Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55801) BlacKSouL válasza gabro0 (#55800) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Van amit igen, amit használok, vagy látom értelmét frissíteni. De előtte mindig megnézek 10-15 kommentet, hogy nincs e valami általános hiba az adott frissítésben, vaagy inkább várjak egy frissítési ciklust.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55802) SteveJobs válasza vacs (#55787) üzenetére


SteveJobs
őstag

Megvan néha bekapcsolom! :C

(#55804) ( V ) válasza vacs (#55787) üzenetére


( V )
veterán

Sajnos az enyém tönkre ment, valószínűleg alaplap. :(

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55805) thesound


thesound
őstag

A mai nappal nálam is átkerült a nexus5 tartalék telónak. A mai napig ez volt a fő telefonom. Egy remek készülék. Kicsit eljárt felette az idő, de még mindig egész korrektül teszi a dolgát. Lehet, hogy soha nem adom el. :B

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#55806) vacs válasza thesound (#55805) üzenetére


vacs
Topikgazda

És mi lett az utód ha nem titok?

(^)(>.<)(^)

(#55807) thesound válasza vacs (#55806) üzenetére


thesound
őstag

huawei p30 pro

A topikot meghagyom a kedvencek között. Jó társaság volt itt. :K

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#55808) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

Eredeti 6.0.1 van a telón, root nélkül. Hívásrögzítőt szeretném használni. Mit tudok tenni?
Arra gondoltam , hogy root-olom, akkor viszont a banki app-okat nem tudom majd használni. Hogy lehet ezt megoldani? :U

(#55809) thesound válasza #89874944 (#55808) üzenetére


thesound
őstag

Kihangosítva felveszi bármi, ha ez opció.
Rootolva Magisk-kal el lehet a root-ot rejteni az appok elől, de nekem nem ért meg ennyi macerát soha, így csak olvastam erről, nem próbáltam.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#55810) vacs válasza #89874944 (#55808) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.

Szerintem android 6-on még NEM kell root.

Javaslom kérdezz rá az Android alkalmazások topikban! :K

(^)(>.<)(^)

(#55811) gabro0 válasza thesound (#55809) üzenetére


gabro0
őstag

Egyáltalán nem macera, de nekem se ment először. A Telekom és az OTP is a telepített csomagnevek közt keres Magisk stringet. Ha rányomsz Magisk Managerben az elrejtésre, kb. csak annyit csinál, hogy random csomagnevet gyárt az appnak. Szóval ezután nem fogják tudni detektálni az appot, így kénytelenek lesznek úgy működni, mintha nem lenne fent. Ezt csak egyszer kell megtenni, 1 perc az egész.

Ezen kívül van Magisk Hide, nem egészen tudom hogy működik, de ezt is csak egyszer kell beállítani.

Az a helyzet, hogy sokkal jobb ez a Magisk, mint a SuperSU volt korábban. Sőt, mintha láttam volna Xposed-szerű modult is benne, de nem próbáltam, mert igazából semmi szükségem rá :B A gyári droid roottal már mindent tud szinte.

vacs: Lehet nem kell, de csipogni fog hívás közben.

(#55812) ( V )


( V )
veterán

Miért jó felvenni a hívásokat, és miért van szinte minden topikban feltéve a kérdés? :F

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55813) ( V ) válasza ( V ) (#55812) üzenetére


( V )
veterán

gondolom jogilag úgysem használható fel... :U

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55814) lafaty80 válasza ( V ) (#55813) üzenetére


lafaty80
őstag

Néha azért jó lehet, nálam pl. ügyeletben ha hívnak és hajnalban még kómás vagyok, elfelejtem a nevet vagy számot amit mondanak, ezt így vissza tudom hallgatni.
:DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#55815) ( V ) válasza lafaty80 (#55814) üzenetére


