Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Villeneuve válasza assemble (#99) üzenetére


Villeneuve
csendes tag

Utánanéztem. Most már minden világos. Köszönöm. :R

(#102) tjb007 válasza assemble (#99) üzenetére


tjb007
nagyúr

300

(#103) tuma


tuma
csendes tag

Az asus mennyi garanciát ad ha itthon veszem meg?

(#104) r3dsnake válasza tuma (#103) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

2 év a hivatalos Asus gari (tudtommal) minden termékükre.

(#105) tuma válasza r3dsnake (#104) üzenetére


tuma
csendes tag

De a worldwide garancia csak 1 év nem?

(#106) r3dsnake válasza tuma (#105) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az előző Nexus 7-nél emlékeim szerint a külföldön vásárolt daraboknál igen, 1 év. Gariztathattad itthon, de csak 1 évig.

(#107) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy ezt veszem meg karira, vagy ezt. :) Kap még egy kabátot meg egy kábel free töltőt tőlem oszt csókolom. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#108) leslie_smith válasza Dr.Anonymus (#89) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

De ha azt vesszük számításba,hogy egy refurbished (bocs ha rosszul írom) 50-55 akkor más a helyzet :D
Bár én inkább egy 10-es Nexust várok... :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#109) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

A készülék kerete tökéletes. Állóhelyzetben elég keskeny, h kényelmesen és stabilan átfoghassuk (sokkal inkább, mint az iPad Mini-t), fekvőben meg elég vastag, hogy alul két tenyérködörbe beillesszük és hülyejkujjainkkal irányítsuk, miköben ujjajink hátul szabadok tehát nem takarják a hangszórókat. Elől azok neccesebbek lennének.

(#110) pusszycat válasza Bone123 (#109) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Legalább konzol kinézete van így, és inkább széles legyen mint magas. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#111) dogi01


dogi01
aktív tag

Kérdésem az hogy Amazonon megtudom én venni?
hivatalos google oldalon van a link

(#112) soldier2 válasza dogi01 (#111) üzenetére


soldier2
őstag

Egy időben rendszeresen vásároltam az angol amazonról, és nem minden terméket hoztak ki magyarországra. De az utolsó lépésnél mindig kiderült, még mielőtt fizetni kellett volna. Tehát próbáld megrendelni, ha engedi a rendszer, hogy leadd a rendelést akkor ok. Ha nem elvesztegettél kb. 10 percet

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#113) Phoenixy válasza Kyller (#68) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Én is ezt fogom csinálni, csak egyelőe nem megy a Nexus Media Importer az új Nexus 7-tel, most érkezett meg, úgyhogy onnan tudom, hogy nem megy, de elvileg már jelezték a problémát Google-nek, úgyhogy gondolom hamarosan jön az update. :)

Motorola Edge 20 Pro

(#114) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ez a slim port miben különbözik az otg és mhl-től?
Lehet a két funkciót egyszerre használni, mint az mhl 2.0-nál?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#115) Mazsika


Mazsika
őstag

ez vagy a memo pad hd7??? :F :Y

Dáccsika

(#116) sajo13 válasza dogi01 (#111) üzenetére


sajo13
senior tag

Meg tudod venni az Amazonon, ennyiért:

Items: HUF 55.300,17
Shipping & handling: HUF 2.265,13
Total before tax: HUF 57.565,30
Estimated tax to be collected: HUF 0,00
Import Fees Deposit HUF 15.542,00

Order total: HUF 73.107,30

(#117) bok92 válasza Mazsika (#115) üzenetére


bok92
addikt

Szerintem egyértelmű, hogy a Nexus 7... ;)

(#118) Napfénysüti

Nem lett gyenge és az árral sem szálltak el tuti sikertermék lesz ez is.

Més que un club!

(#119) muratomi1


muratomi1
senior tag

Szerintetek a sim verzióra érdemes lehet lecserélni egy sgs4et?

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#120) Phoenixy válasza muratomi1 (#119) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Sajnos nem lehet telefonálni vele, csak netezni. :(

Motorola Edge 20 Pro

(#121) Champipi


Champipi
senior tag

Nékem volt Nexus 7-em, nagy reményekkel vágtam neki, azt egy hónap múlva eladtam mint a szart, és vettem villámgyorsan egy iPad Mini-t. Nexus 7 élményre egy fosadék volt, és ha egy picit csiszoltak is rajta, akkor is egy fos az fos marad.

Ár/érték arány érdekes dolog. Ugyanis ma már van egy olyan paraméter, ami fontosabb lett ennél: a felhasználói élmény. Ebben az Epül a jobb.

Miért?

-> Mert Google célja: minél több google szolgáltatást használó eszközt létrehozni.
-> Mert az Apple célja: a legjobb eszközöket létrehozni.

Innentől kezdve a Google nálam lejátszott.

[ Szerkesztve ]

(#122) Jason19 válasza Champipi (#121) üzenetére


Jason19
senior tag

Nem vagy te kicsit eltévedve?

