Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) grafnet válasza trebrona (#1450) üzenetére


grafnet
veterán

THX!
Kicsit (nem kicsit) nehéz követni, melyikhez milyen gyári van. (Legalábbis nem tudom hol lehet megnézni...)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1452) Fredo78 válasza grafnet (#1451) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Igen az elnevezés se túl szerencsés 4a-4a-4pro (prime). Mindenesetre kértem egy bootloader nyitást mire megjön kitalálom hogy érdemes-e feltenni mást.

(#1453) trebrona válasza grafnet (#1451) üzenetére


trebrona
nagyúr

Itt tudod megnézni. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1454) grafnet válasza trebrona (#1453) üzenetére


grafnet
veterán

Non mobile mod...
most meg bejön.

Estére megnézem.
THX

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1455) FunPro


FunPro
senior tag

Ha minden igaz holnaptól kezdik szórni a 8.2-es global-t, igaz, még nem erre a telefonra. Szóval, lehet lassan a sima redmi 4 is megkapja a rom-ot (a többiek pedig a frissítést). :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1456) zoltay14


zoltay14
csendes tag

Szeretném megosztani pozitív tapasztalataimat mind a Alis Goldway céggel akik 7 munkanap alatt eljuttatták hozzám a Redmi 4 pro hibátlan példányát, igaz shoppos rommal, de Ardrift fórumtárs útmutatásának és kis súgásának hála 5 perc alatt sikerült rávarázsolni a hivatalos globalt, ami azóta is zökkenőmentesen fut, több mint 2 hét alatt semmi újraindulás akadozás és egyéb rendkívüli dolog nem történt. A telefonról pedig csak pozitív dolgokat tudnék mondani, külön tetszik az új-lenyomat érintésre indulás, így mire kiveszem a zsebemből már nézhetem is rajta amit szeretnék. Cool :) Ja és mindez kerek 50 ezerbe került szilikon tokkal és fóliával, bár én hagytam rajta a szállítós mattot, nekem nagyon bejön rajta.

(#1457) drag válasza zoltay14 (#1456) üzenetére


drag
tag

50 ropi elég jó ár volt érte.

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1458) Viktor0610 válasza zoltay14 (#1456) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

50 e tényleg jó ár volt érte. :)
Én is 55-ért vettem néhány hónapja.

Az aláírásodban Akiexpresst írsz, illetve a top termékek link nem jó. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1459) albandy válasza zoltay14 (#1456) üzenetére


albandy
tag

Nekem eredeti gyári global rommal küldték, ja és 44e volt szóval én nyertem ;)

[ Szerkesztve ]

(#1460) trebrona válasza albandy (#1459) üzenetére


trebrona
nagyúr

De ő (drága) tokkal-vonóval kapta. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1461) zoltay14 válasza albandy (#1459) üzenetére


zoltay14
csendes tag

Igen, volt olcsóbb is, 2 nappal előtte, csak nem tudtam dönteni hogy 3S vagy 4 pro, így ott elestem egy kis kedvezménytől + az arany színnel se jöttem volna ki jól, így lett egy kis feláram a szürkéért és a postázást sem rizikóztam, és ott is buktam 11 eurot.... Így te nyertél :) de nekem így volt jó. A rom-ot meg nem értem, hacsak nem máshonnan rendelted, amit nem írtál.

(#1462) Ka8ta


Ka8ta
újonc

Sziasztok!
Lassan egy hónapja vettem egy Prime-ot magyar webáruházból. 2 hétig teljesen rendben volt, de egyik nap kikapcsolt és nem reagált semmire. Visszaküldtem szervízelésre, ahol mondták, hogy náluk rendben működik, de újrarakják és még figyelgetik. Ma kaptam vissza, be is kapcsolt, de a SIM kártyámat nem érzékeli (másikat sem). Volt valakinek hasonló tapasztalat? Ezzel tudok én bármit is kezdeni vagy küldjem vissza megint?

(#1463) albandy válasza zoltay14 (#1461) üzenetére


albandy
tag

Goldwaytől , és valóban arany színű :) eu expressel volt 151 $

(#1464) drag válasza albandy (#1463) üzenetére


drag
tag

Azt hogy hoztad össze?

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1465) Viktor0610 válasza drag (#1464) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az arany a legolcsóbb a három szín közül. Bár, hogy szállítással együtt hogy lett annyi, az tényleg érdekes.

Samsung Galaxy A54

(#1466) drag válasza Viktor0610 (#1465) üzenetére


drag
tag

Azt tudom, de a végösszeg miatt érdekelt a dolog...

