindegy, szerintem az olcsóbbik fajtából veszek inkább kettőt, aztán egyik már csak jó lesz. Kivéve ha nem törötten érkezik a másik. :D

-Norbi-

(#2207) shiftac válasza kovjoe (#2201) üzenetére


shiftac
aktív tag

Amilyen mobilnet árak vannak itthon (főleg más, fejlettebb európai országok árához képest, ahol ráadásul van korlátlan 4G is), én inkább lemondok teljesen a mobilnetről és ezzel a B20-ról is. Otthon mindenkinek van wifije, a legtöbb munkahelyen is van szerintem. A B20 inkább azoknak lehet fontos, akik sokat utaznak pl. a munkájuk miatt. Attól nem kell tartani, hogy egyáltalán nem lesz net, csupán lassabb lesz.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#2208) bundaska válasza wocsok (#2203) üzenetére


bundaska
aktív tag

Nagyon várom a beszámolódat :K , ilyet rendelnék lehet én is (2 db-ot). A ROM-ra nagyon kíváncsi vagyok, mert ugye nincs rá csak CN Stable ROM. Mondjuk a Developerben van magyar, csak ott meg lehetnek problémák (ha jól tudom). :)

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#2209) wocsok válasza bundaska (#2208) üzenetére


wocsok
tag

Dev-ben sincs magyar rom még, max. szerintem a webshopos romban lesz magyar nyelv. De holnap kiderül...
Szerk.: Bár most látom eu rom már van rá, ki tudja van-e benn magyar nyelv...

[ Szerkesztve ]

(#2210) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Super Mario Run kérdés. Nektek (Redmi 4 Prime-tulajok) megjelenik a program a Playen?
Nekem bedobja a reklámot a Play főolalára, de mikor rákattintok, nem elérhetőnek mutatja... :(((

Pedig úgy emlékszem, mobilról regisztráltam elő, mikor még csak ott tartott az ügy.

Samsung Galaxy A54

(#2211) trebrona válasza Viktor0610 (#2210) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link] :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2212) Viktor0610 válasza trebrona (#2211) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi. :)
Ha jól értem, ezzel az appal feltehetném ezt a Magisk "akármit".

Egyrészt ennyire nem érdekel a játék (a Pokémon GO-t is a root-tiltáskor szedtem le, hagytam abba), másrészt el sem jutok a futtatásig, mert "Az elem nem található" hibaüzenetet kapok a Playen, mikor a Super Mario Run bannerre kattintok.

Az viszont mindenképp' pozitív Magisk-ügyben, hogy egy app feldobásával meg lehet oldani azt, ami korábban elég bonyolultnak tűnt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2213) csokito100 válasza Viktor0610 (#2210) üzenetére


csokito100
aktív tag

Szia!

Fent van nalam a playen Super Mario Run.Letoltottem es jatszottam vele,viszont allitolag az elso negy palya ingyenes,a tobbiert fizetni kell.Engem nem nagyon mozgat ez a jatek,csak azert csinaltam,hogy megnezzem neked.Szoval van es mukodik.Udv.Csoki:)

(#2214) Viktor0610 válasza csokito100 (#2213) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Root van nálad? :)
(Köszi, hogy csekkoltad. A játékot másik készüléken már megnéztem, nem is tetszik, csak maga az megoldás zavar, hogy nálam nem is mutatja. :F )

Samsung Galaxy A54

(#2215) trebrona válasza csokito100 (#2213) üzenetére


trebrona
nagyúr

Root miatt nem engedi.

(#2214) Viktor0610:
Most már csak próbáld ki! :) [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2216) Viktor0610 válasza trebrona (#2215) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Innen telepítve a játék indítás után kidob (a Pokémon GO legalább írta, hogy a rendszerem módosított vagy milyen).
A Magisk appot inkább még mellőzöm, nincs fenn olyan program, ami igényelné. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2217) Flashy


Flashy
veterán

jól látom, hogy root nélküli android 6-on nincs lehetőség repülő mód automatizálásra alkalmazásból? (2.3.7-ről jövök...) nem a Xiaomi hibája, de mérges vagyok, mert nem hiszem, hogy ez akkora biztonsági rés volt, viszont egy éjjelre repülni küldött telefon legalább a mai telefonok szánalmas aksiteljesítményén tudott dobni (oké, a Redmi4 aksija nem olyan rossz). persze röptethetem kézzel, de pont ezért vannak scriptnyelvek meg automatizálható rendszerek, hogy amit minden nap ugyanakkor kell megtenni, azt megcsinálja...

