Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, valamit magyarázatok már el nekem. Mire jó a 10 újat érzékelő kijelzoben? Múltkor néztem egy tesztet ahol leszoltak egy kijelzőt, mert csak 6 újat érzékelt. Én szerintem soha nem használok 2 újnál többet.

(#702) assemble válasza PistiSan (#701) üzenetére


assemble
addikt

Passz, amugy nem tudom milyen teszt volt ez, de nalam teljesen jol erzekel 10 ujjat a kijelzo, es a hivatalos specifikaciok szerint is, szoval valoszinu kicsit beneztek a dolgot.

(#703) PistiSan válasza assemble (#702) üzenetére


PistiSan
addikt

szia, Nem nexus teszt volt, csak úgy meg ütötte a fülem, hogy az adott eszköz nem érzékelt 'csak' 6 érintést, és már rögtön sz@R.

(#704) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Innen véve http://www.amazon.com/Google-Nexus-Tablet-7-Inch-Black/dp/B00DVFLJDS/
megérné? Köszönöm :)

(#705) assemble válasza PistiSan (#703) üzenetére


assemble
addikt

Jah... Hat igen, kivancsi vagyok en is, hogy valos hasznalat soran mikor van 6+ erintesre szukseg, sztem a toucherzekelos programban valo probalgatason tul nem sok valos hasznalati esetben merul fel :)

(#706) Avicularia válasza mouzrr (#704) üzenetére


Avicularia
veterán

Nyomd csak végig, hozzáadja az áfát vámot szállítási költséget a végén. Szóval nem éri meg

(#707) mouzrr válasza mouzrr (#704) üzenetére


mouzrr
őstag

Most olvasgattam, és rengetegen panaszkodnak hogy rossz a képernyő, főleg a back gomb részénél nem reagál, sokaknak állandóan újraindul, crashel az eszköz. Ez mennyire jellemző? Érdemes külföldről rendelni?

(#708) JSaN válasza mouzrr (#707) üzenetére


JSaN
addikt

A back gomb teljessen jo nalam, es itt mas sem emlitette hogy szar. Nalam beton stabil az eszkoz nem indult ujra miota meg van, crash se volt, talan 1-2 gagyi app kidobta magat aztan ennyi.
Kulfoldrol akkor erdemes ha van szemelyes ismerosod ott, es eppen jon haza, akkor a legolcsobb es megbizhatobb.

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#709) PistiSan válasza mouzrr (#707) üzenetére


PistiSan
addikt

Ha vissza olvasod, nem nagyon van panasz itt.semmire. Nekem is tokeletesen megy, a gps meg egy nagy piros pontot kapott nalam, par masodperc alatt talal jelet.wifi nelkul.is, telefonomon.volt.hogy 5perc.is kellett hozza.

(#710) mouzrr válasza JSaN (#708) üzenetére


mouzrr
őstag

Valami németországi boltban mennyibe kerülne? 200-250 euró között lenne a 16 gigás wifis verzió?

(#711) JSaN válasza mouzrr (#710) üzenetére


JSaN
addikt

Nemet MM-ben 249€ a 32Gb, dafuq mintha olcsobb lett 20 euroval 2 hettel a megjelenes utan?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#712) PistiSan


PistiSan
addikt

Alap böngésző nem tud szöveget tördelni?

(#713) No.01 válasza Wynsent (#667) üzenetére


No.01
őstag

Hollandia?? Nexus 7? Ha nem ismerned itt keresgelj.
Amolyan "holland argep"

Remelem segitettem :K

Holnap tervezem en is a beszerzest. 32GB-os verziot (269EUR) A tesztben irt nyomasra elszinezodo kijelzo problema mennyire gaz?

