Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) muratomi1 válasza Jason19 (#129) üzenetére


muratomi1
senior tag

Fülessel :D

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#152) szponzor válasza Totis (#148) üzenetére


szponzor
senior tag

A szoftveres gomb pedig nagyon jó. Amikor Nexus S-ről váltottam Nexus 4-re, akkor én is ettől tartottam, de azóta úgy gondolom, hogy ez inkább előny, mint hátrány. Ha nem tetszik, kikapcsolod, hanem tetszik a gombok sorrendje, akkor megváltoztatod.

(#153) assemble válasza Totis (#148) üzenetére


assemble
addikt

Igy van. Tovabba tegyuk azt is hozza, hogy iOS-en a 3rd party videolejatszok nem fernek hozza a hardveres gyorsitashoz, anelkul pedig lejatszani hd mkv filmeket (plane durvabb 1080p anyagoknal)... hat sok sikert hozza, legjobb esetben csak folyamatosan leterheli a processzort, rosszabb esetben ugy szaggat majd rajta mint egy kepregeny, effektive nezhetetlen lesz. De a gond mar tenyleg ott kezdodik, hogy gyakorlatilag ra se tudsz masolni egy filmet ugy hogy ahhoz tobb lejatszoval is hozzaferj. Remenytelen az egesz dolog.
Arrol megint nem beszelve, hogy nem eleg hogy nem bovitheto a tarhelye, de meg OTG-n se tudsz semmi kulso cuccot racsatlakoztatni, igy 1-2 filmet talan ra tudsz masolni a belso memoriajara, de aztan vege az egesz tortenetnek.

kovsol: felejtsd el barmilyen ios-es eszkozon az itunes nelkuli filmmasolas es lejatszas temat, csak a szopas van vele. Ha nagyon akarod, eleg korulmenyesen lehet hogy meg tudod csinalni, de nagyon kenyelmetlen lesz es vegeredmenyben jo esellyel nem is lesz hasznalhato.

[ Szerkesztve ]

(#154) noorbertt


noorbertt
őstag

Itt két hszben is olvastam, hogy nem lehet vele telefonálni.
GSM (850/900/1800/1900 MHz)
3G (850/900/1900/2100/AWS MHz)
LTE (800/850/1700/1800/1900/2100/2600 MHz)
Miért nem lehet? Vagy azt a wifi only készülékre értette?

(#155) tuma válasza noorbertt (#154) üzenetére


tuma
csendes tag

Egyik modellel sem lehet!

(#156) pepepapadk21


pepepapadk21
csendes tag

Szakértőktől kérdezném, hogy miért nem lehet vele telefonálni? :F

A specifikációban szerepel a 4G-s modellnél a GSM hálózat. Vagy az még édes kevés, hogy lehessen vele telefonálni?

NETWORKS
Optional 4G LTE

Europe:
GSM: 850/900/1800/1900 MHz
HSPA+: 850/900/1900/1700/2100 (AWS) MHz (Bands: 1/2/4/5/8)
LTE: 800/850/1700/1800/1900/2100/2600 MHz (Bands: 1/2/3/4/5/7/20)

Bocs látom többen is kérdeztek az elmúlt percekben.. :)

[ Szerkesztve ]

(#157) Phoenixy válasza noorbertt (#154) üzenetére


Phoenixy
senior tag

A tavalyi 3G-s Nexus 7-tel se lehetett telefonálni.
XDA-n voltak próbálkozások, de azt hiszem csak SMS és MMS-ig jutottak.

#156: Igen az még nem elég...és a phone.apk telepítése után se lehet telefonálni, ez nem ilyen egyszerű sajnos.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#158) pepepapadk21 válasza Phoenixy (#157) üzenetére


pepepapadk21
csendes tag

Köszi az infot. Nagy kár... :((

(#159) noorbertt válasza Phoenixy (#157) üzenetére


noorbertt
őstag

Köszönöm:)

És mondjuk ha egy korlátlan internettel rendelkező simet teszek bele, akkor a szolgáltató észreveszi hogy tablet? Vagy mondjuk ha a mobilről küldöm a netet wifin akkor észre veszik hogy tablet?