Nekem a fekete Prime Eu szállítással 214 dollár volt. 180 + 34 :U

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1467) albandy válasza drag (#1466) üzenetére


albandy
tag

Még a kínai új év elött 140$ volt +11$ eu express

(#1468) escape


escape
aktív tag

Sziasztok.Gyors kérdésem lenne, visszaolvasni sajnos kevés időm van, ha nem akarjátok leírni akkor holnap vagy unalmasabb percemben kikeresem. Csak az érdekelne, hogy Prime-ra melyik romot érdemes feltenni és mi a menete? Angol nem gond. Köszönöm mindenkinek aki segít. :R

Szerk.: magyar shopból rendelt teló, gariban lett visszaküldve aztán tettek rá egy olsan Romot, ami azt írja a névjegyben az alapsáv verziójánál, hogy Ismeretlen. Feltételezem nem rá passzoló romot kapott ezért nem tud mit kezdeni a modem driverrel. Jól sejtem, hogy egy új rommal ez megoldódik?

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#1469) Kátai válasza escape (#1468) üzenetére


Kátai
senior tag

Nekem ilyennel érkezett,semmi gondom nincs vele.Fentebb a 1438-as hsz.-ben fotó is van.

[ Szerkesztve ]

(#1470) Viktor0610 válasza Kátai (#1469) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem jó a link. :)

Samsung Galaxy A54

(#1471) Kátai válasza Viktor0610 (#1470) üzenetére


Kátai
senior tag

Bocs,nem ellenőriztem.Köszi,hogy észrevetted.Ez a jó.

[ Szerkesztve ]

(#1472) Kátai válasza FunPro (#1455) üzenetére


Kátai
senior tag

Ha erre frissül akkor ugye nem törlődnek az adataim(névjegyek,beállított csengőhangok,stb.)?Ez nem olyan mint egy teljes Rom csere?

(#1473) FunPro válasza Kátai (#1472) üzenetére


FunPro
senior tag

Ha minden igaz adatvesztést nem eredményez, azonban telefonra is érvényes a "mindig készíts biztonsági mentést frissítés előtt" elv.

Mondjuk, nekem is új a telefon, még én sem frissítettem.
Eddig tapasztalataim alapján viszont én frissítés után visszaállítom gyárira.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1474) internetezoo


internetezoo
senior tag

Írják, hogy a 8.2 nagy frissítés adatvesztéssel illetve más probléma is lehet ha teljes ROM cserének néz ki. Akinek 6.0 android van, zárt bootloader az, hogy csináljon teljes ROM mentést ha Mi PC Suite nem látja illetve MiRecovery se tudja?

(#1475) grafnet válasza internetezoo (#1474) üzenetére


grafnet
veterán

A miuinak van belső mentés / helyreállítás menüje! Ments azzal.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1476) hallerlaller


hallerlaller
addikt

puremobile-al mi a helyzet, eltűnt az összes redmi náluk..

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#1477) drag


drag
tag

Elég jól bírja... :))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1478) Oroszlánom


Oroszlánom
tag

Tud valaki valamit arról, hogy eustock-nál lesz-e mostanában R 4A? Akkor nem kepesztenék a kínai boltosoknál megkockáztatva az esetlegesen fölöslegesen kirótt egyéb juttatásokat. Köszönöm!

(#1479) escape válasza Kátai (#1469) üzenetére


escape
aktív tag

Köszi a gyors infót. Jelenleg ott áll a helyzet, hogy nincs se wifi, se mobil hálózat, a telefon viszont megy. Updater alkalmazásból nem tudom telepíteni, mert az ellenőrzéshez wifi szükséges. Fastbootos romot pedig azért nem tudom telepíteni, mert ha rányomok a sárga download gombra, akkor egyszerűen újraindul a teló.
Miflash+fastboot mód pedig nem működik, nem ismeri fel a win10 se a win7 Qualcomm eszközként. Valamiért folyton megszívom a Xiaomikkal, pedig sok telefont újraraktam már, de ezekkel mindig a kavarás van.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#1480) Dreddy32


Dreddy32
tag

Sziasztok!

Honnan érdemes vásárolni magyarul is tudó Redmi 4 pro telefont? Természetesen itthoni boltra, shpora gondolok.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1481) internetezoo válasza grafnet (#1475) üzenetére


internetezoo
senior tag

Azt írja, hogy adatokat, alkalmazásokat. Teljes ROMot nem. Ha igen lenne akkor se lehetne gyári recoveryval visszarakni.

