Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) assemble válasza Magnat (#4999) üzenetére


assemble
addikt

Nem tudom mennyire vagy altalanossagban kepben a szoftverfejlesztessel manapsag, de akkor elarulok egy nagy titkot:
egy mai modern, komplex szoftver (kulonosen ha egy komplett OS-rol beszelunk) nem tokeletes, es nem bugmentes. Soha nem az, es altalaban meg csak nem is kozelit hozza. Egy open source szoftvernek (mint az android), ami maga is publikus, sokat tesztelt komponenseket hasznal fel, meg valamennyire megvan ra a lehetosege, hogy ezt bizonyos fokig kozelitse. Szemben a zart OS-ekkel, amik jellemzoen hemzsegnek a a bugoktol es biztonsagi hibaktol, es csak azert nem torik fel oket naponta 500 kulonbozo modon fel, mert a gany kodjuk nem publikus, kivulrol az egesz egy feketedoboz, igy kivulrol nem latszik, hogy belulrol mennyire meg van rohadva az egesz.
Nem veletlen peldaul, hogy az ios-t es osx-et folyamatosan feltorik, es hogy minden windows-hoz mindig tizesevel jonnek a biztonsagi foltozasok a havi frissitesekben, akkor is ha mar 10-15 eve a piacon vannak (pl windows xp).

Lord Vader: 2013-ason nekem sose volt lassu a lollipop, es az biztos, hogy az 5.1.1-el sem lett lassabb :)

[ Szerkesztve ]

(#5002) Magnat válasza assemble (#5001) üzenetére


Magnat
veterán

Nagyjából képben vagyok vele, de ne mondd már, h ha egy fő vagy főbb verziót gyakran követnek javítások, azt egyértelműen pozitívumként kell értékelni... Vajon volt valami, amit nem tudtak két héttel ezelőtt ami most hirtelen eszükbe jutott vagy valamit szimplán kifelejtettek/elqrtak benne? Sztem minél gyorsabban követ egy nagyobb update-ot kisebb javítás, annál sanszosabb, h nem egy komplex problémát vagy jelenséget javitottak benne, hanem trehányságból/oda nem figyelésből fakadó hiányosságot.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5003) assemble válasza Magnat (#5002) üzenetére


assemble
addikt

Ha figyelembeveszed, amit fentebb irtam, es elfogadod a tenyt, hogy egy mai komplexebb szoftver sosem tokeletes, es sosincs kesz: akkor de: az hogy idonkent kiadnak frissiteseket kisebb javitasokkal, az egyertelmuen pozitiv, mert mutatja, hogy foglalkoznak vele, fejlesztik folyamatosan.
Egyebkent az 5.1 es 5.1.1 kiadasa kozott tobb, mint masfel honap telt el (marcius 9 vs aprilis 21), es nem egy hotfix update ami valami nagyon komoly ismert hibat javitana gyorsan, csak egy altalanos kisebb frissites.
Szoval ha a (kisse eroltetett) megfigyelesed altalaban igaz is lenne, ez esetben joindulattal is legfeljebb kapufa lehetne :)

[ Szerkesztve ]

(#5004) edgelaszlo


edgelaszlo
senior tag

nem tud vki linkelni egy direkt linket ehhez az 5.1.1-es update-hez? amit innen szedtem, nem tudom NRT-el fel flash-elni, hiába linkelem LMY47V-t, felrakás után az eszköz névjegyében LMY47O-t ír, már feltettem háromszor eredménytelenül....

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#5005) assemble válasza edgelaszlo (#5004) üzenetére


assemble
addikt

Jo a link, ott van minden hivatalos nexus image.
Lehet h az NRT nem tamogatja. Hasznalhatod helyette a flash-all script file-t, en azzal szoktam, az mindig mukodik.

(#5006) tononrg


tononrg
csendes tag

Sziasztok!
Létezik olyan progi mint a titanium, de nem kell hozzá root?

