Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) z0d1AK válasza mouzrr (#850) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Travel Cover kicsit gumicsizma gumi, óriási védelmet nem nyújt. A karcoktól véd, meg a kisebb horzsolásoktól esetleg.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#852) mouzrr válasza z0d1AK (#851) üzenetére


mouzrr
őstag

És azt a Premium Covert 10ezerért? Vagy van valami jobb ami olcsóbb is?

(#853) Judy075 válasza PistiSan (#848) üzenetére


Judy075
tag

Köszönöm, megoldódott a probléma.

(#854) z0d1AK válasza mouzrr (#852) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azzal személyesen még nem találkoztam így nem is nyilatkoznék róla.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#855) Judy075


Judy075
tag

Ezer bocs a hülye kérdésekért, de ez az elsö androidos eszközöm.
Sikerült az utorrenttel leszednem, amit akartam, de most nem találom a file- okat a gépen. Alapértelmezésben hová menti a cuccokat?

(#856) z0d1AK válasza Judy075 (#855) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha böngészőből töltesz le, akkor azokat a fájlokat megtalálod a menüben a Letöltések menüpontban.
De célszerű inkább azt megnézni, hogy maga az uTorrent hova ment alapértelmezés szerint.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#857) Judy075 válasza z0d1AK (#856) üzenetére


Judy075
tag

Sajna épp ezt nem tudom, hogy alapból hová ment az utorrent? A beállitások menüpontban nem láttam ilyet, a Letöltések könyvtárban pedig csak a .torrent file van.

(#858) Drizzt válasza Judy075 (#855) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hasznalj ttorrentet, sokkal jobb. En mar a torrent fajl megnyitasat se talaltam utorrentben... Van ingyenes, de az sajnos 250k-ra krolatoz. A fullal kb. 5 megat bir a wifin keresztuli dl.

I am having fun staying poor.

(#859) tamas1985 válasza z0d1AK (#849) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Ebben is van valami, szerintem egyértelműbb lenne , de nem rajtam múlik

(#860) assemble válasza Judy075 (#846) üzenetére


assemble
addikt

En nem tapasztaltam ilyet, de nem is torrenteztem meg rajta.
Hogy meg tudja-e nyitni amit leszedtel, az nyilvan attol fugg hogy mit szedtel le, es van-e hozza megfelelo programod.
Halozaton megosztas: Samba Filesharing for Android (root kell hozza)
Vagy Airdroid (nem kell root, bongeszon keresztul mukodik)

Ha pedig a programban nem tudod kideriteni hova tolti le a cuccokat, szedj le valami file manager-t (pl. total commander, es file explorer) es nezd vegig az sdcard-ban a mappakat, esetleg keress bennuk ra.

#847: Szerintem egyszeruen hulyen hangzana, hogy Nexus 7 2. Sokkal egyszerubb ha csak siman Nexus 7-nek hivjak, es az evszam azonositja a konkret modellt.

[ Szerkesztve ]

(#861) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Másnak nincs olyan, hogy random befagy kb 10 másodpercre? De úgy, hogy semmire sem reagál, még a kép is ugyanúgy marad, notif bar se él, softgombok se. Semmi különleges futó app, 4 napos, JSS15R-re frissített tegnapelőtt este.
Touch-gondra: Nálam is fennáll, a JSS15R frissítés óta elkezdte, hogy néha beragad a touch és folyamatosan benyomva érzékel azon a ponton, ahova kattintottam, de már elengedtem. Meg ma egyszer 5mp-ig a hosszú nyomást sok kis kattintásnak érzékelte(billentyűzeten ékezetes karaktert akartam előhozni, és beírt vagy 7-8db a betűt).

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#862) hardverhudi


hardverhudi
tag

Sziasztok :)
Szeretnék tanácsot kérni.Milyen programot használjak hogy kommunikálni tudjon a nexus7 és a nexus 4esem, zenék,egyébb fájlok másolására gondolok, vagy dropxra fel és letöltés a leggyorsabb ? Wifi alapúra gondoltam elsősorban mert nem mindig van egy helyen a két készülék.
Előre is köszi :)

CHIPman: nálam is előfordul hogy lenyomok egy billenytűt és ott beragad ,szintén a frissítés óta.

[ Szerkesztve ]

(#863) Phoenixy válasza CHIPman (#861) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Nekem a JSS15R elött volt, hogy sokszor beragadt valamelyik billentyünél, talán a frissítés óta is volt, de nem nagyon.
A G+ illetve a G+ képek a legutóbbi frissítés óta lefagyaszthatják a Nexust pár mp-re (illetve minden készüléket, valamit elrontottak a programba...), persze csak hogyha használod, ha nem használsz G+ -t akkor nem tudom mitöl fagyhat le, máshol nem volt ilyen probléma.

