Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) patow


patow
senior tag

Hardveraprod ot akartam írni

(#2652) Flashy válasza patow (#2650) üzenetére


Flashy
veterán

pár hónapja még megjött 49ezerért giztopról többünknek is. nyilván ezután már óvatosabban fognak rendelni, de előtte jók voltak a tapasztalatok.

(#2653) peestike válasza patow (#2650) üzenetére


peestike
senior tag

ez a sok probléma azért nem feltétlen általános, nem mindegyik bolt és rendelés eleve szopórollerre való felülés... én azért vettem kínából, mert 15.000.-ft-al volt olcsóbb a teló, mint aprón (3pro, 3s prime, 4prime). jött 3, az 45.000,-ft, nekem ennyi pénz már bőven számít. spemalltól rendeltem, 11-12-13 nap alatt volt a kezemben. 2 év garancia, nem kínába visszaküldős. szerintem látatlanban van olyan a garancia, mint a harveraprós garanciák. egyik szállításnál sem volt fennakadás, rendelés másnapján feladták, gond nélkül megérkeztek.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2654) kovjoe válasza patow (#2650) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Így valszeg szinte semmit. Nekem 50 000 forintba jött ki, amikor még működött a giztopos szállítás.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2655) patow


patow
senior tag

Köszönöm a válaszokat

(#2656) DrKapocs válasza Norby86 (#2648) üzenetére


DrKapocs
őstag

Azért ez durva. Tinydealről rendeltem, csütörtökön éjszaka adtam fel a rendelést (német raktárra), hétfőn a kezemben volt a telefon.

(#2657) csaba17 válasza patow (#2655) üzenetére


csaba17
senior tag

sikerült vásárolnod mobil? :)

(#2658) patow válasza csaba17 (#2657) üzenetére


patow
senior tag

Puhatolózom még kedvezőbb beszerzéssel kapcsolatban de szerintem marad a hardveraprod

[ Szerkesztve ]

(#2659) Viktor0610 válasza patow (#2658) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Prohardver és Hardverapro, esetleg Hardverapró
;)

Samsung Galaxy A54

(#2660) kovjoe válasza DrKapocs (#2656) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Az szuperül hangzik, és így mennyiben volt?

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2661) Norby86 válasza kircsi21 (#2649) üzenetére


Norby86
őstag

Közbe itt már forr az agyvizem, mivel a Jessica-nak irtam ugye hogy 20.90 EURO volt a vámköltségem, erre ma jön üzenet paypal-tól hogy refundoltak nekem 20 dollárt.A 20 dollár nem 20.90 euro kezdjük ott, másik hogy ezért az 1 hónapos csúszásért simán kérhetnék pénzvisszatérítést.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#2662) wargar válasza patow (#2658) üzenetére


wargar
csendes tag

Én is giztopról rendeltem, majd jött a szopózás, két hét várakozás a semmire. Így visszakértem a pénzemet és a hardverapróról rendeltem 65ért, ami 13-al több ha kínából jött volna. Nekem sem mindegy ez a pénz, húzom
is a számat, de másnap reggel 9-kor a kezemben volt a teló.

(#2663) Norby86 válasza DrKapocs (#2656) üzenetére


Norby86
őstag

Ha előre tudom hogy ezzel ekkora macera lesz, tuti nem innen rendelek (sőt már nem is fogok innen rendelni ezek után). De mielőtt haveromnak megrendeltem a telefont bő 15 napja Giztopról, én is rendeltem magamnak egy telefont ugyan innen 1,5 hónappal ezelőtt, ami gond nélkül megérkezett 8 nap alatt, ezért a fene sem gondolta hogy most ekkora mizéria lesz vele.

