Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) assemble válasza Faresz29 (#650) üzenetére


assemble
addikt

Nem tudom, ok se nagyon tudtak. Valakinek elvileg 100k-t mondtak telefonon, de neke ezt nem tudtak megerositeni.
De nekem mar ugyis mindegy kb, nem birtam magammal es kinyitottam, jo lesz ez, nem fogok 2 hetet varni meg :)

(#652) pampika válasza assemble (#651) üzenetére


pampika
őstag

jah, nekem mondták anno, de rá egy héttel élőben máshol már mit sem tudtak az egészről :W

(#653) JSaN válasza assemble (#649) üzenetére


JSaN
addikt

Grat az uj nexushoz, nem fogod megbanni. A 16 gb is boven eleg lesz eszszeru hasznalatok kozt, amugy is a kijelzo minosege fog leutni minden mast. :D

Faresz29: tettem ra sok 1080p elozetest meg klippeket ezek siman mennek, mondjuk atlag 5 perc hosszuak, sot meg 1080p60fps klipeket is tettem ra azok is siaman mennek igaz ezek csak SW modban, es brutal folyamatosa kep 60kepkockaval.
A planet earth nem tudom mi van de rocoget, foleg az a bizonyos madaras jelenet, amugy pc gepen jol megy a video.

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#654) Faresz29 válasza JSaN (#653) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Szia!

Lehet, hogy elég lesz nekem is a 16GB-os...Majd sűrűbben törlök róla!!!
Szvsz. +10-15K nem ér meg +16GB!!!

De javítsatok ki, ha más véleményen vagytok, vagy győzzetek meg a nagyobb tárhelyről!!!

(#655) pampika válasza Faresz29 (#654) üzenetére


pampika
őstag

te tudod, mennyi cuccot szoktál magaddal cipelni, amire állandó jelleggel szükséged van. aki pl. filmezik sokat, neki megéri a nagyobb tárhely. ha "csak" ennyi a különbség és van rá szükséged, megérheti azt a plusz pénzt, mivel utólag nem tudsz belső memóriát bővíteni.

(#656) Faresz29 válasza pampika (#655) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Meg kell nézni, de szerintem egy jobb minőségűbb DIVX is jól mutathat ezen a kijelzőn!!!
Ami viszont már nem foglal akkora helyet mint egy MKV...

Tényleg valaki kipróbálhatna egy ilyesmi formátumot, mit mutat vele a kicsike...

(#657) assemble válasza JSaN (#653) üzenetére


assemble
addikt

Jaja, jo lesz ez :)

Vicces sztori mindjart az elejen: egy orat szarakodtam vele mire sikerult recovery-be jutni. Azt hittem mar usb driverekkel van a baj, mar mindenre gondoltam, mindent kiprobaltam. Erre kiderult hogy itt eleg a vol down gomb a power melle, es nem kell a power up is (ugy valami mast csinal, sotet marad a kepernyo)

(#658) pampika válasza Faresz29 (#656) üzenetére


pampika
őstag

elég lesz sztem egy ! is, ha indokolt ;)

ha visszább olvasol pár hsz-t, láthatod, hogy nemhogy divx-et, de nagy felbontású, jó minőségű filmeket is bőven viszi.

(#659) Faresz29 válasza pampika (#658) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Szia!

Én csak a DIVX mérete miatt írtam, ha egy 16GB-os modellem lenne, arra ráférne egy pár belőle...
Nyilván egy 1080P MKV lehet a legszebb ezen a megjelenítőn!

(#660) assemble


assemble
addikt

Most kiprobaltam nehany 1080p cucc lejatszasat - termeszetesen siman viszi oket, ezzel mar az elodnel sem volt gond, persze ott meg nem volt meg a kijelzo hozza, meg a hdmi-re valo kikotes lehetossege se utolso :)
mx player boldogult a legtobb cuccokkat, de volt egy film ami azon szaggatott es bs player kellett hozza (az viszont perfektul vitte). Fenn van meg a dice player is biztonsag esetere.
Es ami meg nagyon jo: halozatrol is ugy tunik hogy nagyon szepen megy a filmlejatszas. Az elozo modell wifi-je gyenge volt nemelyik 1080p cucchoz, de ez most ugy latom h eleg lesz mindenhez, speedtest elsore 70 megabitet mert, laptopom tud kb ennyit wifi-rol (es az is ritkasag).
Kijelzon persze nem sok pixelt latni, es egyben van a cucc :)
Jo lesz ez.

