Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) L.L. válasza Tomace91 (#16947) üzenetére


L.L.
senior tag

ezt és ezt, felrakva lehet testre szabni a lockscreent, akár huzogatósra is, és sokkal kevesebb memóriát eszik mint a dashlock, én ezt használom helyette.

[ Szerkesztve ]

(#16952) #27813376 válasza atillaahun (#16945) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ja, igen szóközt azt rak, persze :)

(#16953) Nocsesz1 válasza Tomace91 (#16947) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Én a Stock romon is használok ilyet ez kell [link] Meg programon belül ez [link]

HAJRÁ VIDI !!

(#16954) Lecs@


Lecs@
addikt

Voltam AZ Innsbrucki Saturnsba. 359 helyett 335 most AZ N5. Természetesen 2 EV gyári garral.

512 GB

(#16955) rolcsibácsi válasza Lecs@ (#16954) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

Root nelkul lehet valahogy elocsalni egy kulso usb hard drive-ot otg-n keresztul az es file kezeloben? Vagy csak a total commander tudja ezt?

(#16956) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Láttam a régebbi hozzászólások között, hogy többen próbálkoztak NFC tagekkel. Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy egy tagbe körülbelül mennyi utasítást lehet letárolni? Ugye 140 bájtot tudnak tárolni a legolcsóbbak, de egy utasítás mennyit foglal el? :) Mondjuk ha okos a program, akkor egy bájton is elférne szinte az összes lehetséges utasítás, de lefogadom hogy nem így van megoldva. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#16957) Tomace91 válasza DeathAdder (#16950) üzenetére


Tomace91
senior tag

SlimKat-et használtam Mahdi előtt nagyon sokáig, tudom milyen az. De mivel kaptam segítséget lehet visszarakom majd holnap. Köszönöm! :R

Köszönöm szépen trixi78 és Nocsesz1! :R

(#16958) siofok válasza L.L. (#16951) üzenetére


siofok
őstag

kevesebb memóót? nekem a dash 6mb körül kajolt,gondoltam kipróbálom ezt,ez most konkrtan 64mb-ot. :DDD

OnePlus nord 2t

(#16959) L.L. válasza siofok (#16958) üzenetére


L.L.
senior tag

Nálam közel a fordítottja, de igazából kinek melyik tetszik jobban, ram van bőven, és azért van hogy használjuk.

(#16960) Alias LaLee


Alias LaLee
tag

Hi!
Az új androiddal működik az otg?
Vagy még mindig kell egy külön progi..

(#16961) Jadro


Jadro
veterán

Feldobtam a slimkat legújabb verzióját. Tetszik, kézre áll. A kérdésem az lenne, hogy van még valami olyan ok, ami miatt maradjak dalvikon? Igazából gyors így is, de hajt az újítás vágya az ART felé. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16962) TOZ válasza Jadro (#16961) üzenetére


TOZ
addikt

Jó lesz az Art. Hajrá.
A Google services akár mit állítok szopja az akkut, szameg...

(#16963) miller79


miller79
tag

Üdv mindenkinek! Nexus 5-öm van és olyan gondom lenne, hogy a hálózatok között nem igazán akar váltani... :( HSDPA-t erőlteti és többször meg is szakít hívást és a sima 2G-s hálózatra meg nem áll át... :O A Telenor azt mondja, hogy náluk nincs gond. Nem tudom, hogy valakinek von vagy esetleg volt ilyen gondja? Köszi a válaszokat előre!

(#16964) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Xposed van már ART-ra?

(#16965) hariboh


hariboh
tag

Softkey változtatásra (kinézet, nem funkció) melyik app a legjobb?

(#16966) Jadro válasza TOZ (#16962) üzenetére


Jadro
veterán

Az mitől lehet, hogy a pin kód bekérő abalak csak felvillan? Elég szar így, mert pinkód híján nem tudom a telefon részét életre kelteni. Néha bejön az ablak, néha csak felvillan. Dalvikon nem csinálta, art átállítás után kezdte, de visszatérve dalvikra ugyanaz maradt a helyzet. Asszem feltolom újra a romot és marad dalvikon. Addig tökéletes volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16967) #27813376 válasza Jadro (#16966) üzenetére


#27813376
törölt tag

Erre azt tudom mondani, h gyari rommal ilyet sose produkal.

