Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) darkpower válasza z0d1AK (#2000) üzenetére


darkpower
aktív tag

a leggagyibbat a teljesítményre értem, és nem a mennyiség alapján. Persze lehet sokat gyártani ezekből, hiszen igény van rá, mert olcsó és jól hangzik, hogy 2 meg 4 mag..

Ha egy feladatot nem tudsz párhuzamosítani, akkor hiába lesz alatta 4 vagy 8 mag, az csak egyen fog tudni futni, és ez Androidon se különb. Mondjuk grafikai számításokat bármikor áttolhatsz cpu-ra is, de ezzel is kb csak annyit érsz el, hogy megy plusz egy mag, nem lesz túl hatékony ettől még

(#2002) Kyller válasza Cold86 (#1998) üzenetére


Kyller
senior tag

Fontos, hogy jól írd be a serial numbert, mert lehet hogy a 0(nulla) az O(nagy ó) pl. Vagy az l(ell) az I(nagy í) stb...

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#2003) t420s


t420s
aktív tag

mediatek mint leggagyibb chipgyártó?
khm.
ezért kijár egy negatív nobel-díj.

leggagyibb kínai csipgyártó

(#2004) darkpower válasza t420s (#2003) üzenetére


darkpower
aktív tag

igen, mert olyan jó teljesítményt nyújtanak a soc-jaik, nem? :D :D
egy qualcomm 2magos cucc elveri a 4magos csodáikat... Hát ez tényleg nem a gagyi kategória :C

(#2005) Cold86 válasza Kyller (#2002) üzenetére


Cold86
csendes tag

Jól írtam be, kipróbáltam már az összes felajánlott lehetőséget és semmi :(

----

Annyi előnnyel jár hogy az ASUS acount-omon tudom nyilvántartani a megvásárolt termékeimet - eddig mindent sikeresen regisztráltam és folyamatosan értesítenek az újdonságokról is - és ez alapján tudok rájuk hivatkozni extra garancia igény - azt hiszem ez nemzetközi - vagy bármi más pl. support esetén.

(#2006) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!

Egy 85.000 Ft-os tablethez képest (úgy értem, hogy nem olcsó...) mennyire zavaró ez a bizonyos Touch probléma, és pontosan mit takar? Annyira nem vonzz jobban ez, mint a régi Nexus 7, és pont a touch hiba az, ami visszahúz, azért plusz pártízezer Forint megérne még 1 év támogatottságot.
Hardveres eredetű a gond? Nincs esetleg olyan, hogy egy idő után valamelyik szériánál már javították a hibát?

Előre is köszi!
Valinas

(#2007) Cold86 válasza -Valinas- (#2006) üzenetére


Cold86
csendes tag

Ha nem keresed a touch hibát, akkor észre sem fogod venni, átlagos használat mellett szinte soha nem jön elő. Pl. kétkezes gépelésnél többszörös billentyűleütés jelentkezhet vagy bizonyos játékoknál irányítási nehézségek. Az estek 99%-ában úgy is egy ujjal fogod bűvölni, ne parázz :)

(#2008) Ixion77 válasza -Valinas- (#2006) üzenetére


Ixion77
őstag

Valószínűleg készülékenként eltérő. Nálam pl. annyira zavaró, hogy még ha tudom, hol kell keresni, akkor sem találom...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#2009) Mardel92 válasza -Valinas- (#2006) üzenetére


Mardel92
tag

Nálam se vészes, kb naponta 2-szer írás közben beragad 1 betű (mint, ha hosszan nyomnám), de napi 2 betűtől nem fogom tépni a hajam :) Programokkal még nem is sikerült előidéznem a hibát, tényleg csak írás közben jön elő.

(#2010) -Valinas- válasza Mardel92 (#2009) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Köszi a sok választ!