(#661) noorbertt válasza zSSeli (#645) üzenetére


noorbertt
őstag

Érdekelne ez a biztosítás. Angliában nagyon divat, de valóban kifizetik ha pl szarrá töröm? Azt mondom a vonat alá ejtettem...:D

(#662) Otisz válasza noorbertt (#661) üzenetére


Otisz
őstag

Leejted, odavágod, vízbe dobod tökmindegy. Adnak egy újat.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#663) pampika válasza Otisz (#662) üzenetére


pampika
őstag

erről hol van némi infó az oldalon? mert nem találtam sajna :(

(#664) zSSeli válasza noorbertt (#661) üzenetére


zSSeli
tag

Hail. Ha totálkár lesz, akkor is 5 ezer ftba kerül a replace, amúgy mindent csinálhatok vele, ingyen javítanak mindent. Bestbyteban vettem és ott is kötöttem. Leesik, beázik, földhözvágom, mindent fedeznek, ezért is mentem bele. Ez az igazi garancia, ennek van értelme úgy vélem. Am durva hangzása van :D

Am kinek mennyire melegszik a gép? 10 perc torrent és video stream után elég meleg a kamera körül

[ Szerkesztve ]

(#665) Peat;)


Peat;)
veterán

MM-ben is van már 16 gigás, szokásos 85-ös áron. Megnyomkodtam ma Árkádban és azért nem ájultam el. A kijelző felbontás nem csapott meg, úgy néz ki 7"-on már az 1280*800 is elég az én szememnek. A színek szépek és rendben van a kijelző is teljesen, de a fényerőben megint csak nem éreztem azt a leteszem a hajam érzést, mellette egy ipad minit nyomkodtam. Nem tűnt fel hogy sokkal világosabb lenne max fényerőn, igaz az Apple mindig gondosan ügyelt arra hogy gyárilag olyan színvilágot használjon amitől kültéren is jobban használható a tablet. (nekem fontos mert e-bookot is kiváltana és vagyok olyan perverz hogy nyáron árnyékban is használnám)
Összességében az ipad mini nekem jobban tetszik, de az ios rendszere miatt kiesik. 8"-asban nincs minőségi android tablet, csak kínai, ASUS-nak lesz valamilye de kínai chipsettel, így én is várom az LG-t, de ha 100 felett lesz akkor ebben az évben sem kell tablet.

(#666) Otisz válasza Peat;) (#665) üzenetére


Otisz
őstag

Nincs különbség közöttük, pedig én is eléggé háklis vagyok ezen a téren.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#667) Wynsent


Wynsent
tag

Helló!
Hollandiából vennék egy ilyet. Nem tudja valaki, hogy milyen üzletlánc foglalkozik ott ilyesmivel és mennyiért árulják? Hol lehet ilyennek utána nézni?

Alcatlel OT 302 --> Nokia 3410i --> Nokia 3220 --> SonyEricsson 800i --> SonyEricsson 910i --> Nokia 5800 (tubi) --> SonyEricsson Xperia X8 --> Sony Xperia P --> LG G2 --> LG G4

(#668) exile


exile
tag

(#669) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Megjott az enyem is. Ami nagyon tetszik, hogy erzesre sokkal konnyebb, vekonyabb, mint az 1. Annak is orulok, hogy vegre 32Gb helyem van. A felbontas valtozas elsore tenyleg nem annyira durva, de azert eszreveheto.

I am having fun staying poor.

(#670) Drizzt válasza Drizzt (#669) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Touch kerdeskör: yamtt-tal nézve nem igazan latok problemat, de a gepeles nem olyan folyamatos, mint a regin, elofordul, hogy ki-kihagy betut. Veszesnek azert nem veszes.

I am having fun staying poor.

(#671) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Most viszont nézem a 20"-os 1680*1050-es monitoromat a tablet után, s szörnyűlködök, hogy mik ezek a ronda szögletes betűk. :D Mégiscsak érezhető az a kijelző különbség erősen. :D

I am having fun staying poor.

(#672) masholnap válasza Drizzt (#671) üzenetére


masholnap
senior tag

hátigen, elég sokat pofázok arról, hogy miért és mikor számít a nagyfelbontás tabletnél. mondjuk aki túl sokat nem olvas róla, annak tulajdonképpen édesmindegy :)

(#673) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!
A tabban ugye lítium polimer aksi van, meddig lehet ezeket meríteni élettartam/kapacitás csökkenés nélkül?
A litium-ion nál olvastam anno, hogy nem ajánlott 25-30% nál tovább meríteni. Itt van ilyen megkötés? Ha jól tudom a kikapcsolsig merítés nem tesz jót egy aksinak sem.

