Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) norbert400


norbert400
tag

felesleges. nekem non stop konnektorban van hajlított állapotában. sose állt le a töltés.
viszont érdemes beszerezni egy eu szabványos gyors töltőt ha van felesleges pénzed rá.

(#2952) kovjoe válasza ginola (#2950) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Én is ragasztani akartam, de végül rááldoztam és az ebayn vettem egy nilkin eus fejet, tökéletesen működik azóta is.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#2953) shiftac válasza ginola (#2950) üzenetére


shiftac
aktív tag

Szerintem fölösleges. Nekem nem ér meg 2000Ft-ot egy (műszakilag amúgy tökéletes és ár/érték arányban is remek) Nillkin töltőfej csak az EU fej miatt. Használom átalakítóval, mert a gyári töltő jó minőségű. Azt a 2000Ft-t meg inkább elköltöm egy minőségi tokra+üvegfóliára.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#2954) South Velen válasza csokito100 (#2941) üzenetére


South Velen
addikt

Neked milyen miui fut rajta most? 8.2.4 ?

(#2955) csokito100 válasza South Velen (#2954) üzenetére


csokito100
aktív tag

Igen. MIUI Global 8.2 Stabil 8.2.4.0(MBEMIDL)
Viszont mióta rányomtam,hogy kényszerleállitás,azóta nem jelez.Persze ki van lőve teljesen :)

[ Szerkesztve ]

(#2956) South Velen válasza csokito100 (#2955) üzenetére


South Velen
addikt

Akkor ez ennek a verziónak a bugja lehet.

Érdekes, mert olyankor visszateszi magát hamar a folyamatok közé, kíváncsi leszek 2-3 nap elteltével sem zaklat -e.

(#2957) C0d3r válasza shiftac (#2953) üzenetére


C0d3r
addikt

Én egy ilyet vettem, maximálisan meg vagyok vele elégedve, tudja azt ami rá van írva. Egy ezres nem vészes, sőt. Meg tartaléknak se utolsó, ha a gyári bekrepálna.

[ Szerkesztve ]

(#2958) merlix


merlix
tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki a XIAOMI REDMI PRO 5.5" Helio X25 verzióval?

https://www.tinydeal.com/xiaomi-redmi-pro-64gb-rom-helio-x25-deca-core-android-60-4g-phone-p-160989.html

A 3/64 GB verzió alig drágább a Note 4-nél, de nem igazán tudom belőni sem a procit sem a GPU-t.
Bár nincs B20 de az OLED kijelző és a duál hátlapi kamera (SONY IMX258) elég jól hangzik... :F

(#2959) South Velen válasza merlix (#2958) üzenetére


South Velen
addikt

Redmi Pro topik

(#2960) Norby86


Norby86
őstag

Nagy problémába ütköztem. A telefonomon elmentett backup fájlt akartam visszaállítani TWRP alól, amit már előzőleg még multhéten gond nélkül meg is tettem, viszont ugyan ezt a backupot szerettem volna most viszsa állítani és kiirta a telefon bekapcsolás után rögtön, hogy "A megadott jelszó helyes, azonban, az adatai sajnos sérültek."
"A telefon használatának folytatásához, végre kell hajtania a gyári adatok visszaállítását. A telefon visszaállítását követő beállítása során lehetősége nyílik arra, hogy helyreállítása mindazokat az adatokat, amelyről másolat található a google-fiókjában."

Amikor belépek TWRP-be nem is engedi wipe-olni, azt irja hogy unable to mount magyarán nem mountolja fel egyik meghajtót sem, mintha lezárt volna. Ez most mi szerintetek? Meg mit lehet tenni? Mert igy használhatattlan a telefon, nem enged belépni.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#2961) ginola válasza Norby86 (#2960) üzenetére


ginola
addikt

Honnan és milyen TWRP van rajta?
Ideiglenes, vagy végleges a TWRP?

(#2962) Norby86 válasza ginola (#2961) üzenetére


Norby86
őstag

Végleges, legfrisebb 3.1.0.0 a kínai miui fórumból.
Ezzel készítettem a backupot, ami ezelőtt simán fel is ment, de most valamiért feltettem és rögtön ezt irta ki. Lefotóztam mi a helyzet. Olvasgattam is ITT irnak hasonló problémáról, de itt valami sd kártya verifykáció megoldotta. Nekem SD kártya nélkül is csinálja.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#2963) ginola válasza Norby86 (#2962) üzenetére


ginola
addikt

Belinkeltem pár nappal ezelőtt, hogy honnan ajánlott TWRP-t tölteni, ami tesztelt!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2964) trebrona válasza Norby86 (#2962) üzenetére


trebrona
nagyúr

Két megoldásban gondolkodnék.

