Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) internetezoo válasza internetezoo (#1500) üzenetére


internetezoo
senior tag

Találtam videót miszerint van TV ikon is. Hát ezen a programon nincs :( Csak Mi TV/Mi Box

(#1502) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Jelenleg hol lehet jó áron hozzájutni a Redmi 4s B20-at is támogató készülékéhez? Mert sajnos eustockban egy darabig úgy néz ki nem lesz. :( Igazából a jelenlegi telefonom már rég eladtam volna, erre a készülékre várok/vágyom, de nem találni.
Tapasztalatból amúgy mennyire rossz a B20 hiánya? Azaz aki vodafonos pl. annál mennyivel lasabb a 3G mint a 4G? Már ha össze tudta hasonlítani esetleg.
Mert ha sehol sem találok B20-at is tudó Redmi 4s telefont akkor sajnos be kell érnem a B20 nélkülivel.

-Norbi-

(#1503) FunPro válasza internetezoo (#1501) üzenetére


FunPro
senior tag

Prime-on így néz ki (és működik).

Milyen ROM-od van?

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1504) internetezoo válasza FunPro (#1503) üzenetére


internetezoo
senior tag

Global Stabil 8.1.4.0. Találtam fórumon leírást miszerint a régiót Hong Kongra kell állítani. Mellette a Mi Remote appban az adatokat törölni és újra lefrissíti az elérhető eszközök listáját. És ott a TV is

(#1505) junpet válasza Norby86 (#1502) üzenetére


junpet
tag

Főleg hogy Redmi 4s nincs is.

(#1506) internetezoo válasza Norby86 (#1502) üzenetére


internetezoo
senior tag

Edigitalon vettem 2 év garanciával. Redmi 3 Pro nem vette fel a töltést, nem javítható. 3 hét alatt sikerült jelezni felém. Vagy nem volt alkatrészük.

[link]

(#1507) Oroszlánom válasza Norby86 (#1502) üzenetére


Oroszlánom
tag

Én úgy vettem észre, hogy ahol nincs 4G ott nem biztos, hogy van 3G net. ezért keresek én is, de a B20 ritkaság a kínai shopoknál.Az ára is felment szerintem.Talán valaki tudja a tutit.A Redmi 3S B20-as verziója meg már drága nekem.Ha meg jön még rá némi államot támogató kiadás... ezt jó lenne kikerülni.

(#1508) FunPro válasza internetezoo (#1504) üzenetére


FunPro
senior tag

Lehet az is megteszi, ha újrarakod az appot.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1509) Norby86 válasza Oroszlánom (#1507) üzenetére


Norby86
őstag

Ezt találtam közben: Xiaomi Redmi 4 Prime
Kérdés persze hogy ez mitől Prime ha ebbe a leírás szerint nincs B20. Mellesleg egész jó áron látom eu raktárból. De innen még nem vásároltam semmit, nem ismerem ezt a shopot hogy jó e vagy sem.
Ezt a plusz kiadást én is el szeretném kerülni ha lehet. :DD
Az meg eléggé rosszul hangzik hogy vannak helyek ahol ha nincs 4G akkor 3G sincs... :F Tanácstalan vagyok.

-Norbi-

(#1510) norbert400


norbert400
tag

Hali.

Átnéztem az új samsungok topicjába (a5,a3 stb), és sokan úgymond bestbuynak találják, olyanok is akik azért értenek is valamennyire a készülékhez.
Illetve szerintük korrekt áron adják a készülékeiket.

Nos levetve a kinai telókkal szembeni elvakultságomat látok benne realitást.

Samsung/lg esetében pl magas ár mellett legalább kapnak normális szerviz hátteret, frissítéseket, ha kell tok vagy fólia akkor nem ebayről kell rendelgetni nagyrészt.

Volt egy alcatel idol 2 telóm ami megjelenésekor bestbuy volt, de deka frissitést se kapott és mikor szervízbe került akkor 4hetet vártam míg végül kaptam egy teljesen új telót.