Esetleg azt csinálom, hogy megveszem, és három napon belül visszaviszem, ha nagyon zavar, ezek szerint van esély rá, hogy kifogok egy jobbat másodjára. :)

84 ezer alatt normális garival gondolom nem lehet kapni, igazam van? :)

(#2011) trance89 válasza sn4tch (#1989) üzenetére


trance89
őstag

a "Nova Stettings"-ről beszéltem, nem a rendszerbeállításokról

(#2012) z0d1AK válasza darkpower (#2001) üzenetére


z0d1AK
veterán

Továbbra is fenntartom az állításom. Teljesítményben sem áll ám rosszul a MediaTek. Az MT6592 esetében 1,7 GHz-es órajelen átlag 26-28 ezer pont az AnTuTu eredmény, míg 2 GHz-es 35 ezer pont körül, tehát a jóval drágább Snapdragon 600 és 800 teljesítményét környékezi. És itt a lényeg az ár, hiszen olcsóbb, mint a két említett Qualcomm.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2013) trance89 válasza z0d1AK (#2012) üzenetére


trance89
őstag

köztudott hogy a benchmarkok virtuális ****verésre jók kb, majd ha lesz olyan támogatottságuk mint a snapdragon prociknak akkor majd elismeresem hogy ők is tudnak valamit
addigis gyártsák csak az olcsó 1-2 éven belül 16 magos de szart sem érő soc-aikat, úgyis csak az olcsó kínai 0 support-os tabletnek csúfolt vágódeszkákba rakják, minden értelmes valamire való tabletben qualcomm soc ketyeg vagy a samu exynos-a

(#2014) darkpower válasza z0d1AK (#2012) üzenetére


darkpower
aktív tag

Azt teljes mértékben osztom, hogy ezek a tesztek csak kirakatba valók, a valós teljesítmény más kérdés.
És igaz, hogy az említett mt6592 esetén már 27k pont körül van antutuban, míg az s800 olyan 32k körül, ha minden igaz.
Viszont, egyetlen-egy kis apróságot hadd jegyezzek meg... a Mediatek-nek ehhez a teljesítményhez 4!!!!-el több magra van szüksége.. Szerintem érted, hogy mire akarok célozni.
És itt még csak a parasztvakítós tesztekről beszélünk ugye, nem a valós teljesítményről.

(#2015) z0d1AK válasza trance89 (#2013) üzenetére


z0d1AK
veterán

Fentebb írtam, a Modern Combat 5 MT6592 exkluzív lesz, azaz a nyolcmagos telefonokra lesz optimalizálva, ezeken szebb lesz a grafika, mint a Qualcomm, NVIDIA és Samsung processzoros készülékeken.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2016) trance89 válasza z0d1AK (#2015) üzenetére


trance89
őstag

mivel havonta jó ha 1-2 alakalommal játszok telefonon (és akkor sem akksigyilkos játékokat), tableten pedig abszolút mert kizárólag netezésre és filmezésre használom, így ez abszolút nem érdekel

(#2017) z0d1AK válasza trance89 (#2016) üzenetére


z0d1AK
veterán

Előbb azt írod, hogy a MediaTek teljesítménye elmarad a Qualcommtól. Mikor írom, hogy nyers telejsítményből származó benchmark eredmények nem sokkal maradnak el, akkor azt írod, hogy majd ha lesz támogatottság. Támogatottság van, amire jó példa, hogy külön optimalizálnak rá játékot, ráadásul nem is akármilyen címet. Erre az a válasz, hogy nem játszol. Esetedben a szar sem ízlik helyzet áll fent. Részemről vége is a vitának.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2018) thomasa válasza z0d1AK (#2017) üzenetére


thomasa
senior tag

Jelentem megjött a frissítésem (32GB-os USA eredetűre) biztos szép és jó de szerintem az égvilágon semmi sem változott (külsőre), egy-két ikon szögletesebb talán.A tapi még teszt alatt.
Amúgy ha nem kérem, akkor is muszáj feltenni a 4.4-et? Vagy ez hogy megy, nem volt még másik tabom..

(#2019) assemble válasza thomasa (#2018) üzenetére


assemble
addikt

Semmit nem "muszaj", nem visz el a rendorseg ha nem a legutobbi verziot hasznalod. :) Mas kerdes hogy ertelme nincs nem a legutobbit hasznalni, mert (nehany speci kivetelt leszamitva) mindig az a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#2020) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Sziasztok!