(#674) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Sziasztok!
Én is beálltam az új Nexus 7 tulajok közé egy 16 GB-ossal. :) A Media Marktnak kivételesen nem voltak elszállva az árai.
Lenne pár kérdésem rögtön:
Többen írtátok, hogy az Asusnál regisztrálni kell a gépet, de hol pontosan és miért? Sehol nem láttam ilyet írva a papírok között és nem is mondtak az eladók se semmit erről, csak itt olvastam róla.
Mivel ez az első Androidos gépem, így érdekelne, hogy hogy is van ennél a gépnél a rootolás/ROM csere. Valamelyik HTC-nél olvastam régebben, hogy logolták, ha kinyitották a bootloadert, és bukták akkor a garanciát, vagy valami ilyesmit. Ez itt ugye nem áll fenn, egy ROM csere után az eredeti rendszert visszarakva nem lehet kimutatni a rootolást és így nem veszik el a garancia?
Mi a véleményetek a Paranoid ROM-ról? A tablet UI miatt azt akarnám felrakni. Van valami hátránya, amiért nem érdemes felrakni (mondjuk gyorsabb merülés, nagyon melegszik, vagy valami nem működik jól benne, vagy bármi más, ami problémát jelenthet)
A vezeték nélküli xbox controllereket itt is lehet használni a játékokhoz, ugye? Honnan tudom, hogy melyik játék támogatja ezt?
Ide nem akar valaki csinálni egy olyan bevezető 1. hsz-t, mint ami az előző N7 topicjába van? :D
Egyelőre ennyi, de ha még eszembe jut valami akkor kérdezek :))

(#675) cirx válasza Abysmal (#674) üzenetére


cirx
senior tag

refernciagépre romot hekkelni? szerintem nem ezt a tabot kellett volna venned...

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#676) Abysmal válasza cirx (#675) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Miért? Én úgy tudom, hogy a referenciagépek nem csak azért jók, mert rögtön kapják a Google-tól a frissítést évekig, hanem azért is, mert ezekre a legkönnyebb stabil ROM-ot készíteni. Szerintem ez is fontos szempont.

Amúgy ha az eredeti rendszert hagyom rajta, de rootolva, akkor ha érkezik frissítés rá, akkor a root megmarad, vagy minden frissítés után újra kell rootolni?

[ Szerkesztve ]

(#677) assemble


assemble
addikt

Azota nyomogattam kicsit, szerintem egyertelmuen a legjobb tablet amit valaha hasznaltam.

PistiSan: minden modernebb aksinal megved az elektronika, ha akarod se tudod csontrameriteni (amikor kikapcsol attol meg messze van), igazabol edesmindegy neki kb h mit csinalsz vele, felesleges sokat foglalkozni vele.

Abysmal: nem olyan fontos regisztralni sztem, sok gyakorlati elonnyel nem jar. De hatrannyal se persze :) Itt tudod regelni amugy: [link]
Rootolashoz (es restore-hoz) egy rovid iras: [link]
ROM-olashoz xda-n nezelodhetsz.
Nexus-oknal a bootloader hivatalosan nyithato es nyom nelkul visszazarhato mindig. De a romolasbol adodo karokra elvileg nem vonatkozik a garancia.
Paranoid-rol altalanosan viszonylag jokat olvastam, konkretan ezen a tabon nem tudom hogy muzsikal es en meg nem probaltam. Valahol mintha azt olvastam volna h gyengebb aksi ideje van mint a tobbinek, de ez lehet h csak mas keszulekre vonatkozik.
En egyelore stock-ot hasznalok, nyitott bootloaderrel, rootolva.
Szerintem biztos tudod, en ps3 wireless kontrollert szoktam hasznalni bt-n. Altalaban proba-cseresznye h mi mukodik, neha benne van a jatek leirasaban.

(#678) Drizzt válasza Drizzt (#670) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Van viszont egy egyertelmu mt problema. Pl. bal oldalon vegig ujj a kepernyon, mint altalaban jatekokban szokas. Es ekkor ha jobb oldalon lenyomom a masik huvelykujjam, amikor felengedem ott marad az erzekelest jelzo piros potty.