-Norbi-

(#2664) weretheone


weretheone
újonc

Sajnos én is Giztop rendelést adtam le még a változás elött, 19.-e óta áll a Franciáknál, DPD-nél vámkezelésre várva a csomag. Nem igazán szeretnék és nem is nagyon tudok fizetni mert nincs is olyan kártyám ami kell hozzá. Írtam Jessicának és én abba az irányba szeretnék menni hogy vagy fizesse ki ő online, vagy adja vissza egy az egyben azt a 30 dollárt amit az expedite tax-free útra fizettem. Nem tudom hogy belemegy-e de mivel akár hetekig várhatok a dologra így nem érzem jogosnak hogy csak a vám részt adja vissza. Ha most megrendelem Aliról direktbe még lehet az is hamarabb ideér mint ez a csomag ami a Francia vámosok munkakedvén fog múlni. Szóval én mondtam neki, hogy vagy fizet vagy hagyom az egészet a francba a csomag visszamegy aztán refund. Köszi a kommentjeid Norby86, segített hogy én már kicsit másfele próbáljam terelni a beszélgetést. Az egészet csak azért írtam le hogy más is lássa nem egyedi az eset. Én megemlítettem neki, hogy magyar tech forumon már többen beszélünk a dologról és ha nem akarja a Giztop nevet elkalapálni egy életre idehaza, akkor fizessen rendesen. Megértem hogy kellemetlen neki is, eddig gondolom volt egy jól "bejáratott" vámosa aki okosan odébb tolta az ő csomagjait de bízom benne, hogy azért értelmesen le tudjuk rendezni a problémákat.

(#2665) DrKapocs válasza kovjoe (#2660) üzenetére


DrKapocs
őstag

Fekete Redmi 4 Prime, tinydealről, 1 hónapja, német raktárból, 214 USD, azaz 61400 Ft. Nem ért rá a telefon, kellett, nem tudtam volna várni 1 hónapot kínai és free shippingre. Ráadásul pl. a geekbuyingon 180 USD most, akkor is ennyi volt. És, ha rájön a 27% ÁFA + 2500 Ft, ami elég valószínű, akkor rosszabbul járok és még vártam is rá 1 hónapot. A családban a Redmi3s is fennakadt a vámon, szóval ez is esélyes lett volna. Az mi2s-em új akkuját ezzel egy időben rendeltem Kínából, free shipping és még mindig úton van. Svédországban járt, onnan már feladták. Jövő héten talán itt lesz.

(#2666) C0d3r válasza weretheone (#2664) üzenetére


C0d3r
addikt

Giztop szerintem az SF Express-szel szívta meg, ugyanis kb. 1 hónapja megszüntették az EU-ba való szállítást. Több cég is velük küldött, van aki gyorsan tudott alternatív megoldást találni (pl. Gearbest, Spemall), van aki meg azóta is szenved, ilyen lehet a Giztop, de említhetném Aliexpress-en a HK Goldway-t is, ők átálltak egy spanyol raktárra csak onnan meg ide nem szállítanak.
Ezt erősítheti Norby86 hozzászólása, 1,5 hónapja még problémamentes volt a rendelés, illetve Franciaországon keresztül hozták be az EU-ba, ez bicsaklott most meg. Franciáknál adminisztrációs zűrzavar lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2667) kovjoe válasza DrKapocs (#2665) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Köszi! Igen pont ezt tapasztalom, hogy a telefonunk ára egyre feljebb kúszik. Ilyenkor áldom magam, hogy már február elején és végén lerendeltem egy-egy darabot.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2668) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Mióta 8.2.6.0 ROM van a telefonon, azóta megérkeznek az SMS-ek, de a hangjelzés elmarad. Ellenőriztem mindenféle beállítást, de nincs változás. A zárolt képernyőn megjelenik az értesítés, megérkezik időben az üzenet, de a hangjelzés csak SMS esetén marad el. Valakinek van rá megoldása?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#2669) csaba17 válasza 4ron (#2668) üzenetére


csaba17
senior tag

go sms pro app?
én azt használom már jópár éve.
igaz nem azért mert a gyári problémás lett volna.

(#2670) Norby86 válasza C0d3r (#2666) üzenetére


Norby86
őstag

Az szép! Akkor emiatt lehet ez a 2-3 hét míg tovább indítják a csomagot franciaországból. Mondjuk azért írok a Giztopnak hogy valami refundot még küldjnek, mert oké hogy 20 dollárt ami a posta díja vissza utalták, na de 20.9 euro volt a vám. Szerintem ilyen esetben ezt is tériteniük kéne, nem csak a szállítási költséget vissza tériteni és azzal elvan minden intézve. Bár ha igy marad 800 forintal maradtak adósak, ami nem rossz, meg haverom ezt nerkem kifizeti. De azért mégis... sok kicsi sokra megy.

-Norbi-

(#2671) Ricsx


Ricsx
tag

Sziasztok!

redmi 4 prime 3/32GB ból létezik pink vagy rose gold szín?

(#2672) Viktor0610 válasza Ricsx (#2671) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs.
Fekete (sötétszürke hátlappal), ezüst (fehér előlappal), arany (azt hiszem, az egész arany).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2673) South Velen válasza Ricsx (#2671) üzenetére


South Velen
addikt

Szerencsére nem.