Motorola Edge 20 Pro

(#864) assemble válasza CHIPman (#861) üzenetére


assemble
addikt

Nalam ilyesmi egeszen eddig nem nagyon volt, ellenben pont tegnap talalkoztam ilyesmivel, csak a par masodperces beragadast ujraindulas is kovette, es ez raadasul egymas utan tobbszor is megtortent. Akkor letettem kicsit aztan most azota nem sikerult megint reprodukalni, szoval eleg erdekes.
Ezuttal amugy nem is chrome-ot hasznaltam epp - amiben egyebkent azota elvileg megkerultek az ujraindulos driver hibat, csak valamivel jatszottam. Ettol fuggetlenul persze lehet h talan ugyanaz a driver hiba volt a hatterben, passzolom.
Es pont ebben a jatekban mintha tapasztaltam volna a beragado touch problemat is, vagyis a jatek ugy reagalt mintha le lenne nyomva valahol a kepernyo mikozben mar felengedtem ott. Korabban ilyet sem tapasztaltam. Lehet tenyleg, hogy a JSS15R frissites okozta, biztos probaltak megint kalibralni kicsit az erintes erzekenysegen, de ugy tunik ezzel sokaknal inkabb rontottak a helyzeten ahol eddig nem is volt vele baj. Amugy nem tunik veszesnek, osszesen eddig csak abban a jatekban vettem eszre, es abban is csak nehanyszor.
Az elod modellnel is voltak az elso nehany honapban ilyenek, de nehany honap alatt minden ilyesmit megoldottak nagyjabol. Szoval hosszutavon sztem azert ezeknek a nagy resze meg lesz oldva itt is. Szerintem mar a kovetkezo frissitessel (valszeg mar 4.4) is nagyjabol. Ha meg nem, mindig marad a gari :)

[ Szerkesztve ]

(#865) PistiSan válasza assemble (#864) üzenetére


PistiSan
addikt

Örülök hogy jönnek a frissítések egyfolytában a tabomra, viszont ha ilyen hibák vannak jó néhány embernél, akkor van értelme ennek a gyors frissítsi ütemnek? Azért merem csupán feltenni a kérdést, mert még a 4.3 sem teljesen stabil ezek szerint, nem hogy még a piros csoki.
Hozzáteszem, nálam semmi használatot negatívan befolyásoló hiba nem lépett még fel idáig.

(#866) assemble válasza PistiSan (#865) üzenetére


assemble
addikt

A 4.3 nagyjabol teljesen stabil, ezek a hibak nem az OS-ben vannak, hanem driver szinten, hardverkozeli/kalibracios szinten. Ha kis ido utan kiforrjak magukat a driverek, valszeg megszunik a legtobb ilyen es ehhez hasonlo problema.

[ Szerkesztve ]

(#867) mrdavid


mrdavid
aktív tag

Tegnap bővült a család, a nexus 4 mellé megérkezett hozzám a nexus 7 g2 16gb, elég fincsi a cucc, a touch hiba a chromenál előjött eddig egyszer, egyébként a hangszóró szerintem teljesen korrekt, és az hogy a media importer apk letöltése után tudom használni egy otg kábellel a pendriveot, szóval a tárhely nem akadály már, kifejezetten dob az amúgy is jó első benyomásokon.

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#868) PistiSan válasza mrdavid (#867) üzenetére


PistiSan
addikt

Gondolkodtam már én is, hogy beszerzek egy OTG kábelt. Akkor root nélkül is működik a dolog ezek szerint. Örülök neki.
Rá is keresek, hol lehet olcsón OTG-t venni.

(#869) mrdavid válasza PistiSan (#868) üzenetére


mrdavid
aktív tag

Igen, működik, én rendeltem egyet ebay 1200ft,Hogy legyen saját, de mindenképp olyan kell ami nexus 7 g2hoz való, úgy keress rá

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#870) CHIPman válasza hardverhudi (#862) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Próbáld ki kérlek a WiFi Directtel való küldést(mindkét gépen bemész a wifibe, bekapcsolod, nyomsz egy menü gombot(3db pont), és rámész a WiFi directre. Akkor bekapcsolódik. Megkeresed a küldendő fájlt, megosztás->WiFi Direct. Nekem S3 és N7 között nem megy. Az előző rendszerrel nem csinált semmit, a JSS15R-rel más összekapcsolódnak, de nem lehet fájlt küldeni.

