Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) atillaahun válasza NTonee (#16099) üzenetére


atillaahun
veterán

Az összeakadást még el is tudnám viselni, mert gondoltam legfeljebb veszek egy 5 GHz-s router-t, és akkor az nem basztatja majd a BT-t (kivéve persze a 4 szomszédot...).

De sajnos nem ez a fő gondom, hanem az eszközfelismerés, ami repülő módba is pont ugyanúgy nem megy mint egyébként. Erre mondjuk nem állítom hogy általános hiba, lehet kb. annyi embert érint mint a kamera reboot. Csak ugye nagyon kevesen használnak ilyen cuccokat, nincs visszajelzés. Egérről, billentyűről meg főleg. Te gondolom akkor végül nem vetted meg egyiket se.

(#16100) Krisztián
Kernel-re szerintem csak 2 dolog miatt van szükség: színkalibráció és rezgés erősítés. Ezeket meg tudja a Mahdi is, úgyhogy nálam sok vizet nem zavarnak.

Igazad van, a túlszaturált nem jó kifejezés (keverem ezeket a képalkotós dolgokat), inkább olyan mintha túl sok lenne benne a fehér, mint mikor a gamma-t feltolom a szerkesztőbe - nem tudom hogy hívják ezt magyarul.

A többi résszel egyébként egyetértek, többek között a 20k-val is.

[ Szerkesztve ]

(#16102) NTonee válasza dnelb (#16100) üzenetére


NTonee
veterán

megy az olvasás?
ezt írtam: ,,itt a topikban van vagy 5ember". És hány nexus4 tulaj fórumozik itt? Ne trollkodj, ne raadj ki fél mondatokat egy szövegből!
Tisztában vagyok vele, hogy sok embernek van hasonló gondja, mint írtam, nekem is volt. De a frissítés óta egyelőre jónak tűnik. App fejlesztők szerint a camera api a hibás a korábbi verzióknál, ha sikerült javítani az új verzióban, akkor jóval kevesebb hiszti lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16103) NTonee válasza dnelb (#16100) üzenetére


NTonee
veterán

egyébként azzal teljesen egyetértek, hogy már ne N4-et vegyen, aki nexusban gondolkodik.

(#16104) dnelb válasza NTonee (#16102) üzenetére


dnelb
veterán

Akkor sry, ebből : "Ez a ,,random ujraindul a teló ha vakuzol" végülis igaz, itt a topikban van vagy 5ember, akinél előfordult. :DDD " nekem az jött le, mintha hülyeségnek tartanád, nem gyakori hibának.. Nem kellett volna a smiley.

[ Szerkesztve ]

(#16105) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

És mennyire megbízható? Azt szeretném ha 3 évet legalább bírna a teló. Félek az LG-ktől, roszakat hallottam, és tapasztaltam. 1-2 év alatt kb mind tropára szokott menni, pedig én vigyázok a telóra, de szoftveresen is mindíg szétesik, és 1-2 év alatt hardveresen is kezd elromlani. Jelenlegi samsung galaxy s1-em több mint 3 éves, és most jelentkeztek rajta először zavaró hibák. Ok, fél évente 1x beragadt benne valami, amit egy újraindítás mindíg megoldott.

Mik a tapaztalatok az N5-el kapcsolatban? Mennyire időtállóak? Bár tudom hogy elég új telók, de jelentkeztek már problémák hogy idő után szétesne szoftveresen vagy fizikailag?

(#16106) NTonee válasza dnelb (#16104) üzenetére


NTonee
veterán

úgy értettem, hogy annyira azért nem általános ez a hiba, hogy fosni kelljen tőle. Rengeteg bugreport van globálisan nézve, de az eladott telefon mennyiségét tekintve már nem horror. Ha az egész itteni topikot átnézzük, akkor minimális az itteni N4 tulajok körében. És az sem mind ugyanolyan súlyos. Volt aki jóformán képtelen volt fotózni vele (na ez tényleg gáz), de pl nálam is csak 50-60 lövésenként 1x fordult elő.