Mert mobilon korlátlan de pl ha gépre teszem a netet akkor 30percre letilt kb 10perc elteltével:)

(#160) tjb007 válasza pepepapadk21 (#156) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ahhoz, hogy telefonálni tudjál támogatnia kell az adott kommunikációs modulnak a hanghívásokat, plusz a szoftverben is benne kell lennie ennek a támogatásnak.

(#161) madgie válasza assemble (#153) üzenetére


madgie
titán

"Tovabba tegyuk azt is hozza, hogy iOS-en a 3rd party videolejatszok nem fernek hozza a hardveres gyorsitashoz"

Hát ja, főleg ez a rész kamu gondolom: "And nPlayer also supports H.264 hardware acceleration and
powerful, stable streaming technology which enable to stream-play from WebDAV, FTP, SMB, UPnP/DNLA server."

De a Plex is abszolút hülyeség, leülök letöltés után megnézni valami filmet a gép elé, majd átülök a tévé elé (elég sok 3rd party médialejátszó tudja a Plex alkalmazást), majd esetleg befekszünk az ágyba és folytatjuk tableten. Mindhárom esetben másodperc pontosan onnan, ahol abbahagytuk.

(#162) assemble válasza madgie (#161) üzenetére


assemble
addikt

Oke, pontatlanul fogalmaztam. Szoval pontosabban: a 3rd party lejatszok csak az Apple framework-jet hasznalhatjak a hardveres videogyorsitasra, ami pedig nyilvan nem tokeletes, tobbek kozott pl nem eppen tamogatja minden elterjedt videoformatum gyorsitasat. A H.264-et tamogatja (ugy ahogy), de itt kb ki is fullad az egesz.

Lasd:
" third-party apps can't use hardware acceleration for video playback without using Apple's own frameworks" [link]
"The VLC team has admitted to MacStories that the playback is slowed down since third-party video players cannot use the DSP (hardware acceleration unit) included within iOS devices unless they use the MediaPlayer framework. " [link]

Igy ha olyan videot akarsz lejatszani amit a kedves Apple framework-je eppen nem tamogat (ehhez asszem eleg egy sima H.264 video is ha pl a felbontasa epp kicsit nagyobb mint amit a framework-juk szeret), akkor megszivtad, semmilyen modon nem tudod hw gyorsitassal lejatszani. Ami pedig hd videoknal a legtobb esetben azt jelenti, hogy akadozni fog a lejatszas, es le is szivja az aksit.

[ Szerkesztve ]

(#163) pepepapadk21 válasza tjb007 (#160) üzenetére


pepepapadk21
csendes tag

Köszönöm a választ. :R

(#164) silmatauki válasza madgie (#161) üzenetére


silmatauki
őstag

"Hát ja, főleg ez a rész kamu gondolom: "And nPlayer also supports H.264 hardware acceleration and
powerful, stable streaming technology which enable to stream-play from WebDAV, FTP, SMB, UPnP/DNLA server.""

Az Apple videolejátszója, defaultban, csak az mp4 / m4v / mov kiterjesztésű (konténerű) videókat fogja lejátszani (hardware gyorsítással). A hardveres, ilyen megkötések nélküli gyorsítás kizárólag jailbreakelt gépen érhetők el, lásd XBMC és RushPlayer+, amelyek direkt képesek bármilyen (nem csak mp4 / m4v / mov) konténerben levő video hardware támogatott lejátszására.