(#863) Phoenixy: Nem használod G+-t.

(#864) assemble: Nekem nem indult még újra, és nem is Chromeban volt a hiba.

(#867) mrdavid: Azért az nem egészen úgy van, a gen2 nexusokon bugos az OTG fájlátvitel... Ha nem US nyelvvel van indítva a tablet(utána már át lehet rakni magyarra), akkor protected-ként ismeri fel a pendriveot, és nem lehet olvasni. Ez javítva lenne a gen2-höz való kábelben?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#871) Abysmal válasza tamas1985 (#847) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Ti tapasztaltatok olyat, hogy ha töltőn van, lenémítva, és közben mondjuk játszotok, akkor zúg? Tegnap este figyeltem fel rá és nagyon zavaró volt, de a töltőről lehúzás után abbahagyta. Amúgy tok van rajta. Lehet nem tökéletes így a földelése és azért zúg?

(#861) CHIPman:
Nekem is előfordult ilyen fagyás, kb 2-3 alkalommal amióta megvan (10 nap), de a touch probléma az nem.

(#870) CHIPman:
Nekem előző Nexushoz való OTG kábellel megy - magyar nyelven -, de én StickMount-ot és Paragon NTFS-t használok rá, nem tudom a Nexus Media Importerrel mi a helyzet.

(#872) mrdavid


mrdavid
aktív tag

Garancia érvényesítéshez erre van szükség?
Nexus 7 garancia és biztonság kis könyv második oldala, és a matrica beragasztva a második oldal alul a sorozatszámmal? Ezt kell vinnem ha gond van vele?

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#873) Drizzt válasza assemble (#864) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A JSS15R eddigi XDA elemzések alapján semmit nem módosított a Touchscreen driveren, megegyezik a JSS15Q-éval. A hiba a jelentések szerint két esetben a legkönnyebben reprodukálható:

1. leteszed a tabletet valamilyen felületre, az ujjaid csak az érintőképernyőt érik. Ilyenkor elég szar az érzékelés. Ellenben ha kezedben fogod, s a hátlapon több ujjad is pihen, sokkal kevésbé hibázik. Ebből gondolják sokan, hogy földelési probléma van a TS-nél.
2. 3 ujjból egyet fixen tartasz, a másik kettőt egyirányban áthúzod, hogy metssze az első valamelyik tengelyét. Elég gyakran vagy megjelenik egy negyedik érintés, vagy eltűnik az első, vagy mindkettő egyszerre.
3. Én saját magamnál azt vettem észre, hogy ha fel van melegedve a gép, az érintésérzékelése kézben tartva is rettenetesen rosszá tud válni.

I am having fun staying poor.

(#874) PistiSan


PistiSan
addikt

Írjatok már össze nekem olyan alkalmazásokat, amihez 2 újjnál többet haszáltok! Ki szeretnék próbálni párat! Köszi.

(#875) Drizzt válasza PistiSan (#874) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Google maps, szinte az összes FPS, TPS, autószimulátor játék(Max Payne, Dead Trigger, etc.) Ahol jól meg lehet tekinteni, hogy van-e gond, az a yamtt. Ott látod, hogy hol érinted épp a képernyőt. De amúgy developer mód unlockja után lehet már azt is bekapcsolni, hogy az összes érzékelt érintést kirajzolja maga az android is.

I am having fun staying poor.

(#876) mrdavid válasza mrdavid (#872) üzenetére


mrdavid
aktív tag

ennek kitöltve kellene lennie , vagy ez így is elég ha gariztatni akarom?
megvan a számla másolat is, nagykereskedésen keresztül lett véve

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#877) KZP válasza mrdavid (#876) üzenetére


KZP
őstag

Elég a garanciapapír.

(#878) hardverhudi válasza CHIPman (#870) üzenetére


hardverhudi
tag

Köszi, ki fogom próbálni. :-)

(#879) Phoenixy válasza mrdavid (#869) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Az én OTG kábelem nem működik a Nexus 7-tel, mással működik, tehát tudom, hogy a kábel jó, a tavalyi Nexus 7-tel is működött, de evvel nem működik.
Tudnál linkelni olyan OTG kábelt (bár nem értem mi különbség lehet OTG és OTG közt, de ezek szerint mégse egyformák) ami neked van?