(#5007) edgelaszlo válasza assemble (#5005) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

kicsomagoltam a zip file-t full és külön a system flash opcióval feltoltam NRT-el az 5.1.1.-et, majd rootoltam...így klafa lett. thx azért a segítséget

[ Szerkesztve ]

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#5008) assemble válasza tononrg (#5006) üzenetére


assemble
addikt

Van valami gyari adb-s megoldas, talan helium is azt hasznalja. Viszont elvileg nemelyik appnal nem tud backupolni...

(#5009) roland091


roland091
senior tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne h nem lehet valahogy mindig megoldani h ne fullHD felbontás legyen hanem csak 720p?

(#5010) assemble válasza roland091 (#5009) üzenetére


assemble
addikt

Marmint ha jol gondolom a kijelzo felbontasarol beszelsz?
Hogyne lehetne, pl veszel egy 2012-es modellt :)

Komolyra forditva a szot: miert csinalnal ilyet? Ha peldaul egy jatek nem fut eleg jol full felbontason: a legtobb ilyen jatekban lejebb lehet huzni az effektiv felbontast.

(#5011) DonDragonka válasza edgelaszlo (#5007) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ezt most nem értem. NRT mindent leszed amikor azt mondod neki, hogy "Flash Stock + Unroot", és ha arra ráböksz akkor a következő választó ablakban meg lehet neki mondani, hogy töltse le és csomagolja ki a kiválasztott ROM-ot... :U
De lehet, hogy csak nem olvastam vissza eléggé, akkor sorry!!!!

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5012) DonDragonka válasza roland091 (#5009) üzenetére


DonDragonka
őstag

Szerintem Te valami ilyesmit keresel.
NOMone Resolution Changer
Bár az értelmét én sem látom...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5013) DonDragonka válasza tononrg (#5006) üzenetére


DonDragonka
őstag

Helium a Te barátod...
Itt egy kis leírás hozzá...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5014) DonDragonka válasza assemble (#4998) üzenetére


DonDragonka
őstag

Eltekintve attól a "kis" memória szivárgástól... :D

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5015) edgelaszlo válasza DonDragonka (#5011) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

egen, miért is csinálnám a legegyszerűbben... :))
Advanced Utilities menüt futtatva próbáltam, illetve úgy is csináltam meg végül. A legkézenfekvőbb megoldást meg nemes egyszerűséggel el is felejtettem... :B

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#5016) Szendwich


Szendwich
tag

Na. A multkori szerviz meg sem volt olyan jo. Miota visszakaptam rendszeresen lefagyott. Altalaban standby uzemmodban, de neha hasznalat kozben is. Az OS-t frissitettem 5.1-re, nincs route-olva, mokolva a tablet. Tegnap este/ejszaka lefagyott es azota be sem tudom kapcsolni... Nem reagal a reset-re, a recovery modra, semmire.
Ha gepre dugom, akkor se tortenik semmi. Valakinek van otlete?

(#5017) DonDragonka válasza edgelaszlo (#5015) üzenetére


DonDragonka
őstag

Sebaj, legalább megtapasztaltad, hogy az a része hogyan működik a proginak... :DD

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#5018) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Sziasztok menyit érhet, most egy leharcolt, karcos 32 GB-os wifi modell szerintetek? Most szereztem egyet, de nem tudom lesz-e kedvem lecserélni a kijelzőjét. Az aláírásomban lévő egy 2012-es modell - az patent, a képen láthatót az ebayről lőttem (összekevertem a licitálható tableteket, és :W ), még úton van.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#5019) Polllen válasza ghiottone (#5018) üzenetére


Polllen
nagyúr

Van tablet beárazós topik, én valahova 40k környékére tenném a kijelző miatt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5020) ghiottone válasza Polllen (#5019) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ok. :R

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#5021) assemble válasza Szendwich (#5016) üzenetére


assemble
addikt

Tedd toltore jo sokaig (akar fel napra), utana/kozben nyomd baromi hosszan (1 perc pl) a bekapcs gombot.