- vagy az előzőleg már linkelt TWRP-vel feltenni egy szűz romot teljes wipe-pal

- vagy Miflash + fastboot rom

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2965) Norby86 válasza ginola (#2963) üzenetére


Norby86
őstag

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki sikerült.
Format data-ra kellett nyomni külön, a wipe menüben. Ez leformázta ext4-re a telefon data részét és máris törlődött ez a kódolás.
Most wipe-oltam, feltettem a te általad javasolt TWRP-t és ez alól teszem most fel a rendszert.
Amugy azt nem értem, miért teszi fel mindig installálás után ezt a cofface-no-verity.zip fájlt?
Ennek mi értelme van? Hiszen Multi Stable romot rakok rá. (ez az a verzió amit linkeltél)

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#2966) trebrona válasza Norby86 (#2965) üzenetére


trebrona
nagyúr

Más fórumon leírtam már neked mi az. Nyilván alapból tartalmazza, szerepe gyári romoknál van.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2967) ginola válasza trebrona (#2966) üzenetére


ginola
addikt

Pontosan így van!
Dev. ROM-ot használok, ami eu-s, nem használtam soha stabilt.....

(#2968) Norby86 válasza trebrona (#2966) üzenetére


Norby86
őstag

Igen, csak még igy sem világos miért van benne gyárilag, ha a 3.0.3-ban sincs már benne, sem a 3.1.0.0-ban. :) Persze ha galibát nem okoz akkor maradhat, viszont betehettek volna azért egy opciót hogy csak gyári rom esetében telepítse csak fel ezt a zipet, ne minden (akár root telepítése) alkalommal. De a lényeg hogy medolgotta a format data a problémát. Hogy mi lehetett ez nálam, vagy mi okozhatta, fogalmam nincs róla. Ugyanis ezt a backupot már én feltettem pár napja a telefonomra gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#2969) Norby86


Norby86
őstag

Azt amúgy hol lehet megnézni hogy a telefon bootloadere zárt vagy nyitott állapotban van e? Mert a fejlesztői beállításokban nem látom. Úgy emlékszem mielőtt nyitottam még kb 2 hónapja ott volt egy rész ahol ezt meglehetett nézni.
Nemhiszem hogy visszazárt volna és amiatt okozta volna ezt a galibát, de azért megnézném.

-Norbi-

(#2970) Matyi222 válasza Norby86 (#2969) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Fastboot módban az alábbi paranccsal:

fastboot oem device-info

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#2971) Norby86 válasza Matyi222 (#2970) üzenetére


Norby86
őstag

Köszönöm!

-Norbi-

(#2972) Thorio86


Thorio86
csendes tag

A telótöltéshez annyit, hogy nekem a múltkor lemerült teljesen a telefon, aztán kikapcsolva töltöttem kb 70%-ig, és azóta a 2 nap 8/9 óra helyett, 3 nap 8/9 órát bír, ugyanolyan használattal :D
Előbb kellett volna teljesen lemeríteni :D

(#2973) sunavlys válasza Thorio86 (#2972) üzenetére


sunavlys
senior tag

Én szinte mindig lemerítem még sem bír ki ennyit (enyhe használattal) :((

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#2974) South Velen válasza sunavlys (#2973) üzenetére


South Velen
addikt

Azért arra vigyázzatok, hogy nem tesz jót az akksinak hosszútávon ha hagyjátok teljesen lemerülni.

(#2975) frenk1


frenk1
aktív tag

akksit nem kell lemeíretni 15 %-20%-nál fel kell tölteni, nem szabad hogy az akksi merülés 15 % alá menjen

(#2976) Domestos válasza South Velen (#2974) üzenetére


Domestos
tag

Túl van ez is kicsit lihegve. Én az LG F6-omat most három éve használom úgy, hogy szinte mindig full lemerüléstől full tele feltöltöm (lb 3.3V-4.4V akksi feszültség), és most kezd már gyengülni, így már csak bő 2 naponta töltöm. Amíg nem lógtam állandóan neten vele, mint most, 5 naponta töltöttem. Az a gyanúm, hogy a túl sok töltési ciklus legalább ennyit számít, mint a túlmerülés-túltöltés. Az akksi elektronikája teljesen jól be van erre állítva, inkább az android töltöttségi százalék számításhoz használt adataival tud baj lenni.
Pl. tipikus probléma, hogy hírtelen valami többet fogyaszt, leesik az akku feszültség, ami a terhelés megszüntével szépen visszakorrigál, na ezt már az android nem hiszi el, ezért ott áll a leesett tölttöttség órákon át, mire valóban lemerül addig az akksi. Vagy sosem látja. hogy mennyi lemerülve az akksi, ezért egy félig töltött akksit is lemerültnek mutat. Emiatt néha formázni kell, na nem az akksit, hanem az android adatait, hogy mennyi a minimum és a maximum.
Tehát azt nem tartom rossz tanácsnak, hogy mondjuk 10-90% töltöttség közt használja valaki a telefonját (max néha csinál az android miatt full lemerülés-töltés ciklust), de azzal biztos rosszat tesz, ha naponta többször rátölt, az elég gyorsan ki tudja nyírni az akksit.