Sikerült az elmúlt napokban rábeszélnem magamat az új Nexus 7-re, csak azt nem tudom eldönteni, hogy a 16 GB-os vagy a 32 GB-os verziót vegyem meg. Az előbbi jóval olcsóbb lenne. Hiányozni fog a dupla méretű tárhely? Gondolom filmezni pen drive-ról is simán lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2021) z0d1AK válasza Ereshkigal (#2020) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én szeptember eleje óta nyúzom a 16 GB-os verziót. Van rajta vagy három nagyobb játék (FIFA 14, Real Racing 3, GT Racing 2), meg még pár kisebb, illetve alkalmazások. Így van most nagyjából 2,9 GB helyem. Én elférek rajta kényelmesen.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2022) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

4.4 óta nem browserből nem nyílik meg a youtube meg a play, hanem browseren belül nyílnak meg weblapként a linkek. Dolphin, Boat és Boat HD alatt is ez történik. Lehet ezzel kezdeni vmit?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2023) thomasa válasza Ereshkigal (#2020) üzenetére


thomasa
senior tag

32-esen 3 játékot vettem rá, most telt be a 16 gb, mondjuk jó nagy játékok, de ha csak 16-osom volna, most gondban lennék. Szerintem megéri a felárat, főleg ha nem sűrűn cserélgeted az eszközeidet.

(#2024) thomasa


thomasa
senior tag

(#2025) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Köszi a választ mindkettőtöknek.

(#2026) monti0222w válasza z0d1AK (#2017) üzenetére


monti0222w
addikt

+1 a többieknek meg csak annyit nem kell lennézni a kinai proccit, telot, stb. mert fejlödnek és nem gyengén!

(#2027) darkpower válasza monti0222w (#2026) üzenetére


darkpower
aktív tag

Egyfelől van honnan fejlődniük, nem gyengén, hogy a szavaiddal éljek, másrészt nem a teljes kínai piacról volt szó, a Rockchip pl sokkal vállalhatóbb 4magos procival van piacon, mint az említett mtk jellegű valami.
Az magában jó dolog, hogy fejlődnek

[ Szerkesztve ]

(#2028) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv.

Pendrive ügybe lenne kérdésem most akkor müködik és kezeli a nagy fileokat ?

Itt ugye ilyen 10 gigas mkv fileokra gondolok.

(#2029) monti0222w válasza darkpower (#2027) üzenetére


monti0222w
addikt

Nézzük majd meg 1-2 év múlva! Említettétek a 8 magot hogy annyira nincs pariba a 600-800 proccikal, de kérdem én és a samsung 8 magosa?

(#2030) darkpower válasza monti0222w (#2029) üzenetére


darkpower
aktív tag

Az mtk vagy allwinner típusú gyártók akkor is hasonló helyzetben lesznek szerintem, de majd meglátjuk. Ők erre az igényre rendezkedtek be.
A samunak még nincs kint a 8magosa, amit kiadtak, az már a kezdetektől tudott, hogy nem 8 magos. Azóta kiderült, hogy még el is b@szták :)

(#2031) monti0222w válasza darkpower (#2030) üzenetére


monti0222w
addikt

Mindezt mondod úgy hogy, csak most kezdenek kijönni az mtk 8 magosai, itthon 0 tapasztalat van erről és csak az ólvasottak után itél, mond bárki bármit! :((( Egyébbként tény és való hogy a Qualcomm nagyon eltalálta ezt a szériát! :K

[ Szerkesztve ]

(#2032) darkpower válasza monti0222w (#2031) üzenetére


darkpower
aktív tag

Tény, hogy itthon nincs tapasztalat velük, de őszintén meglepődnék, ha csak attól jobban futnának (pl tesztekben, bár ezt nem tartom mértéknek a teljesítményre teljesen), csak mert itt futtatom.. Szerintem érted a dolgot. Arról meg, hogy a 8magos cuccok a valóságban mennyit érnek, programozóként megvan a véleményem, ezt nyilván csak az egyik oldala az éremnek, de akkora parasztvakításnak tartom, hogy félelmetes

(#2033) assemble


assemble
addikt

Akit erdekel, az egyik jatek amivel anno demoztak a tablat amikor bejelentettek:
Riptide GP2
Most jo olcson erheto el. Baromi jo grafika, es maga a jatek is nagyon jonak tunik :)

[ Szerkesztve ]

(#2034) csordas11 válasza -Valinas- (#2006) üzenetére


csordas11
aktív tag

Van megoldás a touch hibára. Nézz szét az XDA-n. Sokaknak a 10-es verzió segített, de nekem a 20-as verzióval lett tökéletes. Igaz bootloader nyitás kell hozzá, de az kb. 1 perc. Nekem cm 10.2 van rajta az XDA-s javítással és tökéletes. Amúgy a touch hiba csak játékoknál zavaró.

