Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) w333 válasza ToMmY_hun (#17900) üzenetére


w333
félisten

Még nem szedted le ... :Y (nyugodtan szed le) ;)

A Sim tálcán is rajta van az IMEI szám :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17902) czombos válasza ToMmY_hun (#17900) üzenetére


czombos
tag

Inkább az a kérdés miért van még rajta? :)

(#17903) assemble válasza assemble (#17805) üzenetére


assemble
addikt

En mindenesetre berendeltem egyet a dodocase-tol, kivancsi leszek ra :)

(#17904) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Tegnap haverom vett egy s3-at, és ha más telefonját látom szokásom átnyomni nfc-n egy nagyobb felbontású képet és összehasonlítani azt az enyémmel.
Nos ui-ban látom a samoled túlszaturált kijelzőjét, de egymás mellé téve két azonos képet rohadjak meg ha nem volt szebb az s3-on. Szaros 720p amoled pedig csupán..
Egyébként a többiek is mind ezt állapították meg a társaságban. Valahogy mélyebbek, szebbek voltak a színek azon, N5-ön meg túl világos, hiába állítgattam kernelben színprofilokat.
Múltkor S5 mellé téve is erre a megállapításra jutottunk.. :F

Mennyire releváns ez, vagy csak az én (mi) szem(ünk) ilyen selejtes? :F

Egyébként használatra valami katasztrofálisan lassú N5 után, isten mentsen meg tőle... :DDD

(#17905) huan válasza DeathAdder (#17904) üzenetére


huan
őstag

Nem "selejtes" a szemetek,azon szebbek a színek szerintem is,de ezzel ki is fújt :)

(#17906) [P]laci válasza DeathAdder (#17904) üzenetére


[P]laci
senior tag

mind az IPS, mind az amoled kijelzőnek megvan a saját vásárlóbázisa és ezzel szerintem nincs is semmi baj... :) nincs semmi baja a szemednek. :DDD

titokban reménykedek egy újabb amoled kijelzős nexusban, de ez lehet csak álom marad... :K

(#17905) huan: tisztelettel megjegyezném, hogy azért van más előnye is... ;) elég csak a moto X-féle active notification-re gondolni, meg a gyakorlatilag végtelen kontrasztarányra... :P én látok jövőt az amoled technológiában és személy szerint örülnék neki, ha jobban terjedne (amoled kijelzős laptop pl.). :)

[ Szerkesztve ]

(#17907) BeastMode


BeastMode
őstag

Ezzel a módszerrel próbáltam meg felrakni az L-t

Viszont sajnos több problémám is van:
-Sehol sem találom az Un-Mount System opciót TWRP-ben
-A zip fájl másolása közben mindig failed üzenet és nem sikerül a telepítés

Sideload dolog nekem sose ment és most a recovery sem.

Örülnék, ha valaki privátban segítene!:)

(#17908) ßrainiac válasza [P]laci (#17906) üzenetére


ßrainiac
addikt

Biztos lesz egy jobb majd, valahol a ketto kozott, valamelyik technologiat tovabbfejlesztve. En inkabb ezt varom.

Nekem a jelenlegi ketto kozul az IPS jobban fekszik, de ertem es latom az AMOLED elonyet. (Mindketto felebol volt mar tobb telefonom is)

[ Szerkesztve ]

(#17909) dnelb válasza DeathAdder (#17904) üzenetére


dnelb
veterán

szebbek rajta a színek, cserébe beég a kijelző .. :D

(#17910) [P]laci válasza dnelb (#17909) üzenetére


[P]laci
senior tag

nekem nem sikerült beégetni egy év alatt az s3-on a kijelzőt... mindössze annyi kellett hozzá, hogy céltudatosan választottam háttereket és amikor nem kellett nem verettem a kijelzőt maximum fényerőn... :K

(#17908) ßrainiac: jaja, jó lenne egy ötvözet, bár az új amoled panelek sokkal színhelyesebbek a kezdetiekhez képest, illetve választható színhelyes beállítás is már, ami nem eredményez túlszaturált képet.

[ Szerkesztve ]

(#17911) mmarta válasza BeastMode (#17907) üzenetére


mmarta
senior tag

Szia!
A twrp-ben a mount menüt, ha kiválasztod, akkor abban tudod állítani, hogy mount vagy unmount. Ha ki van választva (x), akkor mountolva van, ha üres, akkor unmount.

Ha ezt megcsináltad, akkor mehet a leírás alapján tovább. Ha a zipnél továbbra is hibaüzit kapsz, lehet hogy hibás a letöltött zip, szedd le megint.