(#2977) calamites


calamites
őstag

Sziasztok! Most csatlakoztam hozzátok, az a kérdésem, hogy melyik miui rom a legjobb?
A redmi 3-on eu dev romot használtam. Itt is az a legjobb?

(#2978) shiftac válasza calamites (#2977) üzenetére


shiftac
aktív tag

Nekem a Global Stable bevált, bár eléggé memóriaéhes (gondolom eleve az MIUI miatt).

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#2979) internetezoo


internetezoo
senior tag

Régi Westeles SIM kártyát kicseréltem NFC képes sim Telekomos kártyára. Hogy lehet rávenni működésre?
2012-es cikk szerint az NFC chip nélküli telefont így lehet NFC képesre tenni.

[ Szerkesztve ]

(#2980) internetezoo


internetezoo
senior tag

Most küldött sms-t a Telekom, hogy ingyenesen alkalmazásokat telepít a SIM kártyára. Kíváncsi vagyok, hogy mit.

[ Szerkesztve ]

(#2981) internetezoo válasza internetezoo (#2980) üzenetére


internetezoo
senior tag

"A telepítés sikertelen, de készüléke továbbra is hibátlanul működik"

(#2982) sunavlys válasza internetezoo (#2981) üzenetére


sunavlys
senior tag

Hát, a Telekom oldala nem sok információt ad az NFC-kártyával kapcsolatban :W

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#2983) internetezoo válasza sunavlys (#2982) üzenetére


internetezoo
senior tag

Mobiltárca megszűnt és jön állítólag másik.

(#2984) hukhl


hukhl
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
[link]

A linken szereplő telefon most a Redmi 4 vagy a Redmi 4 Prime? Neve szerint Redmi 4 viszont az adatlapja inkább a Prime/Pro verzióra hajaz.Ennyi pénzért (180 usd- ha jól látom szállítással mindennel együtt és vámmentesen) két év magyar szervizzel rendelkező garanciát kapnék rá igaz?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#2985) SH4D0W2011 válasza hukhl (#2984) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Szia!

Nekem nem jó a link. :(

(#2986) hukhl válasza SH4D0W2011 (#2985) üzenetére


hukhl
csendes tag

Bocsánat valamit nem jól illesztettem be. :W

[link]

Ez lenne az. :)

[ Szerkesztve ]

(#2987) norbert400


norbert400
tag

kép és leírás alapján is ez a prime lesz.:)

szerk: vagyis mégsem. mert 3 kép van. a szürke a prime a többi a sima.
szerintem jobban jársz ha biztonság kedvéért rájuk írsz.

szerk2: ja már értem.
Ha kiválasztod a szürkét akkor 199dollárra ugrik az ár mert az a prime. a többi a sima lesz ezért is 169 dollár.

[ Szerkesztve ]

(#2988) South Velen válasza norbert400 (#2987) üzenetére


South Velen
addikt

Mindegyik Prime.

A Grey verzió simán ennyivel drágább (ennyivel szebb is igazából).

Az más dolog, hogy a spemall webshop nem áll a helyzet magaslatán és néhol a sima 4 (2/16) képet rakja be.

[ Szerkesztve ]

(#2989) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Megérkezett végre hozzám is a Redmi 4 Prime, kereken egy hónapot kellett rá várnom, a Giztop-ról rendelve.
Jövök én is a szokásos (és gondolom már nagyon unalmas) ROM kérdéssel. :DDD

(#1113-1114) alapján ez a hivatalos Global Stable, és nincs vele dolgom, ugye?

Egyébként eddig tetszik a teló. :)

(#2990) grafnet válasza SH4D0W2011 (#2989) üzenetére


grafnet
veterán

Használd nagy megelégedéssel!
Ez a gyári ROM.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#2991) South Velen válasza SH4D0W2011 (#2989) üzenetére


South Velen
addikt

Jaja, rendben van.

