Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Mardel92 válasza CHIPman (#1100) üzenetére


Mardel92
tag

Nekem is D8O, de se a gyárival, se a CM10.2-vel nem volt touchos probléma. Most épp a P.A.C. ROM-ot tesztelgetem, nagyon jól állítgatható, eddig stabil és van benne Tablet UI :)

Van arra valami app, hogy az NFC-t tudjam beléptetős helyeken használni? Pl van nálunk egy raktár ahova kártyával lehet bemenni, de az sűrűn az asztalon marad, tablet meg mindig a kezemben van, fel tudnám azt is programozni vhogy h beengedjen?

(#1102) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Az asus-shopban ez a refurbished, felújított termék mit jelent? Ebben javítva van minden "ismert" (gps, touch) gond?

(#1103) Magnat válasza mouzrr (#1102) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Miből gondolod, h itt relevánsabb választ kapsz mint a régi Nexus 7 topikban, főleg, h az új Nexusból nincs is refurbished?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1104) mouzrr válasza Magnat (#1103) üzenetére


mouzrr
őstag

Na látod pont ebből, hogy hátha itt több infót mondhatnak, mint ahogy most te tetted, és köszönöm :C
Szerk: amúgy meg nem értem miért kell abban is a bajt keresni hogy valaki kérdezni mer több topikban. Benned is megvan az igazi magyar mentalitás, ott kötekedsz ahol tudsz!

[ Szerkesztve ]

(#1105) zSSeli


zSSeli
tag

Clash of clans vagy 5ször restartoltarott ma, a utorrenttel rúgják össze a port talán, meg ha mellette töltök, úgy vettem észre

(#1106) szponzor válasza Mardel92 (#1101) üzenetére


szponzor
senior tag

Anno engem is nagyon mozgatott ez az NFC-vel bejelentkezés, de sajnos nem tudtam rájönni, hogy hogy lehet. Gondolom a kártyán van egy RFID chip, ami passzív módon egy azonosítót átküld a vevőnek, de hogy ezt tablettel hogy lehetne megoldani, az jó kérdés.

(#1107) Magnat válasza mouzrr (#1104) üzenetére


Magnat
veterán

Olvasd el a fórumszabályzatot a magyar mentalitásos klisé helyett:
"Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban:
...
Flood (illetve „keresztpostázás”): ugyanazon vagy nagyon hasonló tartalom egy helyen többször vagy több helyen."

Mellesleg a kérdésed az volt,h mit takar a felújított termék fogalma (amire a másik topikban teljesen korrekt választ kaptál), abban mi az extra infó, h az új Nexusból még nincs ilyen, ebből megtudtad, h mi az?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1108) mouzrr válasza Magnat (#1107) üzenetére


mouzrr
őstag

Ha megtanulod az extra szó jelentését leesik hogy butaság a kérdésed :C

(#1109) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok, a kiszemelt egy Media Markt-os 16GB-os modell lenne!
A tulajdonosoktól kérdem, hogy az ismert touch screen hibán kívül van e még valami ami miatt nem ajánlanátok a tabletet?
Jelenleg a 7" mezőnyben nekem ez a legszimpatikusabb versenyző...

Illetve, hogy az említett hibát elméletileg javítani fogja a Google vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#1110) PistiSan válasza Faresz29 (#1109) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!
Mint első tablet tulajdonos!
Kb 1 hónapja van meg a tabletem, semimlyen problémáról nem tudok ami miatt nem ajánlanám!
Touch probléma legtöbb embernél soha nem is jelentkezett, akiknél jelnetkezik is, legtöbbször csak a speckó teszt programoknál tudják előidézni, 2 újas, normál használat mellett nincs vele gond!

(#1111) tekk válasza Faresz29 (#1109) üzenetére


tekk
tag

Még korábban több tucat teszt elolvasása után, és 2 napnyi szinte folyamatos használat után szerény véleményem szerint nincs olyan ami miatt nem ajánlanám a tabletet.