Aztán vettem a redmi 3-t ami szintén friss cucc volt de emlékeim szerint az se kapott frissítést miután megjelent.
Most pedig van a 4 prime..amire ígérik a 7es androidot..de kitudja mikor fogja megkapni..jó ha évvégén..ha el nem felejtik.
Nagyon úgy érzem hogy arra mennek rá az olcsó kinai telók esetében hogy az olcsó ár mellé kapsz egy nagyon jó hardvert amit amúgy egyáltalán nem fogsz kihasználni mire pedig ott tartanál hogy kihasználnád..addig már 2x lecserélted a kövi szériára.

illetve visszatérve más gyártó topicjába, ott leszólták a miuit is miszerint instabil, teli bugokkal. Nos akinek sok telefonja volt különböző gyártóktól az mit tapasztalt?

(#1511) szp1 válasza norbert400 (#1510) üzenetére


szp1
addikt

redmi 1s is kapott frissítést.....pedig az nem mai csirke.
Tokot meg fóliát eddig minden telefonomra az ebayról rendeltem, általában harmadáron.
A samutól egyedül az AMOLED-et meg az "always on" funkciót irigylem, az hiányzik, mert a 6 éves Nokia C7-esem már tudta és nagyon megszoktam. Amúgy samuhoz bottal sem...
2 hónapja van meg az R3S, semmilyen instabilitást nem tapasztaltam, pedig dev rom van rajta.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#1512) FunPro


FunPro
senior tag

#Norby86

Azért prime, mert több a ram meg a belső tárhely az alapmodellhez képest.
Amúgy én is innen rendeltem. Gyári global rom-al küldték, dhl expressel (ami amúgy nincs itt árban feltüntetve, úgyhogy erre az árra még számolj rá 35 dollárt). Csütörtökön rendeltem, hétfőn már a kezemben volt (Olasz raktárból küldve). Nem tudom mennyire vonz az arany szín, de én a fekete/szürkét ajánlanám, mert a többin látszik a képernyő fekete kávája.
Amúgy szolgáltatótól függ, mennyire vészes a b20 hiánya. Vodának van a legjobb lefedettsége. Nagyobb városokban ezzel a telóval is van 4G, kisebb településen már neccesebb a dolog, mert valahol a 3G-t váltották fel 4G-re. Azért nincs mindenhol 3G.

#norbert400

Az előző telóm egy LG Optimus F6 volt. Az szoftveresen sokkal nagyobb gány volt, mint a mostani xiaomi. Mondjuk, még mélyenszántó következtetést nem vonok le 2 hét után.
Amúgy, tapasztalataim szerint a frissítés soha nem pozitív dolog. Mármint, a bugok javítása értelem szerűen jó dolog, és kötelező! De a mélyenszántó frissítéseknek köszönhető, hogy elavul a telefon. Rápakolják az újabbnál újabb cuccokat, amíg a végén bedöglik alatta a hardver. LG-n is vissza kellett állnom egy régebbi rom-ra, mert az új alatt már döglődött a telefon.

Mellesleg itt a miui-ban az tetszik, hogy a telefonszoftverek nem ugyanazon verziószám alatt futnak. Ebből látszik, hogy külön figyelnek az egyes készülékekre, nem csak tömegesen ömlesztik a rosszabbnál rosszabb romokat.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1513) Norby86 válasza FunPro (#1512) üzenetére


Norby86
őstag

Így már értem akkor. A B20 verziót milyen néven lehet megtalálni? International version esetleg? Mert akkor inkább még várok egy B20-as verzióra, hátha hamarosan jön valamelyik shopba. Az észrevételt meg köszi! :)

-Norbi-

(#1514) FunPro válasza Norby86 (#1513) üzenetére


FunPro
senior tag

Egyelőre prime-ból nincs b20-as verzió. Későbbiekben még lehet.
A Redmi 4A-nak van b20-as verziója, de annak gyengébb a hardvere.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1515) Viktor0610 válasza Norby86 (#1513) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

NINCS B20-as Redmi 4 Prime.

Csak a 4A-ból van B20-as, meg a 3s-ből.