I am having fun staying poor.

(#679) Drizzt válasza Drizzt (#678) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Megnéztem a régin is. Előjön ez, de kb. 5-d annyi alkalommal. Legegyszerűbb reprodukció: fixen bal oldalt lenyomod az ujjad, s jobb alul random helyekre érintesz egy pillanatra. Csomó alkalommal ottmarad a pötty amikor már nincs ott az ujjad.

I am having fun staying poor.

(#680) PistiSan válasza Drizzt (#679) üzenetére


PistiSan
addikt

Most rögtön vissza is vinném a tabot, ha játszani vettem volna. :-D

(#681) JSaN válasza Drizzt (#678) üzenetére


JSaN
addikt

No megneztem en is ezt a jelenseget, es valoban nalam is ott van ugy ahogy leirtad. Szerencsere en se jatekra vettem a tabot, minden mas hasznalatnal meg nincsen ilyen problema.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#682) Drizzt válasza JSaN (#681) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Erre a jelenségre azt gondolom, hogy szoftveres lesz, főleg hog nálad is van. Még azt se tartom kizártnak, hogy az új frissítés hozta be. :)

Én se játékra vettem egyébként, hanem mindenre, de legfőképp net+film.

I am having fun staying poor.

(#683) zSSeli


zSSeli
tag

hali. ma véletlenül felfedeztem, ha megütögetem a kamerás sarkánál hátul a tabot, zörög benne valami :D mintha 1 csavar lenne vagy tudja a manó, de roppant idegesítő. gondolom 2 nap múlva semmi bajom nem lesz vele már, csak kellett valami amin fel tudom magam húzni biztos :D ezt leszámítva pure love. 4 és fél óra képernyővel (játék+film+net), 10 órás bekapcsolással 46%-on áll az akksi, asszem ilyen téren nem lesz gondunk

(#684) Otisz válasza zSSeli (#683) üzenetére


Otisz
őstag

Elméletileg az autófókusz miatt. Almáéknál is tárgyaltak hasonlóról.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#685) zSSeli válasza Otisz (#684) üzenetére


zSSeli
tag

Az igen, ezt nem hallottam még, köszi :D

(#686) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok! Kinek, hogy jön be a 7" kijelző méret? Elèg ez netezèshez, esetleg film nèzèshez, jàtèkhoz?
Nagyon vaccilálok, hogy ez vagy várjam meg az LG új 8,3" tabját? A Nexus 7 viszont szimpibb nekem,
nem mellesleg valószínűleg az LG drágább is lesz ennél...

(#687) Otisz válasza Faresz29 (#686) üzenetére


Otisz
őstag

Szerintem ezekre a legtökéletesebb.
Könnyű megfogni, még nem túl nagy.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#688) zSSeli válasza Faresz29 (#686) üzenetére


zSSeli
tag

Én 8 colos cc tab playről váltottam, először furi volt, de 2 nap után imádom. Bár persze ez sebességben és képben is össze-vissza veri a cc-t. Arra viszont felfigyeltem, h sokkal többet hurcolászom, mert "tenyérbemászó" és nagyon könnyű. Filmeztem is ma egy 50 percet, a hangszórója nagyon jó és uakkora a film, mint 8 colon a képarány miatt. Könyvet olvasni is nagyon fain a fhd felbontás miatt. Nagyon mobil kis eszköz ez :)

(#689) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Most meg eppen eros single touch para van. Jobb oldlalt szelen kozeptajon megfelelo helyet tapizva van hogy majd fele kimarad mutatoujjal, egymas utani gyors tapik eseten. Nem nagson ertem mitol fugg, mert neha meg semmi baja.

I am having fun staying poor.

(#690) Drizzt válasza Drizzt (#689) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Elegge gyanus viszont, hogy a rendszerterhelestol fugg a dolog, mert most hogy mindent lelottem, alig problemazik.

Mas: mx, vagy bsplayert sikerult dts lejatszasra ravenni? Vlc beta tud alapbol, de ott meg lehet nincsen automatikus feliratkereso, mint a bsplayernel.

I am having fun staying poor.