Emiatt az olyan lejátszók, mint az nPlayer, a H.264 videotrackkel rendelkező MKV-kat a háttérben 10-20 mp-es át-remuxolják az MKV fájlokat standard mp4 / m4v / mov fájlokká, és aztán ezeket passzolják át az iOS-nek. Ha a prog jól van megírva, a szünetek nem lesznek láthatóak. Persze ez a 10-20 mp-es mókolás azt is jelenti, hogy hardveres AirPlay nem fog menni. Ez az egyik nagy előnye az nPlayer-nek és a hasonló, MKV-remuxelő lejátszóknak (pl. AVPlayerHD stb.)

Ami a streamelést illeti, az nPlayer abban tényleg jó, de nem képes minden háló-forrásról streamelve HW gyorsításra. UpnP-n keresztül igen (lásd http://www.iphonelife.com/blog/87/ios-upnp-streaming-bible-roundup-%E2%80%93-all-ios-players-compared ), valamint SBM-n is, MKV-t is (lásd http://www.iphonelife.com/blog/87/roundup-hardware-accelerated-mkv-playback-over-smb ).

(#165) silmatauki válasza assemble (#162) üzenetére


silmatauki
őstag

"Igy ha olyan videot akarsz lejatszani amit a kedves Apple framework-je eppen nem tamogat (ehhez asszem eleg egy sima H.264 video is ha pl a felbontasa epp kicsit nagyobb mint amit a framework-juk szeret), akkor megszivtad, semmilyen modon nem tudod hw gyorsitassal lejatszani. Ami pedig hd videoknal a legtobb esetben azt jelenti, hogy akadozni fog a lejatszas, es le is szivja az aksit."

A probléma nem a felbontással, hanem a konténerrel van. A HW gyorsítás 3rd party appokból is használható – Full HD felbontásnál is de akkor és csak akkor, ha mp4 / m4v / mov kiterjesztésű (konténerű), H.264 video- és AAC / MP3 audiotrackű videókat próbálsz lejátszani. (Jailbreakelt gépen persze szabad kezed van, mint app-író.)

(#166) pampika válasza Jason19 (#9) üzenetére


pampika
őstag

igen.
elvileg :F
rákérdeztem náluk, h mi a pálya. meglepően beszédes választ kaptam, ami azért sajnos nem annyira pozitív.
a lényeg az volt, hogy az árlistában benne van, mint rendelhető lehetőség. DE. mivel még elég friss a guglival való haverkodásuk az első szériát illetően is, még nem tudja, ténylegesen mikortól lesz elérhető. és eddig a fő célpont inkább az ázsiai régió volt, jövőbeni tervekről még nincs infó. a gugli határozza meg a terjesztési desztinációkat, így az ő engedélyükre várnak.
szóval érdemes más boltokban is szétnézni, mert lehet, gyorsabban elérhető lesz.

(#167) madgie válasza silmatauki (#164) üzenetére


madgie
titán

"Emiatt az olyan lejátszók, mint az nPlayer, a H.264 videotrackkel rendelkező MKV-kat a háttérben 10-20 mp-es át-remuxolják az MKV fájlokat standard mp4 / m4v / mov fájlokká, és aztán ezeket passzolják át az iOS-nek."

Na ezt nem tudtam :R Mindenesetre nem észrevehető, ahogy csinálja, fél éven át használtuk, szépen viszi, amiket kell.

(#168) silmatauki válasza kovsol (#144) üzenetére


silmatauki
őstag

"Azért kérdezem, mert később ha váltani akarok nagyobb 10" körüli tabletre, akkor ott az ipad3-4 is benne van a pakliban."

Ha MKV-ket akarsz lejátszani, akkor egyértelműen jobb választás az Android. Az iOS csak trükközéssel tud MKV-t hardware gyorsítással lejátszani, ami eleve jópár dolgot kizár – pl. AirPlay használatát (lásd az előző posztjaim itt alább). Plusz, ha nincs jailbreak, akkor a zárt rendszer is igencsak idegesítő tud lenni. Végül, ha Lightning csatis gépet veszel (iPad 4+ stb.), akkor, szoftveres dekódolásnál vagy képernyő-meghajtásnál a képminőség is lényegesen gyengébb lesz, mint SlimPort-nál (Nexus 7 2013, Nexus 4 stb.).