(#16968) Jadro válasza #27813376 (#16967) üzenetére


Jadro
veterán

Egyszer csak beugrott a kerő ablak. Beléptem, pin kikapcs, majd wipe cache és dalvik. Aztan beállítottam ismet és most ok. A gyári sajnos nekem nem eléggé testreszabható. Az artra átállítás zavarhatott be.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16969) siofok válasza L.L. (#16959) üzenetére


siofok
őstag

persze,nem gond,van bőven,meg ez pofásabb is,csak érdekesség képp irtam. :)

OnePlus nord 2t

(#16970) DeathAdder válasza Jadro (#16968) üzenetére


DeathAdder
veterán

Lassan három hónapja arton vagyok, a telót nap végére mindig csutkára merítem annyit használom, és használok rajta mindent, de soha semmilyen hibával nem találkoztam :N

Ma meglett a 4ó20p kijelzőidő, ez nálam extra :C (slim 5.9)

Holnap lehet feltolom franco-t és belenyúlok picit, mert azóta is laggol az appok kilövésekor :U

[ Szerkesztve ]

(#16971) zho-lee


zho-lee
addikt

Üdv mindenkinek a fedélzeten srácok!
Ma este óta ide kell a kérdéseim írni, hozzátok. :R

Rögtön kérdezném, ha win7 alá nem akar bemenni a N5, adb alá, mit tehetek még..?
Hevenyészve átolvastam mindent szinte.. de lehet, csak a felét, de ha szegény n5 usb kábelt kap a hátsójába, ott megáll a tudomány.
Egyenlőre csak a Nexus Root toolkit van feldobva egyedül a pc-re,

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#16972) w333 válasza zho-lee (#16971) üzenetére


w333
félisten

Parancsolj ... ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16973) pepe091 válasza zho-lee (#16971) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Naaaa, üdv köztünk. :)

(#16974) #27813376 válasza zho-lee (#16971) üzenetére


#27813376
törölt tag

Szia, üdv a fedélzeten :)

(#16975) csipuka


csipuka
senior tag

Az elmult par napban annyi melo volt, hogy alig gyoztem, igy a telo nem sokat volt hasznalva.
Ma ejszaka fogom tolteni, mert 28%-on van 1:15 kepernyohasznalattal (nem rohog ;) ), es 2n16o az akksin, vagyis 3 nap. Vibereztem a kocsiban, meg a slozin paszianszoztam. :)
Asszem szeretem a 4.4.3-at. Dicsertessek.
A 2 nap eddig is megvolt, wifi folyton megy, viszont a mobildata ki van kapcsolva, csak akkor kapcsolom ha kell. A meloban es otthon mindig van wifi, utkozben meg nem kell, hogy letoltse a leveleket.
Gyari kernelen vagyok es GB van fenn meg. Ami meg szamit, hogy 2G--re van allitva a telo es az Intelli3G-t hasznalom, hogy ha adatot kapcsolok akkor automatice kapcsoljon 3G-re, mert gyenge a 3G a keccoban, de a 2G az fasza, telefonalashoz meg az kell.
Erezhetoen jobban birja az akksi amiota a lokacio mentese ki van kapcsolva.

(#16976) ordogl


ordogl
tag

Sziasztok!

A mobilomon a naptár nem szinkronizálja valamiért az ismerősök születésnapjait (pedig be van pipálva). Az asztali böngészőben mutatja. Tud valaki ötletet adni?

Ordogl

(#16977) randras_83 válasza zho-lee (#16971) üzenetére


randras_83
addikt

Basszus akkor még mindig nem sikerült..sz@r winfos..mondtam én hogy inkább tolj föl egy linuxot.:)

https://www.flickr.com/randras83/

(#16978) siofok válasza L.L. (#16959) üzenetére


siofok
őstag

Azt be lehet benn állitani,hogyha pl. Ugyanattól a személytől egymás után több facebookmessenger üzi jön,ne rakja ki mindent,hanem csak az elsőt?

