Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5007) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

+1 hogy fejezzétek be az offolást és a veszekedést! Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5008) TOZ válasza tibbike01 (#4987) üzenetére


TOZ
addikt

S2hoz kepest szerintem jobban birja az akku. A hasznalati szokasaim nem igen valtoztak az S2 ota, sot, azota 3Gn hasznalom a telefont es van exchange push mail is... de semmivel sem marad kevesebb szufla benne, mint anno S2-nel, sot.

(#5009) hariboh


hariboh
tag

Krisztián: ha jól emlékszem te kérdezted PA-t.
Szóval tegnap délután felé felraktam megint, hogy most megnézzem hosszabb idő alatt milyen. Hát még rövidebb ideig volt fent mint előtte... Először is nagyon gyorsan merült, ami önmagában nem lenne gond, de amikor 20% alá értem, észre vettem, hogy konkrétan már a homescreenek lapozgatásánál lagg van. Sőt, csak lehúztam a quick settingst az is laggolt, power gombot 10x kellett megnyomni, hogy felébredjen végre a teló. Na, mondom akkor rebootolok egyet, hátha az megoldja. Jah...bootloop, itt feladtam, inkább restoreoltam megint.
Valahogy egyre jobban kezdem elveszíteni a hitemet a PA-ban...

(#5010) Izzé


Izzé
őstag

A törölt témához szintén +1 :DDD

G2 vs Nexus 5:

Sokat hezitáltam anno a két teló között, aztán sajna nem 100%-osan, de a N5 mellett döntöttem. Szép volt, jó volt, de zavart a "gyenge" akksi idő, így elcseréltem egy G2-re. Nagyon jó telefon az is, de közelébe nem ér a Nexushoz anyaghasználatban és smoothságban (ejj de szép szó :) ). Ami nekem a G2 melleett szólt az az akkumulátor (amit aztán ki sem használtam) és az IrDA. Ami ellene az meg az LG UI, így 3 hét után visszatértem ide. Valamiért sokkal szerethetőbb a Nexus, a G2 olyan tucattelefonnak tűnt. :B
Most ott tartok, hogy Franco kernellel visszábbvettem a soc feszültségeket és a max órajelet is, így a kijelző 4,5-5 órát bír úgy, hogy kb elég 2-3 naponta töltenem. Böngészőkből egyedül a Dolphin vált be, ez fogyaszt a legkevesebbet, a többi elbújhat mögötte.

(#5011) dnelb válasza hariboh (#5009) üzenetére


dnelb
veterán

Igen én ! :R Ez már hihetetlen, szerintem motivációs problémák vannak náluk. Amikor még csak 4.3 volt arról szóltak a hírek hogy kompletten forrásból, a nulláról fogják újraírni a 4.4es PAt, hát úgy látszik nem sikerült.. :(

(#5012) w333 válasza Izzé (#5010) üzenetére


w333
félisten

Ehhez csak annyit szólnék hozzá ... ha neked a stock gyári rom jön be akkor az LG G2 -re miért nem raktál fel egy CM11 -et ? így maradt volna a nagy akksi / IrDA és ugyan olyan smooth lett volna a telefonod mint most a Nexus 5 ;]

Persze ha külsőleg neked jobban bejön a Nexus ... akkor így már érthető :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#5013) bakesz23


bakesz23
tag

Valaki próbálta a Dolphin Battery Saver-t? Egyébként van egy egyszerű játék amit mindenkinek ajánlok én imádom: Fail Hard!!!!!

(#5014) hariboh válasza dnelb (#5011) üzenetére


hariboh
tag

Hát nem tudom... Én régen nagyon imádtam őket, ők hozták számomra a tényleges újítást (CM után)... Most meg... A végén még ki fogom bírni a stockon, annyira elvette most ez a kedvem! :D

Más: nem 1 eget rengető probléma, de azért idegesítő: ha már csak néhány percig (5-10) mondjuk Chrome-ban böngészek (vagy mondjuk csak videót nézek, játszok, stb.), és utána nyomok 1 home gombot, akkor várnom kell egy jó 1-1,5 mp-t, hogy a GEL laucher összes homescreenein lévő ikonokat/widgeteket újra betöltse. Ez másnál is így van? Esetleg valaki meg tudná nézni?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#5015) w333 válasza hariboh (#5014) üzenetére


w333
félisten

Ezt a jelenséget már tapasztaltam párom Xperia Go telefonján ... ez akkor szokott előjönni ha a Launcher összeomlik vagy elfogyott a MB/RAM, esetleg ilyenkor nézd meg a futó alkalmazásokat, vagy próbálj ki pl. egy Nova launchert :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#5016) Izzé válasza w333 (#5012) üzenetére