(#1112) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Köszönöm mindenkinek!
Engem meggyőztetek :)

Most már csak valami jóféle tokot ill. autós tartót kellene hozzá beszerezni /természetesen e-bay.../

Ti mit használtok, mit javasoltok? Inkább jó minőségű drágább kiegészítőket szeretnék vásárolni!
Silány minőségűből már én is befürödtem párszor!!!

(#1113) rhonin válasza Faresz29 (#1112) üzenetére


rhonin
senior tag

Szia!

Nillkin és poetic tokokat szokták ajánlani. Nekem is kéne egy normális tok.
Ki honnan szerezte be a sajátját?

(#1114) szponzor


szponzor
senior tag

Az én rövid benyomásaim azok, hogy nagyon jól bírja az akksi, gyönyörű a kijelző és iszonyat gyors a rendszer. Kis Asphalt 8-ra, netezésre és könyvolvasásra használtam eddig, de semmi akadás nem volt.
Meg is említeném, hogy bár elég friss még a ReadMill nevű app, de nagyon jó könyvolvasó program.

(#1115) Kyller válasza rhonin (#1113) üzenetére


Kyller
senior tag

Nekem ilyenem van:

Tok

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#1116) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Amazon-ról rendelt már valaki?
Itt elég kedvező ennek a Poetic toknak az ára...

http://www.amazon.com/Poetic-Slimline-Function-Manufacturer-Warranty/dp/B00E5NOXM4

De most nézem, hogy 25$ felett ingyenes a kiszállítás...

Valaki nem társul be mellém egy ilyen tokkal, ha 2db-ot rendelünk máris ingyen van a szállítás!
Néztem erről a tokról tesztet, és nagyon dicsérik!!!

[ Szerkesztve ]

(#1117) Drizzt válasza Faresz29 (#1109) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Illetve, hogy az említett hibát elméletileg javítani fogja a Google vagy nem?"

Elmeletileg javitani fogjak, de gyakorlatilag egyaltalan nem biztos, hogy szoftveresen ez lehetseges. Nagyon hardveres termeszetunek tunik a gond. Kulonben nem lenne olyan, akinek semmi gondja vele.

Egyszer mar igertek a javitasat a JSS15Q frissitessel, de sokaknal epp ez az update hozta elo a hibat.

Alapvetoen 3 resz hibajara tippelnek xda forumokon:
- kalibralas.
- digitizer
- grounding.

Az is lehet, hogy mindig mas a rossz ezek kozul, vagy konzekvensen ugyanaz. Viszont ha idehaza veszed, legalabb bizhatsz a garanciaban, ha epp hibasat is fogsz ki.

Ugyan kulfoldi forumokon irtak mar olyat is, hogy a kovetkezo, amire kicsereltek a delikvensnek, ugyanolyan szar volt. :D

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#1118) assemble válasza Faresz29 (#1109) üzenetére


assemble
addikt

Sok tabletet probaltam mar (tobbek kozott elozo n7-et, retina ipad-et, stb), es szerintem magasan ez a legjobb tabla jelenleg a piacon, arkategoriat nem szamitva is. :K

(#1119) aramis00 válasza szponzor (#1106) üzenetére


aramis00
tag

Már az eleve gond lehet, hogy a munkahelyi beléptető rendszer olvasója nem valószínű, hogy ugyanazon a frekin ill. kódoláson működik, mint a Nexus! Az NFC Mifare típusú közelítő kártyás megoldás, míg a Mo-on elterjedt beléptetőkre nem ez a jellemző! Ráadásul az utóbbial leggyakrabban 125kHz-es kártyákkal működnek, és ha jól emléxem a Mifare-ok pedig 13,56MHz-esek!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#1120) Magnat válasza Drizzt (#1117) üzenetére


Magnat
veterán

"Nagyon hardveres termeszetunek tunik a gond. Kulonben nem lenne olyan, akinek semmi gondja vele."
"Egyszer mar igertek a javitasat a JSS15Q frissitessel, de sokaknal epp ez az update hozta elo a hibat."

