Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) siofok


siofok
őstag

a 4.4 recoveryben már nincs olyan hogy wipe battery stats?mert nem tudom mit kezdjek vele,hogy nem veszi a töltést,mégis azt jelzi hogy tölt. :( még lehet megpróbálok 1 stock romot,azzal is csinálja-e.

OnePlus nord 2t

(#17202) ElGatto válasza trblaise (#17176) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Nekem is elég későn érkezett, nem én vagyok a türelem mintapéldánya, de mégis most azt kell mondjam jön az csak ki kell várni. :)

(#17203) ElGatto válasza miller79 (#17191) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Nekem Telenornál a 2G - nél csak a netre nem hajlandó csatlakozni... Míg Voda és t-com - os kollégák frészbukolva, jutubolva csapatják a netet addig nekem EZ a fórum is kb. perceket vár mire betölt... :(

(#17204) zsirfecske


zsirfecske
addikt

hopp mióta lehet chromecastolni a photos appból? most látom hogy ott az ikon :Y

[ Szerkesztve ]

(#17205) HREH


HREH
senior tag

Google Play Szolgáltatások miért szívja ennyire az akksit?
Ráadásul még a telefont is ébrentartja :((( :W

Mit lehet tenni ez ellen? Egyik fórumtárs írta, hogy kikapcsolt minden Google-s szarságot, azóta jóval tovább bírja az akksi. Full stock 4.4.4, semmi mókolás, csak root + twrp.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#17206) atillaahun válasza HREH (#17205) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem a GAsszisztens szórakozik veled? Egyébként igen, nekem is ki van kapcsolva minden helyadatos, szinkronizálós (kivéve gmail és névjegyek), és reportolós fasság, és nem találkoztam még ilyennel.

(#17207) HREH válasza atillaahun (#17206) üzenetére


HREH
senior tag

Google Asszisztens ki van kapcsolva...
gőzöm sincs mi lehet, lehet szar lenne a 4.4.4?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#17208) atillaahun válasza HREH (#17207) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem tudom, én csak a rádiót raktam fel belőle.

[ Szerkesztve ]

(#17209) lita66 válasza HREH (#17207) üzenetére


lita66
tag

A programok között kéne legyen egy google beállítások nevű.
Ha abban, a "hely" nevű ablakban, a google tartózkod. hely jelentése részben kikapcsolod a t.hely jelentése, és helyelőzmények nevű cuccokat, az segíthet. nekem legalábbis azóta nem eszi az akksit a fenti dög.
Igaz ezzel lemondtam a pontos helymeghatározásról...

(#17210) SharpSA válasza HREH (#17205) üzenetére


SharpSA
veterán

Kapcsold ki a Tartózkodási helynél a Wifi és mobilhálózat használatát, azaz a Csak a készüléken mód legyen bejelölve.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17211) Carvus válasza miller79 (#17200) üzenetére


Carvus
senior tag

Másik telenoros kártyákkal(mármint nem arra gondolok amit cseréltek Nálad, hanem tök más szám pl) se működik? Ez tényleg érdekes amúgy, de sztem se telo hibája... :U

(#17212) Jadro válasza atillaahun (#17208) üzenetére


Jadro
veterán

Egy linket tudnál adni hozzá? Köszi!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#17213) ndlx


ndlx
aktív tag

sziasztok

tudna vki olyan népszerű navigációt javasolni, ami megy ART-on?
a mostani általam használt sajnos nem megy ART-on, nem mintha most kéne, de tartok tőle hamarosan nem lesz dalvik.

köszi.

...ja és átdobhatjátok a javaslatot privátban.

[ Szerkesztve ]

(#17214) TOZ válasza ndlx (#17213) üzenetére


TOZ
addikt

Sygic
Mindig van valami akcio. 25-30 EUfull europai navigacio. Barhany androidos eszkozodon. Szerintem megeri.
Jelenleg is summer sale van. Egesz EU 30 juro.