Motorola Edge 20 Pro

(#880) assemble válasza CHIPman (#870) üzenetére


assemble
addikt

"Megkeresed a küldendő fájlt, megosztás->WiFi Direct. "
Nalam ilyen menupont nincsen, es tudtommal nincs is ra app a vanilla android-ban, csak az API van meg benne de kell egy app is ami azt kihasznalva megcsinalja amit kell. Egy ilyen app peldaul a Superbeam, amit probaltam is, es jol is mukodik.
Amugy tudom, hogy nem a Chrome-ban volt a hiba (hanem driver szinten, ami csak a kovetkezo szoftverfrissitessel lesz kijavitva), csak az (illetve a Beta) gyakran kihozta.

[ Szerkesztve ]

(#881) assemble válasza Drizzt (#873) üzenetére


assemble
addikt

Akkor lehet h csak nem hasznaltam annyit azt az appot aminel most eszrevettem hogy neha kicsit tovabb odaragadt a touch mint en elengedtem a kijelzot. De azota sem vettem eszre mashol ezt a jelenseget...

Kiprobaltam most lerakni (tobb feluletre is) es ugy gyotorni kicsit ahogy mondtad.
A legtobb feluletnel olyan 3-4 ujj alatt nem nagyon zavarodik meg barmit csinalok. Olyan 2-3 ujj felett nemelyik mozdulatnal talan neha mintha egy szempillantasra kicsit eltunne az egyik. Olyan 4-5-nel mar sokszor tenyleg elkezd vibralni nemelyik erintes.
Ha kezbeveszem, es rendesen hasznalom, 5 ujjal is betonstabilnak nez ki.
Olbe teve 10 ujjnal altalaban jonak tunik de idonkent ilyenkor mar mintha kicsit tenyleg bezavarodna.

[ Szerkesztve ]

(#882) Judy075 válasza assemble (#860) üzenetére


Judy075
tag

Kösz a tippet, a total commanderrel megtaláltam amit letöltöttem. Ez egy igo primo volt, fel is telepitettem, de nem indul el, mert sd kártyán szeretné megtalálni a térképeit, ami csak virtuálisan létezik. Ezzel lehet valamit kezdeni? Vagy Ti milyen navi programot használtok, ami net nélkül is működik?

Más: valaki tapasztalt már olyat, hogy idönként eldobja a netet?
Az enyém folyamatosan ezt csinálja.

(#883) gege321


gege321
tag

Sziasztok!
Most vettem egy Nexus 7 2013-at és az érdekelne, hogy első indítás előtt meddig kell tölteni az akkut, kell formázni vagy ilyesmi, vagy kell valamire figyelni?
Köszönöm!

(#884) Kyller válasza gege321 (#883) üzenetére


Kyller
senior tag

Nem kell neki semmilyen plusz idő a töltésnél, formázni meg nem igen szabad, csak dugd rá. Ha 100% akkor lehúzod, ennyi:)

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#885) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok! Ki milyen füllgalgatót használ a tabhoz? Megfizethető, jó minőségű és hangzású legyen. Ebay ről lehessen rendelni!

(#886) gege321 válasza Kyller (#884) üzenetére


gege321
tag

Köszönöm!

(#887) assemble válasza assemble (#881) üzenetére


assemble
addikt

Egyebkent most erdekessegbol kiprobaltam a telommal (gnex) is ezt a multitouch testet (amivel amugy soha nem volt semmi touch bajom amiota megvan 1+ eve) es az sem szerepel semmivel jobban ahogy elnezem.
Egy ipad 3-at is kiprobaltam es az is legalabb igy megzavarodik ha ilyen korulmenyek kozott tesztelem.
Szoval valszeg egyik kapacitiv touchscreen sem nagyon birja az ilyen korulmenyeket, de ezt hetkoznapi hasznalat soran altalaban eszre sem veszi soha az ember :)

(#888) Drizzt válasza assemble (#887) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A régi Nexus 7-emet sehogy nem tudtam eddig összezavarni vele. Telón nem tudom megnézni, mert az valamai rezisztív szar(céges).

I am having fun staying poor.

(#889) assemble válasza Drizzt (#888) üzenetére


assemble
addikt

Kiprobaltam azzal is, valoban egeszen jol birja, valamivel talan jobban mint az uj, de nalam ahol a tobbit probaltam azert az is megzavarodik neha :)

(#890) Ixion77 válasza assemble (#889) üzenetére


Ixion77
őstag

Én úgy tudtam reprodukálni hogy egyik kezemmel egy pontot lefogok, majd a másik kezemmel két ujjamat egyszerre mozgatom (karból) úgy, hogy a kettő pont valamelyike keresztezze az egy pontot. Ekkor fixen előjön a "hiba", az első pont mozog az ujjam alatt, időnként el is tűnik.

