Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Drizzt válasza madgie (#197) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem mindkettőnek van létjogosultsága. A 4:3 ideálisabb portrait módra, a 16:9 meg landscapere. Filmet szívesebben nézek 16:9-en. Játékoknál totál változó.

I am having fun staying poor.

(#202) kovy79 válasza Drizzt (#201) üzenetére


kovy79
őstag

Akkor neked is, nekem is a széthúzható kijelző a megoldás. :DDD

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#203) madgie válasza Drizzt (#201) üzenetére


madgie
titán

Filmre tuti jobb, abban egyetértünk... minden másra viszont szvsz jobb a kevesbé nyújtott képarány. (böngészésnél meg hatványozottan igaz ez)

Talán a Chromebook Pixel 3:2 kijelzője számomra az optimális megoldás, noti/PC fronton legalábbis biztos.

(#204) LYRI válasza madgie (#203) üzenetére


LYRI
tag

Ma vettem meg a 32gb-s verziot mindenkinek csak ajanlani tudom. A kameratol eltekintve mindenben tokeletes szamomra. Fenykepezni meg amugy se tablettal akar az ember...

AnTuTu Benchmark: 19086pont

[ Szerkesztve ]

(#205) r3dsnake válasza kovsol (#142) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen, pontosan.

Totis: samba-ról is lehet másolni, pl az nPlayer app ismeri az smb protokollt, steamelni és a készülékre letölteni is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#206) haxxika


haxxika
senior tag

Ma vettem át a 16GB-os nexus 7esem, frissen érkezett amerikából, de mivel nem bírtam magammal felraktam rá a CM10.2-t, előzőn is ez volt, akkor ezen is, mert szeretem a testreszabhatóságot. Tökéletesen fut, nem akad, nagyon penge, nagyon beleszerettem. Lefuttattam egy Antutu-t minden esetre: 22618 pont :)

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#207) r3dsnake válasza haxxika (#206) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Minek nexus ha romolsz? :)

(#208) assemble válasza r3dsnake (#207) üzenetére


assemble
addikt

Pl pont azert? :)

(#209) r3dsnake válasza assemble (#208) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A nexus eszközök az egyedüliek androidnál, amikre van normális support, én tuti nem gányolnék vele. :)

(#210) #16820480 válasza r3dsnake (#209) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert a teljes forráskód megléte miatt kb ezekre van normális custom rom...? Illetve a plusz funkciókért esetleg.

(#211) cirx válasza haxxika (#206) üzenetére


cirx
senior tag

to haxxika:

Megkérdezhetem, hogy honnan rendelted, és mennyi lett a végösszeg, szállítással, mindennel!?

S23 GREEN

(#212) assemble válasza r3dsnake (#209) üzenetére


assemble
addikt

Ez is igaz, ugyanakkor az is, hogy pont a normalis support miatt (hivatalosan nyithato/zarhato bootloader, mindig idoben kiadott, jol mukodo driverek, stb) ROM-olasra is sokkal inkabb alkalmasak mint a tobbi telefon, nagyon jo es stabil custom ROM-ok vannak rajuk.

[ Szerkesztve ]

(#213) vicze válasza r3dsnake (#209) üzenetére


vicze
félisten

Hehe... Kit érdekel a support ha használhatatlan? Nézegessek egy N10-et Phablet UI-val? Vagy egy minimális testreszabást se csinálhatok?
N4-et 3 kemény napig bírtam root nélkül használni utána repült fel az AOPK.
Azért jó a Nexus, mert biztos, hogy stabil custom ROM van hozzá, míg minden más készüléknél azért ez elég nagy bukdácsolás és próbálgatás driverek hiányában.