(#2218) hallerlaller válasza Viktor0610 (#2210) üzenetére


hallerlaller
addikt

nem játszom vele de most megneztem ott van playben, telepítettem és simán elindult.

nvm, lassú vagyok

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#2219) trebrona válasza Flashy (#2217) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, sajnos nem lehet, én a Llama-t használom, az sem tudja. Ezt úgy oldom meg, hogy a Llama kapcsol minden mást, saját MIUI automatizáló pedig a mobilnetet. Nem elegáns, de legalább működik.

MIUI automatizálónál természetesen a repülőmód is állítható, repülőmódot nem használom.
[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2220) Norby86


Norby86
őstag

Lemértem a Multi Stable (EU) 8.2.1.0 legfrisebb rom akku és képernyő idejét. Nem tudom ez jónak számít e, de ahogy itt olvastm, azért a 9-10 órás képernyőidők a gyakoriabbak. Azonban nekem ez alapján jó ha 7 óra meglenne. Szerintetek? Mert nemtudom feltegyem e inkább a 8.1.3-at vagy ez nem olyan rossz?
[kép1]
[kép2]

-Norbi-

(#2221) Viktor0610 válasza Norby86 (#2220) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a "jó, ha 7 óra meglenne" az több mint 8 óra lenne 100%-ra kiszámolva.
Ez pedig kevés wifivel simán jó. ;)

Samsung Galaxy A54

(#2222) bundaska válasza wocsok (#2209) üzenetére


bundaska
aktív tag

Akkor teljesen tudatlan voltam eddig. Úgy tudtam, a Dev-ben van magyar. Köszi az infót.
Viszont azt hol láttad, hogy van EU rom? Itt én nem azt látom, hogy lenne. Mondjuk itt megtaláltam, de nem 8-as.

(#2220) Norby86 Nekem is hasonló a tapasztalatom. Sajnos, amióta felraktam az újabb ROM-ot, nekem is csökkent a készenléti és képernyő idő is. Eddig majd csak 4 napot bírt, kb. 8 óra képernyő idővel, most meg 6 óra és 3 nap 10ra körül 20% akksival. Teljesen nem akartam lemeríteni az akkut megnézni ténylegesen mennyit bír. Ezek az értékek egész napos WiFi bekapcsolása mellett vannak (pontosan hány óra passz), nem tudom, mennyire számít rossznak.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#2223) Norby86 válasza Viktor0610 (#2221) üzenetére


Norby86
őstag

Tehát az a 10 órás meg 12 órás képernyőidő amit olvastam akkor nem is annyira életszerű? Mondjuk ez sem rossz az előző telefonomhoz képest ami jó ha 6 óra képernyőidőt birt. :) De ebből gondolom hogy akkor a 8.1.3 se hozna nagyobb üzemidőt. Igazából nem sokat nyomkodtam, volt hogy utközben neteztem kicsit, pici play áruház is volt, meg youtube, messenger fut a háttérben mindig, plusz a viber is, minden mást meg letiltottam ne fusson feleslegesen.
Azért kiváncsi lenénk ha valaki használta a Multi Stable 8.1.3 romot, annak mi a véleménye erről a képernyőidőröl?

-Norbi-

(#2224) trebrona válasza bundaska (#2222) üzenetére


trebrona
nagyúr

Mert az a gyári letöltőoldal.

xiaomi.eu

Ez pedig maga a rom: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2225) bundaska válasza trebrona (#2224) üzenetére


bundaska
aktív tag

:B Na ezt sem tudtam eddig. :( Mindig tanulok innen, köszönöm a linket. :R

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#2226) Viktor0610 válasza Norby86 (#2223) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elég széles körben változhat a kijelzőidő a feltelepített/használt programoktól, hogy wifin vagy mobilneten vagy, hogy a kijelzőt automata fényerőn használod vagy fix alacsony/magas értéken.
Szerintem nem érdemes rajta sokat rugózni. Ha több napot kibír, akkor jó. :D Márpedig nekem sok használattal is másfél-két napot bír, így nem panaszkodom. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2227) Norby86 válasza Viktor0610 (#2226) üzenetére


Norby86
őstag

Ez mondjuk igaz.
Bundaska nem irta hogy ő használ e messengert és vibert, na meg gmail-t. Mert ezek az appok folyamatosan szinkronban tartják a készüléket. Minden esetre az ujdonságoktól sem akarom megfosztani magam, hiszen ha egyel vissza lépek, akkor valószinű ott is ragadok. Azért össze-vissza nem akarok romolgatni sem ha ez az üzemidő jónak számít. Sajnos kiinduló pontom nem volt mert mikor megjött a telefon már mint legfrisebb rom ezt tettem fel rá nyitás után.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#2228) Flashy válasza trebrona (#2219) üzenetére


Flashy
veterán

ez a MIUI automatizáló nagyon jónak tűnik, developer ROMban van?

