Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) крокодил válasza thomasa (#950) üzenetére


крокодил
tag

Megvan, az húzós lenne. Hotspot-tal olcsóbb..

(#952) assemble válasza Magnat (#948) üzenetére


assemble
addikt

Pedig ahhoz bele kellett kicsit turniuk, valamennyire azert bele szoktak sztem :)

[ Szerkesztve ]

(#953) assemble válasza Ixion77 (#947) üzenetére


assemble
addikt

Basszus, ez is durva... Kivancsi vagyok tevedesbol hoztak-e ki, vagy ez is egy trukk lett volna, mindenesetre no comment a dolog.

(#954) Mardel92


Mardel92
tag

Hali!

Nemrég vettem egy LTE-s Nexus 7-et. Valaki próbáltam már az itt található romok valamelyikét? Ha igen, vélemény? :)

Ha nyitom a bootloadert, garancia nem ugrik ugye? Addig nem akartam megnyitni, elég szerencsétlen vagyok a műszaki cuccokkal, ritka h nem kell garanciás ügyeket intéznem :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#955) Mardel92 válasza Mardel92 (#954) üzenetére


Mardel92
tag

Közbe kaptam infót, hogy vissza lockolható, szóval csak a ROM-os része érdekes :)

Valamelyikben elő hívható a 3.2 fél Tablet UI? Sokkal jobban bejött, mint ez a tabletre erőszakolt telefon UI...

(#956) CHIPman válasza Magnat (#942) üzenetére


CHIPman
nagyúr

és (#955) Mardel92
ParanoidAndroid romokvan beállítható a tablet UI. Nem a 3.2-es, de talán a 4.1-es is elég lesz.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#957) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Szia!
Alapvetően jó tok, de mint mindennek, ennek is van pár problémája. Az addigi pozitívumokat és negatívumokat leírtam a hozzászólásban, azon kívül 3 negatívum jött elő:

1. A belső világos oldal piszkolódik. Nem tudom, hogy pontosan mitől és miért, de elfeketedik azokon a helyeken ahol gyakran fogom. Ahogy nézem nem is igazán piszkolódik, talán kopik ki a világos rész és látszik át a fekete rész alatta ahol fogom. Egyelőre még nem vészes, de a fene tudja mi lesz fél év múlva vele. Mondjuk ez csak esztétikai hiba, nem hiszem, hogy a használhatóság rovására menne.
2. Az az oldal, amerre áthajtom nyitáskor nem fekszik fel teljesen a képernyőre, kicsit eláll tőle át lehet látni a kijelző és a védője között. Ez azért problémás, mert bemehet oda valami szennyeződés, illetve a mágnesek is az első részben vannak, ami ébreszti a tabot, de ez így nincs mindig tökéletesen rajta. Ennek ellenére nem szokott problémát okozni nyitásnál, az elemelkedés ellenére is érzékelni szokta, hogy kinyitom. Bízom benne, hogy ez a probléma idővel megoldódik, beáll a használattól.
3. Ez lehet, hogy a tab szoftveres hibája (sőt szinte biztos), de néha nem ébred fel mikor kinyitom a kijelzőt védő részt, de ez nem olyan vészes.

Szerintem ennek ellenére megéri az árát, csak a kopást sajnálom, mert egy idő után elég csúnya lesz valószínűleg.

(#958) Abysmal válasza Abysmal (#957) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Hupsz úú a fenébe, ez nem ide akart menni. Na mindegy, ha már itt van, akkor az eddigi negatívumok amiket tapasztaltam a Nillkin tokkal.

Amúgy tud valaki valami appot, amivel gyorsmenüből le lehet némítani a tab minden alkalmazását egy gombnyomásra? Eléggé kellemetlen volt, amikor előadáson megszólalt az eredetileg lenémított tab, mert egy facebookos videó felvette max-ra a hangerőt.

[ Szerkesztve ]

(#959) KZP válasza Abysmal (#958) üzenetére


KZP
őstag

Megnyomod a kikapcs gombot (hosszan), ott a néma üzemmód.