(#214) haxxika válasza cirx (#211) üzenetére


haxxika
senior tag

Online rendeltem Bestbuyból, és ismerősömmel hozattam be táskában, így a vám ugrik. 250$ volt a kinti áfával, kb 56ezer ft.

r3dsnake:
Azért tettem fel cm-et mert eddig az összes telefonomon ezt használtam. Sokkal jobban szeretem, több mindent lehet vele testreszabni, de ez az én véleményem. A régi nexus 7-esemet használtam sima rootoltként, aztán feltettem a cm-et és minden egyszerűbb volt. Megéri megpróbálni, aztán már nem igazán szeretnéd visszarakni a gyárit :)

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#215) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hm jó,praktikus csak az ÁRA! hazánkban "Drága" vagyis igazán a kerestek,jövedelem,fizu,nyögdija! Nem az EU-ill más igazi /Demokratikus-Kapitalista/ jövedelmek vannak,Hazánk a csorok országa,tehát az Ki-Mit-Vsz mert tellik reá Hm Magán ügy! Viszont müszakilag ok,szintetikusteszt nem fontos azok hazudosak mint az "Statisztikák" fényképezési tudása sem érdeks.Vegyenek ere flnyképezögépet.Használni lehessen mire vaó,tervezve!Más-más igények,pénztárca böség! :R ;]

föolvaso

(#216) Crucio válasza fojuzer (#215) üzenetére


Crucio
aktív tag

A fogalmazási képességeid határozottan javulnak

(#217) pusszycat válasza fojuzer (#215) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az elsőre leeset, h a google fordította a hsz. csak azt nem tudom melyik nyelvről… :U :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#218) thomasa válasza pusszycat (#217) üzenetére


thomasa
senior tag

Vajon a halandóknak mikor lesz megvásárolható valahol rendes áron?

(#219) Phoenixy válasza thomasa (#218) üzenetére


Phoenixy
senior tag

B-tel-nél láttam 74-ért USÁ-ból behozott 16GB-osat és 82-ért 32GB-osat pár napja, de a 16GB-s már elfogyott a 32GB-s meg 86 000 Ft lett.

Motorola Edge 20 Pro

(#220) joe69


joe69
senior tag

16ost vagy 32est erdemes ebbol inkabb venni?megeri a nagyobb a +40 dollart?

(#221) Nigér válasza fojuzer (#215) üzenetére


Nigér
őstag

Te valami becsiccsentett programozó jópofa kódja vagy az internet bugyraiból? :DDD :))

(#222) kervantas válasza joe69 (#220) üzenetére


kervantas
aktív tag

Régi 8gb-s N7-hez vettem OTG kábelt ebayről ~200 ft-ért és pendrive-al +16 gb a filmeknek. Szerintem így éri meg a legjobban (főleg ha van otthon pendirve-od).

(#223) joe69 válasza kervantas (#222) üzenetére


joe69
senior tag

akkor 16os lesz, tekintve hogy nincs kisebb az ujbol:)

(#224) Drizzt válasza joe69 (#220) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem megéri. OTGm nekem is van, de szerintem szenvedős. Inkább megéri a +16GB a plussz pénzt. Ágyban filmet nézésnél el lehet felejteni az OTG-t, ha nem akarod, hogy egy pendrive lógjon az arcodba, vagy ha elég hosszú a kábeled, akkor még egy kábel. Ha meg HDMI-re akarod kinyomni a képet, azt eleve usb-s slimport HDMI kábellel lehet megcsinálni, szóval egyszerre nem tudod használni az otg-vel.

I am having fun staying poor.

(#225) Kyller válasza Drizzt (#224) üzenetére


Kyller
senior tag

First world problems :))

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#226) JSaN válasza Drizzt (#224) üzenetére


JSaN
addikt

Ezzel kapcsolatban lenne egy kerdesem.
OTG-s megoldasnal ugye nem lehet 4gb nagyobb filmeket kezelni a pendriven. De amgara a nexusra lehet fel tenni nagyobbat, akar 7-8gb-os hd filmeket? Vagy azokat is muszaj darabolni?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#227) kervantas válasza JSaN (#226) üzenetére


kervantas
aktív tag

Fájlrendszer függő. NFTS-re 4gb-nál nagyobb fájlt is rakhatsz.