Samsung Galaxy A54

(#1516) kovjoe válasza Norby86 (#1509) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Én a giztop.com-ról rendeltem 5-én Kínából a Dpd tegnap küldött sms-t, hogy 2-5 munkanap múlva kapom kézhez😀.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1517) grafnet válasza kovjoe (#1516) üzenetére


grafnet
veterán

Akkor megmozdult!
Kezdődik!
Izgulsz már gondolom...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1518) kovjoe válasza grafnet (#1517) üzenetére


kovjoe
aktív tag

:K. Bizony, a nemzetközi helyzet egyre fokozódik. Azért más egy gyári miui-s készülék, mint egy portolt :C.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1519) grafnet válasza kovjoe (#1518) üzenetére


grafnet
veterán

Azt majd akkor tudod meg, amikor használod! ;-)

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1520) frenk1


frenk1
aktív tag

mikor jön a global magyar nyelvű 8.2 rom redmi 4 prime telóhoz ?Infó ?

(#1521) Viktor0610 válasza frenk1 (#1520) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olvas, visszaolvas, keres. :P

Samsung Galaxy A54

(#1522) frenk1 válasza Viktor0610 (#1521) üzenetére


frenk1
aktív tag

ok köszi

[ Szerkesztve ]

(#1523) Norby86 válasza Viktor0610 (#1515) üzenetére


Norby86
őstag

Érdekes, én még decemberben azt olvastam hogy lesz, még az EU stock is azt irta akkoriban hogy várható. Ez most meglepett hogy még mindig nincs egyátalán a piacon B20-as változat. :(
Az a baj hogy a 4A egy gyengébb telefon kevesebb rammal, azt nem vennék, a 3s pedig árban ugyan ott van mint a 4 Prime. Az meg nekem azért nem érné meg...plusz néztem teszteket már több helyen és az Adreno 505 nem valami acélos. Mondjuk nem igazán játszanék vele, de ha ugyan azért az árért a 4 Prime jobb, akkor inkább azt venném.
Másik hogy a tesztek szerint üzemidőben is egy 30-40 perc plusz jön ki a 4 Prime-ból.
De ha tévedek nyugodtan javítsatok ki.

-Norbi-

(#1524) FunPro válasza Viktor0610 (#1521) üzenetére


FunPro
senior tag

És végre a sima redmi 4 is megkapja a golobalt! :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1525) Kátai válasza norbert400 (#1510) üzenetére


Kátai
senior tag

Ismerősömnek van zsír új samu J5 próbálgattam,de a Redmi 4 prime-hez képest csiga lassú.

(#1526) kovjoe válasza Kátai (#1525) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Ahogy nézem a specifikációt, azért az egy másik liga :R .

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#1527) wocsok válasza kovjoe (#1526) üzenetére


wocsok
tag

Árban? Mert tényleg drágábba a J5. ;]

(#1528) norbert400 válasza wocsok (#1527) üzenetére


norbert400
tag

közben többet olvasgattam a témában és olvasva a touchwizről nem tudom mit problémázhatnak a miuival kapcsolatban.:D

amúgy közben megjött a kijelzővédő üvegfóliám ebayről, még reggel hozta a postás (SZOMBATON;D)

Végre leszedhettem a régit ami fent feljött és már eléggé koszos volt. Életem első felrakása, ahhoz képest eléggé profi munka lett és fel se jön.:) illetve takarja a fekete border-t, amivel igazából nekem személy szerint nem volt gond mert eléggé epic kinézetet kölcsönzött neki.
[link]

(#1529) Habell


Habell
tag

Redmi 4 Prime

3 hetes telefon. Elmúlt 3 nap tapasztalata.
Este töltést követően nekem furcsa volt az elmúlt 3 héthez képest, hogy nagyon kicsit gyorsabban merül 3% lement úgy 10 perc alatt, hogy hozzá sem nyúltam- Korábban meg 5 perc mobilnetezésnél sem veszített a 100%-ból. "Első" éjjel kb. 6 óra alatt merült több mint 20%-ot. Kicsit soknak tartom úgy, hogy nem ment rajta tudtommal semmi, nem is frissített, nem volt beállítva semmi ébresztő. Csak egy messenger üzenet érkezett max annak az értesítő led-je villogott, meg persze a wifi sincs kikapcsolva.
A telefont újra indítottam hátha összeszedi magát, használtam tovább nem tapasztaltam idő előtti merülést.
"Második" éjjel ismét 100%-ról indul a használat. Úgy 12 óra alatt használtam kb. össz vissz 1 órát aktívan ezt csak is mobilnet Fb. Messenger használat mellett és merült 9%-ot. Reggelre így lett 91%-on. Majd ugyan ezen használat mellett 20 perc alatt míg haza értem és vezetés közben aligha tudtam rányomni néha már 10%-ot merült. Itt már mintha nem lenne reális kicsit, de mondom mindegy.
Reggel lefeküdtem aludtam max 6 órát és 80%-ról 13%-ra merült le, mire a telefon ébresztett, amit most beállítottam. A wifi volt bekapcsolva és egy FB. értesítésem volt ami miatt a led jelzett.
Ez teljes mértékben nem normális, hogy szinte használat során nem merül, amikor meg csak áll a telefon akkor meg leszívja valami teljesen értelmetlenül azt a telefont, ami a 3 hetes tapasztalat alapján simán bírja a 2 napokat.
Korábbi telefonomnál is azt hiszem előfordult már ilyen, amikor új volt és valahogyan sikerült megoldani a problémát, de a megoldás nem a resetekben meg frissítésekben és telepítésekben volt. Gondolok valamilyen rejtett beállításra amire én mint egyszerű felhasználó rá kell találnom, hogy ne járjak így.
Mi a megoldás szerintetek?