[ Szerkesztve ]

(#714) Maxximus


Maxximus
őstag

Sziasztok.
Én is beújítottam egy 32GB-os N7-el (jóárasítva USA-ból). Szerintem is nagyon jó lett a gép.
A garanciáztatása ezknek ,hogy megy ? Kell a számla amin kint lett véve vagy csak regisztrálni kell? hol találok erről részletesebb leírást? Láttam azért vannak itt páran akiké kintről van.
Egyébként megdöbbentő, hogy egy olyan országban ahol 4-5 ször több az átlagjövedelem a cuccot is az itteni ár 60%-árért lehet megvenni. olyan mintha itt kb 20K-ért venném a 32-est....De ez egy másik fórum téma.... ;)

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#715) zSSeli válasza No.01 (#713) üzenetére


zSSeli
tag

Én nem tudom produkálni az elszinezödést, pedig próbáltam, bullsh*t. Fagyás, restart semmi nincs nálam, hasít mint az álom. Kijelző érzékenységgel sincs bajom, vissza gombeól még nem is hallottam h gond lenne, nekem nijcs

(#716) Csigger


Csigger
őstag

Siazstok!
Használja valaki QI töltővel a Nexust? Mik a tapasztalatok? köszi előre is!

Apple and Android user

(#717) Drizzt válasza No.01 (#713) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hali!

Nyomásra elszíneződést egyáltalán nem tapasztaltam. Ellenben touchscreen néha szinte használhatatlan.

Google groups téma, 302-en írtak eddig, ha jól figyeltem, két darab google alkalmazott van közöttük. Szóval szerintem nagyon erős a hiba, ha jelentkezik, s viszonylag nagy arányban jelentkezik. Ezen kívül melegedni melegszik a cucc, de nem vészes. Viszont ilyenkor úgy néz ki a touchscreen teljesen meghülyül a melegebb részein a tabnak.

I am having fun staying poor.

(#718) assemble válasza zSSeli (#715) üzenetére


assemble
addikt

+1
Szerintem tenylegesen a legjobb tablet jelenleg a piacon, semelyik masik tabletet nem hasznalnam szivesebben, pedig sokat probaltam mar.

Ez az elszinezodes teljesen alaptalan baromsag. En ezt mar akkor egybol megmondtam amikor csak a cikket olvastam, de most hogy itt van a cucc, tapasztalatbol is meg tudom erositeni, hogy egyaltalan nem igaz. Vagy hibas peldanyt teszteltek, vagy pedig a tesztelo annyira lazasan akart talalni valamit amibe bele lehetne kotni, hogy oriasi kesztetest erzett arra hogy valami brutalis erovel nyomkodja, hatha elszinezodik a tablet mielott izombol kettetori az egeszet :F

[ Szerkesztve ]

(#719) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Van itt meg egy dolog, amirol nem emlekszem, hogy lett volna szo, megpedig hogy 1-2 hangeron statikus alapzaja van a spekernek, ha valami olyan dolgot hasznalsz, ahol zene is van.

I am having fun staying poor.

(#720) z0d1AK válasza assemble (#718) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az elszíneződő kijelző létező tényező, nagyjából az összes kijelzőn. Meg lehet nyomni a Nexus 7 üvegét is úgy, hogy alatta a kijelzőn megjelenjen egy folt, de ugyan így ez megjátszható iPaddel, iPad minivel, mindegyiken próbáltam. Az mellékes, hogy ezeken akkora erővel kell nyomni, hogy az már-már közelít egy ütés erejéhez, tehát semmiképpen sem mindennapi, hétköznapi behatásról beszélünk.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#721) Avicularia válasza JSaN (#711) üzenetére


Avicularia
veterán

Jaja, én is német media marktban akarom megvenni, és még pár napja 269 euró volt. Itt svédben a 16-os kerül annyiba mint németben a 32-es.