[ Szerkesztve ]

(#17215) L.L. válasza ndlx (#17213) üzenetére


L.L.
senior tag

Én a sygic-et megvettem mikor 1-2 hónapja akciós volt, és azt használom ART-on.
Szerk: Akkor ezek szerint még mindig akciós.

[ Szerkesztve ]

(#17216) Sherkulás válasza HREH (#17205) üzenetére


Sherkulás
aktív tag

Alapjába véve nem a Google Play Service a fő okozója, hanem valamelyik telepített alkalmazás a telódon amelyiknek egyik háttérben futó service-e használja a Google Play Service-t. Ilyenkor nem az alkalmazást írja telep használatnak. Nehéz kiszürni nekem is volt egy ilyen akkor egy lokációs service futott a háttérben a Google Play Service-ben rosszul volt megírva a kapcoslodás ezéert állandoan erőforrást zabált. Olyan appokat nézz a telódon ami lokációt hazsnál elsősorban. Én leszedtem mindet aztán egy nap alatt rájöttem melyik csinálja...

Rust | C | Java | Kotlin | Swift | Objective - C

(#17217) TOZ válasza Sherkulás (#17216) üzenetére


TOZ
addikt

Az lesz az...
Van valami modszertanod ehhez?
Szinte mar minden hasznal ilyen szervizt... :W

(#17218) ElGatto


ElGatto
aktív tag

ART - on nem mennek a navigációk, miért? Nem azon vagyok, de úgy olvastam következőre frissítésre már csak ART lesz...

(#17219) NTonee válasza ElGatto (#17218) üzenetére


NTonee
veterán

nem tudok róla, hogy nem mennének. Egy navi appal volt gond korábban. Azonban külön jó hír, hogy végre a fejlesztő cég is úgy döntött, hogy foglalkozni kell a droidos közösséggel, tehát készül a hivatalos robotos megvásárolható verzió.

[ Szerkesztve ]

(#17220) atillaahun válasza TOZ (#17217) üzenetére


atillaahun
veterán

Az Adatvédelmi beállítások haladó részében meg lehet nézni mi mennyiszer és milyen típusú pozíciót kért le.
Bár ez valszeg csak a custom rom-ok kiváltsága.

4.4.4 rádió zip-elve.

[ Szerkesztve ]

(#17221) TOZ válasza atillaahun (#17220) üzenetére


TOZ
addikt

Na ezt eddig nem tudtam. Sőt most nem is találom (Slimkat)

Nexus 5 radiohoz inkabb ezt a linket!

[ Szerkesztve ]

(#17222) trance89 válasza NTonee (#17219) üzenetére


trance89
őstag

ezzel a konkrét szöveggel még csak kb 2 éve etetik a nagyközönséget, amennyire jó a navigációs progijuk annyira leszarják az embereket akik tömegestül vásárolnák a terméküket (ha lehetne ugyebár)
tavaszra volt utoljára ígérve (amit így utoljára olvastam, több helyen megerősítve magától a navngo-tól) de mint megszoktuk ez sem következett be, szerencsétlen egy banda, már egy ideje én is mindenkinek csak a sygic-et ajánlom, ilyen szemét ígérgető bandát soha nem fogok támogatni

és egy kicsi on:
az előbb raktam fel sideload-al az ota zipet (ami ugye teljesen ugyanaz mintha otán jött volna) és bekapcsolás után várom hogy találjon hálózatot de semmi, bemegyek a settingsbe és látom hogy nincs Baseband (Unknown), többet nem is szarozok az otával, marad a biztos factory image mert ki tudja mit szart még szét ez az ota flashelés inkább újrarakom image-ből
szerk:: sőt a rohadt életbe az egész sd tartalmát törölte annak ellenére hogy csak egy cache ürítést nyomtam neki sideload után...
na soha töha többet nem akarok látni ota zipet

[ Szerkesztve ]

(#17223) NTonee válasza trance89 (#17222) üzenetére


NTonee
veterán

a totalcar cikkezett róluk a napokban és elég egyértelműen kiderült, hogy a mobilos fejlesztés huszadrangú téma náluk. Figyelembe véve az autós iparból beérkező pénz mennyiségét, valahol meg is tudom érteni. :)

(#17224) TOZ válasza TOZ (#17221) üzenetére


TOZ
addikt

Amire kezdek rajonni, hogy otthon (wifin, nem mozogva) 5-6%-os wake van. Ha mozgas van (munkanap) akkor ez 20%-os...

