Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) trebrona válasza sunavlys (#2000) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azt írta ő is. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2002) grafnet válasza sunavlys (#2000) üzenetére


grafnet
veterán

A Multi és az EU ROM ugyanaz.

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#2003) Norby86 válasza grafnet (#1999) üzenetére


Norby86
őstag

Szuper! :) Köszi!
Akkor ez lesz szerintem nekem a járható út.
Két kérdés még: ezt a Stabil Multi romot honnan tudom letölteni? Illetve ezt a romot TWRP alól vagy milyen módon kell majd feltenni ha már megvan a TWRP a telefonomon. Elsősorban a legfrisebb érdekelne majd, de azért bizonság kedvéért egy ezelőtti romot is letöltenék. Aztán amelyik beválik az marad. De gondolom a 8.2.x.x is jó lesz nekem mivel a készülékem Prime és az úgytudom ugyan az mint a Pro.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#2004) grafnet válasza Norby86 (#2003) üzenetére


grafnet
veterán

Ez alapján elindulhatsz az ismerkedés útján...
Neked másik ROM kell: HM4Pro.
Az első linken a 8.1.x.x-et tudod szedni.
A második linken meg egyből a 8.2.x.x-et.

Természetesen csak a rád vonatkozó részt kell megcsinálni.

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#2005) Norby86 válasza grafnet (#2004) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi! Ez számomra teljesen érthető leírás. E szerint fogok eljárni ha megérkezik a bootloader nyitásról az engedélyem és fenn van már a TWRP. :R

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#2006) csokito100 válasza Norby86 (#2005) üzenetére


csokito100
aktív tag

Szia!
Pár nap múlva ellenőrizd,mert nem mindig értesitenek róla.Üdv

(#2007) Norby86 válasza csokito100 (#2006) üzenetére


Norby86
őstag

Szia!

Simán csak ellenőrizni hogy tudom? Belépek email címemmel és jelszavammal a MiFlashUnlock programba és kiírja hogy megkaptam e? Vagy hogy működik ez?

-Norbi-

(#2008) internetezoo


internetezoo
senior tag

Global Stabil
8.1.4.0: fekvő módban felvett videót fekvő módban játsza le.
8.2.1.0: fekvő módban felvett videót hibásan álló módban játsza le. Ez bug. Másnak is?

(#2009) csaba17


csaba17
senior tag

azt hogy tudnám kiküszöbölni, hogy az általam használt timeriffic nevű app a megadott időpontban megcsinálja a beállított dolgot?
a profilban beállítottam, hogy este fél9kor váltson át néma módra.
de pl most sem csinálta meg..
ahogy nézem kilövi a futó progik közül, pedig beállítottam az akksinál, hogy ezt az egy appot illetve az ébresztőt hagyja békén.

(#2010) grafnet válasza csaba17 (#2009) üzenetére


grafnet
veterán

A memóriában tartás vagy lakatolás megvolt? Bal gombot megnyomod, bejönnek a futó appok. Amit lakatolni szeretnél, azt lefelé húzod, s megjelenik a lakat.
Automatikus indulás meg van neki engedve? Biztonság app - Engedélyek - Indítópult: kiválasztod.

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#2011) csaba17 válasza grafnet (#2010) üzenetére


csaba17
senior tag

az auto indulás megvolt, erről a lakatolásról meg most hallottam először, megcsináltam. remélem most már működni fog. (nem tudtam, hogy van ilyen)
próbáltam még lakatolni az alarmy nevű ébresztő appot, de azt nem is mutatja ha megnézem az éppen futó appokat, igaz ez mindig fent van a rolón, ha aktív az ébresztés.
köszönöm a segítséget.

(#2012) grafnet válasza csaba17 (#2011) üzenetére


grafnet
veterán

Jobbra-balra lehet a futókat scrollozni... akkor sincs meg az alarmy?
Szívesen segítek, ha tudok.

[ Szerkesztve ]

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#2013) South Velen


South Velen
addikt

Hali!

Amióta 8.1-ről 8.2-re frissített a telefon (OTA - Global Stable ), a 12 óra SOT-ból 6-7 óra lett. :(((

Más is járt már így? Főleg az appok fogyasztása nőtt meg (pl Messenger), de nem az appok hibája, mert verziócsere óta van ez. Más is járt így? FR vajon segítene?