(#1530) csokito100


csokito100
aktív tag

Sziasztok!

Valaki megmondaná, hogy Redmi 4 Prime telónál hol tudom átállitani az emailek frissitését? Egyszerűen nem találom! Arra gondolok, hogy pl ne állandóan friisitsen, csak mondjuk minden órában. Köszi a segitséget előre is :)

(#1531) wocsok válasza Habell (#1529) üzenetére


wocsok
tag

Az akkuhasználatnál nézd meg melyik app használja az aksit ilyen mértékben...

(#1532) Habell válasza wocsok (#1531) üzenetére


Habell
tag

Most feltöltöttem nagy nehezen a telefont, majdnem 4 óra alatt érte el a 100%ot a 13%ról.
Időközben újra is indítottam hátha észhez tér.
Most megnéztem az akku használatnál a messengert írja 32%-ra. Android rendszert 24. Fb. 16%, Android 7 % meg egy két apróság.
Tény, hogy a messengert és a FB-t használom viszonylag többet. de ez újra indítás utáni értékek.
Előtte valami 50% felett volt a messenger... nem tudom miből kalkulálja ki ezt. Meg ezt hogy zárt képernyőnél jobban merül mint aktív használatnál...

(#1533) wocsok válasza Habell (#1532) üzenetére


wocsok
tag

Igen a messengerrel ez előfordul, de ez nem xiaomi sajátosság, hanem a messenger sz@r... Amit most használok samun,( amíg az R4 szervízben van) 1 nap után törölnöm kellett a messengert, mert fél nap alatt lemerítette az érintetlen telót. Állítólag azóta frissítés volt...

[ Szerkesztve ]

(#1534) albandy válasza Habell (#1532) üzenetére


albandy
tag

A messenger egy fos, én már fel sem rakom. .

(#1535) trebrona válasza albandy (#1534) üzenetére


trebrona
nagyúr

90.0.0.14.70-es verziót használom, az még normálisan működik.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1536) bundaska


bundaska
aktív tag

Sziaztok!

Én 2 napja vagyok egy Redmi 4 Pro/Prime tulaja. Nagyon meg vagyok elégedve eddig, egy Beex Octagont váltott, ég és föld, de ez lehet a 6-os Android is, illetve a gyorsaság ig. Lenne egy kérdésem, amit nem tudok hova tenni.
Az átköltözéssel próbáltam átvinni a régebbi telefonomról az sms és mms üzeneteket, illetve egy appot is. A régi telefonomra letöltöttem a Mi Mover applikációt, azzal csináltam ahogy kérte a lépéseket. Meg is csinálta, de nincs benne az új telefonban az üzenetek között semmi és az app sincs sehol, nem is találom a fájlkezelőben sem. Mit és hol rontottam el?

Köszi előre is!
Bundas

U.I.: Az akksi leszívását észrevettem én is az előző telefonomnál, de nem néztem meg, melyik app is lehet a ludas. Hát lehet, hogy tényleg a Messenger volt, ami jelenleg a 105.0.0.16.69-es verziójú volt rajta. A linket köszi a feltöltőnek, lehet leszedem és azt telepítem az új telóra

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#1537) Viktor0610 válasza bundaska (#1536) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha megvan még a régi telefonod, akkor ajánlom az SMS Backup & Restore programot, az app mozgatására én a SuperBeam fizetős verzióját használom.