(#5022) PistiSan válasza ghiottone (#5018) üzenetére


PistiSan
addikt

Elképzelésem sincs mivel tudták így megkarcolni.

(#5023) roland091 válasza DonDragonka (#5012) üzenetére


roland091
senior tag

köszönöm az ötleteket igazából csak azért gondoltam h hátha nem melegszik majd annyira végülis a procinak nem 1080p-t kell meghajtania hanem csak 720p-t :)

(#5024) assemble válasza roland091 (#5023) üzenetére


assemble
addikt

Nalam nem szokott egyaltalan melegedni, legfeljebb pl jatek kozben, ahol pont lehet grafikat allitani a jatekon belul, ami jobb megoldas.

(#5025) Szendwich válasza assemble (#5021) üzenetére


Szendwich
tag

Koszi. Kiprobaltam. Semmire nem reagalt. :(
Mar felvettem - ujra - a kapcsolatot az ASUS szervizzel.

Vicc az, hogy az elozo javitasig (tobb, mint 1,5 evig) semmi, de tenyleg semmi baja nem volt. Egyik naprol a masikra meghalt (Google logonal nem jutott tovabb). Aztan javitas utan volt olyan, hogy 2* is ujraindult 5 perc alatt.

(#5026) ghiottone válasza PistiSan (#5022) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én se. Kijelzővédő fóliát már láttam így szétmenve, de üveget még nem - kíváncsi leszek, hogy valójában mennyire zavaró a használatba ez a karctenger.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#5027) amtibacsi válasza ghiottone (#5026) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Egyszer a motorom üres dobozában felejtettem a szemüvegem pofával lefelé. Mintha homokfúváson ment volna keresztül, pedig 8 km-t utazott csak :-)

(#5028) ghiottone válasza amtibacsi (#5027) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Homok és kavicságy volt annak a doboznak az alján? :DDD Azért az eléggé kellemetlen lehetett, szemüveg gondolom kuka utána :(

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#5029) wdx válasza PistiSan (#5022) üzenetére


wdx
őstag

Pedig egyszerű... Add oda egy kisgyereknek, vagy hagyd, hogy játsszon vele a háziállatod. Többre nincs szükség :)

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#5030) PistiSan válasza wdx (#5029) üzenetére


PistiSan
addikt

A home policy nem teszi lehetove ezeket jelenleg.
Anno a macskam szetragta a fejhallgato vezeteket.

(#5031) wdx válasza PistiSan (#5030) üzenetére


wdx
őstag

Hát igen... Nálunk dupla öröm... Így mindig minden fejjel lefelé van letéve nálunk, még a vendégeké is. Töltő is egy van bedugva állandóra, ami extra védelemmel van ellátva. :) Te, ezek műszaki macskák; hozol egy laptopot, fix hogy ráül valamelyik.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#5032) David3


David3
őstag

Sziasztok!

A MediaMarkt mennyi garanciát ad a Nexus 7-re? Most szeretném eladni, és nem tudom, hogy pontosan mennyi mennyi a garancia, bár én 2 évre tippelek. 2013.11.03-as készülék, ami azt jelenti, hogy még az év végéig szól rá a garancia, ugye?

(#5033) paxm válasza David3 (#5032) üzenetére


paxm
aktív tag

2 év a garancia.

Xiaomi MI A1, MI Mix 2S & Xperia Z3 Compact & Z5 Compact // Nexus 7 LTE 2013

(#5034) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok.
Le frissítettem a tabom 5.1
Az óta van ,hogy nem tölti a töltő mondjuk 0% ik bírta :R
Játszottam közben töltőn volt lemerült csak kikapcsolt állapotban hajlandó tölteni.
2éves már nem garis.
Valakinek tippje :U ?

Samsung S22+

(#5035) assemble válasza netkoo (#5034) üzenetére


assemble
addikt

Miert nem 5.1.1-re akkor mar? :)
Micsoda, bekapcsolt allapotban jelzi h tolti? Ha igen, es megis merul, akkor lehet, h tul kicsi szuflaval tolti. Gyari tolto, jol ra van dugva? Kikapcsolva rendes sebesseggel tolt?