(#722) z0d1AK válasza Avicularia (#721) üzenetére


z0d1AK
veterán

A német Media Markt és Saturn akciósan kínálja 250 euróért a 32 Gbájtos, aminek valószínűleg időkorlátja is van, tehát azért túl sokáig nem érdemes húzni a vásárlási szándékot.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#723) Avicularia válasza z0d1AK (#722) üzenetére


Avicularia
veterán

Sajnos pont vasárnap megyek keresztül Németországon,úgyhogy nem lesz nyitva semmi. Majd csak ha jövök vissza Svédbe akkor tudnám megvenni. Lehet addig visszamegy az ára, de nekem még 269-et is megér.

(#724) z0d1AK válasza Avicularia (#723) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha napközben mész, talán egy-két nagyobb városban lehet Saturn, Media Markt nyitva. Bár egy hete én is pislogtam, mikor 6 után vasárnap semmit sem találtam nyitva. De reggel 9-kor is sokat kellett keresgélnem ám Berlinben... :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#725) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Ha valakinek van Nillkin tokkal tapasztalata, az kérem írja meg, mert úgy akarom megrendelni a tokot, hogy mire ideér addigra a tablet is meglegyen...

köszi

(#726) assemble válasza z0d1AK (#720) üzenetére


assemble
addikt

Tudom, lattam mar ilyet. De ha olyan erosen kell benyomni hozza ami hetkoznapi hasznalat soran soha nem merulne fel, akkor egyszeruen ertelmet nem latom beszelni a dologrol. Ha pedig meg durvan erosebben nyomkodta volna, egy ido utan valszeg be is repedt volna az egesz kijelzo, mint ahogy bereped barmelyik kijelzo ha ellegge erosen nyomkodod. De akkor mar kalapaccsal is utogetheted, az meghatekonyabb modszer. De hogy ertelme mi van ennek az egesznek azt nem tudom. Ennyi erovel minden teszthez le lehetne irni, hogy ha uthengerrel atmesz rajta, azt nem viseli jol a kijelzo...

(#727) z0d1AK válasza assemble (#726) üzenetére


z0d1AK
veterán

Értelmét ezen a szinten én sem látom. Korábban az iPad mini tulajok is megtaláltak, hogy nem igaz, hogy elszíneződik a kijelző, ha így van, hibás a készülékem. Ennek ellenére a jelenség létező, előcsalogatható, azonban normális használat mellett a kutyát sem érdekli, hiszen a kapacitív kijelzőt nyomni sem szükséges...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#728) PistiSan válasza z0d1AK (#727) üzenetére


PistiSan
addikt

Esetleg videóban szemléltetnéd?
Tényleg érdekelne, mit kell tenned a jelenség elő idézéséhez.

(#729) z0d1AK válasza PistiSan (#728) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából ezt videóban sem nagyon szemléltetni, hiszen simán ujjal nyomva kevésbé látszik az, hogy mekkora erőkifejtés kell a kijelző elszíneződéséhez. Mellesleg nem is próbálgatnám a Nexus 7 Gorilla Fit tűréshatárait sem.
Bárki bemehet egy Media Marktba és elkezdheti végig nyomogatni a kijelzőket a kiállított tableteken.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#730) assemble válasza z0d1AK (#729) üzenetére


assemble
addikt

Csak aztan ha tul erosen nyomogatod es bereped, futas! :DDD

Mas: sztem most volt egy random reboot-om. Epp siman lockoltam a kijelzot (home screenrol), aztan fel perccel kesobb odapislantok es epp bootol. Mintha valahol olvastam volna h masok is talalkoztak mar vele. Nem hiszem h suru jelenseg lenne (3 nap utan most latok ilyet eloszor), de ugy tunik ez tenyleg egy valos jelenseg, remelhetoleg 1-2 frissitessel megoldodik.
Beleneztem last_kmsg-be egyebkent, de ott a legvegen nem nagyon lattam semmi ujraindulashoz kapcsolodo dolgot, az egyetlen dolog ami amit latok es arra utal, hogy ez megtortent a legvegen ez a sor:
Last boot reason: Panic

[ Szerkesztve ]

(#731) pampika válasza assemble (#730) üzenetére


pampika
őstag

nyilván akkor tud logolni, ha olyan természetű a hiba, hogy még van ideje/alkalma logot írni :)
ha többször is előjön a későbbiekben és nem lesz róla hír, hogy tömeges lenne, érdemes megnézni az utoljára felrakott progikat, mert ha vmi kompatíbilitási probléma van, akkor az tud ilyet okozni.