(#1482) grafnet válasza internetezoo (#1481) üzenetére


grafnet
veterán

Ez így igaz, az csak azokat menti, Systemet nem.

Akkor elsőnek azt tisztázzuk, hogy most mid van fent?

Ha 8.1.x.x, akkor nem főverzió váltásról beszélünk, "csak" frissítésről.

Ha recoverys mentést szeretnél, akkor TWRP-t tegyél fel.
Szerintem gyári recoveryvel nem tudsz mentést csinálni. (Ezt majd megerősítik vagy megcáfolják.)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1483) internetezoo válasza grafnet (#1482) üzenetére


internetezoo
senior tag

Redmi 4A, 8.1.4.0
Tudom, hogy twrp kellene. De kár, hogy a Redmi 3 Prot nem tudták megjavítani. Nem vette fel a töltést. Tényleg nem javítható ez a hiba vagy csak nem volt alkatrészük?

[ Szerkesztve ]

(#1484) grafnet válasza internetezoo (#1483) üzenetére


grafnet
veterán

A vashoz meg végképp nem értek...

Mentés:
Mentesz a belsővel, azt kimásolod, PC-re is.
Felteszed az új ROM-ot, visszaállítod a mentést, ezt elvileg nem törli a frissítés.

Ha valamiért mégsem jó, akkor MiFlash-vel felrakod az előző ROM-ot, s arra teszed rá a mentést (visszaállítod a jelenlegi állapotot).

Szerintem csak így lehet megcsinálni gyári recoveryvel ezt a dolgot.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1485) trebrona válasza grafnet (#1484) üzenetére


trebrona
nagyúr

Zárt bootloader mellett nem nagyon fog tudni Miflash-sel romot feltenni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1486) formengil válasza Viktor0610 (#1038) üzenetére


formengil
tag

Megérkezett a Screen Knight fólia? Ha igen, milyen lett? :)

LG Optimus GT540 --> ZTE Grand X IN --> Sony XPERIA SP --> Xiaomi Redmi 4 Prime

(#1487) grafnet válasza trebrona (#1485) üzenetére


grafnet
veterán

Gyári ROM-ot sem lehet feltenni?
Akkor ez már megint a tovább fejlesztett védelem...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1488) trebrona válasza grafnet (#1487) üzenetére


trebrona
nagyúr

Gyári romot sem lehetett eddig sem zárt bootloaderrel, csak download/EDL módban. Az újabb global romok esetén ez már nem működik, csak régebbi romokra épülő webshopos romoknál. Ami pozitív, hogy az újabb webshopos romokat viszont lehet cserélni a beépített updater-rel.

Kivétel ez alól a kenzo-kate páros, ott működik az "EDL-be billentés", de már a Redmi 3S-nél sem.(Eddigi tapasztalatok alapján)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1489) grafnet válasza trebrona (#1488) üzenetére


grafnet
veterán

Köszönöm!

De, akkor hogyan lehet ezt a gyári recovery ROM mentés kérdést megoldani?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1490) trebrona válasza grafnet (#1489) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ahogyan eddig, sehogy. :)

A recovery rom mentést pedig valószínűleg félreértette a kolléga, az még a régi modellekre vonatkozik szvsz, mint pl a Redmi1S, ahol a gyári recovery teljesen más még. [link]

Én ezt olvastam: - Data Backup

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1491) grafnet válasza trebrona (#1490) üzenetére


grafnet
veterán

Köszönöm!

Akkor mégiscsak jó a TWRP.
Csakhát akkor mostmár mindegyikhez kell a BL nyitás...

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#1492) trebrona


trebrona
nagyúr

Kifutottam az szerkesztési időből, menteni azzal sem lehet ráadásul. :)
Mármint a régi MiRecovery-vel.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1493) Habell


Habell
tag

Redmi 4 Prime, Global 8.1 Stabil 8.1.2.

Olvastam talán 2 fórumozó is írt hasonló hibát a kikapcsolásról. Kíváncsi vagyok találtak e megoldást erre?