[ Szerkesztve ]

(#960) Mardel92 válasza CHIPman (#956) üzenetére


Mardel92
tag

A 4.1-es is jó lenne, de nincs még az LTE-shez PA.

Akkor marad egy Cyanogen, majd ha lesz PA-s jöhet a régi, megszokott UI :)

(#961) thomasa


thomasa
senior tag

Vetélytárs tűnt fel: Kindle Fire HDX

(#962) z0d1AK válasza thomasa (#961) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez csak az Egyesült Államokban és azon országokban lesz vetélytárs, ahol futnak az Amazon szolgáltatások.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#963) assemble válasza thomasa (#961) üzenetére


assemble
addikt

Vasban nagyon ott van. Ugyanakkor az uj n7 is elegge ott van, lenyegeben, csak a cpu/gpu van benne nemileg felturbozva az uj n7-hez kepest, de azokbol is nagyon hasonlo van benne, csak eggyel ujabb fajta.
Ezen kivul viszont ahol nagyjabol ki is esik nalam:
-hivatalosan nem lehet bootloader-t unlockolni, nem lehet rom-olni, nem lehet rootolni, gyakorlatilag be vagy zarva vele az amazon rendszerebe, ami usa-ban amugy meg egesz jo, de nalunk a szolgaltatasaik toredeke erheto csak el
-ha nem hivatalosan meg is hack-elik, es csinalnak is ra rom-okat, sokkal gyerebb tamogatas lesz ra, mint barmelyik nexus-ra
-nemhogy nem vanila android, de szinte alig lehet megmondani, hogy android fut alatta. Hivatalos frissites is a vanilla-hoz kepest vagy jelentos kesessel, vagy soha nem jon ra, ami nexus-okra mindig azonnal jon
-meg google appok sincsenek rajta egyaltalan es hivatalosan fel sem lehet rakni oket(meg google play sem)
-nagyobb keret a kijelzo korul, vastagabb, nincs hatso kamera, gondolom nincs wireless toltes sem pl

(#964) Magnat válasza assemble (#963) üzenetére


Magnat
veterán

Egyet értek, semmiféle téren nem opció a N7 mellett, főként Európában. Kb mint a néhai Blackberry Playbook, vasban nem volt rossz és állítólag nem csak erős volt hanem minden tekintetben igényes is, mégsem nagyon tobzódtak érte a népek :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#965) Abysmal válasza Abysmal (#958) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Tényleg, hogy nem vettem észre?! Köszönöm! :)

Arra tud valaki megoldást, hogy bizonyos rootot igénylő appok ne nyissanak kis felugró üzeneteket kb óránként, amikor semmit nem kéne, hogy csináljanak? Ilyenekre gondolok:

(#966) assemble válasza Abysmal (#965) üzenetére


assemble
addikt

Amikor egy program root jogot kap, akkor felugrik ez az uzenet, ez biztonsagi mechanizmus. Ha a program indokolatlanul sokszor ker ilyet, az az o hibaja. Super user manager programodban (supersu?) jo esellyel ki tudod kapcsolni az ezzel kapcsolatos felugro uzeneteket, de akkor maskor sem fogod latni oket amikor esetleg jol jonne.

(#967) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!
Ti milyen progikat használtok a tabra főként?
Tudom hogy van ilyen kibeszélő topic is, de az itteni tagok érdekelnek, mik azok amik nélkül nem tab a tab? :D

(#968) assemble válasza PistiSan (#967) üzenetére


assemble
addikt

bongeszo: Chrome, Dolphin, Opera Mini, Firefox
file-okhoz, megosztasokhoz, backuphoz: ES file explorer, Total Commander, Airdroid (/Samba Filesharing), DiskUsage, Titanium Backup
video: MX Player, BS Player, Dice player

Ezeken kivul valami pdf nezo (Adobe Reader vagy mas), valami doksinezo (pl. Quickoffice, Officesuite)
Jatekok iranyitasahoz: Sixaxis Controller
ps1 emulacio: FPse, esetleg DOS emulacio: aDosBox
csevegesre esetleg Hangouts melle: Skype