(#169) silmatauki válasza madgie (#167) üzenetére


silmatauki
őstag

"Na ezt nem tudtam :R Mindenesetre nem észrevehető, ahogy csinálja, fél éven át használtuk, szépen viszi, amiket kell."

Igen, az nPlayer sokak kedvence és a leginkább ajánlott generikus lejátszója, pl az itteni multimédiás cikkeké: http://www.iphonelife.com/werner.ruotsalainen

A legtöbb tekintetben szarrá veri a konkurenciát.

(#170) silmatauki válasza assemble (#74) üzenetére


silmatauki
őstag

"A kamerat is felesleges szerintem igy lehuzni. Persze, semmi extra, de most oszinten, mutassatok mar egy tablat ami jobb kepeket csinal. Meg a felsokategorias 150 ezres tablak sem nagyon csinalnak ennel jobb kepeket (es ott sem szoktatok belekotni), szoval miert pont ennel kell ennyire kukacoskodni?"

Pontosan. Ezekkel a tesztképekkel a világon semmi probléma nincs.

(#171) madgie válasza silmatauki (#169) üzenetére


madgie
titán

Pár hete teljesen átálltunk a Plex-re, ott a szervergép "dolgozza át" tudtommal a fájlokat.

(#172) silmatauki válasza Drizzt (#81) üzenetére


silmatauki
őstag

"Tenyleg, ez a USB->HDMI atalakitas hogyan mukodik? Csak speci kabel kell hozza, vagy valami extra szoftver is?"

Spéci SlimPort -> HDMI adapter. Nem olcsó mulatság (30 euro körüli) – még. Én az amazon.de-ről rendeltem: http://www.amazon.de/gp/product/B009UZBLSG Most nem kapható a .de-n (soxor kifogynak a készletből), remélhetőleg lesz majd. Teszteltem a Nexus 4-gyel; tökéletes; nem hiszem, hogy az új Nexus 7-tel bármi gondja lenne majd.

A többi, a amazon.de-n levő, az utóbbi egy-másfél hónapban megjelent, hasonló árfekvésű SlimPort adaptert nem teszteltem, így őket nem merem ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#173) Sztbeni


Sztbeni
őstag

éleményem szerint a jelenlegi legjobb tablet a piacon. Nagyon megéri az árát.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#174) Phoenixy válasza silmatauki (#172) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Ez nem jó? 9.54£-ért ki is szállítják.
[link]

Motorola Edge 20 Pro

(#175) silmatauki válasza Phoenixy (#174) üzenetére


silmatauki
őstag

Az csak MHL – semmi köze nincs a SlimPort-hoz. A Nexus 4 (és valszeg a 2013-as Nexus 7 sem – erről nincs megbízható infóm) nem működik MHL adapterekkel, csak a lényegesen drágább (de sokkal jobb képminőségű) SlimPort-okkal, sajna. Lásd pl.: http://androidforums.com/introductions/669350-mhl-hdmi-no-signal.html

(#176) Phoenixy válasza silmatauki (#175) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Ok, köszi az infót!

Motorola Edge 20 Pro

(#177) assemble válasza silmatauki (#165) üzenetére


assemble
addikt

Igen, koszi a kiegesziteseket (elozo kommenttel egyutt), igy pontosabb.
Egyszer megprobaltam egy 1080p-nel nagyobb felbontasu videot lejatszani retina ipad-en mondvan h erre lenne jo az a kijelzo (nem volt azert messze 4K, csak valamivel 1080p feletti asszem), es nagyon szaggatott, teljesen nezhetetlen volt, pedig sztem biztosan h.264 volt es sztem meg a kontener is stimmelt (mp4). Szoval sztem ilyen teren is lehet megkotesekbe futni.