Én több mint egy hete nyúzom használom a telefont ROM csere után. Semmilyen melegedési és hangszóró problémát nem észleltem eddig. Van hogy órákig megy a net, wifi, videók, film, böngészés egybe, minden gond nélkül.
Eddig az egy hét alatt 3szor kapcsolt ki a telefon. Első alkalommal a kezemben volt használtam épp hálózatot akartam beállítani mert a határ mellett ide oda lépett a hálózatokon. Egyszer csak eltűnt minden... aztán nyomhattam hosszan a bekapcs. gombot..
Majd pár nap múlva használtam kicsit a telefont, zsebembe tettem, kb. egy óra múlva elővettem, hogy ránézzek és ki volt kapcsolva. megint bekapcs gomb hosszan nyomva.
Majd következő nap ismét, akkor letettem az asztalra és látom megint 1-2 óra múlva, hogy ki van kapcsolva, ráadásul még hívtak is volna nem értek el... Ismét kapcsolhattam be. Annyi, hogy amikor vissza kapcsolom igaz kéri a kártyák PIN kódjait, de a háttérben futó FB. és Messenger appok mindig ott vannak. Nem tűnnek el. A messengerben mindig eltűnik a korábbi beállítás, mint pl.: a felugró chat fejek, ezt újra és újra be kell állítani.

De az elsődleges most a sűrű kikapcsolás probléma... Mi a gond, megoldás??

(#1494) drag válasza Habell (#1493) üzenetére


drag
tag

A messengeres chat-fej eltűnést nálam is produkálja, illetve ha fb komment olvasása után visszalépek egy csík fut végig felülről lefelé a képernyőn. ezt csak és kizárólag az fb kommentek után produkálja...

Kikapcsolási problémám nekem nem volt szerencsére.

Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Xiaomi Mi Band 2, Xiaomi Dome 1080p, Xiaomi Mi Box3, Xiaomi Stratos, Xiaomi Mi Robot, Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 9S

(#1495) Habell válasza Habell (#1493) üzenetére


Habell
tag

Annyi apróságot fűznék hozzá saját írásomhoz, hogy amikor hívott az illető azt mondta hogy végig kicsengett. Nekem ezt nem jelezte, mivel kikapcsolt állapotban volt a telefon ( valószínű már akkor amikor hívott ), és ha hívott volna akkor hallanom kellett volna amúgy is. Ezt csak azért írom le, mert ugye amikor vissza kapcsolom, akkor kicsit olyan mintha mégsem felejtene el mindent a telefon, a háttérben futott appok alkalmazások ugyan ott jönnek vissza, és futnak... A nem fogadott hívásról meg semmi jelzésem nem volt. Rejtély ez nekem, hogy mit miért csinál a telefon...
Továbbra is várom az ötleteket, hogy mi lehet a gond vagy megoldás?

A messenger appról meg annyit még, hogy a jelző fényt beállítottam, hogy értesítésekre kék színű legyen, üzenetekre fehér, hívásokra meg zöld.
Nos a messenger üzeneteket ettől függetlenül mindig zöld fénnyel jelzi. Nem tudom hogy miért nem kéknek értelmezi...

Írtátok korábban, hogy késik a messenger üzenet is, ott sem pontos, nekem a korábbi telefonomnál is volt minimális késés, de van hogy azonnal megérkezik van hogy nem... ezt én már nem kezelem problémaként.

(#1496) junpet válasza Habell (#1495) üzenetére


junpet
tag

A messenger nekem sem a megfelelő színjelzést használja, az sms színét használja, pedig nem ezt az appot használom sms-ezésre.

(#1497) FunPro válasza Habell (#1495) üzenetére


FunPro
senior tag

Nekem eddig csinált olyat, hogy nem jelzett térerőt. Viszont, kikapcsolni még egyszer sem kapcsolt.

Elméletileg van a telefonnak olyan funkciója ([link]), hogy automatikusan kikapcsolja a telefont. Itt viszont adott időpontot kell beállítani.

Régi telefonom csinálta azt, hogy nem akart reagálni semmire, és olyan volt, mintha ki lenne kapcsolva a telefon. Ilyenkor ki kellett vennem az aksit, és visszarakni. Mondjuk, ez másabb helyzet. . .

Lehet meg kéne próbálni egy resetet.

U.I.:

A messenger appban azért 1 perces késést nem mondanék minimálisnak, pláne úgy, hogy amint nyitom a képernyőt, már meg is jelenik az üzenet. (Magyarul már rég megkaptam, csak nem kaptam róla jelzést). :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#1498) albandy válasza Habell (#1495) üzenetére


albandy
tag

Ha én kikapcsolom a telót és vissza , a háttérben futó alkalmazások ugyan úgy ott vannak. Ez most vagy miui vagy android6 sajátosság....

(#1499) Viktor0610 válasza albandy (#1498) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Android. :)

Samsung Galaxy A54

(#1500) internetezoo


internetezoo
senior tag

Redmi 4A-n a Mi Remote működik vkinek? Nincs márka lista se. Redmi 3 Pro-n működött, de más volt kinézette az appnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.