Izzé
őstag

Ismerem a CM romokat, eddig az összes droidos csodám azzal végezte, de ettől sajnos nem lesz minőségibb a telefon anyaghasználata, összeszerelése pl. ;)

(#5017) hariboh válasza w333 (#5015) üzenetére


hariboh
tag

Nem nagyon szoktam nézegetni a ramot, de 6-700 MB szabad általában mindig van. Az meg, hogy összeomlik... na azért nemár... a vadiúj launcher a vadiúj android kiadáson..... Launchert meg nem szívesen akarnék váltani, kezdem megszokni a GEL-t, plusz bejön ez a külön screen a Google Now-nak, bár most a TSF shell leárazása csábítgat. :DD

(#5018) w333 válasza Izzé (#5016) üzenetére


w333
félisten

Ez így van ... :K

(#5017) hariboh

Tehát akkor van szabad memória, elsőként próbáld meg a Beállítások / Alkalmazások / Összes / Gel Launcher > Adatok törlése, ha ezek után is csinálja akkor ténylég a MB/RAM -ra gyanakodnék hogy valami a háttérben elhasználja, sőt próbáld kikapcsolni a Google Now -t akár emiatt is lehet :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#5019) lord.lakli válasza w333 (#5015) üzenetére


lord.lakli
őstag

Sony GO és egyéb csuda nova procis telefonok semmit sem bírnak, mindentől össze tudnak "omlani".

(#5020) Jeanne d'Arc

Volt már szó pénteken a tokokról, de Magyarországon hol tudok venni bőrtokot hozzá? Ma csomó helyen voltam, de S2 meg i4 méretű volt csak. Nem is értem... Csakis bőrtok érdekel, mert fólia nélkül szerteném használni ezért is eladó a Case-Mate tokom.
Köszi mindenkinek! :))

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#5021) gabro0 válasza hariboh (#5014) üzenetére


gabro0
őstag

A képekre várni kell? Mostani telómon 5-6 mp-et laggol a menü, rendszeresen :DDD
Nagyon kéne már N5

(#5022) hariboh válasza w333 (#5018) üzenetére


hariboh
tag

Nincs mit törölni.

gabro0: hogy érted, hogy a képekre? Egyébként sehol máshol semmi laggom, bajom, csak itt ezzel. Szóval a válasz valszeg az, hogy nem.:D

[ Szerkesztve ]

(#5023) dnelb válasza hariboh (#5017) üzenetére


dnelb
veterán

Hihetetlen, de a stock rom szájbaveri sebességben a cm11+francot.. Nem hiszem el.. Most megy fel franco kernel , kíváncsi vagyok a cm volt e ennyire lassú... :Y Viszont érdekes, stock romon 1958 az input boost? :D Nem bízták a véletlenre a googlenal az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#5024) hariboh válasza dnelb (#5023) üzenetére


hariboh
tag

Jaja, azon én is jót kacagtam.:D Franco nekem javulást hozott, mind teljesítmény, mind akksi idő szempontjából.
Hm, aztán lehet pont a kernel miatt van ez a kis gondom. :D

[ Szerkesztve ]

(#5025) agressor12


agressor12
senior tag

Sziasztok
Tud valaki ilyen HTC sense féle facebook hirfolyam appot, illetve widget-et. Amit ki lehet tenni az egyik homescreenre?

(#5026) zsirfecske válasza hariboh (#5014) üzenetére


zsirfecske
addikt

én ilyet utoljára moto razr hd-n tapasztaltam, be is b*szna ha n5-ön is előjönne mert béna szoftverre utalna.

