Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) bl4ze válasza lord.lakli (#51999) üzenetére


bl4ze
veterán

A javaslatodra válaszottam a 2G-t, majd utána vissza is raktam 4G-re mint preferált hálózat. Azóta nem duplikálódik a "Telenor HU".
Korábban SEMMI baja nem volt , hasított 4G-n. Azóta van ez a mobilnet+szolgáltató szakadozás amióta 2-3 hete Lengyelországban voltam. Ott kezdte el ledobálni a Lengyel szolgáltatót. És most már kurva szar, olyan helyeken ahol simán van 4G ott sokszor E meg "E!" jelet mutat, néha "4G!", és a szolgáltatás is el-el megyeget....
A fa+%/om kivan , komolyan!
Első perctől szeretem ezt a telefont, de ez most kriminális ami folyik.

Szerintetek software gondja van??? Sim kártya érintkezés, hardveres para nem lehet? Már kezdem elveszíteni a türelmem, most gyalúljam le a stock 6.0.1 no root rendszert és reménykedjek jó lesz ??? :F

.:. bl4ze .:.

(#52002) palesz53 válasza bl4ze (#52001) üzenetére


palesz53
senior tag

Vmelyik nap olvasgattam itt a problémádról. Diliből megnéztem, nekem mit ír ki (úgy 10 napja dobtam fel egy custom romot, ami az áprilisi google javításokon alapul), mert nekem is szarakodott az új rommal. Lehidaltam, amikor megláttam, hogy én is 2 Telenor hálózat közül tudnék választani! Ráböktem az egyikre (hasraütve választottam), azóta vmivel jobb, már nem mászkál el néha a hálózat edge-re, most azt mondom nagyjából oké a dolog.

Egy vmit kipróbálhatnál még (azt hiszem ezt én meg is lépem vmelyik nap) - sim cserét. Hátha segít. (Nekem eddig mindig ingyen cserélték, amikor besétáltam egy ügyfélszolgálatra.)
(Én nem voltam se külföldön, se a határ közelében, így más hálózatra nem léptem fel /léphetett fel a teló/.)

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#52003) SteveJobs válasza bl4ze (#52001) üzenetére


SteveJobs
őstag

Mobilhálozatok majd hozzáférési pontok itt próbálj változtatni hátha bejön.Nekem most jó lett persze ez s5 asszony nyomul a n5- el.Nem lehet ki venni a kezéből :Y

(#52004) gabter válasza vacs (#51954) üzenetére


gabter
tag

Ma reggelre megint eltűnt a root. Ezek szerint egyedi a probléma nálam. A baj, az, hogy nem is értem, mi lehet a háttérben és hogyan tudnám debuggolni, hogy mi a gond.

(#52005) bl4ze válasza SteveJobs (#52003) üzenetére


bl4ze
veterán

itt csak "Telenor online" van - ez van bepipálva és a "Telenor MMS". Ez a két opcióm van.

palesz53: nekem most 2G és vissza 4G után egy db. "Telenor HU" maradt. Sim cserét lehet elutasítaná a Telenor, céges kártya volt, kb. fél éve cserélve, legújabb modell, és a cégesből lett fél-céges, mert eljöttem a munkahelyről, de megmaradt az előfizetés "family" céges modulként.... Szóval elég tanácstalan vagyok hogyan tovább..... :F :Y

.:. bl4ze .:.

(#52006) slice14 válasza palesz53 (#52002) üzenetére


slice14
veterán

Én pünkösdi hétvégén átugrottam Nagyváradra. Kicsit meglepődve tapasztaltam, hogy leszállva a buszról nincs hálózat. Pedig automatán volt a hálózatváltás. Csak manuális választással tudtam feljelentkezni hálózatra. Ez már a májusi update-el esett meg.

Oké, ez 5x + telekom, de a google nagyom beletenyerelt valamibe.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#52007) bl4ze válasza slice14 (#52006) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez a májusi update szerintem is rontott valamit a helyzeten, hálózat eldobálás, wifi frissítés állapot kijelzés stb....