A sideloadnál működőképes usb kapcsolatra van szükséged a teló és a gép között. Itt egy leírás:

Menete:
1.Töltsük le a kívánt zip-et, amit fleshelni akarunk a pc-re, érdemes oda tenni, ahol az adb van

2.USB kábellel kapcsolódjunk a pc-hez

3.Tallózzunk az android-sdk-windows/sdk/platform-tools mappához (a legfrisseb sdk itt van)

4.Nyissunk innen egy parancssort(SHIFT+jobb egérgomb>Parancsablak nyitása itt)

5.Parancssorba írjuk be ezt:
adb devices
(Az adb parancsok csak akkor működnek, ha ilyenkor kiírja a készülék sorozatszámát!)

6.TWRP recoveryben az Advanced almenüből válasszuk az ADB sideload lehetőséget, utána parancssorba:
adb sideload /
A perjel után "drag and drop"-módszerrel húzzuk be a parancssor ablakba a kívánt zip-et!
A másolás elkezdődik, mérettől függően akár sokáig is tarthat.
A folyamat a telepítendő zip-et "sideload.zip"-re nevezi át, ez minden alkalommal így lesz (más név nem adható) és a régebbi, ugyanilyen nevű fájlt az újabb mindig felül is írja.
Ha a másolás megvolt, a zip automatikusan települni fog.
A végén a készülék újraindul.

(#17912) ßrainiac válasza [P]laci (#17910) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem nem a tulszaturaltsag volt leginkabb a baj, az inkabb tetszik. A feher viszont..:/

Meg ugy az IPS utan farasztobb a szemnek erzesre.

Az S3 es Nótkettomben is volt ilyen szinerosseg csokkentes, de ugy sem volt valahogy az igazi.

(#17913) BeastMode válasza mmarta (#17911) üzenetére


BeastMode
őstag

Köszönöm szépen, így sikerült az unmount, a telepítés errort pedig a recovery frissítésével sikerült orvosolni.
Most nézem a bootanimációt és várom, hogy betöltsön!:)

(#17914) dnelb válasza ßrainiac (#17912) üzenetére


dnelb
veterán

Amit én láttam s3-at, ott pl a play-ben nem fehér volt a háttér, hanem sárga, még maxra húzott fényerővel is.. n5ön meg normális fehér.

(#17915) [P]laci válasza dnelb (#17914) üzenetére


[P]laci
senior tag

hát valami igazán rossz paneleset nézegettél... :DDD az enyém a szokásos amoledes "kékesfehér" színű fehér egy IPS-paneles kijelzőhöz képest (de ezzel én mindig is tisztában voltam). :K

(#17916) ricsiii01


ricsiii01
tag

Sziasztok!
Azt hallottam, hogy ez a telefon még 1-2 év után se lassul be, mint a többi droid. Ez mennyire igaz?
Fontos lenne mivel mobilt vennék, de nem szeretném rootolni, romolni egyáltalán, egy évig meg főleg nem a garancia miatt.
Köszönöm! :R

.

(#17917) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Jó tudni, nekem is hiányzik a samoled biza, de sebesség miatt egyszerűen kizárt, hogy váltsak, legfeljebb ha az új nexus az lesz. Én nagyon szerettem, és persze elismerem előnyeit és hátrányait.
Köszi mindenkitől, hogy objektív választ adott :R

Beégés nem különösebben érdekelt soha, volt már sok samoledes telóm. Mindet max fényerőn használtam, legtovább két évig volt a GNex, és ott sem tűnt fel beégés, csak amikor egy teszt progi sötétkék háttérre váltott, és akkor státuszbár helyén halványan látszott valami csík, szóval egyáltalán nem érdekel, mert normál esetben sosem tűnt fel.
Különben sem szoktam leragadni egy telónál 1 évnél tovább :N

Az lehet vita, hogy a fehér itt fehér, de a fekete az nagyon nem az, engem speciel jobban zavar a világító fekete.
Illetve egyetértek, én is azt tapasztaltam, hogy IPS kevésbé fárassza a szemet, és összességében azért nagyon rendben van ez a kijelző is :K

ricsiii01 - nem tudjuk, ez a teló nagyjából fél éve kapható :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17918) ricsiii01 válasza DeathAdder (#17917) üzenetére


ricsiii01
tag

Hopp, ezt a tényezőt elfelejtettem :DDD
Fél év alatt volt lassúlás, fagyás? Vagy N4-nek hosszabb távon?

.

