Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Abysmal válasza LNx (#898) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Nem esküdnék meg rá, hogy nem mondok hülyeséget, de youtube-on pár hete találtam valami videót, ami a Slimportot és a MHL csatlakozót hasonlította össze. A Slimportnál az új Nexus 7 volt és az rémlik, hogy ott ez működött.

Update:
Mégsem említik, rosszul emlékeztem, és Nexus 4 volt, de szerintem menne.

[ Szerkesztve ]

(#902) pampika válasza Drizzt (#899) üzenetére


pampika
őstag

nexus 4-nél a play-es vásárlás lokál garis volt, a bolti (mm, saturn, etc.) már simán eu/világgari (némileg magasabb áron).
simán lehet itt is ez a helyzet, ha play-ről vetted. a kézikönyv meg gondolom 1 fajta van, az kerül minden dobozba.

de majd válaszolnak és kiderül, mi a helyzet.

(#903) Drizzt válasza pampika (#902) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem Playről van, hanem Bestbuyból, személyesen véve. Kiváncsi leszek, nem tetszik nekem ez a sztori.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#904) z0d1AK válasza Drizzt (#903) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mint ahogyan tavaly is, idén is az a legegyszerűbb eset minden nem magyar Nexus 7 vásárlás esetén, hogy felhívja delikvens az ASUS ügyfélszolgálatát az SN számmal és a vásárlás időpontjával ők pedig választ tudnak adni az adott készülék pontos garancia státuszáról. Ez az egyetlen biztos és hivatalos forrás.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#905) madoxx


madoxx
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap a Nexus4-em mellé, egy N7 2013 érkezett csatasorba :)

Romolókhoz kérdésem:
- lehet-e rootolni bootloader nyitás nélkül?
- PA mennyire stabil?
- PA helyett van esetleg ajánlott rom + kernel kombináció? Az akksi idő inkább hangsúlyos, de jó lenne ha nem szaggatna, max nagyon néha :)

Köszi
Zoli

(#906) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!
Ismerősöm tudna ilyet hozni Amerikából a Bestbuyból. Kérdésem a következő: lehet ilyet? :D (230 dollár). Van rá international warranty? Laptopról váltanék asztali gépre, és egy ilyenben gondolkozom amellé.
Előre is köszi!

(#907) PistiSan válasza -Valinas- (#906) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem kell sokat vissza olvasni.
#899 #903
Direkt nem linkelem, mozdítsd meg a görgőt!

(#908) assemble válasza madoxx (#905) üzenetére


assemble
addikt

"- lehet-e rootolni bootloader nyitás nélkül?"
Valoszinuleg nem, mindig erdemes bootloader nyitassal kezdeni az egeszet. De miert akarod egyaltalan bootloader nelkul rootolni? Ugy kb nem is lenne ertelme az egesz bootloader nyitasnak.

A PA-t ezen meg nem probaltam ugyhogy passzolom.

(#909) madoxx válasza assemble (#908) üzenetére


madoxx
aktív tag

Köszi!

A másik: random fagyás + újraindulás normális? (úgy értem ismert hiba és várjuk a frissítést?)
Bekapcs után azonnal update volt, kb 5 órát nyomkodtam és volt két befagyás majd reboot, de ezek az első órában, azóta nem.
Illetve sokszor (5-6 alkalom az 5 óra alatt) volt olyan mintha nem érzékelne az érintő. Lebökök és semmi, újra lebökök és megy.

(#910) hardverhudi válasza madoxx (#909) üzenetére


hardverhudi
tag

A random fagyás nem túl jó, de lehet valami program beragadt.

A touch nem mindig van a helyzet magaslatán,nekem is szokott olyat hogy csak 2. bökésre érint.

(#911) Drizzt válasza PistiSan (#907) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Valasz, ugyfelszolgalat@asus.com-rol:

"Tisztelt XXX YYY!

Köszönjük megkeresését.

Mint, ahogy telefonon is tájékoztattuk, a készülékre nyilvántartási rendszerünk alapján 12 hónap lokális garancia vonatkozik.

Tehát kizárólag a vásárlás országában szervízelhető garanciális keretek közt a készülék.

Csehország szervízpartnerünk fizetős javításként tudja fogadni azt.

A javítás igényléséhez a www.asus.hu/rma oldalon kell az oldal alján található „eee series” feliratú gombra kattintani, majd utána kitölteni az adott formanyomtatványt.