(#2229) t.roby90 válasza Norby86 (#2223) üzenetére


t.roby90
tag

a 10-12 órás képernyőidő életszerű, folyamatos használattal wifin keresztül és nem több napos üzemidővel. ha több napos az üzemidő akkor csökken a képernyőidő.

(#2230) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

1.5-2 hét múlva szeretnék venni egy 4X-et vagy 4 Prime-ot, tudnátok abban segíteni, honnan érdemes rendelni?
4X-et Spemall-on néztem, 4 Prime-ot meg giztop-on, innen vehetőek majd?
Láttam írtátok, hogy ajánlott hivatalos ROM-ot feltenni, ez esetben gondolom mindegy, mivel veszem, ugye? Szempont lenne, hogy ne kelljen sokat/gyakran ROM-okat telepítgetni, pár éve a ZTE Blade-emen meg az Xperia Mini Pro-mon csak a bajom volt a custom ROM-okkal, így most inkább megkímélném magam ettől, ha lehet, ne nagyon kelljen hozzányúlni a telefonhoz ebből a szempontból. :)

(#2231) grafnet válasza SH4D0W2011 (#2230) üzenetére


grafnet
veterán

ROM-olni az ROM-ol, aki akar. Nem kötelező!
Az elsőt érdemes megnézni, s ha webshopos, akkor cserélni. Az pár kattintás és megvan.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#2232) Flashy válasza SH4D0W2011 (#2230) üzenetére


Flashy
veterán

röviden: Redmi 4 Prime-ot bárhonnan veszed, csak egyféle van (B20 nélkül), ROM-ot első nap ráteszed a hivatalosat beépített update menüpont segítségével és kész vagy. (valószínűleg webshopossal jön, amiben bármi lehet, de ha hivatalos lenne véletlenül, akkor se csinál semmi bajt ha te is ráteszed a hivatalosat).

(#2233) SH4D0W2011 válasza Flashy (#2232) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Na ezzel így még megbírkózom, köszi! :)

(#2234) tottenham78


tottenham78
csendes tag

Sziasztok!

Csatlakoztam én is a Redmi 4 pro tulajok táborához.Megtudnátok mondani hogy ez a hivatalos Global ROM vagy valami webshopos?Nem szeretnék romolgatni ha nem muszáj.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#2235) felali válasza tottenham78 (#2234) üzenetére


felali
tag

Szia szerintem hivatalos rom.

(#2236) grafnet válasza tottenham78 (#2234) üzenetére


grafnet
veterán

Használd megelégedéssel!
Gyári Stabil ROM-mal kaptad.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#2237) tottenham78 válasza grafnet (#2236) üzenetére


tottenham78
csendes tag

Köszi ennek örülök.Remélem sokáig kitart

(#2238) bundaska válasza Norby86 (#2227) üzenetére


bundaska
aktív tag

Szia!

Amit használok a fentebb leírt időintervallumban és szinkronizálnak is ahogy írtad: Mennenger, Facebook, VIber, Gmail, Amazon drive. Ennyi minimum fut. Eddig naponta max 20%-ot merült, most kicsit több. Néha használok mobilnetet, ha kell GPS-t is (igaz nagyon ritkán). Vissza váltani nem szeretnék, csak ha drasztikusan csökkenne az akku idő. Így a leírtak szerint nem is rossz (régebbi telefonom MTK procis volt, nem mondom meg melyik pontosan, igaz nem egy szájomi hanem egy BeeX, de naponta kellett tölteni a 2800MAh-es akksit).

(#2224) trebrona Amit linkeltél utolcsó ROM-ot, azt simán le tudnám tölteni az új 4X-re és a frissítés menüpont, a ROM telepítés kiválasztása menüpont alatt tudnám simán telepíteni? Vagy kell hozzá root stb.?

(#2237) tottenham78

Honnan rendelted a telefont és mennyibe volt mindennel együtt ha kérdezhetem? Illetve mennyi idő alatt ért ide? (Csak gyűjtöm az infókat, honnan vegyem a 4X-et).

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#2239) internetezoo


internetezoo
senior tag

4X magyar kereskedőtöl:
http://www.tiptop-laptop.com/product.php?model_number=xiaomi-redmi-4x-2gb-ram-16gb-rom-5,0-hd-2,5d-display-arany-okostelefon-43531

(#2240) grafnet válasza internetezoo (#2239) üzenetére


grafnet
veterán

Magán vélemény: 2017-ben nem vennék 2/16-os készüléket!
Volt, Mi szériás, semmire való!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#2241) csokito100 válasza Viktor0610 (#2214) üzenetére


csokito100
aktív tag

Szia!