( V )
veterán

:Y

Engem hajnalban csak az hív aki öngyilkos akar lenni :DDD

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#55816) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Az van, hogy a hangerő gomb alsó fele csúnyán kitöredezett belül, így beesett, nem nyomja a mikrokapcsolót. Ahol érintkezne a kapcsoló fehér pöckével, onnan hiányzik egy darab.
Lehet vajon biztosra szerezni pót hangerő gombot megbízható helyről. Egyáltalán érdemes? Fusi megoldás egy kis darab műanyag beragasztása a hiányba, de a másik oldala is repedezett már. Talán jobb lenne a csere. Új gombra. Vagy új telefonra?
2014 decembere óta szolgál, 4.4.4-el. Felnerült már a csere gondolata, de igazából mindig meggyőztem magam, hogy bőven megfelel még mindig a n5. Gondoltam használom míg nem lesz nagyobb baja. Amúgy mi9t-vel szemeznék.
De szóval beszerezhető új gomb?
Szétszedés óta a qi töltés se megy, talán kontaktgiba, de talán jobb is hozzászokni, sok mai új telefon se tudja.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55817) Tim82 válasza BlacKSouL (#55816) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet vajon biztosra szerezni pót hangerő gombot megbízható helyről. Egyáltalán érdemes? Fusi megoldás egy kis darab műanyag beragasztása a hiányba, de a másik oldala is repedezett már. Talán jobb lenne a csere. Új gombra. Vagy új telefonra?

eBay-ről sok lehetőség van.

Szétszedés óta a qi töltés se megy, talán kontaktgiba, de talán jobb is hozzászokni, sok mai új telefon se tudja.

Nyomogasd meg a hátlap Nexus feliratának S betűjénél rendesen a telefont.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55818) vacs válasza BlacKSouL (#55816) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szerintem viszont már el kellene engedni az N5 kezét ... de hát embere válogatja az igényeket!

(^)(>.<)(^)

(#55819) BlacKSouL válasza Tim82 (#55817) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köszi. Próbálkozom.

vacs: gyozkodom magam, de ha valami alapvetően jól működik, és igazából kielégíti az igényeket, akkor egy kisebb javítható hiba miatt nem szívesen válok meg tőle. Szeretem az újdonság varázsát, de egyre kevésbé tudnak elvarazsolni. Nem véletlenül nyuzom 6 éve.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55820) Tim82 válasza BlacKSouL (#55819) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagyjából ott van a hátlapnak azon a táján a kontakt, aminek érintkeznie kellene az alaplapi csatlakozóval ahhoz, hogy működjön a vezetéknélküli töltés.

Hozzáteszem, hogy jó pár szétszedés* után nekem előfordult, hogy a nyomkodás után is csak rövid ideig működött a dolog.

* Nálam kijelző, akku és hátlap csere is volt a telefon nálam lefutott életciklusa alatt, a Nexus 5-öt ott engedtem el tavaly nyáron, hogy a mikrofonja elkezdett nagyon szar minőségű lenni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55821) BlacKSouL válasza Tim82 (#55820) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Valóban. Megnyomkodtam, de toltore téve még nem változott. Tettem alá egy laposabb gombot az s betűnél, és úgy nyomtam rá picit a toltore, na úgy már elkezdte tölteni, de ha elengedtem abbahagyta. Akkor lehet hogy leszedem újra és osszerakom.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55822) bwoay válasza BlacKSouL (#55819) üzenetére


bwoay
nagyúr

nagyon helyes, jól csinálod, őszinte elismerésem!
amit meg lehet javítani (gazdaságosan), azt meg is kell javítani :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#55823) BlacKSouL válasza Tim82 (#55820) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Sikerült. Leszedtem a hátát, a kontaktokat megsimogattam gyógyszerész alkohollal, és egy tűvel kicsit az érintkezési pontokon megpöcköltem, visszaraktam ugy, hogy legelőször ott nyomtam össze, és úgy körbe, és most már tölt ahogy kell.
Mivel 6 év alatt egyszer sem kellett szetszedni, nem is volt még, tegnap kicsit féltem tőle. Nem is én csináltam hanem haverom aki már sok telefont szerelt, de csak 2 rogzitoful tört le, a másik 3 hiányzó már korábban elpattanhatott. Ahhoz képest ma nem törtem semmit.
Na most megint a 2000 ftos cseregomb felé billen a mérleg, a százezres új telefonnal szemben :)
Másik érdekesség, a telefon hátlapján belül d820 van, de a telefon maga 821. Illetve az alsó részén minden videó azt mutatja, hogy butilozva van, holegfuvozni kell, ebben viszont egy gram nem volt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55824) dkovizoli válasza vacs (#55818) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én pont most vettem elő. Jóleső érzés újra használni picit. Meglepődve tapasztaltam, hogy még mindig jól használható. Találtam rá 10-es romot, de sehogy sem sikerült felvarázsolnom. Kíváncsi lettem volna rá, de így ment vissza a firstever rom.