Aztán kipróbáltam az összes többi érintőképernyős cuccon ami itthon volt: mindegyik ugyanígy produkálja a jelenséget. Olyan is, amit 3 éve használok, és soha fel nem tűnt hogy bármi gond lenne az érintés-érzékelésével. Szóval ez szerintem inkább valami a kapacitív érintőképernyők működéséből adódó fizikai probléma lehet, nem a Nexus 7 (2013) tulajdonsága. Nem kell vele foglalkozni.

Nálam olyan még nem volt hogy billentyű "beragadt" volna, vagy a böngésző megmerevedett volna.

Viszont egyszer sikerült produkálnom egy ilyet:

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#891) assemble válasza Ixion77 (#890) üzenetére


assemble
addikt

Basszus, ez tenyleg nagyon durva amikor ezt ugy csinalod hogy le van rakva a cucc :)
Tenyleg mindegyiknel mozog az eredeti pont, de a legtobbszor joval durvabb dolgok is tortennek (eltunnek-ujra megjelennek dolgok). Es tenyleg mindegyik cuccon "mukodik".
Kezben fogva "lefoldelve" viszonylag minimalizalodnak az anomaliak, szerintem foleg ezert nem erzekelni normal hasznalat soran.

A kephez: az igen, micsoda elmeny fokozas :DDD
Ilyet meg nem lattam.

(#892) xcsaba1975 válasza z0d1AK (#849) üzenetére


xcsaba1975
tag

Szia! A garanciát hogyan kell érvényesíteni a Némerországból behozott készüléknél? (Media markt-os az enyém is)

(#893) z0d1AK válasza xcsaba1975 (#892) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hívd fel az ASUS ügyfélszolgálatát és megmondják.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#894) xcsaba1975 válasza z0d1AK (#893) üzenetére


xcsaba1975
tag

Ok

(#895) Piazza


Piazza
tag

Sziasztok!
Lehet bővíteni valamelyik változat memóriáját kártyával?
A cikk azt írja, hogy a 16GB változatot igen, de egyébként máshol mintha mindenhol az szerepelne, hogy nem.
Szóval valójában mi a helyzet?

(#896) Kyller válasza Piazza (#895) üzenetére


Kyller
senior tag

Nem lehet! :N

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#897) z0d1AK válasza Piazza (#895) üzenetére


z0d1AK
veterán

,,Mindezek mellé 2 GB DDR3L RAM és kiviteltől függően 16 vagy 32 GB belső memória jár, utóbbit nem lehet utólag bővíteni."

Itt a cikk a belső memóriára utal, mint nem bővíthető elem, a 16 és 32 GB-os részt egyben kell kezelni. Azért utóbbi, mert a mondat első felében a RAM-ról van szó.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#898) LNx


LNx
tag

ha minden igaz, ez a tablet OTG-t es HDMI-t is tud a slimporton keresztul.

kerdesem az lenne, hogy a ketto egyszerre is mukodik? lehet vele filmet nezni egy pendrive-rol tv-n?

koszi :)

(#899) Drizzt válasza Drizzt (#767) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na, felhívtam ma Asus, bediktáltam az USA példányom gyári számát, s azt mondták, hogy lokál garis, s csak USAban garanciáztatható. Eléggé meglepett a dolog, hiszen a kézikönyvben ez áll:

10. International Warranty Service
This Warranty applies in the country of purchase.
Additionally this Warranty entitles You to international ASUS Warranty service in Europe, North America(USA, Canada and Mexico), Asia, Africa and Australia/Oceania, during the Warranty period, subject to the following additional restrictions
- Service procedures may vary by country;
- Some service and\or spare parts may not be available in all countries;
- Localized spare parts(e.g. keyboard/ key mats) may be replaced with the version customary in the country where the repair is requested;
- Some countries may have fees and restrictions that apply at the time of service;
- Certain countries may require additional documentation, such as proof of purchase or proof of proper importation, prior to performing international Warranty and Support.

Ezek alapján nem értem hogyan lehetne csak USA garis... Írtam Asus Magyarországnak FB.-n üzenetet, sajnos közvetlenül garanciális email cmíüket nem találtam, telót meg már akkor hívtam, amikor majdnem zárt, illetve nekem is lépnem kellett.

I am having fun staying poor.

(#900) assemble válasza LNx (#898) üzenetére


assemble
addikt

Hat ezt passzolom, ezzel a kerdessel en xda-ra mennek :)
Egyebkent a wifi-je is veszett gyors, halozatrol kivaloan streamel barmilyen 1080p anyagot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.