(#2035) thomasa válasza csordas11 (#2034) üzenetére


thomasa
senior tag

Mi az a XDA? :O
Pliz help the dummy.

(#2036) -Valinas- válasza csordas11 (#2034) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Köszönöm szépen! :) Ma bementem az MM-be, megnézegettem, megtapogattam, egyszerűen rabul ejtett a kijelző, meg a gyorsasága. Gyakorlatilag olyan, mintha a kijelző felett lennének a színek. :D Az i4 óta nem éreztem ilyet. Valószínűleg ez lesz a befutó!

thomasa: Katt!

(#2037) trance89 válasza darkpower (#2032) üzenetére


trance89
őstag

+1
ez a "minél több magot mert az jobb" csak marketing bullshit: [link]

(#2038) Drizzt válasza csordas11 (#2034) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem egyikkel se lett tokeletes. Az 10 a legjobb, de amikor felmelegedik a tablet, akkor az is rossz. Alapbol tenyleg nem annyira zavaro, de jatekelmenyt teljesen szet tudja rombolni. Amikor 80 percig tartod magad Fifaban, majd eltunik az ujjad alol a "joystick", s emiatt elvesz a meccs az csodas...

I am having fun staying poor.

(#2039) assemble


assemble
addikt

(#2040) csordas11 válasza Drizzt (#2038) üzenetére


csordas11
aktív tag

A 20-assal melegedés után is jó.
Én Real Racing 3-al és Dead Triggerrel nyomom és tökéletes még melegen is. A buhera nélkül az rr3 játszhatatlan volt a kihagyások miatt (fék, gáz).

(#2041) Kyller


Kyller
senior tag

Nekem is a 10-es volt a legjobb, a képernyő tesztelő programoknál tökéletes, egy problémám van: a gépelés. Ott szokott lenni 1-2-3 "félreütés", dupla betü, stb...Néha felhúzom magam rajta :B
De sokkal jobb a helyzet mint az előtt....

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#2042) Hatii


Hatii
tag

Némileg off a téma, de hiába kerestem rá, nem találtam máshol megoldást.
A probléma, hogy néha kiírja tableten, hogy "the uploader has not made this video available in your country". Na most gépen le tudom játszani, szóval gondoltam ha nem tudja a helyet, akkor lejátsza. Kikapcsoltam összes location-t, gps és wifis módot is, hely előzményeket töröltem, app-oknál clear data is volt, hátha újraindításnál nem fogja tudni, de nem jó. Hogy lehetne megoldani azt, hogy youtube-on minden videót meg tudjak nézi tableten is?

(#2043) klevente válasza assemble (#2039) üzenetére


klevente
tag

Konkrét...szerencséje volt, hogy meglett.
Ne történjen meg senkivel!

(#2044) Ixion77 válasza Hatii (#2042) üzenetére


Ixion77
őstag

Sehogy. Amerikai IP címed kell legyen.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#2045) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Angliából amazonról rendelt már valaki? EU-s garancia így gondolom van, meg vámnak se kéne lennie, ugye?
Előre is köszi!

(#2046) z0d1AK válasza -Valinas- (#2045) üzenetére


z0d1AK
veterán

EU-n belül nincs vám költség.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2047) darkpower válasza -Valinas- (#2045) üzenetére


darkpower
aktív tag

Szállítanak Mo-ra egyébként?

(#2048) -Valinas- válasza darkpower (#2047) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Szerintem igen, Kindle-t biztosan. :)

(#2049) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Csak nekem van olyan gondom, hogy OTA 4.4-re(FR nem volt) frissítés óta rendszeres, hogy néha nem hozza elő a billentyűzetet, csak villog a kurzor. Ekkor elkezd nem működni a vissza gomb(ilyen volt régebben is, de tök random), bármennyit várok, nem javul meg. Javítani úgy lehet, hogy lezárom, és feloldom, csak ilyenkor meg egy 10-20mp-ig nem ébred fel, akárhányszor nyomkodom a power gombot. Néha még nyom egy soft resetet is(nem teljesen indul újra, csak 2mp-ig nexus jel, és háttérben futó programokat kilőve megjelenik a home). És ez egy órán belül előjön 10x legalább.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2050) Kyller válasza CHIPman (#2049) üzenetére


Kyller
senior tag

Nem, de OTA után érdemes FR-t tolni, így neked is ezt ajánlom!

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.