Nagyjabol ennyi igy hirtelen elso korben... Sok must have van az alap Google appok kozott is, de ezek alapbol fent vannak nagyreszt, szoval ezeket nem sorolom fel :)

(#969) zSSeli


zSSeli
tag

Slimportot ki honnan vett? 2 hete jön ebayről tok meg otg kábel, ezt inkább itthon vennék ha van emberi áron

(#970) assemble válasza zSSeli (#969) üzenetére


assemble
addikt

En meg nem rendeltem, de tervezek majd valamikor, es utanaolvastam valamennyire, es ugy lattam hogy az utangyartott adapterek sem olyan olcsok, es plane problemasak is lehetnek, szoval en mindenkepp eredetit akarok venni majd.
A hivatalos oldal az angol amazon-ra iranyit, nem olcso az biztos (£23.95 + szallitas), de en nem kockaztatok sztem. Egy utangyartott adapter sem sokkal olcsobb, aztan az meg vagy mukodik vagy nem, a minosege meg plane kerdeses, es nincs hol reklamalni altalaban ha baj van.

[ Szerkesztve ]

(#971) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Érdekes dolog történt éjjel. Este kb. 73%-on volt, reggel pedig ki volt kapcsolva (magától kikapcsolhatott valamikor éjjel), mikor bekapcsoltam 36%-on volt.
Csak arra tudok gondolni, hogy a tegnap délután telepített Chronus programmal volt a gond (a CM óra és idöjárás widgetje, tegnap rakták fel a Play Store-ra).

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#972) tabb0


tabb0
újonc

Sziasztok!

Első táblám vásárlása előtt állok és jelenleg hezitálok a 2013-as Nexus 7 és az Asus Memopad HD7-es között. Olvastam pár review-t, tesztet, hsz-t, de ezek még inkább elbizonytalanítottak, ezért kérem a Ti tanácsotokat.

Nagyjából az igényeim:
-Amiért elsősorban venném, az a PDF-formátumú referenciakönyvek, egyetemi jegyzetek tárolása, olvasása; megspórolva így helyet, időt és nyomtatási költségeket.
-Másrészt multimédiás gépek lévén alapvetően egy okostelefon által kínált szolgáltatások "kiváltása" (játékok nem számítanak annyira), hiszen telefonálni van egy alap telefon :-)
-Végül mindenképp hosszabb távra terveznék vele, még ha manapság ez ugye egyre nehezebb is, de 3-4 évig szeretném, ha kiszolgálna.
-Plusz szeretném, ha kompakt, kompatibilis és könnyen hordozható lenne, de ez ugye mindkettőre ráhúzható.
-Pénzügyileg mindkettő belefér, de hát ahogy mondani szokás, senki se a saját pénze ellensége :-)

Tehát lényegében a fő kérdés az marad, hogy a Nexus megéri-e a +35k-s felárat a Memopaddal szemben (a fenti felhasználási területet illetően), illetve megfordítva, ha csak az árcímkét nézzük, akkor mi az, ami olyan jelentőségű és ennyire visszaveti a Memopad árát?

Előre is köszönöm! :)

(#973) thomasa válasza tabb0 (#972) üzenetére


thomasa
senior tag

Jegyzet olvasásra biztos, hogy inkább 10" gépet vennék.

(#974) szucsy89 válasza assemble (#968) üzenetére


szucsy89
tag

Miért használsz egyszerre ennyi böngészőt? :) Vagy csak felsoroltad a legjobbakat?

[ Szerkesztve ]

(#975) assemble válasza tabb0 (#972) üzenetére


assemble
addikt

Hat, neked kell tudnod hogy mire kell pontosan, egyebkent sztem siman megeri a plusz arat onmagaban amiatt hogy ez Nexus, joval erosebb vas van benne, es joval nagyobb felbontasu kijelzoje van (ami PDF olvasasra is igencsak jol jon), es akkor meg ott van rengeteg masik dolog amiben jobb. Mar onmagaban amiatt, hogy Nexus, es most jelent meg sokkal jobban idotallo cucc, mint a masik sztem. Referenciamodell, es 2 ev gari is van ra.
Amugy kifejezetten nagy PDF-ek olvasasara tenyleg lehet, hogy meggondolando egy 10" koruli tablet (2560 * 1600-as felbontassal, ilyen pl a Nexus 10, amibol most par honapon belul szinten varhato uj valtozat), talan probalj ki par ilyet eloben h lasd hogy mire szamithatsz.