Redmi 4 Prime

(#2014) Norby86 válasza internetezoo (#2008) üzenetére


Norby86
őstag

Nálam jelenleg a Global Stable 8.2.1.0 van fent és kipróbáltam a kamera felvételt, de nekem nincs ilyen hiba,a fekvő módban felvett videót is fekvőben játsza le.

(#2013) americanidiot:
Én is ezen a romon vagyok, de nekem nem tűnik úgy hogy gyorsan merülne, bár nekem 1,5 napja van meg a telefon és be sem laktam, szóval nemtudom az előző rommal mennyivel volt jobb az üzemidő.
De azért ez engem is érdekelne hogy más tapasztalt e ilyet amit te.
Mivel hamarosan ha nyitom a bootloadert megy fel a multi stable és ott is van ugye egy frisebb 8.2.1.0 verzió és egy egyel régebbi 8.1.3.0. Kérdés csak az hogy melyiket (régebbit vagy legfrisebbet) érdemesebb feltenni?
Update: Amugy nem csak te panaszkodsz erre ahogy látom, hanem már páran panaszkodtak a külföldi fórumon: [link] Lap alján érdemes megnézni a kommentet.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#2015) South Velen válasza Norby86 (#2014) üzenetére


South Velen
addikt

Természetesen 2 nap készenlét + 6 óra SOT is elég szép eredmény, de ez dupla ilyen jó volt az előző ROM-mal.

(#2016) grafnet válasza Norby86 (#2014) üzenetére


grafnet
veterán

Stabilból simán a legfrissebb verziót.

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#2017) Norby86 válasza grafnet (#2016) üzenetére


Norby86
őstag

Mármint a multi stabilbol ugye? :) Mert a Global is Stable. :D

-Norbi-

(#2018) grafnet válasza Norby86 (#2017) üzenetére


grafnet
veterán

Multiról volt szó...
Igen, én mindig a legfrissebbet tenném fel.

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#2019) csaba17 válasza grafnet (#2012) üzenetére


csaba17
senior tag

nincs, de ez lakat nélkül is ébreszt(persze lakatolni sem tudom), annyi, hogy ahogy írtam, ha aktív akkor a rolón ott van.

szerk: reggel működött a timeriffic :)

[ Szerkesztve ]

(#2020) grafnet válasza csaba17 (#2019) üzenetére


grafnet
veterán

Akkor legalább látod, hogy aktív!

Jó hír, ha működik, meg lett a megoldás.

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#2021) bezke


bezke
csendes tag

A xiaomi kiadta a kernel forrását. :DD

(#2022) Norby86 válasza grafnet (#2018) üzenetére


Norby86
őstag

Akkor egyre gondoltunk. :)
Az a kérdésem tegnap viszont lemaradt és erre nem is nagyon találok leírást, hogy magát a TWRP-t hogyan tudom majd ha már sikeresen kinyitottam a bootloadert, fel flashelni és melyik TWRP-t töltsem le és honnan?

-Norbi-

(#2023) grafnet válasza Norby86 (#2022) üzenetére


grafnet
veterán

Keresőbe: TWRP - kinek van?
Első találat.

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#2024) Norby86 válasza grafnet (#2023) üzenetére


Norby86
őstag

Ez valóban jó leírás, köszi. Viszont egy friss TWRP kelleni fog valóban, mert a csomag amit a leírásban irtak, már nem letölthető.
Mondjuk ez az adb driver is valószinűleg kelleni fog.

-Norbi-

(#2025) Huszti74


Huszti74
csendes tag

Kedves Fórumozók!
Köszönöm a gyors és önzetlen segítségeteket, így már egy original MIUI rendszer fut a telefonomon. A verziószám pont egyel kevesebb 0-t tartalmaz.:) Egyelőre tanulom, de eddig nagyon tetszik az új játékszerem...😉
Mégegyszer köszi Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#2026) kovjoe


kovjoe
aktív tag

Visszavonták a 8.2.1.0 global stabilt :Y ?