(#178) silmatauki válasza assemble (#177) üzenetére


silmatauki
őstag

"Egyszer megprobaltam egy 1080p-nel nagyobb felbontasu videot lejatszani retina ipad-en mondvan h erre lenne jo az a kijelzo (nem volt azert messze 4K, csak valamivel 1080p feletti asszem), es nagyon szaggatott, teljesen nezhetetlen volt, pedig sztem biztosan h.264 volt es sztem meg a kontener is stimmelt (mp4)."

Igen, a 1080p feletti H.264 videókat nem képes lejátszani az iPad hardverből. A helyzet más a sima ASP (nem H.264) videókkal: azokat lejátssza. Persze akkor közel sem lesz olyan jó a tömörítési hatásfok, mint H.264-en, és nagyobb felbontásnál (pl. 4:3 méretarány felé közelítve) ezek is beszaggat(hat)nak. Tehát ha mindenképp 1080p feletti videókat akarsz nézni, konvertáld át őket MPEG-4 ASP-vé (és persze rakd mp4 / m4v / mov konténerbe), ne hagyd H.264-en.

Itt van jópár ilyen teszt-videoklip + egy a 1080p+ lejátszásról szóló cikk: http://www.iphonelife.com/blog/87/new-ipad-3-2k-video-playback-definitely

(#179) madgie válasza assemble (#177) üzenetére


madgie
titán

Van valahol otthon 1440p-s videóm, rá kéne néznem majd, mit szól hozzá az iPad :K

(#181) Ádám16


Ádám16
addikt

Ez ismét legyilkolja a piacot szerintem, az Apple-nek okosan kell áraznia a mini2-t.

(#182) madgie válasza Ádám16 (#181) üzenetére


madgie
titán

Ismét? Szerintem a Minit vitték a legjobban az iPad-ek közül, aki például kerülné a 16:9-et (teljese mértékben megértem), az rá se néz a Nexusokra...

(#183) Champipi válasza assemble (#123) üzenetére


Champipi
senior tag

Jajj, kis pupákok, csak a videó első pár másodpercét néztem végig, ahol beletekertem épp a menüt mutatta a cikkíró. Az Epülön folyamatosan gördül le szépen a menü, a Szexus 7-en viszont akadozva. Egy normális görgető ruting nem bírnak írni Gúgölék. Rubber Band effektust meg nem hazsnálhatnak, mert azt túl jól levédte az epül.

A másik kis butusnak: Google elsődlege célja: minél több embert áfolyatni a gúgöl szolgáltatásokon, mert nekik a hirdetésbül van a pénzük, ezért minél többen használnak Gúgöl szolgáltatást annál nagyobb volument érnek el a hirdetéseikkel. A hirdetéssel finanszírozzák a beker ár körüli hardvert. Igen, tehát végső soron pénzre mennek, de első sorban a Szexus 7-el az emberek becsatornázása a Gúgöl folyamba a céljuk. Olvasd és kérj elnézést tőlem e: LINK:
http://www.asymco.com/2013/04/10/making-rain/ ;]

Az Epül tényleg az élményre megy, aztán, hogy ennek egyenesági következménye, hogy az emberek ezt komálják és veszik, mint a cukrot, arról már nem ők tehetnek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#184) assemble válasza madgie (#182) üzenetére


assemble
addikt

Aki egy tartalomfogyasztasra es multimediara kihegyezett eszkoznel a 16:9-et keruli, azt mondjuk egy IQ teszt ele is csak ovatosan ultetnem be :)

(#185) pusszycat válasza Champipi (#183) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

No és lejátsza a killa sample-t az epülöd? :F

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#186) assemble válasza Champipi (#183) üzenetére


assemble
addikt

Sehol nem akad meg szkrollozasnal a menuben az uj N7. Effektive folyamatos perfekt 60 fps. (Ez amugy a videobol nem fog latszani mert az nyilvan max 30 fps, de lehet hogy feleannyi.) Mondanam hogy menj szemeszhez, de elotte elsosorban inkabb egy masik orvost javasolnek :U