(#2992) calamites: én ezzel nyitottam anno. MIUIHU emlékeim szerint gyorsabbnak tűnt, és jobban kezelte az értesítéseket cserébe jobban merült (10 helyett 7-8 óra képernyőidő).

[ Szerkesztve ]

(#2992) calamites válasza SH4D0W2011 (#2989) üzenetére


calamites
őstag

Nekem is ez van, és már frissítene is. Ezzel lehet nyitni a bootloadert?

Az akksikezelés elvileg messze jobb, mint a redmi 3-nál volt, a memóriakezelése viszont szarabb.

Használ valaki EU, vagy MIUIHU romot? Azok milyenek?

(#2991) americanidiot Redmi3 esetében az eu-s rom volt a legjobb. A MIUIHU nagyon szarul kezelte az akksit. Az még érdekelne milyen az EU rom.

[ Szerkesztve ]

(#2993) South Velen válasza calamites (#2992) üzenetére


South Velen
addikt

EU-sat nem próbáltam rajta sajnos. Már nem is fogok.

(#2994) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Köszi srácok! :R

(#2995) DrKapocs válasza csokito100 (#2839) üzenetére


DrKapocs
őstag

"Nem hiszel a tündérmesékben"... Tessék, a 2 legutóbbi ciklus statisztikája. Kb. 6 nap működési idő, 11-12 óra SOT. Akkuban maradt kb. 10%. Nyilván mindenki máshogyan használja a telefonját, de ez átlagosan napi 2 óra SOT-ot jelent, ami semmiképpen nem nevezhető szekrényre lerakott telefonnak. Dolgozok, egész nap nem érek rá nyomkodni a telefont, ez tény. Nem játszok rajta, egy játék sincs rajta, ez is tény. 8.1.2-es Global Stable rom van rajta. Facebook app nincs, böngészőből használom, Messenger helyett Messenger Lite (szerintem már ez a kettő komolyan növeli az üzemidőt), Viber nincs (mióta nincs rá szükségem és leszedtem, érezhetően nőtt az üzemidő), App battery saver normálisan beállítgatva, auto sync kikapcsolva, én magam elég gyakran ránézek.

Megjegyzem, hogy az mi2s-em talán a legelején bírt ugyan ilyen használat mellett másfél napot. A vége felé már nem bírt egy teljes napot.

[ Szerkesztve ]

(#2996) csokito100 válasza DrKapocs (#2995) üzenetére


csokito100
aktív tag

Bocs,nem a szavadat akartam kétségbe vonni,még ha úgy is jött le,csak számomra tényleg képtelenség ez az idő.Igazad van,teljesen másként használjuk.Nekem naponta működnek,ami a te telódon fent sincs és mivel okostelefon,én meghagyom annak:).Üdv

UI:Majdnem elfelejtettem,képzeld még ezek után sem "gerjedek Hófehérkére",de azért nincs harag?!:)

[ Szerkesztve ]

(#2997) DrKapocs válasza csokito100 (#2996) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nem, semmi harag sincs. Őszintén, én sem hinném, hogy ennyit bír az akku, ha nem látnám saját szememmel. És lényegében úgy, hogy nagyon nem mondok le semmiről sem, ami nekem kell. Képtelenségnek tűnő űridők számomra is az mi2s után, illetve azzal párhuzamosan, mert az is megvan. Nem tudom, hogy mennyit jelent az, hogy az enyémben is a "jobbik fajta" kijelző van. Nem akarok visszakeresni, valaki írta, hogy két típus van a kijelzőből. Az biztos, hogy a FB durván eszi az akkut, ez nem kamu.

(#2998) Norby86 válasza calamites (#2992) üzenetére


Norby86
őstag

Én használok EU romot, Multi Stable. Olyan 8-9 óra SOT jellemző a 8.2.1-re. Előtte a 8.1.3-as romot használtam, de nem váltotta meg a világot akku időben nálam, szintén átlag 8 óra SOT volt jellemző. Úgyhogy inkább ezt a frissebbet használom.

-Norbi-

(#2999) norbert400 válasza DrKapocs (#2997) üzenetére


norbert400
tag

böngéssz fbt böngészőből. :D

1x-2x használtam az fb appot, de sose győzött meg. Böngészőből sokkal kellemesebb.

(#3000) South Velen válasza DrKapocs (#2997) üzenetére


South Velen
addikt

Nekem nem eszi jobban az akkut a FB, ha appból használom.

Legalábbis chrome-ban is fogyaszt annyit....

Más böngészőkben lehet hogy nem eszik annyit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.