.:. bl4ze .:.

(#52008) palesz53


palesz53
senior tag

Reggel elkértem kolléga n5-jét, nála is 2x szerepel a Telenor. :F Nem panaszkodott a hálózatra, bár ő teljesen mezei user.
Ha jól láttam, ez csak Telenorosoknál áll fenn. Vajon más szolgáltató sim kártyájával is kijelzi 2x, vagy nem (elvileg kijelzi a teló az összes elérhető hálózatot)?
Nem gondolnám hogy ennyire különböző romokkal-kernelekkel futó készülékekben egyszerre romlott volna el vmi (akár a radio, akár a ril). Vmi a gyári google programban lenne? :U

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#52009) slice14 válasza bl4ze (#52007) üzenetére


slice14
veterán

Hálózat eldobáslással nem volt bajom, csak az automata váltást nem akarta megoldani rásegítés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#52010) thesound válasza palesz53 (#52008) üzenetére


thesound
őstag

T-s sim-em van, mindhárom szolgáltatóból 1 hálózatot lát.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#52011) LógaGéza válasza bl4ze (#52007) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem próbálnál esetleg egy régebbi modemet visszaflashelni? Lehet a mostaniba csak beragadt valami, és az helyreállítaná. Sajnos, hogy hogyan lehet resetelni, azt nem tudom.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52012) lord.lakli válasza palesz53 (#52008) üzenetére


lord.lakli
őstag

Telenorból van kettő. Amikor bejött az új 4G-s sávszélesség, akkor "kísérleti" jelleggel bontották ketté, mókoltak valamit. Tavaly év eleje óta kettő van. Toronytól függ, hogy látod-e egyszerre a kettőt.

(#52010) thesound: most direkt megnéztem egy Sony Z1C-vel is és ott 4 Telenor, 3 Vodafon és 4 T-Mobile közül tudok választani. Mindegyiknek (persze cégenként) ugyanaz a neve, csak Z1C-n van előtte kis ikonka, hogy melyik hálózat is az.

[ Szerkesztve ]

(#52013) lord.lakli válasza lord.lakli (#52012) üzenetére


lord.lakli
őstag

Persze a 4 az mindenhol három, csak nem tudok számolni. Ami érdekes még céges Telenor + Z1C nem enged LTE-re felregisztrálni. Lehet, hogy N5 megengedi és e miatt is lehetnek szakadások?

(#52014) mcgeri1 válasza lord.lakli (#52013) üzenetére


mcgeri1
tag

Céges előfizetésbe külön kell engedélyeztetni az LTE-t. Nekem sem volt az sokáig az céges előfizumon (telekom).

(#52015) lord.lakli válasza mcgeri1 (#52014) üzenetére


lord.lakli
őstag

Tudom, csak tavaly, amikor még N5-ben volt a kártya az akkori kettő látható Telenor mindegyikére felengedett, de az egyik kaotikusan működött.

(#52016) palesz53


palesz53
senior tag

:DDD
Azért a Telenor telefonos ügyfélszolgálata kitett magáért. :U
Rájuk kérdeztem ezzel a többszörös szolgáltató-kijelzéssel kapcsolatban (személyes ügyfélszolgálaton kb a legalapabb kérdésekre is tudnak bután nézni, így inkább telefonos segítséget kértem :D ). Annyit bírtak kinyomozni, hogy ha külföldről hazatérek, akkor fordulhat ez elő. Sokat segítettek. ;]
(Én lassan 2 hónapja a fővárosból nem mentem ki. :DDD Képben vannak a dolgokkal, na. Ilyenkor olyan szívesen előhúznék egy vmiféle főnököt a fülénél fogva a szolgáltatótól, és szigorúan "barátilag" elbeszélgetnék vele (ha már jól keres, legalább 1x vállaljon vki felelősséget közülük. :DDD )

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#52017) bl4ze válasza LógaGéza (#52011) üzenetére


bl4ze
veterán

Megpróbálnám. Hogyan kell, és melyiket érdemes ?
Ha kaphatok hozzá leírást, és nem kell root akkor megnézném.... :C

.:. bl4ze .:.