(#2674) Ricsx válasza Viktor0610 (#2672) üzenetére


Ricsx
tag

ok,köszi. Akkor nem keresem,jó lesz a gold. :P

(#2675) Viktor0610 válasza South Velen (#2673) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De gonosz vagy! ;)

És a csajok meg a ... szóval azok, akik a rózsaszínt vagy a rózsa aranyat szeretnék? :D

Samsung Galaxy A54

(#2676) Ricsx válasza Viktor0610 (#2675) üzenetére


Ricsx
tag

Anyukámnak lesz :DDD

Nem vagyok .... :DD

Magamnak rendeltem egy nagyon szép note 4x-et feketében. Nagyon tetszik :K

(#2677) csaba17


csaba17
senior tag

talán rájöttem, hogy milyen körülmények között nem megy vissza a hálózatra a mobil.

ma reggel fm rádiót hallgattam, mire beértem nulla volt a térerő ikon jelzése szerint(út közben két helyen is elmegy a hálózat), megcsörgettem magam másik számról, megint azt jelezte, hogy ki vagyok kapcsolva.
még hazafelé letesztelem megint, de szerintem ez a hiba oka...

esetleg valaki nem tudná "tesztelni", hogy nála is fent áll ez a gond?
a hálózat egyik helyen vagy ~2-3 percre is elmegy, a másik helyen kb 1 perc.

(#2678) Viktor0610 válasza csaba17 (#2677) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem sosem megy el a térerő. Nem tudom, hol jársz, ahol nincs semmilyen lefedettség. :F
Nem lehet, hogy a készüléked úgy van beállítva, hogy csak bizonyos hálózatokat használjon? Valamelyik nap volt ilyen ügyfelem. Kiderült, a telefonja csak 4G-n működött. Átváltottunk automata hálózatválasztásra, megjavult.

Samsung Galaxy A54

(#2679) csaba17 válasza Viktor0610 (#2678) üzenetére


csaba17
senior tag

4g a preferált, de pl otthon csak 3g van.

két hely: dunai finomító vasútállomás és déli-kelenföld vasúti alagút :)

[ Szerkesztve ]

(#2680) wocsok


wocsok
tag

Jött frissítés a prime-hoz, most telepítem...(8.2.4.0)

[ Szerkesztve ]

(#2681) South Velen válasza wocsok (#2680) üzenetére


South Velen
addikt

Valóban. Én nem merem feltenni, nem akarom hogy megint lefeleződjön a 11 órás SOT-om. :D

(#2682) hallerlaller válasza csaba17 (#2677) üzenetére


hallerlaller
addikt

nekem naponta kétszer elmegy a térerő, de mindig visszajön. 8.1.2.0 global stabe rom van a redmi 4 prime-on.

(#2678) Viktor0610

pl, mogyoródi autópálya felhajtó szada felé a lake forest park mellett van egy kanyar, egyik mobilszolgáltatónak sincs, sőt még a rádió térerő is megszűnik a kocsiban, abszolút vakfolt minden szempontból. Na ezen megyek át minden nap kétszer.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#2683) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Itthon szeretnék elsősorban venni redmi 4 pro-t. Hol lenne érdemes beszerezni a telefont? Illetve a global verziót lehet kapni itthon ami kezel B20-at?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2684) DrKapocs válasza South Velen (#2681) üzenetére


DrKapocs
őstag

4 napos használat, 11 órás SOT, navigációval, 19%-os akku mellett... köszönöm, nem kérek én sem frissítést. :D

[ Szerkesztve ]

(#2685) felali


felali
tag

Nekem nem jelez frissítést 8.2.1.0 global rom.

(#2686) #65577472 válasza aelod (#2683) üzenetére


#65577472
törölt tag

Hardverapró. Global ROM van rajta, de B20 felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#2687) Máté94 válasza aelod (#2683) üzenetére


Máté94
addikt

Redmi 4X-ből van B20-as, de még elég új. Most még csak Kínából beszerezhető. 4A van B20-al eustock-tól, tőlük majd később biztos várható 4X is. :)

(#2688) #65577472 válasza Máté94 (#2687) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ha Prime-ot szeretne, akkor a B20-as 4A és a 4X sovány vígasz lesz neki. :B

(#2689) Máté94 válasza #65577472 (#2688) üzenetére


Máté94
addikt

Kompromisszumot mindig kötni kell. ;]

(#2690) #65577472 válasza Máté94 (#2689) üzenetére


#65577472
törölt tag

A B20 miatt sajnos igen.