Csak én érzek a két mondtak között némi ellentmondást?
1ébként általánosságban sztem ez nézőpont kérdése is, h egy hiba hardveres v szoftveres: pl tegyük fel, h egy tablet 1.6GHz-s magokkal rendelkezik és gyakran előforduló hiba a melegedés és az újraindulás, mondjuk érintse a készülékek 20%-át... erre a gyártó a köv. frissítésben visszaveszi 1.4-re az órajelet. Mindenki örül, mert a frissítéssel mexűntek a random restartok ... akkor ez most hardveres vagy szoftveres hiba volt? (Ok, a példa annyiban sántít, h az ilyen cpu downgrade-et kiszúrják a userek, de mondjuk ha a konkrét esetben a digitizer válaszidejét veszik vissza, amitől megbízhatóbban érzékel de még nem lesz érezhetően lomhább, egyáltalán nem lesz ilyen egyértelmű a dolog)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1121) Magnat válasza aramis00 (#1119) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem az alapvető gond nem ez, hanem az, h a mostani Andorid verziók API-jában nincs implementálva a Card Emulation mód. (3 üzemmódja van az nfc chipnek: read-write, peer to peer és card emulation)
Mielőtt bárki kérdezné: a Google Wallet kezelő ezt úgy tudja megoldani, h egy Secure Element nevű komponense az nfc chipnek, amihez ő hozzáfér felelős a card emulationért, de ahhoz 3rd party alkalmazások nem tudnak hozzáférni, bár Nexus S-en ha jól tudom, kernel moddolás után volt akinek ez összejött - lényeg, h per pillanat tudomásom szerint nem lehet nfc taget emulálni Android alatt.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1122) Drizzt válasza Magnat (#1120) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Persze, ebben igazad van, csak nem volt időm így szofisztikálni a helyzetet.

Ami miatt nehéznek tűnik az ügy elsősorban, az szerintem az, hogy egyik update-nél az egyik megjvaul, a másik elromlik, s fordítva. Oké, hogy aztán kitapasztalgatással az ember felteheti azt, ami érzésre legjobb az eddigiek közül, a korábban írt XDA-s linken található 3+ féle TS image-dzsel, deezt automatizálni nagyon nehéz. Nekem a legrégebbi TS verzió egész jó, de amikor felmelegszik atablet, akkor az is elkezd hibázni. De tényleg igazad van. Csak nagyon szivárványosnak tűnik a hiba, ezért kicsi a SW fix reményem.

I am having fun staying poor.

(#1123) Magnat válasza Drizzt (#1122) üzenetére


Magnat
veterán

Volt "szerencsém" Lg P990-et birtokolni, na abból kb. minden példány egyedi viselkedést mutatott. Én arra tudok gondolni, h az alkatrészek gyártási szórása eredményezi ezt és az ilyen fw javítások jó része nem más, mint úgy paraméterezni a rendszert, hogy minél több eszköz a maga jellemzőivel hibamentes működést tudjon produkálni. Ez az LG-nek sosem sikerült, nem mintha összetörték volna magukat az igyekezettől. Remélhetőleg az Asus máshogy áll a dologhoz :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1124) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyire kockázatos ilyet hozatni az USA-ból ismerősökkel? Kb feleannyiba kerülne, mint itthon! A garancia miatt necces, mert bár international warranty-t ír, az asus szerint, ahogy lentebb olvastam csak lokális garancia van rá. Szóval ha elromlik, akkor fizethetek azért, hogy megcsinálják, de mégiscsak fele annyiba kerül... Mennyire romlanak el ezek..? :D

(#1125) Drizzt válasza Drizzt (#1122) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Van aki így workaroundolta meg. :D :D :D

I am having fun staying poor.

(#1126) mbela69


mbela69
csendes tag

első csalódás (vagy inkább tudatlanság)

kérem valaki android gurut segítsen az alábbi dologban!
mivel szeretném a tabot dslr kamera vezérlésre használni, beszereztem egy usb-otg kábelt (concorde). az appok (helicon remote, dslr dashboard) leírásában ezen kívül semmilyen különleges feltétel nincs megadva.

az egér működik, de sem külső pendrive, sem a kamera nem megy (nem is látja).
kérdések:
- másik kábel kell(het)?...és az is próba/cseresznye alapon?
- esetleg van olyan app, amelyik ezt megoldja?
- vagy valami más a készülék beállításainál (hogy lássa usb mass storage-ként)

előre is köszönöm!
(lehet volt már róla szó, de nincs lehetőségem mindent visszaolvasni)

(#1127) szponzor válasza mbela69 (#1126) üzenetére


szponzor
senior tag

Gondolom nem ad le elég áramot az OTG-n keresztül, tehát max egy külső tápos USB hub-bal tudsz próbálkozni, de az elég ekecs megoldás.