(#732) assemble válasza pampika (#731) üzenetére


assemble
addikt

Programnak nem szabadna ilyet okoznia, akkor sem ha kifejezetten rosszindulatu...
A legvaloszinubb valamilyen driver kozeli hiba szerintem.

(#733) pampika válasza assemble (#732) üzenetére


pampika
őstag

hmm, hát igen. nem szabadna. a programozóknak pedig illene követni a kódolás standardokat, stb.
sajnos volt már rá példa, hogy tudott olyan összeomlást okozni progi, ami miatt az oprendszer soft rebootot csinált, de gondolom, ezt is fejlesztik, hogy minél több ilyen hibát elnyeljen és kezeljen a rendszer és csak nagyon végső megoldás legyen a reboot.

(#734) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Van ezen a gépen alapból DLNA kliens? Ha igen, akkor egy Galaxy S3-ról simán át tudom játszani rá akár a HD videót is, ugye? :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#735) Avicularia válasza z0d1AK (#724) üzenetére


Avicularia
veterán

Németország, Ausztria szigorúan zárva minden vasárnap egész nap, asszem csak a pályaudvarokon lehet nyitva élelmiszerbolt. Legalábbis így tudom. De Berlint is útba ejtem, megnézem mindjárt ott van-e vasárnap nyitvatartó MM.

[ Szerkesztve ]

(#736) Avicularia válasza z0d1AK (#724) üzenetére


Avicularia
veterán

Megnéztem, nincs vasárnap nyitva tartó MM Németországban :(
Akkor nem változott ez a szabály, hogy a kereskedelemben dolgozó embereknek is joguk van a hétvégi pihenéshez, ha jól tudom ez az oka, hogy semmi sem lehet nyitva ott. De hátha van itt valaki aki németben él és kijavít.

(#737) Avicularia


Avicularia
veterán

Na eddig tartott a 249-es ár, újra 269 euró.

(#738) XP NINJA


XP NINJA
őstag

külföldről rendelt (ebay) wifis modellnek nemzetközi garanciája van? unopened

(#739) assemble válasza assemble (#732) üzenetére


assemble
addikt

Kozben ugy tunik, hogy valoban egy program valtotta ki, megpedig a Chrome Beta. Sikerult igy ujra reprodukalnom a hibat, es last_kmsg-ben is hasonlo volt a vegeredmeny, szoval valszeg akkor is ez okozta. Tudnak mar elvileg a problemarol.
[link]

Ugy tunik hasonlo Qualcomm chip-es cuccokat erint (N4, uj N7, HTC One).
Galaxy Nexus-on nem tudtam reprodukalni. (TI OMAP 4)
Es igen, mint sejtettem a hiba eredete kernel szintunek tunik (driver hiba).
Egy sima rosszul mukodo programnak nem is szabadna sztem ilyet okoznia, csak kernel, driver, root szintu dolgoknak.
Mivel driver szintu a dolog, mindenkepp rendszerszinten (is?) kell javitaniuk sztem, kerdes h kiadnak-e kisebb frissitest, vagy KitKat (4.4)-el egyutt kapjuk meg.