(#52018) LógaGéza válasza bl4ze (#52017) üzenetére


LógaGéza
addikt

Itt van egy letölthető lista a modemekről: [link]
Parancssorba: fastboot flash modem <fájlnév>

Viszont én csinálnék előtte egy EFS mentést, amit nem tudsz root nélkül (tegye fel a kezét aki már mókolta a telóját, és van ilyene...), csak a biztonság kedvéért.

Szerk.: Bár ha jól rémlik van csak bootolható TWRP NRT-ben, és ott ha lefuttatod ezt, akkor megcsinálja a mentést.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52019) bl4ze válasza LógaGéza (#52018) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm!
Cserélt már valaki modemet ?
Melyik ajánlott a listából ?

Még sosem csináltam ilyet, kicsit tartok tőle, de ha lehet csak modemet cserélni és nem legyalulni az egész telefont, megpróbálnám :)
Köszönök minden segítséget, tanácsot ! :U :C

.:. bl4ze .:.

(#52020) LógaGéza válasza bl4ze (#52019) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elsőre csak megpróbálnék egyel régebbit, aztán ha javult, akkor vissza a mostani, hátha tényleg csak egy reset kell neki.
Ha nyitva a bootloadered, akkor biztos nem kell full gyalu. Zártnál nem tudom mennyit enged, én miest megkaptam egyből nyitottam :B

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52021) gabro0 válasza LógaGéza (#52018) üzenetére


gabro0
őstag

Nem tudom látod-e, de én nyújtom a kezem. Van EFS mentésem 3 felhőben + itthon 2 HDD-n. Biztosra mentem :DDD
És igen, a februári factory img van fent a legújabb, májusi, modemmel. Semmi gond vele, ahogy változás sincs az előzőhöz képest.

(#52022) X_C válasza gabro0 (#52021) üzenetére


X_C
tag

Miért fontos az EFS mentés? Téglásított telefont is vissza lehet hozni vele?

(#52023) bl4ze válasza gabro0 (#52021) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam még is gond lett, olvashattad. Nem értem. Full stock a cucc, nem mókolt semmi....

.:. bl4ze .:.

(#52024) LógaGéza válasza X_C (#52022) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nexus 5-nél nincs külön EFS partíció, mint pl egyes Samsungoknál, így sajnos "könnyen" felül lehet írni. Az EFS tartalma minden készüléknél más, abban van pl az IMEI szám, a MEID szám, adatprofilok, modem beállításai, stb... Ha véletlen valami olyat varázsolsz, hogy eltünik az IMEI-d (bár hál' Istennek ez manapság már nem jellemző), akkor ezzel vissza tudod állítani.

gabro0
Sajnos kevesen vagyunk így :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52025) randras_83 válasza LógaGéza (#52024) üzenetére


randras_83
addikt

Én múltkor töröltem le a gépről az N5 meg az S2 efs mentéseket :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#52026) Slukkica


Slukkica
őstag

Nekem valamikor volt ilyen... Samsung Nexus S-kor :)
Azóta nincs rá szükség Nexus esetében :D

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#52027) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Hány mikrofon van a telefonban? Unokaöcsém csak kihangosítva tud beszélni, amúgy nem hallani amit mond. Mi lehet a gond? Nem ugyanazt a mikrofont használja így is úgy is?