(#16105) Sotyks94: ,,Félek az LG-ktől, roszakat hallottam, és tapasztaltam. 1-2 év alatt kb mind tropára szokott menni"
Azok az idők már elmúltak, ezek már nem azok a telefonok. A két lg nexus meg pláne nem az a kategória. A szoftvert meg ebben az esetben nem az LG adja, hanem közvetlenül a google. Így ha valami baj van a szoftverrel, az a többi gyártónál is baj lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16107) lajos82 válasza Sotyks94 (#16094) üzenetére


lajos82
tag

Szia,

Nekem volt mind a kettő. Külsőre és anyaghasználatra az N4 komolyabb hatást kelt.
Az N5 kijelzőben és sebességben odaver, de a külseje elég fiatalos és nagyon műanyag érzést kelt.
Én nem bántam meg a váltást N4-ről N5-re.

(#16108) Sotyks94 válasza lajos82 (#16107) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

OK, köszi mindenkinek, asszem szétnézek N5 téren, és ha látok valahol elfogadható állapotút 80 alatt akkor lecsapok rá :)

Ezzel kapcsolatban akartam is kérdezni: Nem lehet hozzá kapni jobb minőségű hátlapot? (nem hátlapra feltehető tokot, hanem hátlapot). Egy fém lenne a legjobb, de egy jobb minőségű műanyagnak is örülnék, mert volt a kezemben, és tényleg eléggé gagyi hatást keltett (pláne hogy iphone s4 után volt a kezemben).

(#16109) slice14 válasza Sotyks94 (#16108) üzenetére


slice14
veterán

Mivel egybe készülékről van szó, igy csak tokot tudsz rá venni.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#16110) NTonee válasza Sotyks94 (#16108) üzenetére


NTonee
veterán

külön fém/más hátlap nincs, de vannak hátlapi fóliák (pl: link) hozzá esetleg, amivel eltakarhatod, ha nem tetszik.

(#16111) Sotyks94 válasza Sotyks94 (#16108) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Amúgy ezt behozatni nem éri meg ugye? Mármint vagy használtat 80, vagy gyárit 90-100 alatt akarok szerezni. Ahogy nézem egyedül usából lehetne olcsóbban hozni, de ott meg asszem más verzió van ami az itthoni lte-vel nem megy. (vagy tévednék? :U )

(#16112) NTonee válasza Sotyks94 (#16111) üzenetére


NTonee
veterán

nem tévedsz, az usa verzió itthon nem megy lte hálózaton.

(#16113) atillaahun válasza NTonee (#16112) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát ez tényleg felettébb zavaró lehet. :B ;]

(#16114) pepe091 válasza atillaahun (#16113) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Miért ne lenne zavaró? Neked mindegy, hogy 18-20 vagy 60 Mbps az internet sebessége? :U Pluszban később itthon eladni egy ilyen "felemás" készüléket sem túl könnyű.

(#16115) Carvus válasza Sotyks94 (#16111) üzenetére


Carvus
senior tag

firstphoneba 110k újonnan gyári garival, ha esetleg még aza +10k belefér.. :U

(#16116) bucsupeti válasza Sotyks94 (#16108) üzenetére


bucsupeti
senior tag

nekem kimondottan tetszik az N5 anyaga. Az N4 nekem sokkal kevésbé jött be.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#16117) Sotyks94 válasza Carvus (#16115) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Áh az már pláne nem. Eleinte úgy ültem le hogy max 60... abból lett ok 70 ha nagyon megéri. Most ott tartok hogy ok, legyen egy nexus 5 és ne 4 80-ért használtan. 100 fölé semmiképp nem tudok menni, de azért köszi :) (meg 30k-t nem is ér meg fél év garival több, mivel használtan, karcmentesen, fél év garival lehet 80k körül találni)

[ Szerkesztve ]

(#16118) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Van egy TP-Link WR841ND típusú routerem már jó pár éve és hibátlanul tette a dolgát eddig. Tegnap éjjel felraktam telefonra én is 4.4.3-at, de miután bebootolt a rendszer és választottam volna ki a Wifi-t, nyoma se volt az általam "Punci"-nak elnevezett SSID-nek. Táblagépem látta, fater S2-je is látta, csak a Nexus 5 nem. Toltam egy gyári visszaállítást a routeren, onnantól a Nexus 5 is látta újra. Valaki futott már ilyenbe bele? Vajon mitől lehetett?