(#740) Kyller válasza assemble (#739) üzenetére


Kyller
senior tag

Chrome BETA? Hogy került fel?:D

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#741) pampika válasza assemble (#739) üzenetére


pampika
őstag

pontosítsunk kicsit, a chrome beta hozott ki egy, a droid 4.3-at és a qualcomm csip szetet érintő hibát. vagyis nem a progi a hibás, hanem az oprendszer kezelte rosszul, ha lement alvóba az eszköz.

valóban nem szabadna ilyen szintű hibának benne maradnia egy production kódban, de ahogy írják is, a natív kódnak van lehetősége ennyire fejreállítani az eszközt, hisz azért natív kód. az egy másik kérdés, hogy az ilyet még a rendszernek el kéne kapnia és nem hagyni, hogy kernel pánikig jusson.

(#742) assemble válasza pampika (#741) üzenetére


assemble
addikt

Igy van, pontosan.
Nativ kod vagy sem, ilyet annak se szabadna okoznia sztem. Nem is veletlen, hogy a hiba eredete kernel/driver szintunek tunik.

Kyller: mindig a stabil verzio elott jar eggyel es szeretem kiprobalni az uj ficsoroket, altalaban mindig gyorsabb is szokott lenni kicsit. A mostani 30-as verzio pl alapbol engedelyezi a WebGL-t, es az uj telefonos gesture-ok is egesz jok lettek.

(#743) Phoenixy válasza assemble (#742) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Van még egy jó dolog a betaban, de már kb a 26-os beta óta, de a stabilba sose került be.
Tömöríti a képeket azt hiszem, a jpg meg egyéb képeket átalakítja webp-re és így kb 30-40%-al kevesebb az adatforgalom a másik Chrome-hoz képest.

Motorola Edge 20 Pro

(#744) Rage47


Rage47
veterán

Honnan tudom, hogy a 2013-as verzió van kirakva a boltokban? Úgy látom, hogy mindenhol csak Nexus 7-ként van feltüntetve...

[ Szerkesztve ]

(#745) Phoenixy válasza Rage47 (#744) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Nexus 7 FHD -nek szokták sok helyen hívni.
Egyébként ezen más a háttér, abból is lehet tudni(az a négy színből álló háttér az alap itt), illetve máshogy néz ki, nincs az oldalán világos szürke(?) csík, mint a tavalyin.

Motorola Edge 20 Pro

(#746) Rage47 válasza Phoenixy (#745) üzenetére


Rage47
veterán

ja meg úgy látom Nexus 7 2013-ként is feltüntetik valahol

(#747) Judy075


Judy075
tag

Sziasztok,

SOS segítségre lenne szükségem.
Ma vettem egy ilyen tabletet, és rátettem a töltőre, hogy egész éjjel töltődjön. Kb. 1 órája azt csinálja, hogy megjelenik a Google felirat, aztán sötét a képernyő. Nem reagál semmit sem a bekacsoló gombra. Néha a Nexus színes felirat is megjelenik.

Mi lehet a baja? Hibás? Vigyem vissza? Hivatalos helyről vettem, tehát meg van minden papírja, a 3 napos cseregari is érvényes?
Van valami reset rajta ilyen esetekre?

Köszönöm előre is
Judy

(#748) assemble válasza assemble (#742) üzenetére


assemble
addikt

Azota update:

"The real driver bug has been identified and fix will come in the future releases. Chrome has a work around to not trigger the bug."

Judy075: Hagyd tolton (ha esetleg az aksi lenne kimerulve), es nyomd hosszan (jo hosszan, pl fel percig) a bekapcs gombot. Ha nem akar osszejonni, sztem vidd vissza.

(#749) Drizzt válasza Rage47 (#744) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Legegyszerűbb: van előlapi kamera. Vagyis én mindig vitatkozok mindenkivel, hogy melyik az elő, s melyik a hátlap. :D Szóval van kamera azon az oldalon is, ahol nem a kijelző van, hanem a nagy nexus felirat.

I am having fun staying poor.

(#750) Rage47 válasza Drizzt (#749) üzenetére


Rage47
veterán

:R
ha nem a kijelző oldalán van, akkor az hátlapi kamera :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.