Az apple célja: Minél több lóvét beszedni
A google célja: Minél több lóvét beszedni

:U

A véleményed meg nagyon megalapozott.. ;] Mintha sok lenne a konkrétum :DDD

("ez egy fos, az epül jobb, az epül a legjobb")

[ Szerkesztve ]

(#123) assemble válasza Champipi (#121) üzenetére


assemble
addikt

Nalam ezzel siman megnyerned "az ev legnagyobb baromsaga" kituntetest, ha ez volt a celod.
Az uj N7 minden teszt szerint nagyjabol megakaszthatatlan, folyekony 60 fps. Mitol nagyobb elmeny az ipad mini? Persze azon tul hogy a boltban masfelszer annyit fizetsz erte, ami tenyleg hatalmas elmeny lehet :DDD

(#124) azopi74 válasza Champipi (#121) üzenetére


azopi74
addikt

"Ár/érték arány érdekes dolog. Ugyanis ma már van egy olyan paraméter, ami fontosabb lett ennél: a felhasználói élmény"

Az szintén része az ár/érték aránynak, miután az értéket jelentősen befolyásolja.
A Nexus 7 ár/nyersvasteljesítményben viszont bőven veri az ipad minit.

"-> Mert Google célja: minél több google szolgáltatást használó eszközt létrehozni.
-> Mert az Apple célja: a legjobb eszközöket létrehozni."

Mindkettőnek egy a célja: a legtöbb lóvét kiszedni a zsebedből. Ki így, ki úgy :)

Viszont azért elég jó ár/érték arányt is tesz le a google a Nexusokkal, mert tablet fronton bizony van még hova fejlődnie a platformnak, ezért muszáj nekik akár ilyen profitgyilkos készülékeket is szponzorálnia.

Az első Nexus 7 előtt nevetséges volt az android tablet-piaci részesedése ( a Kindle Fire-t és a hiperolcsó dzsunka vackokat nem számítva). Az hozta el az első áttörést.
Ez meg majd folytatja sort, muszáj nekik, mert egyrész jött az Apple ütős válasza az ipad minivel, másrészt még messze az út, hogy ugyanolyan kényelmes piaci pozícióba verekedje magát, mint telefon fronton.

(#125) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Akkor ha jól értelmezem egy s600-as proci van benne 1.5-ös órajelen de 3 szorosára emelt memória frekivel?

(#126) Jason19 válasza ricsi0307 (#125) üzenetére


Jason19
senior tag

Nem egészen, s600-ban dual channel lpddr3 van 533 MHz-en, ebben ddr3l 1600MHz-en. Lényeg, hogy teljesítményben ebben jobb a ram. Viszont többet is fogyaszt, ez 1.35 V-tal, a snapdragon 600-ban lévő lpddr3 pedig csak 1.2V-tal működik.

(#127) muratomi1 válasza Phoenixy (#120) üzenetére


muratomi1
senior tag

Picába. Kár de azért megérné.

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#128) ricsi0307 válasza Jason19 (#126) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Köszi a felvilágosítást.Én bevállalnám a plusz fogyasztást a jobb ramért, a magok órajelét meg majd főzött kernelekkel úgy is fel lehet majd emelni.

(#129) Jason19 válasza muratomi1 (#127) üzenetére


Jason19
senior tag

És az utcán telefonálást hogy gondoltad..? ;]

(#130) tjb007 válasza Jason19 (#126) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindegyikben kétcsatornás vezérlő van.

(#131) Gaabbaa


Gaabbaa
aktív tag

"Persze hibák is akadnak, a kamera teljesítménye, a nyomásra színeződő kijelző, a kissé túlméretes alsó és felső káva, valamint a hangszórók elhelyezkedése nem ideális"

Na neee, ilyen cuccnál ennyire nem figyelni erre.... bakker, a legócskább vacak kijelzők szoktak elszíneződni erősebb nyomásra..... muszáj leszek kipróbálni gyorsan, hogy mennyire jön elő ez a hiba....

Jó cikk, köszi érte! :R

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#132) JhoniMitchel


JhoniMitchel
tag

A nexus 7-ről azt állítani, hogy olcsó, azért kicsit túlzás, mert ez csak a ipad, surface és drága android gépek vonatkozásában igaz. Arra viszont jó, hogy a noname gyártók pár tizenezres gépei és a indokolatlanul drága gépek között legyen egy korrekt alternatíva.

(#133) JhoniMitchel válasza Gaabbaa (#131) üzenetére


JhoniMitchel
tag

A kijelző problémát már elvileg orvosolták egy sw frissítéssel.

(#134) ricsi0307 válasza JhoniMitchel (#133) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Tudnak ott valamit a Googlnél, hogy szoftveres updattel orvosolnak egy hardveres hibát :D

(#135) kovsol válasza Champipi (#121) üzenetére


kovsol
titán

Nálam az nem nyúlt felhasználói éményt, hogy egy mp3 -t vagy egy mkv/avi filmet nem tudok felmásolni egy 100e Ft os készülékre csak úgy, hogy használok itunes vagy átkonvertálgatom a filmeket ...
Érdekes mód nekem tökéletesen működik tökéletesen a N7.