Tisztelettel,
XXX"

Lehet mondjuk a 32 giga verzio miatt van, nem tudom. Mindenestre megvarom a kovetkezo Android update-t, mi lesz a ts problemmel, aztan kitalalom mi legyen, ha nem segit.

I am having fun staying poor.

(#912) madoxx válasza assemble (#908) üzenetére


madoxx
aktív tag

Milyen rom-ot használsz? Milyen az üzemidőd?

(#913) Magnat


Magnat
veterán

Sziasztok,

én is beléptem a boldog Nexus 7 tulajok táborába, egy Vodafone Smarttabot vált nálam a szerkentyű.

1 kérdés, a Talkot esetleg visszahackelte vki 4.3-ra Hangouts helyett?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#914) assemble válasza madoxx (#909) üzenetére


assemble
addikt

Hat, alapvetoen nem nagyon kene normalisnak lennie, de viszonylag sokan talalkoztak mar ilyesmivel, legutobb en is. Valamelyik fajta ujraindulast (amit pl a Chrome Beta is gyakran ki tudott valtani) egy driver alapu hiba okozza, amit azota hivatalosan azonositottak, es aminek a javitasa egy jovobeli szoftverfrissitesben lesz benne. Azt viszont nem tudom, hogy minden ujraindulas erre vezetheto-e vissza, vagy van-e masik hiba is amit esetleg meg nem azonositottak. Szoval a helyzet remelhetoleg javulni fog es nagyjabol javitva lesznek ezek hamarosan. De nagyon surun nem kene ujraindulnia most sem.

madoxx: most sima gyari stock rom-ot hasznalok, legfrissebbet, rootolva, twrp recovery-vel. Uzemido szerintem nem rossz, most pl ~30%-on van 2 es fel nap keszenlet (sokszor wifi-n) es 3,5 ora kijelzo ido utan.

(#915) assemble


assemble
addikt

Na ennyit ment most, sztem nem rossz ennyi keszenlet mellett.
Volt benne bongeszes, jatek, mindenfele. Fenyero lb a harmadara van most teve, igy is joval fenyesebb mint a legtobb cucc amihez hozzaszoktam :)

[ Szerkesztve ]

(#916) PistiSan válasza assemble (#915) üzenetére


PistiSan
addikt

Chrome bol miért jó a béta verziót használni? Chrome tud szöveget tördelni? Nem találtam ilyet sehol.

(#917) assemble válasza PistiSan (#916) üzenetére


assemble
addikt

Mintha valamikor/valahol mondtam mar volna: mindig elorebb jar kicsit, van benne nehany uj ficsor (a mostaniban pl WebGL engedelyezve van alapbol, telon uj gesztusok vannak), es altalaban gyorsabb is kicsit. De igazabol nem szokott jelentos kulonbseg lenni (plusz most nemreg pl ujraindulasokat is valtott ki - ha nem az app hibaja volt), szoval teljesen jo a stabil is, sokszor azt hasznalom, illetve amikor frissen kiadnak egy stabilt, akkor szinte mindig.

Szoveget tordelni nem tudom tud-e, sztem nem. Ha olvasok altalaban siman ketszer kattolok a szovegre es akkor benagyitja pont akkorara. Ha ugy is kicsi, akkor meg marad a landscape.

[ Szerkesztve ]

(#918) Kyller


Kyller
senior tag

Azt vettem észre, hogy a legutóbbi frissítés óta újraindulgat a gépezet, nem tudom miért. Este lerakom (előtte facebook, Dolphin browser..stb), reggel nézem a tok felnyitása után nem ébred fel, csak a gombra (már ez is fura, először azt hittem, hogy hektikusan működik a tok-fedél általi felélesztés...) és egyetlen folyamat sincs elindítva, se a FB, se a browser.

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#919) Mazsika


Mazsika
őstag

hétfőn megrendeltem én is az új nexus 7-et látva itt a problémákat, kicsit kezdek aggódni, hogy biztos jó döntés volt-e...!? :(

Dáccsika

(#920) thomasa válasza Mazsika (#919) üzenetére


thomasa
senior tag

Még mindig ezzel van a legkevesebb gond, nézz szét a többi tablet fórumban. És itt a 4.4-es rendszer, szerintem abba is sok mindent javítottak, ha már ilyen gyorsan elkészült.