(#691) patow


patow
senior tag

------Index.hu-tesztben olvastam: Bár a Nexus 7 tablet a Google saját terméke, nem titok, hogy az Asus gyártja; éppen úgy, mint a tavalyi változatot. Idén egy kategóriával feljebb léptek minőségben, és a maximumot hozták ki az Androidból – de úgy tűnik, a gyártósoron akadnak problémák, amiért egy hatalmas fekete pontot is ki kell osztanunk az Asusnak. Különböző fórumokon sokan panaszkodnak gyári hibákra, és lehet valami igazság a felhasználói kritikákban, mert az általunk kipróbált eszköz is hibás volt.

Az érintőkijelző nem érzékeli az ujjainkat egy pár négyzetmilliméteres területen, és pechünkre pont ott, ahol a visszalépés gombja van. Az biztos, hogy a tablet kipróbálása nélkül nem érdemes elhagyni a boltot, és megbízható helyen kell vásárolni, ahol biztosan visszaváltják a hibás eszközöket.

[ Szerkesztve ]

(#692) JSaN válasza Drizzt (#690) üzenetére


JSaN
addikt

Szia
En tegnap este a world war Z neztem meg rajta 720p dts, az mx valoban nem tudta lejatszani a hangot. Ki irta hogya dts-el nem tud mit kezdeni, igy bspalyerel neztem meg ott nalam nem volt problema, felirat hang rendben volt.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#693) Drizzt válasza JSaN (#692) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Érdekes, nekem a BSPlayer se viszi. Bár igaz csak a free verziót használom. Közben az mx-hez sikerült letölteni kodekt, amivel az viszi. Van a lejátszó menüjében egy egyedi kodek menüpont, s az rögtön meg is nyitja a weboldalt, ahol van az egyedi kodek.

Érintőképernyő: ma reggel megint nagyon retek volt egy ideig. M betűt 5. alkalomra vette be. Megvárom még a következő frissítést, de ha akkor sem megy jól, akkor letesztelem, hogy megy-e az US példány gariztatás itt.

I am having fun staying poor.

(#694) assemble válasza Drizzt (#693) üzenetére


assemble
addikt

Nalam is perfektul viszi a DTS-t a bsplayer, free verzio. Massal nem is probaltam, mert ezzel egybol ment, de az elozo cuccaimon is ugy remlik bsplayer vitte a legnagyobb aranyban ezeket, mxplayer pl nem szerette alapbol a DTS-t ha jol emlekszem.

Erintokepernyo gondok eleg erdekesen hangzanak. Nalam eddig perfektnek tunik, pedig 10 ujjal is probaltam mindent osszevissza a tesztprogiban.

(#695) PistiSan


PistiSan
addikt

Hogy lehet a kepernyorol fotot kesziteni? CM modos romban (telefonomon) van ilyen alapbol, ha telepiteni kell hogy keressem?

(#696) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Sziasztok,
A héten kezdtem el használni a Nexus 7 (2013) tabletet 16 GB-os verzióban. Felfedeztem, hogy az akkumulátor üzemidőnél a legtöbbet a Médiaszerver viszi el, aminek köszönhetően készenlétben is jobban merül, mint kellene. Van valami ötletetek, hogy miképpen szüntethető ez meg?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#697) PistiSan válasza Drizzt (#693) üzenetére


PistiSan
addikt


Nálam nincs gond az érzékeléssel.
Képernyő mentés

[ Szerkesztve ]

(#698) assemble válasza PistiSan (#695) üzenetére


assemble
addikt

Regota van stock android-ban is. Vol down + power gombokkal.

(#699) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Megcsináltam ezt a multi touch xda-s megoldást. A ts10-es imagdzsel úgy néz ki, minden single touch tökéletes. Multi touch is csak akkor tud meggárgyulni, ha legalább 3 ujjal nyomulok egy parányi területen.

Ui.: BSPlayert ha most megnézitek Playen, már látható, hogy írja, hogy licensing issue-k miatt vissza kellett vegyék a Dolby formátumok támogatását. :( Ha régebben installáltátok, akkor lehet a kodek már nem távozik frissítésre se, azért megy nektek a DTS.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#700) Drizzt válasza Drizzt (#699) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kb. eddig volt jó. Most egy újjal bal oldalon fel-le húzva, van hogy 10 touchot érzékel egy egyenes vonalon. :C

Persze azóta megint megjavult. 10 mp-ig szar volt, s megint teljesen jó. Idegbaj. :D Következő elmélet: amikor túl van melegedve, akkor rossz? 1 perc alatt most jól lehűlt(előtte ment a Max Payne, meg fhd video, az picit melegítette a bal oldalát.).

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.