May the Force be with you!

(#136) brumi1024 válasza assemble (#123) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért megakasztható, tudom, próbáltam, de sokkal-sokkal folyékonyabb az első generációsnál. És végre nincs villódzás, plusz működik jól az automata fényerő. És kicsit masszívabb lett az elődnél, de az elszineződés tényleg előfordul :(

[ Szerkesztve ]

(#137) r3dsnake válasza kovsol (#135) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem kell se itunes se konvertálás, hogy mkv-t tölts egy iPad-re. Elég egy wifi és egy böngésző.

Amúgy androidos tabletet én sem vennék.

(#138) student válasza brumi1024 (#136) üzenetére


student
őstag

hogyan mivel akasztottad meg

(#139) azopi74 válasza student (#138) üzenetére


azopi74
addikt

TROLL ON: A bekapcsolással :) TROLL OFF

(#140) Crucio válasza Jason19 (#129) üzenetére


Crucio
aktív tag

Az utcán telefonálás vagy headset, vagy a füléhez emeli az ember. Én simán telefonálnék úgy, mások véleménye meg ebben sztem nem valami mérvadó.. :)

(#141) assemble válasza brumi1024 (#136) üzenetére


assemble
addikt

Minden megakaszthato, egy ipad is megakaszthato, es ehhez eleg scrollozni egyet balra a spotlight kereseshez ha epp nincs betoltve. Az sztem egeszen biztos, hogy alapveto folyekonysagban az uj n7 kozel tokeletes, innentol kezdve pedig nem tudom megis mifele felhasznaloi elmenyrol beszelunk amiben barmit is elmaradna barmi mastol. Valos teljesitmenyben pedig messze ver minden mast a kategoriajaban.

(#142) kovsol válasza r3dsnake (#137) üzenetére


kovsol
titán

és akkor felmegy rá az mkv film és tudom nézni a gépről utazás közben ? minden féle konvertálás nélkül ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#143) dezs520 válasza assemble (#123) üzenetére


dezs520
senior tag

{OFF}...lehet azért ,mert nem android zakatol rajta?

Kovsol. :K Jól mondod,nem egy lejátszó program van,ami ezt tudja,de már az itunes sem kötelező...meddig volt meg a padod? 1 hétig?

[ Szerkesztve ]

(#144) kovsol válasza dezs520 (#143) üzenetére


kovsol
titán

Nekem egy percig nem volt még ipadom, csak több kollégámnak van.
Azért kérdezem, mert később ha váltani akarok nagyobb 10" körüli tabletre, akkor ott az ipad3-4 is benne van a pakliban.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#145) worxland válasza r3dsnake (#137) üzenetére


worxland
addikt

ezt kifejtenéd akár privátban vagy adnál linket?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#146) csaszi72 válasza Jason19 (#122) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:-)
Tetszett, no nem a gép, hanem a post.
Első olvasatra nem adnám oda érte a második éve nyúzott hüvely s-701-em. Egyedűl az NFC-t hiányolom az enyémből. Az uj Nexus ezzel az egy momentummal vezet a szememben.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#147) MurdR


MurdR
veterán

Na, az a kijelző már azért korrekt. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#148) Totis


Totis
aktív tag

Nem újbóli vitát kívánok nyitni ezzel, de Android-nál sokkal egyszerűbb a videó fájlok felmásolása az eszközre. Például NAS-ról egyszerűen lehet WiFi-n keresztül másolni (Samba share) egy egyszerű fájl-böngészővel (például ES3 File Explorer). iPhone/iPad-nál pedig kell olyan lejátszót venned, ami böngészőn keresztül kezeli az FTP-t vagy esetleg beállítod a gépeden, hogy az iTunes tudjon szinkronizálni WiFi-n keresztül. Hátrány, hogy a gépnek mennie kell.
Aki csak film-nézésre illetve zenehallgatásra használja az eszközt, annak tényleg jobb egy android-os tablet. A többi funkciót nem kommentálom. Nekem volt android-os tablet-em és nagyon meg voltam vele elégedve. Nexus7-et szerettem volna (de a T-Home portfólióból kikerült) illetve iPhone-om van. Mindenképpen be fogok ruházni egy android-os tablet-re még csak ezektől a soft-gomboktól idegenkedem kicsit.

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#149) kovy79


kovy79
őstag

Végre egy olyan tablet, amire azt mondom, hogy ezt személyesen is látnom kell és az ára is korrekt.

"alul és felül egy-egy sztereó hangfalpár található"
Jó lesz az szerintem hangszórónak is. Érdekesen nézne ki két hangfallal az oldalán. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#150) Kyller válasza student (#138) üzenetére


Kyller
senior tag

Megakasztható! Tapasztaltam. Behozod az appokat, jobbra scroll és ott is egy kis lag. Vagy a chrome, scroll le, bármelyik honlapon, kissé akadozik, bár ezt betudom az appnak. Facebook úgyszintén, bár ezt betudom az appnak. Vagy ha a beállításokra mész, scroll le, és lag....Kb. ennyi. A főképernyőn még nem tapasztaltam akadást.

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.