(#17919) leslien válasza ricsiii01 (#17918) üzenetére


leslien
nagyúr

talán egyszer lassabban vettem elő a zsebemből, enyhe telünk volt aszem. ;]
N5 vedd meg aztán lehet csodálkozni... ;)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#17920) tboy93 válasza ricsiii01 (#17918) üzenetére


tboy93
nagyúr

nem tudom mert két hétnél tovább még egy ROM sem volt rajta :DDD

viccet félre téve az android kb olyan mind a windows, ha telerakod szeméttel akkor lassú lesz, itt annyi a különbség, hogy irgalmatlan sok szemét kell ahhoz hogy az N5 belassuljon :U

[ Szerkesztve ]

(#17921) ToMmY_hun válasza w333 (#17901) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nem tudtam, köszi a választ. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#17922) Kari1 válasza ricsiii01 (#17916) üzenetére


Kari1
aktív tag

Maga a telefon nincs még 1 éves sem :) októberben adták ki. Amúgy nekem a max uptime idő kb 981 óra volt, (sajnálom hogy nem, lett meg az 1000 óra) akkor fagyott ki. Bár ez még 4.4.2 alatt volt és ugye a 4.4.3 elég sok javítást hozott. Nagyon kíváncsi vagyok hogy 4.4.4 mit fog hozni ilyen téren.

(#17923) slice14 válasza tboy93 (#17920) üzenetére


slice14
veterán

Ha nem pakolgatod orrba-szájba appokkal (sőt még akkor is), ez még nálam nem lassult be. Bár én a megszokott appjaimat használom csak, és nem kísértetezek. :D Rootolva meg csak az AdAway és az Xposed - GB miatt lett.




Bocs a többi kolégátol a felesleges screenshotért. Így egyszerűbb volt, mint listába szedni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#17924) tboy93 válasza slice14 (#17923) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem kb. 120-150 alkalmazás szokott fent lenni egyszerre és nem érzem hogy lassulna. Most az android L viszont laggosabbnak tűnik mint a 4.4.2 - 4.4.3 - 4.4.4

(#17925) slice14 válasza tboy93 (#17924) üzenetére


slice14
veterán

Mit vársz, még csak preview. :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#17926) radicspeter1 válasza tboy93 (#17920) üzenetére


radicspeter1
őstag

Egy linuxot hasonlítasz egy winfoshoz képest ?!?! :DDD Neeeee :))

On:
Preview-en az első benyomás: de ***** jó főzött rom lesz ebből a rendszerből. :DD

[ Szerkesztve ]

[LG NEXUS 5]

(#17927) [P]laci válasza slice14 (#17923) üzenetére


[P]laci
senior tag

a jó öreg Debreceni menetrend app! :DDD sokszor tett már jó szolgálatot! :DDD múltkor még a pro verzión is elgondolkoztam! ;]

(#17928) Scooter74 válasza ricsiii01 (#17916) üzenetére


Scooter74
őstag

Elfelejtetted azt a srácoktól megkérdezni, hogy mit vegyél G2-t vagy S5-t vagy a Nexust! ;]

Viszont félre téve a hülyeséget, nekem egy olyan kérdésem van, hogy a lányomnak adnám az N4-m, és nálam nem jöhet más telefon szóba csak a Nexus, hol érdemes venni jelen pillanatban, illetve mennyi az esélye annak, hogy Szeptember vége felé jön az N6? Mert ha van rá esély akkor megvárnám azt.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#17929) lord.lakli válasza slice14 (#17925) üzenetére


lord.lakli
őstag

Szerintem jól tette a google, hogy kiadta a preview-t, mert így végre amikor kijön hivatalosan sokkal kevesebb hiba lehet majd benne, meg nem a lesz minden második kérdés az embereknél, hogy mx player, stb. működik-e.

(#17930) Scooter74 válasza lord.lakli (#17929) üzenetére


Scooter74
őstag

Persze, hogy jól tette.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#17931) ricsiii01 válasza lord.lakli (#17929) üzenetére


ricsiii01
tag

Köszönöm mindenkinek! :R :R :R

Scooter74: A G2-n gondolkoztam, de így hogy kijött a G3, illetve arról már hallottam, hogy lassul is, így kiesett az N5 ellen. Az S5 meg egy túlárazott, touchwizes telefon amin, csak akkor gondolkoznék el, ha féláron lenne. :D

.

(#17932) Scooter74 válasza ricsiii01 (#17931) üzenetére


Scooter74
őstag

Félre téve a hülyeséget nálam az N4 sem akadt meg lassult egyszer sem. Nem is akarom eladni mert a lányomé lesz, és ez is annyira jó telefon. Az N5-t pedig nem fogod megbánni én csak ajánlani tudom a Nexus telefonokat.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#17933) snorbi5


snorbi5
csendes tag

Be lehet állítani hogyha csörög a telefon és fülemhez rakom akk felvegye?