(#52028) Fkris válasza Grande Ale (#52027) üzenetére


Fkris
őstag

Kettő: a beszéd meg a tetejének a jobb oldalán.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#52029) Grande Ale válasza Fkris (#52028) üzenetére


Grande Ale
őstag

Akkor gond van, mert csináltam egy visszaállítást, hátha szoftveres, de így sem jó, csak kihangosítva...
Gondolom ezt megcsináltatni nem kerül egy vagyonba, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#52030) slice14 válasza Grande Ale (#52029) üzenetére


slice14
veterán

Nálam csengő kábel csere volt 7e anno. Ez sem lehet sokkal több sztem.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#52031) TOZ válasza slice14 (#52030) üzenetére


TOZ
addikt

Neb@ssz, van benne rendes csengő?! :DDD :DD

(#52032) slice14 válasza TOZ (#52031) üzenetére


slice14
veterán

Média hangszóró, így most már jó? :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#52033) n.andris


n.andris
újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni egy a Nexusom egy problémájával kapcsolatban. A probléma a következő: a telefon prímán működik, 6.0.1 van rajta, elméletileg hibátlan, de ennek ellenére nem tudom usb-n keresztül elérni a belső tárhelyét. A telefon micro-usb portja működik, egy win8-as géppel próbáltam, gond nélkül felismerte, de a sajátom amin még win7 van egyszerűen nem akarja megenni. Valakinek ismerős ez a probléma, tudtok rá megoldást?
A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!

(#52034) HREH válasza n.andris (#52033) üzenetére


HREH
senior tag

Értesítősor lehúz, ott mit mutat, amikor rádugod? Állítsd MTP-re, ha nem azon van.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#52035) LógaGéza válasza n.andris (#52033) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ott valami driver baj lesz. Én a következőképp oldottam meg:

USBDeview progival (oldal alján vannak a letöltések) kitöröltem minden olyan drivert, ami valamilyen módon hozzáköthető Androidhoz.
Letöltöttem és feltelepítettem Koush UniversalAdbDriver-ét.
Megnyitottam az Eszközkezelőt, bedugtam a telefont, és figyeltem, hogy minek ismeri fel. Nekem alapból Google Nexus ADB Interface-t dobott be, itt már lehet tudni, hogy nem ez lesz a jó, ugyanis ki volt kapcsolva az USB hibakeresés. Jobb gomb erre az eszközre -> Illesztőprogram frissítése -> Illeszőprogramok keresése a számítógépen -> Választás a számítógépen található illesztőprogram-listából -> ha minden jól megy, itt lesz egy olyan, hogy MTP USB-eszköz -> Tovább -> Bezárás.
Itt ha már minden jól megy, akkor fel is kell ismernie a teló Belső tárhelyét. Ha mégse, akkor húzd le - dugd vissza.
Arra figyelj, hogy nekem visszaáll alapból Csak töltés-re, ha úgyvan, akkor is MTP eszközként ismeri fel, csak nem adja be a tárhelyet.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52036) bl4ze


bl4ze
veterán

Folytatódik továbbra is a mobilnet és hálózat eldobálás gond. Egyik pillanatban 4G mutat, majd utána H, majd H! internet elmegy és idővel beáll E-re. Ott ahol eddig 100%-ban folyamatosan 4G volt ! :W

Valaki cserélne nekem modemet ? Nincsen semmi a telefonhoz a gépre telepítve, meg tartok is tőle, egy hozzáértő segítségét megköszönöm, sőt az idejét akár kifizetem, vagy egy jóféle itallal meghálálom stb....

Elsősorban Buda vagy Pest környéke lenne jó : Érd,Diósd,Törökbálint,Budakeszi,Százhalombatta,Tárnok stb.

Vállalja valaki, hogy segít ebben, megcsinálja a modem cserét ? Az agyam eldobom.. :W

Persze ha valaki Pest, és segítene, hozzá is szívesen elautókázok, bajtársi segítséget előre is köszönöm,srácok.

Stock 6.0.1, no root.

.:. bl4ze .:.

(#52037) SteveJobs válasza bl4ze (#52036) üzenetére


SteveJobs
őstag

Szerintem a modem csere nem oldja meg a problémát.