OnePlus nord 2t

(#16979) zho-lee


zho-lee
addikt

Üdv srácok!
Az a helyzet, hogy a céges (ugyanolyan winf..s7) percek alatt telepített mindent, most mentem a cuccaim a belsőről, és nyitok :DDD
Minden kedves új/régi ismerősömet üdvözlöm itt is :R

külön köszönet!

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#16980) randras_83 válasza zho-lee (#16979) üzenetére


randras_83
addikt

ilyen az élet, a munkaidődbe meg simán belefér egy kis mókolás, aztán kérem az élménybeszámlolót a nexus világról, ez már nem HTC meg GS3-om. ;) ;) :D

https://www.flickr.com/randras83/

(#16981) Szabo_0


Szabo_0
csendes tag

Hát nemtudom de nekem a 4.4.2 szerelmem volt. Camera leszívta 1x az akksit de a démonűzés után soha többet nem jött vissza. Semmi bajom nemvolt a hálózatledobással az üzemidő is tűrhető volt de frissítés óta....
Annyi kis apróság van hogy kezd idegesíteni. Az ébresztő felülírja a csengőhangot úgyhogy bal lábbal keltem. Ha elfordul a kijelző nem mindig fordul vissza hiába rázom mint az őrült. Tegnap feloldó kód beírása utána elsötétült a kép. Meg se mukkant. Volt már hogy újraindítás után a fél háttérkép nem töltődött be. Feketével helyettesítette.Az üzemidő meg sem közelíti ugyanolyan használat mellett a 4.4.2-t. Most meg néha rájön a mobilnetes szivatózás.
Eddig tűrtem de az ébresztő ma kihozott a sodromból :D

Lenovo Y500 - i7 Gt650M SLI 16GB Ram //\\ Nexus 5

(#16982) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok megint :D

Mióta megvan a teló ( ugye első androidos) eltűnnek az asztali gépem chrome-jából az előzmények/mentett jelszavak jelszavak/ stb...
Ha a telóból törlöm az előzményeket akkor az asztali gépemről is mindent elfelejt a chrome ?
Esetleg van valami beállítás ,vagy használjak másik böngészőt a telefonon ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#16983) L.L. válasza siofok (#16978) üzenetére


L.L.
senior tag

Nils-app specific settings, itt megkeresed az appot, mellette a beállítás ikon, notification mode, itt kiválasztod a grouped-et. Szerintem így működnie kell.

(#16984) zho-lee válasza randras_83 (#16980) üzenetére


zho-lee
addikt

Nah... valami nem 100-as..
A leírás szerint nyitottam, ki is írja a bootloaderben alul piros betűkkel, hogy Unlocked.
De a recovery telepítés nem megy, azaz települ, de amint belépnék, hanyatt vágja magát a kis zöld robot :W
(egész pontosan, adb telepítés után beléptem. De reboot után már nem akart bootloaderből a cwm-be lépni..)

Na, most valahogyan sikerült eltüntetni, és azt írja ki, Android system recovery<3e> KTU84M
Értem mi ez, a gyári reco.
Tud ugye reboot systemet, apply update from adb, wipe data/factory resetet és wipe cache-t.
Nyomjak egy gyári vissza állítást, és kezdjem elölről a reco telepítést?

:R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#16985) randras_83 válasza zho-lee (#16984) üzenetére


randras_83
addikt

Szerintem töltsd le a TWRP-t, lépj be bootloader be dugd rá a telcsit majd fastboot flash recovery recovery.img, ahol a recovery.img a letöltött image fájl neve. Persze az legyen abban a mappában ahol a fastboot van.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#16986) siofok válasza L.L. (#16983) üzenetére


siofok
őstag

Sajna így csak a notibárban jött értesítés,a lockscreenen nem.azért köszi!