(#55825) rover45


rover45
senior tag

Van valami ötletetek arra, milyen alkalmazással tudnám használni timelapse felvétel elkészítéséhez? Egy cirka 1 hetes építkezést szeretnék végigvenni vele, csak elakadtam a szoftvernél :D

(#55826) gabro0 válasza rover45 (#55825) üzenetére


gabro0
őstag

Taskerrel tudsz ütemezni felvételkészítést, bár lehet van rá jobb alkalmazás is :)

Szerk: Hmm, lehet egyből a legjobb megoldást mondtam :D Mivel ha jól rémlik, lezárt képernyő (=készenlét) mellett is tud fotózni, ami mondjuk 1 hetes időtávlatban nem hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#55827) rover45 válasza gabro0 (#55826) üzenetére


rover45
senior tag

Nagyon köszönöm!!! :R

(#55828) vacs válasza rover45 (#55825) üzenetére


vacs
Topikgazda

Én javaslom, hogy az Android alkalmazások topikban is kérdezz utána! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#55829) rover45 válasza vacs (#55828) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm! Feltettem a kérdést, de érdemi válasz nem jön rá szerintem :)
A Taskert és a Camera FV-5-t kipróbáltam, szerintem ezek külön-külön is rendben lesznek :)
Köszönöm mégegyszer :)

(#55830) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Hogy lehet kikapcsolni, hogy érvénytelen sim esetén fölöslegesen ne keressen hálózatot, és nagyon merüljön?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55831) thesound válasza BlacKSouL (#55830) üzenetére


thesound
őstag

Repülőgépes mód

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#55832) BlacKSouL válasza thesound (#55831) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem jó, mert amúgy használnám, csak a hálózatkeresés nem kell, mert nem telefonálásra.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55833) rover45 válasza BlacKSouL (#55832) üzenetére


rover45
senior tag

Szerintem mintha repülőben is be lehetett volna kapcsolni a wifit :U

(#55834) BlacKSouL válasza rover45 (#55833) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Valóban...
Az elmúlt 3 telefonomnál soha egyetlen egyszer nem kapcsoltam be repülő módot, ezért nálam az élt, hogy az minden kommunikációt letilt. Ezek szerint csak a gsm-rádiót kapcsolja ki?
Úgyhogy igen, köszi, repülőbe tettem, wifi megy, tesztelem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55835) rover45 válasza BlacKSouL (#55834) üzenetére


rover45
senior tag

Örülök :)

(#55838) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Hátha....

https://hardverapro.hu/apro/nexus_5_hasznalt_telefon_rengeteg_tartozekkal/hsz_1-200.html

:)) :)) :))

(#55839) Helga0203 válasza gyulavezir (#55838) üzenetére


Helga0203
tag

Már nem azért, de azt se írtad bele a hirdetésbe, hogy 16 vagy 32 gigás modell! :U

(#55840) kerjani


kerjani
aktív tag

Sziasztok,
Tudtok ajánlani stabil Android 7+ custom romot ami unrootolható is?

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#55841) vacs válasza kerjani (#55840) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Az XDA-n van akár android 11-es rom is.
A többségük alapból nincs rootolva.
Ki kell próbálni többet.

(^)(>.<)(^)

(#55842) kovigab


kovigab
csendes tag

LG Nexus 5 Akkumulátor 2300 mAh BL-T9 NOHON eladó.
https://hardverapro.hu/apro/lg_nexus_5_akkumulator_2300_mah_bl-t9_elado/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.