Phoenixy: ez tenyleg furcsa. De valahogy ketlem, hogy egy program okozta volna. Inkabb valami "sleep of death" szeru jelensegre gyanakodnek elso korben, ami valszeg inkabb ilyen driver-kozeli dolog lehet...

[ Szerkesztve ]

(#976) qyjdtlgo


qyjdtlgo
újonc

hello,
a magyarországon kapható új nexusról érdeklődnék, hogy ez is ilyen kelet európai gányolt helyi változat, mint általában az összes laptop, monitor stb. errefelé, vagy ugyanazt kapjuk mint mondjuk pár országgal nyugatabbra?

(#977) assemble válasza qyjdtlgo (#976) üzenetére


assemble
addikt

Nexus-oknal nem turkal bele senki, mindenhol pontosan ugyanazt aruljak (max leforditott papirokkal, ottani szabvanyos toltocsatlakozo ami kulonbseg lehet). Ez olyan szinten igy van, hogy a legtobb Nexus telefonbol nem is letezik mas, csak kartyafuggetlen valtozat :) (van azert kivetel, pl Galaxy Nexus, viszont Nexus S, Nexus 4 is mindenhol fuggetlen)

(#978) gPéter


gPéter
tag

váltott valaki erre a gépre Samsung Tab2 7-ről?kíváncsi lennék a véleményére hogy érdemes-e váltani,és h. milyen az üzemidő a tab2-höz képest.

[ Szerkesztve ]

(#979) Ixion77 válasza gPéter (#978) üzenetére


Ixion77
őstag

Tab2-t nem ismerem, de a Nexus 7 (2013) üzemideje szerintem meglepően jó. Szabadtéri napsütésben, maximális fényerőrvel, procinyúzó játékkal több mint 5 órát bír. Szobában alacsony-közepes fényerőn, wifis web böngészéssel, sok olvasással akár 10 órát is kibírhat.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#980) Judy075


Judy075
tag

Sziasztok,
Kb. 2 hete használom az N7-et. Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele, bár még szoknom kell az android világot az IOS után.
Egy dolog zavar: ma tapasztaltam először, hogy nagyon belassult. Nem volt nagyon sok alkalmazás nyitva, de egy ujraindítás segített rajta. Mondjuk az is igaz, hogy még nem volt kikapcsolva, mióta meg van. :)
Ez a lassulás másnál is előfordult?
J.

(#981) Mazsika válasza Judy075 (#980) üzenetére


Mazsika
őstag

Két hét szerintem türhető egy ujrainditassal, a regi tabomat kb 1-fel naponta kellett ujrainditani... De telom is keri parnaponta az ujrainditast... :(

Dáccsika

(#982) Drizzt válasza Judy075 (#980) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, legalábbis a böngésző nálam hajlamos nagyon belassulni. De úgy vettem észre ez csak a 4.3-as android óta van. A régi N7-emen tökéletes volt a sebesség 4.2-vel, aztán a 4.3 rettenetesen lelassította.

I am having fun staying poor.

(#983) assemble válasza Judy075 (#980) üzenetére


assemble
addikt

En meg nem tapasztaltam ilyet, nem nagyon kene ilyesminek tortennie sztem. Esetleg a settings/apps/running-ba neznek be, hogy nincs-e ott valami aminek nem kene lennie.
Elozo generacios n7-em barmifele ujrainditas nelkul legalabb heteket ment, olyan is volt, hogy 1700+ orat (70+ nap) ment folyamatosan, es nem nagyon mutatkozott semmilyen lassulas.