(#17934) Kari1 válasza lord.lakli (#17929) üzenetére


Kari1
aktív tag

Azt én is nagyon remélem hogy minimum augusztus végéig az összes fejlesztőnek meg lett tiltva hogy szabadságra menjen :P és helyette azokat a bug-okat javítják amiket fejlesztők és hardcore userek visszajeleznek nekik...

(#17928) Scooter74

Mivel ki lett jelentve hogy a Nexus nem halott így szerintem lesz valamikor október körül. Ha neked nem fontos a csere én mindenképpen várnák mert az-az 3-4 nem olyan sok. Bár az is lehet hogy pl akkor lesz új nexus mikor a silvert mutatják be és az lehet hogy csak 2015 első felében lesz.

(#17935) siofok


siofok
őstag

Amugy volt már valakinél olyan,hogy elment a net,és csak repülőgép üzemmód ki-be,és visszajön? :-)

OnePlus nord 2t

(#17936) WolfLenny válasza siofok (#17935) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Nálam pl. Ma is volt.
4.4.4 van fent.
De ha jol emlékszem 4.4.3-nál is volt ilyen eset.

(#17937) Zolás válasza siofok (#17935) üzenetére


Zolás
addikt

Nálam 4.4.2. van fent, de én roamingolok folyamatosan, azt hittem azért csinálja.
Most angliából, Newportból írok, és néha elszalad a net, meg a térerő. Pedig tegnap óta nem mozgok.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#17938) slice14 válasza [P]laci (#17927) üzenetére


slice14
veterán

Én csak azért vettem meg a pro verziót, mert nem tetszett neki a reklámblokkoló. De annyit megért, mert mindig kisegített. Ami jó benne hogy nem kel a táblát nézni, főleg hogy gvan olyan tábla ami lehetetlen helyen van.

#17929 lord.lakli: Szerintem is jól tette, mert legalább a felhasználói visszajelzések alapján javitják majd a hibákat. De attól függetlenül még ez elég kezdetleges.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#17939) TODI1111


TODI1111
addikt

(#17940) BeastMode


BeastMode
őstag

Na részemről ennyi volt az L. Nagyon jó LESZ, de még nagyon instabil.
Más: feltettem a Mahdi ROM-ot. Mennyire stabil a legújabb build?
Érdemes meghagyni a saját kernelét vagy cseréljem le? Eddig a Code Blue-t használtam stockon és az nagyon bejött.
Ha bekapcsolom a recent apps résznél a kill all gombot, az utolsót mindig meghagyja és beragad az ablak. Nem lehet ezt valahogy orvosolni?

(#17941) ToMmY_hun válasza BeastMode (#17940) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Szerintem nem túl jó az új mahdi. Nálam franco kernellel random deep sleep módban ragadás volt, a lockscreen háttere néha eltűnik, valamint 3 nap használat után bebugolt és semmilyen módon nem volt hajlandó jelezni a telefonom a hívást és az értesítéseket. Felraktam a purity romot, ez tökéletes.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#17942) bigrock válasza BeastMode (#17940) üzenetére


bigrock
addikt

Halál stabil. Saját kernelével használom, jó az üzemideje.

(#17943) DeathAdder válasza BeastMode (#17940) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nálam 4.4.3 -tól magdi sok helyen laggolt és elég lassú is volt, slim utána már élvezet volt, hát még francoval..

(#17944) siofok válasza DeathAdder (#17943) üzenetére


siofok
őstag

Igazolhatom! :-)

Akkor csak nekem újdonság ez a net eldobás. :-)

OnePlus nord 2t

(#17945) ( V ) válasza BeastMode (#17940) üzenetére


( V )
veterán

igazából semmi értelme a kill all gombnak meg az effajta manővereknek androidon :N

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#17946) [P]laci


[P]laci
senior tag

(#17947) Nite válasza gabipaci (#17836) üzenetére


Nite
őstag

bocsi, nem voltam gep kozelben... root-ban nem tudok segiteni, azt en nem szoktam :(

egyebkent sikerult mar a root nelkuli?

Paid my dues!

(#17948) Nite válasza Nite (#17947) üzenetére


Nite
őstag

hat ezt nem ide akartam... :(((

Paid my dues!

(#17949) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Sziasztok!
Mennyire kopik a fekete változat, pl. éleknél?
Érdemes mindenképpen tokban hordani?
Neo Hybrid utángyártott tokom van, de nagyon nem jön be.

(#17950) Lecs@ válasza SteeWe (#17949) üzenetére


Lecs@
addikt

Szerintem használatfüggő. Nálam egyik sem kopott. Tok nélkül sem.

512 GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.