(#5027) gabro0 válasza hariboh (#5024) üzenetére


gabro0
őstag

Ikonokat/widgeteket említettél. Én ezt kis képpekként fogtam fel. :)

(#5028) dnelb válasza hariboh (#5024) üzenetére


dnelb
veterán

bizony , francoval is maradt a sebesség, ugyhogy fájó szívvel is de cm kuka. Mostanában amúgy is voltak rejtélyes rendszerapp fc-k.. Viszont input boostot itt is felvettem 1728ra.

(#5029) hariboh válasza dnelb (#5028) üzenetére


hariboh
tag

Esetleg amit írtam #5014-ben azt megnéznéd?^^

(#5030) vacs


vacs
Topikgazda

Használ itt valaki Spigen Ultra Hybrid tokot teljesen átlátszó (=Crystal clear) színben ?

Ez a fekete leírása:
- Combination of TPU and Polycarbonate = Dual Protection
- Extreme Drop Protection - Air Cushion Technology Corners
- New Advanced Anti-Scratch Clear Coating - Inner & Outer Part of Back Panel
- 1 Free Premium Japanese Screen Protector Included

Ez pedig az átlátszó leírása:
- Flexible, elastic, and durable TPU material allows a soft, comfortable grip.
- Transparent design to show the perfect shape of your device
- Absorbs shock for superior protection
- Slim and Form-Fitted to the device

Kérdésem, hogy az átlátszónak (Crystal clear) is gumis-e az oldala , mint a fekete és szürke. Tehát egy esetleges leesésnél védi-e annyira, mint a fekete és szürke (én sajnos nem vagyok jó angolból)?
:)

Bocs a hosszú, kicsit hülye kérdésért.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#5031) dnelb válasza hariboh (#5029) üzenetére


dnelb
veterán

Sajnos nem tudom már, GEL régen törölve lett :( Nekem nova van. Viszont ilyen tipikusan akkor van ha elfogy a ram, és kilövi a memóriából. Erre van pl novaban (meg több launcherben) a memóriában tartás funkció. Nekem n4/n5ön se volt 1xer sem launcher újrarajzolás novával bármiből is léptem ki .

(#5032) Lecs@


Lecs@
addikt

Nem egy Custom Romot próbáltam ki, de stabilabb, és jobb kombót nem találtam Stock Odex - Rooted / Franco / Xposed - GravityBox kombónál. Le a kalappal LG és Google előtt !

ui : én amúgy KitKat prime Launcherrel használom hibamentesen.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#5033) dnelb válasza Lecs@ (#5032) üzenetére


dnelb
veterán

Arról van már info ezek mikor fognak menni ARTon?

(#5034) hariboh válasza Lecs@ (#5032) üzenetére


hariboh
tag

És ez az xposed+gravitybox nem akad semmi fennakadást? Egy linket esetleg tudsz adni róluk? Viszonylag tapasztaltnak vallom magam android téren, de ezek valahogy mindig elkerülték a figyelmemet.

(#5035) pepe091 válasza dnelb (#5033) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha az xposed+gravitybox-ra gondolsz, akkor nem mostanában... N4 topikban írta hunfatal, hogy azt mondta a fejlesztő, hogy túl nagy munka lenne átírnia ART-ra, ezért nem teszi...

(#5036) Lecs@ válasza hariboh (#5034) üzenetére


Lecs@
addikt

Nem illetlenségből válaszolok így, de itt tuti mindent megtalálsz ezzel kapcsolatban. Rengeteg xposed modul van. Nekem most gravity van csak és egy battery stat modul. Gond és fogyasztás nélkül fut. Nincs lehetőségem neked előkeresni, de mint írtam itt mindent megtalálsz. [link]

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#5037) hariboh válasza Lecs@ (#5036) üzenetére


hariboh
tag

Köszönöm és igazából én kérek elnézést, 2 kemény percembe tellett googleval megkeresni xda threadeket és felrakni, beállítgatni a dolgokat. Csak nfl playoff nézése közben az ember ellustul. :D

(#5038) Lecs@ válasza hariboh (#5037) üzenetére


Lecs@
addikt

:)