(#228) JSaN válasza kervantas (#227) üzenetére


JSaN
addikt

Ezt ertem, de tobb helyen is olvastam hogy otgs megoldasnal csak a fat32 kezeli, erre gondoltam.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#229) Sonja válasza Drizzt (#224) üzenetére


Sonja
veterán

"Ha meg HDMI-re akarod kinyomni a képet, azt eleve usb-s slimport HDMI kábellel lehet megcsinálni, szóval egyszerre nem tudod használni az otg-vel."

Már miért ne lehetne?! :F A Slimport lényege többek között pont az, hogy egszerre lehet használni a HDMI-t és az OTG/Powert. Ilyen Slimport átalakító kell csak, és ebbe mehet az OTG kábel.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#230) Sonja válasza JSaN (#228) üzenetére


Sonja
veterán

Kezeli az NTFS-t USB-n. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#231) ricsidealer


ricsidealer
tag

85 ezer? :( Akkor kénytelen leszek megvenni itt USA-ban ,átszámitva 60ezer ,igaz ,ha gariprobléma van,akk szivás

Nokia 6.1

(#232) Phoenixy válasza Sonja (#230) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Igen a tavalyi tökéletesen, az ideivel problémáim vannak.
Kezeli az egeret és a billentyűzetet, mást nem.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#233) kervantas válasza ricsidealer (#231) üzenetére


kervantas
aktív tag

Az Asus garancia nemzetközi. Itthon is működik. Tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#234) Sonja válasza Phoenixy (#232) üzenetére


Sonja
veterán

Kivették volna a kernelből?! :F :( Xbox 360 Controller-t pl. alapból kezel, mert Youtube-on volt videó, ahol azt használtak, és kommentbe írta, hogy alapból kezelte, nem kellett még csak rootolni sem.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#235) Phoenixy válasza Sonja (#234) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Valami probléma van vele elvileg.
issue 58277
Azt írták US English-re állítás után sokaknak jó lett, hát...az egér és billentyűzet már nálam is megy, de pendrive vagy külső HDD nem.
Majd lesz valami. :)

Motorola Edge 20 Pro

(#236) joey04


joey04
titán

vajon mennyi lesz normális helyen a simes verzió? a 32gb wifi only most ha-n 77k. azért érdekes, mert a szolgáltatók hangalapú előfizura nem adnak nagyobb (8+ gb) netcsomagot, csak külön előfizura. így viszont vagy veszek egy hotspotot is mellé (8-16GB net mellé ingyen vagy 5k szolgáltatónál) vagy az lte verziót veszem. a hotspot ellen szól, hogy +1 kütyü amit hurcolni kell és etetni, viszont így azért jóval olcsóbb maga a tábla, mint az lte verzió...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#237) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Most láttam csak, az új Nexus 7-be van USB tethering, portable wi-fi hotspot meg Bluetooth tethering és mindez a wi-fi-s változatban, miért? :)

Motorola Edge 20 Pro

(#238) kovy79 válasza joey04 (#236) üzenetére


kovy79
őstag

Ha ilyen nagy adatforgalommal számolsz, én biztosan a sim-es verziót venném meg. Szerintem megérhet +20.000.- Forintot, ha gyakran használod.
Én is gondolkoztam ezen és arra lyukadtam ki, hogy nekünk felesleges lenne, mivel mindkettőnknek van mobilnet az előfizetéshez, mindkét telefon tud tethering-et és nem nagy adatforgalommal számolnánk a tablet-en.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#239) joey04 válasza kovy79 (#238) üzenetére


joey04
titán

Igen, nekem is telefonról lenne a legegyszerűbb megosztani, de azon csak 2gb van, és valami oknál fogva nagyobb netcsomagot (még hűsg vállalása esetén is) CSAK külön előfizura enged mindhárom hazai szolgáltató. Amit nem igazán értek. Nem tudom, hogy nekik miért nem mindegy milyen eszközön használom el. Mert nekem 1 hónapja telefonon lett volna szükségem több netre, de nem lehet sehogy.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#240) tjb007 válasza kervantas (#233) üzenetére


tjb007
nagyúr

Érdemes azért utánakérdezni az ASUS Magyarországnál, nehogy valaki nagyot koppanjon, ugyanis már az első generációs USA-ban forgalomba került Nexus 7-re is lokális garancia vonatkozott, nem nemzetközi mint az Európában hivatalosan forgalomba kerülő példányokra.
Meg ha tényleg az összesre nemzetközi garancia vonatkozna, akkor a kintről (USA) behozott példányokat sem egy év bolti garanciával árulnák itthon.