(#921) assemble válasza Mazsika (#919) üzenetére


assemble
addikt

Nem lesz vele gond sztem, szerintem messze a legjobb tabla az egesz piacon. :)

(#922) madoxx válasza Mazsika (#919) üzenetére


madoxx
aktív tag

Én még nem tudtam tüzetesen megtesztelni.
Hétfőn volt kb 5 óra, tegnap 15 perc, talán hétvégén.
Restart nekem kettő volt és nagyon az elején, utána nem.

(#923) Phoenixy válasza assemble (#915) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Ha Chrome-t használok akkor kb 20%-a screen és kb. 20% a Chrome is.
Most kipróbáltam a beta-t és lett Screen 30%, Chrome Beta kb 10% és 1 óra bekapcsolt képernyövel (Chrome, Hangouts használat) 11 órája nincs töltön és 89% a töltöttség, ez király, Chrome-al kb. 75-80% volt ilyenkor már.
Arról nem is beszélve, hogy a beta-ba van adattömörítés is, tehát kisebb az adatforgalom.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#924) PistiSan válasza Phoenixy (#923) üzenetére


PistiSan
addikt

Lehet teszek egy próbát a chrome bétaával én is, nekem meg haladja a böngésző a kijelző fogyasztását. Viszont ha újra indulgat tőle a tab, akkor majd megvárom a következő javító patchet. A béta verzót hogy lehet beszerezni? Play-en csak stable verziót látok.

(#925) Phoenixy válasza PistiSan (#924) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Google-be keress rá, hogy Chrome beta for Android és elsö találat a play store-os link.
Link :-)

Motorola Edge 20 Pro

(#926) PistiSan válasza Phoenixy (#925) üzenetére


PistiSan
addikt

Fel raktam amit linkeltél, fekete képernyő fogad, meg reklám, semmi több. Újra indítottam a tabot, ugyan az. Ötlet?

(#927) Phoenixy válasza PistiSan (#926) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Mit raktál fel??
Nekem ez jön be a linkre:

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#928) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Jelentem, tegnap 5 és fél órát wifiztem(a kijelző annyit volt bekapcsolva) dolphinnal , és még maradt benne 35%. :)

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#929) PistiSan válasza Phoenixy (#927) üzenetére


PistiSan
addikt

Bocsánat, csak el néztem valamit. Most már jó. Kíváncsi leszek a fogyasztásra.

(#930) assemble válasza Phoenixy (#923) üzenetére


assemble
addikt

Hm, elkepzelheto hogy ezen is javit, folyamatosan optimalizaljak :)
De nemsokara szerintem kijon a stabilbol is a 30-as verzio, akkor mar abban is benne lesznek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#931) Phoenixy válasza assemble (#930) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Pl.: A 26-os beta óta benne van az adattömörítéses dolog, de a stabilba azóta se került be...

Motorola Edge 20 Pro

(#932) assemble válasza Phoenixy (#931) üzenetére


assemble
addikt

Jah az lehet hogy nem, a tobbi dologra/optimalizaciora gondolok.

(#933) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Hú srácok, ma volt alkalmam megtapicskolni a N7 2013-at egy MM-ban, valami eszméletlen jó kis cucc. Durván vékony, a hátlap meg nagyon strapabírónak tűnik. Remélem ilyesmi anyag lesz a N5 hátulján is. :K

(#934) assemble válasza pepe091 (#933) üzenetére


assemble
addikt

Az eddigi szivargasok alapjan pont olyan lesz az is :)

(#935) zSSeli


zSSeli
tag

aki dolphint használ: 2 ujjas zoom esetén amikor elengedem mindig arrébb ugrik kicsit a kép, ami elég idegesítő. Chrome-nál nincs ilyen, csak azt az akksi miatt nem használom, de a beta-t holnap kipróbálom, ha úgy fogyaszt mint a dolphin akkor lehet átmászok arra. Nagyon durva amúgy a tablet, tovább bírja az akksija mint a Lumia 620-asom, úgy h azt kb alig használom, ezt meg nyúzom :D Az a baj, hogy most akarok egy nexus 5-öt is így már, h látom hogy milyen jó a nexus család, csak erre ellőttem minden fölös pénzem :D

(#936) madoxx válasza zSSeli (#935) üzenetére


madoxx
aktív tag

Az N4 is nagyon ott van a szeren :)

(#937) CHIPman válasza zSSeli (#935) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Akksiban egy telefontól azért ne várj ennyire jót...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#938) крокодил


крокодил
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a gépről? Érdemes beruházni rá? Ipad mini-t üti?
Tabletet készülök venni és ez ár/érték arányba jónak tűnik, de még sosem volt tabletem...