512 GB

(#5039) karathb válasza Zoli0726 (#14) üzenetére


karathb
csendes tag

Tudom hogy mar reg leragott csont de azert megjegyzem hogy a nagy gyartok mind szoftveresen manipulaljak a teljesitmenyteszteket. (Mint az napvilagot is latott) Nehogy elhigyjuk mar hogy a sony kezelofeluletevel es optimalizaciojaval sikerult kvazi ketszeres teljesitmenyt kicsikarnia a google sajat fejlesztesu rendszerebol... Csodak nincsenek es aki fogott mar kezben nexust es konkurenst, akkor tudja h ennel gyorsabb es gordulekenyebben mukodo androidos telefon nincs. Ha logikusan gondolkodunk akkor is egyertelmu: csucs hardver es a fejlesztok altal megalmodott rendszer mindenfele harmadik feles adalekok es csicsak nelkul (amik ugyebar nem pozitiv iranyba toljak a teljesitmenyt)

[ Szerkesztve ]

(#5040) dnelb válasza karathb (#5039) üzenetére


dnelb
veterán

Egyszerű, a nexusok nem kapják meg a qualcommos patchet ( pl dalvik lib) a többi meg igen + csalnak kicsit és meg is van a 2x különbség, Közbe meg akadnak mindenhol.. Jó példa a g2, tele van mikrolaggal.

(#5041) Lecs@ válasza dnelb (#5040) üzenetére


Lecs@
addikt

Itt a lényeg sztem is amit írsz. :K

512 GB

(#5042) hariboh válasza dnelb (#5040) üzenetére


hariboh
tag

+1 ismerős G2-jével összehasonlítva nexusom jött ki "győztesen". Egyszerűen már csak appok elindításánál látszik a különbség. (Ezzel senkit se akarok befolyásolni, hogy mit vegyen, vagy szidni a G2t, lehet, hogy csak pont az én n5m gyorsabb pont az ő G2-jénél. -Csak hogy nehogy megint ez legyen a téma napokig - )

[ Szerkesztve ]

(#5043) dnelb válasza hariboh (#5042) üzenetére


dnelb
veterán

Én heti rendszerességgel látom mivel a családban van egy, és jelenleg nincsenek egy szinten (sőt, ha nagyon fax akarnék lenni, még azt is mondhatnám az n4 is lenyomja felületi sebességben ;] ). Lehet a 4.4el javulni fog majd meglátjuk.. Mondjuk én még a fentebb linkelt cm11es g2nél is látom ezeket , amit nem is értek, elvileg ugyanaz a hardver . :F

[ Szerkesztve ]

(#5044) Algotis


Algotis
addikt

Szerintetek megér egy próbát leadni a budapesti márkaszervizbe?
Ők tudnak valamit kezdeni majd vele szerintetek?

Androidos Outlookból küldve

(#5045) Lecs@ válasza Algotis (#5044) üzenetére


Lecs@
addikt

:F

512 GB

(#5046) Zeze94 válasza Lecs@ (#5045) üzenetére


Zeze94
tag

Gondolom a procimelegedesre gondolt. Naponta errol van szo errefele(nem rosszbol. Csak tenyleg napi 5× megkerdezed, jo-e ez igy :D ). De, szerintem itt csere lesz az egesz telo, mert egy procival mit kezdjenek, kulon nem lehet azt cserelni.. Szal BPn nem javitjak, mert, ha cseres a telo, akk kuldened kell ugye svajcba

(#5047) Lecs@ válasza Zeze94 (#5046) üzenetére


Lecs@
addikt

Köszi :)

512 GB

(#5048) Algotis válasza Zeze94 (#5046) üzenetére


Algotis
addikt

Akkor szerintem fel sem viszem.

Androidos Outlookból küldve

(#5049) rankesz válasza dnelb (#5043) üzenetére


rankesz
veterán

Nexus 5 cm11-el még a stock n5 romnál is lassabb, ahogy ma itt írta valaki, szóval az ok akár ez is lehet

Mindenesetre nálam tuti kiderül hogy muzsikál custom rommal majd a g2, N4-em volt, pár napja eladtam mert n5-t szerettem volna, de nem találtam az igényeimnek megfelelőt, így megunva a várást ma vettem egy g2-t, elvileg kedden már nálam lesz, hazaérve az első dolgom lesz 4.4.2-es PA romot tenni rá... :)

(#5050) gulb válasza Algotis (#5048) üzenetére


gulb
senior tag

Hasznalni sem tudod?? Hany ev garos? Addig hasznald amig be nem adja a kulcsot most visszakuldeni...hat picit feleslegesnek tunik..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.