(#5036) Polllen válasza assemble (#5035) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ma ota kaptam egy frissítést, amit 5.1-t írt, de az már fent volt, szóval homok került a gépezetbe... :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5037) netkoo válasza assemble (#5035) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia.nincsen csak 5.1 nem talál másikat.
ugyan az a töltő van amit eddig használtam gyári nincsen mert amerikás :B

Samsung S22+

(#5038) Brett001


Brett001
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől van, ha csinálok a TWRP-vel egy backupot, a létrehozott backup könyvtárt csak a twrp fájlkezelő látja csak? Az ES explorer egy kérdőjelet ír ki és nem tudom megnyitni, másolni stb. és ha PC-hez kötöm a tabletet az sem látja a könyvtárat. :F

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#5039) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Sziasztok!

Lehet még idehaza valahol venni ilyen tabletet újonnan? Tudom nem mai darab de még mindig kiváló HW szvsz.

(#5040) Polllen válasza zozo2001hu (#5039) üzenetére


Polllen
nagyúr

16 GB-s refubrished még van az edigitalban.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5041) netkoo válasza zozo2001hu (#5039) üzenetére


netkoo
senior tag

Extremben èn is láttam👍

Samsung S22+

(#5042) netkoo


netkoo
senior tag

Megjött a frissitès 5.1.1 re.
Gyorsabb sokal.
De a pl boom beach nèl nem látom az egysègeket mert szèlesebb lett a kèpernyő!?
Tudok azzal valamit csinálni?

Samsung S22+

(#5043) zozo2001hu válasza Polllen (#5040) üzenetére


zozo2001hu
tag

Köszönöm a tippet! Vett már tőlük valaki ilyen refurbished tabletet? Tapasztalat ezzel kapcsolatban? Minőségi kifogások stb?

(#5044) donjohnson válasza zozo2001hu (#5043) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, vettek már páran.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#5045) Magnat válasza donjohnson (#5044) üzenetére


Magnat
veterán

A link szerint már elfogyott.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5046) donjohnson válasza Magnat (#5045) üzenetére


donjohnson
addikt

tényleg, most látom én is.
akkor meg már úgyis mindegy a kérdezőnek.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#5047) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Azért köszi mindenkinek, úgy látom most már az akciós nexus 9-re kell majd gyúrni! :-)

(#5048) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Sziasztok!

Úgy gondolom megtaláltam a méltó utódját ennek a tabletnek:

[link]

Az árfekvése is kellemes:

[link]

(#5049) ghiottone válasza zozo2001hu (#5048) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Hát nem tudom, én pont most cserélem a 2012-est Nexus 7-est a 2013-asra (abból is 2-t vettem, majd az egyiket eladom) de a te általad linkelt Asus MeMoPad ME572C nem igazán hoz többet. Szintetikus tesztekben erősebb, plussz talán az aksi lehet jobban bírja.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#5050) assemble válasza zozo2001hu (#5048) üzenetére


assemble
addikt

Nem igazan az utodja szerintem, inkabb kb ugyanaz, ugyanannak egy kicsit mas valtozata, amit tovabb arulnak. Mindkettonek vannak kisebb elonyei es hatranyai, de alapvetoen szinte ugyanolyan a ketto.
Memopad-on pl van microsd bovithetoseg. A procija kozel ugyanannyit tud, viszont arm helyett intel, ami nem feltetlenul elonyos. A nexus-oknak a szoftveres elonye peldaul eleg komoly, ami nalam komoly erv, gondolom memopad-on nincs meg 5.1.1 :)

De lassan tenyleg johetne egy igazi utod igy 2 ev utan, a mostani I/O-n peldaul nem lenne rossz, ha bejelentenenek valamit. (de meg semmi info/szivargas nem volt rola, szoval kicsit ketelkedek benne...)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.