[ Szerkesztve ]

(#16119) kovadika válasza Carvus (#16115) üzenetére


kovadika
őstag

Expansysról kb. 105 kiszállítva.

(#16120) slice14 válasza Dzsuri89 (#16118) üzenetére


slice14
veterán

Te kis perverz, frissítetted vagy image-ból tetted fel? :DDD

Amúgy én még ilyennel nem találkoztam, gondolom mert mindig image-ból szoktam flashelni stok romot.

Akkor passz... :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#16121) Dzsuri89 válasza slice14 (#16120) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Szeretek a saját Wifi hálózatomba is behatolni. :D :D

Image-ből tettem fel. :)

[ Szerkesztve ]

(#16122) atillaahun válasza pepe091 (#16114) üzenetére


atillaahun
veterán

Nekem sajna nem fussa korlátlan mobilnetre. :(
100 MB-om van, az meg 2G-n a legoptimálisabb. :D
Nem minta olyan nagyon igényelném egyébként, otthon meg melóba is van WiFi.
De lehet csak én érzem ezt baromi irrelevánsnak. :U

[ Szerkesztve ]

(#16123) dnelb válasza atillaahun (#16122) üzenetére


dnelb
veterán

Miért LTE-n talán gyorsabban elfogy a 100mb mint 2gn? :DDD

(#16124) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Mi baj a N5 hátlapjával?

Nekem soha jobb ne legyen ennél. Jó a fogása, nem csúszik, én kimondottan szeretem :K
Szubjektív, de nekem nekem csuszamlós fényes plasztik, üveg vagy fém burkolat egyáltalán nem kéne...

(#16125) Kari1 válasza Dzsuri89 (#16118) üzenetére


Kari1
aktív tag

Nekem is ilyen routerem van, nálam anno galaxy s-nél volt ilyen mikor ROM-olgattam, de általában egy újraflash megoldotta. Valószínűleg az új rendszer felrakásánál akadt össze vmi.

(#16126) twine válasza atillaahun (#16122) üzenetére


twine
addikt

Nekem 500 mb netem van, és sajnálom hogy a vodánál nincs lte :( almab*zi haverom T-s 5s-én láttam az lte-t működni...hát azt kell mondjam engem megfogott! Szolgálatót ezért nem fogok váltani..De kva gyors az az lte...nállam ha google képkeresésre rányomok, kva gyorsan betöltödnek a képek...nála lte-n egyszer csak ott lesznek a képernyőn...Nem tudom ezt másképp leírni.."Nincs" letöltődés,, hanem megjelenik a kva sok kép a kijelzőn...Ha vodánál lenne lte simán használnám az 500-as nettemmel is...attól még nem fogyaszt több adatot mert kva. gyors :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16127) atillaahun válasza dnelb (#16123) üzenetére


atillaahun
veterán

Megvan rá az esély. ;]
Egyébként az első mondatra tessenek koncentrálni. :U

[ Szerkesztve ]

(#16128) lafaty80 válasza twine (#16126) üzenetére


lafaty80
őstag

T-s vagyok, váltottam a jelenlegi 200mb+előfizu-ról egycsomagos-ra. Ebben már 1GB-t van és támogat lte-t (ja és olcsóbb lett a havidíjam 300Ft-al :D, de fel nem ajánlották volna maguktól).
Siófokon van lte és élvezet használni, gyorsabb mint az otthoni netem. Viszont ha hazamegyek, akkor ki kell nyitnom pár ablakot hogy még lásson 1 csíkot az lte-ből :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#16129) szata.68


szata.68
senior tag

Az mitől van,hogy ha aktiválva van a GB,akkor lassabb a reakciója a telefonnak?
Azt értem ez alatt,hogy ha nem a főoldalon vagyok,és megnyomom a home gombot,akkor picit gondolkodik,és úgy ugrik oda,míg ha deaktiválva van,akkor azonnal reagál?
Valami rosszul van beállítva?
(4.4.3,és a legújabb GB van fent,de csinálta 4.4.2 alatt is)

(#16130) dnelb válasza szata.68 (#16129) üzenetére


dnelb
veterán

Normális, ez a GB miatt van.