A tobbi baromsaghoz meg csak annyit, hogy a tabletet nem a Google, hanem az Asus gyartja, aminek a celja szinten a legjobb eszkozoket letrehozni. De ez a percre se zavarjon meg hogy teleszemeteld a baromsagaiddal a topicot, csak folytasd nyugodtan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#187) Jason19 válasza Champipi (#183) üzenetére


Jason19
senior tag

Nem vagy te kicsit elvakult? :U

(#188) Champipi válasza Ádám16 (#181) üzenetére


Champipi
senior tag

"Ez ismét legyilkolja a piacot szerintem, az Apple-nek okosan kell áraznia a mini2-t."

Miért, korábban is legyilkolta már a piacot?

(#189) Sonja


Sonja
veterán

Most ingyenes Swiftkey (csak a mobil verzió) Amazonon!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#190) Napfénysüti válasza Champipi (#183) üzenetére

Jóhogy nem már jótékonysági intézmény az Apple. :DDD ;]

Més que un club!

(#191) madgie válasza assemble (#184) üzenetére


madgie
titán

Túl jól teljesítene a sok droid között? ;]

(#192) kovy79 válasza Champipi (#183) üzenetére


kovy79
őstag

Neked gondolom sasszem volt a jeled oviban, ha egy ilyen videóból megállapítod a lag-olást...
Nem vonom kétségbe az Apple cuccainak minőségét (nekem is van használatban egy iPhone4), de te úgy beszélsz a N7-ről, mintha egy 60$-os, használhatatlan dzsunka cucc lenne.
Éljen az elfogultság, elvakultság...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#193) #16820480 válasza madgie (#182) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt nem értem amúgy, mintha csak a méret meg képarány döntene a vásrlásnál. Aki már esetleg belakta az egyik rendszert, az rá sem néz a másikra és kész.

(#194) kovy79 válasza #16820480 (#193) üzenetére


kovy79
őstag

Nekem például semmi bajom egyik képaránnyal sem. Mindegyiknek megvan a jó oldala.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#195) Jason19 válasza #16820480 (#193) üzenetére


Jason19
senior tag

Mondjuk aki sokat néz rajta filmet/videót/sorozatot, annak eléggé döntő a képarány, mert egy 4:3-as kijelzőn hd/fullhd filmet nézni nagy élmény.
A champipi féléknek meg tök mindegy, csak annyit néznek, hogy epül-e vagy sem.

(#196) Phoenixy válasza Champipi (#183) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Szóval szerinted ez laggol?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#197) madgie válasza #16820480 (#193) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, én inkább használnék egy 4:3-as droid táblát, mint 16:9-es apple-t.

(#198) #16820480 válasza Jason19 (#195) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egy akkora képernyőn amúgy sem annyira nagy élmény filmet nézni.

madgie: Mot is 4.3-as droid tabletet használok, igaz nem a képarány, hanem a szoftver verziója ilyen :P Egyébként nekem nincs nagy bajom a képaránnyal sem, bár egy 15:9-es vagy 16:10-es jobban bejönne, de ez sem vészes. Viszont inkább az a gáz, ahogy a helykihasználással elrontják a dolgot.

(#199) assemble válasza Phoenixy (#196) üzenetére


assemble
addikt

O ezt mar a 10 fps-es mobilarena tv video alapjan is azonnal megaszonta, ne vond ketsegbe a szakerto szavat! NEM-JO-A-FEL-HASZ-NAL-OI EL-MENY mert keremszepen A-KA-DO-ZIK! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#200) Jason19 válasza assemble (#199) üzenetére


Jason19
senior tag

És amúgy is az ördög műve. A gúúúgöl VILÁGURALOMRA TÖR. Ha a gmailt használod te is rabszolga leszel a google galaktikus birodalmában!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.