(#1128) Drizzt válasza mbela69 (#1126) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kulso tarolohoz rootolas, vagy nexus media importer kell, legalabbis 2012es modellnel igy volt.

Kamerarol nem tudok nyilatkozni.

I am having fun staying poor.

(#1129) szponzor válasza Drizzt (#1128) üzenetére


szponzor
senior tag

A 2012-es még elég jól kezelte az OTG-s cuccokat. Ez és a Nexus 4 is viszont elég rossz ebből a szempontból.

(#1130) mbela69 válasza szponzor (#1129) üzenetére


mbela69
csendes tag

külső táp biztosan nem kell (egy demo-ban sem használnak). de lehet, hogy media importer vagy más app kell a működéshez (vagy root toolkit).

(#1131) mbela69


mbela69
csendes tag

valami feneség ott (is) lehet, hogy pl. az asztali gépem (asus n56v, win7) sem látja a nexust, csak tölti.
(első csatlakozásnál érzékelte és kezelte meghajtóként azóta nem)

(#1132) KZP válasza mbela69 (#1131) üzenetére


KZP
őstag

USB hibakeresést érdemes bekapcsolni. :K

(#1133) madoxx válasza mbela69 (#1130) üzenetére


madoxx
aktív tag

Nekem pendrive ment gen2 n7-en, egér/bill nem.
Nexus media iportert használtam, de kicsit nyögvenyelős volt. Root kell majd ide :)

(#1134) Ixion77 válasza mbela69 (#1131) üzenetére


Ixion77
őstag

A 4.3 androidot már nem driveként látja a Win, hanem médiaeszközként. Valószínűleg a felhasználói profilok bevezetése miatt.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1135) szponzor válasza Ixion77 (#1134) üzenetére


szponzor
senior tag

Az MTP miatt, de már a 4.3 előtt is.

(#1136) tekk


tekk
tag

Qi wireless töltő; tudtok ajánlani egy ár értékben jó töltőt? Bármelyik qi-val (érts olcsóbb ebay-es) kompatibilis?

(#1137) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Valaki használ autós tartót a Nexus-hoz?
Ha igen milyet? Mennyire van megelégedve?

(#1138) assemble válasza Ixion77 (#1134) üzenetére


assemble
addikt

Semmi koze a 4.3-hoz, egy egyesitett particio van amit technikailag nem lehet mountolni a gepre (nem ugy mint a regi telefonoknal ahol kulon particio volt a rendszernek) mert azon vannak a rendszercuccok is, amihez nem ferne hozza amig mountolva van.

(#1139) Magnat válasza assemble (#1138) üzenetére


Magnat
veterán

... Aminek köszönhetően végre nincsen külön kötöttség arra, h mennyi alkalmazást telepíthetünk a tabra, hanem az egész tárhely felhasználható. Nem is értem, h a gyártók nagy része miért csinálja még mindig azt, h a programoknak külön max 1-2 GB van fenntartva.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1140) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, az olyan alkalmazásbol amiben nincs kilépési lehetőség, hogy kell kilepni? Vissza gomb általában nem működik. Ilyenkor a jobb oldali gombbal háttérbe teszem, majd ott zárom be.