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2027) Viktor0610 válasza kovjoe (#2026) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy link nem ártott volna erről. :P

Most rákerestem, és a ROM még mindig letölthető innen 4A-ra, 4 Prime-ra meg a ROM-letöltő oldaláról.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2028) Flashy válasza Viktor0610 (#2027) üzenetére


Flashy
veterán

valami lehet, mert az OTA frissítés már nem ajánlja fel (8.1.2.0-ra)

(#2029) Viktor0610 válasza Flashy (#2028) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó, azt hittem, olvasta valahol. :D
Csak annyit találtam egyelőre, hogy többen nem tudnak frissíteni.

Nyomozok még.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2030) kovjoe válasza Viktor0610 (#2027) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Onnan lehet, de a hivatalos en.miui.com-nál a redmi 4 primenál már nem találod :W . Azaz, valamiért visszavonták :(( .

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2031) kovjoe válasza Flashy (#2028) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Igen, pont ezért szembesültem vele én is, mert feleségemnek is jött egy prime, amire rátoltam a hagyományos módon a 8.1.2.0-át, aztán vártam volna az OTA-t, de semmi :(( . Így megnéztem, ma a hivatalos oldalt, és láttam, hogy eltünt.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2032) Viktor0610 válasza kovjoe (#2030) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, most nézem, global a 4 Prime-ra is csak a 8.1.2.0 van. :(((

Még szerencse, hogy én dev. ROM-on vagyok, abból is az EU-fajtából. :D ;]

Samsung Galaxy A54

(#2033) South Velen válasza kovjoe (#2026) üzenetére


South Velen
addikt

Nem is baj, én is visszaraktam inkább a 8.1.2.0-t és mostmár újra fasza az akkuidőm.

(#2034) bundaska válasza South Velen (#2033) üzenetére


bundaska
aktív tag

Szia.

Nekem is az újabb rom van, ahogy kijött automatikusan letöltöttem. Nálam nem jelentkezett akkuidőben probléma, majd csak 4 napot bír a teló. De az lenne a kérdésem, hogy lehet visszaélni a régi tömör, amit te is írtál?

Üdv:
Bundas

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#2035) Viktor0610 válasza bundaska (#2034) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kapcsold ki a T9-et!!!! :P

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2036) South Velen válasza bundaska (#2034) üzenetére


South Velen
addikt

Én simán letöltöttem telefonról chrome-mal az en.miui.com-ról a 8.1.2.0-t, és updaterből felrakta. (én is meglepődtem, hogy ilyen simán ment a downgrade). Azért FR-t csináltam utána biztos ami biztos.

(#2037) jettison


jettison
tag

Sziasztok! Nem tudjátok mi az oka annak, hogy nem frissül automatikusan a gyári időjárás app? Ha bemegyek az appba és lehúzom, akkor befrissül, amúgy nem. Az autostart és egyéb engedélyek közt nem találtam rá vonatkozó legetőséget. EU developer romot használva mindegyik általam kipróbált rom alatt ilyen volt. Valakinek ötlet?

(#2038) internetezoo


internetezoo
senior tag

8.2.1.0 után várható javított frissítés?
Szokták közölni, hogy bugos?

(#2039) 4trASS


4trASS
csendes tag

Sziasztok,

jó ideje várok már itthoni forgalmazásra, főleg az Eustock érdekelni. Tudjátok, hogy van-e bármi esély, hogy forgalmazzák a 4 Prime-ot itthon, vagy csak a 4A marad a kínálatban?

Köszi!

(#2040) shiftac


shiftac
aktív tag

Sziasztok!
Régóta tervezem már a Redmi 4 Prime megvásárlását, most végre a pénz is megvan rá. Viszont nem tudom eldönteni, hogy melyik helyről vegyem, innen vagy innen? A Spemallnál a Multilanguage ROM valami webshopos, bloatware-s ROM-ot takar vagy rendes Global (elvileg van már Global Stable)? Bár türelmetlen vagyok nagyobb értékű rendelésekkel kapcsolatban, mégis a Spemall felé hajlok, mert a 2 év EU gari és az olcsóbb ár vonzó dolog. Szerintetek?