Drizzt: Nalam a 4.3-al minden gyorsabb lett, foleg a telom lett tole baromi gyors, sosem volt ilyen gyors semelyik elozo szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

(#984) szponzor válasza assemble (#983) üzenetére


szponzor
senior tag

Nexus 4 gyári 4.3-mal?

A héten végre én is megrendelem a gépet. :C

(#985) PistiSan válasza assemble (#968) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!
Köszi az ajánlást, ezeket maradtak végül fent. Chrome eleve fent volt.
ES file explorer, MX Player, Adobe Reader, Officesuite.
ES file explorer valami fantasztikus program, nagyon tetszik, kényelmes nagyon.
Hangouts-on vége látszik ki van online! Ilyenkor érzem azt, mint ha tényleg figyelnének rá hogy miket commentelnek az alkalmazáshoz.

(#986) assemble válasza szponzor (#984) üzenetére


assemble
addikt

Galaxy Nexus csak, telo temaban kicsit le vagyok maradva :)

(#987) szponzor válasza assemble (#986) üzenetére


szponzor
senior tag

De gyári ROM? 4.4-ből én is felrakom a Nexus 4-re a stock-ot, kíváncsi vagyok, hogy az alapból milyen gyors. 4.3-ból eddig csak PA-t használtam.

(#988) assemble válasza szponzor (#987) üzenetére


assemble
addikt

Jaja, gyari 4.3. De CM10.2-t is dicserik sokan, csak abbol meg csak nightly-k vannak.
4.4-et meg nem hiszem hogy felraktal :)

(#989) szponzor válasza assemble (#988) üzenetére


szponzor
senior tag

Felrakom, ha majd megjelenik :) Addig marad a PA a telefonon, a táblán meg maradok szerintem a stocknál, bár a PA-ban lévő Tablet UI elkel rá szerintem. Lehet, hogy rögtön bootloader unlock-kal és recovery installal kezdem.

(#990) assemble válasza szponzor (#989) üzenetére


assemble
addikt

Ja felreolvastam, sorry :)
Kivancsi leszek a 4.4-re en is.

(#991) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Jól gondolom, hogy valamiféle touch2wake aktiválásához szükséges eljárással elveszteném a lehetőségemet az OTA frissítésekhez?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#992) thomasa


thomasa
senior tag

Van egy olyan funkcio, amivel 2 ujjal fel lehet éleszteni, ez melyik is?

(#993) madoxx válasza thomasa (#992) üzenetére


madoxx
aktív tag

Ha jól tudom ehhez custom kernel szükséges.
(TouchWake, TouchControl)

(#994) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok lama kerdes: a bekapcs+le hang komboval keszult kepket hova menti, hol talalom meg a nexuson?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#995) KZP válasza JSaN (#994) üzenetére


KZP
őstag

Galéria - Képernyőkép
sdcard - Pictures - Screenshots

(#996) assemble


assemble
addikt

A nexus-omon mar kitkat van :))

(#997) JSaN válasza KZP (#995) üzenetére


JSaN
addikt

Lama vagyok es nem talalom, a picturesben nalam csak egy chace mappa van mindenfele mas fajlokkal ami nem kep. Amugy van valami vissza jelzes ha kepet csinaltam?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#998) PistiSan válasza assemble (#996) üzenetére


PistiSan
addikt

neeeeeeee :DDD :N :( Az ilyen emberek azok..... akikkel jól érzem magam ^^

(#997) JSaN
Nyomd hosszan, 1MP legalább, egyszerre kell megnyomni!
Látni fogod az effektet, és a galériában is rögtön meg jelenik.

[ Szerkesztve ]

(#999) Kyller válasza assemble (#996) üzenetére


Kyller
senior tag

De ahogy látom nem sikerült teljesen ráinstallálni...

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1000) PistiSan válasza assemble (#996) üzenetére


PistiSan
addikt

Jó látom, hogy Nestle-Cocoa Plan kernel alatt fut?
Mindenképpen légy óvatos vele, úgy hallottam hogy ha sokáig tartod a kezedben, el kezd olvadni... a végén még leolvad a mag is!
Én inkább várom a hivatalos frissítést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.