(#52038) randras_83 válasza bl4ze (#52036) üzenetére


randras_83
addikt

Volt már teljes újra flashelés image ből?

https://www.flickr.com/randras83/

(#52039) Dottore válasza bl4ze (#52036) üzenetére


Dottore
addikt

bl4ze tedd már újra (image flash) a telefonodat kérlek!
Ennek az ámokfutásnak semmi nem vet véget csak ez és ezt most nem azért írom, hogy basztassalak, hanem mert segíteni akarok.

Tudom, hogy nem szeretnéd mert elvesznek a beállításait, etc. de gondolkozz logikusan. Egyik oldalon a cuccaid ami tökmindegy mert amúgy is használhatatlan lassan a telefonod, másikon egy csupasz és jól működő rendszer amit idővel ugyanúgy be fogsz lakni.

Kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#52040) zolka95 válasza Dottore (#52039) üzenetére


zolka95
őstag

+1

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#52041) bl4ze válasza Dottore (#52039) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, akkor ez lenne érdemes, értettem. :)

Valaki ezt elvállalja nekem? Ahogy írtam semmi nincsen fent a gépen ami a telefonhoz kell SDK,NRT lópikula amiket olvasok. Valaki megcsinálná ?
Akár egy jó, custom ROM is szóba jöhet ha már full gyalu. Buda,Pest vagy Pest Megye ? :)
Megfizetem, vagy megállapodunk valami jóféle italba, csokiba - ki mit szeret :) :R

.:. bl4ze .:.

(#52042) zolka95 válasza bl4ze (#52041) üzenetére


zolka95
őstag

Csináld meg magad.
Senki sem úgy született, hogy tudta ezt. Nem fogod elb@szni, azért mert most csinálod először. Nem nehéz.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#52043) bl4ze válasza zolka95 (#52042) üzenetére


bl4ze
veterán

Kösz. :O :DDD

Azért ha valaki vállalná, megköszönöm a már leírt módokon. Jelentkezni ér, priviben. :C

Ha senki, akkor meg van egy step by step leírás hülyéknek, kezdőknek? Mit kell a gépre felrakni stb. stb.

Gyári szűz 6.0.1 stock romot ajánlotok, vagy van valami nagyon ajánlott stabil, jó főzött rom ?
Root nem kell majd, van egy banki app ami root alatt nem hajlandó futni és az nagyon fontos a telefonra.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#52044) Dottore válasza bl4ze (#52041) üzenetére


Dottore
addikt

Legkevésbé egy custom ROM kellene szerintem de ha Veszprémben jársz megcsinálom Neked tök ingyen is. :)

Addig is olvasd el az összefoglalót találsz benne leírást.

[ Szerkesztve ]

(#52045) bl4ze válasza Dottore (#52044) üzenetére


bl4ze
veterán

Veszprém sajnos nem játszik, de köszönöm a felajánlást, doktor úr :)

Valaki más közelebb esetleg ? :) :R

.:. bl4ze .:.

(#52046) LógaGéza válasza bl4ze (#52045) üzenetére


LógaGéza
addikt

Távolról is meg lehet csinálni, ha nem nagyon akarsz driverezni akkor USB-over-Ethernet, ha belefér egy kis letöltés, és pakolászás, akkor Teamviewer.
Ha valamelyik érdekel, akkor dobj egy PÜ-t, szívesen segítek, csak Békés megyei vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#52047) Scooter74 válasza bl4ze (#52045) üzenetére


Scooter74
őstag

Szombathely? :D

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#52048) Dottore válasza LógaGéza (#52046) üzenetére


Dottore
addikt

Teamviewer +1

(#52049) slice14 válasza bl4ze (#52043) üzenetére


slice14
veterán

Debreceni vagyok, így bukó. De minek is van ennyi leírás az összefoglalóban, ha senki nem haszálja?

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#52050) bl4ze válasza slice14 (#52049) üzenetére


bl4ze
veterán

Lehet neki ugrok, csak nem akarok semmit elbaszni, ezért parázok és bíznám olyanra aki más sokszor csinált ilyet :)

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.