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#2041) grafnet válasza 4trASS (#2039) üzenetére


grafnet
veterán

2 hónappal ezelőtti az információ: "... Tervezzük forgalmazni, de sajnos még nincs információ. ..."

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#2042) Flashy válasza shiftac (#2040) üzenetére


Flashy
veterán

a ROM ne legyen szempont, mert abszolút problémamentesen rárakhatod a hivatalosat (ajánlott is).
a garival kapcsolatban neked kell döntened. én még soha nem vittem vissza gariztatni telefont, mondjuk nem volt olyan sok telefonom.
lehet, hogy hiába van EU-garid, ha gond esetén saját pénzen küldöd Európa másik végébe, aztán hónapok múlva kapod vissza. olyan garanciát szerintem egyetlen webshop se ad, hogy gond esetén azonnali csere, mint egy "rendes" boltban. rátesznek egy másik ROM-ot hátha jó lesz aztán visszakapod, ha még mindig pattogsz és még időben van, visszaküldik Kínába garanciában, aztán ha nagyon nem sikerül másra hárítani, max akkor bevállalják a kárt és kapsz egy újat. de legtöbb esetben kihúzza a gari végéig nálad és kész. én a kedvező ár mellett döntöttem (giztop) ja és mert sehol máshol nem lehetett akkor kapni :D

(#2043) hallerlaller válasza 4trASS (#2039) üzenetére


hallerlaller
addikt

Az a vicc hogy nemhogy terjed, de ahol eddig lehetett kapni onnan is eltűnt (puremobile).

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#2044) patow válasza 4trASS (#2039) üzenetére


patow
senior tag

Szia, feb 26-án kérdeztem akkor azt írták vissza két három hét

[ Szerkesztve ]

(#2045) kovjoe válasza shiftac (#2040) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Én a giztop-ról rendeltem már 2 db-is, 2 hét alatt itt volt gond nélkül, 169 $-t fizettem mind a két alkalommal, ezen felül semmi plusz költség nem volt. A romot meg úgyis cseréled :C . Amit én eddig Kínából rendeltem: laude pulse s800, doogee dg2014, lenovo k3 note (2 db), doogee F5, doogee titan, biztos csak én vagyok szerencsés csillagzat alatt született ember, de egyik sem azért került lecserélésre, mert hardveresen tönkre ment volna :) .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2046) Norby86


Norby86
őstag

Na, mostmár teljes körűen áttelepültem a Redmi 4 Prime telefonra. :) Ugyanis röpke 3 nap alatt megkaptam a nyitási engedélyt így kinyitottam a bootloadert, feltettem a Multi Stabil romot, rootot, meg a viper4androidot, viszont kérdésem hogy melyik miui tweaket érdemes feltenni?
Eddig nagyon klassz a telefon! Persze még finomhangolni kell. :)

-Norbi-

(#2047) Viktor0610 válasza Norby86 (#2046) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én nem tettem fel semmi tweak programot.
Mit hiányolsz? :)

Samsung Galaxy A54

(#2048) Norby86 válasza Viktor0610 (#2047) üzenetére


Norby86
őstag

Azt hogy ha lezár a képernyő, akkor a kikapcsoló gombra ne lehessen a telefont kikapcsolni, csak ha ujjlenyomatra feloldottam a kijelzőt.. :) Ezt a Gravity box tudta a mostani telefonomba és úgytudom valamelyik miui tweak is tudja.
Meg az is hiányzik hogy a hangerőt több fokozatban tudjam léptetni. Továbbá nemtudom olyan van e ehhez a snapdragon procikhoz mint az MTK processzorokhoz hogy engineering mode? Magyarán ahol a hardwert tudom kicsit piszkálni. :) Mert igy a Viper4nadroid társaságában negyed hangerőn üvölt már a fülesem.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#2049) hallerlaller


hallerlaller
addikt

néha beleolvasok volt telefonjaim topkijába "2-3 óra sot, két napig megy" "múltkor 5 óra sot összejött" komolyan nem értem, ha nekem ennyi lenne gyanakodni kezdenék hogy valami rossz.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#2050) grafnet válasza Norby86 (#2048) üzenetére


grafnet
veterán

Hangerőre lehet megoldás a Kernel Adiutor... roottal megy a free is.

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.