OnePlus nord 2t

(#16987) zho-lee válasza randras_83 (#16985) üzenetére


zho-lee
addikt

Nexus root toolkittel feltettem a twrp-t, minden oké :R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#16988) L.L. válasza siofok (#16986) üzenetére


L.L.
senior tag

Nálam pedig úgy működik ahogy te szeretnéd, de lehet hogy máshol is van beállításbeli különbségünk.

(#16989) siofok válasza L.L. (#16988) üzenetére


siofok
őstag

Igen,az lehet,amugy tényleg jó kis cucc. :-)
Dash widgetet jegeltem is.

OnePlus nord 2t

(#16990) zho-lee válasza randras_83 (#16985) üzenetére


zho-lee
addikt

Hoppácska!
Találtam az xda-n c-rom-ot a készülékre.
Az a helyzet, hogy S3-on nagyon szerettem használni.
Ismeri valaki, érdemes letölteni?

:R a segítséget!

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#16991) randras_83 válasza zho-lee (#16987) üzenetére


randras_83
addikt

Akkor öröm és bodotá..😁😁😁

https://www.flickr.com/randras83/

(#16992) Davzone válasza Spancho (#16982) üzenetére


Davzone
senior tag

Mivel a google accountba szinkronizál ezért alap hogy kitörlődik minden ott is, mivel a gépeden is azért van ott mert a felhőből leszedi.
HA valahol törlöd az mindenhonnan törli.
Egyáltalán mért törlöd? Pont az a jó a keychainbe hogy nem kell jelszavakat állandóan beirogatni, meg lehet folytatni a böngészést másik eszközön. A chrome szinkronizáció az egyik legjobb google feature.A könyvjelzők szinkronban tatása nélkül én ki se bírnám.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#16993) zho-lee válasza randras_83 (#16991) üzenetére


zho-lee
addikt

Már a romcserén jár az eszem.. :W
Megnézem boeffla nagyurat, gyárt-e N5-re kernelt.
Amúgy a franco kernel a jobb, jól emlékszem?

:R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#16994) horvathkrisz válasza zho-lee (#16993) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Szerintem a code blue 142 a király. :))

(#16995) Sajtqukac válasza horvathkrisz (#16994) üzenetére


Sajtqukac
tag

Ezzel én is egyetértek! Az újabbak nem váltak be és nálam is ment vissza a 142-es.

(#16996) dozsabalint válasza csipuka (#16975) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Nekem alapból jobb a 4.4.3 a 4.4.2-nél mindenféle trükközés nélkül is. 12,5 óra óta megy akksiról, 1 óra kijelzőidővel jelenleg 75%-on áll az akksi.
Egy éjjel alatt kb 2 (max 3) százalékot merül (éjjel wifi, mobilnet, sync kikapcsolva 23:30-tól 06:30-ig).

[ Szerkesztve ]

(#16997) zho-lee válasza horvathkrisz (#16994) üzenetére


zho-lee
addikt

Köszönöm!
Rálesek :R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#16998) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Még régebben kérdeztem, de nem kaptam rá választ szóval újra próbálkozok. :D

CM romok ezt a készüléket is jobban merítik mint a gyári rom? Samsungnál drasztikusan megnőtt a fogyasztás CM vagy CM alapú rom esetén. :Y

C programmers never die, they are just cast into void.

(#16999) TOZ válasza DeathAdder (#16970) üzenetére


TOZ
addikt

Ezt miként tudod elérni?
Google now, helymeghatarozas stb van-e?
3G, wifi?
Sync?

Tudnál írni részleteket?

(#17000) Jadro válasza ToMmY_hun (#16998) üzenetére


Jadro
veterán

Erre ugye nincs Samu alapú, úgyhogy passz. Minden gyári alapú, a CM is egy gyári módosulat. 3 rom volt fent eddig mind a saját kernelével, Cataclysm, Mahdi és most SLimKAt (ez utóbbi még friss és pár nap múlva tudok véglegeset mondani, de hasonló a merülési karakterisztika eddig) Egyelőre nem vettem észre nagy eltéréseket, szerintem nem is nagyon lesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.