(#1141) Magnat válasza PistiSan (#1140) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

a házikóval elég "kilépni". Az Android (meg általában a mobil op. rendszerek) nem úgy működnek mint a Windows, ahol azzal lehet felszabadítani a memóriát, h kilépsz egy alkalmazásból, elég átváltani más alkalmazásra (ami lehet a launcher is), aztán majd ő megoldja magának. Kivétel ez alól, ha egy alkalmazás serviceként a háttérben is fut, pl Skype, ftp szerver, zenelejátszó ... de ezeknél általában van kilépés gomb vagy vmilyen módon leállítható a service (pl leállítod a zenét).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1142) Drizzt válasza Magnat (#1141) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Viszont úgy vettem észre, hogy a jobb oldali kis ikonra kattintva, az ablakosra, feljön egy menü amiben látszanak a nemrég használt alkalmazások. Gondolom ez eddig mindenkinek alap. Viszont úgy vettem észre, hogy itt ha felfelé kiszedsz a sorból egy alkalmazást, akkor azt teljesen le is állítja. Jóval egyszerűbb, mint a menüben keresgélni a leállítást. Persze lehet mégse zárja be, de nagyon úgy tűnik.

Más: Asus-hoz regisztráltam a weboldalra az eszközömet, s mostmár a USA supportnak is írtam, hogy wtf a helyzet a garival akkor, illetve hogy legalább Kanadában tudom-e garanciáztatni(elméletileg erre azért mindenképp igen választ várok), s elég lehet-e arra az az alig másfél hét, amíg ott leszek.

I am having fun staying poor.

(#1143) assemble válasza Drizzt (#1142) üzenetére


assemble
addikt

Altalaban bezarja az is, de a konkret programon is mulik.
Pl egy skype valszeg nem fogja leallitani a hatterszolgaltatasat ha kiszedet a recent apps listabol (mert ettol meg valszeg bejelentkezve akarsz maradni, csak epp nem hasznalod), "manualisan" kell kilepned belole.
Egyebkent programok bezarasaval tenyleg nem nagyon kell foglalkozni, hacsak nincs ra valami nyomosabb oka az embernek. El lehet tavolitani a nem hasznalt appokat a recent apps listarol, de igazabol ez is nagyjabol teljesen szuksegtelen.

(#1144) PistiSan válasza assemble (#1143) üzenetére


PistiSan
addikt

Arra gondoltam ha sok minden fut a háttérben, akkor jobban merül esetleg. Ezek szerint nem így van.

(#1145) mbela69


mbela69
csendes tag

nagyjából sejtem mi lehet az otg baja.

gyári visszaállítás után (egy darabig) mindkét kamera vezérlő app működött, a win7 látta a "média eszközt" majd ismét süketség. természetesen közben a play-ről töltődtek a korábban telepített appok. így azon spekulálok, hogy valamelyik app tiltja le az usb-t (a fejlesztői mód->usb hibakeresés sem segített). Már csak azt kellene kimókolni, hogy melyik a ludas.)

(hogy és hol lehet beállítani, hogy gyári állapotra visszamenve ne kezdje el automatikusan felrakni az összes app-ot?...hanem csak úgy: "majd én tudom, szépen sorban" módon)

(#1146) Phoenixy válasza mbela69 (#1145) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Ez a baja, nekem pl. Felismeri az egeret, de pendrive-ot, külsö vinyót nem. Haveromnak is van egy új Nexus 7-e, neki egy másik OTG Kábele van és ha english US-re állítja a nyelvet müködik vele minden.
Igazán kijavíthatnák ezt a bugot, mert nem akarok 40 féle otg kábelt venni és végigpróbálni nekem melyikkel megy, mert volt aki ezt tette, de nem fogják kijavítani, mert low priority.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#1147) mbela69 válasza Phoenixy (#1146) üzenetére


mbela69
csendes tag

ez nagyon érdekes.

(#1148) csordas11 válasza Faresz29 (#1116) üzenetére


csordas11
aktív tag

Én társulnék, de hová valósi vagy? Én Budapesti vagyok, Bp-en meg tudnánk oldani a dolgot! ;)

(#1149) Magnat válasza Phoenixy (#1146) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem is az egeret ismeri fel, pendrive-ot nem (Photo Importerrel próbáltam). 4G tulajok esetleg nem tennének egy próbát, h az új frissítés javított-e vmit ezen?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1150) sn4tch válasza Faresz29 (#1116) üzenetére


sn4tch
csendes tag

Engem is érdekelne a dolog ha mondjuk nem kell sokat várni rá:) Szintén BPről

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.