Nincs root.Ez egy érintetlen rendszerű,magyar nyelvű pékségben előállitott rendszer.Tudod irtam,hogy nem merek belenyúlni.Üdv

(#2242) bundaska válasza internetezoo (#2239) üzenetére


bundaska
aktív tag

Giztopról ha rendeled, 129 dodó ami 290-el számolva 37410 Ft 2 év eu. garral ha nem tévedek.

(#2240) grafnet
Ezt egy kicsit kifejtenéd bővebben? Mi volt vele a baj? Ne a Prime-hoz viszonyíts, hanem egy 2-3 éves telefonhoz, ami nem csúcskategóriás.
Ha meg a 3/32 GB verziót vesszük alapúl, csak 10 dollárral drágább a legolcsóbb Prime. Erre érted? Ennyire nem lehet rossz... vagy mégis?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#2243) csokito100 válasza Flashy (#2217) üzenetére


csokito100
aktív tag

Felesleges reptetni,altatni,kikapcsolni egy olyan telót,ami alapból tud 3 napot 5-6 óra kijelzőidővel.5-6 ora skype használattal,állandó wifi bekapcs,mellette telefomálás,stb sem tudtam egy nap alatt lemeriteni.Mi kell még?A 200 K feletti nagy menő szutykok,ha kibirnak 1-1,5 napot,a tulajok verik a seggüket a földhöz örömükben,Üdv

(#2244) trebrona válasza Flashy (#2228) üzenetére


trebrona
nagyúr

Majd ha megjelenik a 4Prime-ra a global 8.2 valószínűleg benne lesz.
Erre a készülékre csak az multi (eu) dev. és stable romok tartalmazzák, ha nem tévedek.

A screenshot Redmi3S-en készült multi stable-lel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2245) trebrona válasza bundaska (#2238) üzenetére


trebrona
nagyúr

Amit linkeltem csak bootloader nyitás után TWRP-vel lehet feltenni. Rootnak nincs köze a romcseréhez.
TWRP Redmi4X-hez: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2246) csokito100 válasza Norby86 (#2223) üzenetére


csokito100
aktív tag

A messengert lődd ki,hogy ne fusson állandóan a háttérben és akkor biztos jobb lesz az üzemidőd.A messenger nagyon szereti zabálni az aksit,köztudott:).Üdv

(#2247) Norby86 válasza csokito100 (#2246) üzenetére


Norby86
őstag

Kilőném, de azon tartom napközben több ismerősömmel is a kapcsolatot. :)
De azért trükközök ahogy tudok, egy tavaly júliusi messenger fut a telefonon, nem a legfrisebb. A friss verziót nem tenném fel semmi pénzért, annyian panaszkodnak rá.
Egy időben fenn volt a swipe ami egyfajta messenger alternativa, de az meg hol jelzett hogy jött üzenetem, hol meg nem.

-Norbi-

(#2248) Norby86


Norby86
őstag

Ja amúgy minap ugye pont említettem hogy a rendelt full üvegfóliám közepe szivárvány szinű. Most megtaláltam azt a feedback-et amit egy orosz írt, aki egy jóval drágább, közel 6 dolláros fullos üvegfóliát rendelt a Redmi 4 Prime telefonjára.
Nekem pont ugyan ilyen szép szivárványos, ahogy a képen látszik... :D De néha fura mód gyengül, aztán mikor zsebből kiveszem ujra gyönyörködhetek a szivárvány szinekben. ;]
[kép]

Tanulság: Nem éri meg drágábbat venni ha egyformát árulnak és a drágább is lehet ugyanolyan rossz. Úgyhogy most bepróbálkozom két külön helyről rendelni 1-1 fóliát kb. azonos 1 dolláros áron. Azon röhögnék ha megjön, felteszem és semmi szivárványozódás nem lenne, szépen tapadna és minden stimmelne. Mert van rá esély, a feddbackek szerint 4.9-es értékelésű a fólia, persze én azért ezzel óvatos vagyok, tudnak manipulálni a pontokkal.
Hozzáteszem a mostani fóliám sem volt drága, 500 forintba került, bár ha azt veszem ez meg 280 ft.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#2249) tottenham78 válasza bundaska (#2238) üzenetére


tottenham78
csendes tag

Én itthonról rendeltem Lampard19 nevű felhasználótól.

(#2250) csaba17 válasza Norby86 (#2248) üzenetére


csaba17
senior tag

tegnap reggel nálam is visszajött a szivárvány.
biztosan köze van a hőmérséklet ingadozáshoz, reggel elég hideg volt, egy jó 25-30percet voltam kint amíg jött a vonat.
akkor láttam, hogy színes megint. de mire beértem eltűnt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.