Samsung Galaxy A54

(#1538) bundaska válasza Viktor0610 (#1537) üzenetére


bundaska
aktív tag

Nagyon köszönöm a választ, megpróbálom vele. Az appot csak próbaként akartam átrakni, úgyis le kell töltenem a használt appokat, teljesen mind1 (szerintem), hogy a régiről rakom át vagy az újra töltöm le. Ha tévedek, akkor elnézést :)

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#1539) trebrona válasza bundaska (#1538) üzenetére


trebrona
nagyúr

MiMover-rel az alkalmazások adatai és beállításai is megmaradnak, nem nulláról indulnak.

Helium - App Sync and Backup szokott még ajánlott lenni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1540) bundaska válasza FunPro (#1503) üzenetére


bundaska
aktív tag

Nekem a TV azaz a második kis idon nincs benne. Az miért lehet?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#1541) trebrona válasza bundaska (#1540) üzenetére


trebrona
nagyúr

Uninstall, install: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1542) bundaska válasza trebrona (#1541) üzenetére


bundaska
aktív tag

Nem oldotta meg sajnos :(

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#1543) trebrona válasza bundaska (#1542) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor tedd fel a Peel Smart Remote TV Guide-et és használd azt helyette! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1544) FunPro válasza Habell (#1532) üzenetére


FunPro
senior tag

Nálam 10%-ra írja a messengert.
Viszont hardver fronton is érdemes ránézni, nem-e nyomtál be valamit.
Mert pl. a bluetooth 52%-ban meríti a telót, szóval gyorsan leszívja az aksit.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1545) bundaska válasza trebrona (#1543) üzenetére


bundaska
aktív tag

:R :K :B Értettem :) Köszönöm :)

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#1546) FunPro válasza FunPro (#1544) üzenetére


FunPro
senior tag

Azt kihagytam, hogy használat közben. Lehet alapjáraton nem visz annyit, de egy hardver akkor is lehet aku igényes.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1547) csokito100 válasza Viktor0610 (#1537) üzenetére


csokito100
aktív tag

Megvettem a SuperBeam PRO appot,de nem tesz ki ikont és az áruházon belül sincs lehetőség az alkalmazás megnyitására.Kaptam emailt,hogy fizetve,stb,de sehol nincs a telon! Valami ötlet ezzel kapcsolatban?Köszi előre is.Üdv

(#1548) bundaska válasza csokito100 (#1547) üzenetére


bundaska
aktív tag

Szedd le a NEM fizetős appot, az kb. 4 MB, arra kell feltenni a PRO-t.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#1549) Habell válasza FunPro (#1544) üzenetére


Habell
tag

A messenger most 44%-ot ír ki használatnál. Aztán android rendszer 22 % a többi lényegtelen nagyon kicsi.
Hardver 16% 3 dolog van ebben. nem számot tevő szerintem.

A messenger app könnyen lehet, hogy hibás... én nagyon sokat használom. az előző telefonom már régi öreg volt és minden téren fagyott meg lassú volt, de többnyire mivel a messengerben már sok volt a bosszankodás nem tudtam írni ezért mérgemben váltottam. A redmi 4 pro-n a messenger eleinte gyors volt és nagyon megszerettem, persze most is szeretem ha gyorsan működik. Többször előfordul hogy belassul és fagy és ugyan olyan lassan érzékeli az írást mint a régi telefonomnál. Bosszantó. Valamint gyakran írta ki régen és most is hogy "valami hiba történt" és villog össze vissza... Azóta már frissült, de viszonylag gyakran frissül ahogy elnéztem...
A lassú akadást meg fagyást most úgy küszöböltem ki, hogy bezártam az appot, hisz napok óta megy folyamatosan. Újra megnyitottam és gyorsan hiba nélkül működött. Ezek szerint besokall ha folyton megy...

A merülés témát meg figyelem, hogy most ezek után mit fog produkálni...

(#1550) grafnet válasza Habell (#1549) üzenetére


grafnet
veterán

Próbál ki, a korábban linkelt régebbi messengert.
A memória pucolást is naponta 1x 2x érdemes megcsinálni. Ha másra nem, erre jó lehet.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.