(#2691) aelod válasza Máté94 (#2687) üzenetére


aelod
veterán

Sebességre mennyire lenne visszalépés egy LG G2-höz képest ez a telefon?

Akku idő nálam kulcs kérdés. Nagyon sokat nyomkodom a telefonom. Egész nap kb.
GPS-s mennyire pontos és stabil?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2692) csaba17 válasza hallerlaller (#2682) üzenetére


csaba17
senior tag

nekem 8.2.1.0 de ahogy írtam, nálam akkor nem jön vissza ha rádiót hallgatok...
még délután kipróbálom, hagyom a rádiót, sztem így nem normálisan fog viselkedni.
majd írom mire jutottam.

(#2691) aelod
nálam ilyen 6-7 óra kijelzőidő, bő 3 nap futásidő illetve 2-3 óra jurassic world nevű gém és akkor még csak ~10%nál vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#2693) aelod válasza csaba17 (#2692) üzenetére


aelod
veterán

B20 nálam fontos mivel waze appot használok vidéken.
Néztem a xiaomi.hu-n redmi 4-et- s430, 2/16, 4100 akku és B20, 52.900 HUF-ért. Ez teljesen magyar menüs? Kijelzője kicsit aggaszt, hogy 720p mondjuk. A pro már viszont 66e lenne...

Élőben szerintetek a boltban meg lehet nyomkodni a telefont?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2694) csaba17 válasza aelod (#2693) üzenetére


csaba17
senior tag

gondolom csak van egy kiállító darab amit lehet tapizni :)
nekem az előző mobilban 720p-s kijelző volt, azzal sem volt bajom, szerintem azzal is el lehet lenni.
ahogy néztem, a B20-as ugye minden tekintetben gyengébb hardverilag mint a prime.

a magyar nyelvre: én eddig nem láttam olyan részt a mobilban, ahol nem magyarul írta volna ki. lehet, hogy van de akkor ott még nem voltam.

(#2695) aelod válasza csaba17 (#2694) üzenetére


aelod
veterán

Igen ez a nagy dilemmám. Nálam a lelktani határ egy telefonért az 50e. Többet nem költök rá. A jelenlegi G2-m akkuja már koránt sem teljesít olyan jól mint régen ezért gondolkodom a váltáson. A telefon sebességével amúgy semmi bajom, pörög forog a S800. GPS, zene, fotózás, néha casual gém erre használom.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2696) wocsok válasza aelod (#2691) üzenetére


wocsok
tag

Sebességben nagyon veri a 4 prime a G2-t! A kamera lenne visszalépés szerintem egyedül... egyébként milyen szolgáltatónál vagy?

(#2697) aelod válasza wocsok (#2696) üzenetére


aelod
veterán

Igen azt néztem, hogy combosabbat gurít már a hangyában. Telenor de flottás vagyok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2698) South Velen válasza wocsok (#2696) üzenetére


South Velen
addikt

A Prime valóban előrelépés lenni neki minden szempontból, de a sima 4/4X pláne a 4A visszalépés sok tekintetben. De ha telekomos/telenoros akkor a B20 hiánya miatt kiesett a Prime.

Esetleg egy Redmi Note 4 International (B20) verzió? Igaz túllépi a keretet 10-zel, de ez már kompromisszummentes (ha nem gáz az 5,5") (eustock.hu-nál)

Egyébként tudtommal a sima Redmi 4-ből sincs B20, de a xiaomit nehéz követni

[ Szerkesztve ]

(#2699) grafnet válasza aelod (#2695) üzenetére


grafnet
veterán

Elég sok kompromisszumot kell köss!
A B20 vs. Waze-t nem értem. Attól mert valami 3 mp alatt vagy 30 mp alatt jön-megy, nem hiszem hogy létkérdés. (Nem használok Waze-t, ezért nem értem.)
2/16-os Xiaomi-t nem vennék, főleg ha a Waze ennyire fontos.
Viszont 3/32-es verziót nehéz lesz 50e körül találni, inkább a 60-65e.
Nem rontva az üzletet, de ha már webshop, akkor ne a xiaomi.hu. Szerintem drágák.
Egyébként a Prime/Pro nagyon jó választás!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#2700) wocsok válasza aelod (#2697) üzenetére


wocsok
tag

Én is flottás telenoros vagyok, vidéken, valamint sok fele járok és mindenhol 4G-van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.