(#17225) Sherkulás válasza TOZ (#17217) üzenetére


Sherkulás
aktív tag

Én küzdöttem vele aztán végül Eclipse -ben megnéztem mi fut és mekkora csomagokkal dolgozik adott pillanatban így megnéztem a 3 legnagyobbat és azokat töröltem. (végül kiderült, hogy egy pozició tracker csinálta ami bár lekapcsolt a háttérben, de a Google Play Service-t folymatosan hivogatta onConnect-ben)

Ettől függetlenül simán lehet, hogy az Aktuális Google Play Service is szar. Ha jól emlékszem a 2-vel ezelőtti Samsungokon csinálta, hogy beragadt valami és folyamatosan ette az energiát). Homályos néha ez a dolog sajna :(

Rust | C | Java | Kotlin | Swift | Objective - C

(#17226) tomiii007 válasza TOZ (#17224) üzenetére


tomiii007
senior tag

XDA-n olvastam van ez a Disable Service és ezt elindítod bemesz a system apps megkeresed google play szolgaltatasokat és ezen belül az ilyen hely információkat pl NIPlocationreciverservice, NetworkLocationService,GoogleLocationManager stb letiltod és akkor semmi nem fér hozzá a helyinformációhoz

Ha ezeket letiltod a GPS fog működni meg stb, de pl 3g meg wifi cellainfo alapjan nem fogja latni hogy hol vagy, szal pl fb checkin se fog működni ( nem tudom ezeket te mennyire használod)

Persze root kell hozzá, ha beállítottad utana reboot, nekem működött

(#17227) Tomace91 válasza TOZ (#17214) üzenetére


Tomace91
senior tag

Be tudnád linkelni pontosan melyik Sygicet érdemes megvenni? Sok fajta van és nem tudom melyiket kell pontosan. Továbbá azt a radios cuccot amit linkeltél érdemes flashelni, jobb lesz a térerő?
Köszönöm előre is! :R

(#17228) TOZ válasza Tomace91 (#17227) üzenetére


TOZ
addikt

Sygic.com-on keresztül érdemes. Kódot küldenek. Amivel több eszközre is tudod telepíteni.
Nálunk az asszony is azt használja.

Eclipse?!

[ Szerkesztve ]

(#17229) Jadro válasza atillaahun (#17220) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi, de ez nálam nem működött sajnos. Azt írta a modemre telepítés után, hogy ismeretlen. TOZ linkjéről letöltöttem a legújabbat, az frankó.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#17230) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Közben a fejl. lehetőségekben a 3. animációt (animator duration scale) én is felkapcsoltam 0.25-ről 0.5-re, és teljesen megszűntek a mikrolaggok, szóval annyi volt az egész :K

[ Szerkesztve ]

(#17231) atillaahun válasza Jadro (#17229) üzenetére


atillaahun
veterán

Igen, ne haragudj, az N4-eset linkeltem be, keverem néha a topic-okat.

(#17232) trblaise válasza ElGatto (#17202) üzenetére


trblaise
tag

Ha újdonság van, akkor nehéz várni, ergo nincs kifogás, azonnal jöjjön! :D

(#17233) Jadro válasza atillaahun (#17231) üzenetére


Jadro
veterán

No problem, olvashattam volna tovább mielőtt nekiesek. Már bent volt a jó link is. :D

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#17234) rolcsibácsi


rolcsibácsi
őstag

Nekem sehogy se megy normalisan az otg, hiaba dugom ra a winyot, rootoltam, felraktam a stickmountot de es file explorerben csak tolt a vegtelensegig akkor se mutatja a fajlokat..
Ntfsben van, ez lehet a baja?
Total commander az ingyenes verzioval latja de egyesevel lehet csak letolteni kepeket, szoval nezegetni oket remalom...