(#241) kervantas


kervantas
aktív tag

Én Amerikából hozattam, 1-2 héttel a megjelenés után, de átvétel előtt elkértem a szériaszámot és lecsekkoltattam az ügyfélszolgálattal.

(#242) regnilreg


regnilreg
csendes tag

Kedves Fórumozók!
Nekem egy kérdésem lenne amire még eddig konkrétan nem kaptam meg a választ:
Ha az SIM-kártyás gépekben van GSM modul, akkor lehetséges, hogy telefonálásra is lehet használni?
Kérem akinek van erről infója ossza meg.

(#243) rankesz válasza regnilreg (#242) üzenetére


rankesz
veterán

Nem lehet, csak netezésre, de lehet idővel az XDA-n lesz rá hack a developerek által.

(#244) Peat;) válasza madgie (#203) üzenetére


Peat;)
veterán

Az egész tablet mizéria nevetséges az én szempontomból, nekem video+olvasásra kéne tablet elsősorban, hosszú üzemidővel és jó kijelzővel. Video miatt ios eléggé kiesik. Előző nexus 7 kiesett üzemidő és memkártya miatt. Asus memo pad hd7 kiesik, mert nem ismeri az ntfs!!! rendszert a memkártyán és eléggé elavult a grafikus része, gps is vacakol, majd lehet javul, de egyelőre kerülős. Most itt van ez az újabb kacat, a memóriakártya nem támogatása nem lenne életbevágó, de ilyen áron én androidos tabletet soha nem fogok vásárolni. 70-80-ig bezárólag nem tudnak android fronton egy megbízható, jó kijelzős, memkártyás, hosszú üzemidős dobozt összegányolni, nekem nem kell a legújabb hardware közel sem... azért ez hihetetlen valahol. Csak termelik a sok szemetet a gyártók, aki 1-2 éve már vett android tabletet az már vagy letett erről a műfajról, vagy már a 2-3-4. tabletét nyomogatja...

(#245) Cobra87


Cobra87
csendes tag

Mit tudtok az erintőkijelző problémáròl? Holnap venném, de elbizonytalanodtam...

(#246) Cobra87


Cobra87
csendes tag

G

[ Szerkesztve ]

(#247) Zirowe válasza Peat;) (#244) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Megsúgom, hogy root után minden otg képes android eszközön megy az ntfs és az exfat az alap fat32-ön kívül, de van pár olyan eszköz, amik már alapból tudják ezt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#248) haxxika válasza Cobra87 (#245) üzenetére


haxxika
senior tag

Az új frissítéssel már nem éreztem vele semmi problémát, nyugodtan veheted, legalábbis szerintem.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#249) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!
Gondolkodok én is egy ilyen tabon, még soha nem volt tabom, elő sorban netezni haszálnám, meg a gps lenne még jó néha, offline navigációs szoftverrel természetesen.

Szerintem a sima 16GB-os verzó elég lenne nekem.
Mennyi hely van még az alap rendszeren kívül bekapcsolás után (vagy belakva)?
Attól hogy nagyobb a felbontása a kijelzőnek az alkalmazások mérete is nő, vagy az nem mérvadó?

Filmeket nem igazán akarok rajta tárolni, max valami tervezet utazás alatt néznék rajta valamit ha sokat kell menni.
Magyarországon venném meg, láttam hogy van ár különbség rendesen, de a 2 év gari, meg hogy akármi baj van, helyben csinálják, az lehet megéri a többletet. Ilyen árkategióás tabtól milyen élettartamot lehet várni?
Tapasztalatok szerinte, mennyit bír időben?

(#250) Cobra87


Cobra87
csendes tag

Többen panaszkodnak allitolag frissites utan is maradt a problema... YouTube on szemleltetik a hibat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.