(#16131) szata.68 válasza dnelb (#16130) üzenetére


szata.68
senior tag

Nem lehet csinalni valamit ellene?
Zavaro picit sajnos

(#16132) tomiii007 válasza szata.68 (#16131) üzenetére


tomiii007
senior tag

custom rom :D

(#16133) szata.68 válasza tomiii007 (#16132) üzenetére


szata.68
senior tag

Az lesz így... :)

(#16134) pepe091 válasza atillaahun (#16122) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Mi köze a korátlanságnak a sebességhez? :F Nekem is csak 1GB+30MB a csomagom.. Azért jó az LTE, mert adott területen sokkal több embert tud kiszolgálni lényegesen jobb válaszidővel. Pluszban mivel még nem olyan elterjedt, sokkal kevesebben használják, tehát nincs leterhelve úgy mint egy 3G cella.

(#16135) Muffi


Muffi
aktív tag

Hali! :)
A segítségeteket szeretném kérni!
Már jó ideje Stock Romon vagyok + Gravity Boxal. Ha így rootolva van a telom és 4.4.2 van rajta akkor hogyan tudok 4.4.3-ra frissíteni?
Kérlek szépen segítsen valaki. Nyugi nem vagyok analfabéta, csak már 1 éve nem romolgattam, annyira tökéletesen működik az N5! :)

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#16136) atillaahun válasza pepe091 (#16134) üzenetére


atillaahun
veterán

Az hogy a böngészés, meg átlagfelhasználás 95%-a szerintem nem indokolja a 2 MBps+ -os sebességet (vagy csak én vagyok túl türelmes? :F ), sok HD videót meg gondolom nem stream-eltek havi 500-1000 MB-ból. Válaszidő meg valóban addig jó, amíg kevesen használják.
Inkább hosszabb utak közben (vonat, autópálya) kéne a gyorsabb mobilnet (3G), nem pár nagyvárosban elszórva a csúcssebesség. Dehát nyilván más a befektetés/megtérülés aránya a kettőnek, én se telepítgetnék tornyokat a pusztába. De ettől felhasználói szempontból még szar.

[ Szerkesztve ]

(#16137) slice14 válasza Muffi (#16135) üzenetére


slice14
veterán

Az xposed + gb miatgt, image-ből tudod flashelni a 4.4.3-at. De én pl inkább az image fasht preferálom.

Más: Átvettem a qi töltő padot és megjött a bumper (valószínű kínai, annyiért...) tok. A tok egyenlőre nagyon bejön. Kíváncsi vagyok, meddig bírja...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#16138) Muffi


Muffi
aktív tag

és hogyan kell img-ből flashelni a romot ? Mert maga a romot letöltöttem a google oldalról, de itt megakadtam. Toolkit-et használtam a root, nyitás-hoz stb. De azzal meg nem lehet megoldani, hogy betallózzak egy romot amit feltelepít. Ugye? Más módszer van?

Nem hinném, hogy csak én szeretném lefrissíteni... :U Nem értem, hogy ha ez egy szakmai topic akkor ilyenbe miért nem tud valaki segíteni...(tisztelet a kívételnek) Ezért van ez a fórum, nem csak azért hogy arról írkáltok, hogy ki milyen tokot vesz/vett hozzá.... :F Sajnálom hogy így fogalmazok, de már 2 napja kérem a segítséget és még arra sem vette valaki a fáradtságot, hogy "bocsi segítenék, de nem tudom hogyan kell frissíteni"....na mindegy..