(#17235) NTonee válasza rolcsibácsi (#17234) üzenetére


NTonee
veterán

bár más az eszköz, így lehet, hogy más a szitu is, de nekem soha nem sikerült ntfs fájlrendszerű meghajtót felcsatlakoztatni, csak fat32-est.

(#17236) ToMmY_hun válasza rolcsibácsi (#17234) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Alapból nem támogatja az NTFS fájlrendszert, szóval olyan OTG kezelő alkalmazást kell használnod, ami áthidalja ezt a problémát. Sony telefonokra tudok ilyenről, ezt ide kattintva éred el. Valószínűleg nem fog működni nexuson, de egy próbát megér. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#17237) rolcsibácsi válasza ToMmY_hun (#17236) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

Ez itt mondjuk azt irja hogy kell hozza a busybox is, mire jo az? Kiprobalom hatha, amugy ki a caocs hasznal egy 1terras vinyon fat-ot:(

(#17238) rolcsibácsi válasza rolcsibácsi (#17237) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

Fura hogy nincs erre meg vmi normalis mokolas sem ha a samsung pl meg tudja oldani gond nelkul ezt

(#17239) adakiller válasza rolcsibácsi (#17234) üzenetére


adakiller
senior tag

nem baj az ntfs, mert nálam teljesen jó olvasásra, csak írni nem lehet az ntfs-re formázott pendrive-ra. én hd filmeket szoktam nézni otg-n és megy akadás nélkül total commanderből stickmount-tal

(#17240) siofok


siofok
őstag

A light flow beállithatò,hogy villogjon facebook messenger üzinèl?

OnePlus nord 2t

(#17241) kovsol válasza siofok (#17240) üzenetére


kovsol
titán

Én Light Managert használok, ebben be lehet.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#17242) tomiii007 válasza siofok (#17240) üzenetére


tomiii007
senior tag

belehet

(#17243) siofok


siofok
őstag

Köszönöm,már a light managert feltettem,az szimpatikusabb volt. :-)

OnePlus nord 2t

(#17244) ndlx válasza TOZ (#17214) üzenetére


ndlx
aktív tag

Ez klassz, és arról vki, hogy esetleg mindenki kedvenc navigációja nem tud valahogy ART kompatibilis lenni?

(#17245) egy23


egy23
csendes tag

#17234
Próbáld ki a cm11 romot. Az támogatja alapból ntfs és exfat fájlrendszerek írását és olvasását. Cm11ből portoltam át saját aosp romomba ezt a funkciót és tökéletesen ment. Habár csak egy 8 gigás pendrivot használtam és nem egy 1 terrás vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#17246) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Slimen használ valaki gyári Browsert?
Ha igen hogyan állítható be az állandó desktop mód? Az összes custom romban eddig volt lehetőség ennek beállítására, de itt nincs ilyen opció :U

(#17247) siofok válasza kovsol (#17241) üzenetére


siofok
őstag

És olyat nem lehet belőni,hogy akksi töltésnél folyamatosan világítson?

OnePlus nord 2t

(#17248) siofok


siofok
őstag

Amugy megpróbáltam visszatérni 4.4.4 stockra,de főzött után nagy büntetés. :D

OnePlus nord 2t

(#17249) lita66 válasza siofok (#17105) üzenetére


lita66
tag

Én is belefutottam ugyanebbe a problémába slimkat 4.4.4 telepítés után. Nincs root. eddig superuser sem volt,csak a haladó beállításokban kellett engedélyezni a root hozzáférést.Te hogy oldottad meg pontosan?

(#17250) mmarta válasza lita66 (#17249) üzenetére


mmarta
senior tag

Recoveryben rakd fel ezt a zipet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.