(#939) Magnat válasza CHIPman (#937) üzenetére


Magnat
veterán

Lenovo P780 :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#940) assemble válasza крокодил (#938) üzenetére


assemble
addikt

Szerintem sokkal jobb, mint az ipad mini. Vasban kb 4-szer jobb, a szoftver az szubjektiv de szerintem abban is sokkal jobb: teljesen gyors es reszponziv mindenhol es barmit megcsinalhatsz rajta ios-sel ellentetben ahol szamos korlatba utkozol jb nelkul (de meg azzal is...).
4-szer elesebb, valos fullhd 1080p felbontasu kijelzo, sokkal ujabb/erosebb/tobb cpu/gpu/ram, sztereo hangszorok, nfc, wireless toltes, miracast, standard microusb, slimport, stb. Egy igazan jovobemutato eszkoz, mig az ipad mini a 2,5 eves ipad 2 ujrakiadasa, ami egyebkent szinten nem volt a legjobb mar a megjelenesekor sem.
Igazabol ha nincs valami nagyon kulonleges okod hogy a masikat vedd (pl. almalogo fetis :DDD ), akkor mindenkepp ezt vedd sztem.
De ha tenyleg nem tudsz donteni, akkor ha van ra lehetoseged, probald ki oket eloben is, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#941) крокодил válasza assemble (#940) üzenetére


крокодил
tag

Köszönöm Meggyőző volt.
Nagyon kecsegtető, hogy Amazonon 193 zöldhasú az ára és ha jól látom free shipping. :R

(#942) Magnat


Magnat
veterán

Az 1ébként a 4.3 újítása, h a értesítési/státuszsor felülre került, és két részre van osztva? V csak én nem találom, hogy lehetne alulra varázsolni? Nekem sokkal jobban tetszik ott...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#943) Magnat válasza крокодил (#941) üzenetére


Magnat
veterán

Annyiért az vagy a régi Nexus7 lesz v átverés...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#944) assemble válasza крокодил (#941) üzenetére


assemble
addikt

Arra tenyleg figyelj viszont, hogy az uj, 2013-as modellt vedd, mert a normal ara annak 230 dollar (netto) kint. Idonkent vannak ilyen napi akciok amikor nagyon rovid ideig olcsobban be lehet szerezni, androidpolice-on olvastam tobbszor ilyet h pl ebay daily deals-en neha 200-ra levittek az arat. Amazon.com-on raneztem, es amit 193-ert latok kiirva, az meg a regi modell, szoval ovatosan.

#942: ez mar 4.2 ota igy van, gyakorlatilag kigyilkoltak a "tablet ui-t" es a telefonos ui van tableteken is (ebbol a szempontbol) az "egysegesites" jegyeben. En sem orultem/orulok neki, de most mar kb megszoktam... Custom rom-okban amugy sokszor visszavarazsolhato a regi tablet interfesz.

[ Szerkesztve ]

(#945) крокодил válasza Magnat (#943) üzenetére


крокодил
tag

Ok, lehet. A google olalán van egy hitelesebb link. 229.- free shipping.

(#946) assemble válasza крокодил (#945) üzenetére


assemble
addikt

Igen, ez lesz az :)

[ Szerkesztve ]

(#947) Ixion77 válasza assemble (#944) üzenetére


Ixion77
őstag

Még Magyarországon is figyelni kell: Én megrendeltem az újat, majd a futár simán kihozta a régit... Még jó hogy láttam a bemutatóban hogy másmilyen lett a doboza, különben átvettem volna.

Szóval csak csúnya kék dobozost szabad átvenni, szép szürkét nem, mert utóbbi a múlt évi. Dobozból kivéve meg úgy a legegyszerűbb azonosítani, hogy csak az újnak a hátulján van kamera.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#948) Magnat válasza assemble (#944) üzenetére


Magnat
veterán

De nemrég rendeltem egy Pipo S1 Pro kínai tabit, amin 4.2.2 volt és annak is alul volt... Pedig a kínaiak nem arról híresek, h nagyon belematatnának a stock droidba, főleg egy 102 dolláros cucc esetében..

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#949) крокодил


крокодил
tag

Apropo, bocs. SIM-kártyával tudom használni?

(#950) thomasa válasza крокодил (#949) üzenetére


thomasa
senior tag

A cikkben én találtam erre vonatkozó passzust :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.