[ Szerkesztve ]

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#16139) TODI1111 válasza Muffi (#16138) üzenetére


TODI1111
addikt

Én a következőképpen frissítettem: Nexus root toolkit (már ismeri a 4.4.3-at)>flash stock+unroot>root+custom recovery. Minden tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#16140) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Ha jól értem: ti backup full mentés, xposed le, toolkittel unroot, ota-n rá tudom ereszteni a frissítést, utána egy gyári visszaállítás, majd root, xposed gb vissza, és visszatöltöm a mentést?! Még egy kérdés: ti backup megjegyzi azt is milyen progik voltak fent, szóval minden visszakerül és amiket ezelőtt root után töröltem- számomra felesleges programokat- újra szelektálnom kell? Videó felvételek alatt javításra került a mikrofon problem? köszi a választ előre is!

(#16141) HREH válasza Muffi (#16138) üzenetére


HREH
senior tag

De, meg lehet oldani, így kell:

1. Leszeded a hivatalos fejlesztői oldalról a ROM-ot. Egy .tgz kiterjesztésű cuccot fogsz kapni.
2. Wugfresh NRT megnyit.
3. Flash Stock + Unroot menüpontra klikk. Leokézod.
4. Choice-nél a második menüpontot pöttyözd be, felül other/browse-t. Leokézod.
5. Betallózod az 1. pontban leszedett .tgz fájlt.
6. Hashchecket leokézod. Hashcheck passednél is okézol egyet.
7. Elkezdődik a flashelés, parancssoros csesszenetnél is okézol egyet.
8. Örülsz! :D
Ezután tudod rootolni, meg custom recovery-t feltenni.

(#16140) Draken: Milyen mikrofon problem? Nekem most 4.4.3 alatt tök tiszta minden.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#16142) Draken válasza HREH (#16141) üzenetére


Draken
őstag

Nem tiszta a hang 4.4.2 alatt ha videózom

(#16143) HREH válasza Draken (#16142) üzenetére


HREH
senior tag

Ja, hogy az :D
4.4.2 alatt nekem se volt valami jó, de most 4.4.3 alatt egész király lett.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#16144) ak76


ak76
senior tag

Lenne egy kérdésem.
Adott egy 32gb-s ázsiai régiós 5-ös,Slimkat 5.0-van rajta,ha egy sima gyári 4.4.2-es EU-s romot tennék fel,utána működne az OTA frissítés ha jön a 4.4.3?

(#16145) maggi1886076 válasza Draken (#16142) üzenetére


maggi1886076
addikt

Telefonalasnal is rosszabb?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#16146) NTonee válasza ak76 (#16144) üzenetére


NTonee
veterán

Itt nincsenek régiós kínlódások, minden N5-ön ugyanaz a szoftver van.
A válasz pedig igen, megkapnád természetesen majd az ota frissítést, ha stock rom lenne a telón. De ha már gyári romot raksz fel, akkor mi lenne, ha rögtön a 4.4.3at tennéd fel? Hiszen már az is letölthető. Nem értem a logikád. :N

(#16147) maggi1886076: nem.

[ Szerkesztve ]

(#16147) maggi1886076 válasza NTonee (#16146) üzenetére


maggi1886076
addikt

Root befolyásolja, hogy megkapom-e a frissitest?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#16148) randras_83 válasza maggi1886076 (#16147) üzenetére


randras_83
addikt

nem

https://www.flickr.com/randras83/

(#16149) Draken válasza maggi1886076 (#16145) üzenetére


Draken
őstag

Bocsánat, nem írtam, hogy eredetileg 4.4.2ről van szó és csak is videózás alatt, telefonálásnál semmi probléma nincs!

más: A fentebb írt kérdésemre kérnék egy választ, mert még ilyet se csináltam soha :B köszönöm

(#16150) maggi1886076 válasza maggi1886076 (#16147) üzenetére


maggi1886076
addikt

Köszi. Otan mikor lesz tölthető?

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.